Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-08-2014, 22:07   #1
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny R KEY porada

Witam wszystkich

Otóż mam pewien problem który wygląda następująco. Od dłuższego czasu nie logowałem się do gry i gdy chciałem to uczynić moje hasło się nie zgadzało. Wszedłem na stronę Tibia com aby sprawdzić swoją posta i zauważyłem, że jej poziom zmniejszył się o liczbę 3. Pierwsze co zrobiłem to odszukałem swój klucz odzyskujący oraz go użyłem. Oczywiście moje konto jest ogołocone jednak to nie jest już problemem. Po zalogowaniu na swoje konto poprzez stronę były również zmienione moje dane oczywiście oprócz daty urodzenia, które również sam zmieniłem jednak mam pewne obawy. Mianowicie czy jest możliwe aby osoba, która włamała się na moje konto mogła zamówi r key dla siebie skoro edytowała dane adresowe? nazwę konta zna, jednak planuje skorzystać z usługi oraz ją zmienić. Skorzystałem z opcji zamawiania nowego klucza i tam pojawiły się domyślnie moje dane jeszcze z czasów gdy mieszkałem u rodziców więc chyba to niemożliwe aby osoba, która zmieniła dane otrzymała na swój adres klucz umożliwiający zmianę r keya ale wole zapyta doświadczonych w tym temacie ludzi. Dodam jeszcze, że w historii płatności konta oraz extra usług widnieje tylko próba zmiany nazwy konta oraz zakupione premium na okres 30 dni ( pewnie w celu oblecenia wszystkich miast w grze ). Proszę o poradę czy moje konto jest już bezpieczne czy mogę się obawiać o ponowną stratę? Oczywiście moj r key nie jest znany, gdyż po rejestracji konta lata temu został zapisany w pliku tekstowym i zgrany na płytę
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-08-2014, 01:30   #2
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Jak ktoś zmienił dane na swoje to masz go na haczyku. Możesz iść na policję. Dane trzeba zaakceptować po 30 dniach. Więc, jak on tego nie zrobił, tylko anulowałeś to konto jest Twoje.

Tylko pytanie, skąd zdobył dostęp do Twojego konta.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 01:36   #3
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

on to zrobił tzn zmienił dane bo gdy wszedłem na konto jego dane widniały oprócz daty urodzenia wiadomo zmieniłem je miesiąc tamu na swoje
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 10:27   #4
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

co do pytania skądś ktoś zdobył moje dane do logowania nie mam pojęcia chociaż podejrzewam jedną osobę. najistotniejszym pytaniem dalej jest to związane z r keyem skoro mój zadziałał jest możliwość ze ktoś podczas mojej długiej nieobecności wyrobił sobie nowy ?
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 13:07   #5
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Dane zmieniają się 30 dni, tj. zmieniasz je a po 30 dniach musisz zaakceptować lub anulować. Jeżeli on te dane zaakceptował to mógł zamówić nowego RK, ktory przyjdzie mu na te dane. Jeżeli Ty zdarzyłeś je anulować i wróciły Twoje dane to nie masz się czego bać. Konto jest Twoje.
Jeśli jednak dane jego były potwierdzone, i aby zmienić na swoje musiałeś je wpisać, to jest szansa, że on zamówił sobie RK.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 13:15   #6
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

no ok ale dlaczego zatem podczas wyboru opcji zamawiania nowego klucza domyślnie wyskakuje mi adres z czasów gdy mieszkałem w innym miejscu ? i do tego po angielsku jest notatka, że mimo ingerencji w dane dostawy klucz przyjdzie na adres który został podany podczas rejestracji konta a gdy pierwszy raz generowałem dane to wpisałem własnie adres mojego rodzinnego domu i wtedy pojawił si r key którego użyłem do odzyskania konta wiec jeżeli osoba miałby nowy nowy to chyba mój by nie zadziałał ? a po drugie byłoby to odnotowane w historii na tibia com a tam jak wspomniałem wcześniej widnieje tylko próba zmiany nazwy konta innych usług extra service nie ma

dodam do Twojej wypowiedzi, że jego dane były potwierdzone gdyż nie logowałem się 3 lata

Ostatnio edytowany przez tgracz - 23-08-2014 o 13:17.
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 14:27   #7
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

na kogo dane przychodzi pierwszy klucz do zmiany keya ? osoby zakładającej konto czy obojętnie jakiej osoby która zmieniła dane ? TAK ZADAM PYTANIE !!!
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 17:40   #8
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Klucz przychodzi na dane na które jest konto zarejestrowane. Mogą to być dane pierwsze które wpisałeś. Ale jak ktoś zmienił na inne, poczekał 30 dni i akceptowa zmiane, to klucz przyjdzie na te nowe zmienione dane.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 18:28   #9
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

ok ale skoro mój klucz zadziałał to znaczy, że nie może być innego
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2014, 20:03   #10
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

No tak, ale mogłobyć tak, że ktoś dopero zamówił i jeszcze mu nie doszło. Albo ma zamówiony i czeka na dobry moment O ile danie zmienił, poczekał 30 dni i akceptował. No i jezeli tak jest to może w każdej chwili zamówić.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2014, 01:48   #11
tgracz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2014
Lokacja: Piła

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

no to wtedy nie rozumiem wstawki podczas zamawiania usługi na czerwono jest opisane ze klucz przyjdzie na dane podane podczas rejestracji konta mimo ingerencji w adres plus dane z automatu wpisane są dane mojego poprzedniego miejsca zamieszkania wiec na logikę mimo ze ktoś zmienił dane to podczas zamówienia klucza umożliwiającego zmianę r keya przychodzi ona na początku do osoby rejestrującej konto a nie tej na którą jest konto teraz czyli jeżeli teraz mieszkam 24/17 a rejestrowałem konto na 38/1 to własnie na ten drugi adres przyjdzie klucz czyli pierwsze osoby ktore beda mialy stycznosc z listem to moi rodzice na to wychodzi
tgracz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:17.


Powered by vBulletin 3