Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-07-2007, 14:44   #21
evolucja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2006

Posty: 29
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 53
Skille: 81
Poziom mag.: 4
Domyślny

@UP
Dobrze gadać, herbaty?

@TOPIC
Trochę to już przesadzone. Po co w ogóle forum?
__________________
Przekroczone limity sygnatury
evolucja jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-07-2007, 14:53   #22
kessiowasaga
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Czyli nie można nic wrzucać na speedy share? Np sam nagrałeś filmik, a nie umiesz wrzucać na tibicams~~~.net to dostajesz bana?

Ostatnio edytowany przez kessiowasaga - 03-07-2007 o 14:58.
 
stary 03-07-2007, 14:56   #23
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez evolucja Pokaż post
@TOPIC
Trochę to już przesadzone. Po co w ogóle forum?
Z tego co wiem, cel for nie ogranicza się do podawania linków. Jak sama nazwa wskazuje służą one do prowadzenia dyskusji.

@Szekelebongo
Oczywiście, że czytamy. Coś takiego jak cenzura na serwisy typu speedy share istnieje od dłuższego czasu, lecz wcale nie tak trudno ją obejść. Dzisiejsze zmiany mają raczej na celu ułatwienie pracy nam - moderatorom, aniżeli zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Niestety choćbym nie wiem jakich kroków byśmy nie podjęli, nie zastąpimy niektórym z nich zdrowego rozsądku i odrobiny inteligencji.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline  
stary 03-07-2007, 14:57   #24
Gizmik
Użytkownik Forum
 
Gizmik's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2007
Lokacja: Poznań

Posty: 31
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Gizmur
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 40
Skille: 64/64
Poziom mag.: 5
Gizmik ma numer GG 3050731
Domyślny

Nauka nie boli, a może będzie trochę mniej hakerstwa na forum i ogólnie większy porządek. Bardzo dobra decyzja.
__________________
Prosiak witruwiański
Gizmik jest offline  
stary 03-07-2007, 14:57   #25
Etoric
Użytkownik Forum
 
Etoric's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2005
Wiek: 33

Posty: 1,716
Poziom: 44
Etoric ma numer GG *3224**
Domyślny

Imo

1.Pełna aktywacja konta:

-możliwość podawania linków
-możliwość zakładania tematów w dziale "filmy" ,"zdjęcia" i 'propozycje poradników"

Żeby ową aktywacje otrzymać należało by:
-mieć konto dłużej niż miesiąc
-mieć ponad 150 postów
-każdy znaczący post to ponad 100 liter

2.Nazwy użytkowników
Jeżeli wprowadzono by aktywacje, haXy zakładali by konta typu : Janzoofil1 Janzoofil2, żeby konta 'odlegiwały' czekając na przyszły miesiąc. By tego uniknąć należało by wprowadzić pewną blokade, np. jeżeli bym chciał zrobić nick eforic czy etorik w zakładzaniu konta automatycznie pojawiał by się błąd" Nick, który chcesz wybrać już istnieje, lub jest bardzo zbliżony do istniejącego"
Ta cenzura by działała, gdy ktoś by chciał założyc użytkownika z tylko jedną różnicą tak jak w/w.

3. Linki z rozszerzeniami typu . e x e

Jeżeli ktoś osiągnął by pełną aktywacje, dał link www.rapidshare.blabla. e x e dostawał by bana na miesiąc odrazu przy zatwierdzeniu 'wyslij temat/posta'
Jeżeli natomiast by wysłał www.spedyshare.br/blabla także dostawał bana na miesąc. Dozywotnie bany były by debilstwem, gdyż zawsze można przez przypadek zostawić konto nie wylogowując go. Nikt by nie mógł dać żadnego haXa, ponieważ odrazu byłby nagradzany.
__________________

23:28 Andrzej Epa [31]: schowaj te zeby
23:28 Andrzej Epa [31]: nie warcz na mnie

14:23 Thor Orio [124]: Dam itemy za zaufanie, do wygrania nawet bohy oraz rh i takie smietki magiczne , za slabe eq kasa

