Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-09-2010, 13:56   #41
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Zmiany wymusza konkurencja. Jeśli inne produkty się rozwijają, ten również musi, w taki sposób aby nadążać za innymi. Stąd więcej kolorków, więcej contentu, więcej opcji wydania pieniędzy. Stąd naprawa bugów istniejących w poprzednich wersjach gry. Stąd prostowanie jej adekwatnie do tego w jakim kierunku rozwija się społeczność (patrz zmiany w systemie magii 8.0).

Jeśli nadal uważasz, że należy grę cofnąć 5 lat wstecz, poszukaj sobie na necie info o najnowszych, koreańskich MMORPG i sam oceń szanse Tibii 7.6 na konkurowanie z takim czymś o graczy.


Zresztą pozostaje jeszcze kwestia tego, czy firma powinna traktować poważnie poglądy typowego tibijczyka na to, jak gra ma wyglądać (biorąc pod uwagę to, że połowę graczy trudno podejrzewać o umiejętność poprawnego wysławiania się, a co dopiero o posiadanie marketingowej wizji produktu).
Oceń szanse - hmm miała ona większe szanse już nie na DOGONIENIE , a na przetrwanie te 5 lat temu , kiedy w8ing lista była widywana przez graczy FACC na codzien , a teraz? 50 graczy online w godzinach szczytu.

Tibia nie musi być doskonała i doganiać koreańskich gier , każdy ci powie nawet gracz że tibia to gówno , ale to co go w niej trzyma(ło) to jedyny i oryginalny system pvp (którego już nie ma) no i miała to coś w sobie , a teraz niejeden OTS ma większą grywalność niż rl tibia , czemu? bo są one pod tibie 8.4 , 8.5 , i niżej.

Olewanie graczy , wprowadzanie durnych pomysłów , wymyślanie nowych sposobó na ściągnięcie z graczy kasy , ciekawe kiedy wprowadzą GP za kase , no i te olewanie problemów technicznych typu masskicki jak jeszcze grałem , a nie gram od miesiąca jak doje*ali tę gre do końca...
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-09-2010, 14:11   #42
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
jedyny i oryginalny system pvp
Po raz kolejny zwracam uwagę na to, że Tibia przez lata _nie miała_ systemu pvp, tylko jakąś protezę ograniczoną do tego, że można siebie atakować nawzajem. Poza tym połowa mechaniki gry sprowadzała się do tego, żeby graczy zniechęcić do atakowania się nawzajem (najbardziej jaskrawo widać to po pvp dmg penalty, niezmienionym do dzisiaj, w dalszej kolejności - niemożność celowania w ludzi na battle list, wspominany z sentymentem przez ludzi Amulet of Life, skulle czy spora przewaga bazowej siły czarów leczących nad ofensywnymi), a "wojny" i "pvp" istniały najwyraźniej wbrew koncepcji Cipsoftu i parokrotnie próbowano je ograniczyć.

System macie od 1/2/3 updatów, teraz jest możliwość faktycznej wojny i jej faktycznego wygrania. Wszystko, co było przedtem ma tyle wspólnego z wojną i systemem pvp, co dzieciaki w piaskownicy wyposażone w kijki z uzbrojonymi żołnierzami.
__________________
Vil jest offline  
stary 24-09-2010, 14:16   #43
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Po raz kolejny zwracam uwagę na to, że Tibia przez lata _nie miała_ systemu pvp, tylko jakąś protezę ograniczoną do tego, że można siebie atakować nawzajem. Poza tym połowa mechaniki gry sprowadzała się do tego, żeby graczy zniechęcić do atakowania się nawzajem (najbardziej jaskrawo widać to po pvp dmg penalty, niezmienionym do dzisiaj, w dalszej kolejności - niemożność celowania w ludzi na battle list, wspominany z sentymentem przez ludzi Amulet of Life, skulle czy spora przewaga bazowej siły czarów leczących nad ofensywnymi), a "wojny" i "pvp" istniały najwyraźniej wbrew koncepcji Cipsoftu i parokrotnie próbowano je ograniczyć.

