Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-10-2004, 10:05   #101
Jacoo
Użytkownik Forum
 
Jacoo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2004

Posty: 50
Stan: Aktywny gracz
Imię: Light Evan
Profesja: Knight
Gildia: none :/
Świat: Astera
Poziom: 23
Skille: 67/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

PRZEPRASZAM ZA TEN TEKST
jetem zalogowany z opcja ''zapamitaj mnie''
wszystko pisal moj 11 brat
ja mam 13 i jeszce raz przepraszam
__________________
http://www.losux.pl/

Ostatnio edytowany przez Jacoo - 24-10-2004 o 18:34. Powód: SPROSTOWANIE
Jacoo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-10-2004, 13:41   #102
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Laaal, ales ty dorosły... Tylko nie zwróciłeś uwagi na jedną rzecz: ten post pięknie opisał ciebie jako gówniarza, który ma klapki na oczach, nie potrafi czytać ze zrozumieniem ani wyrażać swojego zdania nie posługując się wulgaryzmami.

Dobranoc dzieciaczku, już późno!
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 14:47   #103
Togashi Yokuni
Użytkownik Forum
 
Togashi Yokuni's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Lokacja: Piekło

Posty: 128
Stan: Na emeryturze
Imię: Apocalipsa
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 63
Skille: 93+/75+
Poziom mag.: 19
Togashi Yokuni ma numer GG 6105270
Domyślny

@Jacoo
mmmm jaka kulturka osobista do szkoły czasem chodzisz? Bo wyrwazy jak "chcem" czy "zahwycony" poprostu dobijają I co ma do tego ile grasz w tibie? Chcesz poszpanować? hmm ale plx nie tu... idz na ulice i powoź się, a najlepiej krzycz : GRAM 3 lata w tibie!!!
Ostatni raz zniżyłem się do twojego poziomu. Papa
__________________
"Tchórz nie zazna życia, bohater nie zazna śmierci"
Togashi Yokuni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 15:14   #104
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kasparov
S z a - c h u j e!!
Nie bluźnić na moim temacie!!

@Jacoo:
Khan - nie ma nic wspolnego z Gohanem... Ani z Trunksem, Vegetą, Bulmą czy kilkowiek innym z DBZ - powtarzam po raz enty!!

@Yokuni:
Wyluzuj.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 18:34   #105
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny katana

@khan
to co pokazałeś to nie jest katana to raczej marna podróbka (ostatnie katany zostały zniszczone podczas 2 wojny światowej, wtedy poległ jeden z ostatnich samurajów i zarazem został zniszczony ostatni odział samurajów)
tu macie rysunki by roland(wykonane ręcznie i zeskanowane) :
KATANA

NAGINATA(kij zakończony ostrzem)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
Taa.. Katana w Tibii to syf jakich mało. Ci, którzy się znają zdają sobie sprawę, że miecze samurajskie były jednymi z najlepszych broni siecznych w dziejach. Zarówno piękne jak i zabójcze. Wykorzystywane nawet w dzisiejszych czasach (Equilibrium, Matrix, Pulp Fiction). Według legend przecinały jednym cięciem 7 ludzi. (badania dowodzą, że 3). Tworzone przez najlepszych płatnerzy czasem nawet przez całe życie. Ech..

Ale dlaczego piszę o tym. Cóż, nie podoba mi się, co z Kataną zrobili CIPowie w Tibii.
Po pierwsze "You see a katana" już brzmi bez sensu. Poza Japonią Katana jest nazwą własną więc powinno być "You see Katana".
Po drugie - te statsy.. Katana jedynie na rooku ma jakies znaczenie. Na mainie nawet do treningow nikt ich nie chce tylko walają się po ziemi. Troche też boli, że jest jednoręczna, no ale cóż - samuraje walczyli oburącz bo taki mieli styl. Sam miecz jest wystarczająco lekki by władać jedną ręką.
Po trzecie - Cena... Oryginalna Katana kosztuje w przeliczeniu na dolary od 150-50k$. A na Tibii nie mozna jej ani kupic, ani sprzedac. (pomijając rook) Jedynie na Campie ponoć zchodzi za mniej niz 10 gp.
Po czwarte - wygląd Katany na Tibii tez pozostawia wiele do życzenia. Wygląda powiedzmy jak Carlin Sword - tyle, że z obciętą gardą. Widzieliście kiedyś na oczy Katanę? Bo CIPy chyba nie!
Po piąte - dostępność. Katana wypada z Vampirów? (chyba o jedno Anime za dużo..) Z rotwormów? Skąd niby? Swordy i Mace to jeszcze, bo to prawie jak smieci.. Powinna wylatywać z Hero, WW lub BK.

