Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-12-2009, 18:57   #181
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Język w rozumieniu analitycznym jest kodem, bo nazywa obiekty słowami. Obiekty są wspólne dla wszystkich języków, słowa nie. W takiej sytuacji nie robi różnicy czy słowo "słoń" zastąpisz 3124567761 czy może "elephant", skoro oba te ciągi ukrywają znaczenie wyrazu, bo w twoim języku nie występują.
Chodziło mi mniej więcej o to, że jeśli 469 rozkodowuje się w sposób podany przez Ameriova, to nie jest to osobny język, tylko liczbowy sposób zapisu angielskiego. Np. jeśli miałbyś książkę napisaną po chińsku, to nawet jeśli znałbyś chiński alfabet to i tak nigdy jej nie przetłumaczysz. Tak jak np. Ameriov podaje, że jakaś cyfra mówi o ilości liter w słowie, ale szkopuł w tym, że te słowa mają 0 liter. A jeśli ta cyfra mówi o ilości liter w angielskim słowie, która oznacza dany ciąg liczb to mamy do czynienia raczej z szyfrem, aniżeli językiem.

@Ameriov
Przestań pieprzyć ;\ jeśli mówiąc o "tej osobie" miałeś na myśli avariona lub piombona, to dyskusja z tobą nie ma w tym momencie żadnego sensu, bo w ich wypowiedziach jest tyle niespójności i niedorzeczności. Starczy przytoczyć moją dyskusję z piombonem nt. questu na spike sworda, kiedy to twierdził on, że wie jak zdobyć miecz, ale potrzebny jest do tego przedmiot pojawiający się raz na 6 miesięcy i kiedy ów przedmiot znalazł to "jakiś noobek wrzucił go do wody", a po kolejnych 6 miesiącach nie spróbował ponownie, bo ma teraz zbyt słabego neta. lol
Trochę trudno uwierzyć w takie bajdurzenie i fakt, że zrezygnował ze zrobienia czegoś nad czym pracował latami (rzekomo zapisane 150 stron A4 notatkami dot. questa), z powodu słabego neta.
A tych bzdur o gematrii starohebrajskiej, macierzy, itp. to nawet mi się szerzej komentować nie chce.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 15-12-2009 o 18:59.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-12-2009, 22:56   #182
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Cytuj:
Nie jestes w stanie zidentyfikować żadnego wyrazu posiadając tylko i wyłącznie informację o liczbie jego liter (ktora to informacja, tak na marginesie, tez nie jest weryfikowalna, co sam zauwazyles).
Jestem. I posiadając informację o liczbie liter + program przeliczający wartości w sposób
który już poznałem z jednoczesnym odkodowaniem nie zajęło by to wieków.
Trzeba by tylko przedrzeć się przez kilkadziesiąt durnych wyników, tak wyraz po wyrazie i ułożyć zdania.
Licząc na szybko wychodzi mi, że na 1 zdanie potrzeba hmm 10-15 dni.

MACIERZ daje nam częściową odpowiedź jak to odkodować, to nie to o czym ty myślisz.
Jej wynikiem jest to od czego masz zacząć, następnie kombinujesz tak, aby znane Ci słowa w 469
równały się wartościom podanym przez Beholdera w bibliotece. (co mając wynik działania nie jest trudne).
Wtedy już leci z górki i zauważyłbyś, że to co mówię ma sens.
Nie masz za pomocą macierzy rozkodowywać wyrazów- i szczerze mówiąc
nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać.
Wtedy to naprawdę musiało by zając kilka dekad.
Sposób w którym Ty to pojmujesz jest zbyt trudny. Cip stworzył zagadkę
którą teoretycznie można by rozwiązać w... kilka lat (mówię tu o przetłumaczeniu WSZYSTKICH książek)

Konkluzja jest taka, że obrałeś tor i patrzysz tylko w tym kierunku.
Najzabawniejsze w tym jest to, iż wiesz, że teoria jaką przyjąłeś jest błędna, a nadal w to brniesz.

