Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-09-2008, 13:50   #121
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez quiqqly Pokaż post
"Przed tronem - niby szklane morze podobne do kryształu,
a pośrodku tronu i dokoła tronu cztery Istoty żyjące, pełne oczu z przodu i z tyłu:
pierwsza Istota żyjąca podobna do lwa,
druga Istota żyjąca podobna do cielca,
trzecia Istota żyjąca mająca twarz jak gdyby ludzką
i czwarta Istota żyjąca podobna do orła w locie.
Cztery Istoty żyjące - a każda z nich ma po sześć skrzydeł - dokoła i wewnątrz są pełne oczu,
i bez wytchnienia mówią dniem i nocą:
Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący,
Który był i Który jest, i Który przychodzi.
A ilekroć Istoty żyjące oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie
Zasiadającemu na tronie,
Żyjącemu na wieki wieków,"


Macie konkret. Dojdźcie już sami do tego z czego to jest i co z tym trzeba zrobić
aha, tez moge wkleic fragment pisma św. ktory nijak ma sie do tematu, tylko po co?
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-09-2008, 13:56   #122
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

po to ze na t.org.pl ktos ich wkreca rzucajac fajnie wygladajace kawalki roznych ksiazek a oni to lykaja.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-09-2008, 23:04   #123
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
po to ze na t.org.pl ktos ich wkreca rzucajac fajnie wygladajace kawalki roznych ksiazek a oni to lykaja.
i tak nie przebije to tematu, w ktorym jeden z tych torgowych wszechwiedzących stara się sprzedać "spoila ukrytego w lamigłówce" (tj spoila do rozwiązania zagadki 469) za kilka tyś. zł
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 11:31   #124
potomus
Użytkownik Forum
 
potomus's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007

Posty: 115
Stan: Usunięty
Profesja: Sorcerer
Gildia: vx team
Świat: Luminera/Titani
Poziom: 100
Poziom mag.: 17
Domyślny

siema, kiedyś tez nad tym się głowiłem przeczytałem cały temat z torga i nic konkretnego tam nie ma, poza tym myślę że jest to zagadka która ma tylko wkręcać w grę bez żadnego konkretnego rozwiązania bo co niby te cyferki i książki mogą dać, z mojego doświadczenia gracza który już nie gra to do niczego nie prowadzi, nawet nie ma jakiś innych podobnych questów w których książki by coś dały, zawsze cel ten znajdź klucz zabij wszystko i weź nagrody. pozdro
__________________

Ostatnio edytowany przez potomus - 20-09-2008 o 11:33.
potomus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2008, 12:50   #125
Valderor
Użytkownik Forum
 
Valderor's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006

Posty: 181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez potomus Pokaż post
siema, kiedyś tez nad tym się głowiłem przeczytałem cały temat z torga i nic konkretnego tam nie ma, poza tym myślę że jest to zagadka która ma tylko wkręcać w grę bez żadnego konkretnego rozwiązania bo co niby te cyferki i książki mogą dać, z mojego doświadczenia gracza który już nie gra to do niczego nie prowadzi, nawet nie ma jakiś innych podobnych questów w których książki by coś dały, zawsze cel ten znajdź klucz zabij wszystko i weź nagrody. pozdro
Racja, na przykład w Vocation Quest lub w Paradox Quest wystarczy wybić wszystko z UE i wziąć nagrody. Quest ze Skjaarem też nie wymaga myślenia. Tak samo Mad Mage Room.

Na poprzednich stronach Sir Speed odwołał się do występujących w książkach spacji. O ile wiem, to żadnych spacji tam nie ma, cyfry (nie liczby!) są napisane jednym ciągiem. I tu pytanie: czy ktoś odniósł sukces w próbach połączenia książek w jedną całość?
Valderor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-09-2008, 22:29   #126
quiqqly
Użytkownik Forum
 
quiqqly's Avatar
 
Data dołączenia: 08 09 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 148
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Rubera
quiqqly ma numer GG 2877239
Domyślny

Żyjcie dalej poziomami mistrze ^^
quiqqly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2008, 09:47   #127
Yaronio
Użytkownik Forum
 
Yaronio's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2006
Lokacja: Cze100chowa

