Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-02-2007, 23:39   #341
Astral55
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: planeta ziemia

Posty: 212
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Ziemia
Poziom: 999
Skille: 999/999
Poziom mag.: 99
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alisek Pokaż post
Jeśli chodzi o knighta to osiągnięcie 15 mlevela zostanie zdobyte po 1100 latach
więc nie sądzę żeby ktokolwiek mógł osiągnąć 15 mlevel knightem
popstac by musiala przechodzic z pokolenia na pokolenie
Astral55 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-02-2007, 22:01   #342
Adi Ninjax
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja gram sorcem i mi sie nim dobrze gra
a tak po za tym spoko poradnik
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2007, 01:07   #343
Jewels
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

poradnik moim zdaniem zasluguje na kosz
jest za stary (jak gralem w 7.4 to juz byl )
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2007, 14:07   #344
Blader19948
Użytkownik Forum
 
Blader19948's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Górzów Wlkp.
Wiek: 30

Posty: 178
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 32
Skille: Fist 21
Blader19948 ma numer GG 6065817
Domyślny

Daje 6/10 ,a pozatym jestem sorciem i na 13lvl spokojnie kosze cyce mino guardy
__________________
Najlepszy podpis, to brak podpisu.
Blader19948 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2007, 20:06   #345
major15
Użytkownik Forum
 
major15's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2006

Posty: 27
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Świat: obsidia
Poziom: 21
Skille: 56/56
Poziom mag.: 3
Domyślny

wiec tak opisze najlepsze profesje dla pacc i facc wedlug mnie

facc:
1.Pall
2.Knight
3.Druid
4.Sorc

pacc
1.MS
2.ED
3.RP
4.EK

Ps gram druidem
major15 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2007, 20:10   #346
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

|0| Pall na 1 dla facc ?? cała tabela powinna być na odwrót.
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2007, 20:16   #347
Avalanche
Użytkownik Forum
 
Avalanche's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 35

Posty: 128
Profesja: Paladin
Świat: Elysia
Poziom: 40
Skille: 72/53
Poziom mag.: 13
Avalanche ma numer GG 4506229
Domyślny

Nom palkiem sie fajnie expi na facc. W kilka dni 40 lvl na guardach.
Avalanche jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2007, 23:52   #348
Frodek_150
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2007

Posty: 7
Domyślny

Mam dylemat nie wiem że wybrać druida czy maga opiszcie kim się lepiej gra jakby co to nie zamierzam mieć pacca z góry dzięki za pomoc
Frodek_150 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-03-2007, 20:59   #349
Frodek_150
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2007

Posty: 7
Domyślny

Dobra już wiem będe grał druidem to najlepsze profesja jak dla mnie robi już na dosyc nickich lvl UHy i co więcej do szczęęścia potrzebne.
Frodek_150 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2007, 17:52   #350
KoLoMaG
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 01 2007
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 30
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Serdar Army
Świat: Pacera
Poziom: 34
Skille: 17/24
Poziom mag.: 40
KoLoMaG ma numer GG 9344686 Send a message via Skype™ to KoLoMaG
Domyślny

Ja mam jedno małe zastrzeżenie. Chodzi tez o lagi. W lagach najlepiej spisuje sie knight bo ma duzo zycia i przeżyje na silniejszych potworach a taki sorc już raczej nie...
__________________
Tibia jest po to żeby w nią grac a rozważanie o niej to jakby marzenia o czymś co jest dla niektórych niemożliwe. To nieprawda. Jak grasz to robisz level a jak nie grasz to go nie robisz i tyle
KoLoMaG jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2007, 20:04   #351
Frodek_150
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2007

Posty: 7
Domyślny

Ale ja nie mam lagów a tak szczerze to ie wiem jednak nadal kim grać może mi ktoś podać po kolei profesje jakimi nanjczęściej się gra...
Frodek_150 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2007, 14:53   #352
Bourne
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 12 2006
Lokacja: Eng

Posty: 227
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: Ambush <3
Domyślny

Po tych upade poradnik jest troche bledny ...

