Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-03-2012, 18:27   #1
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Witam.


Przejdźmy wprost do sedna tematu, nie będę się rozpisywał nad genezą tego wszystkiego, jest tyle kolorowych temacików na ten temat, że jeśli macie ochotę na trochę fabuły to przejrzyjcie sobie najpierw kilka artykułów na temat 469, a potem wróćcie tu. Przedstawiam wam czysty fakt. Wręcz spoiler znany od dawna, który co prawda jest tylko zalążkiem tego wszystkiego, ale jednak... Pomaga zrozumieć pewne rzeczy.

Zacznijmy od początku. Czaszki obok biblioteki. Te o których również wspominał ten, który tak pięknie pisał bajki. Czy one naprawdę coś oznaczają?
A i owszem... (I tu powinno pojawić się zdziwienie)

3 1 6 1
1 2 1 1
1 1 3 1
4 6 1 1

No cóż, wyliczmy wyznacznik macierzy.
Jest to wiedza na poziomie 1 roku studiów i nawet gimnazjalista by to pojął, więc raczej nie muszę wam tłumaczyć.



Wyszło -7. (Jeszcze większe zdziwienie, bo bajkopisarz też o tym wspomniał) Czy to coś może oznaczać... Tak, może. W ten sposób dekoduje się niektóre wyrazy. (O tym już nie wspomniał, nie powiedział też jak)



W pojedynczych, prostych wyrazach, wartości najzwyklej w świecie się do siebie dodaje.

T I B I A= 12+1+(-6)+1+(-7)=?

Ah, nie jestem pewien. Upewnijmy się...



A więc, TIBIA= 1

Gratuluję, macie bazową wiedzę na temat 469.
Dodajmy do tego to co mówią nam książki i NPC, ciąg cyfr może oznaczać literę, sylabę lub całe słowo. Więc, czy ciąg zawsze dekoduje się w tak prosty sposób jak ja uczyniłem to teraz? Otóż nie. I w tym tkwi problem. Co prawda udało mi się zagłębić tą wiedzę nieco dalej niż ta bazowa którą tu teraz przekazałem i teoretycznie mógłbym próbować rozkodowywać książki, ale powiem szczerze- Pomijając to, że i tak nie wiem jeszcze wszystkiego, to samo liczenie zajmuje naprawdę dużo czasu, a Tibia to w końcu tylko gra. Niektórzy powiedzą "Ale rozkodujesz książki, zgarniesz excalibuga i WH, sprzedasz i zwróci Ci się za trud!", lecz niestety, sama wiedza z książek to nie spoiler jak na wikipedii, a wskazówki. Więc przynajmniej dla mnie, ta "gra" nie jest warta świeczki.

Kolejny temat "wiem więcej, ale nie powiem"- pomyśleli wszyscy... Owszem. Bo jeśli przez kilka miesięcy nie wpadniecie na nic więcej, to nawet ta wiedza jest wam niepotrzebna. A dawać kompletnego, lub niemal kompletnego spoilera ludziom, którzy na to nie zasługują? To dość... Głupie.


A w jakim celu napisałem to wszystko powyżej? Żeby pokazać wam, że na ten język trzeba spojrzeć inaczej. To jest po prostu zagadka matematyczna. Dodajcie do tego co napisałem własną wiedzę o bonelordach, to w jaki sposób mówią, przypatrzcie się znakom... i być może uda wam się rozwiązać to, w jaki sposób należy czytać ciągi, jak wyławiać sylaby a jak wyrazy... I w końcu, jak odczytać całość. I nie będę wam mydlił oczu- to co teraz zrobiłem i co chciał wam przybliżyć bajkopisarz... to najłatwiejsza część. Jednak teraz przynajmniej macie jakiś punkt zaczepienia.



~A/

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 12-03-2012 o 17:22.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2012, 17:35   #2
Krizz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 08 2005

Posty: 805
Domyślny

czyścimy---

Ostatnio edytowany przez Krizz - 15-03-2012 o 15:51.
Krizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 02:34   #3
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Srali muchy, będzie wiosna. Widać sezon ogórkowy w pełni.
Dlaczego niby 12+1-6+1-7? Tak, wiem skąd te cyfry, a dlaczego akurat +-+-? Ot tak, z dupy? Mając dany zbiór liczb i znając wynik, który chcemy osiągnąć, praktycznie ZAWSZE możemy osiągnąć ten wynik wykonując odpowiednie operacje na liczbach z tego zbioru.

