Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-11-2005, 16:51   #281
Rads
Użytkownik forum
 
Rads's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2005

Posty: 26
Problem hmmm....

Co do Legolasa jest zasranym noobem jak bym go spotkał to bym mu w pierdól spuśicł że by stara nei pozanła a wogóle np. na harmonii to polacy to ranga hight lvl więc chyba w jesteście noobami skoro tak myślicie
Rads jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-11-2005, 09:10   #282
Yasio
Użytkownik forum
 
Yasio's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2005
Lokacja: Radom
Wiek: 30

Posty: 27
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Titania
Poziom: 27
Skille: 69/69
Poziom mag.: 4
Yasio ma numer GG 1275074
Domyślny

Świetny poradnik, gratulacje. Mam nadzieję, że to przemówi do rozsądku wielu polskich noobów. Tylko jeden błąd (według mnie) jest w tym poradniku: według WszechStronnego noob "pyta się jak trening, gdzie, z czym, jaki ma kupić czar, jaki czar mówić gdy ma mane, pyta gdzie trenować, czy lepiej z człowiekiem czy z potworem, pyta o wszystko związane z treningiem"
Mam kolegę na 10 levelu, który tak się właśnie pyta, ale moim zdaniem to newbie, nie noob. Oto dowód - moja rozmowa z nim:
-ty to widzę, że trochę newbie jesteś
-a co to newbie?
-taki początkujący
-no, trochę jestem
Przyznał się, że jest newbie.

A tak w ogóle:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $corcerer
Wątpię, żeby ten text przeczytał jakiś dwunastolatek.
Ja mam 12 lat.
Yasio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2005, 09:45   #283
Kraczek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 04 2005

Posty: 5
Król

Fajnie by było gdyby Polacy trzymali się razem tak jak Szwedzi według Wszechstronnego i jakby się nie zabijali nawzajem Ja gram na Hibernie i często widze nas Polaczków, rzucających zaklęcia ognia lub tego slime przed depo, tak że wyjść nie można. I jeszce ten debil co to zrobił ryje z tego jak półgłówek. Najgorsze jest jednak to, że każdy gracz, którgo się zabije lub troszkę pobije straszy nas kolegami. Sam miałem taki przypadek. Koleś mnie dwa razy pierwszy zaatakował, dednołem go z qmplem no i przyszedł jego qmpel 21 lvl Nie ma co.... Naszego narodu nie da się zjednoczyć Dlatego zawsze dobrze grać z grupą osób, które się zna!
Kraczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-11-2005, 20:27   #284
Shedii
Użytkownik Forum
 
Shedii's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005
Lokacja: Braniewo

Posty: 111
Stan: Aktywny gracz
Shedii ma login Tlenu piko1987@tlen.pl
Domyślny

Pyta się jak trening, gdzie, z czym, jaki ma kupić czar, jaki czar mówić gdy ma mane, pyta gdzie trenować, czy lepiej z człowiekiem czy z potworem, pyta o wszystko związane z treningiem - to jest przyklad newebia..
Jaki ty miales najwyzszy lv? 35? 40?-.- Opanuj sie i mów kontretnie...
Shedii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-11-2005, 22:03   #285
Skele
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Zakopane

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom mag.: 6
Skele ma numer GG 960551 Skele ma login Tlenu skele@tlen.pl
Domyślny

fajny artykul... daj mi autograf...PLX!
Skele jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-11-2005, 11:41   #286
Dilvish
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Na wstępie wielkie dzięki za topic.

Gram w Tibie od około 10 dni. Z przykrością musze stwierdzić że niektóre moje rozmowy od kilku dni wyglądają tak:
"
XX : br?
Ja : pl
"

Praktycznie wszystkie kradzieze łupów, blokowania i inne takie rzeczy co mi sie zdarzyły kończyły moim pytaniem czy osoba która sie tego dopuszcza to polak. W 90% przypadków oczywiście byli to polacy. Nie powiecie mi że 90% ludzi którzy grają w Tibie to polacy , więc wniosek nasuwa się sam.

Jestem newbie, noob ale nietrace nadziei że w końcu coś sie zmieni w waszym podejściu.