System macie od 1/2/3 updatów, teraz jest możliwość faktycznej wojny i jej faktycznego wygrania. Wszystko, co było przedtem ma tyle wspólnego z wojną i systemem pvp, co dzieciaki w piaskownicy wyposażone w kijki z uzbrojonymi żołnierzami.
Co do pvp , granie w gry ONLINE zawsze w pewnym momęcie ogranicza się tylko do PVP , po co wbijać lvl ,a szczególnie w grze w któej każdy quest ogranicza sie do idz zabij weś pogadaj , i gdzie wszystkie questy ukończone są na max 130 lvl? powyzej 130 lvl każdy gracz (no 90 %) expi po to żeby miec lvl/siłe i żeby walczyć , ale nie w nieograniczony sposób , gdzie bezsensowne jest zabijanie gracza... jak wyżej napisane zostało bardziej opłacia sie lurować potworki niż bić gracza samemu , żenada.
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
stary 24-09-2010, 14:17   #44
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Po raz kolejny zwracam uwagę na to, że Tibia przez lata _nie miała_ systemu pvp, tylko jakąś protezę ograniczoną do tego, że można siebie atakować nawzajem. Poza tym połowa mechaniki gry sprowadzała się do tego, żeby graczy zniechęcić do atakowania się nawzajem (najbardziej jaskrawo widać to po pvp dmg penalty, niezmienionym do dzisiaj, w dalszej kolejności - niemożność celowania w ludzi na battle list, wspominany z sentymentem przez ludzi Amulet of Life, skulle czy spora przewaga bazowej siły czarów leczących nad ofensywnymi), a "wojny" i "pvp" istniały najwyraźniej wbrew koncepcji Cipsoftu i parokrotnie próbowano je ograniczyć.

System macie od 1/2/3 updatów, teraz jest możliwość faktycznej wojny i jej faktycznego wygrania. Wszystko, co było przedtem ma tyle wspólnego z wojną i systemem pvp, co dzieciaki w piaskownicy wyposażone w kijki z uzbrojonymi żołnierzami.

Hahahaha CZLOWIEKU!!! POWIEDZ MI JAKA FAKTYCZNA WOJNA? PO CO W OGOLE TERAZ WALCZYC? I CO DA ZE JEDNA STRONA WYGRA? KTOS STRACI 2 LVLE I 100K KASY? GINAC 100020405060 RAZY NA WOJNIE?
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~
Koxiu jest offline  
stary 24-09-2010, 15:34   #45
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koxiu Pokaż post
Hahahaha CZLOWIEKU!!! POWIEDZ MI JAKA FAKTYCZNA WOJNA? PO CO W OGOLE TERAZ WALCZYC? I CO DA ZE JEDNA STRONA WYGRA? KTOS STRACI 2 LVLE I 100K KASY? GINAC 100020405060 RAZY NA WOJNIE?
Ja rozumiem, że w związku z łatką zawalił cI się cały świat, ale weź coś łyknij na uspokojenie zanim wejdziesz na forum.

@down: tWOJE wypowiedzi bynajmniej nie wskazują na to, byś był spokojny.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 24-09-2010 o 17:59.
Lasooch jest offline  
stary 24-09-2010, 17:52   #46
Koxiu
Użytkownik Forum
 
Koxiu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 56
Stan: Aktywny Gracz
Imię: I** V***
Poziom: 270
Poziom mag.: 87
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Ja rozumiem, że w związku z łatką zawalił cI się cały świat, ale weź coś łyknij na uspokojenie zanim wejdziesz na forum.
kim ty w ogole jestes by mowic mi co mam robic. Poza tym ciagle jestem spokojny, tylko smiesza mnie bzdury ktore pisza goscie co o wojnie czy tibi to tylko slyszeli na forum jako "moderator" czy npvp player"

@@@ UP
widze ze jestes "cudownym" dzieckiem ktore potrafi rozszyfrowac w literkach na ekranie czy ktos siedzi spokojnie czy wyrywa sobie wlosy. Moze niedlugo dojdziesz do perfekcji i bedziesz odroznial czy siedze na kiblu z laptopem na kolanach czy pisze lewa reka (bo w prawej jem buleczke) pozdrawiam i gratuluje umiejetnosci.

