Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-05-2006, 22:24   #41
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Hahahahahahaha. Just gotta owned. I ty masz 22 lata?

Powiedz mi, co mi mogą zrobić bez dowodów (co to za dowód, że napisałem na forum tibia.pl?, co prawda dowodem, że cheatOWAŁ - nie UJĘ - jest trwający ban).

Pozdrów mamusię (nerwy puszczają, na tym forum jest mało osób, które mają jakieś pojęcie o tej grze)
Bunco_909.
Hehehehee ale on glupi, myslal ze ja go do tibia.com raportowalem?? A wystarczylo do tibia.pl dziekuje modkom bardzo!!! Oddalbym cale zloto Pana Klocka zeby zobaczyc teraz jego mine

@down
Dobre sobie! Kolejny raport do modkow jestes taki cwany a nie wiesz ze tu na forum nie mozna sie takimi rzeczami chwalic.... "bede sie modlic, zeby ci usuneli dostep w jakis sposob do tego forum, bo nie masz nic do powiedzenia." <-- taki cytat
EDIT
Dostal bana za glupie posty i omijanie cenzury, ktos go jednak zaraportowal ze robi takie rzeczy. Tak to wlasnie dziala jakbys nie wiedzial. Podobno jestes bystry....
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri



Ostatnio edytowany przez Pan Klocek - 18-05-2006 o 22:36.
Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-05-2006, 22:24   #42
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Będę się za Ciebie modlić w kościele.
A ja bede sie modlic, zeby ci usuneli dostep w jakis sposob do tego forum, bo nie masz nic do powiedzenia.
Cytuj:
Cheaty były,są i będą i nic tego nie zmieni.Muszę przyznać,że ludzie piszący boty wzbudzają mój podziw, gdyż nie jest to łatwe zadanie.
Dokladnie. Zgadzam sie z powyzszym w 200%. Miedzy innymi to wlasnie pisania botow jest dla mnie wielka motywacja w rl zyciu. To dzieki temu, ze mam motywacje i ambicje aby napisac najlepszego bota i ominac zabezpieczenia cipsoftu, mam 6 z matmy, fizy i infy w szkole. I to wlasnie nauczenie sie pisania programow takich jak boty jest moim celem w rl life, a nie to zeby miec 100 lvl na rooku recznie klepiac wolfy.
Jakbym nie wiedzial, ze przez bycie dobrym programista moge miec pozniej satysfakcje jak kilku dzieciakow na mnie przeklina bo im wolniej exp rosnie, to bym sie pewnie nawet za to nie bral.
Cytuj:
Hehehehee ale on glupi, myslal ze ja go do tibia.com raportowalem?? A wystarczylo do tibia.pl dziekuje modkom bardzo!!! Oddalbym cale zloto Pana Klocka zeby zobaczyc teraz jego mine
OMFG. Naprawde nie zauwazyles ze on dostal bana za idiotyczne posty a nie dlatego ze ty go zraportowales?

Ostatnio edytowany przez Podraz. - 18-05-2006 o 22:31.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 23:05   #43
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cedric
a teraz troche momyślcie w tych małych móżdżkach bo misie żygac chce jak znowu wam to tłumacze.
Może ty masz mały mózg, ja MÓJ uważam za normalny. Za innych ręczyć niestety nie mogę, ale sądzę, że nt. swoich mózgów mają taką opinię, jak ja nt. mojego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cedric
Normalny gracz równie dobrze też może chodzic na rooku od miejsca do miejsca i nic nie mówic i omijac przeszkody, tak samo jak cavebot. I tu GM do k***y je****j nie ma żadnego cholernego powodu żeby zbanowac takiego gracza bo równie dobrze on może siexdziec itak chodzic sztywno jak i robi to za niego cavebot.
Jeśli GM zapyta to gracz musi odpowiedzieć. Może być afk, ale jeśli expi to GMowi musi odpowiedzieć. Do k***y je****j.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Kradzież pieniędzy na RL, a oszukiwanie w pixelowatej grze to różnica. A od moich i Jego rodziców i tego jak nas wychowano, trzy c h u j e w bok.
I to i to jest łamaniem pewnych zasad. W grze łamiesz zasady gry, w RL łamiesz prawo, ale sprowadza się to do tego samego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Wyjdź i nie wracaj. Do komputera siadam na 30 minut, żeby nastawić cavebota i to ma być nałóg?

Bunco_909.
Nałóg to może złe słowo. Nie wiem jak to ująć... może "chorobliwa ambicja"?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Hahahahahahaha. Just gotta owned. I ty masz 22 lata?
Już kiedyś pisałem. Nie używaj angielskiego kiedy nie musisz, zwłaszcza jeśli go nie znasz. "Gotta", chciałeś takim gangsta językiem przyszpanować? Tylko, że tu powinno być "got". "Gotta" to raczej odpowiednik "got to". Jak się mylę, to mnie możecie poprawić, ale proszę o kompetencję, a nie "nie masz racji i sie rzodkiewkuj!".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Powiedz mi, co mi mogą zrobić bez dowodów (co to za dowód, że napisałem na forum tibia.pl?, co prawda dowodem, że cheatOWAŁ - nie UJĘ - jest trwający ban).
Chodziło mu raczej o reportnięcie posta, nie w grze >.<

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bunco_909
Pozdrów mamusię (nerwy puszczają, na tym forum jest mało osób, które mają jakieś pojęcie o tej grze)
Bunco_909.
Za to Twoje pojęcie ogranicza się do nastawienia bota.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
No i przynajmniej w tym czasie zamiast klepac wolfy to sobie grywa w jakas interesujaca gierke i sie smiesze z lolców co graja 24 godziny na dobe i nic w tibii nie moga osiagnac mimo pelnego uzaleznienia od niej. To jest tak jak w zyciu, oni popieraja zasade "malo sie narobic, duzo miec". I tacy ludzie w zyciu maja najwiecej kasy, wiec wysmarkaj nos, pożal się mamie i skasuj tibie z program files.

Bota każdy głupi ustawi. To nie jest jakieś trudne hackerskie zadanie, wymagające wklepania 300 komend w jakąśtam konsolę, ustalając dla każdej piętnaście liczbowych wartości.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
No i przynajmniej w tym czasie zamiast klepac wolfy to sobie grywa w jakas interesujaca gierke i sie smiesze z lolców co graja 24 godziny na dobe i nic w tibii nie moga osiagnac mimo pelnego uzaleznienia od niej. To jest tak jak w zyciu, oni popieraja zasade "malo sie narobic, duzo miec". I tacy ludzie w zyciu maja najwiecej kasy, wiec wysmarkaj nos, pożal się mamie i skasuj tibie z program files.
A ja nie mam w program files ;<

