Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-10-2003, 21:24   #1
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny internet kiedyś i dziś

Tak se ostatnio moderuje to forum, siedze sobie na IRCu gadajc z ludzmi, i sie zastanawiam, co to sie dzieje z tym internetem obecnie.

Pamietam, jak dostalem swoj pierwszy modem. numeru 0202122 jeszcze nie bylo wtedy, trzeba bylo po znajomosci zalatwiac sobie numer dostepowy od kogos, ale to juz inna bajka, i nie o tym chcialem pisac.

Forow takich, jakie mamy dzis, wowczas nie bylo. Nikt nie smial mowic o forum przez HTTP, co za marnotrastwo transweru, od tego byly newsy. Ale nie wyobrazam sobie, zeby ktos na newsach zaczal przeklinac. Albo zeby zapytal o to, co bylo 5 tematow wczesniej, albo o to, co jest podane na wielu stronach www. Nie tylko nie dostal by odpowiedzi. Zjechali by goscia z gory na dol, a potem trafil by do killfile(do filtru kasujacego) polowy grupy dyskusyjnej i juz wiecej by nie dostal na zadne pytanie odpowiedzi. Jak by mial duzo szczescia, to by dostal tylko odpowiedz z serii RTFM.
A dzisiaj? Po co szukac po stronach? Po co sprawdzac w innych tematach? Po co sie meczyc, inni niech cie wyrecza. A ludzie potem sie dziwia, ze moderator skasowal posta, ze upomnial... Jakos na newsach nie bylo moderatorow, a pozadek byl :/
Na IRCu jak by ktos zaczal przeklinac... zaden bot do autokickow nie byl potrzebny. zaraz jakis op dal by bana a zdjal by pewnie za pare dni, jak by se przypomnial, albo i nie.
I zastanawia mnie, skad jest ta zmiana zachowania ludzi w necie. I szczerze mowiac, nie wiem
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-10-2003, 22:33   #2
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

a ja se tak siedze i siedze i czytam te posty wszystkie i czytam... niestety nie moge zalogować się do Tibii... , ale przejdźmy do sedna - może to nie jest zmiana zachowania ludzi w internecie? może to jest poprostu zmiana zachowania ludzi?? albo chodzi o to, że net jest bardziej dostępny i już prawie każdy go ma, więc ludzie uważają go też za swojego. ale on nie jest tylko wasz, każdy chce z niego korzystać więc szanumy go... P.S. ja pamiętam jak kilka lat temu miałem pierwszy komputer to wszystkie pliki związane z internetem kasowałem bo miałem chyba 2GB na dysku i se myślałem "przecież i tak nigdy nie będę miał interneru..." a teraz stałe łącze, nowy komp itp. ... czasy się zmieniają i ludzie też...
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2003, 14:37   #3
Fred
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 11 2003

Posty: 22
Domyślny

Bez obrazy Matkus, ale wydaje mi się, że nikt ne odpisuje na ten emat bo jest za dużo do czytania...
Fred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2003, 14:58   #4
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

O właśnie, to jest to, o czym pisałem w tym temacie, lenistwo nowych użytkowników internetu jest niewyobrażalne.
Ale jak chcesz, poczytaj sobie ten sam temat na gerym. Sporo odpowiedzi, ale tylko "starych wyjadaczy", nowi są za leniwi, żeby przeczytać, a co dopiero cokolwiek pomyśleć i odpowiedzieć.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2003, 16:41   #5
julita
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 10 2003

Posty: 73
julita ma numer GG 3129056
Domyślny

Jak widać czasy się zmieniają... (nie wiem czy na gorsze czy na lepsze ) Nie mów tak o nowych użytkownikach neta, bo tak nie jest! Nie każdy jest leniem! Ja mam neta od roku, a w forum uczestniczę od niecałego miesiąca i wcale leniem nie jestem! I na pewno wiele ludzi mysli, jak ja. Ze mną jest odwrotnie, lubię jak posty sa dłuższe i na temat, bo wtedy można sobie troche poczytać i wyciągnąć wnioski
Nie ma, co narzekać i do roboty! hehe
Tak trzymajcie i nie zmieniajcie się(chyba, że na lepsze).

