Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-08-2006, 23:19   #61
Level
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 209
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Oczywiscie, ze jest Kiedys o tym skrobne
Bede sie upierał , są rózne techniki i sposoby rozpoznawania kłamstwa,lecz żadna nie jest 100% skuteczna.
Jeśli jednak jakąś znajdziesz z ciekawością przeczytam o tym
Level jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-08-2006, 18:51   #62
matiiii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Giżycko
Wiek: 31
Wpisy bloga: 1

Posty: 962
Stan: Na Emeryturze
Świat: Broa
matiiii ma numer GG 3908545 Send a message via Skype™ to matiiii
Domyślny

EEE to ja sie nie dziwie skad ty takie rzeczy wiesz mieszkasz w wegorzewie...
nie wszyscy wiedza o co mi chodzi ale temiasto jest znane z bardzo dobrego szpitalu ci co mieszkaja na mazurach wiedza o czym mowie
matiiii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2006, 18:57   #63
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez matiiii
EEE to ja sie nie dziwie skad ty takie rzeczy wiesz mieszkasz w wegorzewie...
nie wszyscy wiedza o co mi chodzi ale temiasto jest znane z bardzo dobrego szpitalu ci co mieszkaja na mazurach wiedza o czym mowie
Nie tylko szpital, mamy tez szkole specjalna. A poza tym tawerne, fajne jeziorka, rockowisko i swietne, ciezkie do poderwania panienki - czego o laskach z giza nie mozna powiedziec (jedne z najlatwiejszych w polsce IMO).

Cytuj:
są rózne techniki i sposoby rozpoznawania kłamstwa,lecz żadna nie jest 100% skuteczna.
Nie, nie i jeszcze raz NIE - nigdy nie wspomnialem, że sa w 100% skuteczne. Sa bardzo skuteczne, ale i tak wszystko zalezy od ciebie.

edit: nie, napisze jeszcze inaczej.

Te techniki sa w 100% skuteczne. Jednak wszystko zalezy od tego jak Ty je opanujesz i ile czasu zajmie ci nauczenie sie ich wykorzystywania w 100%
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 05-08-2006 o 19:04.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 13:45   #64
Agent Madness
Użytkownik Forum
 
Agent Madness's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2006
Lokacja: Płock
Wiek: 37

Posty: 75
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sokochłap
Jakiego koloru jest śnieg ?

Na pewno ?
Żółtego hehe

A tak poza tym, to tyczy się 1-szej części. Nie jest tak jak powiedziałeś. Najczęściej odwiedza daną osobę jakiś podróżnik albo ktoś znany i zapamiętuje charakterystyczne elementy wystroju. A potem tylko mazną malutką plamkę na krzesełku tak aby magik mógł rozpoznać ofiarę. No i już z górki.
__________________
Agent Madness jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 15:37   #65
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Matek, będą następne artykuły ?
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 19:36   #66
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Beda, beda... tylko musze znalezc troszeczke czasu na przetlumaczenie. Zaczalem urlop i jestem na lekki gazie od kilku dni. Musze kilka rzeczy poukladac i znowu zaczne tlumaczyc. W piatek powinny juz byc dalsze czesci.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-08-2006, 20:40   #67
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

hmn...
moje czytanie skończyłam póki co na 4 stronie.. potem sobie to dokończę

jednak coś przykuło moją uwagę
http://www.nlpweekly.com/files/NLP_W...ssing_Cues.swf
Matek, czemu piszesz, że przypominanie uczuć - sprowadza wzrok w prawo, w dół?
sama nazwa wskazuje coś zgoła innego - jak i same uczucie, gdy spoglądasz w ową stronę
zmysł kinestezji polega na wyczuwaniu czegoś, ale nie przy pomocy żadnego z pięciu podstawowych zmysłów - jest tu uczucie czegoś, ale nie uczucia w rodzaju wewnętrznych przeżyć..
jak np. ktoś stoi za tobą - nie widzisz go, nie słyszysz, nic na to nie wskazuje, jednak wiesz o tym - to jest kinestezja czucie nie poprzez ciało a odczuwanie
tak więc nie chodzi o to jak ktoś się czuje tylko co wyczuwa
np. jak słucha się głośno muzyki w słuchawkach.. pomieszczenie jest ciemne, puste.. masz czasem świadomość, że ktoś za tobą stoi? obracasz się a nikogo nie ma? to właśnie kinestezja płata ci figle