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
W tibii o to chodzi, zeby zrobic jak najwyzszy lvl w najkrotszym czasie i pozniej się bawic dobrym charem. Jak tego nie rozumiesz to niegraj, nikt ci nie karze grac w tibie.
Nie, nie o to chodzi. Chodzi o zabawę. Dla jednego najwyższy lvl jest zabawą, dla innego rozmowa z kumplami.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Uczciwosc? Nigdy sie nie oplaca, dopoki oszukiwac mozna i nie jest to karalne.
Opłaca się, ale raz na ruski rok. Chyba, że dla satysfakcji.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Wiec zrozum do cholery ze nie oplaca sie grac uczciwie skoro mozna grac nieuczciwie i konsekwencji z tego powodu nie ma nigdy! Dla wlasnej satysfakcji? To wieksza satysfakcje sie ma z dobrego chara.
Zależy od podejścia. Dla uzależnionego uber char na 666 lvlu ze skillami 13/37 i mlvl 69 jest satysfakcją. Ktoś, kto gra dla przyjemności, tego nie potrzebuje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Wiec po jaka cholere gm ma sie zajmowac rookiem na ktorym przecietny gracz spedza mniej niz 3 godziny?
Bo to, jakby nie patrzeć, jeden z jego obowiązków?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Plynne poslugiwanie sie jezykiem angielskim jest warunkiem gry w tibie, jak tego nie rozumiesz to nacisnij przycisk logout i z menu start wybierz akcesoria->gry->pasjans pająk.
Nie jest warunkiem, chociaż chciałbym, aby nim było. I osobiście sapera wolę.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Nie liczac tego, ze gdyby nie on, "ciota z botem" to bys zwyklym charem co idzie na main nawet nie mogl wziac carlin sworda. A poza tym najwiecej sie wymadrzaja z reguly ci co sami dojda na rooku do 20 lvla i mysla ze sa wielcy bo im sie expic chcialo, a nie automaty.
Ja robię mino hell na 4 lvlu na full spawnie. Ze studded armorem, studded shieldem, dowolną bronią. Reszta eq niepotrzebna. Jeszcze ani razu mój sposób mnie nie zawiódł (odkąd potworki same chodzą).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
False. Wlasnei najszybciej sie 8 lvl wbija bez bota.
Ale z botem można włączyć i pójść spać...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
First: tibia to juz nie rpg, spojrz na noobow polakow fri itans plax i jestesmy w domu. Second: nie rozumiesz ze wieksza przyjemnosc sprawia granie lepszym charem?
First: te nooby to pewien rodzaj klimatu. Oni "erpegują" żebraków, aczkolwiek nieświadomie. Second: jak dla kogo. Ja czasem mam (już nie, bo nie gram ostatnio, ale miałem) chętkę zagrać takim low levelem... i z przyjemnością wspominam słodkie czasy nubostwa. Więcej przyjemności daje gra na początku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Nie podobaja ci sie boty to wylacz tibie, nie lamentuj jak dziecko dwuletnie.
Nie podoba Ci się Tibia bez botów, to włącz ulubionego pasjansa pająka. I stosuj się do zasad jak chcesz grać.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Bo chodzi o to zeby miec szybko dobrego chara i sei nim bawic.
Nie, nie o to chodzi. No, powiedzmy, że jak dla kogo.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Bicei w kolko tych samych potworow jest dla ciebie przyjemne? To chyba juz sie totalnie uzalezniles od tej gry. ;p
Jakby nie patrzeć, bijesz w kółko te same potwory. No, pójdziesz raz na hydry, raz na demony, raz na DLe, raz na guardy, raz na OF, ale w gruncie rzeczy to się w kółko powtarza w losowej kolejności, ewentualnie w kółko się powtarza jedno z miejsc.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
A jak tu czuc klimat rpg skoro tibia juz praktycznie nie jest rpgiem tylko konkursem na to kto wiecej siedzi przed kompem lub ma lepszego bota? Ja wole miec lepszego bota niz siedziec 25h/dobe i nic innego nie robic oprocz tibii.
A ja wolę grać tyle, ile mam ochotę, ale dla przyjemności, a nie dla levela. Na początku PACCa, jak mi się chciało grać, siedziałem po 5-6+ godzin/dzień (w weekendy i 12+ xD), pod koniec pacca siedziałem godzina/tydzień.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Pomijajac fakt ze boterzy to ludzie inteligentni i skoro sa na tyle inteligentni zeby wlasciwie ustawic ~50 opcji w bocie podczas cavebot huntu, to potrafia i grac w tibie bez bota ale graja z botem zeby zaosczedzic czas. A taki wlasciciel bota na pewno nie powie fri itans ani nie zabierze lootbaga bo sam umie zarobic.
Boterzy to ludzie inteligentni pod względem ustawiania opcji, ale nie pod względem podejścia do gry. Wyścig o level to uzależnienie, gra dla przyjemności nie. I nie, nie umieją sami zarobić, bo bot to robi za nich.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Ci "slabi ludzie" ktorzy w zyciu oszukuja maja najwiecej kasy i moga sobie pozwolic na wlasny samolot wiec odpusc se marudzenie i ujadanie. Tak samo z tibia. Jak juz napisalem wyzej, skoro ktos potrafi ustawic wlasciwie ponad 50 opcji w bocie jednoczesnie tak zeby go nie zlapali to tym bardziej potrafi grac bez bota i jest na tyle madry, ze zaoszczedza kupe czasu.
Rofl, żeby nie złapali? To nie zależy od jego umiejętności, tylko od częstotliwości pojawiania się GMów na serverze. A ta jest niska.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Poza tym ze zamiast 20k expa mozna zrobic 100k expa, ale to maly szczegol, no nie?
Ach, ten wyścig o level. Ta gra nie jest już grą, to wyścig szczurów.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Tak, i jest na tyle madry ze najpierw sobie zrobi botem dobrego chara a pozniej juz samemu gra i czerpie z niego korzysci.
A raczej stoi w miejscu i czeka aż go bot wyuha blokując np. demonki.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Jest dokladnie odwrotnie. Jak ktos przez 10h recznie zabija wolfy to chyba ma cos jednak z glowa.
Tu się zgadzam. 10+h na wolfach? ;o

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Bijesz minosy czyli expic na rooku nie umiesz. Smutna prawda. Nie dziw sie ze cie doganiaja bo jak ty na mino expisz to bym cie bez bota 10 razy przegonil.
Bicie mino na rooku to zabawa. Tak jak bloczenie demonów knightem (pomijając zysk, bo to oczywiste, jednak na rooku nie jest on potrzebny). Expisz na demonach?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Pomijajac fakt ze dzieciak nawet nie wie z jakiej strony sciagac bot zeby nie bylo keyloggera a jak mu kumpel poda strone to ustawic bota za cholere nie umie.
Bota każdy głupi ustawi. To nie jest jakieś trudne hackerskie zadanie, wymagające wklepania 300 komend w jakąśtam konsolę, ustalając dla każdej piętnaście liczbowych wartości.


Straaaasznie długi post, i pewnie gdzieś tagi QUOTE zgubiłem, ale zapewne nie będzie mi się chciało poprawiać ^^' Jakby zrobić plebiscyt na najdłuższego posta, pewnie bym wygrał ;o Kto chce wrzucić ten post do podpisu w formie cytatu?xD


edit: powinno być dobrze. Ale plebiscytu bym jednak nie wygrał. Przepraszam za tamto ;< :*
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 19-05-2006 o 15:32.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 23:08   #44
Tythor
Użytkownik forum
 
Tythor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 8
Stan: Na emeryturze
Świat: Hiberna
Pergamin

Tak samo jak złodzieje w świecie rzeczywistym zawsze byli i zawsze będą, grupka osób, która oszukuje w Tibii zawsze była i zawsze będzie. Nie da się tego ukryć, ale według mnie wyżalanie się na forum innym użytkownikom nie da żadnej korzyści, oprócz tego, że ulży Ci na sercu.

CipSoft robi wszystko co może, aby ograniczyć liczbę cheaterów. W poprzednim update zostały wprowadzone soul pointsy, ale na obejście tego utrudnienia, programiści też znaleźli sposób: cavebot. Nierzadko widywałem przecież 24~ elder druida, który automatycznie atakował larvy za pomocą broni innej niż różdzka i przy okazji robił runy (też automatycznie).

Ale tutaj mowa o Rookgaardzie. Uważacie, że cheaterzy na tej wyspie są bezbronni, ale nie jest to prawdą. Za swoje "złe uczynki" na Rooku, odpowiadamy tak samo jak na Mainie. Przykładem może być słynny niegdyś "automatic outfit changer".

Cheaterów będzie przybywać, dopóki "panowie z Niemiec" nie wprowadzą skutecznej blokady przeciw grupce oszustów. Ale wyobraźcie sobie, że CipSoft nie jest wielką firmą, gdyż liczy ledwo ponad 20 osób i trudno jest znaleźć chociaż chwilkę czasu, aby popracować trochę nad blokadą dla cheaterów. W końcu ktoś musi stale pracować nad nowym updatem: programista, grafik, człowiek od skryptów i jeszcze parę osób. A sprawy marketingowe? Kto odpowie na setki maili, które przychodzą codziennie do CipSoftu?

Trochę zboczyłem z tematu. Co robić z takimi ludźmi, którzy utrudniają innym zdobywanie punktów doświadczenia, właśnie poprzez cavebota? Skoro w końcu Gamemasterzy logują się dosyć rzadko, trzeba działać samemu!
  1. Zablokować takiej osobie możliwość dalszego chodzenia po jaskini.
  2. Wysłać stosowny report do Gamemastera, gdzie opiszemy nasz problem w jednej linijce, zwięźle i na temat, a nie w stylu "gm plz cavebooot here ban him plx".
  3. Dodać cheatera na swoją listę VIP i zawsze, kiedy używa on niedozwolonego softu, powtórzyć pierwsze dwa punkty.

No cóż, tyle mogę dodać do tego wątku od siebie, życzę powodzenia.
Tythor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 23:59   #45
Edek Rozprowacz
Użytkownik Forum
 
Edek Rozprowacz's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Wiek: 35

Posty: 155
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: AvE MoR
Świat: Aurea
Poziom: 44
Skille: xx/xx
Poziom mag.: xD
Send a message via Skype™ to Edek Rozprowacz
Domyślny

Widze ze tamat sie rozwinol wiec dorzuce cos od siebie

@Hybryda
Nie wiem czemu ale czytajac twoje posty mialem wrazenie ze czules sie zagrozony przez bottera który moze zabrac ci tytul króla wsrod rookstayerów na kyrze.

@Podraz.
Jestes czlowiekiem ekonomista kombinujesz jak zarobic zeby sie nie narobic. Musze przyznac ze twój sposób myslenia jesli chodzi o rl bardzo mi sie podoba. Natomiast jesli chodzi o tibie zastanawia mnie jedno zakladam ze obchodzenie kolejnych zabezpieczen cip-softu stanowi dla ciebie wyzwanie ale czemu je rozpowszechniasz(podobne pytanie trzeba by bylo zadac spleen-owi hehe) chyba ze sprzedajesz je na allegro ;p. Tibia jest tylko i wylacznie GRA fakt ze grajac uczciwie w takiej ilosci jak teraz nigdy nie zrobie +100 lev ale i to nie przeszkadza jesli chce sie "pobawic dobrym charem" jak ty to ujales to gram sobie na OTS-ie gdzie w ciagu powiedzmy godzinki moge sobie zrobic chara z +200 lev. Jesli jednak wlaczam Tibie gram tylko i wylacznie 4fan.

