Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-09-2004, 01:06   #1
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny Systemy RPG - Profesje wymyślone lub zmienione.

Pomyślałem że zrobie taki temacik po tym jak chciałem stworzyć sobie Zabójce Trolli do systemu Warhammer. Otóz profesja ta w podręczniku jest beznadzijnie opracowana. Pomyślałem że ją zmienię na początek. Mam jeszcze kilka swoich profesji, robionych od podstaw (rowniez do WFRP) wiec postaram sie pozniej je wrzucic. Ok zabierzmy sie za Zabójce Trolli.

Oryginalny Zabójca w Podręczniku: http://www.members.lycos.co.uk/s1s3m3n/Zab%f3jca.jpg

Mój:
Przede wszystkim Zabójca Trolli to Krasnolud szukający śmierci, więc żadna zbroja nie jest dopuszczalna bo to sie mija z celem. Chcesz polec w walce i zakładasz Pełna zbroję płytową? Raczej nie Oczywiscie Zabojca Trolli to istota która wzbudza strach, podobnie jak magowie. Duże, kolorowe irokezy, elementy zbroi (naliczajace pancerz tylko na niektorych częsciach ciała) w postaci metalowych czaszek itd., duża budowa ciała, tatuaż na całym ciele robią swoje.

Jesli chodzi o charakterystyke to:
WW +20 US +0 a reszta bez zmian. (Krasnal ktory pragnie pasc ofiarą trolla szyje do niego z łuku lub kuszy, raczej nie )

Znalazłem dobry opis Krasnoludzkich zabójców.

"Zabójcy w krasnoludzkim społeczeństwie
Zostanie zabójcą Troli nie jest przejściem na profesję które krasnoludy robią z przyjemnością. Krasnoludzka psychika, z głównym zwróceniem uwagi na honor i reputację zezwala przejście na tą profesję z każdej innej. Zostanie zbójcą Troli nie jest wyborem, a raczej przymusem. Jeśli krasnolud dopuścił się dyshonoru, upokorzenia, lub zostanie wydalony ze swego klanu jedynym odkupieniem jest honorowa śmierć w walce z silniejszym przeciwnikiem. Do takich upokarzających aktów zalicza się: uśpienie na straży (przez co przeciwnik przejdzie niezauważony, a na alarm będzie już za późno), popełnianie poważnych przestępstw (włamań, morderstw, itp.) przeciw własnemu klanowi, i zabicie poddającego się przeciwnika (z wyjątkiem zielonych).
Wstyd jaki odczuwa wówczas krasnolud przed Grungnim i swoimi przodkami sprawia iż krasnolud przyłącza się do antycznego kultu Throrina Zabójcy. Okrywa wówczas swe ciało rytualnymi tatuażami (włączając motyw Throrina), farbuje swoje włosy na pomarańczowo, smaruje je zwierzęcym tłuszczem (aby stały) i staje się Zabójcą Troli. Ten wizerunek Zabójcy Troli jest najbardziej znany ludzkiej społeczności
W niektórych przypadkach, Zabójcy Troli porzucają poszukiwania śmierci w walce z bestiami aby chronić twierdze krasnoludzkie. Na czas wojen i bitew formują jednostki wojskowe składające się tyko z Zabójców. Jednak o wiele częściej można ich spotkać jako samotnych poszukujących honorowej śmierci z różnorodnymi bestiami. Najczęstszym wyborem padają Trole. Oczywiście nie są to mali przedstawiciele tej rasy, ale zwykle potężniejsze od samego krasnoluda.
Jeśli Krasnolud zostanie wygnany ze swego klanu, zabójca Troli cierpi na głęboką depresję. W rezultacie czego ma tendencje do spożywania narkotyków, alkoholu i innych symulantów. Spędzają również wiele czasu na opowiadaniu o swoich bohaterskich wyczynach i pokazywaniu swoich rytualnych blizn. Zabójcy Troli noszą egzotyczną biżuterię, taką jak kolczyki (duże w uszach i nosie, czasami w wargach itp.). Pytanie ich o przeszłość (szczególnie z rym jej momentem który doprowadził do stania się zabójcą) wywołuje przeważnie niekontrolowane wybuchy złości mogące przeobrazić się w jatkę.
Krasnoludy, nawet te żyjące w ludzkich osadach poza twierdzami krasnoludzkimi, respektują klany Zabójców Troli mające na celu odzyskać utracony honor. Dla kontrastu Zabójcy Troli unikają innych krasnoludów, za bardzo im przypominają ich poprzednie życie. Krasnoludy i zbójcy mogą wspólnie podróżować, ale tylko w obecności przedstawiciela innej rasy który stanowiłby podział pomiędzy tymi dwora rodzajami krasnoludów. Jasne jest, że jeśli z kimś podróżuje zabójca Troli to na pewno jest ona napieczętowana wieloma niebezpieczeństwami.
Jeśli Zabójca Troli nie będzie miał szczęścia zginąć w walce, może stać się zabójcą Gigantów. Wówczas może udać się do krasnoludzkiej twierdzy aby wejść w skład krasnoludzkich jednostek wojskowych (w Karaz-a-Karak znajdują się oddziały Zabójców Gigantów), ale większość kontynuuje swą podróż samemu lub w grupie z innymi podróżnikami. Przez to że nie mogli znaleźć śmierci ich wstyd powiększa się. Popadają w większą depresję, melancholię i zniechęcenie niż Zabójcy Troli. To sprawie że są bardziej uzależnieni od alkoholu i symulantów.
Zabójcy Gigantów wyznaczają sobie na przeciwników jeszcze potężniejsze bestie Starego Świata, aby odnaleźć wybawiającą śmierć. Krasnoludy które osiągnęły ten stopień bardzo rzadko żyją wystarczająco długo aby przejść na kolejny." //Źródło: www.smoki.cc.pl