Martwi mnie tylko jedno. Prawie każda odpowiedź tutaj kończy sie poparciem tego co napisałeś. Zastanawia mnie gdzie są ci którzy sie dopuszczają tych rzeczy. Na tym forum widać wszyscy są wporządku ???
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2005, 18:05   #287
Radek(Stormage-Malfurion)
Guest
 

Posty: n/a
Oczko :)

Bardzo fajny post i cała prawda o polakch w nim jest gratulacjie for you
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2005, 13:11   #288
Black Wolf
Użytkownik forum
 
Black Wolf's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 32

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: ------------
Świat: Iridia
Poziom: 18
Skille: Fish:54
Poziom mag.: 26
Wyślij wiadomość przez ICQ do Black Wolf Black Wolf ma numer GG 2489405 Adres Jabbera do Black Wolf Send a message via Skype™ to Black Wolf
Evul Mogę tylko powiedzieć ...

Że ten poradnik nie na wiele mi się przydał bo nigdy nie używam tego określenia w miejscu publicznym ( na priv praktycznie zawsze ) ale jadnak jest wiele osób którym pomógł na zrozumieniam określenia n00b. Gdyby ktoś mógł to mi by się przydał poradnik typu " Gdzie i z jakim eq expic zeby po śmierci za wiele nie stracić " Gz pomysłu
Black Wolf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-11-2005, 18:18   #289
Kimusqa
Użytkownik forum
 
Kimusqa's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2005
Lokacja: New Britain,USA
Wiek: 33

Posty: 16
Imię: Kimusqa
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Dies Irae
Świat: Hiberna
Poziom: 51
Poziom mag.: 51
Kimusqa ma numer GG 8584928 Send a message via Skype™ to Kimusqa
Domyślny

no comment -.-
Kimusqa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-11-2005, 10:45   #290
konkok
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ty to jka sei hakujeni by ?/????//???
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-12-2005, 13:36   #291
Thanatos
Użytkownik Forum
 
Thanatos's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005
Wiek: 35

Posty: 38
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Shivera
Poziom: 33
Skille: 20/25
Poziom mag.: 36
Domyślny Warning

Warning!
Many nOObs seen on world Shivera!
Be aware wanderer!

O co mi chodzi??
Od miesiąca na Shiverze trudno grać lev takiemu jak ja - nOOby chodzą chmarami, kopalnie są pozajmowane - 3-4 nooby na poziom i sie o jednego dwarfa kłucić umią. Innym grać przeszkadzają - wchodze do kopalni, jeszcze przy wejściu nie oczyściłem, a tu wpada dwuch takich i mi leave (lev 14 i 10) więc mówie, że nie bo byłem pierwszy. Już limit mam prawie - red skulla łapnąć nie chcę, a oni mi zaczynają łazić, zabijać potworki i kraść loot. Mało tego jak powiedziałem, że ide na Guardy i mają mi nie przeszkadzać to zrobili coś takiego: Ja schodze/wchodze - były 3 soldy i guard to ja GFB chwytam , wchodze jeszcze raz/GFB/wychodze/wchodze/GFB/ :O ropnął mnie, a ja GFB w niego... Zaczyna uciekać i wrzeszczy PK PK help! (na trade też) no to sie schowałem (przejście zagrodziłem wszystkimi "awaryjnymi" fieldami i przeczekałem) i wyobraźcie sobie - tak jest ostatnio wszędzie, w 2 tygodnie lev robie - to strasznie długo!!. Więc ostrzegam wszystkich z tego świata - uważajcie bo Oni są wszędzie (czasem ktoś zachowuje się normalnie, a jak już huncisz to zauważasz, że jednak się kręci).
__________________
Soon Earth will be ours!!

Tekkaman & Tibia Rulez!!


