Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 14-06-2005, 19:30   #61
warynio
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 05 2004

Posty: 5
Domyślny

Moim zdaniek kluczem do rozwiazania se te liczby 469 Moze trzeba przerobic ciag np. czytac co 4 liczbe do konca potem co 6 a potem co 9 ale tu jest wszystko mozliwe.
warynio jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-06-2005, 19:41   #62
Dark_ShEp
Użytkownik Forum
 
Dark_ShEp's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2005
Lokacja: Venore
Wiek: 34

Posty: 36
Domyślny

Imo trzeba znaleść jak najkrótszy ciąg który się powtarza albo zupełnie na odwrot jak najdłuższy. Potem jak wspomniał wcześniej Gremlin będzie trzeba zacząć podstawianie. Istnieje też możliwość że trzeba będzie zmienić pewne ciągi (całą książkę?) z systemu dziesiątkowego na 8 albo hexy. Można też spróbować z liczbami 469 (+4 * 6 / 9 ?) ale to malo prawdopodobne..

Z kolei prosiłbym Pana Gremlina, Norrina, Dejvo i Viho o kontakt. Chętnie wymienie się swoimi spostrzezeniami. Moje GG: 3589473
Dark_ShEp jest offline  
stary 14-06-2005, 20:01   #63
Patimrok
Użytkownik Forum
 
Patimrok's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Wiek: 32

Posty: 295
Stan: Niegrający
Domyślny

Jestem noga z matmy, a z resztą kończę 6 klasę podstawówki, ale postaram się pokazać moją teorię

Gremlin powiedział o tych 9 cyforwych ciągach i o "śmieciach" przed nimi. Może być tak, że te śmieci wskazują nam te cyfry, które mają być otczytane/oznaczają jakieś cyfry. W końcu cyfr jest 10: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9, a ciągi są 9-cyfrowe, a cyfra zero oznacza po prostu żadną cyfrę (wiem, że to dziwnie brzmi ), tylko jeszcze jeśli nawet tak jest, to do czego to prowadzi, do odczytania szyfru, czy po prostu wskazania liter/sylab/wyrazów które mają być odczytane
Patimrok jest offline  
stary 14-06-2005, 20:20   #64
Tomek14
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 03 2005

Posty: 86
Domyślny

Hm nie wiem moze to glupie, albo ktos o tym pisal, ale w jednej z wypowiedzi wrinkled beholdera pisze, ze on jest nazywany 486486, a pozniej ze go zaczeli nazywac 'gar', wiec moze gar to jest 486.

486
gar

W zwiazku z tym sprawdzilem pewna rzecz, a mianowicie, ze 8 litera alfabetu jest 'h', a do 'a' brakuje jej 7 liter czyli 6+1. Wszystko ladnie by wygladalo, ale nie zgadza sie to z litera 'g', ponieważ 4 litera jest 'd' i do 'g' brakuje jej 3 liter, wiec dalej jest daleko do rozwiazania.
Tomek14 jest offline  
stary 15-06-2005, 15:44   #65
pawepek
Użytkownik Forum
 
pawepek's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 395
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
pawepek ma numer GG 6976708 Send a message via Skype™ to pawepek
Domyślny

Gar to nie 486 ale 486486... wiec mo.zna by było myśleć ze G to 48, A to 64, zaś R to 86... troszkę to dziwne i dlatego wg. mnie ta teoria jest błędna... oczywiście moge sie mylić... jedbego jestem prawie pewien... dwócyfrowe liczby oznaczają pewną ilość mrógnięć poszczegółnym okiem... czyli np G - 48, a więc 8 mrugnięć 4 okiem... tylko ile te beholdery mają w sumie oczu... bo to chyba jest dosyć ważne przy rozszyfrowywaniu jęzeyka "oczu"


PS... mógłby mi ktoś przesłać treść wszytkich książek o beholderach (wszystkie książki z temtej biblioteki, książki pisane cyframi oraz te p[isane slowami...) na gg (nazwa, treść) być może uda mi sie przynajmniej częściowo odgadnąć "co nie co", i plz powiedzcie ile w tibi beholdery mają oczu... to naprawde ważne (tak mi sie zdaje)...
__________________
-> regulamin

