Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-07-2007, 20:08   #101
Dagmara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 05 2007
Lokacja: Wodzisław Śląski

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aldora
Poziom: 22
Skille: 19/24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Harpun Pokaż post
-w ogóle to ile braciszek ma latek?
16 ;| Na szczęście ma już osobny komputer ...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Harpun Pokaż post
-nie wziął pod uwagę edycji posta,
No nie wziął :| A kto bierze ? Nigdy nie wiadomo czy autor nie poprawiał literówek...
Przeczytał dobrze komętaże od kilku użytkowników i nie zwracal uwagi co otwiera ....
A ja uważam że zawsze coś może to dać... Powinno być max 15 min na edycje postu

Ostatnio edytowany przez Dagmara - 04-07-2007 o 20:10.
Dagmara jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-07-2007, 20:47   #102
Always hunted
Użytkownik Forum
 
Always hunted's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Thais depot...
Wiek: 32

Posty: 600
Stan: Niegrający
Imię: Petersaber
Profesja: Druid
Gildia: Silver Cross
Świat: Julera
Poziom: 43
Skille: 22/25
Poziom mag.: 49
Always hunted ma numer GG 8078836
Domyślny

Cóż, wiwat lenistwo modków! Rozumiem że tyle tego było... ale bez przesady.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold Pokaż post
Od dziś zabronionymi formatami są: exe, scr, zip, rar, bat, com (oczywiście, jako rozszerzenie pliku, nie domena). Autor posta zawierającego link do pliku w jednym z w/w formatów zostaje zbanowany dożywotnio, niezależnie czy plik zawierał "niespodziankę", czy też nie.

Co więcej, do uploadowania plików zabronione jest używanie wszelakich serwerów ukrywających rozszerzenie pliku. Cała nazwa pliku - wraz z rozszerzeniem - musi być widoczna w URLu. Głównym celem jest zupełne wykluczenie z użycia serwerów typu speedy share. Wyjątkiem od tej reguły może być np. serwer http://tibicams.tibianetwork.net/ na którym jest umieszczana masa filmów. Możliwe, że z upływem czasu, biorąc pod uwagę różne czynniki, lista serwerów będzie rozszerzona.

UWAGA!
Admini i Moderatorzy nie mają obowiązku ani sprawdzania zawartości pliku (np. rar), ani skanowania plików antywirusami; nie muszą także sprawdzać, jaki naprawdę plik jest na serwerze maskującym rozszerzenie! Podasz link np. do popularnego speedy share - dostajesz bana. Umieścisz gdzieś na serwerze choćby plik rar ze zdjęciami - dostajesz bana.
Jeśli chodzi o exe, scr, bat i com to dobry pomysł. Ale rar i zip... nienajlepszy. Pierwszy akapit łączy się z drugim...
Jest np taka sytuacja. Koleś zrobił kilkanaście filmów o danej tematyce, łącznie powiedzmy.... 20mb. Każdy film ma 1mb. Koleś, z powodu zakazu wrzucania plików na serwery zakrywające rozszerzenie pliku, uploaduje 20 spakowanych filmów (w pliku ******) na rapidshare.com... i co? Mimo że filym są świetne, dostaje bana. ZA CO? Za darmo!
Powiedzmy że uploaduje filmy jak trzeba, osobno, i w temacie jest 20 linków rapida. Okey, forumowicz ściąga 12 filmów, a na pozostałe 8 musi czekać godzinę.
Modkowie, rozumiem że są wakacje i chcecie odpocząć, ale takie lenistwo... Was może stać na konto Premium na rapidzie, ale nas nie.
Nie chce wam się sprawdzać czy dany link na speedy share lub dany plik ****** jest zainfekowany? Nie róbcie tego! Trudno, nieostrożni i głupi za to zapłacą, ale mózgu trzeba używać.
Wasza "ustawa" wcale nie przeszkodzi domorosłym chakierom z ich uber geyloggerami, mało który dzisiaj uploaduje plik ******/bat/itd i nie maskuje linku...
Wasza ustawa godzi prosto w dobrych/średnich userów, za to ci źli nie odczują żadnej zmiany od stanu jaki jest dziś. Nadal będą zakładać dziesiątki kont i spamować ukryte pod kodem url stronki w style wuwuwu.fripac.pl.com.br
Zmianę odczują tylko userzy chcący ułatwić życie(niczyim kosztem!) sobie i innym (w ściaganiu filmów, np)

Jesteście leniwi? Trudno, ale nie ułatwiajcie sobie życia naszym kosztem. Bycie moderatorem to odpowiedzialna funkcja, mająca niejako służyć userom, "dbać" o nich (jak rząd) a nie ułatwiać sobie życia ich kosztem.
Niechce wam się pełnić obowiązków modka? To zrezygnujcie z funkcji. Bycie modem to nie przymus, jesteście leniwi to zrezygnujcie.