Wróciłem do gry na początku kwietnia i jakoś mi idzie - hakerstwo to bardzo... brak mi nawet słów - w każdym razie straciłem kasę (głównie zainwestowaną w eq) zbieraną przez 8 miesięcy.
Ale nie jest źle - w miesiąc odpracowałem już połowę z 7dmiu miesięcy...
Thanatos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2005, 18:43   #292
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 33

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Teraz ja coś powiem:

Ktoś kto pisze "Noobie" zamiast "newbie" jest noobem, a tak pozatym to ciekawe co miałeś pierwszą postacią na 20 lvl-u, scale armor ? :/, i skąd to założenie że wszyscy są n00bami ? daj na luz koleś :/

Apropo n00bów, myślisz że jak sie ich pozbędziesz to sie będzie lepiej grało, w naturze musi być równowaga i co do postu wyżej, hAHa, grałem na shivierze pierwszą postacią, wiem czemu facet w kafejcie polecił mi ten świat....

Ostatnio edytowany przez Vard Acal - 06-12-2005 o 18:48.
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-12-2005, 04:33   #293
Kondziusorcer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ludzie, teraz moja kolej!

dla sprostowania:

noob - (z ang. newbie) dosł. żółtodziób, osoba o niskich umiejętnościach informatycznych, ktoś, kto nie umie grać, ale nie przyznaje się do tego, wręcz przeciwnie - uważa się za dobrego, wszystkowiedzącego gracza, który zawsze ma rację. Noob to także oosba, która irytuje wszystkich i nie szanuje innych internautów. Określenie często jest używane w odniesieniu do zwykłych graczy, którzy pytają o rzeczy oczywiste.

newbie - ktoś, kto nie rozumie wszystkiego, i pyta o to. Wie, że wielu rzeczy jeszcze nie wie i się uczy.


Wogole temat ciekawy, wiele można z niego wywnioskowac. Może zakończyc czas krytyki, a zastanowic się nad własnym zachowaniem? Wiele osób zaczęło krytykowac autora tematu z jednego (wg mnie) powodu: Prawda w oczy kole..

Ludzie! Nie można non stop tylko narzekac. Najlepiej jak każdy zacznie od siebie. Rook to rook, moze zacznijmy dawac dobry przyklad dla newbie, by nie zamienic ich w noobki?

Zreszta to moj debiut na forum
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2005, 20:36   #294
Hybryda
Zbanowany
 
Hybryda's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2005
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 39

Posty: 121
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: kyra
Poziom: 26
Skille: 21/25
Hybryda ma numer GG 2740342
Domyślny Powiem ci tak:

spotkałem się z różnymi przykładami takowego "nooba" ale noob z jezyka angielskiego (newbie) znaczy tyle co żółtodziób.
Wydaje mi się że jesteś ksenofobem bo ci twoi kochani szwedzi to największe przekręty na planecie ziemi.
przykładem jest serwer Pandoria gdzie jeden z najwiekszych szanowanych Swe o nicku "Dragua" rozdzielał konta,mało tego-na forum na tibia.com napisał spowiedź w której wyznał ze uzywał wszystkich botów ,wtyczek,cheatów i tak dalej,i taki właśnie z tego co pamiętam 130 level dostał bana na tylko 30 dni ;/ (czyli wychodzi z tego ze skoro najwiekszy nieuczciwy gracz tak robi i tylko 30 dni bana,to moze isc w jego slady?)

pozatym ci twoi kochani Swe to doskonały przykład "power ambuse"
nie szanują wielu zasad na przykład : pewnego razu expiłem w kopalni dwarfów,gdzie umiesciłem zwyczajowo list o treści ze tu expie w tej chwili,pojawiło się dwóch swe,paladyni ....pisali w bardo obrazliwy sposób ,mniej wiecej "leave you fu**in pl,you noob,you XXXX" co ciekawe ci paladyni mieli wtedy ponad 50 level a ja jedynie 20....po chwili gdy nie wiedziałem co im napisac,czy moze uciekać,czy moze postawić się i nie dać wypchać...zaatakowali mnie,zaczałem uciekac do prison w kopalni i zamknałem za sobą drzwi,gdyby nie to juz bym padł.Dtalego Nie mów ze Swe to nie są nooby.
pozatym wg mnie noob zastawia sie protektorami z 10 razy większym levelem od siebie,znałem jednego swe przez którego dedlem-wpierw uzywał róznych obelg,itd...prowokacjii,gdy stwiedziłem ze nie warto go bic bo jest słabszy odemnie odeszłem,ale gdy on zauwazył ze jego gadanie głupot nie przynosi skutku zaatakował mnie,podczas ucieczki dobił mnie jego kochaniutki protektor ;/
inna sytuacja....swe ukradł mi loot bag,zopiero gdy go zaatakowalem to oddal.
i takich przykładów są setki.I nie mów ze dzięki temu ze oni tacy cudowni i kochani to sa lepsi,bo dla Szweda premium account (który daje ci mozliwosc expienia na terenach na których nie było ludzi od wielu dni) to dwa hamburgery,taki dzieciak podchodzi do mamy i mówi "mamo daj mi drobne"....
bo dla szwedów taka cena za pacc to śmieszne,u nas tych hamburgerów za taki pacc kupisz ze 20.