Pozdrówka for all!
julita jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 09:05   #6
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

Up -wszyscy powinni to przeczytać -zgadzam się z Matkusem .Wprawdzie nie pamiętam takich czasów, ale to co teraz się dzieje jest straszne.
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 09:25   #7
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

No tak... Matkus... tylko, ze wiekszosc os na tym forum to dzieciaki. Wychowane w domu w ten sposob, ze jak czegos chca to dostana.... w ten sosob rodza sie debilne tematy.


A z przeklinaniem... tez domena dzieci Nie ma argumentow - zjedz rozmowce
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 09:35   #8
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

$vboptions[postminchars]

Ostatnio edytowany przez Dejvo - 03-09-2010 o 19:37.
Dejvo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 09:42   #9
Ville
Użytkownik Forum
 
Ville's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2005
Lokacja: In da hell
Wiek: 34

Posty: 626
Ville ma numer GG 4610514
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
Tak se ostatnio moderuje to forum, siedze sobie na IRCu gadajc z ludzmi, i sie zastanawiam, co to sie dzieje z tym internetem obecnie.

Pamietam, jak dostalem swoj pierwszy modem. numeru 0202122 jeszcze nie bylo wtedy, trzeba bylo po znajomosci zalatwiac sobie numer dostepowy od kogos, ale to juz inna bajka, i nie o tym chcialem pisac.

Forow takich, jakie mamy dzis, wowczas nie bylo. Nikt nie smial mowic o forum przez HTTP, co za marnotrastwo transweru, od tego byly newsy. Ale nie wyobrazam sobie, zeby ktos na newsach zaczal przeklinac. Albo zeby zapytal o to, co bylo 5 tematow wczesniej, albo o to, co jest podane na wielu stronach www. Nie tylko nie dostal by odpowiedzi. Zjechali by goscia z gory na dol, a potem trafil by do killfile(do filtru kasujacego) polowy grupy dyskusyjnej i juz wiecej by nie dostal na zadne pytanie odpowiedzi. Jak by mial duzo szczescia, to by dostal tylko odpowiedz z serii RTFM.
A dzisiaj? Po co szukac po stronach? Po co sprawdzac w innych tematach? Po co sie meczyc, inni niech cie wyrecza. A ludzie potem sie dziwia, ze moderator skasowal posta, ze upomnial... Jakos na newsach nie bylo moderatorow, a pozadek byl :/
Na IRCu jak by ktos zaczal przeklinac... zaden bot do autokickow nie byl potrzebny. zaraz jakis op dal by bana a zdjal by pewnie za pare dni, jak by se przypomnial, albo i nie.
I zastanawia mnie, skad jest ta zmiana zachowania ludzi w necie. I szczerze mowiac, nie wiem
MatKuS ja wiem dlaczego:
Przeciez jeszcze pare lat temu miec komputer to byl duzy luksus, a co dopiero internet!!!!! Ja zbieralem kilka miechow zeby sobie kupic modem... Wtedy to ja bylem bossem na osiedlu... ludzie traktowali internet jako cos co jest dostepne dla wybranych.
I jeszcze jedno, dzieci 10 letnie nie mialy dostepu do internetu gdyz nie daj Boze mogly porobic cos/zepsuc, a to bylaby katastrofa, a teraz co? 5-letnie dzieci jeszcze dobrze nie nauczyly sie kompa oblugiwac, nie wiedza co to to jest, a juz maja dostep do internetu, gdzie kiedys trzeba bylo sobie samemu wmontowac w kompa modem, a teraz prosza rodzicow, ktorzy dzwonia do "panow od internetu" i po kilku dnia mamy sygnal....
Tak tak, to wszystko fakty
__________________
do zobaczenia w prawdziwym zyciu
Ville jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 09:42   #10
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