Także, w sumie to Katana w Tibii jest kataną tylko z nazwy. (Tak zbeszcześcić, tak piękny miecz. Hańba i dyshonor!) Jedyne co trzyma mnie przy zyciu to fakt, że Nanigata już wyszła ciut lepiej.

BTW. Macie moze inne grafy Katan do Tibii?
i jeszcze coś: powiedziałeś orginalna katana... hmm to coś ci powiem:Nie ma już orginalnych katan!!!Taką "orginalną" katanę ruski robi w garażu ... Nie ma to jak orginalność, a co do rysunku do tibi to chyba zrobie jakiś...
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."

Ostatnio edytowany przez roland - 19-10-2004 o 19:17.
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 19:42   #106
Togashi Yokuni
Użytkownik Forum
 
Togashi Yokuni's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Lokacja: Piekło

Posty: 128
Stan: Na emeryturze
Imię: Apocalipsa
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 63
Skille: 93+/75+
Poziom mag.: 19
Togashi Yokuni ma numer GG 6105270
Domyślny

@up
1) to mi wygląda jak rysunki przeskanowane z L5K ))))))) hmm własnie sprawdzam i patrze te same rysunki bardzo ciekawe przywłaszczasz sobie czyjąś prace.
2) Jak byś chciał wiedzieć Katany są dalej tworzone przez zachodnich mistrzów, a Klany samurajów nadal powstają i kontynuują tradycję...
__________________
"Tchórz nie zazna życia, bohater nie zazna śmierci"
Togashi Yokuni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 20:18   #107
DR.UTi
Użytkownik Forum
 
DR.UTi's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 409
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Isara
DR.UTi ma numer GG 4790821
Domyślny

Do pANa JACOO (23)

ej gównia....ops..przeraszam. "Szanowny 23-letni wykształcony człowieku". "Chcem" Ci powiedzieć iż te całe Dragon Ball'e , Naruto , Evangelion to wcale nie jest rzecz dla 8 latków (Nie zaprzeczam że i Ciebie wlącznie...) Gdyby 8-latek zobaczył jak ktoś komu łamie kregosłup tą wątpie że chciałby dalej patrzeć się w telewizor. Wiesz co to Manga?...To właśnie jest to wszystko.Komisky, filmy, obrazki..Wszystko wymyślone przez japończyków. A wiesz co to kawaii?...To takie pismoMagazyn o mandze i anime. Żeby redagować jakąś gazete. Trzeba to naprawde kochać. (Spytaj Smugglera czy lubi swoją prace) A wątpie że taką gazetę....redagował 8 latek. PS. Gdybys znał fabułe drago balla to byswiedział czemu skaczą na 8 m+

Ostatnio edytowany przez DR.UTi - 19-10-2004 o 20:20. Powód: eee
DR.UTi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 21:01   #108
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

eeee, Evangelion do lat 8 ??
12-latek by dostal przy tym pomieszania zmysłów...
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 21:08   #109
Cristal Relic
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 09 2004

Posty: 9
Domyślny

Ja powiem tyle. Powinni przy którymś z najbliższych updatów, dodać jakąś wyspę na wschodzie od Edron. Rządziły by tam wschodnie klimaty, katany, wszelki japoński osprzęt. No mamy już europe, egipt, arabię, czy nie czas na wschód???

W Magicu dodali japońskie klimaty i nie wyszło to aż tak źle.

@EDIT: A tak przy okazji: www.goods.pl - mozna dla samych zdjęć zajrzeć, nikt nie mówi od razu o kupowaniu...