Zachowujecie się jak nasz dzisiejszy rząd, z lenistwa sobie ułatwiacie życie, macie w dupie społeczeństwo, i zakazujecie wszystkiego. Niedługo będzie zabronione hostowanie obrazków na serwisie www.imageshack.us , bo jak jego nazwa wskazuje (Imageshack) służy do hackowania!
To forum jest jak Tibia, z każdym update`em gorsze mimo pozorów

Cya!

PS: Wybaczcie wielokrotnie powtórzenia w tekście.
PS2: Co to kurwa są Aminy i Mondatory??!!
PS3: dobreprogramy.pl to zaufana strona? Sprawdźcie jeszcze raz... ściągnąłem z niej 7 programów, z czego 4 były zainfekowane ..................
.........
__________________

Już skopiowałem, w końcu pomysł był mój ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez plafdzifego mloka
Mroku (21-03-2007 18:31)
hyba nie zaówarzyłeś ,rze to byl joke -.-'
Mroku (21-03-2007 18:31)
mash problem
Mroku (21-03-2007 18:31)
metalOOffcu?
Mroku (21-03-2007 18:32)
iks.IKS
PS: Dzięki za reklamę ;d

Ostatnio edytowany przez Always hunted - 04-07-2007 o 21:07. Powód: o_O
Always hunted jest offline  
stary 04-07-2007, 21:02   #103
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Jedną twoją podnietę od razu można obśmiać - 20 filmików można uploadnąć na tibicams.tibianetwork.com zamiast męczyć się z rapidshare.
Kolejna - wcale nie czuję się oszukiwany i wykorzystywany przez "tych złych modków" (co za chamy! Życie sobie będą ułatwiać?! A to *%^#$%) tylko dlatego, że przed podaniem linka muszę pomyśleć.
Poza tym - dlaczego głupie dzieci miałyby jakąkolwiek różnicę odczuwać? Po raz kolejny powtarzam - To ma tylko pomóc modom i adminom.
Innych argumentów nie widzę - dalej tylko obrażasz modków i mówisz jak nam teraz, biednym i wykorzystywanym będzie gorzej.

Ostatnio edytowany przez Thero - 04-07-2007 o 21:05.
Thero jest offline  
stary 04-07-2007, 22:22   #104
Always hunted
Użytkownik Forum
 
Always hunted's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Thais depot...
Wiek: 32

Posty: 600
Stan: Niegrający
Imię: Petersaber
Profesja: Druid
Gildia: Silver Cross
Świat: Julera
Poziom: 43
Skille: 22/25
Poziom mag.: 49
Always hunted ma numer GG 8078836
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Jedną twoją podnietę od razu można obśmiać - 20 filmików można uploadnąć na tibicams.tibianetwork.com zamiast męczyć się z rapidshare.
Heh, też prawda, mój błąd.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
olejna - wcale nie czuję się oszukiwany i wykorzystywany przez "tych złych modków" (co za chamy! Życie sobie będą ułatwiać?! A to *%^#$%) tylko dlatego, że przed podaniem linka muszę pomyśleć.
Poza tym - dlaczego głupie dzieci miałyby jakąkolwiek różnicę odczuwać? Po raz kolejny powtarzam - To ma tylko pomóc modom i adminom.
Innych argumentów nie widzę - dalej tylko obrażasz modków i mówisz jak nam teraz, biednym i wykorzystywanym będzie gorzej.
Po pierwsze, napisałem nie że jesteśmy wykorzystywani etc etc, tylko po prostu że osoba która dla wygody zuploaduje 1 plik rar zamiast 20 rec, zostaje banowana bo modki są leniwe.
I w ten sposób, zamiast poprawić bezpieczeństwo na forum, to po prostu modki będą kasować wszystko z góry na dół
__________________

Już skopiowałem, w końcu pomysł był mój ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez plafdzifego mloka
Mroku (21-03-2007 18:31)
hyba nie zaówarzyłeś ,rze to byl joke -.-'
Mroku (21-03-2007 18:31)
mash problem
Mroku (21-03-2007 18:31)
metalOOffcu?
Mroku (21-03-2007 18:32)
iks.IKS
PS: Dzięki za reklamę ;d
Always hunted jest offline  
stary 04-07-2007, 23:15   #105
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Always hunted: wyjaśniałem ileśtam postów dalej: to ma pomóc nam, Moderatorom, jak i Adminom w pracy, a nie znacząco bezpośrednio podnieść poziom bezpieczeństwa. Zgadzam się z tym, co już wiele razy zostało powiedziane, że żaden firewall i antywirus nie pomoże temu, kto nie ma choć trochę oleju w głowie. Mechanizmy do lepszego zabezpieczenia są dyskutowane na naszym forum, ale są problemy, o których mało kto z użytkowników wie i nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje.

