Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-07-2008, 20:42   #1
Armix
Użytkownik Forum
 
Armix's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Wiek: 34

Posty: 341
Stan: Niegrający
Gildia: Naction
Świat: Refugia
Poziom: 105
Send a message via Skype™ to Armix
Domyślny porada sprzętowa

Witam drodzy forumowicze!
Chciałbym was prosić o radę. Za jakiś miesiąc dostanę zastrzyk gotówki który pozwoli mi na zakup nowego komputera Planuję kupić laptopa. W tym problem, że nie bardzo znam się na sprzęcie oraz modelach, ale postaram się wam opisać jakie wymagania musi spełniać:

1. Planuję na niego przeznaczyć około 2000zł,
2. Potrzebuję go aby móc zostawiać go włączonego na noc (np. ściąganie filmów)
3. Chciałbym grać na nim w gry online takie jak Q3 Arena, Urban Terror, WarRock oraz kilka nowszych gier, aby nie lagowały (z punktu widzenia internetu, raczej nie ma z nim problemu, bo moja neostrada działa bardzo dobrze)
4. Praca w standardowych programach typu Photoshop, Paint i cały Office, aby komputer nie ścinał zbytnio.
5. Chciałbym też móc wypalać na nim płyty CD-R/RW oraz DVD.
6. Oczywiście chciałbym na tym komputerze grać w Tibię na maxymalnych fps'ach i przy otwartym winampie, mozilli i kilku innych programach tak aby komputer nie ścinał się i abym nie musiał potem odrabiać strat.

Dodatkowo chciałem się dowiedzieć czy laptop nie przegrzeje się gdy będzie działał np 24h bez wyłączenia. Możecie także wyrazić swoją opinię co do laptopa i normalnego komputera stacjonarnrego, jakie są największe wady laptopa i dlaczego nie opłaca się go kupować.

Jak już wcześniej napisałem, nie znam się za bardzo na modelach więc proszę o linki do modeli które polecacie, lub nazwę modelu, wtedy postaram się sam znaleźć. Z góry dzięki, pozdro
__________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba poczekać


When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.
Armix jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-07-2008, 21:07   #2
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Nie lepiej spytać na jakimś forum o tematyce komputerowej gdzie ludzie naprawdę znają się na rzeczy?
Duke Dran jest offline  
stary 22-07-2008, 21:09   #3
Armix
Użytkownik Forum
 
Armix's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Wiek: 34

Posty: 341
Stan: Niegrający
Gildia: Naction
Świat: Refugia
Poziom: 105
Send a message via Skype™ to Armix
Domyślny

Napisałem już na jednym forum, ale pomyślałem że nie zaszkodzi się tutaj spytać, może ktoś miał taki sam dylemat
__________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba poczekać


When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.
Armix jest offline  
stary 22-07-2008, 21:47   #4
Hieyan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005

Posty: 1,242
Stan: Usunięty
Domyślny

Cytuj:
Dodatkowo chciałem się dowiedzieć czy laptop nie przegrzeje się gdy będzie działał np 24h bez wyłączenia. Możecie także wyrazić swoją opinię co do laptopa i normalnego komputera stacjonarnrego, jakie są największe wady laptopa i dlaczego nie opłaca się go kupować.
A gdzie go będziesz używał? Bo jeżeli tylko w domu, to to głupota kupować laptop. Jedyną zaletą laptopa jest to, że mało miejsca zajmuje i jest przenośny. Też myślałem ostatnio nad kupnem laptopa, ale ostatecznie się na stacjonarny zdecydowałem.
Hieyan jest offline  
stary 22-07-2008, 22:10   #5
Armix
Użytkownik Forum
 
Armix's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Wiek: 34

Posty: 341
Stan: Niegrający
Gildia: Naction
Świat: Refugia
Poziom: 105
Send a message via Skype™ to Armix
Domyślny

Zależy mi na tym aby mój nowy komputer był mobilny, ponieważ mamy w planie z kumplami motyw jak "lan-patrty" gdzie przynosimy do jednego z kumpli kompy i naparzamy w urbana albo jakąś inną strzelankę na niektóre wyjazdy gdzie nie będę miał dostępu załóżmy do tv i będzie mi się nudzić, laptop będzie dobrym rozwiązaniem. Dlatego właśnie chciałbym laptopa. Skoro jednak zacząłeś mówić o komputerze stacjonarnym, byłbym wdzięczny jeżeli byś opisał ile na niego wydałeś i jakie ma on staty
__________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba poczekać


When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.
Armix jest offline  
stary 22-07-2008, 22:30   #6
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Jak nikt Ci nie daje propozycji, to wejdź na jakąś stronę sklepu komputerowego (polecam www.proline.pl) i tam wyślij maila z zapytaniem. Na pewno Ci doradzą, ja w taki sposób kupiłem mojego kompa (tzn poprosiłem, żeby mi dobrali części).
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline  
stary 22-07-2008, 22:55   #7
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

komputronik lepszy : ).
Duke Dran jest offline  
stary 22-07-2008, 23:31   #8
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Ojciec Dyrektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Nowy Sącz

Posty: 327
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Anima
Send a message via Skype™ to Ojciec Dyrektor
Domyślny

Chyba nic by się nie stało gdybyś napisał to tutaj:

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=126449&page=58

a najlepiej na forum komputerowym takim jak:

PCLab.pl dokładnie tutaj: http://forum.pclab.pl/f51.html
__________________

PAMIĘTAJ !
Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racją najmojszą !
Ojciec Dyrektor jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:07.


Powered by vBulletin 3