Posty: 164
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Excluziv
Świat: Unitera
Poziom: 45+
Poziom mag.: 4x
Domyślny możliwe ze to jest bardzo wazne

może niemorzemy rozwiązać zagadki bo niemamy takiej możliwosci...
chodzi mi o to czy próbowaliscie rozmawiac będąc przebranym za beholdera??
przecierz aby rozwiązać zagadke trzeba mieć wtsrarczająca liczbę oczu
może wtedy jakis NPC powie nam troche jaśniej albo więcej

trzeba również pamiętac, że tibia to niejest polska gra i tłumacząc kod trzeba tłumaczyc najpierw na angieski(?)/niemiecki(?)

jest jeszcze inna możliwość moze CIPSOFT specjialnie "ułorzył" tzn podrzucil bezsensowne liczby i wypowiedzi NPC aby przyciągac ciekawskich i myślących a nie tylko BR (sry za obrazenie innej narodowości) w takim wypadku zagatka może niemiec rozwiązania ale trylko "tropy"

co o tym myślicie??
Yaronio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2008, 15:19   #128
Kaczan____
Użytkownik forum
 
Kaczan____'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2008
Lokacja: ...

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Narazie brak
Świat: Refugia
Poziom: 25
Skille: 60/59
Poziom mag.: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yaronio Pokaż post
chodzi mi o to czy próbowaliscie rozmawiac będąc przebranym za beholdera??
przecierz aby rozwiązać zagadke trzeba mieć wtsrarczająca liczbę oczu
może wtedy jakis NPC powie nam troche jaśniej albo więcej
W sumie nie głupi pomysl , ale pewnie i tak to nic nie da x /



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yaronio Pokaż post
jest jeszcze inna możliwość moze CIPSOFT specjialnie "ułorzył" tzn podrzucil bezsensowne liczby i wypowiedzi NPC aby przyciągac ciekawskich i myślących a nie tylko BR (sry za obrazenie innej narodowości) w takim wypadku zagatka może niemiec rozwiązania ale trylko "tropy"
Pewnie jest tak jak mówisz , lecz nigdy nie mów nigdy . Może kiedyś CIPSOFT uchyli rąbka tajemnicy xD .

Ostatnio edytowany przez Kaczan____ - 30-09-2008 o 15:22.
Kaczan____ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-09-2008, 17:32   #129
Yaronio
Użytkownik Forum
 
Yaronio's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2006
Lokacja: Cze100chowa

Posty: 164
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Excluziv
Świat: Unitera
Poziom: 45+
Poziom mag.: 4x
Domyślny

więc dzisiaj pobawie się troche ;p pobiegam po npc drutem ;p zobaczymy co odpiszą ;p

Ostatnio edytowany przez Yaronio - 30-09-2008 o 17:36. Powód: ortografia sry ;p
Yaronio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2008, 17:50   #130
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
po to ze na t.org.pl ktos ich wkreca rzucajac fajnie wygladajace kawalki roznych ksiazek a oni to lykaja.
Witam.
Jestem jednym z moderatorów na torgu i chciałbym odnieść się do cytowanej wypowiedzi, mianowicie mało kto w to się wkręca. Poza tym te kawałki książek nawet jak nie dają rozwiązania to wskazują nam pewne źródła 469(nie wszystkie podpowiedzi dawane przez ludzi są prawdziwe, lecz znajduję się kilka cennych wypowiedzi). Beholdery są obserwatorami, umieszczone w kluczowych miejscach tibi mają swoją rolę. Np banshee na desercie to symbol z pewnego norweskiego mitu a 2 beholdery które tam się respią wskazują nam coś. Beholdeyr nie bez powodu obserwują różne zjawiska na Tibi jest to związane z tym, że fabuła w grze cały czas się posuwa i co każdy update jest kontynuowana - dla przykładu demon w mintwalin najpierw był demon a teraz jest pomnik upamiętniający wygraną z demonami. Ci co znają trochę fabułę wiedzą o przepowiedni na temat excalibuga. Wg mnie aktualnie tego miecza nie da się zdobyć lecz poprzez updaty wypełniana jest przepowiednia i kiedyś będzie mogło dać się go zdobyć. 469 możliwe, że to jest coś jak dziennik, zbiór informacji o excalibugu i nie jestem pewien czy trzeba to tłumaczyć. Wg mnie beholdery wg fabuły prawdopodobnie zbierają dla kogoś informację o excalibugu i szukają wskazówek po całym Tibijskim świecie. Prawdopodobne że 469 nie da się przetłumaczyć a ma tylko coś symbolizować być częścią fabuły - bo skoro istnieje język beho to muszą być książki napisane wt ym języku. W tibi występuje jeszcze drugi język którym posługują się aktualnie, niektórzy nieumarli np. demony. Tamten drugi da się częściowo przetłumaczyć bo umieścili do tego odpowiednie wskazówki, gdyby miało dać się przetłumaczyć 469 też by były jakieś podpowiedzi. Chciałbym jeszcze podkreślić, że od zawsze jestem przeciwny dawaniom wskazówek i mówieniu "wiem, ale nie powiem" i zawsze starałem się pisać jasno.