Ostatnio edytowany przez pawepek - 15-06-2005 o 15:50.
pawepek jest offline  
stary 15-06-2005, 17:04   #66
Tomek14
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 03 2005

Posty: 86
Domyślny

Aha tak sadzilem ze sie myle ;]

@up

Na 1 stronie jest link do biblioteki Hellgate ;]
Tomek14 jest offline  
stary 15-06-2005, 20:26   #67
Fisalu
Użytkownik Forum
 
Fisalu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2005
Lokacja: piła
Wiek: 32

Posty: 52
Imię: Fisalu
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Poziom: 79
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
Fisalu ma numer GG 8734418
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baxter
Na tym spisie nie ma potworów sprzed gródniowego updatu, które bez wątpienia występują w grze, więc z nowymi beho może być tak samo.
Fisalu jest offline  
stary 15-06-2005, 21:03   #68
Dejvo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Wiek: 24

Posty: 213
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fisalu
Na tym spisie nie ma potworów sprzed grudniowego updatu, które bez wątpienia występują w grze, więc z nowymi beho może być tak samo.
Nowe potwory są (np. Djinny, Ancient Scaraby), lecz "bosów" nie ma, czyli faraonów, czy też Yeti.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lolek z Lolowa
Bardzo dziwna sprawa z tym kodem. Hummm.
Twój nick chyba tłumaczy treść wypowiedzi.

@Topic:
Przerobiłem już mase kombinacji z kodem, niestety - dalej nic, mimo, że mam już kilkanaście powtarzających się ciągów cyfr to nic mi to nie mówi, dziele, dodaje, potęguje, mnoże, odejmuje - po prostu to jest nierozwiązywalne z tak małą ilością pewnych informacji (1=tibia)! Chyba trzeba wziąść się za szukanie podpowiedzi w grze, a nie za dalsze zabawy z kodem ...
Dejvo jest offline  
stary 15-06-2005, 23:55   #69
Dionix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 06 2005

Posty: 19
Domyślny

tu chodzi o język beholderów wiem bo czytałem bodajże na tibia world
wciąż próbują rozgryść już nawed coś im wychodzi więc pozostaje czekać
Dionix jest offline  
stary 16-06-2005, 07:33   #70
Liado
Użytkownik Forum
 
Liado's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004

Posty: 277
Liado ma numer GG 5663472
Domyślny

@UP
-.- Dzięki że nam powidziałeś o co chodzi.

A ja popieram kogośtam który mówił żebyśmy poszukali więcej wskazówek a później wzięli się za rozszyfrowywanie. A może ktoś wie jak kryptolodzy rozszyforwywują takie dziwne języki?
__________________



Liado jest offline  
stary 16-06-2005, 08:19   #71
moF
Użytkownik Forum
 
moF's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: CalmerA
Wiek: 32

Posty: 447
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 68
Skille: 83/82
Poziom mag.: 7
Domyślny

Temat bardzo mnie zaintrygowal ... Wyraze swoje zdanie na temat lecz odbiegne tym troche od wszystkich "kodowych" teori a sklonie sie ku npc'kom i tego typu sprawa. Mysle ze o kod trzeba popytac wlasnie npc. ale nie jakis tam byle jakich np. sama ktory dziennie kupuje odemnei sterte zelastwa tylko np. tego npc. necro znajdujacego sie w dziurze z respem 2 beholderow i 1 ghoule przy thais. Drugim mojim pomyslem jest aby poszperac w BK vilage a dlaczego wlasnie tam ?! Bo bk uznawal beholdery za jego jedynych prawdziwych przyjaciol pisal tez ze jako jedyne go "respectowaly". Poszperam po szkole bo teraz musze sie zmywac i nie mam czasu zajrzec do tego necro. Napisalem to bo zauwazylem ze od 2 strony wszyscy zaczeli skupiac sie tylko na kodzie o ktorym wiemy najmniej.