@Ufocznik
Opierałem się tylko początkowo na ich sposobie myślenia, gdyż wynik po rozwiązaniu macierzy był dobry i pasował do kodu...
...Nie wiem jakim cudem, lecz (na szczęście) to ostatnia rzecz która im się udała.
To, że odkodowali księgi to bujda. Podobnie jak rzekome odkrycie questów przez nich.

~A/.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2009, 23:34   #183
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post

@Ufocznik
Opierałem się tylko początkowo na ich sposobie myślenia, gdyż wynik po rozwiązaniu macierzy był dobry i pasował do kodu...
...Nie wiem jakim cudem, lecz (na szczęście) to ostatnia rzecz która im się udała.
To, że odkodowali księgi to bujda. Podobnie jak rzekome odkrycie questów przez nich.

~A/.
Czyli w sumie się zgadzamy. A co do twojej teorii, to tak jakby nie trzyma się kupy i wydaje mi się mało prawdopodobna, ale nie będę jej negować, ani w ogóle głębiej w nią wnikać.

edit.
Ale w sumie ciekawi mnie dlaczego
Cytuj:
Sposób w którym Ty to pojmujesz jest zbyt trudny. Cip stworzył zagadkę
którą teoretycznie można by rozwiązać w... kilka lat (mówię tu o przetłumaczeniu WSZYSTKICH książek)
przecież większość książek się pokrywa w znacznej części, jak już wcześniej Vil napisał.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 15-12-2009 o 23:37.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2009, 00:35   #184
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Ale gdyby to było tak, że trzeba by działać z wielką-macierzą która działała by jak... translator
to i tak trzeba by wykonać wieeeele działań i podstawień.
Poza tym do dziś jakoś nikt nie znalazł innej macierzy niż ta z czaszek,
a ta o której mówi Vil musiała by mieć wielkość co najmniej temple na Rooku...

A powtarzające się treści książki... Mogą być wskazówką do czegoś.
Lub nie koniecznie.
I tą 2gą sytuację już tłumaczyłem... zakładamy, mamy ciąg 213489213489
Można to oczywiście podzielić na 2x213489. Ale to może równie dobrze być
213,489,21,348,9.
A wtedy mamy do czynienia z czymś zupełnie innym.
Jeśli chcesz więcej przykładów, weźmy kolejny z pewnego filmu.
Masz ciąg 1234567894581234567893982123456789
Chodziło tam o zignorowanie powtarzających się ciągów i wyliczenie reszty,
a powtarzające się części obliczyć jakby występowały tylko 1 raz.

Chyba teraz już zupełnie się zakręciłeś.
Jednak pokazałem, że nie wzięliście jeszcze wszystkich możliwości pod uwagę.
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2009, 01:03   #185
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
a ta o której mówi Vil musiała by mieć wielkość co najmniej temple na Rooku...
Np. taką wielkość? \/



Teraz może wyglądać trochę inaczej, zdjęcie ma ze 2 lata.

A tak swoją drogą, o ile się nie mylę to po którymś tam upie zmieniła się trochę grafika i teraz ta macierz o której mówisz, nie jest już 4x4, tylko 3x3.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2009, 01:15   #186
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
MACIERZ daje nam częściową odpowiedź jak to odkodować, to nie to o czym ty myślisz.
Wobec tego nie nazywaj macierza czegos, co macierza nie jest.

Macierz to jednoznaczne pojecie matematyczne i w kontekscie kryptografii/ jakiejkolwiek jej pochodnej kojarzy sie jednoznacznie.


Cytuj:
Najzabawniejsze w tym jest to, iż wiesz, że teoria jaką przyjąłeś jest błędna, a nadal w to brniesz.
Ja nie brne nigdzie, bo sie tym nie zajmuje. W kolko natomiast poganiam forumowiczow ktorzy staraja sie zaistniec na forum, a poza pseudomatematycznym belkotem nie maja nic do zaoferowania.

Natomiast odnosnie moich teorii, to wszystkie rozwazania teoretyczne jakich sie podjalem odnajdziesz w moich postach w tym temacie, nie widze sensu aby sie po raz kolejny powtarzac.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 16-12-2009 o 01:18.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2009, 02:13   #187
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

@Ufocznik
Taką lub nawet większą.