Charakterystyka Zabójcy Gigantów (oryginał) - http://www.members.lycos.co.uk/s1s3m3n/gigant.jpg
Moj - Zr +20 | I +30, reszta bez zmian.

Czekam na wasze propozycje, zmiany itd. Bywajcie wędrowcy. Niech Sigmar Młotodzierżca trzyma was w opiece (o ile jesteście jego wyznawcami )
__________________

Ostatnio edytowany przez n3m3s!s - 02-09-2004 o 23:24.
n3m3s!s jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-09-2004, 14:40   #2
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Nieznam niestety Warhammera, więc w tej dokładnie kwestii ci nie pomogę, ale jako gracz i MG innych systemów.
Ja zawsze bardzo lubiłym wymyslać swoje rasy i klasy postaci. Wprawdzie ja gram głównie w D&D, ale sama idea robienia własnych klas i ras jest ta sama . Zrobiłem se kiedyś rasę półwampira, klasę półsmoka, klasę "coś pomiędzy łotrzykiem i mnichem" i wiele innych wynalazków już robiłem (oczywiście dbając, by postać nie była zbyt potężna)
Na moich sesjach zawsze zdecydowanie wolę nawet dać graczowi lekko (ale bez przesady!) mocniejszą postać, w którą gośc będzie umiał się wczuć, którą będzie chciał odgrywać, niż robić kolejną rombankę z serii "atakuje was stado czegośtam, pokonujedzie, idziecie sprzedać loot i kupić nowy sprzęt, idziecie w teren, atakuje was...".
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 25-09-2004, 20:21   #3
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 30

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

my szyb ko sie skapnelismy ze w wiedmin ie rzut na in icjatywe to strata czasu wiec nie rzucamy ale za to szystem walki........bajarz rzuca tylko w wyjontowych sytuacjach a my kazdy ma jakoms rzacz zmajstrowanom jako bron i gracz pokazuje co z niom robi ale podczas stralów z luków zawsze są testy...
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:24.


Powered by vBulletin 3