Ostatnio edytowany przez Suk Suk - 10-10-2008 o 17:53.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2008, 17:56   #131
Rav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 907
Domyślny

IMHO to nie questy tylko patenty jakie maja wprowadzic w gre klimat, tak samo z szalonym magiem na rokko ktory teleportuje sie tu i tam i moze jeszcze mnie kiedys wezmie ze soba
Rav jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2008, 17:47   #132
Yaronio
Użytkownik Forum
 
Yaronio's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2006
Lokacja: Cze100chowa

Posty: 164
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Excluziv
Świat: Unitera
Poziom: 45+
Poziom mag.: 4x
Domyślny

ludzie wezcie sie za ta zagatka ;p ona niejest do rozwiązania;p
jak powiedzial kolo @2up moze aby rozwiązac zagadke 469 trzeba zebrac więcej dowodów i moze przeplatac je ze soba ;p<pytajcie NPC>

gdyby nie brak czasu wziołbym sie za to
Yaronio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2008, 19:03   #133
Cerrberuss
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 10 2008
Lokacja: Trzebinia

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cerrberuss
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 18
Skille: 56/44
Poziom mag.: 3
Domyślny

tak zgadzam się z tym. A może to tylko Cipsoft wpisał se bylejakie liczby żeby było, żeby ludzie siedzieli nad tym miesiącami i się głowili... nic nie jest wykluczone

a może jest gdzieś w tibi jakiś NPC co zna znaczenie każdej z cyfr.

Co do beholdera w bibliotece to może spróbować pisać coś innego np: Carlin, sword, help i jakieś takie

ale ja i tak myślę że to tylko jest zrobione aby gracze się męczyli nad rozwiązaniem zagadki. Jednym słowem tak jak @up 2 wprowadzono element który ma podtrzymywać klimat gry

tak samo jak ze spike swordem na rooku też niby da się go mieć a się nie da. Wiadomo co zrobić aby znikł z tamtej wysepki ale co to daje? Ze się pojawia w innym miejscu?

Teraz tak na logike: po to to wszystko jest aby cała tibia sprawiała wrażenie jednej wielkiej zagadki bo w tibi jest tyle mitów ile gwiazd na niebie.

Ostatnio edytowany przez Cerrberuss - 13-10-2008 o 19:07.
Cerrberuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2008, 19:16   #134
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez quiqqly Pokaż post
Żyjcie dalej poziomami mistrze ^^
nie wiem do kogo ta gadka, w kazdym razie ja nigdy nie gralem dla cyferek, a obecnie nie gram w ogole

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yaronio Pokaż post
może niemorzemy rozwiązać zagadki bo niemamy takiej możliwosci...
chodzi mi o to czy próbowaliscie rozmawiac będąc przebranym za beholdera??
przecierz aby rozwiązać zagadke trzeba mieć wtsrarczająca liczbę oczu
może wtedy jakis NPC powie nam troche jaśniej albo więcej
nie opanowales nawet jezyka, ktorego uzywasz od kilkunastu (?) lat (w zasadzie od zawsze), a starasz sie tlumaczyc jezyk, ktory nawet nie wiemy czy jest w ogole jezykiem?
poza tym moglbys nie powtarzac bzdur o zakladaniu bh shielda/helmeta, ktore to bzdury na torgu zostaly napisane chyba ze dwiescie razy

Cytuj:
trzeba również pamiętac, że tibia to niejest polska gra i tłumacząc kod trzeba tłumaczyc najpierw na angieski(?)/niemiecki(?)
co racja to racja, ale wyobraz sobie, ze nikt tu nie ma zamiaru tlumaczyc 469 bezposrednio na polski

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Suk Suk Pokaż post
Witam.
Jestem jednym z moderatorów na torgu i chciałbym odnieść się do cytowanej wypowiedzi, mianowicie mało kto w to się wkręca.
aha, czyli przyznajesz, ze staracie sie wkrecac ale rzadko sie udaje?

Cytuj:
Poza tym te kawałki książek nawet jak nie dają rozwiązania to wskazują nam pewne źródła 469
np?

