Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-04-2006, 18:38   #101
Alor Arkar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Kompromitacja na całej linii ! Nie mogłem pozostawić tego bez odpowiedzi, więc napisałem ten o to e-mail do TVN-u.

Cytuj:
Witam !

Mam 17 lat, jestem uczniem Tehnikum Hotelarskiego w Ustrzykach Dolnych. Po obejrzeniu wypowiedzi pani "psycholog" na temat Tibii w 'Dzieńdobry TVN', oraz w 'Faktach' zmieniłem nieco zdanie na temat TVN-u. Na początek pytanie - czy ktoś wogóle miał pojęcie, o czym przygotowuje rportaż ? Czy ktoś zapoznał się choć trochę z zasadami gry ? Pytanie było retoryczne, gdyż odpowiedź jest wiadoma - NIE ! Kilka cytatów i kilka moich komentarzy do tychże:

Jedno z rewelacyjnych stwierdzeń pani psycholog:

"Tibia została stworzona przez szalonych ludzi, którzy nie maja żadnego zysku z gry i robią to dla samej przyjemności uzależniania ludzi."

Droga pani psycholog - pani może sobie jedynie POMARZYĆ o takich zarobkach, jakie czerpią twórcy tej gry. Wie pani ile zarabiają twórcy tej gry ? Nie wie pani ! Ale komu się to chciało sprawdzać, prawda ? Ja wiem, że w pani wieku każdy wysiłek może spowodować zawał, ale nastepnym razem proszę się jednack trochę pofatygować i zaczerpnąć informacji. I to od jakiegoś wiarygodniejszego źródła, np od serwisu www.tibia.pl - nie od gówniaży z kafejek internetowych, którzy potrafią tylko "walić z axa albo z róźdżki".

Kolejna perełka:

"Postać po wyłączeniu komputera nadal pozostaje w grze"

I tu pani powiem G...uzik prawda ! Kto pani tego naopowiadał ? Po wyłączeniu gry, postać zostaje wylogowana (znika ze świata gry, do nastepnego zalogowania się przez gracza), wyłącza się komputer i odchodzi".

"Uzaleznia" - Ahhh... Tibia uzależnia...? Twórcy stworzyli ją po to aby jak najdłużej zatrzymać gracza przy ekranie i czerpać z tego jak największe zyski - czy coś w tym jest złego ? Może mi ktoś pokazać producenta, który odstrasza swoich klientów, albo robi anty-reklamę swoich produktów ? Czyli twórcy są szaleńcami, bo przez nich zachodzi obawa potencjalnego uzależnienia przez kogoś tak ? Haha ! A co z producentami noży ? Oni robią noże ! I do tego ostre ! Ktoś jeszcze może kogoś nimi zabić ! A jak już jesteśmy przy reklamie, to dziękuje bardzo stacji TVN za zrobienie wspaniałej reklamy Tibii i wszystkim serwisom z nią związanym.

Jeszcze raz apeluje ! Proszę wejść na np. www.tibia.com (strona w języku angielskim, ale liczę, że ktoś z zespołu 'Faktów' zna go wystarczająco, aby zrozumieć zawarte na owej stronie informacje) i poczytać co-nieco na temat samej gry. A jesli myliłem się co do wypowiedzi w ostatnim nawiasie proszę odwiedzić www.tibia.pl - tam napewno dowiedzą się państwo więcej...

Ja wiem, że się robi ciepło, powoli zbliża się lato, mało kto ogląda telewizję. Materiałów na reportaż brakuje, a żadnego pedofila jak na złość ostatnio nie złapali... Ale to nie powód, żeby wyżywać się na grze, o której na dodatek nie ma się zielonego pojęcia.

Przepraszam za wszytkie błędy ortograficzne w tym liście, ale mój mózg jest całkowicie wyżarty przez tą diaboliczną gre, jaką jest Tibia. Dziękuje za wysłuchanie mnie do końca...


