Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-06-2006, 16:39   #21
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Brak mi słów.
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-06-2006, 16:58   #22
Thor Nephihean
Użytkownik Forum
 
Thor Nephihean's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2006
Lokacja: Polska
Wpisy bloga: 1

Posty: 292
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Askara
Poziom: 13
Skille: brak
Poziom mag.: 11
Domyślny

A ja zauważyłem coś dziwnego.
A mianowicie to,że za każdym razem, gdy powiększam lvl o 1 ta wyspa ze spike swordem się powiększa się powiększa.
Może się myle,ale chodze przy niej kilka razy dziennie i znam jej kształt i rozmiary.
Thor Nephihean jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 17:28   #23
Michal9000
Zbanowany
 
Michal9000's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 337
Stan: Aktywny gracz
Imię: Michos
Profesja: Sorcerer
Gildia: Brak ;(
Świat: Honera
Poziom: 17
Skille: 16/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

@Jarassimus
Szczęka mi wypadła przez okno
@UP
Chryste Panie. Jakby po każdym zdobytym lvl wyspa sie powiększała to na 8lvl można by było na luziku tam wejść. A u takich Rookstayerów z 40 lvlem to ona by już zasłaniała troll tower.


EDIT: Ej, a jak z każdym lvl a nie z kżdtm lvl na rook to na Amerze (EO) t już zasłoniła rookgard, thais, fibule, greenshore i jeszcze dalej.

Ostatnio edytowany przez Michal9000 - 30-06-2006 o 17:44.
Michal9000 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 17:31   #24
Red Kliff
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michal9000
@Jarassimus
Szczęka mi wypadła przez okno
@UP
Chryste Panie. Jakby po każdym zdobytym lvl wyspa sie powiększała to na 8lvl można by było na luziku tam wejść. A u takich Rookstayerów z 40 lvlem to ona by już zasłaniała troll tower.
a na antice juz w ogole rooka nie ma bo lvl sunrisa zaslonil cala wyspe :-/
Red Kliff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 17:48   #25
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

Słuchajcie Red Kilffa, to daleko zajdziecie!
Poborca_Podatkowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 18:09   #26
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Czujecie jakby taki red kliff by znalazł odpowiedz no tajemnice rookgardu.
Może to uniżony, pokorny to cechy deblinego nooba??
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 20:09   #27
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

Odnosnie topicu, pozostawie raczej bez komentarza.
SoF excalibugiem..?
Owszem, na Mainie są rózne 'akcje' z nim związane. Npc. mnich w okolicach mówi że Excalibug ukryty jest na Edron, jakiś tam NPC na Edron - że sworda tego można znaleźć na PoHu.
Lecz nie, jestem wręcz pewien że to nie to.
Głównie dlatego, że przecież Excalibug ma być mieczem potężnym, mieczem króli.
Pozatym, mnich coś wspominał o skarbach ukrytych w czeluściach katedry i.. nie, nie ten temat.
Ten, wypadałoby zamknąć.

Btw. Imo jedynym problemem tego tematu jest to, że Sir Kshaq Rookstayer ma rook hunta, za tępienie newbie.
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 20:59   #28
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny Heh

@Jari~:
Nie. Jesteś w błędzie. Miałem tu na myśli raczej coś w stylu: Dark siedzi tutaj dłużej i raczej nie wyskoczył z jakimś 'extra pomysłem'. Trochę źle się wyraziłem, racja. Nie to miałem na myśli. Ty jednak chyba celowo wytknąłeś ten błąd (bardzo dobrze ). Sądząc z Twoich wypowiedzi wiesz co piszesz. Każdy inny może poprosić modka o zamknięcie tematu. (No może prawie. Mam tu na myśli tych, którzy widzą jakieś powody).

Cytuj:
Tylko wówczas pozostaje jeszcze jedno pytanie: PO CO jest to forum? I po co w ogóle są fora dyskusyjne? Bo ja myślałem, że właśnie po to, żeby dzielić się swą wiedzą na tyle, na ile się jej posiada, choćby to był "nic nie wart" jej tylko skrawek. :-/
Dobrze, dziel się z nami. Ale czymś. Jeżeli nie jesteś pewien nie zakładaj tematu tylko napisz posta w odpowiednim poście.