Ja znam tajemnicę 469 i mogę wam powiedzieć, że on kłamie. Nie powiem wam jak rozkodowywać słowa z 469, bo pracuję nad questem na magic longsword i nie chcę, żeby mnie ktoś ubiegł. Znajcie moją hojność i łapcie ten ochłap wiedzy, nędznicy. Pokażę wam, jak zapisywać wyrazy w języku 469.

Najpierw mnożymy pierwsze trzy liczby. Następnie mnożymy trzy ostatnie liczby. Potem od pierwszego wyniku pomnożonego przez środkową liczbę odejmujemy drugi wynik pomnożony przez środkową liczbę. Otrzymaną liczbę mnożymy przez środkową liczbę. Odejmujemy środkową liczbę. Odejmujemy największą z liczb. I jeszcze raz odejmujemy środkową liczbę.
Przykład:
a = -7
m = 5
e = -3
r = 10
i = 1
o = 7
v = 14
(-7)*5*(-3) = 105
14*7*1 = 98
105*10 - 98*10 = 70
70*10 = 700
700 - 10 = 690
690 - 14 = 676
676 - 10 = 666.
I tak oto zapisaliśmy "ameriov" w 469, a ameriov jest szatanem. Dziękuję za uwagę.

@kolega up

Cipsoft zmienił nazwę beholderów, bo nie miał praw autorskich do pierwotnej nazwy.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 17:16   #4
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Dlaczego niby 12+1-6+1-7? Tak, wiem skąd te cyfry, a dlaczego akurat +-+-? Ot tak, z dupy?
Ou, znaczy się, nie wyjaśniłem do końca?
Dlaczego +-+-? Kolejne wartości dla podanych liczb się dodaje. No, a że akurat np "a" to -7, to pominąłem zapis 12+1+(-6)+1+(-7) bo wydało mi się to dość oczywiste. Ale okej, edytuje, żeby nie było kolejnych nieporozumień.

PS. "12" nie jest cyfrą


~A/
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.

Ostatnio edytowany przez Ameriov - 12-03-2012 o 17:27.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 21:39   #5
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
Ou, znaczy się, nie wyjaśniłem do końca?
Dlaczego +-+-? Kolejne wartości dla podanych liczb się dodaje. No, a że akurat np "a" to -7, to pominąłem zapis 12+1+(-6)+1+(-7) bo wydało mi się to dość oczywiste. Ale okej, edytuje, żeby nie było kolejnych nieporozumień.
NO CO TY POWIESZ?! POWAŻNIE? Pytałem raczej o to, skąd niby wiedzieć, że te wartości się dodaje i skąd niby wiadomo, że a to -7, b -6 itp. (tak, wiem że -7 to wyznacznik tej macierzy). Zgaduj zgadula? Pomysł jest idiotyczny, bo wynika z niego, że niektóre słowa można by zapisywać jako liczby ujemne, a nie ma takiego zapisu w 469. A jeśli niby ten "algorytm" kodowania jest tylko dla słowa Tibia, to tym bardziej nie ma to żadnego sensu.

Cytuj:
PS. "12" nie jest cyfrą
Ale do jej zapisu użyłeś cyfr

Ty już kilka lat temu twierdziłeś, że poznałeś tajemnicę 469, tylko wówczas jeszcze ponoć nie odczytałeś ksiąg, bo to zbyt trudne, nawet jeśli znamy metodę odczytywania. Rzeczywiście musi to być trudne, skoro minęły lata, a ty nadal jesteś w tym samym miejscu i wciskasz ludziom ten sam kit. Widzisz, niektórzy mają dobrą pamięć (:

edit.
A propos macierzy: o ile się nie mylę, to w którymś tam upie zmieniła wygląd i jest teraz macierzą 3x3 i prawdopodobnie zmieniło to jej wyznacznik. Chyba, że da się tam dać look pod te kości i zobaczyć ile jest czaszek. Nie chce mi się sprawdzać, ale jeśli nie, to automatycznie upada każda teoria związana z tą macierzą.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 12-03-2012 o 21:44.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 22:52   #6
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

Jak Ci sie nie chce to nie gadaj. Przez zmianie grafiki po prostu trudniej dostrzec 4rty rząd, ale on tam nadal jest niezmieniony.