Ps. sry za wspomnienie o otsach mam nadzieje ze mi wybaczycie
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Oczywiście, on jest małe zakompleksione bobo a ty jesteś wielkim ogromnym dorosłym i masz potężnego h*ja.
Nic dodać nic ująć N/C
Edek Rozprowacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 00:08   #46
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
I to i to jest łamaniem pewnych zasad. W grze łamiesz zasady gry, w RL łamiesz prawo, ale sprowadza się to do tego samego.
Nie, bo lamanie zasad gry jest w tym wypadku pozbawione konsekwencji, a lamanie prawa nie jest pozbawione konsekwencji.
Cytuj:
Nałóg to może złe słowo. Nie wiem jak to ująć... może "chorobliwa ambicja"?
Chorobliwa ambicje to maja ci co nie potrafia sobie przetlumaczyc ze latwiej jest osiagnac lvl z cave botem i graja 16 godzin dziennie zeby sobie samemu udowodnic jakimi sa "bossami" tibii.
Cytuj:
Za to Twoje pojęcie ogranicza się do nastawienia bota.
OMG juz napisalem tysiac razy chyba ze bota moze uzywac tylko osoba ktora jest inteligentna bo idiota to by w ogole bota w necie nie znalazl albo keya se sciagnal, a jakby mu nawet kolega dal link do dobrego bota, to by i tak nie potrafi go wlasciwie ustawic. Wiec jak ktos potrafi znalezc kilka dobrych botow i je ustawic zeby osiagnac najlepszy efekt to zdecydowanie potrafilby takze expic samemu.
Cytuj:
A ja nie mam w program files ;<
To byl tylko przyklad, bo jak ktos na pałe przy instalacji wciska tylko next next next bo nie wie o co chodzi to mu sie instaluje folder tibii do program files. ;p
Cytuj:
Nie, nie o to chodzi. Chodzi o zabawę. Dla jednego najwyższy lvl jest zabawą, dla innego rozmowa z kumplami.
Tak, chodzi o zabawe. A zabawa to gadanie z kumplami oraz zrobienie szybko botem wysokiego lvla i pozniej bawienie sie na mocniejszych potworkach ta dobra postacia. Natomiast zabawa na pewno nie jest siedzenie 10 godzin na wolfach i reczne robienie tego wysokiego lvla. To jest nalog.
Cytuj:
Opłaca się, ale raz na ruski rok. Chyba, że dla satysfakcji.
Zgadzam sie. Ale mysle ze 99% ludzi woli satysfakcje z dobrej zabawy, a nie satysfakcje z tego ze sie mimo nudy nie poddalo i bilo te 10h wolfy.
Cytuj:
Zależy od podejścia. Dla uzależnionego uber char na 666 lvlu ze skillami 13/37 i mlvl 69 jest satysfakcją. Ktoś, kto gra dla przyjemności, tego nie potrzebuje.
Zeby czerpac przyjemnosc z gry trzeba zrobic wysoki lvl. Robienie tego wysokiego lvla przyjemnoscia nie jest, wiec najlepiej zrobic to na bocie, nie meczac sie, a bawiac sie w tym czasie w inne gierki z kumplami przez siec (dla przykladu). I tez nie mow mi ze tibia to tylko gadanie z kumplami bo jakby cala gra sie miala do tego sprowadzac to bym ja usunal i poszedl do kumpla w rl, w ostatecznosci wlaczyl gg. A przeciez nie o to chodzi. Tibia to nie chat.
Cytuj:
Bo to, jakby nie patrzeć, jeden z jego obowiązków?
Zgoda, ale jest jeszcze cos takiego jak wazniejsze i mniej wazne obowiazki. Te z maina sa nie o niebo, ale o 10 nieb wazniejsze.
Cytuj:
Nie jest warunkiem, chociaż chciałbym, aby nim było.
Jest warunkiem, bo w wielu przypadkach w grze i poza gra (forum, itd) istnieja zastrzezenia ze mozna tylko pisac w jezyku angielskim, wiec jak ktos go nie zna to nic nawet nie moze napisac.
Cytuj:
Ja robię mino hell na 4 lvlu na full spawnie. Ze studded armorem, studded shieldem, dowolną bronią. Reszta eq niepotrzebna. Jeszcze ani razu mój sposób mnie nie zawiódł (odkąd potworki same chodzą).
To sobie wyobraz sytuajce ze kolo schodow stoi 6 graczy i kazdy z nich co chwila schodzi na dol i wchodzi na gore po noobowsku (jest full spawn).
Cytuj:
Ale z botem można włączyć i pójść spać...
No tak ale mi chodzi o jak najszybsze pokonanie rooka, a expiac recznie sie expi minimalnie szybciej, bo boty jeszcze nie sa na tyle inteligentne, zeby przewidywaly w ktorym miejscu bedzie najlepszy spawn. Jak tworzysz nowa postac i masz 1 lvl to szybciej zrobisz nim 8 lvl bez bota niz z botem. (zakladajac ze masz pacca, z faccem pewnie szybciej z botem by bylo bo gracz traci cierpliwosc szukajac potworow wybitych przez noobow, ale bez pacca w ogole sie w tibie nie oplaca grac wiec rozpatruje tylko pierwszy wariant)
Cytuj:
First: te nooby to pewien rodzaj klimatu. Oni "erpegują" żebraków, aczkolwiek nieświadomie.
No rzeczywiscie, moze i masz tutaj troche racji. Tylko ze prawdziwi zebracy nie mowia "daj kase albo cie zabije" a w tibi najpierw zebraki blagaja o kase/itemki a jak nie chcesz dac to mowia "hunted", a to "hunted" zupelnie nie pasuje mi do wizerunku skromnego biednego zebraka.
Cytuj:
Second: jak dla kogo. Ja czasem mam (już nie, bo nie gram ostatnio, ale miałem) chętkę zagrać takim low levelem... i z przyjemnością wspominam słodkie czasy nubostwa. Więcej przyjemności daje gra na początku.
Na poczatku to co innego, ale pozniej jak juz ci tibia powszednieje, to ciekawa staje sie jedynie gra dobrym charem i pokonywania mocnych potworow i robienie trudnych questow. A expienie i skillowanie staje sie niesamowicie nudne i jesli ktos jest w stanie nadal przezwyciezac nude i to robic 10h dziennie to raczej jest uzalezniony od tibii.
Cytuj:
Nie podoba Ci się Tibia bez botów, to włącz ulubionego pasjansa pająka. I stosuj się do zasad jak chcesz grać.
Poki co tibia jest z botami, wiec nie mam powodu zeby pajaka wlaczac. A do zasad sie nie trzeba stosowac, skoro i tak nie ma za to praktycznie zadnych konsekwencji.
Cytuj:
Nie, nie o to chodzi. No, powiedzmy, że jak dla kogo.
Na pewno nie o to chodzi zeby grac 10h dziennie i mimo nudy pokornie klepac potwory, chociaz nie sprawia to w ogole przyjemnosci. Jak ktos siedzi przed kompem i recznie zabija wolfy, "bo musi miec wyzszy lvl" a "bo mi to sprawia przyjemnosc" to jest nalogowcem, a nie normalnym graczem. A tak jest w 99% przypadkow bo klepania wolfow szybko przestaje nie byc nudne.
