Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-10-2003, 14:42   #21
jogurt15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 10
Domyślny

W końcu, żebym trenował shielding musi mnie uderać ktoś lub coś (nieważne co) i musi być ciągle chmurka, tak??? Nie musi mi zabierać życia??? Dobrze myśle??? I nie ważne czym trenuje??? Proszę o odpowiedź ?(
jogurt15 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-10-2003, 16:35   #22
Fenix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 17
Domyślny

Trafiac kogos raz na 20-30 uderzen i zbierac jak najwiecej chmurek na siebie czyli najlpeiej wziac 2 szczury,wilki lub cos takiego co Cie nie trafia
Wieksza ilosc niz 2 przeszkadza


Pisalem o tym na w tym temacie

Pozdro
Fenix jest offline  
stary 13-10-2003, 18:01   #23
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Witam wszystkich. Widzę tutaj wiele sprzeczności w zeznaniach i w ogóle zamieszania. Znajdźcie sobie w sieci profesjonalny przewodnik po Tibii, jeśli chcecie to macie linka: http://student.agh.edu.pl/~milinski/tibia/tibia.txt (Po angielsku, of course). Ja może skrócę i wytłumaczę o co w tym chodzi (nie będę się silił na oryginalność porównań, po prostu mniej więcej przetłumaczę, co tam jest napisane)
Dla ułatwienia "bloody hit" to uderzenie, po którym krew się leje

Najpierw nasz awans w ataku: Mamy basen. Jeżeli basen zostanie napełniony, mamy awans. A basen ten może być napełniany koszykami. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek (chmurek na przeciwniku, tzn kiedy my go bijemy). Każdy bloody hit (tzn jak my uderzymy przeciwnika) uwalnia zawartość koszyka do basenu. Czyli jeżeli uderzamy, uderzamy i nie ranimy przeciwnika, to każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu. Oczywiście, jeżeli polujemy, to rzadko kiedy są chmurki, natomiast awans możemy uzyskać tak czy owak (po prostu bloody hit też jest uważany jako element, którym możemy napełniać basen). Proste? Proste.

Teraz shielding: Mamy basen. Jeżeli basen zostanie napełniony, mamy awans. A basen ten może być napełniany koszykami. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek (chmurek na nas, tzn kiedy przyjmujemy ciosy przeciwnika na tarczę). Każdy bloody hit (i ponownie: gdy my uderzymy przeciwnika!) uwalnia zawartość koszyka do basenu. I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu.

Oczywiście, basen jest większy, gdy chcemy awansować z 50 na 51, niż np z 20 na 21 (ale to oczywiste...)

No i jeszcze kilka spraw:
1. Nieważne, kto Cię uderzy - czy szczur, czy demon. Krew to krew, chmurka to chmurka.
2. Oczywiście, jeżeli walczymy z 2 przeciwnikami (optymalna ilość), to ilość chmurek potrzebnych do shieldingu rośnie szybciej.
3. Jeżeli trenujemy z partnerem, to najlepiej dobrać odpowiednio słabą broń i zbroję i na początku już sprawdzić, jak najlepiej się bić, jaki tryb walki przyjąć (full attack, balance, full defence); a to wszystko po to, żeby móc jak najlepiej wykorzystać nasz "koszyk" i "basen" i żeby nie ranić się za mocno.
4. Może potem sobie jeszcze coś przypomnę, to dopiszę

Pozdrawiam wszystkich

------------------
Sir Raynold, pal lev 24 rośnie
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 13-10-2003, 21:21   #24
jogurt15
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 10
Domyślny

Jeszcze jedno pytanko:
Jeśli wale same bloody hity to też trenuje fighting??? ?(
jogurt15 jest offline  
stary 13-10-2003, 23:38   #25
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Jasne
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 14-10-2003, 00:16   #26
nawigator
Użytkownik Forum
 
nawigator's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2003
Lokacja: Swinoujscie :)
Wiek: 43

Posty: 501
Imię: XXX
Profesja: Elite Knight
Świat: Nova
Poziom: 73
Skille: 103/102
Poziom mag.: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do nawigator nawigator ma numer GG Ni podam :p nawigator ma login Tlenu Oddech xD
Domyślny

to tym lepiej bo hity do krwi to trafione hity
__________________
103/102

23:00 You advanced in sword fighting. (103)
19:33 You advanced in shielding. (102) !!!!
12:59 You advanced to magic level 8.