Edit@: Wszystkie proby mnozenia , dodawania , dzielenia i wykonywania innych czynnosci matematycznych sa wedlog mnie juz rozpaczliwym wolaniem o pomoc w rozwiazaniu zagadki. Nigdzie nie jest napisane ze trzeba cos liczyc. Dostajemy do reki gotowy text przedstawiony za pomoca licz. Oraz 3 podpowiedzi 1 - tibia , 469 , 856114519 i imie naszego beho z hg. Ja osobiscie zaczne sie w to bawic od dzis ... I dopiero po przetrzepaniu wszystkiego zaczne bawic sie w kod. Bo posiadajac malo informacji mozna szukac i pytac ale nie starac sie rozwiazac szyfr.

Edit2@: Nie mam pacc ale jesli chodzi o ksiarzki pomyslalem o bibliotece w ktorej respi sie necro na darmie.
__________________
Twoja sygnatura łamała regulamin z powodu swojej wielkości lub sumarycznej wagi obrazków.

Ostatnio edytowany przez moF - 16-06-2005 o 08:32.
moF jest offline  
stary 16-06-2005, 11:12   #72
Querix of Ice
Użytkownik Forum
 
Querix of Ice's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 90
Querix of Ice ma numer GG 7778722
Żarówka

Hmm dzięki takim np.kodom tibia mimo złej grafiki trzyma klimat
A co do tego języka 469 to nawet jeżeli ktos pomnoży podzieli odejmie spotęguje itd. i otrzyma jakieś liczy to co mu to da, co z nimi zrobi

Nie chce mi sie iść do HellGate ale ktoś mógłby pójść i spróbować z moim pomysłem, mianowicie spróbowac rozmawiac z tym beholderem

Po prostu podejść do niego i powiedziec ..... "hi" "46575455" "2548542" "5454548" i tak próbować
(liczy podałem losowo -.-)
__________________
Querix of Ice

voc :
skils : 88/63
m lvl : 18
lvl : 72




||...||....||.||..||\/||..||..||\..||..||||||..||||||..||
||...||....||.||..||\/||..||..||\\.||..||...||.....||....||
||...||....||.||..||...||..||..||..\\|..||||||.... .||....||
||...||||.|||||..||...||..||..||...||..||...||.... .||....||

..............Earth...........Air............Fire. .........Water
Querix of Ice jest offline  
stary 16-06-2005, 12:17   #73
Fisalu
Użytkownik Forum
 
Fisalu's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2005
Lokacja: piła
Wiek: 32

Posty: 52
Imię: Fisalu
Profesja: Elite Knight
Świat: Xantera
Poziom: 79
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
Fisalu ma numer GG 8734418
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dejvo
Nowe potwory są (np. Djinny, Ancient Scaraby), lecz "bosów" nie ma, czyli faraonów, czy też Yeti.
Djiny i Acient Scaraby to już nie są nowe potwory -_- Chodziło mi o Crypt Shamblera, Bonebeasta, Licha itp.
Fisalu jest offline  
stary 16-06-2005, 12:36   #74
Repos
Użytkownik Forum
 
Repos's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2005
Wiek: 38

Posty: 131
Stan: Niegrający
Imię: Repos
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 38
Skille: 72\71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Nie wiem, czy ktos tu zamiszczal caly tekst ksieg beholdrow, wiec daje link:

http://www.repos.republika.pl/Beholdero.txt
Repos jest offline  
stary 16-06-2005, 13:07   #75
Dionix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 06 2005

Posty: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kolutib/liado
@UP
-.- Dzięki że nam powidziałeś o co chodzi.

A ja popieram kogośtam który mówił żebyśmy poszukali więcej wskazówek a później wzięli się za rozszyfrowywanie. A może ktoś wie jak kryptolodzy rozszyforwywują takie dziwne języki?

ej a czego sie spodziewałeś? że ci podam alfabet beholderów? tylko mówie że to ich język bo niektórzy nawed tego nie wiedzą
Dionix jest offline  
stary 16-06-2005, 13:41   #76
Viho
Użytkownik Forum
 
Viho's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2005
Lokacja: Tu gdzie tysiące bloków...