Cytuj:
(nie wszystkie podpowiedzi dawane przez ludzi są prawdziwe, lecz znajduję się kilka cennych wypowiedzi).
wszystko pieknie, tylko jezeli na sto podpowiedzi - jedna jest prawdziwa (teorytycznie; w rzeczywistosci odsetek prawdziwych jest zapewne znacznie mniejszy) to szansa, ze wybierzemy sobie jakas niewlasciwa i trzymajac sie jej bedziemy brnac w slepa uliczke wynosi 99%

Cytuj:
Beholdery są obserwatorami, umieszczone w kluczowych miejscach tibi mają swoją rolę. Np banshee na desercie to symbol z pewnego norweskiego mitu
tak k.., od kiedy banshee jest beholderem?

Cytuj:
2 beholdery które tam się respią wskazują nam coś.
konkretnie?

Cytuj:
Beholdeyr nie bez powodu obserwują różne zjawiska na Tibi jest to związane z tym, że fabuła w grze cały czas się posuwa i co każdy update jest kontynuowana - dla przykładu demon w mintwalin najpierw był demon a teraz jest pomnik upamiętniający wygraną z demonami. Ci co znają trochę fabułę wiedzą o przepowiedni na temat excalibuga. Wg mnie aktualnie tego miecza nie da się zdobyć lecz poprzez updaty wypełniana jest przepowiednia i kiedyś będzie mogło dać się go zdobyć.
jasne; ma to powodowac zostawanie graczy przy tibii czekajac na dalszy rozwoj fabuly z nastepnymi updatami (i co sie z tym najczesciej laczy - kupowanie pacca)

Cytuj:
469 możliwe, że to jest coś jak dziennik, zbiór informacji o excalibugu i nie jestem pewien czy trzeba to tłumaczyć. Wg mnie beholdery wg fabuły prawdopodobnie zbierają dla kogoś informację o excalibugu i szukają wskazówek po całym Tibijskim świecie.
zaraz. to w koncu wedlug ciebie czy wedlug fabuly?

Cytuj:
Prawdopodobne że 469 nie da się przetłumaczyć a ma tylko coś symbolizować być częścią fabuły - bo skoro istnieje język beho to muszą być książki napisane wt ym języku. W tibi występuje jeszcze drugi język którym posługują się aktualnie, niektórzy nieumarli np. demony. Tamten drugi da się częściowo przetłumaczyć bo umieścili do tego odpowiednie wskazówki, gdyby miało dać się przetłumaczyć 469 też by były jakieś podpowiedzi.
to po jaka cholere probobujecie (wy - jako ludzie z torga, nie chodzi mi o ciebie osobiscie) wyciagnac od ludzi gruba kase za podanie "wskazowek w lamiglowce" do rozwiazania 469? moze chodzi o to, ze po zaplacaniu ktos dostanie wskazowke, ktora naprowadzi go na rozwiazanie, ktore jest takie wlasnie jak napisales wyzej (czyli jezyk istnieje, ale nie da sie go przetlumaczyc)

Cytuj:
Chciałbym jeszcze podkreślić, że od zawsze jestem przeciwny dawaniom wskazówek i mówieniu "wiem, ale nie powiem" i zawsze starałem się pisać jasno.
i bardzo dobrze, ale i tak nikt tego nie zauwazy bo uwage skupiaja na sobie raczej te pajace, ktore staraja sie pokazac ile wiedza, ale nie powiedza
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2008, 19:33   #135
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Suk Suk Pokaż post
Witam.
Jestem jednym z moderatorów na torgu i chciałbym odnieść się do cytowanej wypowiedzi, mianowicie mało kto w to się wkręca.
To ciekawe, bo z moich obserwacji ewidentna sciema pt. spoiler do winged helmet questu wygenerowala temat na kilkanascie/ dziesiat stron, pomimo tego ze zaraz po jego pojawieniu sie w prosty sposob udowodnilem ze autor nie ma pojecia o czym pisze.