Heh, żeby było jasne:
Może kapkę przesadziłem. Sorka. I nie do końca mi chodziło o dokładną datę dołączenia. Jednak sam zobacz, że wiele naprawdę bzdurnych komentarzy (zwłaszcza ostatnie miesiące). Ludzi nie ocenia się po jak długo tu siedzą. Ktoś mógł zrobić Usera powiedzmy rok temu a teraz zacząć nim spamować. Liczy się to, co człowiek napisał. A im dłużej tu jesteś tym więcej piszesz.

Sorka za offtopic.

Edit: Sam do Uthera nic nie mam. Nie złamał też regulaminu. Jednak trochę tu siedzę (nie, nie to co myślisz ) i wiem, że niektórzy zaraz zaczną bajerować: A moim tatę jest buble a mamą sumrise... Dlatego poprosiłem o zamknięcie (2gi powód).
Nie chcę też nabijać kolejnego postu, a znając ludzi zrobi tu się właśnie taka nabijarka.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .

Ostatnio edytowany przez Milan ognia - 30-06-2006 o 21:39.
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 21:22   #29
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

@ Milan ognia:
Wszystko w porządku. ;-)

Aby jednak było ściślej, jeszcze raz powtórzę, ale trochę inaczej to ujmę, co pisałem prawie na samym końcu mego posta: OK, dołączają do forum nooby, piszą bzdury, lecz wystarczy ich posty po prostu usuwać, bez wyzywania "Ty noobie", "Ty debilu", "masz zryty mózg", "jesteś niemyślącą/nienormalną istotą" itp. To nie są akurat żadne Twoje cytowane słowa, to są przykłady tego, jak Wy sami, którzy tak niby pilnujecie porządku, a tak potraficie pisać - jednocześnie sami łamiąc także w ten sposób regulamin, o którego przestrzeganie się dopraszacie. To przykre czytać takie teksty. :-/

O tym już też pisałem: nie miałem zamiaru jakoś akurat Ciebie celowo pogrążyć w swoim poście, tylko przypadkiem Ty stałeś się przykładem na to, jak postępują też inni tutaj. Ale, tak naprawdę, w wątku tym żaden post i w żaden sposób nie łamał regulaminu, aż do czasu, gdy wypowiedział się w nim o 23:20 (według godziny podanej przy poście) @ Dark Alphadron, a później @ Wyrob miesny. Od tej pory prawie wszystkie posty zawierały słowa ofensywne pod adresem @ Uther92, który, z kolei, regulaminu na tym forum nie złamał w ani jednym swoim poście: nikogo nie nazwał noobem, z nikogo się nie naśmiewał ita dalej. Nie o to chodzi, że mam zamiar wziąć @ Uther92 pod "swoje skrzydełka" i bronić, ale o to, że po prostu uważam, że każdy (czy jest mądry, czy może głupi) powinien móc się swobodnie wypowiadać, bez obawy, że zostanie wyzwany. :-/

Ja również nie chcę być wobec Was złośliwy (jak np. w swoim poprzednim poście), tylko po prostu, jako taki sobie "szary", zwykły user, chciałbym od czasu do czasu wejść na forum i poczytać choćby o tym "co sobie myśli ktoś tam o wilku itp.", niż wyzwiska i kłótnie. Wierz mi, że na niejednym forum byłem autorem regulaminu i moderatorem, i mniej więcej mam pojęcie o tym, jak się należy zachowywać na forum. I fajnie by było, gdyby każdy z nas tak się zachowywał, a przynajmniej miał o tym pojęcie. Tylko tyle. :-)

I ja także przepraszam za totalny offtopik, zatem to już tutaj mój ostatni post poza tematem (heh, na temat zresztą także nie mam nic do powiedzenia ;-).

Pozdrawiam Cię.

PS. Nie wiem czy to Ty mnie prosiłeś na Skype o autoryzację mojego kontaktu - udzieliłem Ci jej. Jeśli więc chcesz pogadać - zapraszam. ;-)
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 30-06-2006 o 21:27.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 21:36   #30
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gallar
Odnosnie topicu, pozostawie raczej bez komentarza.
SoF excalibugiem..?
Owszem, na Mainie są rózne 'akcje' z nim związane. Npc. mnich w okolicach mówi że Excalibug ukryty jest na Edron, jakiś tam NPC na Edron - że sworda tego można znaleźć na PoHu.
Lecz nie, jestem wręcz pewien że to nie to.
Głównie dlatego, że przecież Excalibug ma być mieczem potężnym, mieczem króli.
Pozatym, mnich coś wspominał o skarbach ukrytych w czeluściach katedry i.. nie, nie ten temat.
Ten, wypadałoby zamknąć.

