Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-07-2007, 00:09   #1
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Strzałka Zmiany w regulaminie forum

Masowe próby wyłudzania haseł poprzez wrzucanie linków z różnymi paskudztwami (wirusy, keyloggery, trojany, exploity, owntibie i inne) wymusiły na nas wprowadzenie nowego zakazu dotyczącego linkowania do plików na zewnętrzych serwerach.

Od dziś zabronionymi formatami są: exe, scr, zip, rar, bat, com (oczywiście, jako rozszerzenie pliku, nie domena). Autor posta zawierającego link do pliku w jednym z w/w formatów zostaje zbanowany dożywotnio, niezależnie czy plik zawierał "niespodziankę", czy też nie.

Co więcej, do uploadowania plików zabronione jest używanie wszelakich serwerów ukrywających rozszerzenie pliku. Cała nazwa pliku - wraz z rozszerzeniem - musi być widoczna w URLu. Głównym celem jest zupełne wykluczenie z użycia serwerów typu speedy share. Wyjątkiem od tej reguły może być np. serwer http://tibicams.tibianetwork.net/ na którym jest umieszczana masa filmów. Możliwe, że z upływem czasu, biorąc pod uwagę różne czynniki, lista serwerów będzie rozszerzona.

Jeśli chcesz podać link do jakiejś gry, czy programu, znajdź oficjalną stronę twórcy lub producenta i podaj link do tej strony. Możesz także podać link do programu, który znajduje się w znanym i zaufanym serwisie, np. http://dobreprogramy.pl/ Przykładowo: pobierasz plik exe z oficjalnej strony producenta i wrzucasz na jakiśtam serwer, w ramach mirrora. Na forum podajesz link do tego mirrora - dostajesz bana.

UWAGA!
Admini i Moderatorzy nie mają obowiązku ani sprawdzania zawartości pliku (np. rar), ani skanowania plików antywirusami; nie muszą także sprawdzać, jaki naprawdę plik jest na serwerze maskującym rozszerzenie! Podasz link np. do popularnego speedy share - dostajesz bana. Umieścisz gdzieś na serwerze choćby plik rar ze zdjęciami - dostajesz bana.

Grono Aminów i Mondatorów
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Raynold - 03-07-2007 o 08:59.
Raynold jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-07-2007, 13:30   #2
Dziundzior
Użytkownik Forum
 
Dziundzior's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2006
Lokacja: Ab

Posty: 391
Stan: Na Emeryturze
Imię: Dziundzior
Profesja: Knight
Domyślny

No to fajnie . Ja tam i tak nie wchodzilem i wchodzic nie bede w jakies nieznane mi linki xd
__________________
?
Dziundzior jest offline  
stary 03-07-2007, 13:33   #3
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Bardzo dobrze. Super, że sie ktoś za to wziął. To już stawało się nie do zniesienia kiedy każdego rana widziałem spam tematów typu: "najnowszy bot bijący 2x szybciej!!"...
Goldscorpion jest offline  
stary 03-07-2007, 13:37   #4
mati8dwa
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2006

Posty: 158
Domyślny

Dzisiaj na gg, pisała do mnie nieznajoma osoba:
9488827 8:54:51
hej Mati, kiedys chciales moja fotke, wiec prosze
9488827 8:54:55
[link]
9488827 8:54:55

Ja 11:59:27
eee ktoś Ty?
Ja 12:00:22
i dlaczego w koncowce jest ***** ;]

Teraz dam taką rade, jeśli ktoś nieznajomy przesyła wam link patrzcie na końcówkę.
mati8dwa jest offline  
stary 03-07-2007, 13:41   #5
Fonevv
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

no i gitara już nie będzie tak dużo hakerów, tylko jeden problem bo jak ktoś z mojej sieci da takie coś to już nie będę mógł korzystać z tego forum, huh :/
 
stary 03-07-2007, 13:41   #6
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Tak! tak! ban em all!
Rybzor jest offline  
stary 03-07-2007, 13:43   #7
Goku_Sayian
Użytkownik Forum
 
Goku_Sayian's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006
Wiek: 32

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

no fajnie ;p
__________________
Goku_Sayian jest offline  
stary 03-07-2007, 13:56   #8
Saragoss
Użytkownik Forum
 
Saragoss's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Olsztyn

Posty: 136
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Infinnity
Świat: Harmonia
Poziom: 201
Skille: 94/87
Poziom mag.: 9
Domyślny

