Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-09-2005, 17:42   #1
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny Agresja na forum

No wlasnie. Zacznijmy od poczatku. Gdy zarejestrowalem sie na forum juz jakis czas temu forum bylo inne [nie chodzi mi o lay;p]. Uzytkownicy byli spoko a nowych traktowano z przymrozeniem oka wybaczajac im bledy ktore popelnia kazdy nowy forumowicz. Teraz jest inaczej. Wielu uzytkownikow uwazanych za fajnych az kipi agresja. Jesli jakis nowy popelni blad od razy jest linczowany. Wytworzyla sie swego rodzaju 'elita' w ktorej laski trzeba sie wkupic by byc szanowanym. Nowi uzytkownicy ktorzy chca byc popularni tez staraja sie byc rownie 'grozni' co jednak smierdzi wiesniactwem. Napisanie jakiegos offtopicowego posta dla jaj od razu uznawane jest za spam. Wielu ludzi powszechnie uwazanych za 'elite' pisze jakby na sile szukalo na forum wrogow. Owe osoby uwazaja sie za wazne i, ze mozna im wiecej niz innym. Narzucaja swoje zdanie innym jakby forum bylo ich. Zamiast szukac kompromisu- chca udowodnic, ze sa lepsi, fajniejsi. Powiem szczerze, do wyrazenia mojego zdania na ten temat pomoglo mi odejscie Doba- osoby ktora zawsze przypominala mi te starsze, fajne forum bez wrogosci jaka jest teraz. Byl takim modem ktory potrafi komus dogryzc ale z dopcipem, bez agresji.
No wiec pospamujcie tu sobie wyrazajac swoje opinie na temat wrogosci na forum.

PS. Moderatorze, jesli zamierzasz skasowac ten temat napisz jakies zabawne uzasadnienie plx ;p.
__________________
spider-bialystok jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-09-2005, 17:57   #2
Pinky
Użytkownik Forum
 
Pinky's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2004

Posty: 170
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zepobesu
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Domyślny

Faktycznie na forum istnieje agresja. Kiedys nie była zauwazalna(przynajmiej ja jej nie widzialem) a teraz...wypływa. "Elita" tez jest, a jej członkowie uwazaja sie za the best wrecz bezkarni...bo przeciez to "elita"...nie podoba mi sie ta atmosfera jak i część "elity" oczywiście nie wszyscy sa tacy 'grozni' części jest sympatyczna a inni na siłe staraja się byc "cool"
Pinky jest offline  
stary 16-09-2005, 17:59   #3
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Pamiętam jak kiedyś po raz pierwszy wchodziłem na #tibia.pl to była spokojna i miła atmosfera. Niech ktoś nowy teraz spróbuje wejść na #tibia.pl, prędzej czy później zostanie wykopany, lub zbluzgany (przez kogoś kto "może to zrobić"). Na forum jest podobnie, tylko na szczęście większość tych "elitarnych" użytkowników z #tibia.pl, tutaj nie ma moda, więc pozostaje im tylko to, co napisałeś w swoim poście.
Swoją drogą, niestety społeczeństwo tibijskie jest coraz bardziej leniwe i głupie.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!

Ostatnio edytowany przez Raul - 16-09-2005 o 18:00.
Raul jest offline  
stary 16-09-2005, 18:03   #4
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Na IRCU to nawet sie spytać o coś nie można...
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline  
stary 16-09-2005, 18:07   #5
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Dokladnie Raul. Glownie chodzi mi o IRCowa elite ;/.
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 16-09-2005, 18:08   #6
Pinky
Użytkownik Forum
 
Pinky's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2004

Posty: 170
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zepobesu
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Badzo
Na IRCU to nawet sie spytać o coś nie można...
A dlaczego? Bo nie jesteś elitą...pamietam jak pierwszy raz bylem na ircu (wiecej tego bledu nie popełnie) przywitałem sie uprzejmie i co...zostałem wysmiany i wywalony. -.- naprawde pieknie mnie przywitali...
Pinky jest offline  
stary 16-09-2005, 18:11   #7
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