Pozdrawiam.
O czymś zapomniałem ? Jesli tak powiedzcie - napiszę drugi e-mail, albo sami go napiszecie. Im więcej tym lepiej. Może TVN-owi da coś do myslenia kilka tys e-maili ze sprostowaniami i skargami. To tyle z mojej strony. Aha... no i również dołączam się do 'GRATZÓW' dla TVN-u
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-04-2006, 18:50   #102
Tasioreczek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 10 2005
Lokacja: Kołobrzeg
Wiek: 29

Posty: 16
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 51
Skille: 18/24
Poziom mag.: 46
Tasioreczek ma numer GG 5138315
Domyślny

nom pani psycholog zaszpanowała nam swoją "wiedzą" na temat tibii
Tasioreczek jest offline  
stary 29-04-2006, 18:50   #103
Hegemmon
Nikt ważny
 
Hegemmon's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: Amroth
Wiek: 38
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,394
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vetius
Świat: Secura
Poziom: 100
Skille: -1
Hegemmon ma numer GG 3030954
Domyślny

heh nawet nie wiecie jak bardzo mi żal, że tego nie oglądałem.
Nie ma to jak dobry żart na rozpoczęcie dobrego dnia, bo w końcu jak można traktować takie rzeczy?
Głupota- to fakt, ale warto też do teo podchodzić jak do średniej jakości żartu, chociaż naśmiewanie się z głupoty innego człowieka raczej nie zalicza się do szlachetnych czynów.


Tak się zastanawiam, czy ta cała nagonka w mediach to nie jest przypadkiem chytra zagrywka ludzi z Blizzarda, abo innego wydawcy jakiejś sieciówki. Rodzice, którzy nie znają tematu bez wachania uwierzą takim ludziom jak pani psycholog, i w ich oczach w tej chwili Tibia staje się narzędziem kilku szaleńców, którzy nie dla pieniędzy (bo kasy za grę oni nie mają) tylko dla potrzeb jakiegoś diabolicznego planu stworzyli grę która robi z ludzi zombie (nawiasem mówiąc, to ta pani psycholog jest chyba fanką komiksów o superbohaterach, bo nigdzie indziej nie ma takich scenariuszy).
Tak wiec nie grajcie w Tibię, tylko World of Warcraft albo Guild Wars, co z tego, że te gry są bardziej realistyczne i sugestywne? One nie zostały stworzone przez szaleńców, którzy chcą zawładnąć światem..


P.S. matkus, napisz na forum fansite o tym, zobaczymy czy jakoś CipSoft zareaguje. Jeśli ich spec od marketingu zna się na zawodzie, to cała ta sprawa przyczyni się do zwiększenia ilości graczy
__________________

I shall strike down upon thee with great vengence and furious anger,
those who attempt to poison and destroy my brothers.
And you will know my name is the LAW
when I lay my vengence upon thee!
Hegemmon jest offline  
stary 29-04-2006, 18:53   #104
amti304
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006

Posty: 8
Domyślny Żal mi TVN

POprostu ta pani psycholog nigdy nie grała w Tibię. Ale czemu zabiera głos w tematach, o których nie ma zielonego pojęcia?? Nie wiem... TVN stało się ostatnio podrzędnym dziadostwem..
amti304 jest offline  
stary 29-04-2006, 18:54   #105
Clifford_Guardia
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Psycholog niech Wy. dala mi w hu bo ja rojebe xD
 
stary 29-04-2006, 18:57   #106
$orcerx
Zbanowany
 
$orcerx's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2005
Lokacja: Darłowo

Posty: 164
$orcerx ma numer GG 4481387
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor
A panowie Steve, Durin i Guido siedzą i się cieszą, że im graczy przybywa.
Lepszej reklamy polskie media nie mogły zrobić.
A jo!Coś jak zakazany owoc : )!Oni naprawdę nie myślą(raczej nie), że dzieku temu dużo osób zacznie grać? : >
$orcerx jest offline  
stary 29-04-2006, 18:58   #107
Thel Mager
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006
Lokacja: Koszalin

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Imię: ???
Profesja: Knight
Gildia: niema :(
Świat: Obsidia
Poziom: 22
Skille: 72/71
Poziom mag.: 4
Problem TVN niech się schowa!!! :P

To poprostu jedna wielka kompromitacja! TVN stracił setki tibijczyków przez ten głupi program. A pani "psycholog" to już wogle szczyt głupoty , niedość, że gada same bzdury wyssane z palca (taaak, ja tez uważam, że postać caly czas jest w grze, albo tibia została stworzona przez ludzi szalonych, którzy nic oprócz uzależnienia graczy nie zyskują an tym) to jeszcze wpaja kolejnym tysiącom ludzi, że tibia to jedne wielkie uzależnienie( może jescze powiedzą, że narkotyki przy tibi to nic ). Mi jest poprostu żal takich ludzi
Thel Mager jest offline  
stary 29-04-2006, 18:59   #108
Cedric
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2006
Lokacja: br?