Chyba nie sadzisz, ze siedzialem codziennie po 5 godzin, żeby rozgryźć to, do czego jeszcze wtedy nie doszedlem? No tak, kilka lat temu znałem metodę odczytywania pojedynczych wyrazów (czyli to, co dopiero teraz wam pokazalem) i metodę sylab. Nadal nie wiedziałem jak rozkodować ciąg, kilka razy w roku nad tym siedziałem i po 2 latach na to wpadłem. Chociaż NADAL nie wiem jednej rzeczy, która co prawda nie jest kluczowa, ale bez tego nie mogę rozkodować części ksiąg (liczby w niektorych miejscach nachodza na siebie), natomiast te formulki oddzielone spacjami jestem w stanie spokojnie odczytac. No i jak sam to napisałeś, a ja zaznaczyłem wcześniej, jest to trudne.

Dobrze, ze to zauwazyles, bo na poczatku tez bralem pod uwage liczbe bezwzgledna itd, a jak sie pozniej okazalo, chociazby właśnie metoda sylab eliminuje możliwość zapisu słowa jako liczby ujemnej.

Tak, dodawanie to było czyste zgaduj-zgadula. Jak sie okazalo- trafne.


__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 23:45   #7
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ameriov Pokaż post
Jak Ci sie nie chce to nie gadaj. Przez zmianie grafiki po prostu trudniej dostrzec 4rty rząd, ale on tam nadal jest niezmieniony.
Da się zrobić tam 'look', czy nie? Bo jeśli nie, to nie jesteś w stanie stwierdzić czy tam jest 6 czaszek w czwartym wierszu.

Cytuj:
Chyba nie sadzisz, ze siedzialem codziennie po 5 godzin, żeby rozgryźć to, do czego jeszcze wtedy nie doszedlem? No tak, kilka lat temu znałem metodę odczytywania pojedynczych wyrazów (czyli to, co dopiero teraz wam pokazalem) i metodę sylab. Nadal nie wiedziałem jak rozkodować ciąg, kilka razy w roku nad tym siedziałem i po 2 latach na to wpadłem. Chociaż NADAL nie wiem jednej rzeczy, która co prawda nie jest kluczowa, ale bez tego nie mogę rozkodować części ksiąg (liczby w niektorych miejscach nachodza na siebie), natomiast te formulki oddzielone spacjami jestem w stanie spokojnie odczytac. No i jak sam to napisałeś, a ja zaznaczyłem wcześniej, jest to trudne.

Dobrze, ze to zauwazyles, bo na poczatku tez bralem pod uwage liczbe bezwzgledna itd, a jak sie pozniej okazalo, chociazby właśnie metoda sylab eliminuje możliwość zapisu słowa jako liczby ujemnej.

Tak, dodawanie to było czyste zgaduj-zgadula. Jak sie okazalo- trafne.


Tak, tak. Sylaby się zapisuje inaczej - to była kolejna zgaduj zgadula, a zdania jeszcze inaczej i tu znów zgaduj zgadula. Jak ty tak wszystko trafiasz, to może w totka zagraj.

Napisałeś "Więc, czy ciąg zawsze dekoduje się w tak prosty sposób jak ja uczyniłem to teraz?". Odpowiedź brzmi nie, bo ty nie rozkodowałeś 1 jako Tibia, tylko Tibię zakodowałeś jako 1. Różnica jest taka, że zrobienie tego w drugą stronę jest niemożliwe, bo nie wiemy z ilu liter składa się dany wyraz, co powoduje, że możliwości jest nieskończenie wiele. Gdyby beholder z biblioteki nie mówił, że "to jest 1, nie Tibia, głupcze", to nie byłbyś w stanie dojść do tego, że 1 oznacza Tibię. Pomijam już w tym wszystkim fakt, że taka postać rzeczy powoduje, że 469 nie jest językiem.