NO i jest git teraz nie bedzie znowu tych zwalonych linków typu "Moja siostra nago wchodzcie" zal.br i tyle. Tylko bmodkom dziękować
Saragoss jest offline  
stary 03-07-2007, 13:59   #9
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

To chyba lepsze rozwiązanie niż wszystkie inne podawane przez userów (SMS za konto i inne tego typu głupoty).
Na prawdę dobry pomysł.
Thero jest offline  
stary 03-07-2007, 14:01   #10
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Np chce dac filmiki z polowan na nowych potworach mam ich np 5. To niemoge wrzucic to w rara? Poco mi ban dozywotni na pol roczne konto ? ;d

Ale i tak popieram wogole najlepiej byloby gdyby filmy mozna bylo wrzucac do modkow modki by ocenialy i wsadzaly do dzialu filmow , nie daloby sie tego edytowac ani komentowac. Nie byloby to dobre?
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 03-07-2007, 14:07   #11
Parys
Mytho(L)ogy Hero
 
Parys's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 928
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
Np chce dac filmiki z polowan na nowych potworach mam ich np 5. To niemoge wrzucic to w rara? Poco mi ban dozywotni na pol roczne konto ? ;d
A teraz pomyśl o takiej sytuacji:
Ktoś daje rara, wrzuca 4 pliki dobre i jeden zainfekowany. Ile osób się na to nabierze? Ile osób sprawdza każdy plik pojedynczo? Po prostu wrzuć pliki pojedynczo. I daj do każdego link.
__________________
Their fight is your fight, their freedom- your freedom WARSAW 44'


Miasto, które przeżyło własną śmierć!

Regulamin
Zbiór poradników Wystaw notkę! Pajacyk
Parys jest offline  
stary 03-07-2007, 14:08   #12
Allorx
Użytkownik Forum
 
Allorx's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 111
Domyślny

I jak tu nie kochać modków i adminów?
Allorx jest offline  
stary 03-07-2007, 14:16   #13
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie jest to super zabezpieczenie przed ludźmi wrzucającymi takie pliki, ale na dzień dzisiejszy jest to duże ułatwienie w pracy - przy każdym poście spędzamy duuuużo mniej czasu, bo nie musimy sprawdzać tego (wliczywszy w to czas na ściągnięcie pliku, przeskanowanie, sprawdzenie pod kątem owntibia, ewentualnie wcześniej rozpakowanie etc). Poza tym trzeba pamiętać, że zawsze może być jakiś nowy wirus, którego skanery jeszcze nie wykrywają - a my możemy uziemić takiego gostka
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 03-07-2007, 14:16   #14
thierry
Użytkownik Forum
 
thierry's Avatar
 
Data dołączenia: 22 10 2006
Lokacja: olsztyn
Wiek: 33

Posty: 74
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 150
Skille: --
Poziom mag.: 74
Wyślij wiadomość przez ICQ do thierry
Pergamin w reszcie

I tak ma być
__________________
Chim 120+
Elder Druid
thierry jest offline  
stary 03-07-2007, 14:19   #15
AdiTheMaster
Użytkownik Forum
 
AdiTheMaster's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Debica
Wiek: 34

Posty: 100
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 11
Skille: 45/44
Poziom mag.: 2
AdiTheMaster ma numer GG 8532812
Domyślny

Skoncza sie tematy "Loot z 5h huntu MDW!!!!!!" dobra robota.
__________________
"Boże chron mnie przed przyjaciółmi bo z wrogami sobie poradze"
AdiTheMaster jest offline  
stary 03-07-2007, 14:27   #16
Adow Adan
Użytkownik Forum
 
Adow Adan's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006
Lokacja: Brzezie

Posty: 399
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jest
Świat: Honera
Poziom: 82
Skille: 80/73
Poziom mag.: 6
Adow Adan ma numer GG 7709842
Domyślny

a jak zbanujecie komuś konto(na IP) jak ma zmienne IP(neo) lub ktoś jest "niezły" czyli co 2-3 min robi nowe konto dla "hakowania" ??
Po Prostu nie powinno być możliwości dodawania linków dla osob które nie są na forum 2-6 miesiecy ;] <-- takie moje zdanie.
__________________
~Counter Strike 1.6~
IP:77.79.210.73:27199
Hasło:klan

Nie toleruje Noobow z Honery ....