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 10:34   #68
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Taube
zmysł kinestezji polega na wyczuwaniu czegoś, ale nie przy pomocy żadnego z pięciu podstawowych zmysłów - jest tu uczucie czegoś, ale nie uczucia w rodzaju wewnętrznych przeżyć..
Powiedz mi co mozna wyczuc bez pomocy jakiegokolwiek zmyslu? Mowisz o 6-tym zmysle? Nah

Cytuj:
jak np. ktoś stoi za tobą - nie widzisz go, nie słyszysz, nic na to nie wskazuje, jednak wiesz o tym - to jest kinestezja czucie nie poprzez ciało a odczuwanie
A wpadlas na to, ze moze w NLP oznacza to cos innego? W NLP kinestezja to wszystko to co czujemy. A nie powiesz mi, ze ludzie nie odczuwaja strachy, milosci, radosci itp.


Cytuj:
tak więc nie chodzi o to jak ktoś się czuje tylko co wyczuwa
np. jak słucha się głośno muzyki w słuchawkach.. pomieszczenie jest ciemne, puste.. masz czasem świadomość, że ktoś za tobą stoi? obracasz się a nikogo nie ma? to właśnie kinestezja płata ci figle
A jak odczuwasz tego kogos? Bo nie wierze, ze poprostu WIESZ - czujesz strach? Oddech na koszuli czy slyszysz szmery? I te czynniki to kinestezja a nie sama swiadomosc.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 11:08   #69
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

wiesz... tam to to samo, gdyż pojęcie odnosi się do jednej dziedziny - odczuwania ale nie dotykiem

do twojej wiadomości - posługujesz się ogólnikowymi 5 zmysłami
jednak medycznie jest ich 8
1- wzrok
2- słuch
3- węch
4- smak
5- równowaga
6- czucie
7- czucie temperatury
8- kinestezja

tak zwany 6-ty zmysł jest uważany za intuicje itp. ogólnikowo

zastanów się nad swymi uczuciami.. jak dla mnie prędzej spojrzysz w dół niż w prawo..
znam nieco te sztuczki ze wzrokiem, gdyż w ten sposób można rozpoznać kłamców - gdy ktoś mówi prawdę spogląda w górę w lewo - gdyż odwołuję się do pamięci; gdy ktoś kłamie - spogląda w przeciwną stronę, gdyż odwołuje się do własnej imaginacji..

czemu próbujesz zbić fakty, a nie sprawdzisz nawet co to jest kinestezja?
gdy czujesz - w znaczeniu uczuć, to nie spoglądasz w dół i w prawo.. inaczej połowa spoleczeństwa miała by zeza w tamtą stronę, gdyż są oni niestabilni emocjonalnie.. gdy np. kochasz, to nie patrzysz w prawo i w dół, prędzej wodzisz oczyma

u ciebie jest raczej przypadek ogólnego tłumacza - po prostu ze slownika sprawdziłeś znaczenie słowa Kinesthetic i we własnych słowach przetłumaczyłeś na polski.. tak samo jak z tym pociągiem do rzeczy, który ktoś przetłumaczy na train

przytoczę ci część definicji ze słownika medycznego, możesz potem mu tłumaczyć
"Kinestezja, czucie ruchu. Informacja o rodzaju, przebiegu i precyzji wykonywanego ruchu powstaje w wrzecionach mięśniowych.."
co ma strach, radość i miłość do tego?

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 13:12   #70
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Taube
wiesz... tam to to samo, gdyż pojęcie odnosi się do jednej dziedziny - odczuwania ale nie dotykiem
Odpowiem ci jak odpowiedzial mi moj trener: gowno prawda. To chyba nie wymaga wyjasnienia?

Cytuj:
do twojej wiadomości - posługujesz się ogólnikowymi 5 zmysłami
jednak medycznie jest ich 8
1- wzrok
2- słuch
3- węch
4- smak
5- równowaga
6- czucie
7- czucie temperatury
8- kinestezja

tak zwany 6-ty zmysł jest uważany za intuicje itp. ogólnikowo
Ok, ok. Wiesz, znam ludzi, ktorzy mowia, ze jest ponad 100 wymiarow. Nic mi do tego Kazdy widzi swiat w taki sposob w jaki chce go widziec. Prosze ciebe tylko o to, zebys nie mieszala pojec medycznych, psychologicznych i tych o ktorych rozmawiamy tutaj Kinestezja w pojeciu NLP to wszystko to co czujesz: i zapewniam cie, tutaj nie ma oddzielenia ciala od umyslu.