Myslisz ze wiesz co to jest zycie ? -.-' Spróbuj tego...
http://www.gangstawar.com/index.php?act=speclink&speclink=f6pm690047
nawigator jest offline  
stary 29-12-2003, 10:25   #27
MaRiO
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2003

Posty: 64
Domyślny

Jeszcze jedna sprawa
Czy na pewno najlepiej jest uderzac 1/30 ? Przy trenowaniu z 2 przeciwnikmai? Bo jezeli koszyk napelniamy 30 chmurkami to wtedy trzeba zadac blood hita zeby z koszyka wlalo sie do baseniku
Wiec teraz tak:
by Raynold:
"Teraz shielding: Mamy basen. Jeżeli basen zostanie napełniony, mamy awans. A basen ten może być napełniany koszykami. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek (chmurek na nas, tzn kiedy przyjmujemy ciosy przeciwnika na tarczę). Każdy bloody hit (i ponownie: gdy my uderzymy przeciwnika!) uwalnia zawartość koszyka do basenu. I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu."
Wiec tak: Jezeli trenujemy z 2 przeciwnikami, to my uderzamy raz i dostajemy 2 chmurki, my raz i dwie chmurki.....itd. Czyli po 30 naszych uderzeniach mamy na koncie 60 chmurek! "I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu" Wiec nalezy chyba uderzac raz na 15? Czy cos zle przeczytalem? A moze to nie ja sie myle?
MaRiO jest offline  
stary 29-12-2003, 18:20   #28
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Mario
Generalnie musisz uderzyc raz na minute.

Ale tak naprawde to ciezko zrobic tak zeby uderzac dokladnie raz na minute, jesli wyliczysz tak dokladnie to przez polowe czasu bedziesz w rzeczywistosci tracil udrzenia bo pewnie trafienie zajmie czasem ciut wiecej niz minute.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 04-01-2004, 08:12   #29
Owoc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003

Posty: 264
Domyślny

Napiszę jak ja to robie (a robie dobrze bo efekty są)

Moje skille 56/54

Więc tak:
Zakładam ten eq w którym normalnie chodzę, tylko że daje moją główną broń (FS) w miejscu na strzały a w łapie dagger. Idę w downlne miejsce gdzie mam 2 roty. Gdy 2 roty mnie biją daje na fulldef i zaczynam w jednego z nich bić z daggera. Kiedy rot zacznie mieć mało życia zaczynam bić drugiego. Jeśli zużyję oba roty biorę nowe.

I to wszystko. Proste, nie?


Aha FS daje w miejscu na strzały żeby mi lekko oświetlał, na trenowanie nie ma to żadnego wpływu
__________________
W Tibii 2 razy dotarłem do lvl 36:
Owoc, lvl 36 Elite Knight, Danubia
Demonic Owoc, lvl 36 Royal Paladin, Elysia

Teraz już nie gram w Tibię. UT2004/GW!
Owoc jest offline  
stary 05-01-2004, 15:54   #30
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Owoc
Napiszę jak ja to robie (a robie dobrze bo efekty są)

Moje skille 56/54
wybacz ten glupi usmiech na poczatku, ale takie skille ciezko podawac jako dowod dobrego treningu.
Chodz z drugiej strony obaj urzywamy tej samej techniki (tzn ostatnio urzywam dwarfow bo roty za szybko zabijam).
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 05-01-2004, 21:41   #31
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez MaRiO
Jeszcze jedna sprawa
Czy na pewno najlepiej jest uderzac 1/30 ? Przy trenowaniu z 2 przeciwnikmai? Bo jezeli koszyk napelniamy 30 chmurkami to wtedy trzeba zadac blood hita zeby z koszyka wlalo sie do baseniku
Wiec teraz tak:
by Raynold:
"Teraz shielding: (...)I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu."
Wiec tak: Jezeli trenujemy z 2 przeciwnikami, to my uderzamy raz i dostajemy 2 chmurki, my raz i dwie chmurki.....itd. Czyli po 30 naszych uderzeniach mamy na koncie 60 chmurek! "I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu" Wiec nalezy chyba uderzac raz na 15? Czy cos zle przeczytalem? A moze to nie ja sie myle?
Tak, masz rację. Jak to wyliczyłem, ciosy zadawane są z częstotliwością 0.5 Hz. Więc jeżeli atakują nas dwa potwory, ewentualnie partner + jeden potwór, to otrzymujemy ciosy z częstotliwością 1Hz. Daje nam to 30 uderzeń na klatę w ciągu 30 sekund, więc rzeczywiście musimy upuszczać krew partnerowi równomiernie dwa razy na minutę, żeby czas przeznaczony na trening był jak najbardziej efektywny. Czyli zakładając, że nie ustawisz wszystkiego dokładnie tak, żeby to było rzeczywiście dwa razy na mimnutę, lepiej uderzać trochę częściej.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2004, 03:06   #32
MaRiO
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2003