Ostatnio edytowany przez Etoric - 03-07-2007 o 14:58.
Etoric jest offline  
stary 03-07-2007, 15:00   #26
Gilu90
Użytkownik Forum
 
Gilu90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 33

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Gilu90 ma numer GG 935519
Domyślny

Może wreszcie zmniejszy się liczba keyloggerów na tym forum.
__________________
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
Napoleon Bonaparte
Gilu90 jest offline  
stary 03-07-2007, 15:08   #27
RobertoIchi
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Lidzbark

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Luminera
Poziom: 51
Skille: 71/70
Poziom mag.: 49
Domyślny

Bardzo dobrze! Tylko zawsze mnie ciekawi jedno jak np. ten co daje keyloggera pisze takie coś: tylko skasujcie spacje, albo w miejsce kropek wpiszcie exe,albo też nie mogłem skopiować do końca linku więc dopiszcie tam www czy coś innego czy oni tego nie widzą, że nikt nie na to nie nabierze?Żałośni są już ci kolesie..
RobertoIchi jest offline  
stary 03-07-2007, 15:10   #28
deili
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Posunięcie może i dobre, tyle tylko że równie dobrze da się przesłać keyloggera w gif,jpg i mpg
Wystarczy tylko aby plik został otwarty w IE, dla przyzwoitości nie będe pisał co i jak bo jak ktoś jest w temacie to wie o co chodzi a troli uczyć zamiaru nie mam


Tak czy owak zdrowego rozsądku nic nie zastąpi, naszczęście używam Linuxa

A tak swoją drogą to witam wszystkich bo tak się składa że to mój pierwszy post
 
stary 03-07-2007, 15:14   #29
Dewiacja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2007
Lokacja: Allenstein

Posty: 24
Domyślny

- czyścimy.

Ostatnio edytowany przez Dewiacja - 28-04-2011 o 17:57.
Dewiacja jest offline  
stary 03-07-2007, 15:18   #30
filobossek2
Użytkownik Forum
 
filobossek2's Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2006
Lokacja: Wrocław - WKS :D

Posty: 298
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ----
Świat: Askara
Poziom: 137
Skille: 32
Poziom mag.: 66
Domyślny

Tylko, że te zmiany były wprowadzone już jakiś czas temu ...
__________________
P.S "Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006

Niektóre dziewczyny są dowodem na to, że Bóg wciąż kocha mężczyzn i chce by byli szczęśliwi :*
filobossek2 jest offline  
stary 03-07-2007, 15:28   #31
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dewiacja Pokaż post
Pomysł na krótką metę dobry. Bo te nowe zasady są szokujące. Ogólnie nie odbieram tego pozytywnie. Ktoś, nawet niechcący (choćby najbardziej zaufany) wrzuci jakiego 'igza' czy co innego i dostaje dożywotniego bana... no ludzie. Mam nadzieję, że moderatorów również ten zakaz obowiązuje. Ciekawe co by wynikło z takiego... missclicka ze strony moderatora,
Stary, za głupotę się płaci. Chcący, czy niechący - nie przestrzegasz regulaminu i tak czeka cię kara.
Thero jest offline  
stary 03-07-2007, 15:33   #32
Squary
Użytkownik Forum
 
Squary's Avatar
 
Data dołączenia: 10 12 2006
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 40
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Toxic Guild
Świat: Candia
Domyślny