Btw. Imo jedynym problemem tego tematu jest to, że Sir Kshaq Rookstayer ma rook hunta, za tępienie newbie.
Nie tępi newbie bo jak ktoś chce zostać rookstayerem i jest newbiem to znaczy że jest noobem. Choć nie mówię że niema racji (wątpie ale to możliwe) i jak z tego powodu zrobisz rook hunta Kshaqowi to musisz zrobic tez rook hunta mnie i Rook balanced.
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 21:51   #31
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@up
O dzięki za poparcie...

Btw. Do tego gościa co mówi, że mam hunta.
Ciekawe jak mi go zrobisz skoro gram na Rook'u. Ale ja może opowiem całą sytuacje...
Chodze sobie moim rookstayerem po rook'u. Pomyślałem pójde se poexpic. Wszedłem do Mino Hella, a za mną jakiś tępy noobek. Myśle, że zaraz mi zajuma miejsce do expienia. Ale co tam. Podchodze do Orca i ten pada po kilku strzałach. Zabiłem tak ze 3 orci. Patrze na naszego noobka, a on sobie stoi i czeka jakby na zbawienie. Poszedł w głąb jaskini przedemną. Zobaczyłem Orca więc myśle zabije go sobie i dostane 25 expa. Podchodze szybciej do orca i zzaczynam go lać. Zobaczyłem, że orc odchodzi ode mnie do noobka. Myślę nieważne bo i tak go zabije. Nasz noobek odpowiedział mi na zabicie mino tym znakiem: ? . Po chwili gdy już wyszedłem z Orc Hella dostałem wiadaomość od gościa co mówi, że będę miał hunta. Pisze, że dlaczego zabiłem mu potworka i że on ma 85 level oraz to,że mam hunta. Ja się zaczełem śmiać, że nie będę miał hunta, bo jestem rookstayerem dałem ignore i koniec...
Oto cała historia. I mam pytanie do mojego przyszłego zabójcy. Czy jak ktoś ukradnie ci 1gp to pójdziesz do mamusi...?
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 22:00   #32
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Hunt rook to trap. Najczęśćiej bitwa o honor między rookstayerami to na full repie wejście do minohell albo rotwormhell i nieatakowanie potworów. (każdy ma ma na karku np 4 minosy i wolfa) Kto 1 zginie (bo 2 go trapnie) albo zejdzie bo będzie się bał że zginie bo np 2hp to przegrywa. Są jescze inne sposoby ale są noobowskie bo naprzykład: lurowania spermana na afkującego ziomka itp. Ale tak robią tylko nooby i ja naprzykład zgadzam się tylko na pojedeynek - trap
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 22:09   #33
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@up
To co ty napisałeś to poprostu wojny między rookstayerami. Mi chodziło o to, jak na Rooku można kogoś huntować jak nie można zabijąć. Oczywiście można trapnąć, ale to juz jest w sumie coś innego...
Co do lurowania spearmana to jest zwykły trap tak smo jak każdy inny powiedzmy na Mino Hellu...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 22:13   #34
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Cytuj:
Witam.