Cytuj:
"Gdyby te dzieci neo postawić jedno na drugim, ostatnie 'łupło' by główką w słońce..."
Adow Adan jest offline  
stary 03-07-2007, 14:28   #17
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ile jest serwerow ktore nie maskuja linkow?
Przydal by sie jakis temat w dziale filmy ktory je wymieni , gdyz atm ja przypominam sobie tylko rapidshare...
Exodus jest offline  
stary 03-07-2007, 14:29   #18
Crazy_Frog
Użytkownik Forum
 
Crazy_Frog's Avatar
 
Data dołączenia: 02 09 2006
Lokacja: PŁOCK

Posty: 46
Stan: Niegrający
Domyślny

Pomysł bardzo dobry tylko teraz modkowie bedą musieli być bardziej aktywni sprawdzajac mase tematów ale za to mogą banować odrazu nie ściągając plików

Pozdrawiam
__________________

Zanim odpowiesz na mój post zajrzyj tutaj

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=53789

NAFCIARZE ZAWSZE WIERNI !
Crazy_Frog jest offline  
stary 03-07-2007, 14:32   #19
Marfu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Jablonna

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 80+
Skille: a co to
Poziom mag.: 6
Domyślny

Jeszcze gdyby tak moderatorzy oczyscili forum z tycvh wszystkich spamujacych, wulgaryzujacych...

Ech - moderatorzy, powiedzcie, czemu Wam na Forum nie zalezy??
Marfu jest offline  
stary 03-07-2007, 14:34   #20
Szekelebongo
Użytkownik Forum
 
Szekelebongo's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Loiru Ragu
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 33
Skille: 70/53
Poziom mag.: 12
Szekelebongo ma numer GG 7447441
Domyślny

Moim zdaniem

Jak do tej pory w regulaminie forum były wpisy zabraniające Botów, OTS, Quest Spoiling. Później zabroniono końcówek *.e-x-e
Teraz ta lista została jeszcze bardziej poszerzona ale czy to coś zmieni. Masa dzieciaków i tak założy codziennie nowe konto i nic sobie nie robiąc z dożywotniego bana zasypią każdy dział swoim "Haksiorskimi" tematami.
Niedługo zakazy obejmą avatary, podpisy, cenzura PM - chyba nie tędy droga.

Żeby krytyka była konstruktywna powinienem zaproponować jakieś rozwiązanie bądź kierunek który można by obrać w celu polepszenia sytuacji.

Part 1
Jeżeli chcecie zabronić pewnych serwisów to być może można to zrobić w ten sposób :
Linki można podawać tylko w znacznikach URL, gdyż inaczej będą zamieniane na przykładowe gwiazdki ***
Linki wpisane w znaczniki URL byłyby sprawdzane za pomocą wyrażeń regularnych czy rzeczywiście jest to link - unikniemy przez to zapisów typu s.p.e.e.d.y*******
Jeżeli link byłby poprawny zostałby porównany ze spisem linków, które są akceptowane przez serwis tibia.pl i w zależności od wyniku wyświetlany bądź nie.

Part 2

Jeżeli chodzi o coś innowacyjnego to należy się może zastanowić nad procesem rejestracji nowych użytkowników - Sam nie mam właściwie pomysłu na weryfikację, dlatego tylko wspominam o tym.
Problem niejako leży w tym że każdy może założyć nowe konto niemalże codziennie i od razu zaśmiecić forum linkami.
Wiadomo że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć.
Profilaktyka tutaj to zbiór poradników, często bardzo dobrych, które byłby bardziej pomocne gdyby były lepiej widoczne - proszę źle mnie nie zrozumieć, mam na myśli choćby pojedynczy button na stronie głównej, bądź rotacyjny system wyświetlania odnośnika do poradnika z tematyki security.

Można wzbogacać poradniki o filmy wykonane chociażby programami typu CamStudio. Pokazać za pomocą domowej sieci jak działa szkodliwe oprogramowanie, keylogger itp. Jak ktoś zobaczy co, jak i dlaczego się dzieje to będzie bardziej uważał.

Nie chce się za bardzo rozpisywać bo ludzie z reguły nie czytają długich postów, jednak takie jest moje stanowisko i mogę dyskutować.

P.S
Zastanawiam się czy ktokolwiek z redakcji jak też sam autor czyta odpowiedzi ludzi, aby zobaczyć co my o tym myślimy.

Pozdrawiam // Dla czytelności zrezygnowałem z podpisu.

Ostatnio edytowany przez Szekelebongo - 03-07-2007 o 14:40. Powód: Za długo pisałem i P.s wyszło bez sensu
Szekelebongo jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.


Powered by vBulletin 3