Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-01-2008, 09:23   #601
Pan Yuzek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 08 2006
Lokacja: Polska
Wpisy bloga: 1

Posty: 373
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Pan Yuzek ma numer GG 8927644
Domyślny

@up
Debilu popatrz na date... Ten poradnik byl pisany w 2003 roku(czy tam 2004 nie chce mi sie sprawdzac). Wtedy nie bylo rozdzek i wogule bylo inaczej. Nim cos napiszesz zastanow sie...
__________________
ta
Pan Yuzek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-01-2008, 16:07   #602
Ultrazoo
Użytkownik Forum
 
Ultrazoo's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 82
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Era Zero
Świat: Honera
Poziom: 85+
Skille: 92/74
Poziom mag.: 19
Ultrazoo ma numer GG 7675744
Domyślny

No tak...Ale nie każdy patrzy na date...Nie trzeba odrazu wyzywać ani krytykować.
Ultrazoo jest offline  
stary 13-01-2008, 22:44   #603
PandeSin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 09 2007
Lokacja: Bełchatów

Posty: 51
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Hiberna
Poziom: 62
Poziom mag.: 50
Domyślny

Kiedyś były lepsze czasy.. zeby zdobyć chociaż taki 30level trzebabyło sie troche namęczyć... a teraz? kilka dni i mozna miec około 30 level kazdą prefesją
PandeSin jest offline  
stary 16-01-2008, 15:34   #604
Kubusia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Lokacja: Olsztyn

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zuval Truj
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Hiberna
Poziom: 23
Skille: 22
Poziom mag.: 35
Kubusia ma numer GG 10641435
Evul Rzartójesz se??

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sephiroth Pokaż post
Myślę że pokuszę się o wykonanie jakiegoś drobnego szkicu o tym co początkujący mag bić może bądź powinien.

1: Osy: możliwość szybkiego nabicia lvl 9, potrzebnego do robienia fire fieldów, albo od razu 10 dla HMM. Sprzęt z rooka z minimalnym upgradem (a jak mieliście dobry na rooku to i bez) starczy. Uwaga: na osach się nie zarabia.

2: Trolle: sprzęt potrzebny taki jak do os, wolniej się na nich expi, ale można na pierwsze czary zarobić [polecane zamiast os jeśli po opuszczeniu rooka i podstawowych zakupach (wystarczy jakaś broń, opcjonalnie scale armor, oczywiście pierwszy czar, utevo lux lub exevo pan) zostanie Wam mniej niż 500 gp.

3: Orki: Można zamiast trolli/os bić od początku, ale wtedy lepiej jest kupić ekwipunek żeby nie stać jak baran czekając aż życie wróci ani nie marnować za dużo many na leczenie. Miła opcja po osach/trollach.

4: Gobliny: tak jak orki, nieco szybciej się expi, nieco mniejszy dochód.

5: ROTY: Można zacząć bić nawet na ósmym lvlu, ale ja polecam zacząć nie wcześniej niż na 12. Oczywiście należy uważać żeby im się nie dać otoczyć i to nawet około 20 lvlu. Jeśli się je wcześnie zaczyna lepiej mieć ze sobą w rezerwie GFB albo chociaż fireballa, ale można zamiast nich użyć fire/energy fielda. Wystarczą żeby się odgrodzić od nadmiaru. Oczywiście nadmiar to więcej niz 2 na raz. Przynoszą spory dochód jak na możliwości niskopoziomowego maga.

6. Amazonki: Jeden z bardzo nielicznych gatunków potworów który po updacie stał się milszy. Mag może walczyć wręcz z pojedynczą około 15 lvlu, a teraz kiedy się nie tłoczą koło człowieka dość łatwo uciec jeśli napadnie nieszczęśnika większa grupa. Exp znośny, loot pożal się Boże.