Posty: 36
Domyślny

469 znaczy Gharonk

przeczytajcie sobie mojego posta na 6-tej stronie tego tematu jest tam kilka slow po Beholderowemu
__________________
Przekroczone limity sygnatury
Viho jest offline  
stary 16-06-2005, 14:28   #77
moF
Użytkownik Forum
 
moF's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: CalmerA
Wiek: 32

Posty: 447
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 68
Skille: 83/82
Poziom mag.: 7
Domyślny

Sprawdzilem necro przy thais w jaskini beholdera ... I z przykroscia stwierdzam ze nie jest skory do rozmowy.
__________________
Twoja sygnatura łamała regulamin z powodu swojej wielkości lub sumarycznej wagi obrazków.

Ostatnio edytowany przez moF - 16-06-2005 o 14:29. Powód: napisalem behe zamiast beho :o
moF jest offline  
stary 16-06-2005, 14:40   #78
Viho
Użytkownik Forum
 
Viho's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2005
Lokacja: Tu gdzie tysiące bloków...

Posty: 36
Domyślny

Notes about gharonk language
... On the third day in this city, an adventurer came back from his travellings. He looked like he hadn't had something to drink for days; his cloth were dusty and full of sand. I can only guess, what happened to him or which places he visited during the last days.
As soon as I saw him (I was the first to find him - what a luck, what a honor! Without my help, I think he would have died of thirst!) I tried to communicate with him, but he always just repeated the words:
"Orzog! Nag Orzog! Atul! Atul! Nag mob mula! Atul!" (to pewnie cos w stylu stac, mowie stac albo...myslcie wy)
I didn't know, what he meant, but it wasn't of importance at this moment.
After giving him something to drink, he recovered quickly. Maybe I try to talk to him again tomorrow...

--------------------------------------------------------------
Notka nr. 2

Notes about gharonk language

... On my second day here, I found out, that this language isn't that difficult to learn. The grammar seems to be a simplified but quite usual grammar. I try to find out some of the words. One day, after killing a lion, one of the inhabitants of the town returned, telling everyone: [B]"Nag narat umog yargoth!" [/b] I tried to figure out, what the single words mean, but I had not enough time. Maybe I can do that later on...

Jak na poczatq widac jezyk nie jest trudny do anuczenia sie i ma prosta gramatyke...tylko ten ktos nie zna jeszcze wszystkich slow...

-----------------------------------------

Notka nr. 3

Notes about gharonk language

... It's now the forth day here in this town. I wasn't able to find out, how the town is called, but that doesn't seem important to me. More important seems to me to find out more details of gharonk language. I found out that they use some words for some different but similar expressions. Gharonk doesn't seem to distinguish between the word for "I" (nag) and the words for "mine", "my", "me", and so on. That makes the language more simple, and I think it's always clear what it means from the context. Of course, that are only speculations, I'm not quite sure about it at all...

... It's now my last day of the first week here. From day to day, I am able to talk more and better
with the people living here. I like it, the people are nice, I get food and drink. The king, or I'd better say their leader, showed me his "throne". It's more like a place on the floor, where he sits when talking to his people. He pointed with his finger at this place, saying: "Nag mogurz, nag mogurz". I guess, it means something like "my place, my place". I found out many other words, I wrote them all down in a table. Maybe I'll teach this language one day to someone, who is interested in....


Pisac tlumaczenie?? :S Nie chce mi sie tlumaczyc calego tekstu naraz wiec jesli nie wiecie o co gdzies chodzi to piszczie czego nie rozumiecie a wam przetlumacze

AAaaaaaaaa btw na 6 stronie sa tez informacje na temat Kolorow i tak/nie. Nie wklejalem tego tutaj bo mozecie to sobie przeczzytac w tatmym poscie :>
---------------------------------------------------