Posty: 214
Domyślny

Pani psycholog miała zapewne trudne dziecinstwo i jej rodzice nic nie dawali i jak mówiła ze po wyłączeniu gry opstac zostaje co dalej uzaleznia od gry to ją zdrowo kopneło
Pozdro dla redaktora naczelnego playboya
__________________

Ostatnio edytowany przez Cedric - 29-04-2006 o 19:03.
Cedric jest offline  
stary 29-04-2006, 19:00   #109
songossj4
Użytkownik Forum
 
songossj4's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2005
Wiek: 35

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 25
Skille: 10/21
Poziom mag.: 35
songossj4 ma numer GG 4789662 songossj4 ma login Tlenu songossj4@tlen.pl
Domyślny

Ja nie rozumiem TVNu ani innych mediów.Jest tak samo jak dwa lata temu.Ciągle się czepiają jakichś gier, przez tak jak to w CD-Action określili sezon ogórkowy, czyli okres w którym nic się nie dzieje.To nie zależy od gry ani od tego że się uzależnił.To zależy od psychiki danego gracza.A to że się uzależnił to też inna sprawa.Mógł nie chcieć sprzedać tej postaci i mógł sie pochamowac psychol jeden.Jak mnie matka zawołała na fragment programu na TVN o Tibii to myslałem że padne ze śmiechu, albo zatłuke krzesłem tego co nakręcił ten materiał .A co do pani psycholog to niech się leczy albo zdobędzie jakieś namacalne dowody.Nawet nie wie że są dwa rodzaje kont i po co jest ten drugi rodzaj kont czyli płatne.Darmowymi zachęcają a jak komuś przypadnie gra do gustu wykupuje PACC.Teraz pewnie będzie aluzja do Tibii u Majewskiego, w Rozmowach w Toku o Tibii pewnie bedzie.Teraz będzie tak samo jak dwa lata temu z Codename Panzers: Phase One.Miejmy tylko nadzieję że przestaną wieszać psy na Tibii szybko.
__________________
Śmieszne teksty forumowiczów:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shuki Pokaż post
Phi... Pierdne i już leżysz. Muahahaha!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sarix Pokaż post
a ja jestem pstrykacz roz********cz...<pstryk nie ma was>
songossj4 jest offline  
stary 29-04-2006, 19:00   #110
amti304
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006

Posty: 8
Domyślny Można wytłumaczyć...

Pomimo tych dwóch pseudo-reportaży gram sobie spokojnie w Tibię a rodzice nie mają nic przeciwko. Wytłumaczyłem im wszystko, czemu coś jest takie, a nie inne, a oni zrozumieli.

Nie wiem czy to prawda, że to jakaś zagrywka Blizzarda. Na Zachodzie WoW ma większą popularnośc, niż Tibia, więc wydaje się to trochę bez sensu. Ale zostawiam to tropicielom afer i spisków .
amti304 jest offline  
stary 29-04-2006, 19:10   #111
Iska
Użytkownik Forum
 
Iska's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005
Lokacja: Koszalin
Wiek: 36

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Iska ma numer GG 2847931
Domyślny

Hrhrh faktycznie dobry zart o poranku do klucz do udanego dnia ^^
Playboy Rlz !!
__________________
Wówczas rzekła wróżka do wiedźmina: Taką ci dam radę: obuj żelazne buty, weź do ręki kostur żelazny. Idź w żelaznych butach na koniec świata, a drogę przed sobą kosturem macaj, łzami skrapiaj. Idź przez ogień i wodę, nie ustawaj , wstecz się nie oglądaj...

...I wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych, ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wrózki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.
Iska jest offline  
stary 29-04-2006, 19:15   #112
Skaton
Użytkownik forum
 
Skaton's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2006

Posty: 8
Imię: Skaton
Profesja: Knight
Świat: Galana
Poziom: 70
Domyślny

O.S.T.R - Sram na media
Skaton jest offline  
stary 29-04-2006, 19:21   #113
Ozurtes
Użytkownik Forum
 
Ozurtes's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 31

Posty: 85
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ozurtes Ozurtes ma numer GG 8890739 Adres Jabbera do Ozurtes Send a message via Skype™ to Ozurtes
Domyślny

Nie wiem czy już ktoś to napisał, ale mówili też, że nie można się wylogować zanim nie zdobędzie się lvla -.- <lol>

@EDIT Ciekawe ile by musieli grać Eternal Oblivion albo Seromontis żeby mogli się wylogować...