A swoja droga "czucie" i "czucie temperatury". Jak dla mnie idiotyzm, ale na szczescie lekarzem nigdy nie chcialem byc. A czemu sluchu nie podzielili na "dziweki wchodzace" i "dzwieki wychodzace"? Przeciez to tez roznica.


Cytuj:
zastanów się nad swymi uczuciami.. jak dla mnie prędzej spojrzysz w dół niż w prawo..
Ok, a teraz mi powiedz, skad wiesz w ktora strone spojrze jezeli zastanowie sie nad uczuciami? Nie widzialas mnie ani razu w swoim zyciu, ale jednak chcesz mi udowodnic, ze doskonale wiesz co zrobie. Wstrzymaj sie jeszcze z 1 dzien, jestem w trakcie tlumaczenia artu o doswiadczeniu, ktore byc moze - jezeli zechcesz - uswiadomi ci dlaczego jest tak jak jest.

Po drugie: przeciez jest artykul, gdzie jest wspomniane, ze odczuwajac patrzymy w dol: roznica polega tylko na tym, czy odczuwamy cos w tej chwili czy byc moze rozwiazujemy swoj problem (lewy dol, prawy dol). NIektorzy ludzie, wizualizujac cos patrza tylko przed siebie, i co?

Cytuj:
znam nieco te sztuczki ze wzrokiem, gdyż w ten sposób można rozpoznać kłamców - gdy ktoś mówi prawdę spogląda w górę w lewo - gdyż odwołuję się do pamięci; gdy ktoś kłamie - spogląda w przeciwną stronę, gdyż odwołuje się do własnej imaginacji...
To nie sztuczki, tak juz jest. I tak, ogolnie jest tak jak mowisz z klamstwem. Jednak na swiecie jest kilka MILIARDOW ludzi. Myslisz, ze KAZDY kto klamie wodzi okiem w prawo i w gore a kazdy kto mowi prawde w gore i w lewo? A co z ludzmy, ktorzy w swojej glowie widza siebie z perspektywy trzeciej osoby? Albo widza cala sytuacje tak jakby siedzieli w kinie? (no chyba, ze znasz kogos kto naprawde widzial siebie w kinie i nie bedzie tworzyl takiego obrazu tylko go sobie przypomni) Zapewniam cie, ze takie osoby beda TWORZYLY obrazy w swojej glowie, co spodowduje ich patrzenie w kierunku, ktory ty bys odebral jako klamstwo. Jak ja rozmawiam o czyms co jest dla mnie ciezkie to tak wlasnie robie: obserwuje sytuacje "z boku", bo tak jest latwiej, ale to nie oznacza, ze klami.

Elastycznosc Taube, tylko tyle.

Cytuj:
czemu próbujesz zbić fakty, a nie sprawdzisz nawet co to jest kinestezja? gdy czujesz - w znaczeniu uczuć, to nie spoglądasz w dół i w prawo.. inaczej połowa spoleczeństwa miała by zeza w tamtą stronę, gdyż są oni niestabilni emocjonalnie.. gdy np. kochasz, to nie patrzysz w prawo i w dół, prędzej wodzisz oczyma
Taube, dlaczego nie chcesz zrozumiec? Prosze cie - przeczytaj jeszcze raz ten artykul o oczach Tam nie jest napisane, ze ludzie gapia sie caly czas na dol. Ten ruch jest tak subtelny i tak szybki, ze wiekszosc ludzi nawet nie jest swiadome, ze ich rozmowca tak robi. Twoje oczy drgaja caly czas, inaczej swiat bylby ciemny, nie widzialabys nic. I naprawde jestes pewna, ze oko nie moze uciec na ULAMEK sekundy gdzies w bok? Spoko - to twoj wybor.

A i nie moge sie powtrzymac. "Gdy kochasz" to nie uczucie, to czynnosc Uczuciem jest milosc. I zaloze sie, ze kiedy bedziesz opowiadac o swojej pierwszej milosci twoje oczy pojda w dol i... no wlasnie, w ktora strone?