Teraz nie ma jak grac inna profesja jak nie Ms :>
__________________
Tak Wlasnie Mysle
Bourne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2007, 15:14   #353
Slayer Shaphiree
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 08 2006

Posty: 75
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Łi Ran id!
Świat: Elysia
Poziom: 217
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Frodek_150 Pokaż post
Dobra już wiem będe grał druidem to najlepsze profesja jak dla mnie robi już na dosyc nickich lvl UHy i co więcej do szczęęścia potrzebne.
Skoro nie umiesz grac ... to wy*******aj ...

Druid napewno NIE jest lepszy od Sorca pod żadnym wzgledem ...

Jedynie może Tempest na Dragonach jest lepszy jednak w expieniu i PKingu Sorc wygryra ...

Mnie 100 MS na expie walnał z UE 635 a taki druid to co ? Same SD bedzie walil ... co do expienia to podobnie ....

Niektorzy sie łudza że Pall i Knight sa dobsi ... niestety ... sa slabi ... SD Paladina az tak bardzo nie jest gorsze od SD sorca/druida jednak jest on najbardziej podatny na lagi , slaby w PK (w porownaniu do MS) , a expienie nim to ciagle uciekanie (czasem konczy to sie smiercia) . Knight jest malo podatny na lagi , zarabiac nim nie jest trudno , raczej wszedzie sobie poradzi (nie doslownie) jednak nie da rady zrobic 100k/h ... a sorc moze nawet 250k/h (WRL , Demony) ...

Nie ma co sie ludzic MS rzadzi ... ;\
__________________
Joł, czikirap, madafaka, bicz!
Slayer Shaphiree jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2007, 15:59   #354
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Shaphiree Pokaż post
Druid napewno NIE jest lepszy od Sorca pod żadnym wzgledem ...
Kwestia gustu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Shaphiree Pokaż post
Jedynie może Tempest na Dragonach jest lepszy jednak w expieniu i PKingu Sorc wygryra ...
Zacznijmy od tego, ze wysokolevelowymi postaciami magicznymi expi sie z exori vis na dragach, a nie z rozdzek.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Shaphiree Pokaż post
Mnie 100 MS na expie walnał z UE 635 a taki druid to co ? Same SD bedzie walil ... co do expienia to podobnie ....
Jedyne potowry do expienia z SD to behemothy. Na innych potworach (np. dragi, behemothy, hydry, warlocki) expi sie burstami + czarami, ktore maja obie profesje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Shaphiree Pokaż post
Niektorzy sie łudza że Pall i Knight sa dobsi ... niestety ... sa slabi ... SD Paladina az tak bardzo nie jest gorsze od SD sorca/druida jednak jest on najbardziej podatny na lagi , slaby w PK (w porownaniu do MS) , a expienie nim to ciagle uciekanie (czasem konczy to sie smiercia) . Knight jest malo podatny na lagi , zarabiac nim nie jest trudno , raczej wszedzie sobie poradzi (nie doslownie) jednak nie da rady zrobic 100k/h ... a sorc moze nawet 250k/h (WRL , Demony) ...

Nie ma co sie ludzic MS rzadzi ... ;\
Zgodze sie co do jednego - knight to slaba profesja, prawie calkowicie olana przez Cipy. Co do paladyna (TAK! Paladyn pisze sie przez jedno "L") sie nie zgodze.

Zacznijmy od tego, ze wysokopoziomowy Royal Paladyn to bardzo dobra profesja. Moze nie wali UE 1337 w potwora i 666 w czlowieka, ale combo SD + bolty przy zachowanej sporej ilosci hp (nie martwiac sie o combo, spokojnie nadaza z wyuhaniem) tez moze wiele zdzialac. Co do uciekania - taki juz jest paladyn. Zauwaz, ze przy takim stylu gry, traci bardzo malo UHow. Przed kilkoma update'ami magicznymi postaciami gralo sie bardzo podobnie - uciekasz i hmm/sd/gfb.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2007, 21:10   #355
Mabuk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 03 2007

