Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-11-2004, 20:26   #41
Draqu
Użytkownik forum
 
Draqu's Avatar
 
Data dołączenia: 03 09 2004
Wiek: 34

Posty: 7
Domyślny kozak!

poradniczek kozacki. wczoraj mialem deada przed dp w kazo ( walili mnie 33 royal 52 elite i nooby blokowaly droge)i dopiero po przeczytaniu uswiadomilem sobie ile mialem mozliwosci zeby sie uratowac no ale coz
Draqu jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-11-2004, 14:05   #42
Kalen
Użytkownik Forum
 
Kalen's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: W-wa
Wiek: 37

Posty: 57
Imię: Kalen~
Profesja: Royal Paladin
Świat: Trimera
Poziom: 40+
Kalen ma numer GG 3748656
Domyślny Brak

Poradnik bardzo mi się podobał, ja sam nie pekuje z zasady więc możecie uzać że sie nie znam, ale kilka osób zdażylo mi się już zabić ( mam 24 lvl pally). Moim skromnym zdaniem sorc to najlepsza profesja jesli chodzi o PK poniewaz w krotkim czasie zadaje bardzo duze obrazenia ale... no wlasnie, uwazam, że wszystko tak naprawde zalezy od przygotowania, czyli od tego co mamy przy sobie i i od skilli lub mlvl w zaleznosci od profesji. Nie ma sie co rozwodziac nad pojedynkami gdzie roznica poziomow wynosi ponad 10+ (chociaz pozniej ta rożnica sie zaciera). Mysle ze kazda profesja przygotowana lepiej walczac z dowolna profesja na porownywalnym lvl wygra, chociaz tak naprawde nie wiem jaka siłą uderzeniowa dysponuje 100 sorc czy 100 knight moge sobie tylko to wyobrazic, moja wiedza o h-lvl opiera sie glownia na filmikach.
Kalen jest offline  
stary 24-11-2004, 16:52   #43
Royal-Nick
Użytkownik Forum
 
Royal-Nick's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2004
Lokacja: Przemyśl

Posty: 40
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 19
Skille: 60/55;/
Poziom mag.: 9
Wyślij wiadomość przez ICQ do Royal-Nick Royal-Nick ma numer GG 1215433 Royal-Nick ma login Tlenu Nickoluss@tlen.pl
Domyślny

Qrde pisze ten post już 3 raz...Bardzo dobry post..Ja natomiast bede robił takie coś ,,Jak uciekać przed AnTy-Pk'ami
__________________
,,The best of the Royal's"

Palladin And Sorceror --- Obie klasy RoX ;]
Royal-Nick jest offline  
stary 24-11-2004, 17:49   #44
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avalanche
Nie zgadzam się żeby knight na 80 lv pokonal 100 sorca z łatwością. Otóż jesli sorc ma pacca to da "Utani Gran Hur" i mu z łatwością zwieje a nawet może o ścigać waląc z sd i z ue i knight lezy. Tak samo palkiem da utani hur ( bo racej wszyscy na tych lv. mają pacca ) i będzie ścigac knighta waląc z bełtów i z sd i knight lezy...
Taaa ja mówie o walce w duelu a ty o uciekaniu knight też ma utani gran hur i coś takiego jak tarcza palek robi knightowi na wyższym lvlu gówniane hity
Btw.Teraz uważam że ithelios nie jest mistrzem w pkowaniu lovlvli.Uważam że jest dobrym graczem z dobrym pvp który nie tylko zabija lovlvle

Ostatnio edytowany przez pawelekthedruid - 24-11-2004 o 17:56.
PiXik jest offline  
stary 24-11-2004, 21:11   #45
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawelekthedruid
Taaa ja mówie o walce w duelu a ty o uciekaniu knight też ma utani gran hur i coś takiego jak tarcza palek robi knightowi na wyższym lvlu gówniane hity
Btw.Teraz uważam że ithelios nie jest mistrzem w pkowaniu lovlvli.Uważam że jest dobrym graczem z dobrym pvp który nie tylko zabija lovlvle
Gwoli ścisłości,knight nie ma utani gran hur,tylko zwykłe haste.I faktem jest,że na wyższych levelach wygra ta osoba,która posiada więcej UH(jedyna szasna dla sorca to zaskoczyć knighta z UE).
Ithelios jest offline  
stary 25-11-2004, 07:05   #46
SandMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Łuków
Wiek: 34

Posty: 87
SandMan ma numer GG 3377227
Domyślny

Otóż to. Knight może ie jest najlepszym zabójcą, ale powiedzmy szczerze: w duelu jest nie do zdjęcia! Ma tyle UH, hp i Cap na te wlasnie uhy, ze to tragednia dla inszych powolan .