Cytuj:
u ciebie jest raczej przypadek ogólnego tłumacza - po prostu ze slownika sprawdziłeś znaczenie słowa Kinesthetic i we własnych słowach przetłumaczyłeś na polski.. tak samo jak z tym pociągiem do rzeczy, który ktoś przetłumaczy na train
Hmm... nah, to nie tak. Moj trener tak mowil, a i z tym okresleniem spotkalem sie w wielu ksiazkach traktujacych o NLP.


Cytuj:
przytoczę ci część definicji ze słownika medycznego, możesz potem mu tłumaczyć
"Kinestezja, czucie ruchu. Informacja o rodzaju, przebiegu i precyzji wykonywanego ruchu powstaje w wrzecionach mięśniowych.."
co ma strach, radość i miłość do tego?
Hmm... to teraz powiedz mi co ma medycyna do NLP? Wielu psychologow do dzisiaj twierdzi, ze NLP nie dziala.

A teraz definicja kinestetyka ze strony www.nlp.com.pl.

Cytuj:
Kinestetycy to ludzie, którzy myśląc odwołują się do swoich uczuć. Przypominając sobie jakieś wydarzenia największą uwagę zwracają na swoje odczucia, myślą o tym, jak się wtedy czuli (a nie co widzieli lub słyszeli). Właśnie to "odczucie" jest szczególnie ważne dla kinestetyków, kieruje ich wieloma zachowaniami. Bardzo często dla nich nie jest istotny czyjś wygląd, czyjeś wypowiedzi, ale nieokreślone, wewnętrzne "odczucie" czy ktoś jest OK, czy nie.
Cytuj:
Kinestetyk to osoba bardzo wrazliwa emocjonalnie i bardzo wrazlia na fizyczne bodzce zewnetrzne. Dotyk u takiej osob powoduje silne skojarzenia z emocjami, ktore przywolywane sa z sila wieksza niz u wzrokowcow czy sluchowcow.
Dodatkowo dodam, ze nie da sie oddzielic ciala od umyslu (uczuc). Jednym dotykiem moge przywolac okreslone uczucie. Sluchajac konkretnej piosenki moz bedziesz czula sie tak jak czulas sie sluchajac jej pierwszy raz. Widzac przyjaciela ponownie po dlugiej nieobecnosci poczujesz sie tak jak czulas sie widzac go pierwszy raz.

I Taube: rada prosto dla ciebie. Zanim zaczniesz mieszac sobie pojecia moze warto zapytac? Bo NLP to nie medycyna i to, ze cos w medycynie jest tak zdefiniowane nie oznacza, ze tu bedzie tak samo.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 07-08-2006 o 13:20.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-08-2006, 13:55   #71
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
Odpowiem ci jak odpowiedzial mi moj trener: gowno prawda. To chyba nie wymaga wyjasnienia?
to nigdy nie wymaga wyjaśnienia
choć nie pokazuje dlaczego
Cytuj:
Ok, ok. Wiesz, znam ludzi, ktorzy mowia, ze jest ponad 100 wymiarow. Nic mi do tego Kazdy widzi swiat w taki sposob w jaki chce go widziec. Prosze ciebe tylko o to, zebys nie mieszal pojec medycznych, psychologicznych i tych o ktorych rozmawiamy tutaj
jak mam nie mieszać? (swoją drogą, czemu bierzesz mnie za faceta? ) a myślisz.. że na czym to właśnie się opiera jak nie na pracy półkul mózgowych??
to cię zawiodę.. właśnie na tym, że w danej chwili odwołujemy się do odpowiedniej półkuli mózgowej - w określoną stronę nasz wzrok wędruje

Cytuj:
Kinestezja w pojeciu NLP to wszystko to co czujesz: i zapewniam cie, tutaj nie ma oddzielenia ciala od umyslu.
czucie.. ale jest to wyraz, który ma wiele znaczeń.. czuć można wiele, ale same uczucie to co innego jeśli chodzi o emocje..

