Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 27-09-2003, 09:54   #1
Quackor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2003

Posty: 56
Quackor ma numer GG 1582946
Domyślny Non-Premmy Sorc to pomyłka.

Hail Banor!

Gram na Liberii, Sorcererem 25 poziomu. Długo się nad tym zastanawiałem i teraz już wiem że z całą pewnością, w obecnej sytuacji, granie jako Sorceror jest po prostu głupotą. Oto jak do tego doszedłem:

Non-premmy sorc różni się od druida właściwie tylko tym że potrafi upichcić sobie SD... Co z tego, skoro plecaczek SD idzie najwyżej za 4K. W tym samym czasie, jakiśtam druidzik 10 levelu robi sobie UH i kasuje co najmniej 2K za plecaczek (a widziałem więcej)... jeżeli policzycie to (ja to już zrobiłem) to łatwo zobczycie że druid wyciąga z jednego punkciku many 1gp... Sorc nie ma szans na taki przelicznik. Najbardziej opłaca się mu robić nic poza SD, sprzedawać je po 4K za plecak i kupować wszystko inne... (UH, HMM, GF. ALE nawet wtedy nie wyciąga 1gp za 1 punkt swojej many. Tak więc po prostu lepiej jest być sobie druidzikiem i trzaskać straszną kasę na UH.

Nie wiem jakby to było grać premmy-sorc, ale domyślam się że ciekawiej i już nie byłoby takie pewne czy jest gorszy niż druid. Jednak w przypadku non-premmy, to żadna tajemnica. SOrc jest gorszy i wynika to z matematyki
Quackor jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-09-2003, 10:00   #2
Gumen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2003

Posty: 99
Domyślny

ludzieeeee i b sd rowna sie 2 UH to po pierwsze bp UH kosztuje max 2k a sds 4k ale sds robi sie 2 razy dluzej a pozatym granie sorciem to nie tylko robienie ronow sprzedawanie trza tesh expowac chodzic na wyprawy z tym lvlem mozesz przeciez chozic na smoki gsy solo
Gumen jest offline  
stary 27-09-2003, 10:11   #3
Quackor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2003

Posty: 56
Quackor ma numer GG 1582946
Domyślny

Chyba nie czaisz...
UH kosztuje 100 many... a więc na zrobienie plecaczka UH zużywasz 2000 many, po czym sprzedajesz go za 2000gp. Czyli 1 punkt many=1 gp.

SD kosztuje 220 many, a więc na zrobienie plecaczka SD zużywasz 4400 many, po czym sprzedajesz go za 4000gp, Czyli 1 punk many =' 0.90gp... (i sprawdziłem, na wszystkich innych runach "wyrabia się" jeszcze mniej z punktu many sorcem...) Wiec ja robie tylko SD, a wszystko inne kupuje.. a ciagle zarabiam 0.1gp mniej na kazdym punkcie wyprodukowanej many niz kazdy druid.
Quackor jest offline  
stary 27-09-2003, 10:21   #4
Gumen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2003

Posty: 99
Domyślny

omg to straszne!!! i co teraz???? sszyscy rubcie druidow szybkoo bedzecie najwiecej kasy zarabiac
Gumen jest offline  
stary 27-09-2003, 10:30   #5
Quackor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 09 2003

Posty: 56
Quackor ma numer GG 1582946
Domyślny

Po prostu to dziwne że tak ta gra jest zrobiona... uważam że powinno być więcej różnic. Na przykład sorc powinien zadawać trochę więcej dmg magią... a na przykład leczyć się słabiej niż druid.
Quackor jest offline  
stary 27-09-2003, 12:15   #6
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

hmm. No tak, druid zużywa 100 many na 1 run, i dostaje 100 gp, czili 2000 gp za 2000many, odlicz od tego cenę blenków (200gp) i bp (zależnie od miasta, 10 lub 20 gp), i wychodzi ci czysty zysk 1780 gp, czyli 0,89 gp/1 many, a u sorca 0,86 gp za 1 many. I już różnica się zmniejsza.

Po za tym to nei CIPowie ustalają ceny rynkowe, a gracze. Jak chcesz grać drudem, to graj druidem, jak chcesz sorcem, to graj sorcem, a jak nie, to masz jeszcze pala lub knighta, co kto lubi. Przecież nikt cię nie zmusza do grania sorcem!

A jak chcesz, żeby coś zmieniono, pisz na forum tibia.com w dziale proposals, tam CIPowie... olwają posty użytkowników i i tak robią, co sami uznają za stosowne.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline  
stary 28-09-2003, 07:22   #7
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Cytuj:
Tak więc po prostu lepiej jest być sobie druidzikiem i trzaskać straszną kasę na UH.
Materialisto !! Pieniądze szczęścia nie dają.

Cytuj:
Najbardziej opłaca się mu robić nic poza SD, sprzedawać je po 4K za plecak i kupować wszystko inne... (UH, HMM, GF.
A ja gram sorcem i jestem bardzo zadowolony, i SD wcale nie jest moim źródłem utrzymania, wszystkie runy robie sobie sam (za wyjatkiem UH) i jedyny koszt jaki musze poniesc to cena blanków i plecaka. Jest to czasochłonne i mógłbys powiedzieć ze tracę czas, ale to nieprawda bo wiekszosć czasu spedzam w kopalniach kazo a tam kasa leci szybko, jedzenie jest a i exp nienajgorszy.

Wracajac do tematu to zgadzam sie że na runach sorcem wiele nie zarobisz, bo nawet na SD jest mniejszy popyt niz na UH, ale chciałbym zaznaczyć że wiekszośc magów/druidów których znam "traci czas" robiąc runy, a ja w tym czasie zarabiam gruba kase na rotach, krasnalach i minosach (jedyny skutek uboczny to to ze czuje sie jak kret).

Dziekuję za uwagę.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline  
stary 29-09-2003, 19:58   #8
Thor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2003

Posty: 3
Domyślny

ja robie tak samo jak Magus. W kopalniach Kazzo tepie dwarfy i roty a w miedzyczasie robie runy i kasa jak i lev jakos leci. Obecnie mam 22 lev i 28 m lev dobry sprzet i troche kasy.

W tej grze nieliczy sie ilosc kasy ale zabawa
Thor jest offline  
stary 29-09-2003, 21:24   #9
?Marcin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 09 2003

Posty: 14
Domyślny To zwyczajne prawo popytu :)

Ceny biora sie z popytu tak wiec np. SDa kupi druid lub sorc (rzadziej palek) nigdy knight. UHy kupuje kazdy (knight troche pozniej ale tez kupuje). Wiec skoro kazdy UHow potrzebuje a SD-ow tylko elita magiczna to wszystko jasne skad sie biora takie ceny
?Marcin jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:44.


Powered by vBulletin 3