Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-06-2008, 14:03   #21
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Johnny121 Pokaż post
Nie wiem. Ale oprócz tego, że potem 3/4 kapel thrashowych zaczęło od nich zrzynać, to chyba nic.
To jest skutek tego że płyta jest "och,ach" (bo jest), ale co czyni ją "och,ach"? Dla mnie Slayer jest wspaniałym zespołem bo gra wspaniałą muzykę, a nie dlatego że jest bogiem thrashu i zrewolucjonizował ten gatunek. Zresztą, piszesz że Metallika nigdy nie grała thrashu - jakby to było coś złego. Grała, nie grała, gra - pies to trącał, to tylko etykietka, nie ma czegoś takiego że Thrash Metal > Heavy Metal - niezależnie od zespołu.
Istnieje coś takiego jak gusta, pogódź się z tym i nie kłóć się o takie pierdoły.
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-06-2008, 17:37   #22
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Johnny121 Pokaż post
Oczywiście jeżeli nigdy nie powstał Venom, Overkill i Voivod
Motorhead! Przebiłem?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Mi się tam akurat Jihad podoba. The Eyes of the Insane i Cult mi jeszcze leżą z Christ Illusion.
Nie no, ja wiem, że wiele rzeczy ci leży. Ale, że Jihad?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 9-NINE Pokaż post
To jest skutek tego że płyta jest "och,ach" (bo jest), ale co czyni ją "och,ach"? Dla mnie Slayer jest wspaniałym zespołem bo gra wspaniałą muzykę, a nie dlatego że jest bogiem thrashu i zrewolucjonizował ten gatunek. Zresztą, piszesz że Metallika nigdy nie grała thrashu - jakby to było coś złego. Grała, nie grała, gra - pies to trącał, to tylko etykietka, nie ma czegoś takiego że Thrash Metal > Heavy Metal - niezależnie od zespołu.
Istnieje coś takiego jak gusta, pogódź się z tym i nie kłóć się o takie pierdoły.
A zespoły grające od dinozaurów już i tak w większości zahaczyły o sporo gatunków. Przylepiając etykietkę, chyba lepiej przylepić ją do płyty, nie zespołu. Czuję się trochę tak jakbyście się kłócili, czy RHCP to funk metal.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2008, 18:55   #23
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Chwala Metallice za to, ze przestala grac thrash (bo niby do jakiego innego gatunku zaliczycie KEA? ). Dlaczego? Bo nie sa dupkami siedzacymi ciagle w jednej zamknietej szczelnie puszce, wypuszczajac co 2 lata identycznie brzmiacych albumow ze zmienionymi tekstami jak to niektore zespoly maja w swoim zwyczaju. Ciagle ida do przodu, graja cos innego. Loady moze nie sa albumami genialnymi, ale wiele kawalkow jak Bleeding me, Outlaw Torn, Fixxxer czy Devils Dance sa miazdzaco dobre. A St Anger... to jest album ktory trzeba zrozumiec. Sam przez dlugi czas mialem spory wstret do niego, odrzucalo mnie jak tylko slyszalem pierwsze dzwieki Frantica. Az raz w specyficznym nastroju sobie to wlaczylem i stwierdzilem ze to jest kurewsko dobre.

Death Magnetic- tytul jak tytul, nie ma co oceniac bez znajomosci kontekstu. Sam brzmi raczej dziwnie, ale wierze ze tekst tytulowego utworu bedzie swietnie uzasadnial dlaczego wlasnie tak to nazwano. Sama muzyka ktorej fragmenty, pojedyncze riffy itd mozna juz posluchac na missionmetallica zapowiadaja zdecydowany powrot do ery pomiedzy Masterem, Justice i Blackiem. Surowe, szybkie granie w starym, dobrym stylu. Czuje ze ten album nas we wrzesniu zmiazdzy

oczywiscie, ludzie pewnego pokroju beda mieli kolejna szanse powiedziec jak to metallica sie sprzedala i poszla w komercje bo wydala album w starym stylu bo tego chcieli fani no ale coz, kretyni zawsze sie rodza
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long