Btw. Pudlo bo jestem spokojny, byle g*wno mnie nie denerwuje, a tym bardziej pisanie na forum na temat jakiejs gry.
__________________

Like Bush and Saddam, I'm a find out
Where Em Laden's hiding and bomb him first
It could be much worse, I could be hotter than yo scrubs
Mask and glove, gun hot from burnin ass up
We gon' clap back, we gon' clap back
~~Let's take 'em to war niggaz!~~

Ostatnio edytowany przez Koxiu - 24-09-2010 o 18:10.
Koxiu jest offline  
stary 26-09-2010, 11:55   #47
chwedus
Użytkownik Forum
 
chwedus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: Los Angeles

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Giigii
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Poziom: 162
Skille: 99/85
Poziom mag.: 24
Domyślny

Dramat,nic dodać nic ująć.
__________________
03.05.2008

chwedus jest offline  
stary 26-09-2010, 15:41   #48
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chwedus Pokaż post
Dramat,nic dodać nic ująć.
Ten to sie dopiero zdołował xDDD
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
stary 26-09-2010, 15:51   #49
n0_name
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 07 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 676
Domyślny

Komedia, nic dodać nic ująć.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez bobiokrentludka Pokaż post
bo z hakerami jest jak z sexem, tszeba umiec sie zabezpieczyc a ty tego najwyraśniej nie zrobiles wienc to normalna żecz taki hack
n0_name jest offline  
stary 26-09-2010, 21:30   #50
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Koxiu Pokaż post
Hahahaha CZLOWIEKU!!! POWIEDZ MI JAKA FAKTYCZNA WOJNA? PO CO W OGOLE TERAZ WALCZYC? I CO DA ZE JEDNA STRONA WYGRA? KTOS STRACI 2 LVLE I 100K KASY? GINAC 100020405060 RAZY NA WOJNIE?
Tak po namyśle stwierdzam, że to jest dobre rozwiązanie. Wojny będą miały charakter jedynie prestiżowy i może erpegowy. Praktycznie nie będzie się dało wywalić kogoś z serwera i uniemożliwić mu grę. Czy to źle? Dla mnie bynajmniej. Ja lubię walczyć dla samej walki, po prostu dla zabawy, a nie żeby zdominować innych, podporządkować ich sobie albo całkiem nie dać im pograć. W końcu to tylko gra.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 29-09-2010, 12:29   #51
Drypcik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 07 2006

Posty: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Tak po namyśle stwierdzam, że to jest dobre rozwiązanie. Wojny będą miały charakter jedynie prestiżowy i może erpegowy. Praktycznie nie będzie się dało wywalić kogoś z serwera i uniemożliwić mu grę. Czy to źle? Dla mnie bynajmniej. Ja lubię walczyć dla samej walki, po prostu dla zabawy, a nie żeby zdominować innych, podporządkować ich sobie albo całkiem nie dać im pograć. W końcu to tylko gra.
PROSZE WAS MODERATORZY!! Wezcie nie gadajcie juz tych bzdor niegram w tibia od pol roku/ czasem loguje pogadac ze starymi znajomymi ktorych z dnia na dzien coraz mniej bo poprostu gra niema sensu.... Jaka masz przyjemnosc z walki jesli ty wiecej tracisz na suplejsy(czy jak tam to zwal) niz jak ktos padnie? ja niwidze frajdy w tym... co do trapowania... trapowanie to tez nauka walki i nielada umiejetnosc wydaje sie ludzia stanc w trapie kazdy glupi potrafi a tu sie mozna wlasnie pomylic.. tez lata/miesiace praktyki sa potrzebne!. A TERAZ NAJWAZNIEJSZE!! WYTLUMACZCIE MI!! Po co uleprzac gre ktora ma jedna(chyba 2 miejsce przynajmniej tak bylo) z najwiekrzych grywalnosci a teraz spadnie i to duuuuuzo?. Spoko tibia 7.6 na ktorej sie uczylem grac wymagala umiejetnosci i to nie malych a nie to co jest teraz.. kazdy 10latek ogarnie gre i walke... nie mowie ze wprowadzenie hotkeyow bylo zle tez dawalo frajdy troche.. dlamnie zostawic kolory/outfity/nowe miasta/questy i po co wiecej? Kiedys UH a teraz ULTIMATE POTION tez bylo duzo gadania na ten temat lecz to mysle tez dosc na + bylo ale nie takie jaja jak sa teraz... i moderatorzy nie wypowiadajcie sie wiecej prosze bo mysle ze kazdy z was ma 30lev i niewie co gada... Mysle ze 80% graczy zgadza sie z moimi sugestami/opiniami... @UP PARE TAM nie kazdy co zle pisze lub zle sie wyslawia jest dzieckiem niektorzy maja to w genach...np JA
Drypcik jest offline  
stary 29-09-2010, 18:45   #52
I_luv_old_pvp
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