Pierdolisz i tyle, bo niczego nie rozkodowałeś. Parafrazując słowa Kmicica: kończ waść, wstydu oszczędź.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 12-03-2012 o 23:49.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2012, 21:50   #8
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Ameriov dziwie Ci się, że chce Ci się ujawniać wiedzę na temat 469 tu na tym forum. Jak sam widzisz aplaus ze strony użytkowników nie okazał się wdzięczny mimo, że ludzie, którzy publikują jakąś wiedzę czy odkrycia na temat 469 robią to chęci pomocy innym. Widzisz Averion ja osobiście znalazłem inny sposób na rozkodowywanie 469 i w wielu przypadkach udało mi się to zrobić. Za pomocą owego wzoru udało mi się rozszyfrować BLINKY i udało mi się również odszyfrować to o czym pisze wrinkled bonelord chodź ten wzór przeczy stwierdzeniu, że 3478 oznacza beholder i w niektórych przypadkach jest zupełnie bezskuteczny. Oczywiście mogę to udowodnić aczkolwiek nie mam zapału, żeby pisać tutaj o 469.

Z ręką na sercu mogę Ci pokazać multum ciekawostek i nie tylko z językiem 469 ale z samymi talonami i strange symbolem, które jak się okazuje wbrew temu co pisze o nich w tibia.pl czy wikia.com mają jednak "pewne" zastosowanie.

Dziwi mnie tylko skąd wytrzasnąłeś ten alfabet o którym wspominasz. Powiem Ci tak bo wydajesz się wiarygodny jeśli chcesz prywatnie możemy wymienić kilkoma spostrzeżeniami. Chcę to zrobić bo szukam oparcia, ale nie chce pokazywać tego byle komu np: jakiemuś darmozjadowi, który tylko czeka na to, aż wszystko otrzyma gotowe na talerzu.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-03-2012, 23:59   #9
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Ameriov dziwie Ci się, że chce Ci się ujawniać wiedzę na temat 469 tu na tym forum.
Ja też się dziwię, że szukacie poklasku akurat na forum, które jest martwe.

Cytuj:
Jak sam widzisz aplaus ze strony użytkowników nie okazał się wdzięczny mimo, że ludzie, którzy publikują jakąś wiedzę czy odkrycia na temat 469 robią to chęci pomocy innym.
Że niby co?

Cytuj:
Widzisz Averion ja osobiście znalazłem inny sposób na rozkodowywanie 469 i w wielu przypadkach udało mi się to zrobić.
A kto to Averion? To jakaś hybryda Ameriova i Avariona?
Jasne, jasne. Nie dziwne, że znalazłeś inny sposób - ilu bajkopisarzy tyle sposobów. Zapomniałeś tylko dodać, że wspomniany "wzór" opiera się na ilości palców u nóg cyklopów, cyklopów smithów i czegoś tam jeszcze, co jest wręcz komiczne.

Cytuj:
Za pomocą owego wzoru udało mi się rozszyfrować BLINKY i udało mi się również odszyfrować to o czym pisze wrinkled bonelord chodź ten wzór przeczy stwierdzeniu, że 3478 oznacza beholder i w niektórych przypadkach jest zupełnie bezskuteczny. Oczywiście mogę to udowodnić aczkolwiek nie mam zapału, żeby pisać tutaj o 469.
No ja też mogę udowodnić, że ten wzór jest "zupełnie bezskuteczny", ale masz rację, że nie ma sensu, bo po co tłumaczyć komuś, że masło jest maślane?
Jeszcze niedawno wklejałeś tu screeny z winged helmetem, którego rzekomo zdobyłeś dzięki odczytaniu ksiąg z biblioteki w HG i oburzałeś się na niewiarę i wszelkie słowa krytyki, a teraz nagle mówisz, że "odkodowałeś" blinky, ale z resztą sobie nie radzisz? Żal mi ciebie. Też mogę stworzyć wzór, który będzie pasował do 486486 - i to na poczekaniu. A nawet sto takich wzorów. A że to jedyne do czego będą pasować? To nic! Założę na forum temat i pochwalę się, że PRAWIE mi się udało...
A tak właściwie, to skąd pewność, że 486486 = blinky? Łopatologicznie: jakiś Hiszpan nazywa się Gato. Nie znasz hiszpańskiego, a ten koleś też ci nie tłumaczy swojego imienia. W związku z tym, zaczynasz na niego wołać "pies", bo koleś wygląda jak pies. Hiszpan cię zabija. Po jakimś czasie spotyka kogoś innego, kto też nie zna hiszpańskiego. Ten ktoś pyta go o imię, na co odpowiada "jestem Gato, a NIE pies, tak jak niektórzy mnie nazywają" (co w domyśle znaczy "nie mów na mnie pies, bo też zginiesz"). Czy człowiek, który zapytał o imię, ma prawo wysnuć wniosek, że gato to po hiszpańsku pies? Otóż nie, bo tak się składa, że gato to kot.