Posty: 4
Cool sorcorer

moim zdaniem sorcorer ponieważ ma duzo many dobre attaki i od 45 lvl dopiero sie zaczyna gra sorcem bo może robic sd i na gs łatwiej

-------------
pozdro dla tibia pl > hehh
Mabuk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2007, 11:03   #356
Deselino
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Knight:
Zalety:
1. życia dostaje o wiele za dużo i niestety nie przekłada się to na jego wartość bojową (w połączeniu ze słabym atakiem nadal expi na słabych potworach które zabierają mu co najwyżej połowę tego życia)
2. życie regeneruje się teraz wolniej od many (imho głupota)
3. lol? teraz, w epoce różdżek i darmowego visa?
4. melee pozwala zabijać tylko te słabszy potwory (nie przebijesz się przez tarczę demona nawet na skillach 100/100)
5. Shielding na mocnych potworach na niewiele się zdaje (knight nie expi na demonach za pomocą melee tylko z dystansu)
6. Za to musi wykorzystywać uhy które są o wiele droższe niż exura vita
7. Jedyna porządny czar knighta to exori. Reszta pożal się boże.
8. lol? Po 60 lvl sorce mają UE i ownują knightów.
9. Jak spotkasz GS'a na drodze swojej wędrówki to prędzej padniesz knightem niż sorcem/drutem którzy zwieją na utani gran hurze.
10. Hunty grupowe przestały się opłacać w dobie różdżek i darmowego visa.
11. Sorc/drut gdy włączą manashielda to mogą pójść do danej jaskini na 2 razy mniejszym poziomie niż knight.
12. Robienie 40 dista knightem zajmie tyle samo czasu co robienie 100 melee.
13. lol? w dobie różdżek? Teraz sorce/druty non-stop tylko expią z prędkością conajmniej 10k/h (pierwsza różdżka taką prędkość zapewnia), a knighci w tym samym czasie muszą trenować conajmniej do 60/60 czyli 57 godzin. Każdy z poziomów (10, 20, 30, 40, 50) szybciej wbije sorc/drut niż knight jeśli grali tyle samo czasu.
14. Na demon huntach bierze tylko połowę loota, a na słabsze potwory nie opłaca się chodzić w grupie w dobie darmowego exori mort.
Wady:
1. Zgadzam się.
2. Zgadzam się.
3. Zgadzam się.
4. Zgadzam się.
5. Zgadzam się.
6. Zgadzam się.
7. Zgadzam się.

Paladyn:
Zalety:
1-16. Zgadzam się.
Wady:
1. Palem nie trzeba trenować powyżej 40 dista, bo expiąc z 40 dista zwracają się koszty strzał. (ja z takim distem latałem nawet na pojedyncze guardy i zabijałem je góra 10 strzałami)
2. Dobre potwory zadają większość obrażeń z magii, więc tarcza na niewiele się zda.
3. Jak ktoś expi na powolnych potworach (np. dwarfach guardach) a na takich się właśnie expi na niższym levelu, to wielkość pomieszczenia nie stanowi dla niego zagrożenia, a później pal jest już na tyle silny, że może sobie nałożyc tarczę i rozwalać potwory z throwing stars.
4. W dobie darmowego lighthacka i tak wszystko widać i nie trzeba używać czarów na światło.
5. Żadna profesja nie może expić bez przerwy. Pal wykorzystuje bełty+mf, sorc/drut wykorzystują mf, a knight wykorzystuje uhy. Knight ma co prawda najwięcej capa, ale pal, sorc i drut mogą sobie donosić bełty i mf w bagach po ziemi więc dla mnie nie jest to wada. Na światach pvp żaden poważny gracz nie zabierze ci baga, a nooby z niższym levelem poruszają się dużo wolniej od nas.
6. Nie jest to żadne utrudnienie ponieważ pal jako jedyna profesja expi z dystansu i co się z tym wiąże nie musi nosić ciężkiego eq. Ja na niższym levelemu palem nosiłem tylko scale armor i nie zaliczyłem ani jednego deda.