Cytuj:
Jakby nie patrzeć, bijesz w kółko te same potwory. No, pójdziesz raz na hydry, raz na demony, raz na DLe, raz na guardy, raz na OF, ale w gruncie rzeczy to się w kółko powtarza w losowej kolejności, ewentualnie w kółko się powtarza jedno z miejsc.
Ale ja mowie o rooku a nie mainie. A na rooku sytuacje wyglada calkowicie inaczej, bo tutaj musimy klepac w kolko te same potwory w tych samych miejsach zeby miec wysoki lvl.
Cytuj:
A ja wolę grać tyle, ile mam ochotę, ale dla przyjemności, a nie dla levela. Na początku PACCa, jak mi się chciało grać, siedziałem po 5-6+ godzin/dzień (w weekendy i 12+ xD), pod koniec pacca siedziałem godzina/tydzień.
Klepania caly czas tych samych potworow na pewno nie sprawia przyjemnosci nikomu a mimo to duzo osob to robi dla levela. A jak ktos ma bota to bot za niego nudzi sie dla levela, a gracz moze spokojnie pozniej dobrym charem sie bawic.
Cytuj:
Wyścig o level to uzależnienie, gra dla przyjemności nie.
Jak masz niski lvl to nie masz przyjemnosci. A zeby miec wysoki trzeba najpierw go zrobic. A robienie go jest nudne, wiec lepiej zastosowac bota. I dopiero majac wysoki lvl mozesz poczuc pelnie przyjemnosci z gry, bo gra na niskim lvlu nie jest przyjemna, uwierz mi (no chyba ze ktos gra 1 charem w zyciu, to wtedy wszystko wydaje sei ciekawe, ale entuzjazm opada po kilku tygodniach)
Cytuj:
I nie, nie umieją sami zarobić, bo bot to robi za nich.
Prawidlowe ustawianie botow wymaga wiekszej inteligencji niz reczne zarabianie kasy. A zarabiaja lepiej bo jak juz na bocie zrobia lvl to pozniej ida na lepsze potworki i lepszy loot maja.
Cytuj:
Rofl, żeby nie złapali? To nie zależy od jego umiejętności, tylko od częstotliwości pojawiania się GMów na serverze. A ta jest niska.
Jest cos takiego jak opcja automatycznego odpowiadania w botach. Jesli gm powie tylko hello, albo cos bardzo przewidywalnego, to boter odpowie i gm moze mu dac spokoj. Wystarczy znac odzywki gmow (wcale nie musi byc doslownie, wystarcza kawalki i jestesmy uratowani). A Jak juz slusznie zauwazyles ze gm na servie jest bardzo rzadko, a jeszcze trzeba do tego dodac to ze jak juz jest na servie to w 99% przypadkow tylko na mainie wiec na rooku dobrze jak sie pojawi raz na rok.
Cytuj:
Ach, ten wyścig o level. Ta gra nie jest już grą, to wyścig szczurów.
Najpierw musisz wbic lvl, zeby miec z niej przyjemnosc. A recznie wbijanie lvla nie jest przyjemnoscia.
Cytuj:
raczej stoi w miejscu i czeka aż go bot wyuha blokując np. demonki.
Zalezy na jakim lvlu.
Cytuj:
Tu się zgadzam. 10+h na wolfach? ;o
Zeby tylko tyle expili, ale bywa i 15-20h na dobe. ;p
Cytuj:
Bicie mino na rooku to zabawa. Tak jak bloczenie demonów knightem (pomijając zysk, bo to oczywiste, jednak na rooku nie jest on potrzebny). Expisz na demonach?
No jasne ze nie i wlasnie dlatego napisalem ze to nie sa potwory do expienia i niech sie nikt nie dziwi ze mu wolno lvl leci jak expi na nich, bo ktos tam napisal ze expi, niechce mi sie juz szukac kto. ;p A na rooku zysk jest potrzebny, bo kupuje sie life fluidy za kase ktore przyspieszaja exp i arrowsy do luku, z ktorym mozna lepiej huntowac niz z katana w niektorych miejsach.
Cytuj:
Bota każdy głupi ustawi. To nie jest jakieś trudne hackerskie zadanie, wymagające wklepania 300 komend w jakąśtam konsolę, ustalając dla każdej piętnaście liczbowych wartości.
Jak bota postawi to tym bardziej recznie bedzie potrafil expic bo to jeszcze latwiejsze.
Cytuj:
A ja nie mam w program files ;<
To byl tylko przyklad. ;p
Cytuj:
Straaaasznie długi post, i pewnie gdzieś tagi QUOTE zgubiłem, ale zapewne nie będzie mi się chciało poprawiać ^^
Nie zgubiles tagow, natomiast ta sama tresc powtorzyles z 5 razy. Spojrz sobie ile razy napisales chocby to ze nie masz program files.
Cytuj:
Jakby zrobić plebiscyt na najdłuższego posta, pewnie bym wygrał
Nie liczac tego, ze moj poprzedni post w tym temacie juz byl dluzszy (gdyby nie to ze ta sama tresc powtorzyles 5 razy )
Cytuj:
Ale tutaj mowa o Rookgaardzie. Uważacie, że cheaterzy na tej wyspie są bezbronni, ale nie jest to prawdą. Za swoje "złe uczynki" na Rooku, odpowiadamy tak samo jak na Mainie.
Teoretycznie tak, ale w praktyce gmowie rzadko zagladaja na rook bo jest on duzo mniej wazny od maina.
Cytuj:
Przykładem może być słynny niegdyś "automatic outfit changer".
Jak ktos stoi na srodku rooka na rynku i uzywa nielegalnego oprogramowania w sposob tak dobitny i niepozostawiajacy zludzen to sie nie dziwie ze gm go zbanowal bo zajelo mu to kilka sekund, natomiast dociekanie czy ktos uzywa cavebota czy nie, to juz spora strata czasu, ktora gm moze lepiej przeznaczyc zajmujac sie powaznymi problemami maina.
Cytuj:
Zablokować takiej osobie możliwość dalszego chodzenia po jaskini.
Praktycznie niemozliwe lub cholernie trudne do zrealizowania, o ile cheater ma bota z prawdziwego zdarzenia.
Cytuj:
Wysłać stosowny report do Gamemastera, gdzie opiszemy nasz problem w jednej linijce, zwięźle i na temat, a nie w stylu "gm plz cavebooot here ban him plx".
I tak cie oleje, no chyba ze naprawde nie ma nic innego do roboty na mainie ani w ogole w grze i poza nia a to sie zdarza kilka dni w roku co najwyzej.
Cytuj:
Dodać cheatera na swoją listę VIP i zawsze, kiedy używa on niedozwolonego softu, powtórzyć pierwsze dwa punkty.
Jak wyzej, gma nie obchodzi wyspa nowicjuszy.
Cytuj:
Tibia jest tylko i wylacznie GRA
Racja, i dlatego wlasnie lepiej wlaczyc bota i grac dopiero wtedy kiedy bedzie ta gra sprawiac przyjemnosc, a nie klepac te same potwory "bo musze miec wysoki lvl". A gra na niskim lvlu jest monotonna jak saper albo pasjans pajak, uwierz mi.
Cytuj:
Jesli jednak wlaczam Tibie gram tylko i wylacznie 4fan.
Ale masz ograniczone mozliwosci zabawy, jesli masz niski lvl. A z wysokim mozna sie lepiej bawic, dlatego lepiej zrobic wysoki nie meczac sie przy tym czyli cave botem.