Ostatnio edytowany przez Ozurtes - 29-04-2006 o 19:26.
Ozurtes jest offline  
stary 29-04-2006, 19:21   #114
Tasman1989
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 02 2006
Lokacja: Śląsk
Wiek: 35

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Niv Antch
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 52+
Skille: --
Poziom mag.: --
Tasman1989 ma numer GG 3135009
Problem !!!

To jest poprostu śmieszne co oni wygadują ,pewnie spytac sie tej psycholog to nawet by nieodpowiedziała co to "Tibia" a wielce sie o niej wypowiada (zabardzo sie przejeła chyba tymi chinczykami co mieli nierówno pod sufitem )
Tasman1989 jest offline  
stary 29-04-2006, 19:43   #115
Sasqacz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 03 2006

Posty: 8
Domyślny

Ja to powiem tak
"Tibijczykom gratulujemy TVN-u"
Sasqacz jest offline  
stary 29-04-2006, 19:49   #116
Tehshiat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 03 2006
Lokacja: wlkp

Posty: 40
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 124
Skille: 21/27
Poziom mag.: 69
Tehshiat ma numer GG 4357520
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Inhabitant of Morgana
OMFG!!!!!!!! ROFLZONKBLZ!!!!!!!!
dotychczasm uwazalem TVN za stacje bardzo dobra i prawie bezbledna.....od tej pory stacja TVN jest dla mnie smieciem....poprostu NO OMFG plicks pani psycholog to kompletny nóbz no kurcze ale pani psycholog.....wie moze ktos jej nazwisko, imie, maila albo cos bo osobiscie chce ja wyzwac od dziwki albo poprostu jej osobiscie wreczyc list z moja opinia na temat jej gluoty.....OMFG buahahahhahah Dr. Omader.....czatuj dalej na takie programy bo niezle sie usmiac mozna z idiotyzmu jednej z najlepszych polskich stacji buahuahuahauhauhauha

podsumowanie:
pani psycholog-powinna sie sama udac do psychologa; i kogos kto umie grac w tibie;]
stacja TVN-byla prawie idealna.....od dzisiaj kompletne scierwo


moja opinia-ROFLZONKBLZ
A wg. mnie Ty jestes debilnym dzieciakiem neostrady. Do tej pory uwazales ze TVN jest bezbledna stacja? I jeden omylka sprawila ze zmieniles zdanie o 180 stopni? Teraz bedziesz nazywal smieciem cos, co kiedys szanowales, przez jeden blad? Stary, jak chcesz sie wypowiadac w taki sposob to lepiej tego nie rob. Pani psycholog ma sie wybrac do psychologa? To raczej Ty powinienes sie tam udac. Stawiasz Tibie jako cos, co jest najwazniejsze? Tak, jest w tym troche racji, ze nie powinno sie rozmawiac z ludzmi o czyms, o czym niemama zielonego pojecia, ale tym bardziej niepowinno sie dopuszczac 'dzieci neostrady' do komputera i pozwalac im grac w Tibie. Lepiej juz sie niewypowiadaj bo robisz z siebie blazna.

@edit
A co to za opinia 'roflzonkblz'? Moze wytlumaczysz mi o co chodzi?

@down
Poprawnie druid, potocznie drut.

@selverius
dlaczego piszesz tak chaotycznie, bez znakow interpunkcyjnych? Zle sie czyta takie wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez Tehshiat - 29-04-2006 o 19:56.
Tehshiat jest offline  
stary 29-04-2006, 19:50   #117
Trojanek13
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miszczu
LOL....Zaprosili jakas babe która nawet nie wie co to tibia.Po prostu wypowiada sie zeby ludziom zycie zepsuc.Niech sie puknie w główke a dopiero potem niech sie wypowiada. A co do samego TVN.Moze by zaczeli mówić o rzeczach naprawde waznych.....a nie widza problem tam gdzie go nie ma.A co do wczesniejszej audycji to specjalnie wzieli takich 2 idiotów.,,Ja wale z axa a mój kolega z różdzki".Mogli sie go jeszcze spytac co to znaczy axe .
Nie. To było : "Mój kolega jest knightem i wali z exe'a ( powiedziałby z jakiego) a ja jestem druidem ( drut sie mówi ) i wale z różdżki( z różdżki walą sorce a druty z lasek(bez skojarzeń )). TVNu nie oglądałem niestety i żałuje. Czekam na materiał na google Video.