Ostatnio edytowany przez Gtyk - 20-06-2008 o 19:00.
Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2008, 19:27   #24
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Czuję się trochę tak jakbyście się kłócili, czy RHCP to funk metal.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Dla mnie podział na gatunki sprawdza się tylko w sklepach, poza nimi tworzy tylko niepotrzebne kłótnie. Zdecydowanie za dużo ludzi stosuje gatunki jako sposób do określania który zespół jest dobry a który nie. Mam gdzieś to do jakiego gatunku zaliczane jest RHCP czy jakikolwiek inny zespół, liczy się muzyka, a nie to do jakiego gatunku się ją zalicza.
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-06-2008, 22:43   #25
semiliren
Użytkownik Forum
 
semiliren's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jesli ktos jest metalem to ma tylko sluchac metalu by byc "tru"? Nie. Moze sluchac wszystkiego, by poszerzac swoje horyzonty. Tyle.

Mam nadzieje, ze Metallica powroci do korzeni...
__________________
Death & roll.
semiliren jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 10:45   #26
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez 9-NINE Pokaż post
Chyba się nie zrozumieliśmy. Dla mnie podział na gatunki sprawdza się tylko w sklepach, poza nimi tworzy tylko niepotrzebne kłótnie. Zdecydowanie za dużo ludzi stosuje gatunki jako sposób do określania który zespół jest dobry a który nie. Mam gdzieś to do jakiego gatunku zaliczane jest RHCP czy jakikolwiek inny zespół, liczy się muzyka, a nie to do jakiego gatunku się ją zalicza.
Wiem wiem. Nie atakowałem ciebie tylko napisałem w nawiązaniu do twojego posta, którego zacytowałem. Sam też niewielką uwagę zwracam na gatunki (IMHO wiele zespołów można określić po prostu Crossover).
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 11:50   #27
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@Thero-wcześniej: Ba, lubię dżihad. Lubię też Vermillion pt. 2 Slipgniota. I co, wyśmiejesz mnie? : p
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 15:39   #28
Zenuś
Użytkownik Forum
 
Zenuś's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Ab'dendriel
Wpisy bloga: 7

Posty: 287
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 8
Skille: 15/16
Poziom mag.: 1
Domyślny

ciekawe co by sie stało gdybym zrobil nowy temat o nadchodzącym krążku britney spears. a co do tematu to nie wiem co o tym myśleć po prostu niesamowite!
__________________
;-
Zenuś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 16:40   #29
9-NINE
Użytkownik Forum
 
9-NINE's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2006
Lokacja: Warschau

Posty: 337
9-NINE ma numer GG 3344964
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Wiem wiem. Nie atakowałem ciebie tylko napisałem w nawiązaniu do twojego posta, którego zacytowałem.
My bad. FTSL
__________________
9-NINE jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2008, 20:42   #30
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@Thero-wcześniej: Ba, lubię dżihad. Lubię też Vermillion pt. 2 Slipgniota. I co, wyśmiejesz mnie? : p
Hehe, no przecież pamiętam twój stary av. Ogólnie to ja Slipgniota całkiem lubię, nawet Vermilion.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 14:50   #31
<8>Borys<8>
Użytkownik Forum
 
<8>Borys<8>'s Avatar
 
Data dołączenia: 19 02 2007

Posty: 183
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dziś premiera Death Magnetic (ale założę się że większość tydzień temu już płytkę słyszało;>) co o niej sądzicie? Moim zdaniem jest zajebista ;D co prawda ich najlepszym płytką nie dorównuje ale w sumie nawet nie marzyłem że uda im się dorównać ;p świetnie się jej słucha (zwłaszcza na religii na 1 ucho ;P) piosenki takie jak TDTNC, 2 pierwsze na płycie czy Cyanide albo my apocalypse są świetne, nie miałem wątpliwości że to Metallica Jedyne co mnie rozczarowało to The Unforgiven III ;/ po 2 poprzednich częściach spodziewałem się czegoś lepszego. Ale to taka ocena na świeżo, może bardziej mi się spodoba jak więcej posłucham ;p No i 1 jest pewne; solówki Hammett & Hetfield rządzą!
Pozdro dal wszystkich fanów Mety
<8>Borys<8> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 15:21   #32
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