pozatym miałem taką sytuację gdy ja i kolega bylismy faccami,na 19 levelu on kupił premium i pzregonił mnie o 15 leveli.
to by było na tyle.
ps. widziałes kiedyś szweda bez pacc?
Hybryda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2005, 21:11   #295
Spartakus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 07 2005

Posty: 29
Domyślny

@ up

LooooooL

Jakby cie zabil br to bys gadal ze br to najwieksze nooby.

Jakby cie zabil pl to bys gadal ze wszyscy pl to nooby.

Widzialem swe bez pacca. I co z tego?

Swe uzywaja najrozniejszych botow. I co z tego? Myslisz ze inni nie uzywaja?

Przegonil cie lv...no straszne...przeklety szwed. Jak on smial kupic pacca i cie przezcignac?

A tak btw. zazdroscisz swe kasy czy jak? lol
Spartakus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 21:31   #296
Olabogarety
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 01 2006
Wiek: 36

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Galana (Thais)
Żarówka Dobrze gada! Nalać mu wina, acz przedniego! :D

Zaaaaaaarąbiste podsumowanie tematów a'la "nOOb to Polak"...

Prawie całkowicie się zgadzam z textem, Polacy prawie cały czas się żrą i wybijają... To smutne, ale nie da się tego zmienić (niestety)
To, ze zauwazyłeś tę wadę i opisałeś ja, sprawia, ze zaliczam ten tekst in plus

Natomiast nie zgadzam się z dwoma rzeczami.
Tekst jest istnym peanem na cześć Szwedów. IMHO oni nie są wcale tacy wspaniali, znam wielu Szwedów, którzy idealnie pasują do Twojej definicji noob'a.

Drugą jest to, jak odnosisz się do newbies (noobies???). Każdy kiedyś potrzebuje pomocy. Pod tym względem najlepsi są moim zdaniem Amerykanie. Zawsze doradzą, pomogą, wspiorą... (chyba, że się jest nieuprzejmym, na to niestety nie ma rady)

No to tyle, błędów się nie czepiam bo zdarzają się one każdemu
Olabogarety jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 21:49   #297
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WszechStronny
gracz który na końcu czaru dodaje jakiś głupi tekst, typu "heal me"
To jest najgorsze, za przeproszeniem, gówno jakie słyszałem niestety wielu graczy dodaje sobie takie teksty, h-lvle też... i to nie nooby.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WszechStronny
Pyta się jak trening, gdzie, z czym, jaki ma kupić czar, jaki czar mówić gdy ma mane, pyta gdzie trenować, czy lepiej z człowiekiem czy z potworem, pyta o wszystko związane z treningiem, pyta się gdzie huntowac na tych czy tych skilach, pyta czemu go zabili gdy miał ten i ten eqp, takie skile, i był tam i tam, pyta jak się obronić przed hackiem
O takie rzeczy najczęściej pytają "newbie", a nie nooby. Więc ocb? Ty grasz w Tibie już 5 lat? Jakoś mi się wierzyć nie chce

Btw. ten tekst jest w połowie błędny, i niestety jest to tylko definicja "nooba" wg autora.