Ostatnio edytowany przez Cristal Relic - 19-10-2004 o 21:21.
Cristal Relic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 21:17   #110
tomexx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Chrzanów

Posty: 48
tomexx ma numer GG 3238768
Cool :p

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $corcerer
eeee, Evangelion do lat 8 ??
12-latek by dostal przy tym pomieszania zmysłów...
e tam pomiesznia zmyslow porpostu by nie zrozumial .. a jak juz ktos wspomnial o evie to to jest najlebsza rzecz jaka wyszla na swiecie nie znam zadnej lebszej ksiazki , komiksu no ale dobra jeszcze 2 rzeczy do wszystkich ktorzy sie czepiają mangi anime itd - po 1 nie wszystkie anime to pokemonki ... po 2 wiekszosc z was nie ogladnela nic poza dragon balem ktory jezeli sie nie zna fabulu moze sie wydawac dosc glupkowaty .. a tak wracając do samego tematu to rzeczywiscie przydalo by sie ulebszyc katane i zrobic jakies hmm japonskie klimaty moze niedulgo ktos cos z tym zrobi
tomexx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2004, 21:53   #111
Szczurusek
Użytkownik Forum
 
Szczurusek's Avatar
 
Data dołączenia: 17 10 2004
Lokacja: Sulechów
Wiek: 34

Posty: 36
Szczurusek ma numer GG 2225678
Domyślny

eee chyba dawno nikt sie tu nie odzywal.....no dalej kontynuujcie ten temat fajnie sie go czyta nie znam sie co prawda na "klimatach wschodnich" ale jestem za no i co do tych anime i mangi to to jest naprawde ciekawa sprawa mimo ze to sa animowane filmy to nie sa one przeznaczone dla dzieci..... no moze dragon ball bo walka jest efektowna ja tam ogladam anime na hyperze o 22 i podoba mi sie naprawde
__________________
E no te no

Tibia is a only a game.....spend your life on it

//Szczurusek
//Draconite of the Doom Brigade
//Always in my memory... the old times.
Szczurusek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 15:06   #112
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny Katana według rolanda

no więc pierw jaco ze swoimi tekstami...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jacoo
dwa najlepsze filmy jakie obejrzalem to GLADIATOR i OSTATNI SAMURAJ
filmy o honorze smierci zaufaniu
a nie jakis ***any dragon ball gdzie lataja na 8 metrow
i strzelaja z jakiegos gowna
dolaczam sie do KHANA
khan wiesz cos na ten temat
i ty sie udzielajk
a nie jakis 8 letni dzieciak co w zyciu nie widzial katany na oczy mowi ze jest brzydka
w tamtym roku widzialem katane z napiem na ostrzu "ZA OJCZYZNE"
wiesz co khan niyby masz nick w stylu dragon balla (songoKHAN)
ale rowny z cibie ziom



P.S DAJ MI SWOJ NUMER GG
__________________
BRAWA DLA TIBIA.PL TEAM ZA WYCOFANIE REPUTACJI
(wkleiłem jego podpis)najlepszy z wsztkiego jest podpis... Wiem czeum tak ci się podoba wycofanie reputki, ty pewni miałeś tak z -20(ja miałem honorowe +2)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Togashi Yokuni
@up
1) to mi wygląda jak rysunki przeskanowane z L5K ))))))) hmm własnie sprawdzam i patrze te same rysunki bardzo ciekawe przywłaszczasz sobie czyjąś prace.
2) Jak byś chciał wiedzieć Katany są dalej tworzone przez zachodnich mistrzów, a Klany samurajów nadal powstają i kontynuują tradycję...
Dobra więc tak, rysunki nie są z L5K, aczkolwiek sugerowałem się Legendą, jeśli dokładnie się przyjrzysz są inne...
A co do mieczów samurajskich, w tamtych czasach miecza nie mozna było kupić , a za miecze mistrzów czasem oddawano całe wsie albo i nawet więcej,więc taki "orginalny" miecz jak to ktoś określił można kupić za uwaga:150 Dolców!!!!!!!!!!!!! W przeliczeniu na obowiązujące w japoni pieniądze było to około rocznej pensji chłopa, który jeśli zbierał by całe życie, żeby kupić miecz i tak by nie uzbierał, tyle zarabiał przeciętny urzędnik przez miesiąc, a na taki miecz kiepskiej jakości mógł sobie pozolić po około 50 latach... Samuraje sami wyrabiali swoje miecze, a miały tak ogromną wartość(pieniężną i emocjonalną), że samuraj był gotowy oddać życie za rodowy miecz... Sam w domqu mam katanę z 1821 roku, mój pradziadek kupił ją za :8,000 zetów... W przeliczeniu licząc, że 1 dolar=4 złote i tak tyle nie wychodzi... 150x4=600:/
A oto mój projekt katany(robiłem to 5 minut i na jutor albo poniedziałek powiększe, zrobie statsy i cały opis)
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."