Sorcerer:
Zalety:
1-10. Zgadzam się, ale co tak mało tych zalet wymieniłeś? O_o Przecież to teraz ZDECYDOWANIE najlepsza profesja i powinno być ich conajmniej z 30, jak nie 40.
Wady:
1. Nie przeszkadza bo na niższym levelu nie trzeba nosić wiele mf, pierwsze różdzki zabierają mniej many niż się regeneruje.
2. Melee sux, distans sux (no może nie do końca bo w demona bełtem trafisz ale obrażenia nie rosną wraz z poziomem), shielding na dobrych potworach których większość atakuje głównie z magii na niewiele się zdaje.
3. Za to o wiele tańsza niż uhy knighta.
4. Lol? Na niższych levelach expi się za darmo z różdżki.
5. Odkąd ma manashield może zwiedzić więcej niż knight na tym samym poziomie, wystarczy tylko że go włącza co 3 minuty.
6. lol? magiem potrzeba najmniej czasu aby wbić wysoki poziom i najłatwiej się nim gra w dobie różdzek i darmowego visa/morta

Druid:
Zalety:
1-12. Zgadzam się, ale więcej niż u sorca? Lol? O_o
Wady:
1-5. Patrz wyżej bo napisałeś to samo co przy sorcu.

Kilka twoich uwag:
1. Zgadzam się, a robienie run w dobie różdzek i darmowego visa/morta to strata czasu.
2. Knight po update z 4 razy szybszą maną jest gó*nem, niestety.
3. Hehe, właśnie że pal jest najlepszy w środku (na lvlach 50-100) bo wtedy expi sobie prawie za darmo na dragach, gsach. Później zaczyna brakować mu siły ognia. Na początku ustępuje sorcom/drutom którzy mają różdzki i expia z nich za darmo.
4. Zgadzam sie.
5. Kase magiem nalezy wydawac tylko na mf, zadne tam runy bo expienie z run jest nieoplacalne w dobie darmowych visow/mortow.
6. lol? Na 8 lvlu mozna expic sobie na soldach + pojedyncze guardy z predkoscia ~10k/h.

Kilka MOICH uwag:
a) Odśwież poradnik
b) Ranking profesji w dobie różdzek i darmowego visa/morta:
1. Sorcerer
2. Druid
3. Paladin
4. Knight
Jakby dawać oceny w skali szkolnej, to: sorcerer 6, druid 5, paladin 4, a knight niestety pała bo w dobie darmowego visa/morta jest ścierwem niepojętym.

Pisze "darmowy" vis/mort bo dla mnie te 11 gp to gó*no w porównaniu z 175 gp knighta za uha. Sorce/druty zabijają potwory tak szybko, że prawie w ogóle nie muszą się leczyć. Np. mają dragony na 5 hitów czyli posyłają do piachu zanim smok zdąży wykonać choć 1 niezłe combo.

Ostatnio edytowany przez Deselino - 11-03-2007 o 11:28.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2007, 21:53   #357
misiekblade
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@up

że ci się to chciało pisac......

@Topic

Poradnik bardzi fajny prawie ze wszystkim się zgadzam. Jest OK!

10/10
  Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2007, 21:54   #358
kryczas
Guest
 

Posty: n/a
Oczko Poradnik

Super poradnik bardzo mi sie przyda
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2007, 21:22   #359
Laped
Użytkownik forum
 
Laped's Avatar
 
Data dołączenia: 15 03 2007
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 29

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Salexen
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 40+
Skille: Ja sorc
Poziom mag.: 43
Laped ma numer GG 7769972
Domyślny

UE jest przydatne ale zalezy gdzie, kiedy i na jakim lev sie go uzywa.