To co tutaj przeczytałem zmusiło mnie do myślenia i postanowilem napisac co o tym myśle , a w szczególnośći zwracam sie do tych bardzo pewnych siebie moderatorów.
Zaczne od systemu PvP:
System pvp skonczyl sie dla mnie gdy cipsoft wprowadzil aimbota do tibi ;| co to za sztuka wcisnac hotkey zeby uzyc uh'a a potem hotkey zeby uzyć SD'ka , weżmy przykład biegnie 150 EK , nie mozliwe jest zabicie go na otwartej przestrzeni , wiec probujemy go strapowac i dopiero usilujemy zabic . Niestety nowe update's sprawiaja iż taki 150 ek moze sie złożyc w 1 sekundy , wystarczy że każdy oprawca , ktory chce go zabić wcisne w w tym samym czasie klawisz F10 i po kłopocie. Wiec pytam sie czy to ma jakis wiekszy sens? to jak dac dziecku grzechotke do reki... Może jak kiedys cipsoft sie opamieta i wprowadzi stary system pvp (czyt. Tibia 7.6) to wróce to gry , jak wiekszość starych graczy.
Co do łatki która wprowadza uniemożliwienie trapa , nie wypowiem sie wcale , gdyż jest to dla mnie żałosne i idzie to o dupe rozbić. Gratuluje pomysłu...
Hmm... kolejna wadą PvP sa schody , drabinki itp. co to za pomysł zeby ograniczyc gracza do 2 sekund zeby mogl zadac atak po zejscu z drabinki? (lub uciekajacy jest nietykalny skaczac po schodach) .Czy wyobrażasz sobie wielmożny Vil'u jak mam zabić solo gracza , ktory skacze po schodkach?
Tak wiecej Vil , wielki znawco , uważam iż nie znałes uroku Tibi , ktory straciła po updatcie w ktorym wszedl aimbot do tibi. Najlepiej zbotowac calego clienta zeby nooby miały łatwiej. Refleksje zostawiam dla was , to by było na tyle. Dziekuje.