hmn.. nie jestem zbyt długo na forum, ale trochę czytałam różnych postów..
na niektórych forach mam moda bądź admina i mnie osobiście pisanie spamów trochę denerwuje, szczególnie jeśli pojawiają się w większej ilości i całkowicie nic nie wnoszą, a jedynie sprawiają, że ludzie łapią się za głowy pomstując na głupotę piszącego..
czysty offtop chyba przez nikogo nie jest lubiany, jednak uważam, że lekko spamowe wypowiedzi nie są groźne, a nawet mają dość 'swojski' klimat, walczą ze sztywnością..
najłatwiej się wyrażać w sposób - przytakując komuś, bądź go atakując, tak więc jeśli ktoś już coś pisze to robi to dość 'sugestywnie', a że przedział wiekowy użytkowników tego forum jest, jak wiele osób mówi '12 lat' to oni nie mają jeszcze w większości swego własnego zdania, tak więc nic dziwnego, że ciągle ktoś kogoś atakuje..
zdarzają się oczywiście osoby, które mają coś do powiedzenia, niektórzy z nich niestety nie są w stanie pogodzić się z tym, że ktoś inny może mieć odmienne zdanie.. ot brak tolerancji dla czyiś poglądów..
na niektóre docinki jednak należy patrzeć z przymrużeniem oka, gdyż niekiedy dwie strony się atakujące na wzajem robią to, bo im sprawia to przyjemność - tylko, że jest to mimo wszystko rozmowa na poziomie i nie pojawiają się naprawdę wrogie słówka niskich lotów..

czasem można się spotkać z 'nadgorliwością' bądź nadużywaniem władzy, gdy ktoś, kto ją posiadał pokazuje, że należy się z nim liczyć i że on coś może..
władzę się może i ma, ale wraz z nią przychodzi odpowiedzialność i nie należy o tym zapominać (to do modków i adminów, którzy to czytają.. )
nie wolno kogoś atakować bądź wykorzystywać swych uprawnień z powodów prywatnych i należy się dwa razy zastanowić nim się coś skasuje..
tu akurat jest tak, że sporo 'noobków' działa i niekiedy nie ma się nad czymś zastanawiać.. niekiedy to po prostu większość użytkowników postuluje o jakieś zachowanie i działanie jest z góry narzucane

ble.. rozwlekać zaczęłam.. no to w skrócie:
jeśli ktoś uważa się za 'elitę' to jest już problem jego 'ego'..
jak dla mnie nie ma 'elit', mogą być tylko tzw. noobki, albo się nim jest, albo się nim nie jest, a 'elitę' można zetrzeć z powierzchni, choćby przez jej własne ego i dumę.. gdyż ktoś kto się wywyższa ponad innych często nie ma ku temu zbyt wielu podstaw i jest to zwykłą megalomania..
rozumiem, że mogą być jednostki szanowane bardziej lub mniej - ale tylko i wyłącznie podług tego, co inni powiedzą, a nie 'kółko wzajemnej adoracji' mówi samo o sobie..

d. Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline  
stary 16-09-2005, 18:12   #8
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

Ludzie wywalajacy innych z irca bez powodu to tzw. gównarzeria. Ot, dorwie sie taki do "wladzy" i w glowie mu sie przewraca. Tzw. szok cywilizacyjny. Jako ze bardzo zadko korzystam z irca, nie przejmuje sie tym.
Sorcerer Maciek jest offline  
stary 16-09-2005, 18:25   #9
Pupilka
Użytkownik Forum
 
Pupilka's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004
Lokacja: Moon's Spawn

Posty: 78
Domyślny

niestety macie racje. niektorzy wrecz sa tacy pelni nienawisci, zupelnie bez powodu. wydaje mi sie wlasnie, ze to przenosi sie z irca czasem. a tam dzieja sie straszne rzeczy to niestety fakt. niektorym sie cos pomylilo o ile rozumiem wywalanie za pewne rzeczy, o tyle nalezy zachowac umiar i dzialac rozsadnie, czego brakuje wielu uzytkownikom. i raul ma racje. niektorzy maja @ na ircu, tu zas nie maja zadnej wladzy i tam wykorzystuja tego @ wrecz za bardzo. moze przenosza swa frustracje stad tam. i sa chamscy zarowno tam, jak i tu, do tych biednych nowych, ktorzy moze sa zbyt leniwi (nie wszyscy), ale od czego jestesmy my? chyba nie kosztuje nas zbyt wiele odrobina pomocy? aby z umiarem. matka teresa nie kazdy musi byc.
__________________
Zakatarzona

I am still standing in this moment of pure madness...

Proud Member of Metal Militia
Pupilka jest offline  
stary 16-09-2005, 18:35   #10
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

az dziwne ze jeszcze nie pojawily sie tu posty w stylu "jak ci nie pasuje to wy*******aj"