@Vil
Nie chce mi się o to kłócić z jednego powodu, to jest najmniejszy problem.
Wynik zgadza się idealnie więc to jak nazwiemy dojście do rozwiązania nie jest istotne.
I tu popełniłem błąd, tłumacząc tylko wyrywkowo aby sprawdzić, czy moje początkowe założenia
były prawdziwe. Spróbuję przetłumaczyć losową książkę w całości i zobaczymy czy mi się uda.
Hmm... W sumie w końcu ktoś mnie natchnął aby jednak pobawić się w RPG.
Temat ten nie jest zbytnio oblegany a mi zapewne zajmie to mnóstwo czasu, o ile
w ogóle się uda, więc są idealne warunki. Na razie zostawiam ten temat bez odpowiedzi,
niech powróci tu cisza. Amen(/r).
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2009, 18:34   #188
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

pomyślałem, polałem se łeb lodowatą wodą, myślałem dalej i oto do czego doszedłem:
cyfry (o ile oznaczają zapis po angielsku) po angielsku mogą oznaczać wartość fonetyczną znaku o danej kolejności w alfabecie. więc może należy je traktować WYŁĄCZNIE jako fonetykę a nie jako zapis? Bo np. anglik głoskę "f" może zapisać jako "f" lub jako "ph". IMO traktowanie zapisów w książkach i "wypowiedzi" belehonderów jako zapisu literowego a nie fonetycznego jest drogą do nikąd.
W alfabecie angielskim będzie jakieś 31 znaczeń fonetycznych dla kolejnych znaków. Więc zapis liczbowy 1-31 można traktować jako jeden znak a każdą wartość powyżej za 2 różne.
Ale to jest raczej ślepa uliczka bo jeśli ta teoria jest słuszna to mamy tylko zapis fonetyczny języka belehonderów, który bez tłumaczenia jest bezużyteczny.
Ewt. liczby w "469" mogą odpowiadać pojęciom kluczowym dla belehonderów (np. Tibia to 1), więc IMO należy się w takim wypadku wgryźć w Genezę, książki i rozmawiać z NPC na temat historii belehonderów.
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-12-2009, 20:26   #189
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

<fascynat rpg> Słuchajcie, byłem dziś we Wrotach Piekieł! <drży, wystraszony> Spotkałem przerażające monstra o wielu oczach! <żywo gestykuluje> Zdaje mi się, że mrugały do mnie swymi przerażającymi ślepiami tak, jakby coś mówiły! Widziałem także ich księgi, pełne cyfr, cóż to być może?

<tibijczyk> pewnie nowy quest z zajefajnymi nagrodami, może blessed shield albo dragon scale legs! rozwiążmy go! poza tym będzie zabawa

<avarion>uruchomimy wyobraźnię i zobaczymy, ile się dowiem zalewając ich wszystkich potokiem informacji <zaciera ręce> będzie ubaw

<tibijczycy> o ja cie o ja cie on tyle wie na pewno to rozwiążemy!!!!1

<ludzie pokroju vila> milczeć nikt z was nie ma prawa rozwiązać tego questa w tibii nie ma sekretów do rozwiązania jestescie głupi avarion jest głupi nikt z was go nie rozwiąże bo się na to nie zgadzam bo w zasadzie nie rozumiem ducha odkrywców więc wolę od razu wszystkich krytykować.

<piombon> sell rozwiązanie 469, 999 zł, accept only przelew

<tibijczyk> ej co to gametra staroheblarska????1 plx odp i gdzie nagrody z tego q???1

<avarion> <uśmiecha się jak Kira z Deathnota po kolejnym zabójstwie i zwija się ze śmiechu czytają niekończącą się walkę z wiatrakami toczoną przez vila przeciw wszystkim podniecającym się gematrią i macierzami tudzież czytając kolejne dywagacje nad jego teoriami sprzed dwóch lat które nadal jeszcze żyją swoim życiem>

<Knightmare> ależ mi się fajnie grało w to Eye of the Beholder


Wasz szczerze,
Shane

~
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME

Ostatnio edytowany przez Vincento_Vampire - 19-12-2009 o 20:37.
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2009, 13:37   #190
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

matma krulofa nałuk !!