Ostatnio edytowany przez roland - 20-10-2004 o 20:48.
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 15:55   #113
Elendart
Użytkownik Forum
 
Elendart's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2004
Lokacja: gdansk
Wiek: 33

Posty: 272
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Isaorden
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 132
Skille: 102
Poziom mag.: 21
Elendart ma numer GG 9858035
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DR.UTi
A wiesz co to kawaii?...To takie pismoMagazyn o mandze i anime. Żeby redagować jakąś gazete. Trzeba to naprawde kochać. (Spytaj Smugglera czy lubi swoją prace) A wątpie że taką gazetę....redagował 8 latek. PS. Gdybys znał fabułe drago balla to byswiedział czemu skaczą na 8 m+

fajna ta gzetka zbieram ja i bardzo lubie mangi a i czasem ogladam DB Z/GT

pozdro dla fanow mangi i Japoni


P.S.oprocz Japoni interesuje sie tez D&D i niedawno wyszla ksiazka(podrecznik)"Krainy Wschodu" hura
Elendart jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 16:21   #114
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez roland
@khan
to co pokazałeś to nie jest katana to raczej marna podróbka (1) (ostatnie katany zostały zniszczone podczas 2 wojny światowej (2), wtedy poległ jeden z ostatnich samurajów i zarazem został zniszczony ostatni odział samurajów)
i jeszcze coś: powiedziałeś orginalna katana... hmm to coś ci powiem:Nie ma już orginalnych katan (2) !!!Taką "orginalną" katanę ruski robi w garażu ... Nie ma to jak orginalność, a co do rysunku do tibi to chyba zrobie jakiś...

1. To nie jest marna podrobka robiona przez ruska w garazu, tylko profesjonalna replika broni z wysokowęglowej stali hartowanej. (tak btw - podobnej stali używano w związku radzieckim do produkcji narzędzi domowego użytku, jak siekiery do drewna)

2. Tyczy się to jedynie mieczy produkowanych fabrycznie z aluminium, ktore po wojnie zostały zakazane i masowo przetapiane.
Miecz robiony ręcznie, niemogl by zostac zniszczony ze względu na znaczenie religijno kulturalne.



ps. - nanigata to bardziej kosa, albo halabarda, a nie 'kij z ostrzem'.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 20:02   #115
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
LOL

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
1. To nie jest marna podrobka robiona przez ruska w garazu, tylko profesjonalna replika broni z wysokowęglowej stali hartowanej. (tak btw - podobnej stali używano w związku radzieckim do produkcji narzędzi domowego użytku, jak siekiery do drewna)

2. Tyczy się to jedynie mieczy produkowanych fabrycznie z aluminium, ktore po wojnie zostały zakazane i masowo przetapiane.
Miecz robiony ręcznie, niemogl by zostac zniszczony ze względu na znaczenie religijno kulturalne.



ps. - nanigata to bardziej kosa, albo halabarda, a nie 'kij z ostrzem'.
To o "ruskach z garażu" mnie rozwaliło. Zgadzam się w 150 % z Khanem! A jak ten koleś (nie Khan) narysuje Katanę, to chcę zobaczyć jego full professional wypas mega autentico Katanę (robioną przez ruska w garażu)! Lol.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-10-2004, 21:05   #116
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny Lol??

@Khan
Napisałeś :"profesionalna replika" to mnie zabiło replika, sam widizsz replika...
Prawdziwą katanę robiono latami(około 10-15 lat), a każde pokolenie coś dodawało...
@Shantirel Galaerivel
A co do ciebie, to po pierwsze odnośnie twojego imienia:
Jest ono zgapione z książkiowrot do Świątyni złych żywiołów...
Ten koleś ma i imię, i nik wiem, wiem czytanie jest trudne...I jeszcze coś mam wątpliwość na forum wyraźnie pisze, że masz 12 lat, a na gadu-gadu masz napisane jak byk 14 to pomyłka?? Bo naćiśnięcie klawisza 4 przypadkowo jest dośc trudne... A co do katany, oto jest(robiłem ją i pisałem opis 13 minut):
Katana by roland

Atak:39 Obrona:32 Waga:41 oz 2 ręczny
Opis: "The great sword is shining by holy light, you can see that it is masterly maked." Legenda:"Miecz ten wykuli mieszkańcy tibi, którzy już dawno odpłynęli z kontynentu, było to kilka tysięcy lat temu"
Bardzo dobry miecz, świetny na hunta
Wypada: Z Hero (bardzo rzadko), Z Arcy trudnego questa(w sali z nagrodą trzeba zabic 4 herosy i 1 warlorda)
Co myślicie o katanie??
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."