Wychodzi na to ze ludzie u was sa tak spragnieni sensacji ze sa w stanie lyknac kazda, nawet najbardziej niedorzeczna, scieme.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-10-2008, 21:44   #136
Piotr_XXX
Użytkownik Forum
 
Piotr_XXX's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2008

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Azura
Poziom: 100
Domyślny

Weście przestańcie rozpowiadać te głupoty. Nic takiego nie istnieje. A nawet jakby to nic ciekawego byście się pewnie nie dowiedzieli. To tak jakbym chciał rozszyfrować te cyferki z Matrixa. A jakbym je rozwiązał to daliby mi 100miliardów dolarów i bym do końca życia nic nie robił.
Piotr_XXX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-10-2008, 08:55   #137
Cerrberuss
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 10 2008
Lokacja: Trzebinia

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cerrberuss
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Poziom: 18
Skille: 56/44
Poziom mag.: 3
Domyślny

dlatego ja uważam że 469 to tylko jedna wielka ściema a zostało to w prowadzone po to (jak widzimy na forum) wzbudzać sensacje i zaangażowanie w grę. Wielu ludzi aby rozwiązać tą czy inną zagadkę zakupiło pacc a i tak do niczego nie doszli za to Cipsoft ma z tego kasę, patrzą na nas z góry i mają ubaw po pachy bo latamy po całej tibi szukając rozwiązania zagadki której nie ma . Mino mage na rooku, spike sword, język 469 i inne to tylko jedno wielkie gó**o!

Takie jest moje zdanie. Robimy z siebie błaznów i tyle
Cerrberuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2008, 00:53   #138
Suk Suk
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 04 2005

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 139
Poziom mag.: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
To ciekawe, bo z moich obserwacji ewidentna sciema pt. spoiler do winged helmet questu wygenerowala temat na kilkanascie/ dziesiat stron, pomimo tego ze zaraz po jego pojawieniu sie w prosty sposob udowodnilem ze autor nie ma pojecia o czym pisze.

Wychodzi na to ze ludzie u was sa tak spragnieni sensacji ze sa w stanie lyknac kazda, nawet najbardziej niedorzeczna, scieme.
Zdarzają się takie przypadki, którym jak pisałem wyżej jestem przeciwny. Autor WHQ zyskał dużo tym spoilem jednak dużo w nim ciekawych fragmentów. Nie pisze tutaj by przekonywać was jaka tibia.org jest super tylko nie lubię jak ludzie piszą ogólnikami.

Co do samych beholderów, twórcy gry opierali się na mniej lub bardziej znanych mitach/opowiadaniach/stronach/filmach etc. W tej chwili nie da się jasno powiedzieć wszystkiego o 469 bo nie wiadomo czy pewne poszlaki są celowe czy nie. Wiem, że samo występowanie potworów obok siebie zazwyczaj jest uzasadnione jak dwarfy obok behemotów w cyclopolis. Tak samo beholdery porozrzucane na mapie muszą mieć jakiś cel. W jednej książce jest wyjaśnione, że beholdery mogą być najemnikami i w ten sposób można wytłumaczyć praktycznie każdego beholdera na mapie. Jednak gdy popatrzymy na nich jak na obserwatorów pewnych zdarzeń i nawiążemy (znowu do deserta) gdzie Banshee jest pewnym symbolem, możemy wywnioskować że one czekają na omen który coś przepowiada. (w tym przypadku banshee). Banshee wprowadzono chyba w update 7,3 z tego co pamiętam lecz nie jestem pewien beholdery były tam wcześniej! Czyli doczekały się swojego znaku - fabuła poszła na przód. Oczywiście fabuła poruszyła się wraz z update tak samo jak kilka osób przepowiadało quest w typie inkwizycji. Wiem, że się trochę powtarzam, lecz chce pokazać jak można patrzeć na jeden mit. Z genezy Tibi wiemy, że Zathroth nie zna sekretu stworzenia, więc beholdery mogą dla niego pracować i opracowały właśnie sekret stworzenia pod przykrywką kodu 469. Wtedy położenie beholderów na mapie może sugerować, że poszukują wskazówek do stworzenia tego kodu a beholdery koło npc Lugri pełnią rolę pośredników bo jak wiemy Lugri jest kapłanem Zathroth'a. Jest jeszcze inna możliwość Knightmare który stworzył 469 użył prostego (wg niego kodu) umieścił w grze wskazówki, lecz przez naszą interpretację nie potrafimy ich zauważyć. Rozwiązań będzie tyle, ile mamy wyobraźni a póki nie ma tego w quest logu i tak nikt niczego nie będzie pewien.