Ostatnio edytowany przez Podraz. - 19-05-2006 o 00:20.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 01:33   #47
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Lasooch: weźże zrób coś ze swoim postem, bo wklejanie kilka razy tego samego tekstu jest bardzo niemile widziane. Tym bardziej, że post się robi cholernie długi.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Tak, chodzi o zabawe. A zabawa to gadanie z kumplami oraz zrobienie szybko botem wysokiego lvla i pozniej bawienie sie na mocniejszych potworkach ta dobra postacia. Natomiast zabawa na pewno nie jest siedzenie 10 godzin na wolfach i reczne robienie tego wysokiego lvla. To jest nalog.
Masz patent na słowo "zabawa"? Przecież Lasooch napisał, że dla jednych zabawa to jedno, a dla innych coś innego. Nie możesz narzucić swojego poglądu innym. Dla niektórych właśnie samodzielne zdobywanie doświadczenia jest przyjemością.

I jeszcze na koniec: jaki bot wbije expa szybciej niż żywa istota przy klawiaturze? Może jakiś wyścig by zrobić?
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 09:08   #48
Tythor
Użytkownik forum
 
Tythor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 8
Stan: Na emeryturze
Świat: Hiberna
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Teoretycznie tak, ale w praktyce gmowie rzadko zagladaja na rook bo jest on duzo mniej wazny od maina.
Nie rozumiem, dlaczego masz takie poglądy, że gracze z Mainlandu są ważniejsi niż społeczność Rookgaardu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Jak ktos stoi na srodku rooka na rynku i uzywa nielegalnego oprogramowania w sposob tak dobitny i niepozostawiajacy zludzen to sie nie dziwie ze gm go zbanowal bo zajelo mu to kilka sekund, natomiast dociekanie czy ktos uzywa cavebota czy nie, to juz spora strata czasu, ktora gm moze lepiej przeznaczyc zajmujac sie powaznymi problemami maina.
Czemu uważasz, że jest to spora strata czasu? Każdy gracz ma obowiązek odpisać Gamemasterowi, kiedy ten się przywita lub o coś zapyta (nie jest to chyba uwzględnione w zasadach na oficjalnej stronie, ale w praktyce tak jest). Jeśli uważasz, że tak nie jest, to GM nie musi poświęcić wcale tak dużo czasu, aby zobaczyć, że cheater chodzi w kółko dokładnie takimi samymi ścieżkami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Praktycznie niemozliwe lub cholernie trudne do zrealizowania, o ile cheater ma bota z prawdziwego zdarzenia.
O ile mi obecnie wiadomo, nie ma takiego bota, który potrafi przesunąć przeszkodę, co prawda, dobrze zaprogramowana trasa w takim programie, może przejść po takiej przeszkodzie, ale co wtedy, jeśli przeszkodą będzie beczka?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
I tak cie oleje, no chyba ze naprawde nie ma nic innego do roboty na mainie ani w ogole w grze i poza nia a to sie zdarza kilka dni w roku co najwyzej.
Jeśli report jest napisany w stylu "gm plz cavebooot here ban him plx" to z pewnością nie wyrazi chęci pomocy. W moim przypadku, na KAŻDE moje zgłoszenie dostałem odpowiedź, czy to na oficjalnym forum, czy to w grze, ale zawsze odpowiedź była. Dziwne?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Jak wyzej, gma nie obchodzi wyspa nowicjuszy.
Jaka jest różnica między zbanowaniem kogoś na Rooku, a wykonaniem tej samej procedury na Mainie? Żadna, oprócz tego, że tutaj oszust zabija sobie trolle, raty, bugi czy też wolfy, a na Mainie rotwormy lub swamp trolle. Jest to taki sam gracz (nie mówię tutaj o formalnościach), jak każdy inny i powinien być tak samo traktowany za swoje czyny jak reszta społeczności Tibijskiej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
I jeszcze na koniec: jaki bot wbije expa szybciej niż żywa istota przy klawiaturze? Może jakiś wyścig by zrobić?
Nie chce się kłócić, bo staż Tibijski masz zapewne większy niż ja (trochę starszy zresztą też, a więc i o życiu więcej wiesz ), ale wydaje mi się, że organizm człowieka już po dwóch godzinach grania zaczyna się "wyładowywać", gracz czuje się wycieńczony, z godziny na godzinę coraz bardziej, opóźniona jest także reakcja gracza.
Tythor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 09:34   #49
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Masz patent na słowo "zabawa"? Przecież Lasooch napisał, że dla jednych zabawa to jedno, a dla innych coś innego. Nie możesz narzucić swojego poglądu innym. Dla niektórych właśnie samodzielne zdobywanie doświadczenia jest przyjemością.
Moze i masz racje, ale nie wydaje mi sie, aby komus podobalo sie zabijanie tych samych potworow w tym samym miejscu przez 10 godzin pod rzad. Tego chyba raczej nikt nie traktuje jako zabawy, a tak wlasnie trzeba grac zeby miec wysoki lvl. Wiec to jest na zasadzie: "gram bo musze miec wysoki level", a nie "gram bo lubie tak grac". Jesli jest inaczej to mnie popraw.
Cytuj:
I jeszcze na koniec: jaki bot wbije expa szybciej niż żywa istota przy klawiaturze? Może jakiś wyścig by zrobić?
Nie ma sensu robic wyscigu bo oczywiste jest, ze zywa istota w tym samym czasie wbije wiecej expa niz bot. Niewiele ale jednak wiecej. Ale problemem zywej istoty jest to, ze ma dziennie conajmniej 3 razy mniej czasu na gre w tibie niz bot. Tak wiec nie ma mozliwosci zeby w ciagu calego dnia wiecej expa wbil czlowiek (mimo ze expi troche szybciej)
Cytuj:
Nie rozumiem, dlaczego masz takie poglądy, że gracze z Mainlandu są ważniejsi niż społeczność Rookgaardu.
Bo na rooku przecietna postac spedza mniej niz 3 godziny czasu i idzie na main, a tam dopiero rozpoczyna sie prawdziwa gra (nie liczac rookstayerow, ale to nie jest bardzo liczna "profesja")
Cytuj:
Czemu uważasz, że jest to spora strata czasu? Każdy gracz ma obowiązek odpisać Gamemasterowi, kiedy ten się przywita lub o coś zapyta (nie jest to chyba uwzględnione w zasadach na oficjalnej stronie, ale w praktyce tak jest). Jeśli uważasz, że tak nie jest, to GM nie musi poświęcić wcale tak dużo czasu, aby zobaczyć, że cheater chodzi w kółko dokładnie takimi samymi ścieżkami.
Masz racje. Tak jest. Gracz zawsze musi odpisywac gmowi. Tylko ze wlasnie bot posiada opcje autoodpisywania i moze dokladnie nie odpowie na kazde pytanie ale cos tam napisze (zawsze mozna to usprawiedliwic nieznajomoscia angielskiego). Jedno jest pewne - na pewno gracz gmowi cos odpisze. No chyba ze bota nie umie ustawiac, ale to wtedy jest zwyklym lamusem a nie boterem. A co do chodzenia tymi samymi sciezkami: znowu sie do konca z tym nie zgodze, bo boty posiadaja taka funkcje jak losowe chodzenie po sciezkach, a takze moga chodzic za kazdym razem o jedno pole w lewo albo w prawo od normalnego toru, zeby gm nie myslal ze jest ustawione. Tak wiec nie jest to az tak proste jak ci sie wydaje i gm raczej nie ma zamiaru tracic na to czasu, skoro na mainie moze w tym czasie wykonac kilka wazniejszych rzeczy albo w ogole cos zrobic zwiazanego z gra.
Cytuj:
O ile mi obecnie wiadomo, nie ma takiego bota, który potrafi przesunąć przeszkodę, co prawda, dobrze zaprogramowana trasa w takim programie, może przejść po takiej przeszkodzie, ale co wtedy, jeśli przeszkodą będzie beczka?
Mozna zaprogramowac rozbijanie bronia przeszkody lub przesuwanie przeszkody. A jesli po prostu obok przeszkody sa normalne pola to rzecz jasna bot sobie ominie beczke. Tak wiec zablokowac botera mozesz tylko w korytarzu o szerokosci jednego pola (a w takich jak wiadomo boterzy nie expia) oraz w korytarzu o szerokosci dwoch pol (ale wtedy juz potrzebujesz 3 pola z itemami, ktorych nie da sie zniszczyc, zeby boter ani ich nie ominal, ani nie rozwalil, ani nie przesunal, czyli na rooku nie mozna w ten sposob botera zablokowac bo nie przypominam sobie zeby istnialy na rooku jakies rzeczy, przez ktore nie mozna przejsc ani ich zniszczyc, no chyba ze honey flower jest takim itemem, przyznam sie ze nie wiem bo nie sprawdzalem czy mozna honey flowera zniszczyc)
Cytuj:
Jeśli report jest napisany w stylu "gm plz cavebooot here ban him plx" to z pewnością nie wyrazi chęci pomocy. W moim przypadku, na KAŻDE moje zgłoszenie dostałem odpowiedź, czy to na oficjalnym forum, czy to w grze, ale zawsze odpowiedź była. Dziwne?
Odpowiedz to moze i ci napisza, bo to niewiele czasu zajmuje, ale nikt nie bedzie sie fatygowal w sprawdzenie czy ktos na rooku gra cave botem, podczas gdy na mainie dzieje sie 1001 wazniejszych spraw.
Cytuj:
Jaka jest różnica między zbanowaniem kogoś na Rooku, a wykonaniem tej samej procedury na Mainie? Żadna, oprócz tego, że tutaj oszust zabija sobie trolle, raty, bugi czy też wolfy, a na Mainie rotwormy lub swamp trolle. Jest to taki sam gracz (nie mówię tutaj o formalnościach), jak każdy inny i powinien być tak samo traktowany za swoje czyny jak reszta społeczności Tibijskiej.
Teoretycznie tak. Praktycznie nie, bo na rooku przecietny gracz spedza mniej niz 3 godziny czasu i ma go z glowy, wiec nie ma potrzeby aby sie nim doglebnie zajmowac.
Cytuj:
Nie chce się kłócić, bo staż Tibijski masz zapewne większy niż ja (trochę starszy zresztą też, a więc i o życiu więcej wiesz ), ale wydaje mi się, że organizm człowieka już po dwóch godzinach grania zaczyna się "wyładowywać", gracz czuje się wycieńczony, z godziny na godzinę coraz bardziej, opóźniona jest także reakcja gracza.
Nom dokladnie. Masz 100% racji. A to jest spowodowane niczym innym jak po prostu nudzeniem sie przy wykonanywaniu monotonnych czynnosci zwiazanych z expieniem. Bo nie sadze zeby komus podobalo sie ciagle walenie tych samych wolfow w tych samych miejscach przez wiecej niz 3 godziny pod rzad i nie wydaje mi sie zeby gracz traktowal to jako przyjemnosc i zabawe. To jest "expię bo muszę" czyli tibia jest nalogiem, bo gracz nie expi dlatego ze mu to sprawia przyjemnosc tylko expi bo musi miec hlvl. A raynoldowi chodzilo o cos zupelnie innego. Jemu chodzilo o to ze w takim samym czasie (na przyklad jednej godziny) zywy gracz wbije troche wiecej expa niz automat, bo lepiej mysli przy expieniu.