Nie lubię się wtrącać "między wódkę a zakąskę", ale to jest trochę niesmaczne, kiedy tak czyta się forum i w każdym nowym temacie są jakieś przepychanki i kłótnie.
I stanowczo cię rozumiem. Nigdy nikt się nie zastanawiał dlaczego 10.06 aż tak się wkurzyłem? Po części dlatego że poczytałem wszystkie swoje posty (a przynajmniej większość) i zobaczyłem ile to kłótni wywołali przeze mnie. (albo które ja wywołąłem, jak kto woli)
Cytuj:
Człowiek zagląda do działu, patrzy: nowe wątki/posty (pogrubiona czcionka), no to zagląda dalej. I co widzi? Echhh... Co więcej, widzi, że moderatorzy na takie wątki i posty zupełnie nie reagują. :-/
Właśnie, tylko zupełnie nie wiem dlaczego. Tylu ich jest a większość z nick po prostu tu nie wchodzi. Do jednego wysłałem prośbę o usunięcie spamerskiego tematu (mniejsza do kogo), to mnie olał. Na szczęście są tacy którzy tu są i pomagają.
Cytuj:
Ja jestem zdania, że jeśli komuś nie podobają się czyjeś posty, aby po prostu ich nie czytał i choćby nawet samemu sobie oszczędził nerwów (nie wspominając już o innych uzytkownikach). Można przecież olać dany wątek i nic w nim nie pisać.
Tak, ale wiesz jak działają mózgi nastolatków i dzieciaków (w tym i mój niestety :/). Raz ktoś cię zbluzga - musisz skomentować. Zazwyczaj przy tym klnąc.
Cytuj:
A straszenie moderatorami, to mi przypomina sytuację, gdy ktoś sam ma takie "zakusy" na moderatora i, gdyby tylko nim został, wycinałby "w pień" wszystkie posty, które mu się nie podobają.
Niekoniecznie. Są ludzie którzy owszem, wycinaliby takie posty, ale nie wszystkie, np. tylko spamerskie. Ale są i inni. Wg. mnie Kshaq należy do pierwszej grupy, choćby dlatego że nie boi się on krytyki pod swoim adresem.
Cytuj:
Albo jeszcze inną sytuację mi to przypomina, żeby być bliżej tematyki tego forum: kiedy ktoś rozpłakuje się i woła GM-a, bo ktoś inny ukradł mu loota ze szczura czy trolla. :-P
Znam takich...
Cytuj:
Ludzie! Tak nie można! :-/
Większość ma to w dupie. A szkoda...
Cytuj:
A co to ma do rzeczy, ile kto czasu siedzi na forum? Aha, czyli jednak zgadza się to, co napisałem wcześniej o towarzystwie wzajemnej adoracji?
Nie zgadza się. Przynajmniej nie w moim przypadku. Otóż to, JA NIKOGO NIGDY NIE PROSZĘ O TO ŻEBY MNIE BRONIŁ, CZY TO KOLEGA CZY MODERATOR. Po prostu tego nie potrzebuję. Choćby dlatego że sam sobie umiem z takimi poradzić. No, ale zawsze jest lepiej jak ktoś normalny cię broni przed atakami wkurzonego dzieciaka...
Cytuj:
Czyli zatem, skoro, na przykład, ja dołączyłem zupełnie niedawno, a wszedłbym w posiadanie jakieś kolejnej wiedzy lub informacji na jakiś tak poszukiwany przez Was temat, to zaraz napisalibyście, żeby wątek zamknąć a mnie zbanować, bo piszę bzdury, bo nie siedzę na tym forum dość długo, a przynajmniej nie dłużej od jakiegoś innego usera?
Otóż nie. Sprawdzilibyśmy to, o ile by to wiarygodnie brzmiało i nie było wałkowane setki razy.
Cytuj:
No, to jeśli tak, to dobrze wiedzieć... żeby pod żadnym pozorem nigdy nie dzielić się żadną wiedzą z Wami. :-P
Jak nie to nie. Sporo stracimy, ale nadrobimy.
Cytuj:
Tylko wówczas pozostaje jeszcze jedno pytanie: PO CO jest to forum? I po co w ogóle są fora dyskusyjne? Bo ja myślałem, że właśnie po to, żeby dzielić się swą wiedzą na tyle, na ile się jej posiada, choćby to był "nic nie wart" jej tylko skrawek. :-/
Oj, gdyby każy się dzielił takimi nic nie wartymi skrawkami wiedzy to to forum byłoby już dawno zaspamowane do dna. Proszę o pomyślenie nad tym.
Cytuj:
W taki sposób to Wy się nigdy nie dowiecie, czy ten Spike Sword naprawdę jest questem czy tylko bajeczką dla grzecznych dzieci. :-P