PS: kazda profesja jest dobra jak posiada dobre doswiatczenie i dobrego gracza

i nie zmieniajcie czesto postaci,np. ja poznalem Gwel Dragona na 20 lev on mial podobny, gral jedynie ta postacia co od poczatku. ja zmienialem postacie i nagle patrze on ma 50 lev a ja 25.
Laped jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2007, 23:47   #360
raysenthio
Guest
 

Posty: n/a
Problem Knight sux

Knight jest bezapelacyjnie najsłabszą profesją w Tibii:
1. Zadaje najsłabsze obrażenia w mocne potwory ze wszystkich profesji (średni hit dużo niższy niż u pala)
2. Zadaje najsłabsze obrażenia w ludzi ze wszystkich profesji i musi podejść do przeciwnika żeby cokolwiek mu zrobić
3. Ma straszliwy waste na większości mocnych potworów.
4. Najnudniejszy początek (jest to jedyna profesja która musi skillować bo pal wystarczy że wbije 40 dista)
5. Brak możliwości zabijania najmocniejszych potworów, które leczą się szybciej niż knight zadaje obrażenia (najlepsze co knight może zabić to demon a jest już przecież wiele mocniejszych od niego potworów w Tibii)
6. Największe straty po śmierci ze wszystkich profesji (godziny treningu + godziny expienia + AoL + blessy)
7. W wielu przypadkach łatwiej go zabić niż pala który mocniej się leczy
8. W PvP najłatwiej strapować knighta, ponieważ nie posiada on żadnych run typu Magic Wall.
9. Ilość hp przeważnie nie pomaga mu w przeżywaniu ataków PK, ponieważ każdy z nas ma dostęp do ventrilo i może zebrać odpowiednią grupkę ludzi na danego gracza, więc profesja ofiary ma obecnie niewielkie znacznie i każdego łatwo zabić
10. Bardzo mało expa dostaje za blokowanie (czasami nawet nic nie dostaje) a mimo to musi dzielić się conajmniej połową loota z shooterami
11. Nudno się nim gra bo to postać defensywna więc rzadko pada, ale i rzadko zabija.
12. W PvM (Player versus Monster dla niekumatych) koncentruje się na zabijaniu słabych potworów, które szybko się nudzą.
Cytuj:
facc:
1.Pall
2.Knight
3.Druid
4.Sorc
Lol, ty sie dobrze czujesz? Knight powinien byc na ostatnim miejscu a na pierwszym sorc/drut. Co z tego ze nie ma visa skoro nawet z glupich hmm'ów wali średnio 80+ za niewielką sumkę podczas gdy knight musi zrobić skille 95/95 żeby średnio walić po tyle samo. Combo rozdzka+hmm jest duzo silniejsze od uderzeń knighta z broni i kosztuje mniej bo knight stojąc obok potwora 3 razy dluzej musi wiecej wydac na leczenie. Imho sorc facc jest lepszy od druta facc bo co prawda ma troche gorsza rozdzke (TR > WoI) ale posiada wiele czarów ofensywnych ktore przydaja sie na wyzszych poziomach a drut nie ma ani jednego na facc. Ale to ostatnie zdanie to juz tylko moje odczucie i mozecie sie ze mna nie zgadzac. (ale to co wczesniej napisalem ze knight ssie na potęgę to święta prawda i tutaj juz nie macie jak mi udowodnić ze nie mam racji bo po prostu tak jest!)

Obowiązujący w dzisiejszych czasach szybkiej many ranking profesji jest następujący:
1. Sorcerer/Druid (do was nalezy wybór kto lepszy bo te profesje obydwie wymiatają i nie ma wielkiej roznicy, drut expi troche taniej ale sorc troche szybciej)
2. Paladin (az tak bardzo od magów nie odstaje a na niektorych potworach jest nawet lepszy, podobnie jak magowie przebije obronę każdego potwora swoim boltem)
.................................
.................................
.................................
3. Knight - zdecydowanie najslabsza profesja, o 3 klasy (czyli u mnie linie) za wszystkimi innymi a monotonią gry być może nawet bije na głowę rookstayera. Przebijasz się swoją "wspaniałą" bronią tylko przez potwory typu dragon i gorsze, a na wszystkich lepszych (np. GS) jest mega-extra-biggest waste taki jakiego sorc na oczy nie widział w całej swojej karierze.

Ostatnio edytowany przez raysenthio - 20-03-2007 o 17:19.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.


Powered by vBulletin 3