Ostatnio edytowany przez Podraz. - 19-05-2006 o 10:00.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 09:52   #50
Tythor
Użytkownik forum
 
Tythor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 8
Stan: Na emeryturze
Świat: Hiberna
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
Nie ma sensu robic wyscigu bo oczywiste jest, ze zywa istota w tym samym czasie wbije wiecej expa niz bot. Niewiele ale jednak wiecej. Ale problemem zywej istoty jest to, ze ma dziennie conajmniej 3 razy mniej czasu na gre w tibie niz bot. Tak wiec nie ma mozliwosci zeby w ciagu calego dnia wiecej expa wbil czlowiek (mimo ze expi troche szybciej)
Całkowicie się z Tobą zgadzam, chociaż jak zaznaczam, wszystko zależy od tego, w jaki sposób i gdzie ustawimy cavebota. Jeśli miałoby dojść do jakiegoś porównywania, to proponuję dokonywać tego w jednej, tej samej jaskini, postacie z takim samym levelem i zobaczymy, czy człowiek, czy maszyna będzie szybciej wbijać punkty doświadczenia. Program będzie szybciej zbierał loot z potworów niż człowiek, więc będzie sekundę lub dwie do przodu, a na dłuższą metę dzięki tej przewadze, która będzie się powiększać może osiągnąć więcej expa niż przeciętny gracz.
Tythor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 10:05   #51
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tythor
Całkowicie się z Tobą zgadzam, chociaż jak zaznaczam, wszystko zależy od tego, w jaki sposób i gdzie ustawimy cavebota. Jeśli miałoby dojść do jakiegoś porównywania, to proponuję dokonywać tego w jednej, tej samej jaskini, postacie z takim samym levelem i zobaczymy, czy człowiek, czy maszyna będzie szybciej wbijać punkty doświadczenia. Program będzie szybciej zbierał loot z potworów niż człowiek, więc będzie sekundę lub dwie do przodu, a na dłuższą metę dzięki tej przewadze, która będzie się powiększać może osiągnąć więcej expa niż przeciętny gracz.
No nie dokonca tak jest, bo czlowiek jest madrzejszy i przewiduje w ktorym miejscu bedzie w danym momencie lepszy spawn i chodzi po jaskini wedlug wlasnej logiki, a nie wedlug tego co mu kazal czlowiek jeszcze przed rozpoczeciem expa. Wiec ta przewaga zwiazana z szybszym lootowaniem, jest bardzo latwo neutralizowana przez gorsze poruszanie sie automatu i brak przewidywania w ktorym miejscu beda potwory w danym momencie.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 10:14   #52
Tythor
Użytkownik forum
 
Tythor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 31

Posty: 8
Stan: Na emeryturze
Świat: Hiberna
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Podraz.
No nie dokonca tak jest, bo czlowiek jest madrzejszy i przewiduje w ktorym miejscu bedzie w danym momencie lepszy spawn i chodzi po jaskini wedlug wlasnej logiki, a nie wedlug tego co mu kazal czlowiek jeszcze przed rozpoczeciem expa. Wiec ta przewaga zwiazana z szybszym lootowaniem, jest bardzo latwo neutralizowana przez gorsze poruszanie sie automatu i brak przewidywania w ktorym miejscu beda potwory w danym momencie.
Oczywiście, że człowiek jest mądrzejszy pod tym względem od programu, ale nie będzie chyba biegał z jednego końca jaskini na drugi, żeby złapać dobry respawn gdzie indziej. Jako przykład, potraktowałem tutaj kompleks jaskiń rotwormów w Venore. Tutaj biega się raczej round-robin, a nie tam gdzie lepszy spawn.

Może zamiast kłócić się na temat jakości tego oprogramowania, ruszylibyśmy głową i pomyśleli, jak można SKUTECZNIE zapobiec grupie cheaterów?
Tythor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 10:47   #53
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Oczywiście, że człowiek jest mądrzejszy pod tym względem od programu, ale nie będzie chyba biegał z jednego końca jaskini na drugi, żeby złapać dobry respawn gdzie indziej. Jako przykład, potraktowałem tutaj kompleks jaskiń rotwormów w Venore. Tutaj biega się raczej round-robin, a nie tam gdzie lepszy spawn.
Masz racje, tylko ze ja mialem na mysli expienie na rooku a nie na mainie. A na rooku expi sie zupelnie inaczej, poniewaz lokacje sa mniejsze i potwory nie respia sie tak szybko jak roty w venore, wiec trzeba czesto zmieniac lokacje i dlatego tutaj czlowiek bylby jednak szybszy.
Cytuj:
Może zamiast kłócić się na temat jakości tego oprogramowania, ruszylibyśmy głową i pomyśleli, jak można SKUTECZNIE zapobiec grupie cheaterów?
Nie można, bo tworcy botow sa lepszymi programistami od cipsoftu. Stosujac szkolna skale ocen mozna powiedziec ze cipsoft ma troje z infy a tworcy botow piatke.

Ostatnio edytowany przez Podraz. - 19-05-2006 o 10:48.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 13:04   #54
Yallah
Tibia.pl support
 
Yallah's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Ojcowski Dom
Wiek: 24

Posty: 225
Stan: Na Emeryturze
Yallah ma numer GG 3854396
Domyślny

Podraz. no nie wiem czy na rooku jest wolniejszy resp...po prostu trzeba umiec expic to resp zawsze bedzie...nie jest to aluzja do tego ze nei potrafisz tego zrobic ale takie male sprostowanie=]
__________________
15:43 Sirblaze on Isara [1]: nie padne
15:44 You see a dead human (Vol:10). You recognize Sirblaze on Isara. He was killed by a rat.

Y'all
Yallah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 13:59   #55
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Podraz. no nie wiem czy na rooku jest wolniejszy resp...po prostu trzeba umiec expic to resp zawsze bedzie...nie jest to aluzja do tego ze nei potrafisz tego zrobic ale takie male sprostowanie=]
Na rooku jest troche wolniejszy resp, poniewaz mniej osob gra na nim niz na mainie, a szybkosc respa zalezy w duzej mierze od liczby osob na serwerze i rooku lub mainie. A co do umiejetnosci expienia, to wlasnie napisalem ze czlowiek potrafi expic i zawsze bedzie mial resp nawet na rooku, a bot nie potrafi, bo chodzi tylko po wytyczonych szlakach i zdarza mu sie na rooku wejsc w miejsce gdzie nie ma respa. Bo tutaj chodzilo wlasnie o porownanie umiejetnosci czlowieka do umiejetnosci bota.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 15:26   #56
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@Raynold: nie wklejałem tego samego... (look poniżej, co zauważyłem xD);p Kilka rzeczy być może powtórzyłem, ale miałem w ten sposób na celu skomentowanie innego fragmentu wypowiedzi. No i w tym poście pominę cytaty. Będę pisał nick i numer posta. I wszystko jednym ciągiem, żeby skrócić (tzn. jednym ciągiem jedna odpowiedź).

W00t, właśnie zauważyłem, że jakoś mi się tamto pokopiowało. Spróbuję coś z tym zrobić, bo jak patrzę, to faktycznie coś nie tak. Ale najpierw ten post^^'

@Podraz., post #46

Racja, jest pozbawione konsekwencji, ale nie powinno być. Chorobliwa ambicja to chęć posiadania jak najlepszej postaci za wszelką cenę (np. użycie bota). A siedzenie 16h/dzień to nie ambicja, to uzależnienie. Dalej, bota jeśli jest jasno napisana nazwa opcji KAŻDY potrafi go ustawić. Gdy trzeba się więcej nakombinować, prawie każdy. Zabawę pomijam, bo każdy pojmuje ją inaczej. Żeby czerpać przyjemność z gry NIE trzeba mieć wysokiego lvl. Co prawda wraz ze wzrostem levela relatywnie zwiększa się przyjemność z gry, ale nie trzeba wysokiego, żeby się dobrze bawić. Nie mówię, że chodzi tylko o gadanie. Racja, obowiązki z maina są bądź co bądź ważniejsze (po prostu skala łamania zasad jest dużo większa). Znajomość angielskiego nie jest warunkiem, co widać po ilości ludzi którzy angielskiego nie znają, a grają. Mój kumpel zrobił 60+ lvl palkiem, a jego angielski chyba ogranicza się do buy/sell/rape me. Mówienie 'hunted' gdy nie dasz 'fry yntramxa' to 'erpegowanie' cfaniaczka (no, "trochę" naciągane, ale jest). Dalej - nie trzeba wysokiego levela, aczkolwiek bicie silnych potworków sprawia nieporównywalnie większą przyjemność. Co do questów - trudno mówić o trudności. Bo każdy wie co trzeba zrobić (dzięki spoilingowi), a ubić na chama to się wszystko da. Bawić się dobrym charem można też na OTSie (aczkolwiek to też łamanie zasad). Teleport na rooka to dla GMa kwestia sekund. Bot może odpowiadać, ale GM zapyta o coś inaczej niż gracz myśli, i co? I jajco. Ban. Wbijanie ręcznie levela to też przyjemość. Nie wiem co masz na myśli przez wysoki level, ale od 28 można sorcem/druidem z PACCem świetnie bawić się na hydrach (koszt prawie zerowy i spora szansa na zwrot, aczkolwiek mi się zwróciło tylko raz - medusa shield -,-).

