Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-03-2004, 23:27   #1
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny Mel gibson - Pasja

Pasja... najlepszy film w historii Mela Gibsona po Bravehearcie? Makabryczny? Wasze opinie?
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-03-2004, 00:47   #2
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Chcial bym sie zapytac czy prawda jest ze gdzies na swiece jedna kbieta zmarla podczas seansu?? Ogolnie slyszalem ze film bardzo dziala na ludzka psychike(nie wiem czy "ch" czy "h"). W przyszla sobote zamierzam sie wybrac na ten film wiec opisze swoje wrazenia. )
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 07:33   #3
Lig@
Użytkownik Forum
 
Lig@'s Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2004
Lokacja: Meduseld
Wiek: 34

Posty: 371
Stan: Aktywny gracz
Imię: Theodon
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 60
Skille: 84/83
Poziom mag.: 5
Domyślny

Zdania o filmie są podzielone. Moim zdaniem (jestm katolikiem) film wiernie oddaje to co działo się podczas konca życie Jezusa. Nawet papież powiedział : jest jak było. Realizmu dodaje to ż postacie mówią w języku jaki wtedy się używało. Nie wiem dlaczego ludzie mówią że film jest anty-semicki. Nie wiem xczy na film pójde, widziałem 15minutowa zapowiedź i nie wiem czy tam wytrzymie.

P.S. To prawda - kobieta w U.S.A zmarła na zawal serca podczas seansu w kinie....
Lig@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 17:11   #4
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

hmm ja byłem z wycieczką do kina na ten film.. wstępnie negatywne wrażenie ponieważ ksiadz przejechał się o ( czyt. pomylił się o ) 15 osób w efekcie czego musiałem stać w autobusie razem z qmplem :-/
Sam film nawet mi się podobał... niewiem czemu się tak księża go tak czepiają... bo niby co miał zrobić biedny mell żeby film był bardziej duchowy? kilka wstawek z obiawieniami Boga? pociągnąć dalej film? Zacząć go od narodzin?
Ja się pytam po co? Przecież każdy zna tą "historię" lepiej czy gorzej ale to nie ważne... Reżyser nie chciałzrobić kolejneg filmu o życiu Jezusa tylko coś nowego...
Tak w filmie to makabrycznie wyglądało biczowanie.... to to na wszystkich zrobiło wrażenie w kinie...
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 19:31   #5
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

U nas w parafi w Niedziele ksiądz chwalil film na kazaniu. Z tego co słyszałem film jest pierwsza klasa.
targud jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 19:32   #6
Jazio!
Użytkownik Forum
 
Jazio!'s Avatar
 
Data dołączenia: 03 03 2004

Posty: 71
Domyślny

Film bardzo mi się podobał. Krew wyglądała bardzo realistycznie(nie tak jak w niektórych filmach), i bardzo dobrze dopracowane było to, jak Go biczowali.

Moim zdaniem: Film bardzo udany.
Jazio! jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 22:50   #7
n3m3s!s
eX Moderator
 
n3m3s!s's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2003
Lokacja: St-ce/Ck
Wiek: 38

Posty: 1,023
Stan: Niegrający
Domyślny

Moim zdaniem scena przybijania do krzyża jest najstraszniejsza. Jak Jezusowi rękę z barku wybijaja. omg szok.
__________________
n3m3s!s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2004, 02:24   #8
Sephiroth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2003

Posty: 151
Domyślny

Film jest genialny. A byłby jeszcze lepszy gdyby cenzura nie wycięła z niego kilku(może -nastu) scen.

Edit:
Myślę że należy tu wspomnieć o wyznaniu Mela, które na pewno miało wpływ na ostateczną postać filmu. Jest on katolikiem, ale z tego odłamu który odrzucił ostatni sobór. Co postanowiono na soborze zbyt długo by pisać, sami gdzieś poszukajcie.
Sephiroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2004, 07:31   #9
Eustachy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

wydłubywać mięso haczykami ?( OMG !
ogolnie film jest oparty na faktach
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 13:59   #10
wys€k
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 03 2004

Posty: 60
Domyślny

a nam nie pozwalaja isc (dyrektorka zabronila isc) "/

a czy to co mowia poprzednicy to ze jakas kobita umarla na zawal w USA to prawda?
wys€k jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 15:39   #11
Dejvo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Widziałem wersje kinową na moim komputerze... przyznam że cały film siedziałem w oczekiwaniu na ukrzyżowanie... nie wiem czemu. Niekótre momenty nudne ale ogółem wielkie i napewno dobre wrażenie... a jeżeli chodzi o "straszne" sceny to ... trzeba sobie zadać pytanie czy kręcimy komedie czy też chcemy pokazać światu "jak to naprawde było" ... jednak równiez jestem za tym, że do 10 roku życia ów filmu dzieci oglądać nie powinny... filmu nie chce oceniać bo do końca nie traktuje go jako filmu a raczej udokumentowanie dziejów... i jestem ZA za kręceniem takich filmów
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 16:11   #12
Gold Raven
Użytkownik Forum
 
Gold Raven's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 230
Imię: Gold Raven
Profesja: Rookstayer
Świat: Danubia
Poziom: 49
Skille: 23/30
Gold Raven ma numer GG 2265742 Gold Raven ma login Tlenu gilette@tlen.pl
Domyślny