Moim zdaniem nie jest to do konca o jezyku beholderow bo mowa jest tu o ludziach.. "with the people living here. I like it, the people are nice" zyja oni w podziemach wiec prawdopodobnie chodzi tu o nekromantow ktorzy tak jak beholdery lubia bawic sie nekromacja i umarlakami. te jezyki moga miec ze soba wiele wspolnego...Teksty te pochodza z ksiazek pod Desert Dungeon'em jak wiadomo jest tam troche beholderow, byc moze za czasow pisania tego pamietnika przez pewnego podroznika bylo tam ich miasto i byc moze wcale nie wygladaly tak jak teraz czyli kulka i pare macek, moze mialy bardziej humanoidalne ksztalty...
desert dungeon ma tez swoje zagadki, moze dowiemy sie jeszcze czegos wiecej...a moze te ksiazki poprostu znajduja sie pod desetem a wcale nie opisuja miejsc i zdazen ktore mialy tam miejsce... moze tu chodzic o takie miejsca do ktorych nie wiadomo jak wjesc np: Knight watch tower, Budynek na Femour hills itp...byc moze jesli komus uda sie tam wejsc odnajdzie nowe ksiegi z nowymi informacjami i jakimis wskazowkami,.... nigdy nic nie wiadomo
__________________
Przekroczone limity sygnatury

Ostatnio edytowany przez Viho - 16-06-2005 o 15:09. Powód: Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz :P
Viho jest offline  
stary 16-06-2005, 14:44   #79
moF
Użytkownik Forum
 
moF's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2004
Lokacja: CalmerA
Wiek: 32

Posty: 447
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 68
Skille: 83/82
Poziom mag.: 7
Domyślny

up@:

ja i wielu innych uzytkownikow byl/bylibysmy wdzieczny za przetlumaczenie tego textu. Nie ucze sie anglieskiego na tyle dlugo by zrozumiec wsyzstko (rozumiem wiekszosc ale wole byc pewnym ) a nie chce uzywac tlanslatorow bo to i tak nic nie da :> Wiec jesli mozesz ...

edit@: pewnie masz sporo racji. Ja osobiscie uwazam ze w hg juz malo co mozna znalesc ale jednym z innych miejsc przebywania beho jest jak juz mowilem bk vilage.
__________________
Twoja sygnatura łamała regulamin z powodu swojej wielkości lub sumarycznej wagi obrazków.

Ostatnio edytowany przez moF - 16-06-2005 o 15:08.
moF jest offline  
stary 16-06-2005, 15:08   #80
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Viho
Notes about gharonk language
... On the third day in this city, an adventurer came back from his travellings. He looked like he hadn't had something to drink for days; his cloth were dusty and full of sand. I can only guess, what happened to him or which places he visited during the last days.
As soon as I saw him (I was the first to find him - what a luck, what a honor! Without my help, I think he would have died of thirst!) I tried to communicate with him, but he always just repeated the words:
"Orzog! Nag Orzog! Atul! Atul! Nag mob mula! Atul!"
I didn't know, what he meant, but it wasn't of importance at this moment.
After giving him something to drink, he recovered quickly. Maybe I try to talk to him again tomorrow...
... Podczas trzeciego dnia w tym mieście, podróżnik wrócił z wyprawy. Wyglądał, jak gdyby od paru dni nie miał nic do picia; jego ubrania były zakurzone i całe w piasku. Mogę tylko przypuszczać co się z nim działo albo jakie miejsca odwiedził podczas ostatnich dni.
Gdy tylko go zobaczyłem (pierwszy odnalazłem go - co za szczęście, co za honor! Bez mojej pomocy, myślę, iż umarłby on z pragnienia!), próbowałem się z nim porozumieć, lecz on ciągle powtarzał słowa:
"Orzog! Nag Orzog! Atul! Atul! Nag mob mula! Atul!"
Nie wiedziałem, co miał na myśli, ale to nie było ważne w tym momencie. Po tym jak dałem mu coś do picia, odzyskał siły szybko. Może spróbuję z nim porozmawiać znowu jutro...

Jak to powiedział Niho, o ile notki te mówią nam o języku beholderów (a raczej języku na który podróżnik tłumaczy "cyferki" beholderów), to nag znaczy ja, mój, moje, mnie, itp.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 16-06-2005 o 15:15.
Rothes jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.


Powered by vBulletin 3