-Diam~
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337

Ostatnio edytowany przez Diamonic - 16-01-2006 o 06:10.
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2006, 23:53   #298
Aramil Penetrator
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 01 2006
Lokacja: Wołominj
Wiek: 33

Posty: 3
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 18
Poziom mag.: 3
Aramil Penetrator ma numer GG 4515328
Domyślny

No tak ja tez jestem za zjednoczewniem Polaków i też jestem w jezyku polaków zułto dziobem. Wole jedne trzymac sie z Polakami razem. A wkuza mnie ze polacy tym co niewiedza co i jak wciskają Gówn.. no dajcie spokuj mie jak ktos poprosi o uleczenie lecze, albo o jedzenie daje troche wkoncu to polak nie!!!!!!
Aramil Penetrator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2006, 07:01   #299
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Parys
@ up.
Może Szwedom dawałeś cenę do zaakceptowania,a Polakom (bo są rodakami) mniejszą? Może Ty nigdy nie chciałeś więcej zarobić?
-Edit-
"Gracz, któy mówi PLX" - Plx jest to skrót o please, a jak wiadomo większości ludziom na tym forum, jest to zwrot grzecznościowy.
Gostek, co do tego ''PLX'' to walnełeś pałe takiego skrutu niema, jest uzywany, ale poprawny to PLS

Topic@

Hmm, no nawet ale ja szwedów nienawidze
Krizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 12:58   #300
Vilgefortz
Użytkownik Forum
 
Vilgefortz's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2005

Posty: 89
Domyślny

Z góry uprzedzam, iż nieprzeczytałem wszystkich odpowiedzi co do artykułu Wszech Stronnego, więc prosze mnie nie gnoić za np. napisanie tego co ktoś już napisał itd.

Uważam, że ciut przesadziłeś pisząc że prawie wszyscy Polacy to n00by. Owszem są tacy co kradną i "n00bują"(hehehe-neologizm pełną gebą). Ale proszę, nie wmawiaj mi że wszyscy Polacy to skończone patafiany i powinni dostać bana jak jeden mąż, natomiast Szwedzi to bogowie, którzy znają się na wszystkim.

Piszesz: "Pyta się jak trening, gdzie, z czym, jaki ma kupić czar, jaki czar mówić gdy ma mane, pyta gdzie trenować, czy lepiej z człowiekiem czy z potworem, pyta o wszystko związane z treningiem, pyta się gdzie huntowac na tych czy tych skilach, pyta czemu go zabili gdy miał ten i ten eqp, takie skile, i był tam i tam, pyta jak się obronić przed hackiem, co zrobić po hacku"

Uważasz że początkujący gracz powinien wszystko sam odkrywać czy ginąc bo nie wie gdzie trenować? Czemu to bardziej doświadczeni gracze mieliby się NIE dzielić swoją wiedzą. Albo inaczej, gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty, np. wogóle nie byłoby tutorów. Piszesz że Szwedzi są zgrani, zgodni nie to co Polacy. A co jak mnie Polak zabije, to co mam się jeszcze uśmiechnąć, bo on jest Polakiem??? Nie, dziękuję, ta filozofia, średnio mi odpowiada.

Piszesz, że Polacy to wyrwigrosze i skąpiradła. Tak jak napisał jeden z forumowiczów. Biznes jest biznes. Chyba że pragniesz by Polacy rzucali kasą po depo. Spróbuję namowić na to jakichś moich kumpli z Polski, i zrealizujemy Twoje marzenie. Będziesz wtedy happy?

"pewnie przeczytaliście właśnie parę rzeczy które sami robicie co?"(ten text był poprzedzony kupą definicji n00ba w stylu kradzieży czy podlizywania się h-levelom.) Muszę Cie zmartwić, nie przeczytałem żadnej rzeczy którą ja robię.
Smutno Ci? Mi też. Że pisze się, na pozór bardzo dobre artykuły, po przyjrzeniu się którym wypływają na wierzch różne rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam forumowiczów Tibia.pl

(z góry przepraszam za ewentualne błedy ortograficzne, czy stylistyczne)
Vilgefortz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.


Powered by vBulletin 3