@Vil
A teraz trochę na temat mentalności ludzi, są ludzie którzy nie mają ewidentnie żadnej wiedzy o rpg w Tibi. Taki ktoś łyknie każdą ściemę, ale są grupy użytkowników torga którzy rozgryźli całkiem sporo - może nie mają mitycznych broni, ale wiedzą więcej niż inni. Napisałem tutaj, bo czasami czytam Tibie.pl i nie chciałbym abyś pisał ogólnikami. Ja nigdy nie będę popierać sprzedaży wskazówek, i spoilerów bez pokazania nagrody. Jeżeli chcesz to przeczytaj moje tematy na torgu mój nick to Aqualek i zobacz czy w którymś miejscu napisałem coś co zarzucasz ludziom na torgu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Suk Suk - 23-10-2008 o 00:55.
Suk Suk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2008, 19:57   #139
caveki
Użytkownik Forum
 
caveki's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Somewhere in real world...

Posty: 811
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cerrberuss Pokaż post
a może jest gdzieś w tibi jakiś NPC co zna znaczenie każdej z cyfr.

Co do beholdera w bibliotece to może spróbować pisać coś innego np: Carlin, sword, help i jakieś takie
* 1 NPCowie okazjonalni, lub bez stałego miejsca pobytu (7)
* 2 NPCowie w Ab'Dendriel (22)
* 3 NPCowie w Ankrahmun (18)
* 4 NPCowie w Ashta'daramai i Mal'ouquah (13)
* 5 NPCowie w Carlin i na Ghostlandzie (37)
* 6 NPCowie na Cormayi (5)
* 7 NPCowie w Darashii (21)
* 8 NPCowie na Edron (32)
* 9 NPCowie na Femor Hills (3)
* 10 NPCowie na Fibuli (4)
* 11 NPCowie w Greenshore (2)
* 12 NPCowie na Grimlund, Helheim i Okolnir (2)
* 13 NPCowie na Hrodmir (25)
* 14 NPCowie na Isle of Kings (3)
* 15 NPCowie na pustyni Jakundaf (3)
* 16 NPCowie w Kazordoon i okolicach (25)
* 17 NPCowie w Liberty Bay (37)
* 18 NPCowie na Merianie (8)
* 19 NPCowie w Mintwallin (2)
* 20 NPCowie na Mount Sternum i w okolicach (4)
* 21 NPCowie na Nargor (3)
* 22 NPCowie na Nibelor (3)
* 23 NPCowie w Northporcie i okolicach (9)
* 24 NPCowie w Outlaw Camp (2)
* 25 NPCowie na Plains of Havoc i w okolicach (11)
* 26 NPCowie na południowych Lodowych Wyspach (6)
* 27 NPCowie w Port Hope i okolicach (20)
* 28 NPCowie na Rookgaardzie i Island of Destiny (29)
* 29 NPCowie w Thais i okolicach (52)
* 30 NPCowie na Treasure Island (7)
* 31 NPCowie na Tyrsung (3)
* 32 NPCowie w Orc Fortress (1)
* 33 NPCowie w Venore i okolicach (53)
* 34 NPCowie w innych miejscach na Mainlandzie (3)
* 35 NPCowie w innych miejscach na Daramie (4)
* 36 NPCowie w innych miejscach na Shattered Isles (2)


Jeśli Ci się chce co pytaj. Może i pomysł dobry, ale to trochę zajmie i skąd wiadomo akurat jakie słowo?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sosna90 Pokaż post
na koncu trzeba zamiast **** wpisac *****
"Idiotów na tym świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykamy ich na każdym kroku."
caveki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2008, 17:49   #140
Yaronio
Użytkownik Forum
 
Yaronio's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2006
Lokacja: Cze100chowa

Posty: 164
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Excluziv
Świat: Unitera
Poziom: 45+
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post

nie opanowales nawet jezyka, ktorego uzywasz od kilkunastu (?) lat (w zasadzie od zawsze), a starasz sie tlumaczyc jezyk, ktory nawet nie wiemy czy jest w ogole jezykiem?
poza tym moglbys nie powtarzac bzdur o zakladaniu bh shielda/helmeta, ktore to bzdury na torgu zostaly napisane chyba ze dwiescie razy

nie chodzi mi o przebieranie sie w beho seta ale spell "utevo res ina..."

a jeżeli chodzi ci o moja pisownie to s*******aj bo wazne jest to ze da sie przeczytac i nierobie błędów typu "żeka" czy "rzaba"

npc jest sporo ale jest tez sporo czasu na rozwiazanie tej zagatki ;p



jezeli chodzi i minttwalin to król minosow zamierza stoczyc walke z orkami i trolami <niewiem co to wniesie ale ostatnio czytalem ksiażki xD>

Ostatnio edytowany przez Yaronio - 28-10-2008 o 17:59. Powód: ...
Yaronio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.


Powered by vBulletin 3