Hm, właściwie planowałem napisać więcej. I do większej ilości userów. Ale jakoś zapomniałem o czym.

edit: tamten post poprawiony, i chyba jest ok.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 19-05-2006 o 15:33.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 15:48   #57
Edek Rozprowacz
Użytkownik Forum
 
Edek Rozprowacz's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Wiek: 35

Posty: 155
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: AvE MoR
Świat: Aurea
Poziom: 44
Skille: xx/xx
Poziom mag.: xD
Send a message via Skype™ to Edek Rozprowacz
Domyślny

Wg mnie gra na mainie przez +10h robiac caly czas to samo to czysta glupota i strata czasu ale wcale nie uwazam ze grajac przez cave bota jest sie mniej uzalezionym od gracza grajacego uczciwie. Dlaczego ?? Bo ktos uzywajacy cave bota musi od czasu do czasu zobaczyc co sie dzieje z jego charem a myslenie caly dzien "o kurna musze sprawdzic czy nikt mnie nie zabil" powoduje ze niewiele osób potrafi zrobic cos pozytecznego w danym czasie. Dlatego gdy ktos jest malo wytrwaly i niepotrafi spedzac +1000h zeby cieszyc sie +100 lev lepiej dla niego przerzucic sie na OTS-y.

@Podraz.
odpowiedz tylko na jedno moje pytanie co daje ci robienie botów robisz to z czystej przyjemnosci bo jesli tam to móglbys byc tak dobry i ich nie udostepniac ??

Ps. pewnie za tego posta dostane warna ale co tam
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Oczywiście, on jest małe zakompleksione bobo a ty jesteś wielkim ogromnym dorosłym i masz potężnego h*ja.
Nic dodać nic ująć N/C
Edek Rozprowacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 15:56   #58
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Chorobliwa ambicja to chęć posiadania jak najlepszej postaci za wszelką cenę (np. użycie bota).
Uzycie bota nie jest zadna cena, bo mozna w tym czasie robic wszystkie inne czynnosci zapominajac o tibii. (nawet na kompie wszystko mozna robic) A chec posiadania jak najlepszej postaci to nie jest chorobliwa ambicja, bo czlowiek chce posiadac jak najlepsza postac zeby pozniej sie nia bawic a nie chwalic sie przed kumplami. Bo im wyzszy lvl tym wieksza przyjemnosc z gry. I kazdy chce miec lvl po to zeby sie nie nudzic i dobrze sie bawic tibia, a nie po to zeby chodzic po rynku na rooku i gadac cos w stylu "look my lvl plx plx!!!". A wracajac do bota: skoro mozna miec albo gorsza postac bez toba i gm cie nie zbanuje albo lepsza postac z botem i gm tez cie nie zbanuje, no to chyba wybor jest logiczny. Co innego, jakby gmy naprawde sie tym przejeli, wtedy by trzeba sie bylo zastanowic.
Cytuj:
A siedzenie 16h/dzień to nie ambicja, to uzależnienie.
A wlasnie ze to jest ambicja (a nie uzywanie bota, co nie jest ambitnym pomyslem), oczywiscie polaczana z wielkim uzaleznieniem. Bo taki czlowiek gra w tibie zeby udowodnic sobie i kumplom ze potrafi bez zadnych wspomagaczy osiagnac wysoki lvl nawet za cene wlasnej rozrywki (bo expienie go nudzi ale gra bo "musi zrobic samemu wysoki lvl, musi sobie pokazac ze jest wielki!")
Cytuj:
Dalej, bota jeśli jest jasno napisana nazwa opcji KAŻDY potrafi go ustawić. Gdy trzeba się więcej nakombinować, prawie każdy.
No wiec jesli ktos potrafi ustawic bota (co nie jest trudne) to potrafi takze zrobic rzeczy 5 razy latwiejsze, takie jak samodzielne expienie, zarabianie, itd itp.
Cytuj:
Żeby czerpać przyjemność z gry NIE trzeba mieć wysokiego lvl.
Im wyzszy lvl tym twoja postac posiada coraz szerszy wachlarz mozliwe i mozliwych rzeczy do zrobienia w tibii, a im wiecej jest do robienia i mozna sobie wybierac, tym mniej sie gra nudzi.
Cytuj:
Co prawda wraz ze wzrostem levela relatywnie zwiększa się przyjemność z gry, ale nie trzeba wysokiego, żeby się dobrze bawić.
Racja. Tylko zauwaz ze przyjemnosc z gry na niskim lvlu czerpia jedynie osoby ktore graja swoj pierwszy miesiac na mainie. (wiem to takze na przykladzie 10+ kumpli z klasy). A pozniej juz bicie rotow powszednieje, opada entuzjazm zwiazany z tym, ze "pierwszy raz udalo mi sie rota zabic! yeah!". I potrzeba coraz wiekszego lvla, zeby znowu sie dobrze bawic.
Cytuj:
Racja, obowiązki z maina są bądź co bądź ważniejsze (po prostu skala łamania zasad jest dużo większa).
Nie tylko skala lamania, ale takze wplyw tego lamania na zycie przecietnego tibijczyka jest na mainie duzo wiekszy. Bo na rooku siedzimy 1h na paccu lub 3h na faccu i "zegnaj gienia, swiat sie zmienia", a na mainie gramy pozniej do konca zycia danej postaci.
Cytuj:
Znajomość angielskiego nie jest warunkiem, co widać po ilości ludzi którzy angielskiego nie znają, a grają.
Podstawy trzeba znac, bo nie wyobrazam sobie ze gm ktos mowi do jakiegos chinczyka "hello" albo "hi" a ten odpowiada po chinsku. A jezeli jest to dopuszczalne, no to kwestia odpowiedzi boterow jest bardzo ulatwiona, bo wystarczy ustawic w bocie jakis wyraz i jestesmy uratowani (oczywiscie w to nie wierze).
Cytuj:
Dalej - nie trzeba wysokiego levela, aczkolwiek bicie silnych potworków sprawia nieporównywalnie większą przyjemność.
Jak wyzej. Zgadzam sie, ale jak sam twierdzisz zreszta, jednak lepiej miec wysoki.
Cytuj:
Co do questów - trudno mówić o trudności. Bo każdy wie co trzeba zrobić (dzięki spoilingowi), a ubić na chama to się wszystko da.
To sprobuj zrobic demon helmet "na chama".
Cytuj:
Bawić się dobrym charem można też na OTSie (aczkolwiek to też łamanie zasad).
OTS to lamanie zasad? Juz widze jak cipsoft jest w stanie usunac wszystkie otsy z internetu (big rotfl)
Cytuj:
Teleport na rooka to dla GMa kwestia sekund. Bot może odpowiadać, ale GM zapyta o coś inaczej niż gracz myśli, i co? I jajco. Ban.
Ale gm nie bedzie sie bawil w sprawdzania jak expia ludzie na rooku, bo nikomu to nie przeszkadza (oprocz kilku rookstayerow) skoro wiekszosc osob nie siedzi tam nawet 3h. A jak gm zapyta inaczej (czyli zapewne bardziej skomplikowanym angielskim) to gracz sie moze zaslonic nieznajomoscia jezyka (jak sam stwierdziles wyzej).
Cytuj:
Wbijanie ręcznie levela to też przyjemość.
Na poczatku jest to przyjemnosc, ale robiac to samo 50 godzin przestaje nam sie to podobac i nas nudzi, a jak juz czujemy ze nas to znudzilo, a nie mozemy zrobic nic innego bo mamy za niski lvl to wtedy lepiej uzyc bota i dobic lvl zeby spowrotem dobrze sie bawic.
Cytuj:
Nie wiem co masz na myśli przez wysoki level, ale od 28 można sorcem/druidem z PACCem świetnie bawić się na hydrach (koszt prawie zerowy i spora szansa na zwrot, aczkolwiek mi się zwróciło tylko raz - medusa shield -,-).
Jak masz 28 to mozesz sie bawic na hydrach, ale jakbys mial 2 razy wiekszy lvl to bys mogl sie bawic na tych samych hydrach jeszcze lepiej niz teraz+na wielu innych potworach na ktorych teraz sie bawic nie mozesz. Na tym polega "magia" levela.
Cytuj:
Bo ktos uzywajacy cave bota musi od czasu do czasu zobaczyc co sie dzieje z jego charem a myslenie caly dzien "o kurna musze sprawdzic czy nikt mnie nie zabil" powoduje ze niewiele osób potrafi zrobic cos pozytecznego w danym czasie.
Mylisz sie. Takie wrazenie istotnie na poczatku uzywania cave bota sie pojawia. Ale jak ktos uzywa tego cave bota od roku albo i dluzej to juz tak do niego przywykl i tak sie nauczyl go ustawiac zeby nie zabili ze juz naprawde sie nie denerwuje i wcale o tibii nie pamieta. Tym bardziej ze jak nawet by zabili, to z cave botem straty sie odrabia bezbolesnie i do nastepnego ewentualnego deada jeszcze wyjdziemy duzo na plus w stosunku do sytuacji sprzed poprzedniego deada (a dedy naprawde rzadko sie zdarzaja). A sprawdzac wcale nie trzeba, jesli ktos sie uprze to mozna co godzine, ale nawet i to potrzebne nie jest. (raz na pol roku sie ktos skapnie ze uzywam cave bota i mnie zaatakuje, albo i zaatakuje nie z tego powodu). A jak juz pisalem, nawet jakbys ktos mial pecha i jakby go codziennie zabijali (absurdalna sytuacja) to i tak z cave botem nie ma mozliwosci zeby wyjsc na minus z expem! Wiec nie ma co sie obawiac deda, bo to niewielkie straty dla botera.
Cytuj:
Dlatego gdy ktos jest malo wytrwaly i niepotrafi spedzac +1000h zeby cieszyc sie +100 lev lepiej dla niego przerzucic sie na OTS-y.
Jak komus znudzila sie gra na jego aktualnej postaci i chcialby miec lepsza a nudzi go "ulepszanie" tej postaci i nie sprawia mu przyjemnosci (nie bawi go, nie jest dla niego zabawa) to powinien skorzystac z bota, a nie meczyc sie recznie, bo tibia ma cieszyc, a nie meczyc.
Cytuj:
odpowiedz tylko na jedno moje pytanie co daje ci robienie botów robisz to z czystej przyjemnosci bo jesli tam to móglbys byc tak dobry i ich nie udostepniac ??
Czytaj ze zrozumieniem. Jeszcze nie robie botow, bede robil w przyszlosci jak sie podszkolę w tym.