Ostatnio edytowany przez roland - 21-10-2004 o 17:35.
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2004, 09:45   #117
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

@roland

Najpierw się spytaj, dopiero potem osądzaj. -_- Korzystam z gg brata. Zrobię swoje.

A poza tym: Dobra, przyznaję. Wziąłem to z książki. Ale to CHYBA plagiat nie jest, bo plagiat to jest wykorzystywanie czegoś w celach komercyjnych bez zgody autora. :|

P.S. W sumie zrobiłem to konto, ponieważ: Lubię elfy, magia mnie pasjonuje. Znalazła się mieszanka czyli Shanhaevel. Czyli oddałem hołd elfom i magii. No i w końcu fajna książka (według mnie)...

TOPIC:

Mnie to Katany nie przypomina... Gdzie zakrzywione ostrze?

Ostatnio edytowany przez Shanhaevel - 21-10-2004 o 10:03.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2004, 15:08   #118
roland
Użytkownik Forum
 
roland's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Z nienacka:P

Posty: 486
roland ma numer GG 2839234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel
@roland

Najpierw się spytaj, dopiero potem osądzaj. -_- Korzystam z gg brata. Zrobię swoje.

A poza tym: Dobra, przyznaję. Wziąłem to z książki. Ale to CHYBA plagiat nie jest, bo plagiat to jest wykorzystywanie czegoś w celach komercyjnych bez zgody autora. :|

P.S. W sumie zrobiłem to konto, ponieważ: Lubię elfy, magia mnie pasjonuje. Znalazła się mieszanka czyli Shanhaevel. Czyli oddałem hołd elfom i magii. No i w końcu fajna książka (według mnie)...

TOPIC:

Mnie to Katany nie przypomina... Gdzie zakrzywione ostrze?
LOL?? Plagiat:Wykorzystywanie czegoś bez zgody autora, w celach własnych... Nie uznał bym tego za plagiat gdybyś:
Napisał: "Imię z książki "
A co do katany
a)to tylko szkic
b)zrób lepszą to pogadamy
c)pierw popatrz sam na siebie, potem krytykuj
__________________
"Los dzielący ludzkie byty,
na zabójców i zabitych,
zmieści Cię w rubryce szerszej,
tak w tej pierwszej..."
roland jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2004, 15:34   #119
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Roland
@Khan
Napisałeś :"profesionalna replika" to mnie zabiło replika, sam widizsz replika...
Prawdziwą katanę robiono latami(około 10-15 lat), a każde pokolenie coś dodawało...
Bo to JEST profesjinalna replika. Wykonana ze stali hartowanej. Ku twej wiadomości katanę wykonuje się około miesiąca, dwoch. Lepsze miecze kosztowały około pół roku pracy. Miecze dla daimyo i generałów musiały byc starannie wykonane przez wielu roznych tworcow. Znalezienie odpowiednich rzemieslnikow (gdyz jak 'zapewne' wiesz - miecza nie wykonywała od początku do konca jedna osoba) razem z czasem pracy moglo zająć nawet do kilkunastu, kilkudziesięciu lat.
Większość z tego procesu polegało na polerowaniu i ostrzeniu ostrza, przy pomocy specjalnych kamieni i płótna. Warto też dodać, że platnerzy robili to niewyobrazalnie powoli, gdyz zalezalo im na jakosci, nie na czasie.
Do czego zmierzam? Otóż w dzisiejszych czasach mozna maszynowo wyszlifować stal i chemicznie uwęglić i wyhartowac. Mozna w ten sposob wykuc sredniej klasy mieczyk (taki, zeby przecinał gwozdzie) w kilka dni.
Ba! Japonczycy podczas II wojny sami tworzyli miecze masowo i maszynowo, ale to podejrzewam tez juz wiesz.

Jesli chodzi o twoją katankę.
Legenda, statsy, opis itp ładne. Podobają mi się. Ale nad szatą graficzną bym troche popracował.
Poza tym co to jest 'master maked' ? Moze chodzilo ci o 'masterly made'?
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-10-2004, 15:53   #120
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Masz problemy z imieniem Shan'a?
"Pieśń o Rolandzie", w której jesteś klasie? Mówiliście już o tym? Wiesz Roland nie był by zadowolony
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:24.


Powered by vBulletin 3