taa racja co do tych "elit"... chociaz zauwazcie, ze cala ta zla atmosfera nie jest tworzona przez zadna elite, a przez wlasnie dosc nowych uzytkownikow ktorzy chca byc 'cool', byc tacy jak ci ktorzy tu pisza dluzej i tak jak oni bluzgaja tych ktorzy w pewien sposob sie wylamuja... ktos nowy napisze posta... "s*******aj z tym noobie" "google.pl" "to nie forum o komputerach/komorkach/innych gownach"- oto posty zazwyczaj ludzi ktorzy siedza na forum mniej wiecej miesiac... i zazwyczaj sa to ludzie w wieku 10-15 lat ktorzy chca sie poczuc dowartosciowani, albo wyzyc sie za to ze oni sami kiedys byli tak traktowani... a stara gwardia powoli odchodzi z tego forum, ktore staje sie coraz bardziej sztywniackie i nieprzychylne uzytkownikom... co doprowadzi w koncu do jego zalamania sie... bo kto tu bedzie pisal? nowi dostana bany/zostana zbluzgani, a starsi nie majac na kogo bluzgac tez przestana pisac, albo beda bluzgac siebie nawzajem i w koncu tez odejda... taka sytuacja miala miejsce juz na wielu forach na jakich sie udzielalem... tibia.p pewnie bedzie nastepnym... dlatego ja zazwyczaj pisze posty tylko w grupie cantina band, gdzie nikomu offtopic nie przeszkadza, a jezeli taki by sie znalazl, nasza grupe opuscil by bardzo szybko...

a irca ja mam gdzies, wpadam tam raz na 2 tygodnie... i tez jestem tam traktowany jako nowy, spoza elity i zazwyczaj na to co tam pisze nikt nawet nie zwraca uwagi, wiec mam to wspaniale miejsce w d...
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long


Ostatnio edytowany przez Gtyk - 16-09-2005 o 18:36.
Gtyk jest offline  
stary 16-09-2005, 18:45   #11
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

@sytuacja_na_ircu
Taaa, jak ja kocham, jak ktoś wejdzie na kanał, zacznie floodować, spammować, zadawać pytania na które odpowiedź można znaleźć tak i na forum jak i w manualu, pisać z błędami ortograficznymi, etc. itd. itp. Taki osobnik zostaje wywalony, po czym przybiega z płaczem na forum, że go źli opowie wywalili z kanału. Doprawdy, wzruszające...

Tak, wiem, że mnie 90% forum nienawidzi. Wiem też, że ta sama ekipa uważa mnie za najgorszego skvrwiela, jaki po tym forum chodzi. But who f'kin' cares? Czy wy naprawdę uważacie, że specjalnie to robię? Albo, że specjalnie dla was się zmienię, i będę grał grzecznego faceta? Jestem jaki jestem. Ja po prostu nie trawię wtórnego debilizmu. Więc jeśli zostaliście przeze mnie wyrzuceni z kanału (nikt is my nick-name), to na pewno nie bez powodu. A teraz grzeczne dzieci, pocałujcie misia w dupę. I zastanówcię się nad tym, co sami robicie, zanim zaczniecie pluć na innych.
Over and out.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline  
stary 16-09-2005, 18:46   #12
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

faktycznie, forum się zmieniło, ale to chyba spowodowane jest tym, że tibia zrobiła się popularna, na forum napłyneła fala n00bostwa. Przed "falą" panowała miła atmosfera, forum miało małą liczbę userów, wszyscy się znali, lubieli (czasami nie) i ogólnie było git, ale wraz z falą ludzie stracili cierpliwośc do n00bów. Aktualna Elyta to poprostu sgrana paczka z starego forum, przyczyna się do tego tagrze IRC na którym się ona zbiera.
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 16-09-2005, 18:48   #13
Krzesław
Użytkownik Forum
 
Krzesław's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Komórka pod schodami do nieba
Wiek: 33

Posty: 346
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Berylia
Krzesław ma numer GG 5937171
Domyślny

Najlepszym przykładem agresji jest temat "Sondaż przedwyborczy..." forumowicze (zwłaszcza wbrew pozorom ci dojżalsi) nie potrafią kulturalnie wytoczyć swoich argumentów. Ciągle tylko kłucą się o to czy Donald Tusk pracował na wysokości, i o to że Cimoszewicz był/jest komuchem. Nie odzywałem się już tam bo trochę za późno, ale taka jest prawda.
__________________

Powyższy post jest zapewne częścią programu pt. "Chcę zostać naj użytkownikiem w przyszłym roku"
Krzesław jest offline  
stary 16-09-2005, 18:55   #14
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pinky
A dlaczego? Bo nie jesteś elitą...pamietam jak pierwszy raz bylem na ircu (wiecej tego bledu nie popełnie) przywitałem sie uprzejmie i co...zostałem wysmiany i wywalony. -.- naprawde pieknie mnie przywitali...
Nikt nie zostaje wywalony bez powodu. Mamy ci uwierzyć, że zostałeś wywalony? Logi poproszę. Albo naocznych świadków.