Cytuj:
A swoja droga "czucie" i "czucie temperatury". Jak dla mnie idiotyzm, ale na szczescie lekarzem nigdy nie chcialem byc. A czemu sluchu nie podzielili na "dziweki wchodzace" i "dzwieki wychodzace"? Przeciez to tez roznica.
wiesz jaka jest różnica? otóż taka - dotkniesz drewno, wiesz, że to drewno, dotkniesz tkaniny, wyczuwasz, że to tkanina.. dotkniesz wody.. to jest woda.. tylko, że czujesz innymi nerwami coś co jest temperaturą.. nie to czy coś jest śliskie, szorstwie etc. ale jaką ma temperaturę
a dźwięk jest falą - z jakiej strony by nie wychodził, pozostaje dźwiękiem, odbieraną falą
Cytuj:
Ok, a teraz mi powiedz, skad wiesz w ktora strone spojrze jezeli zastanowie sie nad uczuciami? Nie widzialas mnie ani razu w swoim zyciu, ale jednak chcesz mi udowodnic, ze doskonale wiesz co zrobie.
czemu uważasz, że udowadniam ci co zrobisz? czy nie jest odwrotnie? to ty udowadniasz tu na podstawie tych wszystkich cytatów co inni zrobią?
ja ci tylko mówię, byś nie mylił pojęć, a ty się rozsierdzasz

Cytuj:
Wstrzymaj sie jeszcze z 1 dzien, jestem w trakcie tlumaczenia artu o doswiadczeniu, ktore byc moze - jezeli zechcesz - uswiadomi ci dlaczego jest tak jak jest.
powiedz mi, a co to ma do rzeczy? przecież ja wiem czemu tak jest, jak napisalam na początku - jeśli chodzi o oczy
jeśli chodzi o podświadomość czy też świadomość, to też nie muszę się dowiadywać, gdyż pierwsze skojarzenie i dzialanie na tym co było 'ostatnie' oraz 'pierwsze' nie jest mi obce
jedyne co tu przedstawiasz to głębsze rozważania nad samą tego istotą - istotą podświadomości i niekontrolowanych odruchów i myśli.. w czym ma mnie to uświadomić?

Cytuj:
Po drugie: przeciez jest artykul, gdzie jest wspomniane, ze odczuwajac patrzymy w dol: roznica polega tylko na tym, czy odczuwamy cos w tej chwili czy byc moze rozwiazujemy swoj problem (lewy dol, prawy dol). NIektorzy ludzie, wizualizujac cos patrza tylko przed siebie, i co?
no właśnie i tu zaprzeczasz swoim dywagacjom
najpierw piszesz cytując, teraz temu zaprzeczasz przez uogólnienie
i fakt, że napisałam po prostu, że kinestezja jest przez ciebie nieco błędnie odbierana i że nie wszyscy spoglądają w doł i prawo jeśli chodzi o ich emocję..
ty teraz napisałeś to samo, ale w sposób, jakbyś ty mi o tym uświadamiał
nice


Cytuj:
To nie sztuczki, tak juz jest.
sztuczki w odgadywaniu kłamstwa
sztuczką może być podrzucanie piłeczek, jednak nie powiesz mi, że tak nie jest?
to jest 'sztuczka' polegająca na wykorzystaniu wiedzy na temat pracy mózgu i nieświadomych reakcji człowieka
nie mówię tu o tym, że sztuczką jest sama praca, lecz rozpoznawanie kłamstwa
Cytuj:
A co z ludzmy, ktorzy w swojej glowie widza siebie z perspektywy trzeciej osoby? Albo widza cala sytuacje tak jakby siedzieli w kinie? (no chyba, ze znasz kogos kto naprawde widzial siebie w kinie i nie bedzie tworzyl takiego obrazu tylko go sobie przypomni) Zapewniam cie, ze takie osoby beda TWORZYLY obrazy w swojej glowie, co spodowduje ich patrzenie w kierunku, ktory ty bys odebral jako klamstwo.
dziękuję za branie mnie za osobnika płci męskiej - widzę teraz jak uważnie czytasz.. proszę, czytaj uważniej, bo potem nie wiem, czy zapoznałeś się z tym co piszę, czy nie i tylko tworzysz..
kłamstwo.. polega na imaginacji..
jeśli ktoś odwołuje się do prawdziwego zdarzenia, odwoła się do pamięci i jeśli będzie tworzył nawet, to będzie rozważał to podług wydarzeń przeszłych bo będzie mu się zdawało, że mówi prawdę.. kłamstwo jest świadomym zmyślaniem - drobna różnica, świadome i nieświadome kłamstwo.. czasem pamięć płata figle, lecz jak coś sami tworzymy to jest drobna różnica