7. Valkirie: Raczej odradzam walkę wręcz z nimi przed lvl 20 i skillami 19-20/25-26, ale cierpliwi znajdą w nich bardzo wdzięczny obiekt użycia fieldów bądź bomb (zależy od ilości jaka się pojawi). Oczywiście należy zostawić niespodziankę i się przemieścić w dół bądź w górę, potem czekać aż nad postacią się pojawi numerek expa. Nienajgorszy exp na mały lvl, kiepski dochód, szansa na zdobycie własnego dającego satysfakcję plate armora, bez kupowania od łaskawego high/midlvla

Obie powyższe mogą dać miłe dla oka błyskotki

8. Dwarf soldier: Sposób na dorobienie nieco gotówki chociaż z kiepskim expem. Na lvl 22+ można bić grupki summonując ghoula lub dwa, poniżej można bić runami ale aż takiego dochodu nie dają żeby zapewnić opłacalność. Można bić wręcz, ale spróbujcie z pojedynczym i mając pod ręką drogę ucieczki. Trudno mi dokładnie określić jakie skille i lvl są potrzebne żeby zatłuc takiego w hth, ale zabicie go bez magii kosztuje więcej hp niż zabicie w ten sposób valkirii.

9. Giant Spider: Można zacząć się z nimi bawić nawet wcześniej ale ja polecam po przekroczeniu lvl i mag 25, zmniejsza to nieco ilość potrzebnych do zabicia runów i daje pewien margines przewagi prędkości przy uciakaniu (bo o blokowaniu magiem nie ma mowy). Bardzo dobry exp, loot zależy od szczęścia, ale zazwyczaj jest jakiś niewielki zysk jak się je z HMM bije, przy farcie można mieć spory zysk. (Edit: W zwiazku z update polecane jest poczekac so ~70lvl)

10. Smok: Albo z blokerem, albo na lvl 28+ z DSami. Ryzyko spore, ale stosunkowo małe koszty polowania (przy DSach) co pozwala zarobić jak jesteśmy w kropce. Szansa na dość miłe itemy.

11: Cud nad cudy zwany Dwarf Guardem. Pojedynczo raczej niebezpieczny być dla maga lvl 20+ nie powinien, grupka bije straszliwie jeśli pozwolić jej do siebie podejść. Można bić na wiele sposobów. Dla expa: HMM i GFB, ewentualnie burst arrows (chociaż powoduje to spore koszty), albo dla odbicia się od dna zarabiając przy tym średnio więcej niż ze smoków w podobnym czasie i przy podobnych wydatkach (choć bez szans na cokolwiek naprawdę miłego) od lvl 27 można bić z monkami.

Poradnik z założenia jest dla początkujących więc chyba nie ma sensu wspominać o dużych potworach, jest też wiele mniejszych których tu nie wymieniłem a z których można skorzystać, ale myślę że nie zapomniałem o żadnym z kluczowych. (rozważałem dodanie cyklopów, ale nie mam pomysłu kiedy należy zacząć się z nimi bawić, ani jak).


Coś się stworzy

DL: wredne bydle... summonujesz DSy, wklepujesz utamo vita i strzelasz z jedną ręką w pobliżu entera z HMM. Modlitwa żeby i tak się na Ciebie nie przerzucił nie zaszkodzi, ja dodatkowo lubię się napić krwi tych DLi które zabiję

hero:
single: summony albo 2 DS albo 2 mino archery, osobiście polecam DS, jakie by nie były należy je trzymać na prawo od blokera w czasie czekania na resp
double: ustawić się najlepiej na pierwszym na wschód od wejścia do ich miłego legowiska skręcie korytarza, bloker się nabiega, ale to nie maga zmartwienie
1 summoner: 2 DS i jazda
2 summonerów: do wyboru: po 2 DS, po 2 mino archery, albo jedno to i jedno to
triple: blokera ustawić miedzy filarami 1 pole na północ jeśli bawimy się DSami lub mamy mieszane summony, dokładnie między filarami jeśli same mino archery, ale nie jestem pewny czy wtedy resp nie spowalnia. Dodatkowo warto zabrać na ten spawn trochę eksplozji i HMM bo się pristesski i huntery przyplątują co chwila.

demon: brak filozofii... zakładasz mana shielda, stajesz tak żeby możliwie szybko móc przemieścić się wyżej lub niżej jak na Ciebie cel zmieni i walisz z SD. Przy słabszym blokerze najpierw zabijaj fe w takim tempie jak tylko się pojawiają.