internet stal sie poprostu ogolno dosteptny, wie o nim kazdy. Dostem do niego maja osoby mniej inteligetne/mlodsze. Tak samo jest z tibia, kiedy byla mloda, wiedzialo o niej malo ludzi, osoby mlode/srednio inteligetne zazwyczaj nawet sie nie pofatygja zeby sciognac i zainstalowac, a co dopiero grac w takie cos, teraz kiedy gra sie troche rozreklamowala, ma bardzo duzo userow, predzej trafi do mlodszego/mniej inteligetnego usera.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 10:35   #11
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Myślę, ze nie chodzi tylko o to, ze do Internetu "dobrały" się dzieci, ale wpływ ma też nastawienie starszych użytkowników. Kiedy byli młodsi bossem na podwórku był przepakowany osiłek, który ogrywał sam wszystkich w nogę, trafiał raz na 3 razy do kosza(co dla innych maluchów było szczytem marzeń) i potrafił każdemu założyć chwyt jak się postawił. Gdy trochę podrośli(powiedzmy 16-17 lat) tacy rozrabiacy uzyskali dostęp do Internetu i zaczęli przenosić zachowania z podwórka na chaty, fora itp. I tu spotkał ich zawód. Nie zdobyli szacunku, bo nikt się ich nie bał. Przekonali się, że w Internecie "bossem" jest człowiek inteligentny, cierpliwy i taki, co potrafi pomóc innym. I co taki osiłek robi?? Zaczyna kląć, wyzywać, straszyć. Czyli wszystko by się dalej ośmieszać.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 10:48   #12
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

czesc, jestem Ania, mam 12 lat, szukam kolezanek i kolegow...
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 10:51   #13
Kredi
Użytkownik Forum
 
Kredi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: L-Przestrzeń
Wiek: 33

Posty: 353
Stan: Niegrający
Domyślny

Pamiętam jak na naszym osiedlu ktoś miał internet ( miałem wtedy 10 lat) i to było coś jak poszedłem do tego gostka to jak załączył internet to wiecie czekanie na otwarcie strony 2 minuty itd a potem tylko stary layout Wp to było coś... jak miałem 3 lata tata kupił na moje urodziny (uwaga) Amige 600 jako jedyny na osiedlu miałem taki "komputer" to było wtedy coś a teraz? Teraz net wszedzie i wszystko jest super extra bombowe... gry maja taka grafike jakby to były żywe osoby... Czasy się zmieniaja a za nimi człowiek...
__________________
za dużo kb w podpisie
Kredi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 11:35   #14
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
O właśnie, to jest to, o czym pisałem w tym temacie, lenistwo nowych użytkowników internetu jest niewyobrażalne.
Ale jak chcesz, poczytaj sobie ten sam temat na gerym. Sporo odpowiedzi, ale tylko "starych wyjadaczy", nowi są za leniwi, żeby przeczytać, a co dopiero cokolwiek pomyśleć i odpowiedzieć.
Bo w końcu lepiej powiedzieć "Ja jezdem dyzlegtykiem i nje umie siem nałczyć". Normalnie można się załamać...

@Matek Uciekaido
Dokładnie. Ale to cechu.je zazwyczaj niezbyt rozgarniętych 10-latków... Lub pozerów.

@EDIT:
Fajna cenzurka... Zcenzurowała mi wyraz "cechu.je".

Ostatnio edytowany przez Shanhaevel - 13-03-2005 o 11:37.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 11:37   #15
Evul Tibian
Użytkownik Forum
 
Evul Tibian's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2004

Posty: 698
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Okreslenie czasy się zmieniaja pasuje tu idealnie
__________________
~Legends never die.~

~Get low, bitch!~
Evul Tibian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:02   #16
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny

Ludziska, odczepcie się od dzieci! Niektóre osobniki z nich mogą okazać się dojrzalszymi nawet od was!
Aha, i wytłumaczcie mi, co rozumiecie przez słowo "dzieci".
Niektórzy powiedzą, że dziecko to głupia forma życia, która zawsze cec***e się rozpieszczeniem i brakiem szacunku dla starszych.
Niektórzy (z ewidentnie szerzej otwartymi oczami na świat niż ci pierwsi) sądzą, że są dzieci inteligentne i tylko niektóre z całej populacji dzieciaków są swoistymi czarnymi owcami.