Cytuj:
Elastycznosc Taube, tylko tyle.
ja jestem, ale ty się zapierasz słonko

Cytuj:
Taube, dlaczego nie chcesz zrozumiec?
powiedz mi.. w czym mnie oświecasz? czego nie chcę zrozumieć?
bo to brzmi zabawnie dla mnie..
Cytuj:
Prosze cie - przeczytaj jeszcze raz ten artykul o oczach Tam nie jest napisane, ze ludzie gapia sie caly czas na dol. Ten ruch jest tak subtelny i tak szybki, ze wiekszosc ludzi nawet nie jest swiadome, ze ich rozmowca tak robi. Twoje oczy drgaja caly czas, inaczej swiat bylby ciemny, nie widzialabys nic. I naprawde jestes pewna, ze oko nie moze uciec na ULAMEK sekundy gdzies w bok? Spoko - to twoj wybor.
powiedz mi, gdzie napisałam iż są one w bezruchu?
czemu przypisujesz mi coś, czego nie napisałam i traktujesz jak jakieś nienawrócone dziecię, któremu się prawdę pokazuje przed oczy a to nie widzi..
ja zwróciłam ci uwagę.. a ty już robisz ze mnie twojego zbłąkanego ucznia?

Cytuj:
"Gdy kochasz" to nie uczucie, to czynnosc Uczuciem jest milosc.
czynności.. teraz deprawujesz dzieci
kochać jest określeniem, które mówi się komuś by wyrazić uczucia jakie się do danej osoby żywi..
czynności można zaniechać.. kochanie zaniechasz tak po prostu?
Cytuj:
I zaloze sie, ze kiedy bedziesz opowiadac o swojej pierwszej milosci twoje oczy pojda w dol i... no wlasnie, w ktora strone?
na pewno w prawo, gdyż będę wspominać - a wspomnienia kierują wzrok ku prawej stronie
Cytuj:
Hmm... to teraz powiedz mi co ma medycyna do NLP? Wielu psychologow do dzisiaj twierdzi, ze NLP nie dziala.
co ma, napisałam na samym początku..
bo chyba nie zaprzeczysz, że to nie psychologia sama w sobie mówi, po jakiej stronie znajdzie się część mózgu odpowiadająca za daną rzecz? bez medycyny się nie obejdzie
Cytuj:
Dodatkowo dodam, ze nie da sie oddzielic ciala od umyslu (uczuc).
nigdy się nie da
Cytuj:
Jednym dotykiem moge przywolac okreslone uczucie. Sluchajac konkretnej piosenki moz bedziesz czula sie tak jak czulas sie sluchajac jej pierwszy raz. Widzac przyjaciela ponownie po dlugiej nieobecnosci poczujesz sie tak jak czulas sie widzac go pierwszy raz.
tylko nie myl przyjemności z miłością, nieprzyjemności ze strachem.. gdyż te dwie rzeczy mimo, że połączone ze sobą, są różne
Cytuj:
I Taube: rada prosto dla ciebie. Zanim zaczniesz mieszac sobie pojecia moze warto zapytac? Bo NLP to nie medycyna i to, ze cos w medycynie jest tak zdefiniowane nie oznacza, ze tu bedzie tak samo.
pojęcia sobie bliskie nie są do końca tak dalekie
i obawiam się, że nie jestem tu jedyną o wielce zaślepioną stroną, gdyż oddzielanie samej medycyny od psychologii mija się z samą psychologią, gdyż tak się nie da - obie dziedziny są tu ważne.. a dlaczego?
a dlaczego machinalnie zakrywasz dłońmi głowę gdy np. piłka leci w twoją stronę? gdyż jest to jeden z najważniejszych narządów w twoim ciele i organizm bez niego nie przeżyje.. - gdyby nim nie był, zakrywałbyś za pewne inną część ciała

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2006, 14:51   #72
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Ok, przetlumaczylem kolejny art, ktory powinienem przetlumaczyc na samym poczatku.

Mozecie go zassac z rapida

Poprawilem takze tlumaczenie pierwszego art. Teraz czyta sie go o wiele lepiej i pewnie wszystko jest jasniejsze.