Każdy kto tu pisze z góry zakłada że SS jest możliwy do zdobycia, bo kiedyś był, a CipSoft pisze że żadnego questa nie usunął. Poza tym, są tacy którzy mają w dupie to czy to quest, czy nie, dopóki nie dostaną jakiegoś tropu pod nos.
Cytuj:
Ooo, tutaj jest kolejny przykład na towarzystwo wzajemnej adoracji: ponieważ Ty tutaj na tym forum siedzisz "wystarczająco długo" - moderator "powinien" się Ciebie posłuchać i zamknąć temat.
Gdzie napisał że POWINIEN zamknąć?
Cytuj:
Ale, gdyby o to poprosił ktoś inny, czy nawet ja - to by moją prośbę moża było olać (choćby nawet była uzasadniona), bo ja przecież jestem tutaj "nikim". :-P
Teoria wyssana z palca.
Cytuj:
No to, do jasnego gwinta, o czym "należy" pisać w dziale "Dla początkujących"->"Tajemnice Rookgaardu"?
  • O tym jak dobrze kliknąć na drabinkę? Nie, bo było i mod zaraz usuwa temat. Tylko nooby nie wiedzą, jak kliknąć na drabinkę.
  • O klawiszologii, którą chciałoby się poznać lepiej, niż zostało to wytłumaczone w manualu? Nie, bo zapewne też było, a w ogóle to manual wystarczy i po co takie głupie pytania. Jak ktoś nie rozumie tego co jest w manualu - jest noobem.
  • O Spike Swordzie? Nie, bo gadamy w kółko o tym samym i nie dochodzimy do niczego nowego. A w ogóle to nie ma żadnego Spike Sworda, GM-y się bawią i każdy kto o tym mówi jest noobem, więc temat można zamknąć.
  • O przetłumaczeniu książek z biblioteki w akademii? Nie, bo po co? I tak wszyscy znają angielski, a w ogóle to szkoda o tym gadać, bo wszyscy wszystko wiedzą. A ci, co nie wiedzą - są noobami.
  • O trenowaniu na Rookgaardzie? Nie, bo trenowanie na Rookgaardzie jest bez sensu. Oprócz tego, wszyscy Rookstayerzy (w tym ja), to nooby. Temat bez sensu.
  • Poradnik? Nie, bo tych poradników jest już całe mnóstwo i nie ma już nic nowego o czym można pisać. Chyba, że dla noobów.
  • O czymś innym? Nie, bo na pewno już to było poruszane wcześniej, wszak Tibia istnieje już od dobrych partu lat, więc tylko nooby mogą jeszcze czegoś nie wiedzieć.
No, to pytam: o czym?
O tym co wymieniłeś, tylko SENSOWNIE.
Cytuj:
A może w ogóle zamknąć cały dział "Dla początkujących" tak, żeby służył on tylko do czytania (przez noobów, naturalnie :->), bo przecież nic nowego już w Tibii nie odkryjemy, a każdy kto próbuje - jest noobem?
Dla początkujących są przyklejone tematy i przycisk SZUKAJ.
Cytuj:
Jeszcze raz piszę: tak nie można! :-/
Już się wypowiadałem
Cytuj:
Zaś osoby, które najgłośniej krzyczą o regulaminie i postach, które go łamią, też powinni popatrzeć na swoje posty, w których sami wyzywają innych od noobów. Nawet, jeśli "siedzą na tym forum już dość długo" :-P. A przecież w regulaminie jest wyraźnie napisane:I, oczywiście, dlatego, że osoby takie "siedzą na tym forum dość długo", to zarówno moderator nawet nie śmie tknąć posta Jaśnie Wielmożnego Wysokoloevelowego Rezydenta na tym forum, a tylko usunie post osoby początkującej, pytającej o coś, co naprawdę nie zostało dokładnie wyjaśnione, jak i też same te osoby prędzej zwrócą uwagę na czyjeś przeoczone przekleństwo na screenshot-cie (choć też nie na każdym - w innym, kilka postów dalej, już sobie takie przekleństwo może być :-P), niż na notoryczne łamanie regulaminu przez towarzystwo wzajemnej adoracji. :-/
Bzdura. Popatrz też na inne podfora (np. Fake'i, Potwory) i wtedy się wypowiedz na temat "Towarzystw". Tam też są tacy userzy którzy wiedzą więcej od innych i opieprzają noobów. I też dostają bany, nie bój nic.
Cytuj:
A tymczasem, uważam, że niesłusznie są usuwane niektóre tematy na tym forum. Nawet jeśli o tym już "było", to nie szkodzi po prostu czasem dany temat odświeżyć i przypomnieć (jak choćby klawiszologia, czy klikanie na drabince, o czym "niby" wszyscy wszystko wiedzą; kurtka, Wszystkowiedzący się znaleźli! :-/)