Normalni użytkownicy nie odczują praktycznie żadnej różnicy, bo i tak baaardzo rzadko spotykałem się do tej pory, żeby userzy dawali więcej zdjęć spakowanych rarem - raczej wklejali bezpośrednio do posta, czy dawali linki na photobucket etc. A my przez to tracimy znacznie mniej czasu na sprawdzanie wszystkich linków, więc mamy więcej czasu, żeby lepiej zająć się forum - wprowadzenie tego zakazu nie wpłynie bezpośrednio na bezpieczeństwo, ale pośrednio tak, bo nie będziemy rozdrabniać się nad każdym jednym plikiem, tylko od razu mówimy 'do widzenia'.

'Imageshack' to może być image shack - nie pomyślałeś o tym?

A co do tego, jaka powinna być funkcja Moderatora itd... cóż, zgadza się, że to mody są dla forum, a nie na odwrót. Jednakże dopóki panuje tutaj bezprawie na tak szeroką skalę, próbujemy różnych środków, żeby to wszystko jakoś funkcjonowało. I zarzucanie nam, że jesteśmy leniami, niczego nie zmieni.

Podsumowując: nowy przepis to duże, bezpośrednie udogodnienie dla nas, bezpośrednio prawie bez wpływu na użytkowników (i normalnych i 'hakierów'), a pośrednio przyczyni się do lepszego funkcjonowania forum.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 04-07-2007, 23:21   #106
Always hunted
Użytkownik Forum
 
Always hunted's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Thais depot...
Wiek: 32

Posty: 600
Stan: Niegrający
Imię: Petersaber
Profesja: Druid
Gildia: Silver Cross
Świat: Julera
Poziom: 43
Skille: 22/25
Poziom mag.: 49
Always hunted ma numer GG 8078836
Domyślny

I tak wszystko się sprowadza do "Pożyjemy zobaczymy"
__________________

Już skopiowałem, w końcu pomysł był mój ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez plafdzifego mloka
Mroku (21-03-2007 18:31)
hyba nie zaówarzyłeś ,rze to byl joke -.-'
Mroku (21-03-2007 18:31)
mash problem
Mroku (21-03-2007 18:31)
metalOOffcu?
Mroku (21-03-2007 18:32)
iks.IKS
PS: Dzięki za reklamę ;d
Always hunted jest offline  
stary 05-07-2007, 13:03   #107
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Always hunted Pokaż post
Po pierwsze, napisałem nie że jesteśmy wykorzystywani etc etc, tylko po prostu że osoba która dla wygody zuploaduje 1 plik rar zamiast 20 rec, zostaje banowana bo modki są leniwe.
I w ten sposób, zamiast poprawić bezpieczeństwo na forum, to po prostu modki będą kasować wszystko z góry na dół
Byłem adminem na forum o wiele mniejszym od tego i wiem, że na pewno nikt nie wymyślił tej zmiany "bo se wole poleżeć". Jestem wręcz pewien, że nawet teraz niektórzy rwą obie włosy z głowy (a może i nie tylko) widząc kolejny post Trolla.
Oni po prostu mają tego dość - i nie ma co się im dziwić.
Thero jest offline  
stary 05-07-2007, 13:10   #108
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Zajmuje sie glownie multimediami. ANI razu nie spotkalem sie, zeby ktos umieszczal cos w ***** i ***** cos innego niz keyloggery. Ponadto - filmy mozna umieszczac na tibicams.tibianetwork.net, wiec nikt nie kaze zamieszczac na speedy i rapidzie, w ktorych 50% to byly keyloggery, a kolejne 20% po pojawieniu sie pozytywnych komentarzy na takie keyloggery byly podmieniane.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 05-07-2007, 20:01   #109
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Szekelebongo Pokaż post
[...]Moim zdaniem to jest sposób, który przyniesie wytchnienie moderatorom i adminom serwisu Tibia.pl. Teraz będą mogli zająć się czymś bardziej twórczym niż kasowanie 100 tematów z "super linkami".