Posty: 64
Domyślny

re: All
No wrescie ktos mnie zrozumial !!
Dlatego ja uderzam co jakies 15 sekund i nie musze sie o nic martwic
MaRiO jest offline  
stary 06-01-2004, 04:47   #33
Owoc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003

Posty: 264
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Gremlin
wybacz ten glupi usmiech na poczatku, ale takie skille ciezko podawac jako dowod dobrego treningu.
Chodz z drugiej strony obaj urzywamy tej samej techniki (tzn ostatnio urzywam dwarfow bo roty za szybko zabijam).

Grrr.... Skille nie podawalem jako dowod efektow treningu, tylko żeby ktoś, kto ma slabsze skille mogl wziac odpowiednio lepsza bron itp.

Nie mowie ze ten trening jest kul bo mam takie skille (a mam raczej slabe ale to dlatego że trenuje od niedawna)
__________________
W Tibii 2 razy dotarłem do lvl 36:
Owoc, lvl 36 Elite Knight, Danubia
Demonic Owoc, lvl 36 Royal Paladin, Elysia

Teraz już nie gram w Tibię. UT2004/GW!
Owoc jest offline  
stary 06-01-2004, 04:55   #34
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez MaRiO
re: All
No wrescie ktos mnie zrozumial !!
Dlatego ja uderzam co jakies 15 sekund i nie musze sie o nic martwic
No wiesz... Ja to rozumiałem od samego początku, przecież dlatego to pisałem. Po prostu zwróciłeś mi uwagę na jeden problem, który rzeczywiście nie został należycie wytłumaczony No ale jak wszystko jest ok, to cieszę się bałdzo
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2004, 05:11   #35
Timisoar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 24
Domyślny

Wracając jeszcze do kwestii basenów i koszyków. Chcę się upewnić, czy faktycznie wyzerowanie licznika nastepuje po puszczeniu krwii potworkowi, zarówno przy swordzie jak i shieldingu? To znaczy, że mogę się ubrać w nalepszy ciuch i wziąć dobrą tarczę, wówczas potworki zadają mi 0 obrażeń i 0 krwii mi upuszczają, a mimo to awansuję w swordzie i shieldzie, bo to ja upuszczam potworkom krew?

Timisoar jest offline  
stary 06-01-2004, 05:23   #36
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Tak, utwierdzam Cię w tym przekonaniu, które słusznym jest ze wszech miar.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2004, 05:29   #37
Timisoar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 24
Domyślny

Ok, to jasne.
Czy istnieją w necie jakieś tabele lub przeliczniki, jaki (średni procentowy) wzrost mocy uderzenia/obrony daje nam wzrost skilla?
Zastanawiam się, czy odczuwane jest np. podskoczenie w swordzie z 70 do 80 dla knighta, czy to raczej przyrost "mocy rażenia" typu z 90 hp do 91 hp ?
Może to zamotane pytania, ale w robocie mi się nudzi, a od Świąt nie da się odpalać Tibii pod Win NT.
Timisoar jest offline  
stary 06-01-2004, 22:26   #38
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Można postąpić według zasady: w necie jest wszystko. Trzeba tylko umieć szukać. Zapamiętaj: Google is your friend A wydaje mi się, że podskoczenie skili o 10 jest napewno widoczne i to nie w stylu 90-91. Szczerze, to nie prowadziłem ścisłych obsrwacji i nie mam jakiegoś konkretnego wzrou, który by łączył skile z zadawanymi obrażeniami.
Pozdrawiam
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2004, 22:59   #39
Timisoar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 24
Domyślny

Co do Google oraz wyszukiwania w sieci różnych spraw - tym się zajmuję zawodowo (w pracy), ale dzięki za sugestię. Z praktyki wiem, że jest wiele wartościowych FAQ i poradników o Tibii, które ni cholery nie są zaindeksowane przez Google.
Widziałem kiedyś taką tabelkę - o ile (średnio) wzrastają zadawane obrażenia albo zdolność do obrony przy wzroście skilla o 1 punkt. Jak odszukam, to wkleję linka.
Timisoar jest offline  
stary 06-01-2004, 23:03   #40
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

No tak. Nie wszystko można znaleźć; nawet w Google A jak znajdziesz, to rzeczywiście będzie to bardzo miłe. Chętnie obejrzałbym coś takiego
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.


Powered by vBulletin 3