Chcialbym sie jeszcze ustosunkowac do poradnika
Osobiście uważam, że ucieczka góra-dół jest świetna, zwłaszcza, jeśli budynek ma wiele pięter (vide najdoskonalsza miejscowka - "Drzewna wieża" w ab, tam przed statkiem).
Poza tym jeszcze 1 trick: Jesli atakuje nas paladyn na odrobine wyzszym niż nasz poziomie i mamy JAKIEŚ szanse wygrać, a na ucieczke szanse są marne, to radze - uwaga - DAĆ NA NIEGO FOLLOW O_O, ewentualnie (jeśli bijemy) Chase Enemy. Paladyn ma wtedy MAKABRYCZNĄ
, żenującą, itd skuteczność - bardzo rzadko trafia.
__________________
By your hammer let none be saved!
Live to die on the final day!
SandMan jest offline  
stary 25-11-2004, 15:02   #47
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SandMan
Otóż to. Knight może ie jest najlepszym zabójcą, ale powiedzmy szczerze: w duelu jest nie do zdjęcia! Ma tyle UH, hp i Cap na te wlasnie uhy, ze to tragednia dla inszych powolan .

Chcialbym sie jeszcze ustosunkowac do poradnika
Osobiście uważam, że ucieczka góra-dół jest świetna, zwłaszcza, jeśli budynek ma wiele pięter (vide najdoskonalsza miejscowka - "Drzewna wieża" w ab, tam przed statkiem).
Może dzięki temu sposobowi dłużej pożyjesz,ale się nie uratujesz.Mądry PK postawi fieldy pod drabinkami i będziesz dostawał mocniej niż gdybyś normalnie uciekał.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SandMan
Poza tym jeszcze 1 trick: Jesli atakuje nas paladyn na odrobine wyzszym niż nasz poziomie i mamy JAKIEŚ szanse wygrać, a na ucieczke szanse są marne, to radze - uwaga - DAĆ NA NIEGO FOLLOW O_O, ewentualnie (jeśli bijemy) Chase Enemy. Paladyn ma wtedy MAKABRYCZNĄ
, żenującą, itd skuteczność - bardzo rzadko trafia.
Owszem coś w tym jest,jednak CIP nie podał oficjalnie o ile spada skutecznośc ataków dystansowych w zwarciu.Z własnego doświadczenia wiem jednak,że na diście 60+ różnica ta nie jest wielka,co więcej,jeśli atakujący ma przynajmniej podstawowe pojęcie o PvP,za cholerę nie utrzymasz go przez cały czas w zwarciu
Ithelios jest offline  
stary 25-11-2004, 17:01   #48
SandMan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2004
Lokacja: Łuków
Wiek: 34

Posty: 87
SandMan ma numer GG 3377227
Domyślny

Cytuj:
Może dzięki temu sposobowi dłużej pożyjesz,ale się nie uratujesz.Mądry PK postawi fieldy pod drabinkami i będziesz dostawał mocniej niż gdybyś normalnie uciekał.
W swoim dosc dlugim tibijskim zyciu spotkalem tylko jednego takiego sprytnego . Poza tym, jeśli budynek jest wielopietrowy pk sam utrudnia sobie zadanie stawiajac fieldy.
__________________
By your hammer let none be saved!
Live to die on the final day!
SandMan jest offline  
stary 27-11-2004, 17:15   #49
Lord Sozeron
Użytkownik Forum
 
Lord Sozeron's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2004
Lokacja: Łódź

Posty: 105
Imię: Sozeron
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Isara
Poziom: 11
Skille: 60
Poziom mag.: 4
Lord Sozeron ma numer GG 4487793
Oczko Proponuje

Mam taką propoycję jak mamy 4mlv to kupujemy uh i fire bomby lub gfb (polecam gfb) i zaczynamy nawalać pk'era (oczywiście jak nas bije)
lub mówimy kumplom żę pk nas i nawet jak nas zabije to odwet .
Jak macie pytania to wysylajcie email'e lub dzwońcie na GG.