Pozdrawiam
Nie do końca, postanowiłem sprawdzić i bardziej przetestować skrypt i doszedłem do wniosku, że nie jesteś w stanie zbanować wszelkich możliwych sposobów zapisania linku... e.g.: ww dot tibia dot com przejdzie bez problemu, ZAWSZE znajdzie się jakiś sposób... skrypt chyba odpada :/
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 07-07-2007, 00:42   #110
Iontz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 47
Domyślny

Cytuj:
Jest np taka sytuacja. Koleś zrobił kilkanaście filmów o danej tematyce, łącznie powiedzmy.... 20mb. Każdy film ma 1mb. Koleś, z powodu zakazu wrzucania plików na serwery zakrywające rozszerzenie pliku, uploaduje 20 spakowanych filmów (w pliku ******) na rapidshare.com... i co? Mimo że filym są świetne, dostaje bana. ZA CO? Za darmo!
To niech w .7z spakuje.
Iontz jest offline  
stary 07-07-2007, 02:44   #111
sallceson
Użytkownik Forum
 
sallceson's Avatar
 
Data dołączenia: 11 01 2007
Lokacja: Łowicz

Posty: 446
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

ok fajnie, wszystko byloby okej ale dlaczego do jasnej cholery nie mozna dawac linków ze speedy.share/unbase? w moim przypadku to jedne z niewielu sposobów na nieograniczone sciaganie/uploadowanie plików bo przez moją sieć nie mogę sciągać z rapida itp
dzięki nowemu regulaminowi praktycznie nie mogę teraz nic ściągać no bo skąd? walnie ktos na rapidzie napisze "plz rehost" i co walnie mi na np megaupload z ktorego sciaga jeszcze gorzej?
nie mam żadnej alternatywy teraz, thx, idziecie w ślady Cip

nie prościej byłoby po prostu umożliwic wysyłanie jakichkolwiek linków dopiero po np miesiącu po zarejestrowaniu? wczesniej byłoby to niemozliwe - zapobiegłoby to przynajmniej tym jednodniowym kontom GejHakerów
__________________
sallceson jest offline  
stary 07-07-2007, 04:23   #112
SkateElement
Użytkownik Forum
 
SkateElement's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2005
Lokacja: Wolsztyn
Wiek: 33

Posty: 740
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
Ale i tak popieram wogole najlepiej byloby gdyby filmy mozna bylo wrzucac do modkow modki by ocenialy i wsadzaly do dzialu filmow , nie daloby sie tego edytowac ani komentowac. Nie byloby to dobre?
W dzień filmy dodawane są często co parę minut... To nie jest dobry plan.

@btw
Jeden z użytkowników chciał linka do TibiaCam TV najnowszej, to nie mogę mu dać linka od razu do ściągania, tylko samą główną stronę?

@btw #2
Filmy z TibiaCam TV nie były wymienione w newsie, to czy dostaje się bana za podanie linku do takowego?
__________________

Ostatnio edytowany przez SkateElement - 07-07-2007 o 04:28.
SkateElement jest offline  
stary 07-07-2007, 11:24   #113
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

I bardzo dobrze. Już tak od dawna powinno być.
Duke Dran jest offline  
stary 07-07-2007, 20:40   #114
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sallceson Pokaż post
ok fajnie, wszystko byloby okej ale dlaczego do jasnej cholery nie mozna dawac linków ze speedy.share/unbase? w moim przypadku to jedne z niewielu sposobów na nieograniczone sciaganie/uploadowanie plików bo przez moją sieć nie mogę sciągać z rapida itp
dzięki nowemu regulaminowi praktycznie nie mogę teraz nic ściągać no bo skąd? walnie ktos na rapidzie napisze "plz rehost" i co walnie mi na np megaupload z ktorego sciaga jeszcze gorzej?
nie mam żadnej alternatywy teraz, thx, idziecie w ślady Cip

nie prościej byłoby po prostu umożliwic wysyłanie jakichkolwiek linków dopiero po np miesiącu po zarejestrowaniu? wczesniej byłoby to niemozliwe - zapobiegłoby to przynajmniej tym jednodniowym kontom GejHakerów
Ile razy było już pisane, że dla polskich nób-hakerów to nie problem założyć 20 kont i odleżeć nimi miesiąc, dwa... A dlaczego zbanowano speeda? Bo zasłania rozszerzenie ściąganego pliku... a teraz mniej pretensje do speeda, że taki system wprowadzili ]:->
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SkateElement Pokaż post
Jeden z użytkowników chciał linka do TibiaCam TV najnowszej, to nie mogę mu dać linka od razu do ściągania, tylko samą główną stronę?

Filmy z TibiaCam TV nie były wymienione w newsie, to czy dostaje się bana za podanie linku do takowego?
Można dawać linki do stron z danymi programami, nigdzie nie ma takiego zakazu... Co do pojedynczych filmó, zależy jakie ma rozszerzenie, i sprawa jasna...
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline  
stary 08-07-2007, 01:05   #115
Trang Oul
Użytkownik Forum
 
Trang Oul's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 44
Stan: Na Emeryturze
Trang Oul ma numer GG 5846875
Domyślny

Chyba was pop....... z tym banem za zdjęcia.
__________________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

Najlepszy OTS! Brak lagów!
Boty do Tibii!
Trang Oul jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:19.


Powered by vBulletin 3