Po cholerę odświeżać skoro można poszukać?
Cytuj:
Poza tym, uważam, że zamiast usuwać wątek, należałoby go albo zamknąć (żeby był tylko do czytania i uniemożliwić dopisywanie postów) albo też przenosić do specjalnego (i także uczynionego tylko-do-odczytu) działu o przykładowej nazwie "Śmietnik".
Szczerze mówiąc, dobry pomysł, ale za dużo roboty z przenoszeniem.
Cytuj:
Wtedy jest i wilk syty i owca cała: niechciane posty/wątki znikają z niechcianego działu, ale każdy do nich może zajrzeć i się z nimi zapoznać (sam zresztą na innych forach tak robię: zaglądam też do działów o nazwach "Kosz", "Śmietnik" itp.). Ale cóż ja Wam będę tłumaczył, przecież ja nie "siedzę na tym forum wystarczająco długo". :-P
Powtarzanie w kółko tego samego w jednym poście (długim, na oko, na metr) jest nie tyle zabawne czy wkurzające, co po prostu głupie. A co to tematów w koszu - jak znaleźć coś nowego skoro jest zaspamowany setką takich samych tematów?
Cytuj:
Oczywiście, i na mnie tu teraz można najechać, że jestem noobem, że, jeśli mi się ten wątek, albo nawet całe to forum nie podoba, to mogę sobie stąd odejść i poszukać innego. No i także każdemu innemu człowiekowi, wyrażającemu swe niezadowolenie. Ale, powtarzam wówczas, po co i dla kogo będzie to forum? Dla początkujących i "niewiedzących"? Czy może dla towarzystwa wzajemnej adoracji i "wszystkowiedzących"? Pamiętajcie, że takie jest każde forum, jacy są jego userzy. A moderatorzy ani admini nigdy na to nie mają wpływu. Najwyżej na przestrzeganie regulaminu i sprawy porządkowe. Ja też w tej sytuacji mógłbym napisać: jak się im (modom i adminom) to nie podoba, to niech sobie założą forum prywatne, na które nikt obcy nie będzie miał wstępu. Tylko wówczas, co by było z tym forum? :-/
Forum prywatne. Tylko że od tego jest gadu-gadu.
Cytuj:
Na koniec przepraszam, że akurat na @ Milan ognia tak się moja uwaga skupiła, ale wiedzcie, że zawsze czytam starannie każdy wątek, post po poście, choćby to nawet były najgorsze bzdury (co i też, oczywiście się czasami zdarza), jednak i inne osoby też tu nie pozostają bez winy i uważam, że powinny trochę bardziej nad sobą i swymi wypowiedziami panować. Gdybm zaś ja miał teraz, oprócz @ Milan ognia, przyczepiać się też po kolei i osobiście do innych - mój post nie byłby taki długi, tylko... o wiele dłuższy ;-). Przepraszam też, że napisałem posta całkowicie nie na temat. OK, złamałem regulamin...
I tak każdy go łamie. i dlatego takie tematy się zamyka.
Cytuj:
Tylko, że wiecie... czasami trzeba raz złamać regulamin i zrobić coś wbrew jemu, aby mieć nadzieję, że w przyszłości inni nie będą tego robić nagminnie. No i wreszcie: Wy też tak nie zawsze bierzcie na serio wszystkich postów (także moich postów; te moje to już w ogóle, w miejscach wskazanych emotkami, traktujcie nieco z przymrużeniem oka ;-), nie wszyscy bowiem zawze mają rację, i także nie zawsze Wy też macie rację, tak samo jak i też ja nie zawsze mam rację. Albo może inaczej: każdy ma zawsze swoją rację (jaka by nie była) i należy ją szanować, a nie wyzywać od noobów, przyczepiać się do ortografii (jak już się nie ma konkretnych argumentów do zamieszczenia w wypowiedzi, to się przechodzi na krytykę błędów :-P), czy krytkować każde pojedyncze słowo.
Bzdura. Gdybysmy szanowali racje każdego, tobyśmy już dawno mieli na rooku 125625762736 spike swordów, plate armorów, excalibugów i (excali)bóg wie jeszcze czego. Zanim się coś zaakceptuje to trzeba poszukać w tym sensu.
Cytuj:
Po prostu, więcej życzliwości do siebie nawzajem. Więcej uśmiechu, nawet dla obcych i będących tutaj krótko, czy początkujących. I wiedzcie, że ja do Was także teraz, mimo swego nieco sarkazmu w poście, także się uśmiecham. ;-)