--- I_luv_old_pvp dodał 5 minut i 14 sekund później ---

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drypcik Pokaż post
PROSZE WAS MODERATORZY!! Wezcie nie gadajcie juz tych bzdor niegram w tibia od pol roku/ czasem loguje pogadac ze starymi znajomymi ktorych z dnia na dzien coraz mniej bo poprostu gra niema sensu.... Jaka masz przyjemnosc z walki jesli ty wiecej tracisz na suplejsy(czy jak tam to zwal) niz jak ktos padnie? ja niwidze frajdy w tym... co do trapowania... trapowanie to tez nauka walki i nielada umiejetnosc wydaje sie ludzia stanc w trapie kazdy glupi potrafi a tu sie mozna wlasnie pomylic.. tez lata/miesiace praktyki sa potrzebne!. A TERAZ NAJWAZNIEJSZE!! WYTLUMACZCIE MI!! Po co uleprzac gre ktora ma jedna(chyba 2 miejsce przynajmniej tak bylo) z najwiekrzych grywalnosci a teraz spadnie i to duuuuuzo?. Spoko tibia 7.6 na ktorej sie uczylem grac wymagala umiejetnosci i to nie malych a nie to co jest teraz.. kazdy 10latek ogarnie gre i walke... nie mowie ze wprowadzenie hotkeyow bylo zle tez dawalo frajdy troche.. dlamnie zostawic kolory/outfity/nowe miasta/questy i po co wiecej? Kiedys UH a teraz ULTIMATE POTION tez bylo duzo gadania na ten temat lecz to mysle tez dosc na + bylo ale nie takie jaja jak sa teraz... i moderatorzy nie wypowiadajcie sie wiecej prosze bo mysle ze kazdy z was ma 30lev i niewie co gada... Mysle ze 80% graczy zgadza sie z moimi sugestami/opiniami... @UP PARE TAM nie kazdy co zle pisze lub zle sie wyslawia jest dzieckiem niektorzy maja to w genach...np JA
Swój chłop wie co mówi , przestałem grać na tibi 8.1 , co update , tibia schodzi na psy , starają sie zrobić ją coraz łatwiejsza by takie nubki jak Vil mogły bezpiecznie expic na trollach... no ale cóż juz nigdy nie bedziemy mieli stycznosci z Tibia 7.6 (tylko OTS) ale wiadomo ze to nie to samo;/ Tibie teraz można o dupe rozbić ... nic wiecej... a ty Vil sobie graj w to spieprzona na maxa grę i wykłucaj sie ze to ty jestes Mesjaszem ktory wie wszystko. Tyle

--- I_luv_old_pvp dodał 8 minut i 40 sekund później ---

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Tak po namyśle stwierdzam, że to jest dobre rozwiązanie. Wojny będą miały charakter jedynie prestiżowy i może erpegowy. Praktycznie nie będzie się dało wywalić kogoś z serwera i uniemożliwić mu grę. Czy to źle? Dla mnie bynajmniej. Ja lubię walczyć dla samej walki, po prostu dla zabawy, a nie żeby zdominować innych, podporządkować ich sobie albo całkiem nie dać im pograć. W końcu to tylko gra.
Nie rozumiesz , że Tibia była elitarną grą , ktora wciągała jak stylowe Diablo , w takich grach nie zmienia sie zasad , co najwyzej grafike , i niektore elementy dodatkowe ,ale NIE ZMIENIA SIE JEJ ZASAD. Lubisz walczyc dla zabawy , chyba przed ss w Carlin pod depo... uważam że nigdy nie byłes na prawdziwej wojnie w stylu 7.6 , to była wojna , każdego priorytetem było utrzymanie sie przy zyciu za wszelka cene , gdyz śmierc oznaczała ogromną strate materialną i umiejetnościowa , a zabicie wroga cieszyło jak zamoczenie sisiora w dziurce. Co to za wojna , jak każdy uczestnik nie bedzie przywiazywal do tego wiekszej uwagi?.... uważam że pier****sz smuty. Koniec

Ostatnio edytowany przez I_luv_old_pvp - 29-09-2010 o 18:45. Powód: Automerged Doublepost
 
stary 29-09-2010, 19:31   #53
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drypcik Pokaż post
Po co uleprzac gre ktora ma jedna(chyba 2 miejsce przynajmniej tak bylo) z najwiekrzych grywalnosci a teraz spadnie i to duuuuuzo?
Chyba drugie miejsce na 2 gry jakie znasz.

Tibia pod względem popularności nigdy nie była w stanie konkurować nawet z niszową Ultimą.
__________________
Vil jest offline  
stary 01-10-2010, 12:56   #54
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Chyba drugie miejsce na 2 gry jakie znasz.

Tibia pod względem popularności nigdy nie była w stanie konkurować nawet z niszową Ultimą.

zacznijmy od tego że tibia ściągnęła grafiki z ultimy
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.


Powered by vBulletin 3