Bravoooooooooooooooo
Wreszcie cos sie zmieni
Oby na lepsze
No i jedyny ale duzy minus tego to ze przez jakiegos balwana
ze swojej sieci mozna sie pozegnac z forum tibia.pl NA ZAWSZE
Squary jest offline  
stary 03-07-2007, 15:48   #33
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szekelebongo Pokaż post
[...] Masa dzieciaków i tak założy codziennie nowe konto i nic sobie nie robiąc z dożywotniego bana zasypią każdy dział swoim "Haksiorskimi" tematami.[...]
Ale to ONI tracą czas (i moderatorzy również), w tej kwestii proponował bym jakieś wydłużenie rejestracji albo wprowadzenie ograniczenia czasowo-postowego (bardziej czasowego) jeżeli chodzi o umieszczanie linków ewentualnie możliwość umieszczania lików tylko w znacznikach url + przy linkach z niebezpiecznymi zakończeniami pojawienie się jakiejś ikonki o 'wyższym' znaczeniu niż (np w wersji czerwonej ;P) z dopiskiem obok (np "możliwy keylogger") która to ikonka będzie również linkiem odsyłającym do konkretnych poradników anty-keylogg. To nie ma na celu zmniejszenia ilości keyloggów ale zwrócenia uwagi na nie przez niedokształconych użytkowników.

Inną możliwością, również mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa jest możliwość zmienienia systemu raportowania postów (o ile się tak da) Przy oknie raportu pojawił by się "ptaszek" możliwy do zaznaczenia z opisem "prawdopodobnie keylogger", tak wysłany raport mógł by się pojawiać na samym szczycie listy jaką otrzymują moderatorzy (nie wiem jak ten system działa od niebieskiej strony) zaś tak zaraportowany post by był automatycznie edytowany dodając na wstępie i na końcu dużym fontem "post może zawierać keyloggera, jest on w trakcie weryfikacji, prosimy nie kożystać z zamieszczonych w nim linków!" Po takim czymś system powinien automatycznie blokować możliwość edycji posta przez autora.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
[...]Dozywotnie bany były by debilstwem, gdyż zawsze można przez przypadek zostawić konto nie wylogowując go.[...]
W regulaminie wyraźnie jest napisane, że odpowiadasz za swoje konto nie zważając na to, kto z niego korzystał tak więc tylko w twojej intencji jest, by się wylogować...

Pomysł nie jest zły, patrząc na ograniczenia jakie serwuje tibia.org (jeśli chodzi o awatary, podpisy szukanie itp itd bla bla bla) ale co ciekawsze, wiem, że ludzie nie przepadają za czytaniem regulaminu, co zaowocuje dużą ilością banów xP
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 03-07-2007, 15:50   #34
Duch Guardi
Użytkownik Forum
 
Duch Guardi's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2005
Lokacja: Tarnowskie Góry Postów: 1002
Wiek: 32

Posty: 664
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Saint
Świat: Guardia
Domyślny

Nie wiem czy to cokolwiek pomoże :/ ,ale mam nadzieję że w jakimś stopniu tak

Niestety zauważyłem że hackerzy znaleźli sposób na oszustwa w odnośniku do innej strony klikasz w link a tu wyskakuje inna stronka np www.tibia.com
sposób na zobaczenie czy to nie oszustwo klikasz prawym na link właściwości i pisze ci adres
Cytuj:
adres: www.tibia.pl
__________________

Ostatnio edytowany przez Duch Guardi - 03-07-2007 o 15:53.
Duch Guardi jest offline  
stary 03-07-2007, 16:12   #35
Elwer Balus
Użytkownik Forum
 
Elwer Balus's Avatar
 
Data dołączenia: 16 05 2006

Posty: 167
Stan: Na Emeryturze
Świat: new serv plz!!
Domyślny

Good job!!!
Trzeba się w końcu wziąć za dzieci neo!
__________________
Masz w domu obiad prawda?
Pomyśl, że są dzieci, które nie mają....
Proszę pomóż im --> www.pajacyk.pl

www.thewitcher.com www.witcher.phx.pl
Elwer Balus jest offline  
stary 03-07-2007, 16:17   #36
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Guardi Pokaż post
Nie wiem czy to cokolwiek pomoże :/ ,ale mam nadzieję że w jakimś stopniu tak

Niestety zauważyłem że hackerzy znaleźli sposób na oszustwa w odnośniku do innej strony klikasz w link a tu wyskakuje inna stronka np www.tibia.com
sposób na zobaczenie czy to nie oszustwo klikasz prawym na link właściwości i pisze ci adres
to nie jest żadne oszustwo, po prostu user jest w stanie nadać jakąkolwiek nazwę danemu linkowi, w tym przypadku nazwa udaje inny link...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 03-07-2007, 16:40   #37
.Ghandar
Użytkownik Forum
 