Nie mam nic przeciwko krytyce, byle konstruktywnej. I mam nadzieję że komuś się to przyda.

Edit: cholera zapomniałem wykreślić z nazwy "Ars Magica czyli" przed wysłaniem Czy mogę prosić o jej poprawienie?

------
Edit by Gremlin
Mam nadzieje ze dobrze poprawilem temat?
Edit by Sephiroth
Właśnie o to chodziło, dziękuję.
Edit by Gremlin


<lol2> Na trole z takim eq jak na rooku lol kupujesz p seta lub k seta i idzesz expic na ac lub roty i na ac lub rotach do 22 lvl potem poh itd...
Kubusia jest offline  
stary 16-01-2008, 20:25   #605
adamOo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 01 2007

Posty: 58
Domyślny

Jak mogę najlepiej wykorzystać 25 ed do zarobku? Na razie zbieram kamienie na edron, ale może jest jakiś jeszcze lepszy sposób?
adamOo jest offline  
stary 19-01-2008, 16:07   #606
prawie_demon
Guest
 

Posty: n/a
Brak ikony

kurde co za debil to pisal na to pisal mam 7 bo mnie ktos ubił i spokojnie wale w amazonki niewiem terz dlaczego nie umieczono duchuw przeciesz ja z kolegami j2 na 8 i 7 lvl je spokojnie bijemy a jakie zyski exspa.
 
stary 20-01-2008, 12:40   #607
Aevolana
Użytkownik Forum
 
Aevolana's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 346
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: --
Świat: Vinera
Poziom: 27
Skille: --/20
Poziom mag.: 24
Aevolana ma numer GG 1659555
Domyślny

kit... za slabe jak na poczatek osy mozna usunac roty na 9 lvlu na loozie,troche zbyt bojazliwy jestes, takto spoko
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez google
Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.
I po co komu tłumaczenia tibia.pl ?
Tibia spoko giera, ale umiar trzeba zachowac
http://forum.tibia.pl/group.php?groupid=178
Jeśli grasz D lub ED to smialo
Aevolana jest offline  
stary 02-02-2008, 12:11   #608
foxer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 02 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Nerana
Poziom: 28
Poziom mag.: 27
Domyślny

Kompletne badziewie dwarf guarda na 20+??? Ja go biłem zaraz jak kupiłem poision fielda. To samo ma się do d. soldierów. Amazonki i valkirie można grupami bićod początku. jak dla mnie to daje 3/10
foxer jest offline  
stary 02-02-2008, 23:25   #609
Adekor
Użytkownik forum
 
Adekor's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Slayer'Man
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 27
Skille: 60/45
Poziom mag.: 9
Oczko

Nie Jest Aż tak zły ten poradnik !
Ale coś mi w nim brakuje...
Adekor jest offline  
stary 03-02-2008, 12:15   #610
Tiger437u
Użytkownik forum
 
Tiger437u's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2008

Posty: 40
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Keltera
Poziom: 25
Skille: 55/55
Poziom mag.: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aevolana Pokaż post
kit... za slabe jak na poczatek osy mozna usunac roty na 9 lvlu na loozie,troche zbyt bojazliwy jestes, takto spoko

Moim zdaniem on zrobił poradnik dla takich graczy co zaczynają
Napisał takie słabe stworki żeby nie dedli przypadkiem

A moja ocena to jakieś 5/10
Tiger437u jest offline  
stary 04-02-2008, 19:52   #611
kijwieco
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2008
Lokacja: Ostrowiec Św.
Wiek: 28