Jak nie trudno zauważyć Cipsoft wzoruje się na rl (nazwy wysp , nawiązania do różnych osób itd.) , biorąc pod uwagę to , mogli zrobić jakiś tibijski "kamień z rossety" a nie bawić sie w jakąś pi***oloną matme. Sądząc po tym , że niczego konkretnego nie ma , matma niekoniecznie jest kluczem do rozwiązania tego języka/kodu/co tam sobie chcecie.

No ale dobra wy jesteście wsyzscy tacy pro elo rozwiązywacze zagadek więc się nie wtrącam , ah jak znajdziecie coś konkretnego poza pieprzeniem , to chyba będzie cud ...
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2009, 21:16   #191
RedFOg
Użytkownik Forum
 
RedFOg's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2008
Lokacja: -unknow-

Posty: 171
Profesja: Paladin
Domyślny

@UP:
mata ma przyszłość, dzieci Tibii nie -.-
i fajna sygna ;]
RedFOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2009, 13:45   #192
Seereek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 15 11 2009
Lokacja: w karlin

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Seereek
Profesja: Master Sorcerer
Świat: karllin
Poziom: 24
Domyślny

idąc waszym tokiem myślenia doszyłem do wniosku, że Beho to jest odzwierciedlenie starożytnych Egipcjan w jakieś tam książce jest napisane,że tworzyli wielki piramidy ;o a że w Egipcie wierzyli w nekromancje i takie tam to już samo mówi za siebie. i do teo ten pro język. Czyli idąc dalej ten 469 to hieroglify. Czyli 3eba je rozwiązać tak jak rozwiązywali je naukowcy.

P.S I beho to też mogą być ci Inkowie
Seereek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2009, 18:03   #193
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Kiedyś zajmowałem się tym językiem , po części za pomocą odpowiednio skonstruowanego oprogramowania po części na piechotę starałem się rozparcelować te ciągi cyferek na czynniki pierwsze.

Pracy nie dokończyłem bo rl life ważniejszy od marnowania setek godzin na takie zabawy choć ostatnio mam chęć powrócić do tego.

Ale do ciekawych wniosków analizując dogłębnie te ciągi cyfr można dojść.

1. Żadna macierz ma się nijak do rozwiązania tej zagadki. Tego jestem pewien.
I to nie tylko dlatego , że jak dobrze zauważył Vil jakiekolwiek działanie na macierzy da nam w wyniku nic innego jak inną macierz. No chyba , że będziemy chcieli wyznacznik z tej macierzy policzyć , ewentualnie bawić się w redukcje stopni macierzy , co da się zrobić ale jaki w tym sens? A ten wynik wyznacznika da nam jakąś liczbę i co? Nic.

2. Ksiązki z HG to 1 ewentualnie 2 książki. Nie więcej. Da się je połączyć o czym każdy wnikliwy obserwator zapewne wie od dawna. Oczywiście nie wiem dokładnie ile ale wiem , że wiele książek ma na początku dokończenia wyrazów z innych książek , inne mają takie rzeczy na końcu. Nie analizowałem tego dokładnie bo chciałem skończyć analizę całości jako takiej najpierw.

3. Moim zdaniem więc pod tymi cyferkami zakodowane są głównie sylaby.
Ewentualnie litery np "z" , "w". lub wyrazy składające się z jednej sylaby.
Na to wskazuje dość jasno już częściowy rozbiór , którego dokonałem (około 50% postępu).

4. Nie ma znaków spacji to jestem pewien. Ale da się podzielić ten tekst cyfrowy na częsci odpowiadające jakiemuś znaczeniu. Do tego doszedłem , wyłuskałem nawet ileś tam takich oryginalnych części.

5. Więc jak ktoś ma czas może se połączyć ksiązki w jedną całość podzielić na wyrazy , których i tak nie będzie mógł rozkodować

6. Dlatego same rozkodowanie już podzielonego tekstu można zrobić prostą metodą podstawiania. Wątpię by w grę wchodziły jakieś dziwne macierze. Już samo złożenie książek i podział na wyrazy zajmie wam z pół roku .