@topic: Nie, to nie dostęp dzieci do komputerów, to wina osób, które dopuściły te "czarne owce" do komputerów!
Kto inteligentny kupi dziecku internet, jeżeli wie, że jest on stworzony do komunikacji, kiedy ich dzieciak jest źle wychowanym, rozpieszczonym bachorem?
__________________

Ostatnio edytowany przez TheNatoorat - 13-03-2005 o 12:03.
TheNatoorat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:07   #17
error błąd
Użytkownik Forum
 
error błąd's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Szczecin,Inferna,Ab'dendriel :P
Wiek: 35

Posty: 116
Domyślny

@maethi
po co ty odpowiadasz na tematy ktore byly zakladane ponad rok
on topic: niestety tak jest :/ nikomu sie nie chce czytac a ci ktorzy maja modem to chyba tym bardziej (rachunek idzie w najlepsze )
__________________
eh... po co mi tibia?:/
postac: fajna
nick: nie powiem
prof: knight
lvl: 8
skille: 72/69
eq:c-armor, c-legs, c-helmet, c-shield, f-axe, BoHy(skad?, ze starej postaci ;])
swiat: pacera
error błąd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:13   #18
djkuter
Użytkownik Forum
 
djkuter's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2004
Lokacja: Jastrzębie Zdrój Kolor skóry: Biały!

Posty: 809
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 8
Skille: 23/25
Poziom mag.: 1
Wyślij wiadomość przez ICQ do djkuter djkuter ma numer GG 3596971 djkuter ma login Tlenu laik6@tlen.pl Adres Jabbera do djkuter Send a message via Skype™ to djkuter
Domyślny

Czemu zwalacie na dzieci, sami nimibyliście, może byliście tacy sami, a nawet gorsi... Tylko wtedy inaczej to pojkazywaliście, teraz "maluchy" pokazują na forach, czatach, IRCach. Dla mnie długo komp był marzeniem, ale jaj rodzice kupili, to po pól roku miałem już stałę łącze.
__________________
djkuter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:14   #19
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

@error błąd
odpowiedziałem-gdyż uznałem, że temat jest godny uwagi. bardzo mało osób przegląda dalsze tematy.
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:35   #20
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Słowem wstępu nie mam moda na tym forum ale mam na gerach więc co nieco wiem na temat userowatości nowych userów.

@TheNatoorat dzieckiem nazywam osobę która wykasowuje z dyskusji swoje posty, a dokładniej te wypowiedzi, które są błędne czy też idiotyczne. Fakt zdarza się że robią tak ludzie po 20 stce, jednak w większości są to ludzie w wieku od 10 do 16 lat. Nazywam dzieckiem taką osobę, która nie jest w stanie przyjąć odpowiedzialności za swoje wypowiedzi na forum czy też za swoje akcje i pomimo tego że znam wielu inteligentnych ludzi z gimnazjum stwierdzam że wiek ma znaczenie. Aha jeszcze jedno tylko który rodzic stwierdzi że jego dziecko jest takie jak piszesz.

Co do pytania dlaczego to chyba po części ze względu na to że net jest teraz naprawdę ogólno dostępny, ale też chyba nie do końca. Tak jak pisał Matkus kiedyś jak ktoś zapytał się o rzecz oczywistą czy też ogólnodostępną, dostawał opieprz i nikt na niego nie zwracał uwagi. A teraz taki człowiek to są pieniądze z bannerów reklamowych na forum i niestety nie można go tak zablokować bo właściciel forum sobie tego nie życzy. Kolejnym faktem jest to że w końcu jesteś bardzo anonimowy. Bo co z tego że znają twoje ip. Jak pokazał przypadek afery Strusia nawet jeśli wiemy dokładnie kto jest kto to i tak gówno nam z tego może przyjść.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin 3