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: >><<
Świat: HMMM ^^
Poziom: 44
Skille: 83/83
Poziom mag.: 6
Wyślij wiadomość przez ICQ do kijwieco kijwieco ma numer GG 602128 Send a message via Skype™ to kijwieco
Domyślny

DRUID I SORCERER
8-15lvl Najlepiej Thais. Polecam expienie do 15lvla pod miastem na orcach lub rotkach (osobiście polecam orci poniewaz jest ich duzo i ladny exp, jesli ktos woli w ciagu godziny zarazbiac te 100gp wiecej to ok, ale z orcow mozna zbieac sabre i sprzedawac u Sam'a po 12gp , chain armor po 70).

15-19lvl Nadal orci (roty to juz nie chyba ze ktos chce znowu te pare gp wiecej) lub jesli komus nie zalezy na kasie cyclopy, z ktorych zadko cos cennego wyleci.

19-XX lvl Najlepiej dwarfy guardy z ktorych leci duzo expa a loota tyle ze boj sie boze.... albo Ghost Land ((( poziom z ghoulami i scorpionami ))). Jesli wejdziecie na ghoule sprawdzcie okolice czy nie ma zlurowanego demon skeletona ((( poziom pod nimi jest ich cala masa )))
Albo mumie kolo venore ((( respia sie tez tam beho i rotki ))) Znajduja sie one na bagnach. Trzeba sie wyposazyc w: lopate (1 dziora do odkopania ) , line (liczne dziory ^^), kilof ( aby rozkopac wejscie do mumi, nie zrobisz tego lopata!! only kilof!! ). Dodam ze mumie dosc mocno bija ale z nich leci po 80+gp, zatruwaja i wysysaja zycie wiec trzeba wziasc duzo lekkiego food, manaski i heale, ale na 100% sie zwroci.
kijwieco jest offline  
stary 05-02-2008, 10:11   #612
Rajf
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 02 2008

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sila Madin
Profesja: Druid
Świat: Candia
Poziom: 31
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kubusia Pokaż post
Na trole z takim eq jak na rooku lol kupujesz p seta lub k seta i idzesz expic na ac lub roty i na ac lub rotach do 22 lvl potem poh itd...

W tamtych czasach ceny za K-set były ogromne i byś musiał zbierać parę miesięcy aby kupić
Rajf jest offline  
stary 05-02-2008, 10:42   #613
FryzjerZenon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 01 2008

Posty: 102
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez foxer Pokaż post
Kompletne badziewie dwarf guarda na 20+??? Ja go biłem zaraz jak kupiłem poision fielda. To samo ma się do d. soldierów. Amazonki i valkirie można grupami bićod początku. jak dla mnie to daje 3/10
dziecko debilu, zobacz na date!!!
[b]PAJACE ZOBACZCIE NA DATE, A POTEM SRAJCIE, ZE WAM PORADNIK NIE PASUJE!
__________________
Myślisz, że bylbyś dobrym managerem klanu counter-strike? Sprawdź się! Wystarczy, że kliknieszTU!
FryzjerZenon jest offline  
stary 06-02-2008, 22:17   #614
Pazerniak
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 02 2008

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hell Phes
Profesja: Paladin
Świat: Canida
Poziom: 27
Poziom mag.: 10
Żarówka

Ladny Poradniczek ;
Pazerniak jest offline  
stary 11-02-2008, 10:15   #615
Abrian
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Expowisko dla druida

Mam 34 level druida i niewiem gdzie dalej expić.
Do niedawna expilem na cyclopach ale za każdym razem gdy wybierałem się na expa musiałem kupować 1 bp mana potion.
w ten sposób nic nie zarabialem.
Kto mi powie gdzie teraz powinienem expić tak że przy okazji bym dobrze zrobił?
 
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.


Powered by vBulletin 3