Ostatnio edytowany przez Trojanek13 - 29-04-2006 o 19:52.
 
stary 29-04-2006, 19:56   #118
Dark Templar
Użytkownik forum
 
Dark Templar's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 18
Stan: Na emeryturze
Świat: Doomhammer
Dark Templar ma numer GG 4299930
Domyślny

Chociaz nie gram juz w ta gre i przezucilem sie na WoWa (czego nie zaluje ) to czytajac to co pani psycholog powiedziala po prostu smieje sie ile wlezie... Jezeli ktos nie wie nic na ten temat niech sie nie wypowiada omg, ale to chyba normalne, byl problem z kolesiem z Wroclawia to teraz ciagna ten temat zeby wzrost agresji itd zrzucic na gry komputerowe... a ile sie kiedys mowilo o przemocy w TV... teraz stacje telewizyjne moga obwiniac kogos innego, a nie siebie. Co do Blizzarda... nie wydaje mi sie zeby to byla ich wina, obydwie gry maja duuuuzo fanow, obydwie dzialaja zupelnie inaczej i moga miedzy soba spokojnie istniec. Aha, i uwazajcie na CIP Soft bo was uzaleznia, przeciez tylko o to im chodzi, nie maja z tej gry zadnego zysku ^^
Have fun in Tibia and/or WoW

Edit: polecam reportaz TVP3, w ktorym wypowiedz "...przerwanie gry mozliwe jest tylko po ukonczeniu kolejnego etapu..." doprowadzila mnie do wybuchu smiechu. Nic tylko sie pociac
Pozdro dla redaktora Clicka, ktory przedstawil sytuacje tak jak ona wyglada, a nie zeby zrobic marna sensacje.

Ostatnio edytowany przez Dark Templar - 29-04-2006 o 20:34.
Dark Templar jest offline  
stary 29-04-2006, 20:01   #119
Kompus
Użytkownik forum
 
Kompus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2005
Lokacja: Ozorków
Wiek: 33

Posty: 17
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: -
Świat: Saphira
Poziom: 8
Skille: 40/40
Kompus ma numer GG 8936872 Send a message via Skype™ to Kompus
Domyślny

Boże, i ty widzisz i nie grzmisz! "Tibia została tak zrobiona, że nawet gdy wyłączymy komputer postać ciągle zostaje w grze i zostało to zrobione po to, aby bardziej uzależniać od gry" Czemu się tacy ludzie rodzą??? TVN już mnie zaczyna denerwować. Trzeba im kiedy serwer zablokować...
Kompus jest offline  
stary 29-04-2006, 20:07   #120
Allatar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 187
Domyślny

Tibia powoduje uzależnienie psychiczne i fizyczne co zostalo juz niejednokrotnie udowodnione.
Negatywne efekty działania :
problemy z zachowaniem równowagi i mówieniem
agresja
omamy, złudzenia i urojenia wzrokowe
zmiany nastroju i euforię
pocenie się
zła ocena odległości oraz własnych umiejętności
niespójność wypowiedzi
zimne dłonie i stopy
wymioty
uczucie nacisku na klatkę piersiową
uczucie oszołomienia, osamotnienia
depersonalizacja
bezsenność
panika, lęk, płacz, śmiech
Mimo, że zazwyczaj osoba odurzona Tibią nie zdaje sobie sprawę z tego, że jest pod wpływem halucynacji - niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia może wynikać z nieracjonalnego zachowania się: błędnej oceny odległości, czasu i własnych możliwości.
Ciągła gra w Tibie powoduje uszkodzenia mózgu oraz zmiany chromosomalne.
Szczególnie przy zbyt długim graniu mogą pojawić się poważne urojenia, które wpływając na zachowanie zagrożą bezpieczeństwu odurzonej osoby.
W przypadku grania w Tibie u niektórych osób może mieć to wpływ na wyzwalanie się stanów psychotycznych (indukcja schorzeń psychiatrycznych) a także na występowanie tendencji samobójczych.
Allatar jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.


Powered by vBulletin 3