Jeśli ktoś używa polskich znaków, używa non-stop caps locka, spamuje, zadaje pytania (po sto razy), na które odpowiedzi są tam, gdzie sięga potęga google.com albo własnego mózgu - ten zostaje wywalony. Żebyś ty wiedział, ilu debili ten kanał przemiela codziennie... Nie dziw się, jak komuś pęka żyłka.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline  
stary 16-09-2005, 18:59   #15
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick

Tak, wiem, że mnie 90% forum nienawidzi. Wiem też, że ta sama ekipa uważa mnie za najgorszego skvrwiela, jaki po tym forum chodzi. But who f'kin' cares?
Over and out.
Kald,twoja wypowiedz, w ktorej pokazujesz ze uwazasz ze ten topic dotyczy ciebie, tylko potwierdza moje zdanie o tobie, ze jestes niewyzytym gosciem z kompleksami, ktory na forum/ircu ma szanse zaistniec i czerpie przyjemnosc z tego ze ludzie go nie lubia i pokazuje ze ma to gdzies, bo wkoncu on jest od nich lepszy i wazniejszy i ma do wszystkiego prawo... no coz, net jest wrecz idealnym miejscem dla ludzi takich jak ty
a czepiam sie dlatego, ze uwazasz ze topic dotyczy ciebie bezposrednio, chociaz nie masz do tego powodu...
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline  
stary 16-09-2005, 18:59   #16
Vekegi
Użytkownik Forum
 
Vekegi's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2004
Lokacja: Bełchatów/"...W państwie pełnym nienawiści..."
Wiek: 32

Posty: 716
Stan: Niegrający
Świat: Kyra
Domyślny

straszne cfaniactwo sie na forum szerzy ja nie jestem tak dlugo na forum jak ty ale widze to samo Ja staram sie nie wyzywac na innych w stylu "Idioto poszukaj sobie" tylko pomagam jak ja to twierdze nie chce u innych twarzy stracic mysle ze niektorzy mnie za normalnego uwazaja i chce zeby tak pozostalo do końca nie chce tu kozaczyć i tyle

[edit]: Tak tez nie staram sie bardzo źle oceniac fakei czy inne no chyba ze ktos sobie glupie zarty robie mówie "Słabo ale poprobuj dalej" a nie " Totalne dno onenoenoe11!!1!!"
__________________
Łza na ślipiach, nie przerwie niczego i tak 247
Nad czaszkami groźby, być złym czy dobrym?
Zero pytań, wątpisz ? Strach tonie w liczbach
One odbite w źrenicach, a świat upadły w mitach
Zamiast powstać w krytykach czynów,
kreuje co dnia lepszych skurwysynów
Od siebie minimum by z dumą się nie rozstać 2005
Realia Made in Polska

Ostatnio edytowany przez Vekegi - 16-09-2005 o 19:03.
Vekegi jest offline  
stary 16-09-2005, 19:00   #17
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Heh.

Po czesci zgadzam sie z autorem. Chociaz troszeczke przesadza. Agersja jest, byla i bedzie zawsze w wiekszej spolecznosci - a taka niewatpliwie jest forum. Jak ktos nie potrafi sie obronic przed atakami slownymi osob badz nie moze ich zignorowac niech postapi jak Cimoszewicz i odejdzie z forum

Z IRCiem to inna sprawa - tam rzeczywiscie wieje przesada. Sam kiedys padlem ofiara po niesnacce z jednym 'wysoko' postawionym forumowiczem - za glupi zarcik - zostalm przez May wyrzucony z kanalu. No ale takie zycie - nad czym tu plakac? Trzeba walczyc!
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 16-09-2005, 19:01   #18
Pinky
Użytkownik Forum
 
Pinky's Avatar
 
Data dołączenia: 26 06 2004

Posty: 170
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zepobesu
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Domyślny

@Ghost Nieudany:
Powiedziałem tylko "Witam wszystkich" i trach..-.- a naocznych świadków Ci nie dam ponieważ było to dosyć dawno wiec chyba sam rozumiesz...i nie wiem ilu debili siedzi tam codziennie bo byłem tam tylko raz i wiecej nie zamierzam.
Pinky jest offline  
stary 16-09-2005, 19:06   #19
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
Tak, wiem, że mnie 90% forum nienawidzi. Wiem też, że ta sama ekipa uważa mnie za najgorszego skvrwiela, jaki po tym forum chodzi. But who f'kin' cares?
Over and out.
Wlasnie, who cares? Czytajac ten temat nawet nie pomyslalem o tobie... kalduś, to sie nazywa megalomania + tona komlpeksów. =)
Sorcerer Maciek jest offline  
stary 16-09-2005, 19:08   #20
Parys
Mytho(L)ogy Hero
 
Parys's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 928
Domyślny

Cytuj:
i nie wiem ilu debili siedzi tam codziennie bo byłem tam tylko raz i wiecej nie zamierzam.
Zabrzmiało to tak, jakbyśmy na tym IRCu gryźli, gawłcili, szatkowali, dusili, zabijali i niewiadomo co robili.
__________________
Their fight is your fight, their freedom- your freedom WARSAW 44'


Miasto, które przeżyło własną śmierć!

Regulamin
Zbiór poradników Wystaw notkę! Pajacyk
Parys jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.


Powered by vBulletin 3