Czego wszystkim Wam, a także moderatorom i administracji tego forum życzę
Taaa... Z tego co widać to aż za dużo się uśmiechasz. Czasami trzeba zrobić złą minę do idiotów i ich po prostu opieprzyć. Bo trzeba się już nie śmiać, ale płakać z tego co nieraz piszą... (vide Red Kliff)
Cytuj:
@ Milan ognia:
Wszystko w porządku. ;-)

Aby jednak było ściślej, jeszcze raz powtórzę, ale trochę inaczej to ujmę, co pisałem prawie na samym końcu mego posta: OK, dołączają do forum nooby, piszą bzdury, lecz wystarczy ich posty po prostu usuwać, bez wyzywania "Ty noobie", "Ty debilu", "masz zryty mózg", "jesteś niemyślącą/nienormalną istotą" itp.
Proszę o przykład w którym kogoś tak/w podobny sposób zjechałem. A może to ja jestem tym noobem?
Cytuj:
To nie są akurat żadne Twoje cytowane słowa, to są przykłady tego, jak Wy sami, którzy tak niby pilnujecie porządku, a tak potraficie pisać - jednocześnie sami łamiąc także w ten sposób regulamin, o którego przestrzeganie się dopraszacie. To przykre czytać takie teksty. :-/
Patrz wyżej.
Cytuj:
O tym już też pisałem: nie miałem zamiaru jakoś akurat Ciebie celowo pogrążyć w swoim poście, tylko przypadkiem Ty stałeś się przykładem na to, jak postępują też inni tutaj. Ale, tak naprawdę, w wątku tym żaden post i w żaden sposób nie łamał regulaminu, aż do czasu, gdy wypowiedział się w nim o 23:20 (według godziny podanej przy poście) @ Dark Alphadron, a później @ Wyrob miesny.
Owszem, nie łamali, z wyjątkiem spamowania.
Cytuj:
Od tej pory prawie wszystkie posty zawierały słowa ofensywne pod adresem @ Uther92, który, z kolei, regulaminu na tym forum nie złamał w ani jednym swoim poście: nikogo nie nazwał noobem, z nikogo się nie naśmiewał ita dalej.
To nie jest cały regulamin. Pełna wersja regulaminu znajduje się na jednym z górnych forów, polecam jego lekturę.
Cytuj:
Nie o to chodzi, że mam zamiar wziąć @ Uther92 pod "swoje skrzydełka" i bronić, ale o to, że po prostu uważam, że każdy (czy jest mądry, czy może głupi) powinien móc się swobodnie wypowiadać, bez obawy, że zostanie wyzwany. :-/
Tak, ale w miarę sensownie. Jako że to było bez sensu, zwyzywałem go.
Cytuj:
Ja również nie chcę być wobec Was złośliwy (jak np. w swoim poprzednim poście), tylko po prostu, jako taki sobie "szary", zwykły user, chciałbym od czasu do czasu wejść na forum i poczytać choćby o tym "co sobie myśli ktoś tam o wilku itp.", niż wyzwiska i kłótnie. Wierz mi, że na niejednym forum byłem autorem regulaminu i moderatorem, i mniej więcej mam pojęcie o tym, jak się należy zachowywać na forum. I fajnie by było, gdyby każdy z nas tak się zachowywał, a przynajmniej miał o tym pojęcie. Tylko tyle. :-)
Z tego co widzę, zapomniałeś ponad połowy regulaminu, a także definicji słowa "Spam".
Cytuj:
I ja także przepraszam za totalny offtopik, zatem to już tutaj mój ostatni post poza tematem (heh, na temat zresztą także nie mam nic do powiedzenia ;-).