Mind Reading 01

Teraz tlumacze arty, ktore koles polecil w pierwszej "lekcji". Sporo tlumacza

edit: bede wdzieczny za wszelkie poprawki, wylapane bledy etc.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 08-08-2006 o 15:02.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2006, 16:16   #73
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Czyli teraz zaczynamy praktyke ? <cieszy się jak dziecko, którym tak naprawde jest>
__________________


Sokochłap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-08-2006, 16:49   #74
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sokochłap
Czyli teraz zaczynamy praktyke ? <cieszy się jak dziecko, którym tak naprawde jest>
praktyke powinienes zaczac po przeczytaniu pierwszego artu Rozmawiaj z ludzmi i obserwuj ich oczy. Patrz jak wedruja, kiedy sie o cos pytasz. Wykonuj cwiczenia opisane w tekscie "Face Yourself" - te, ktore kaza ci opisywac stan twojej twarzy jak jestes w okreslonym stanie emocjonalnym. W sumie te rzeczy cwiczysz juz dawno - teraz naucz sie je robic caly czas
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2006, 11:26   #75
slawekmag
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 31

Posty: 1,284
slawekmag ma numer GG 5665999 Send a message via Skype™ to slawekmag
Domyślny

Tłumaczysz coś jeszcze czy nie? Bo ciekawy temat a odchodzi w zapomnienie.
__________________
[HACKED] by Winzard
slawekmag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2006, 12:11   #76
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

matek ma urlop. do pracy wraca 21 sierpnia i prawdopodobnie wtedy zdobedzie sie na odwage, zeby posiedziec przed kompen wiecej niz 20 minut dziennie. w tej chwili tylko sprawdza poczte i odwiedza forum... to tyle cierpliwosci
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2006, 21:03   #77
matiiii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Giżycko
Wiek: 31
Wpisy bloga: 1

Posty: 962
Stan: Na Emeryturze
Świat: Broa
matiiii ma numer GG 3908545 Send a message via Skype™ to matiiii
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
Nie tylko szpital, mamy tez szkole specjalna. A poza tym tawerne, fajne jeziorka, rockowisko i swietne, ciezkie do poderwania panienki - czego o laskach z giza nie mozna powiedziec (jedne z najlatwiejszych w polsce IMO).

O przedszkolu nie wiedzialem a reszta to przyznam ci to dziewczyny macie ladniejsze i wogle
__________________
Niech nam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagasnie
a kto nie jest z nami w klubie - niech go piorun trzaśnie.
Oby nasze wszystkie prace były najpiekniejsze
inni przecież się nie znają - to jest najważniejsze.
Niechaj nasze forum nigdy sie nie skończy
a kto źle o nas napisze, szybko go wykończym...
matiiii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2006, 16:47   #78
Datnon
Guest
 

Posty: n/a
Oczko Do mnie

Do mnie nie odnosi sie zaden z tych punktow jakie podalas. Niestety nie
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 16:27   #79
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

A czy jesli zachowujemy się w sposób oczywisty i niemiły aby osoba z którą rozmawiamy dała nam spokuj to też jest manipulacja ?

I czy ktoś zna jakieś polskie strony o tej tematyce bo nie znam inglisha a z chęcią bym sobie poczytał

Tak pozatym to troche to przerażające że np. ktoś kogo dobrze znam może znać te techniki i mną "manipulować" - trzeba mieć nadzieje że idoci sie tego nigdy nie nauczą
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2006, 16:36   #80
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vard Acal Pokaż post
A czy jesli zachowujemy się w sposób oczywisty i niemiły aby osoba z którą rozmawiamy dała nam spokuj to też jest manipulacja ?
Jezeli robisz COKOLWIE co ma bezposredni lub posredni wplyw na decyzje drugiego czlowieka to to, w moim mniemaniu, manipulacja.

Cytuj:
I czy ktoś zna jakieś polskie strony o tej tematyce bo nie znam inglisha a z chęcią bym sobie poczytał
Zarejestruj sie na http://www.nlppolska.pl i zarejstruj sie na forum. Tam jest troszeczke informacji... na poczatek.

Polecam ci takze przeczytac te strone. Obszerne "FRAGMENTY" ksiazki od ktorej zaczela sie moja przygoda z NLP: Tranceformation
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 21-08-2006 o 17:12.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin 3