7. Tłumaczenie więc każdej książki z osobna jak wszyscy na torgu to robią mija się z celem bo jak tłumaczyć jakimś dziwnym skomplikowanym algorytmem coś co nawet nie zaczyna się wyrazem tylko przeniesioną końcówką wyrazu z innej książki?
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2009, 15:01   #194
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Blinky to 486486 czy 469469 ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2009, 16:23   #195
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

486486
............
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2009, 09:10   #196
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Reasumując.

Najprawdopodobniej ten co tworzył kod , którymi zapisane są książki w HG i nie tylko w HG robił to tak.

1. Przypisał jakąs numerację sylabom.
2. Napisał cały tekst jednym cięgiem nie robiąc odstępów między wyrazami.
3. Żeby dodatkowo jeszcze utrudnić rozczytanie podzielił ten tekst na ileś ksiąg i to w taki sposób , że rozbijał wyrazy na dwie części.

W jakim bazowym języku jest napisana? Zapewne w takim jak książki beho na pohu.
Czyli angielski z dialektem beholderów.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2010, 14:22   #197
Varanthan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Reasumując.

Najprawdopodobniej ten co tworzył kod , którymi zapisane są książki w HG i nie tylko w HG robił to tak.

1. Przypisał jakąs numerację sylabom.
2. Napisał cały tekst jednym cięgiem nie robiąc odstępów między wyrazami.
3. Żeby dodatkowo jeszcze utrudnić rozczytanie podzielił ten tekst na ileś ksiąg i to w taki sposób , że rozbijał wyrazy na dwie części.

W jakim bazowym języku jest napisana? Zapewne w takim jak książki beho na pohu.
Czyli angielski z dialektem beholderów.
Albo tak:
1. Popatrzył na klawiaturę numeryczną.
2. Trochę w nią postukał.
3. Użył skrótu CTRL+C i CTRL+V żeby skopiować to, co mu wyszło.
4. Pomiędzy skopiowanym ciągiem liczb dopisał jeszcze trochę i znowu skopiował.
To tylko Tibia, ludzie -.-
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2010, 00:01   #198
Henox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Varanthan Pokaż post
Albo tak:
1. Popatrzył na klawiaturę numeryczną.
2. Trochę w nią postukał.
3. Użył skrótu CTRL+C i CTRL+V żeby skopiować to, co mu wyszło.
4. Pomiędzy skopiowanym ciągiem liczb dopisał jeszcze trochę i znowu skopiował.
To tylko Tibia, ludzie -.-
Dobrze napisane..
a co jeżeli oni w tym cip-sofcie przez tyle lat mają ze wszystkich pompe?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2010, 13:29   #199
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Z czego maja miec pompe, skoro juz od lat wiadomo, ze ta gra jest produktem dla maloletnich debili ktorzy jakichkolwiek zagadek nie zrozumieja, a co dopiero rozwiaza.

Przeciez nikt nie oczekuje, ze ktos wpadnie na rozwiazanie, szczegolnie, ze zaledwie garstka go poszukuje.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-03-2010, 00:45   #200
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Ale nie bierzecie pod uwagę, że rozwiązanie może być trywialne. Być może trzeba całkowicie zmienić sposób myślenia ?

Dreadeye:
"You, human, will never understand our language as you will never understand our ways."

Może jak zrozumiemy ich drogi, wtedy będziemy mogli poznać ich język?
Bardzo podobne miejsce do miasta beholderów w Hellgate jest na Hellheim (i tam jest nawet chyba więcej beholderów na sqm ;p ). Był ktoś tam robić dochodzenie?

Też jeszcze jest inna kwestia, kręgu w mieście z Hellgate. Są tam chyba 24 szkielety, a na środku leży ciało Dead Body. Być może beholdery odprawiały tam w dawnych czasach jakieś rytuały, a szczątki ludzi to kapłani i ofiara? Są tam też ghule, więc mogło być tak, że beholdery napadły na to miasto? Jeżeli tak, to może dla tego spotkał je tak zły los, o czym wspomina Dreadeye.
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.


Powered by vBulletin 3