Moje postacie:
24lv (świat chimera)-nick:Sozero
17lv (świat galana)nick:Lord Sozeron

MSG DO MNIE JEŚLI GRACIE NA GALANIE DZIĘKUJE !!!
Lord Sozeron jest offline  
stary 04-12-2004, 21:56   #50
Irasbdg
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No to ja zadam glupie pozatematowe noobiaste pytanie : Mam dru lvl9 mlvl3 czemu niemoge kupic hmm ???

Ps. jak sie robi runy
 
stary 04-12-2004, 22:12   #51
Stary mistrz Otenko
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2004

Posty: 10
LOL

Ogólnie poradnik mi się spodobał. Jednak jedno "ale". Sorcerer jest najlepszą postacią do pekowania jeśli gra nim dobry gracz. Jeżeli noob kupi od kumpla powiedzmy, 30lv sorcerer i nie będzie umiał trafić w swoją ofiarę z sd.... Marny los.
Miałem nawet okazje spotkać osobę która zamiast się uhnąć, puściła pod siebie fire fielda.




Za uwagę dziękuje-Otenko


HAIL AMERA!
Stary mistrz Otenko jest offline  
stary 07-12-2004, 01:23   #52
zbakany jak zawsze
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

moim zdaniem jedynym rozwiazaniem jest uhanie sie, hmm'ienie i jak najszybszy bieg w kierunku depo [ w wypadku uzycia przez PK hmmow - wypicie butelki piwa i ucieczka zygzakiem ]
 
stary 07-12-2004, 07:43   #53
HocBav
Użytkownik Forum
 
HocBav's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 34

Posty: 45
HocBav ma numer GG 1774518
Domyślny

Nie najlepszy pomysł z tym piwem
__________________
Sok Kubuś ruullz !!

Knight
lvl : 31
mlvl: 4
Skills 70//68
2 x Druid
lvl : 11
mlvl : 32/25
Skills 19//20 :
HocBav jest offline  
stary 07-12-2004, 08:53   #54
KAzi0 wichurka
Użytkownik forum
 
KAzi0 wichurka's Avatar
 
Data dołączenia: 02 12 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 9
Domyślny HeHe

hmmm...

A moim zdaniem rozwiązaniem jest chodzenie z kolegą / kolegami. Jeśli ktoś cie zaatakuje to w kilku zaczniecie go klepać a on niebędzie wiedział kogo lać i da dyla.
KAzi0 wichurka jest offline  
stary 07-12-2004, 09:42   #55
Ernestos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 09 2004

Posty: 18
Stan: Niegrający
Domyślny

heh jeżeli knight ma dużo UH sova i bp ice rapieruw to sorcyk leży bez 2 zdań
Ernestos jest offline  
stary 07-12-2004, 11:11   #56
Sketh
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 04 2004

Posty: 43
Sketh ma numer GG 4501957 Adres Jabbera do Sketh
Domyślny

hmmmm... najlepiej w czasie ataku pk.... s*******ac ile welzie... gora dol...[pomiedzy pietrami] .... zdupiac w lewo w prawo.... i do pz .... i ino sie uhac... a jak jakis kiepski pk... to mu ciulac ile sie da... niech sam poczuje jak to milo zryc piasek ;] hehhe mnie tez wczroaj pk [14 lvl - spadl z 15] ja oczywiscie spokojnie sobie stalem... pol bp hmmow zrobione... a tu pk mnie bije.... no to full def i zaczynam uciekac i z hmmow go... no i gosciu zaliczyl piasek ;] mimo iz byl o 4 lvle lepszy ode mnie ;]]]]
to tyle co chcailem napisac ;]
Sketh jest offline  
stary 07-12-2004, 11:23   #57
Mimichal
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak ktos mowi ze socerer moze spokojnie zabic knighta na 15levelu to chce mi sie smiac!