Pozdrawiam Cię.
O offtopie już mówiłem. A w PS nie wnikam, prywatne sprawy.
@Red Kliff
Spieprzaj i nie wracaj. Jak wiesz jak SS zdobyć i go masz to bądź jutro o 12:00 na rynku. Pokażesz mi go. Przy okazji...
Cytuj:
popieram - milan ognia do piachu i niech sie nie odzywa skoro nawet nie wie jak zdobyc spike sworda (ja jak wiem to siedze cicho)
Kogoś mi, kolego, przypominasz. Skoro wiesz jak zdobyć spike sword - pokażesz mi jutro o 12:00.
@Thor
Cytuj:
A ja zauważyłem coś dziwnego.
A mianowicie to,że za każdym razem, gdy powiększam lvl o 1 ta wyspa ze spike swordem się powiększa się powiększa.
Może się myle,ale chodze przy niej kilka razy dziennie i znam jej kształt i rozmiary.
Totalna bzdura. Ja już mam na rooku 14 level i wyspa ma taki sam kształt jak u mojego 3-levelowca na Iridii.
@Poborca
Tak, zajdziemy. Na dno bagna bez pieniędzy, mózgu i przedmiotów które mieliśmy ze sobą.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)

Ostatnio edytowany przez Dark Alphadron - 02-07-2006 o 01:33.
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 11:27   #35
dawid mag
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 01 2005

Posty: 103
Domyślny

wszystko sie wiaze w jeden koniec jezeli seymour jest krolem bez korony to excalibug to spike sword dalczego dlatego ze lezy on woku ognia i na kamieniu moze cipy nieumialy zrobici grafiki wbitego miecza w kamien moze zeby zrobici quest trzeba pomuc wejsici do spike sworda seymourowi a moze trzeba mu go dac a on da nam jaks zecz np (dsl) bo niewiadomo co moze dac
dawid mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-07-2006, 12:53   #36
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

O excalibugu poczytajcie sobie tutaj:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=42065
Poborca_Podatkowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 01:32   #37
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dawid mag
wszystko sie wiaze w jeden koniec jezeli seymour jest krolem bez korony to excalibug to spike sword dalczego dlatego ze lezy on woku ognia i na kamieniu moze cipy nieumialy zrobici grafiki wbitego miecza w kamien moze zeby zrobici quest trzeba pomuc wejsici do spike sworda seymourowi a moze trzeba mu go dac a on da nam jaks zecz np (dsl) bo niewiadomo co moze dac
Litości... Spike Sword NIE JEST żadnym excalibugiem. To po prostu miecz z pewnej opowieści (książka z AB, polecam temat Stonogi, jest tam pełny jej tekst). Co do wbitego imecza - nic prostszego. Nawet ja to zrobię w Paincie w ok. 10 minut.
//EDIT//
Dla dowodu - Warlord Sword wbity w skałę by me. Czas - 4 min. 45 sec.

Wiem że dno...
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)

Ostatnio edytowany przez Dark Alphadron - 02-07-2006 o 14:38.
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2006, 11:41   #38
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dawid mag
wszystko sie wiaze w jeden koniec jezeli seymour jest krolem bez korony to excalibug to spike sword dalczego dlatego ze lezy on woku ognia i na kamieniu moze cipy nieumialy zrobici grafiki wbitego miecza w kamien moze zeby zrobici quest trzeba pomuc wejsici do spike sworda seymourowi a moze trzeba mu go dac a on da nam jaks zecz np (dsl) bo niewiadomo co moze dac
Uff! A Tiquande umieli zrobić? Popatrz na takiego Waspa albo Demona, miecza wbitego w kamień niepotrafią? Moge ci zaraz zrobić SS wbitego w kamień i na dodatek jesze z cieniem który rzuca na ziemię.
__________________
Hasta lá vista, w toku apokalipsa
strzał w stylu Giggsa, szybki aż w fotel wciska
Ostry zakazany jak ekshibicjonista, który
macha swoim fiutem do taktów partytury
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2006, 11:23   #39
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@Dark Alphardron
Ja się z Tobą zgadzam. Jednak w głowach gównarzy dzieją się takie rzeczy, które sie nawet filologom nie śniły (lol).
Aha dzięki, że mnie jakos nie skrytykowałeś za to, że strasze moderatorami. Czasem to pomaga, Jeden może sie przestraszyć, a drugi nie. Jednak ja sie naprawde nie boje jakiejś krytyki. Można poczytac dużo postów gdzie jestem krytykowany jednak ja sie czasem na PW potrafie odgryźć o wiele lepiej nie używając jakis obraźliwych terminów ani przekleństw. Ja tak serio to naprawde chcę żeby na tym forum zaczął panować jakis porządek, ład, żeby nie było tylu spamerskich tematów. Moderatorzy czasami reaguja na nasze reporty lub wezwania. Jednak nie zawsze.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2009, 23:29   #40
Grimer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 03 2006

Posty: 80
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Świat: Refugia 4ever
Poziom: xx
Domyślny

nie.........
__________________
szacónek ludzi ulicy!11 joł joł
Grimer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.


Powered by vBulletin 3