Według mnie film ten powinien być przeznaczony dla ludzi powyżej 15 - 17 roku życia i do tego nie powinien być oglądany na wycieczkach - a dlaczego ?? - ponieważ ja miałem niestety wycieczke na seansie i cały czas jakieś śmiechy i chichy rozlegały sie na sali (po wyglądzie - oceniłem ludzi na 15 - 17 lat :/ ). Poza tym znam ludzi w tym wieku i niestety nie mają oni jeszcze prawidłowego podejścia do takich spraw :/ - może nie wszyscy ale jednak :/ - oni idą na taki film jak na Rambo lub Star Wars-y.
Ten film trzeba oglądać samemu.
A co do wrażeń - posłuże się już powiedzianym na tym forum cytatem - "Jest jak było". Film mi się bardzo podobał pomimo dyrastycznych scen (np biczowanie lub przybijanie do krzyża).
Gold Raven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 17:45   #13
Tiligus
Użytkownik Forum
 
Tiligus's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Wiek: 34

Posty: 282
Domyślny

ehhh mam zamiar pooglądać ten film... ale nei w kinie tylko od kolegi na kompie..Widze że jest bardzo szokujacy i wzbudza rozne refleksje.

Wiecie że na krzyżu to był robot a nie aktor? mial pod Sobą takie rurki przez które wylewała się krew.Prawda ze wyglądał realistycznie?
__________________
Tiligus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 19:00   #14
Eustachy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Wiecie że na krzyżu to był robot a nie aktor? mial pod Sobą takie rurki przez które wylewała się krew.Prawda ze wyglądał realistycznie?
no nie wiem czy by jakaś osoba się poświęciła do tej sceny =/
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 19:27   #15
qba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 71
Domyślny

hmmm film fajnie zrobiomy, dość dobra gra aktorow, i fajnie ze niemowili po angielsq(popsuloby klimat), niemozna mowic ze film szoqjacy bo wszystko co tam sie dzialo znaja dzieci w podstawowce, niewiem czemu ludzie sie tak przejeli tym biczowaniem: fajnie pokazane ale takie sceny widzialem nawet w bravehearcie (i niemowie tu tylko o scenach walk) i wielu innych filmach, chociaz troche dziwnie tak patrzec na "Jezusa" jak go bija ; WOGULE niemoge pojac czemu Żydzi tak strasznie bluzgaja() na ten film (jezeli niemoga sie pogodzic z tym co sie wtedy dzialo to niech zmienia religie)ja niezauwazylem aby jakos szczegolnie na Żydów klneli itp.; co do wieq to moze ponad 13-14 lat chociaz jak mi sie przypomina moment w ktorym moj qmpel wysylal se smsa w czasie krzyzowania to widze juz jak o wiele młodsi od niego sobie gadaja rzucaja popcornem itp. poprostu:
a)nietyle niezrozumieliby tego filmu co niezdawaliby sobie sprawy z powagi i z niby maloznaczacych momentow (tylko jakies smianie sie na pokaz jak "goscia" napier***** z bicza, to ze dostali pozniej po mordzie to inna sprawa)
b)ten film to niejest zaden horror ani nic podobnego (jak tu ktos powiedzial) to jest doqment a wiec jezeli chcesz obejzec cos czego jeszcze niewidziales nieidz na to

re: down
idz tak jak ja na 20 albo i pozniej wtedy na pewno niebedzie wycieczek szkolnych
qba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 20:35   #16
Crevo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2003

Posty: 46
Crevo ma numer GG 1768558 Adres Jabbera do Crevo
Domyślny

Wlasnie tego sie boje. Jeszcze nie widzialem filmu, a mam zamiar go obejrzec, ale nie w domu, bo to nie to samo. Tu mnie ktos zawola, telefon zadzwoni itp. Z kolei w kinie nie chcialbym trafic na wycieczke szkolna... No i mam dylemat:/ Chyba zdycyduje sie na kino.
Crevo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 20:38   #17
dymek
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A wg mnie film jest swietny ) Dawno takiego nie widzialem
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2004, 11:41   #18
R.I.P.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 09 2003

Posty: 86
R.I.P. ma numer GG 4052765
Domyślny

A ja jeszcze nie wiem jaki jest ten film bo ide dopiero 1 kwietnia ze szkoły z okazji rekolekcji.... ale powiem ze sie juz normalnie nie moge doczekać i tak myśle czy by nie iść jutro do kina a nie za tydzień dopiero


POZdRawIAm
R.I.P. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2004, 19:37   #19
Vilard de Exe
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 02 2004

Posty: 3
Domyślny

Film prześwietny!!! Nie opłaca go się jednak oglądać drugi raz. Tylko za pierwszym może wpłynać na odczucia widza, a przecież o to chodziło gibsonowi.
A co do antysemityzmu to film w pewnym stopniu mógł obrażać Żydów. Było kilka momentów, w których można się było dopatrzeć aluzji, choć nie koniecznie zamieżonych przez reżysera.
Vilard de Exe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2004, 12:29   #20
Karol ll
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 03 2004

Posty: 188
Karol ll ma numer GG 1936659
Domyślny

Mi się podoba, że tam są dialogi w oryginalnym, żydowskim języku. Mam zamiar pójść drugi raz z kumplem.
Karol ll jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.


Powered by vBulletin 3