1. Gralem na valori knightem na 15levelu, 4mlev
Ani raz nie zabil mnie sork ani druid ktory mial level ponizej 100
Zawsze nosze przy sobie bp uh. Pewnego razu w kazordon (mialem 18level)zabilem pk 15level palladyn. Chlopak zawolal kolege (sorka na 50levelu).
Gdy mnie spotkal zaczl nawalac z SD. Jego 2 uderzenie z sd braly tyle co moj i UH dodawal. Wiec pod wzgledem ekonomicznym wygrywalem. Widzac ze sie uham nie przestal i tak nawalac z SD. Nie moglem wejsc do depo bo zabilem niedawno palladyna. No wiec zaczelem zwiewac slalomikiem do AB z KAZ.
Trafial mnie i tak jednak uhalem sie co jego 2 uderzenia. Opanowanie bieglem do AB. W pewnym momencie (kolo beholdera przy kaz) musialem sie ropnac. Na dziure uderzyl ff'a. Zawsze nosze z 3dfy wiec rozwalilem dziure i wylazlem do gory. Cala droge mnie nawalal od czasu do czasu (jak trafil) z sd. Nie bylem szybszzy niz on oczywiscie, ja 15lev free a on 50 lev premium.
Spokojnie dobieglem do AB gdzie przestal mnie atakowac poniewaz mialem tam znajomych na 80levelach.
I wyszlo na to ze stracilem bp UH a on 2 bp SD i nie dedlem.

2. Gralem na valori knightem na 29levelu.
Expilem u soliderow a tu nagle Paladyn 60lev free, jednym strzalem z kuszy odejmowal 40. SD- 80.
Banalna ucieczka. Biegnal za mna. Gdy zobaczylem dziure do ropania juz z odleglosci kilkem aby sie ropac. On jak podbiegalem uzyl ffa na dziure a ja sie roplem gdyz wczesniej kliknelem na dziure. Do tego z gory zucalem mu smieci i szybko zwialem do kaz depo. Gdy zwiewalem przed nim zanim sie ropnelem stracilem 12uh. Latwo bylo sie uhac poniewaz knight na 29levelu ma 500energi.

Nie mowie ze knight jest dobry w pkowaniu ale w obornie przed pk jest na 1 miejscu. Ma duzo hp i spokojnie moze sie uhac co do uderzen z sd sorka. Jesli jest sie opanowanym i zachowa sie zimna krew i ma sie bp uh +3df banalnie mozna zwiac.




PS. A jesli chodzi o pk'owanie. Ja robilem tak razem z kumplem ze stawalismy z dwuch stron jakiegos dlugiego pojednynczego tunelu. Wchodzila tam obojetnie jaka postac to z dwuch stron zbalokowalismy ja. Aby nas nie popychala zucilismy za siebie ffa. No i nawalalismy i po sprawie . Bez mozliwosci ucieczki osoba atakowana.
 
stary 07-12-2004, 11:30   #58
Rahim
Użytkownik Forum
 
Rahim's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2004
Wiek: 35

Posty: 145
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Gildia: ~brak~
Świat: Valoria
Poziom: 34
Skille: 20/25
Poziom mag.: 45
Domyślny

Przeżyłeś tylko dlatego że ten sork był debilem. Najpierw strzela się z HMMów, potem przywołuje się dobrego summona (każdy mag powinien mieć troche many na takich kozaków ), a sdków wogóle się nie rusza. W ten sposób po przyzwaniu fire elementa mógłbys skończyć z dedem
__________________
<podpis był za bardzo śmieszny więc go skasowaliśmy, moderatorzy>
Rahim jest offline  
stary 11-12-2004, 22:05   #59
KOndi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny male sprostowanie :P

jesli juz wiesz ze zgniniesz masz i jakies runy to wal w pedala ze jak najmniej z ciebie mial (po deadzie)i zeby uhy stracil i moze jego nastepna ofiara go zabije lub mu ucieknie dzieki nam albo po deadzie wjedz tak jak ja z kumpelm (w mojym przypadku to byl 70 eldre druid i go sie zemscijcie

Ostatnio edytowany przez KOndi - 11-12-2004 o 22:09.
 
stary 14-12-2004, 15:49   #60
Sin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 29
Domyślny

No naprzyklad ja gram sorckiem i zawsze sobie daje rade z pekerami.
Na początek inwestuje troszke kaski na time ringa
Przydatne na wszystkie rodzaje pk's
np.Jeśli knight z wypasionymi skillami Cie goni no to zakladasz ring
i zzium i Cie już nie ma Tak samo możesz uniknąc śmierci przed sorcererami
wiesz chyba doskonale że niemogą oni z runek klikać na battle więc nawet Cię
nie trafią Aha i zawsze noś przy sobie bag uhów/ihów zalecane
Zastanów sie czy masz szanse z pk jak to jakis high level to wciep caly loot do swojego domku lub za drzewo (ja tak kiedyś zrobilem )
Powodzenia!
Sin Darkblade
20lev...nadal rośnie
Sorcerer
Hiberna
Sin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.


Powered by vBulletin 3