Cytuj:
Z ręką na sercu mogę Ci pokazać multum ciekawostek i nie tylko z językiem 469 ale z samymi talonami i strange symbolem, które jak się okazuje wbrew temu co pisze o nich w tibia.pl czy wikia.com mają jednak "pewne" zastosowanie.
Np. ile palców mają u nogi orkowie a ile trolle? Talony służą do kontrolowania lawy, rzeczywiście wielkie odkrycie. Możesz się tymi ciekawostkami podcierać, bo jesteś po prostu głupi. Jakie jeszcze znasz? Że Big Ben jest królem cyklopów?

Cytuj:
Dziwi mnie tylko skąd wytrzasnąłeś ten alfabet o którym wspominasz.
Jeśli nie znasz abecadła, to skorzystaj może z tej notatki, którą pewien cyklop zgubił, a która służyła mu do nauki.

Cytuj:
Powiem Ci tak bo wydajesz się wiarygodny jeśli chcesz prywatnie możemy wymienić kilkoma spostrzeżeniami. Chcę to zrobić bo szukam oparcia, ale nie chce pokazywać tego byle komu np: jakiemuś darmozjadowi, który tylko czeka na to, aż wszystko otrzyma gotowe na talerzu.
"Wydajesz się wiarygodny". Hahahahahaha. Koleś, który twierdzi, że zna rozwiązanie "zagadki 469" mówi do kolesia, który twierdzi, że też zna rozwiązanie, ale ZUPEŁNIE INNE, że jest wiarygodny! Sorry, ale jeśli on mówi prawdę, to automatycznie ty kłamiesz i na odwrót. Więc sam podważasz swoją wiarygodność. A jak dla mnie, to kłamiecie obaj. Jak szukasz oparcia, to siądź na fotelu, bo JEŚLI nawet Ameriov do czegokolwiek doszedł, to wątpię, żeby był tak głupi, żeby się tym dzielić z takim darmozjadem. W dodatku głupim darmozjadem.

Wytykałem kolejne nieścisłości, a ty zamiast uściślić, odpowiadałeś kolejnymi bzdurami, w których można było znaleźć jeszcze więcej nieścisłości, aż w końcu przestałeś odpowiadać w ogóle. Jak każdy ściemniacz. Ameriov zresztą to samo. Tak, wiem, powiecie "nie będziemy cię przekonywać, nie musisz wierzyć, jeśli nie chcesz doznać oświecenia - twoja sprawa". Jeśli wam nie zależy, żeby ludzie wam wierzyli i nie traktowali tego jako prowokacji, to po jaki chuj w ogóle zakładacie kolejne tematy z tymi rewelacjami?

Moja rada dla ciebie: opanuj język polski, zanim zabierzesz się za inne języki.
Aha, dlaczego pousuwałeś treści wszystkich swoich postów? A no tak, żeby ktoś niepowołany nie posiadł tej tajemnej wiedzy, którą w ramach zemsty na niewdzięcznikach, takich jak ja, zamierzasz zabrać do grobu!

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 19-03-2012 o 00:29.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2012, 19:12   #10
laxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2007

Posty: 374
Domyślny

Macie za dużo wolnego czasu czy co?
laxiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-03-2012, 20:21   #11
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez laxiu Pokaż post
Macie za dużo wolnego czasu czy co?
tak .
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.


Powered by vBulletin 3