Ostatnio edytowany przez Podraz. - 19-05-2006 o 16:06.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 17:29   #59
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Nie będę cytował, bo znowu się rozrośnie... xD wypunktuję, każda cyfra oznacza kolejny od góry kawałek wypowiedzi (ten pomiędzy cytatami w Twoim, Podraz., poscie).

1)Kwestia moralności. A ja lvl chciałem (bo jak mówiłem nie gram ostatnio) mieć dla satysfakcji z jego posiadania.

2)Nie zrozumiałeś mnie. Używanie bota nie jest ambitne, ale chęć posiadania r0x0r 1337 chara to już ambicja. A jeśli nie czerpiemy z gry przyjemności (bot się za nas nudzi, bot za nas czerpie przyjemność), to jest już ona chorobliwa. Bo chodzi tylko o to, żeby mieć ten 666 lvl czy jakikolwiek inny.

3)Potrafi, ale np. PvP ma słabe, zakładając zwłaszcza, że ma także aimbota. Może także sam nie umieć się uhnąć, bo dotychczas bot to za niego robił...

4)Racja.

5)A ja byłem na demonach (3, ale byłem). I co teraz? Spowszedniało... oczywiście przesada, wiadomo, że demony bardziej "podniecają" niż roty. Ale na dłuższą metę podnieca tylko możliwość zlootowania czegoś dobrego. Tak jak na rooku z rotami (katana).

6)Racja.

7)Podstawy - tak. Ale takie podstawy znałem w zerówce. A nawet więcej niż takie podstawy (czyli rozszerzenie o podstawowe zwierzątka i insze kwiatuszki).

8)Racja.

9)Przy robieniu demon helmeta cała ta finezja ogranicza się do uhania i rozstawienia. I tyle. Prawie jak na chama. Co innego demon helmet solo.

10)Właściwie (jeśli się nie mylę) to nie OTS łamie zasady, ale użycie do niego oryginalnego klienta. Oczywiście zwalczyć się tego nie da. Czego by nie zrobili, gracze-programiści to obejdą. Ale zasadę łamie.

11)To GM poprosi tutora o tłumaczenie.

12)Zależy... zobaczenie literek "You advanced from Level 666 to Level 1337" to satysfakcja. Większa, niż ustawienie bota i nazajutrz zobaczenie, iż mamy o 5 leveli więcej.

13)Niekoniecznie. Dopóki nie biłbym tych hydr solo z e-vis, zabawa byłaby raczej taka sama. Co najwyżej urozmaicona o cyferki po hicie z hmm, zasłonięte przez cyferki po hitach czterech dsów i dwóch różdżek...

A reszta nie jest skierowana do mnie ^^'
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 19-05-2006 o 17:35.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 18:05   #60
Podraz.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Zapomniałem

Posty: 121
Domyślny

Cytuj:
Używanie bota nie jest ambitne, ale chęć posiadania r0x0r 1337 chara to już ambicja.
Ale tego chara chcemy posiadac nie po to zeby sie nim chwalic przed soba samym lub kumplami i czuc sie czlowiekiem spelnionym i wielkim, tylko po to chcemy takiego chara posiadac aby dobrze sie nim potem bawic. Wiec jedyna ambicja jest tutaj chec dobrej zabawy, a dobry char to tylko narzedzie umozliwiajace ta dobra zabawe.
Cytuj:
A jeśli nie czerpiemy z gry przyjemności (bot się za nas nudzi, bot za nas czerpie przyjemność), to jest już ona chorobliwa. Bo chodzi tylko o to, żeby mieć ten 666 lvl czy jakikolwiek inny.
Uzytkownikom botow nie chodzi o to zeby tylko zrobic ten xxx lvl i pozniej sie nim chwalic, tylko po to zeby zrobic ten lvl botem a pozniej juz recznie takim charem grac i czerpac przyjemnosc z gry. A jesli nie czerpiemy przyjemnosci z gry bo mamy za niski lvl i to co na dzien dzisiejszy mozemy zrobic juz nas znudzilo, a nie chce nam sie robic wyzszego lvla recznie bo to nas nudzi, to wtedy lepiej jest uzyc bota i niech on sam nam zrobi lvl, a my pozniej sie bedziemy bawic juz dobrym charem, ktory ma zrobiony lvl. I znowu jedyna ambicja jest tutaj chec zabawy, a nie posiadania chara.
Cytuj:
Potrafi, ale np. PvP ma słabe, zakładając zwłaszcza, że ma także aimbota. Może także sam nie umieć się uhnąć, bo dotychczas bot to za niego robił...
Uhanie sie jest bardzo proste i na pewno ktos kto umie ustawic bota, umie sie takze uhnac 2 razy szybciej niz potrzeba. A co do pvp: cave bot tutaj nic nie zmienia bo przy expieniu nie musimy sie wykazywac swoim pvp, a zawsze mozna zrobic sobie cave botem lvl a na wojnie/duelu normalnie grac bez bota i cwiczyc w ten sposob pvp tak samo jak normalny gracz, bo cave bot nie robi czynnosci pvp za nas.
Cytuj:
5)A ja byłem na demonach (3, ale byłem). I co teraz? Spowszedniało... oczywiście przesada, wiadomo, że demony bardziej "podniecają" niż roty. Ale na dłuższą metę podnieca tylko możliwość zlootowania czegoś dobrego. Tak jak na rooku z rotami (katana).
No widzisz ty zabiles 3 demony i ci nie spowszednialo. Ale jak ktos zabije 10k rotow to nie sadze, aby mu sie dalej podobalo zabijanie tych stworkow. Tym bardziej ze demony (jak sam zreszta stwierdziles) sa 100 razy ciekawsze od rotow. Podnieca mozliwosc zlootowania czegos dobrego? Racja, no i znowu tutaj roty przegrywaja, bo z nich nic nie wypada chyba ze ktos mace uwaza za rare. A na demonach sie expic nie da i w ogole na potworach ktore zostawiaja dobry loot sie raczej nie expi.
Cytuj:
9)Przy robieniu demon helmeta cała ta finezja ogranicza się do uhania i rozstawienia. I tyle. Prawie jak na chama. Co innego demon helmet solo.
Oczywiscie ze mialem na mysli solo a nie w towarzystwie 20 innych osob.
Cytuj:
10)Właściwie (jeśli się nie mylę) to nie OTS łamie zasady, ale użycie do niego oryginalnego klienta. Oczywiście zwalczyć się tego nie da. Czego by nie zrobili, gracze-programiści to obejdą. Ale zasadę łamie.
Nie wyobrazam sobie, zeby nie mozna bylo pograc na otsie uzywajac "normalnej" tibii. To chyba bylby przelom w dziejach ludzkosci, jakby sie nie dalo.
Cytuj:
11)To GM poprosi tutora o tłumaczenie.
Tutor wcale nie musi znac jezyka danego gracza.
Cytuj:
12)Zależy... zobaczenie literek "You advanced from Level 666 to Level 1337" to satysfakcja. Większa, niż ustawienie bota i nazajutrz zobaczenie, iż mamy o 5 leveli więcej.
Tylko ze nazajutrz budzisz sie i widzac ze masz 5 lvli wiecej mozesz wylaczyc bota i bawic sie swoim charem. A majac 1 lvl wiecej musisz nadal expic i sie nudzic.
Cytuj:
13)Niekoniecznie. Dopóki nie biłbym tych hydr solo z e-vis, zabawa byłaby raczej taka sama.
Nie, bo postac z kazdym lvlem jest coraz silniejsza i latwiej jest jej zabijac potwory (sila magii, ilosc hp i many)
Cytuj:
Co najwyżej urozmaicona o cyferki po hicie z hmm, zasłonięte przez cyferki po hitach czterech dsów i dwóch różdżek...
Ale majac wyzszy lvl mozesz pojsc na xx wiecej potworow niz majac nizszy lvl i gra mniej nudzi.
Podraz. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.


Powered by vBulletin 3