.Ghandar's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 96
Profesja: Elite Knight
Świat: Menera
Poziom: 60+
Skille: 80+/80+
Poziom mag.: 6
Domyślny

prawda jest taka, że jak będą chcieli umieścić linki, to i tak je umieszczą. a ta zmiana, którą wprowadziliście, może tylko zmienić ich częstotliwość.

pozdro dla "mondatorów"!
.Ghandar jest offline  
stary 03-07-2007, 17:06   #38
Etoric
Użytkownik Forum
 
Etoric's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2005
Wiek: 33

Posty: 1,716
Poziom: 44
Etoric ma numer GG *3224**
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post


W regulaminie wyraźnie jest napisane, że odpowiadasz za swoje konto nie zważając na to, kto z niego korzystał tak więc tylko w twojej intencji jest, by się wylogować...
nic co ludzkie nie jest mi obce. Nawet ja robie błędy, chociaż to jest niewyobrażalne.
__________________

23:28 Andrzej Epa [31]: schowaj te zeby
23:28 Andrzej Epa [31]: nie warcz na mnie

14:23 Thor Orio [124]: Dam itemy za zaufanie, do wygrania nawet bohy oraz rh i takie smietki magiczne , za slabe eq kasa
Etoric jest offline  
stary 03-07-2007, 17:08   #39
-=DanieL=-
Użytkownik Forum
 
-=DanieL=-'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2005
Wiek: 33

Posty: 1,189
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etoric Pokaż post
Imo

1.Pełna aktywacja konta:

-możliwość podawania linków
-możliwość zakładania tematów w dziale "filmy" ,"zdjęcia" i 'propozycje poradników"

Żeby ową aktywacje otrzymać należało by:
-mieć konto dłużej niż miesiąc
-mieć ponad 150 postów
-każdy znaczący post to ponad 100 liter

2.Nazwy użytkowników
Jeżeli wprowadzono by aktywacje, haXy zakładali by konta typu : Janzoofil1 Janzoofil2, żeby konta 'odlegiwały' czekając na przyszły miesiąc. By tego uniknąć należało by wprowadzić pewną blokade, np. jeżeli bym chciał zrobić nick eforic czy etorik w zakładzaniu konta automatycznie pojawiał by się błąd" Nick, który chcesz wybrać już istnieje, lub jest bardzo zbliżony do istniejącego"
Ta cenzura by działała, gdy ktoś by chciał założyc użytkownika z tylko jedną różnicą tak jak w/w.

3. Linki z rozszerzeniami typu . e x e

Jeżeli ktoś osiągnął by pełną aktywacje, dał link www.rapidshare.blabla. e x e dostawał by bana na miesiąc odrazu przy zatwierdzeniu 'wyslij temat/posta'
Jeżeli natomiast by wysłał www.spedyshare.br/blabla także dostawał bana na miesąc. Dozywotnie bany były by debilstwem, gdyż zawsze można przez przypadek zostawić konto nie wylogowując go. Nikt by nie mógł dać żadnego haXa, ponieważ odrazu byłby nagradzany.
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
__________________



Gdy wypowiesz moje imię znikam. Kim jestem ?
-=DanieL=- jest offline  
stary 03-07-2007, 17:08   #40
Polinik
Na emeryturze.
 
Polinik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2003
Wiek: 41

Posty: 1,278
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
Ale i tak popieram wogole najlepiej byloby gdyby filmy mozna bylo wrzucac do modkow modki by ocenialy i wsadzaly do dzialu filmow , nie daloby sie tego edytowac ani komentowac. Nie byloby to dobre?
Jasne, nie mamy co robić, tylko całymi dniami siedzieć i oglądać (w większości nudne i żałosne) filmy z Tibii.
Polinik jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:48.


Powered by vBulletin 3