A mi sie Unforgiven III bardzo podoba, jest zupelnie inne od 2 poprzednich czesci. Z kolei That Day That Never Comes zwala z nog! Zreszta, kazdy utwor na tej plycie jest na prawde ponad przecietny.

METALLICA 4EVER!

down: no tak lepiej sluchac: umcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcum cumcumcumcumc

Ostatnio edytowany przez Articuno - 12-09-2008 o 15:27.
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 15:24   #33
Żyłka
Użytkownik Forum
 
Żyłka's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 833
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie rozumiem ludzi słuchających metalu.

Cytuj:
down: no tak lepiej sluchac: umcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcum cumcumcumcumc
Co do tego nie mam wątpliwości.

Ostatnio edytowany przez Żyłka - 12-09-2008 o 18:02.
Żyłka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 15:28   #34
Hanndo90
Użytkownik Forum
 
Hanndo90's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2008
Lokacja: Siemianowice Śląskie

Posty: 223
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Hanndo90 ma numer GG 8998421
Domyślny

To oni jeszcze Grają?!
Hanndo90 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 15:42   #35
Kuboszek
Użytkownik Forum
 
Kuboszek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 59
Stan: Niegrający
Kuboszek ma numer GG 8606177
Domyślny

Metalica najlepszy rockowy metal (heavy rockowy) kupię albo sciogne to pytke i na pewno przeslucham
Kuboszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 15:56   #36
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
down: no tak lepiej sluchac: umcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcumcum cumcumcumcumc
Porównywanie techno do "umcumc" jest równie nietrafne, jak porównywanie metalu do "AAAAAAAAAAAAAAAAA SATAN"lub rapu do "jebać policje kurwa jjojo"

@down
Wszystko zależy od punktu widzenia

Ostatnio edytowany przez Ulrikk - 12-09-2008 o 17:03.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 16:02   #37
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Właśnie że nie, bo techno to jedyny gatunek, który perfekcyjnie mieści się w ramy stereotypów

@topic

Meta rzondzi for evah
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 17:43   #38
Juzefek
Użytkownik Forum
 
Juzefek's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2006
Lokacja: Stg
Wiek: 30

Posty: 1,098
Stan: Na Emeryturze
Imię: Po co
Gildia: to
Świat: czytasz?
Juzefek ma numer GG 6720333
Domyślny

Mój kumpel od początku roku czekał na ten dzień, mimo że znał wszystkie utwory
__________________
Juzefek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2008, 18:19   #39
.hobnail
Zbanowany
 
.hobnail's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2008
Wpisy bloga: 17

Posty: 140
.hobnail ma numer GG 406216 .hobnail ma login Tlenu cornn@tlen.pl
Domyślny

Techno jest dobre do wprowadzenia imprezowej atmosfery, reggae rozwesela, przy metalu można się wyżyć, pop raczej nie ma zastosowania, sama muzyka, jazz odstresowuje, disco polo jak komu się podoba. A co z HH? Co takiego robi, oprócz wrogiego nastawiania ludzi do innych/policji? ^^'

@Topic
Płyta zajebista.
.hobnail jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-09-2008, 14:33   #40
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

@UP

A znasz takie pojęcie jak przekaz? Lubie słuchać rockowej muzyki, ale czasami lubie posłuchać dobrego hip-hopu, nie jakieś tam Tede, peja czy inne komercyjne ścierwa robione pod publike. Co do techna to kiedyś słuchałem tej muzyki, ale kiedy otwarłem oczy to zmieniłem to...

Ostatnio edytowany przez Granteon - 13-09-2008 o 14:37.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:30.


Powered by vBulletin 3