Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-09-2005, 15:16   #1
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny Studenci!

Studenci!

Jest dużo tematów o szkołach i takich tam pierdołach, teraz niechaj będzie jakiś temat o studiach

@maturzyści: jakie studia wybieracie (kierunek, wydział)? Gdzie idziecie (miasto, uczelnia)? I dlaczego akurat taki wybór?

@studenci: Chciałbym ogólnie wiedzieć, na czym studiujecie; czy rzeczywiście sprawdziłyby się moje przypuszczenia, że raczej będą to studia techniczne/ informatyczne/ ekonomiczne etc (ogólnie, gdzie komputera trzeba użyuwać). Powiedzcie też, dlaczego wybraliście takie a nie inne studia.

Jeśli chodzi o mnie, to studiuję Automatykę i Robotykę na wydziale "elektrycznym" (EAIiE - Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektroechniki) na University of Science and Technology (AGH) w Krakowie. Poszedłem tam po LO, po profilu matematyczno-fizycznym. Zdawałem też (i w sumie się dostałem) na Informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, jednak uznałem, że Kraków to jest jednak miejsce, gdzie chcę mieszkać. Poza tym AGH wypada lepiej w rankingach, nie mówiąc już o renomie uczelni i rzeczywistych możliwościach, jakie daje.

Nudno na forum, nic się nie dzieje, napiszcie coś :>
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-09-2005, 15:23   #2
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

NO niech ci będzie

Do neidawna studiowalem informatyke zaocznie w Gdansku. Od dziecka chcialem byc administratorem sieci Niestety, kiedy wkoncu dostalem prace w tym kierunku okazalo sie, ze ta praca wcale nie jest taka ciekawa jak myslalem. Wrecz przeciwnie: maly kontakt z ludzmi, ciagle siedzenie w jednym miejscu i szukanie poprawek, nowosci itp.

Wiec w tym rokuz zrezygnowalem. Zdalem za to na Administracje - tez zaoczna, bo po co z pracy rezygnowac a za rok zaczne studiowac to co mnie najbardziej pociaga - psychologie. Prawdopodobnie w Gdansku.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2005, 16:17   #3
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Politechnika Częstochowska, wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, kierunek Informatyka, specjalizacja (ale to i tak na cim roku) sieci komputerowe :>

Zawsze chciałem coś z kompami, a że mnie sieci ciągną, to poszedłem w tym kierunku - przez większość czasu śwęty spokój + zabawa Najgorzej bedze z analizy matematycznej - mnóstwo ludzi na tym uwalają :/

Papierki poszły też do Wrocka na polibude, dostałbym się z rezerwy, ale po pierwsze załatwiania kupę (mieszkanie na przykład) a po drugie muszę mieć formację oazową w tym roku prowadzoną, więc uznałem, że nie będę szukał tam, skoro tu mogę bez problemu kontynuować ze swoją grupą :>
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2005, 16:28   #4
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Jeszcze nie studiuję, mam jeszcze miesiąc do tego czasu, ale
Uniwersytet Opolski, kierunek Informatyka, na dziennych studiach.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
Nudno na forum, nic się nie dzieje, napiszcie coś :>
Coś :>
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2005, 16:50   #5
Szpicel
Użytkownik Forum
 
Szpicel's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2005
Lokacja: Kołobrzeg
Wiek: 38

Posty: 76
Domyślny

Napewno stanowimy znaczną mniejszość forum.

Ja dostałem się w tym roku na Budownictwo (Politechnika Koszalińska). Zdecydowałem się właśnie na ten kieunek, ponieważ chcę wprowadzić w życie mit szklanych domów (napewno te piękne marzenia zostaną zmiażdżone przez rzeczywistość, ale ja niemam zamiaru się poddawać). Zdawałem starą maturę, a na studia wybrałem się na podbudowie technikum ekonomicznego (sux).


@edit: Może doświadczeni studenci udzieliliby jakiś cennych wskazówek beginer-om: Jak się zachować pierwszego dnia? Z czym to się je? Jak bardzo studia różnią się od tego z czym dotychczas miałem styczność (system nauczania)? Mam ogromną treme
__________________
In the name of what?

Ostatnio edytowany przez Szpicel - 05-09-2005 o 16:27.
Szpicel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2005, 17:07   #6
binek1986
Użytkownik Forum
 
binek1986's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2005
Lokacja: Elblag
Wiek: 37

Posty: 67
Stan: Niegrający
Imię: Binek
Profesja: Elder Druid
Świat: Nova
Poziom: 56
Skille: 22/26
Poziom mag.: 71
Domyślny

No coz. Ja z powodow w duzej czesci finansowych, wybralem studia w moim miescie (Elblag). PWSZ, kierunek informatyka, specjalizacja Bazy Danych i Oprogramowanie Uzytkowe (wybralem ta specjalizacje, poniewaz IMO, za duzo juz jest adminow sieci ;>). Komputery zawsze mnie interesowaly (odkad mam kompa offkoz), wiec chyba nie trzeba tlumaczyc dlaczego taki kierunek.
Mam w planach kontynuowac nauke, w tym samym kierunku, tylko na innej, lepszej uczelni. Jak bede juz pracowal i zarabial na utrzymanie ;>.
__________________
Whoever appeals to the law against his fellow man is
either a fool or a coward. Whoever cannot take care of
himself without that law is both. For a wounded man shall
say to his assailant, "If I live I will kill you, if I die
you are forgiven". Such is the Rule of Honor.
binek1986 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 13:51   #7
shae
Użytkownik Forum
 
shae's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Babylon 5, green sector

Posty: 202
Gildia: Ψ Corps
Poziom: P12
Domyślny

Ja tuż po LO - profil informatyczny[1] polazłem na PW [W-wa]. W sumie poza PW nie składałem nigdzie papierów.

Próbowałem dostać się na Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, ale trafiłem na MEiL [Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa], czyli taki wydział na który łatwo się dostać, a jeszcze łatwiej z niego wylecieć. Skądś określenie sesji na MELu - MELodramat - musiało się wziąć ;p
Nie podobało mi się tam za bardzo - za dużo fizyki mechanicznej - więc spróbowałem szczęścia jeszcze raz. Wybór padł znów na Elkę - kierunek Informatyka; ale że moja fizyka na wysokim poziomie nie stoi, to nie dostałem się tam gdzie chciałem. Na samą elkę udało się jednak dostać, trafiłem na makrokierunek - Elektronika i Inżynieria Komputerowa oraz Inżynieria Biomedyczna - studia dzienne. Teraz w sumie nie żałuję że tu jestem. Podoba mi sie tu coraz bardziej, zobaczymy jak będzie dalej


[1] nie wiem kto wymyślił, żeby w klasie o profilu informatycznym było więcej biologii, historii, chemii niż fizyki. Biologia była przez 3 lata, chemia - 3 lata, historia - 4 lata, a fizyka tylko pierwsze dwa. I to taki poziom, że szkoda gadać... Jakby ktoś się na coś takiego wybierał, to zdecydowanie odradzam.
shae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 14:37   #8
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Ja naleze do grupy krolikow, na ktorych testowano nowa mature

Poczatkowo chcialem isc na Automatyke i Robotyke na Politechnice Wroclawskiej, ale potem mi sie odmienilo zdanie i bardziej spodobala mi sie Informatyka i Ekonometria na Akademii Ekonomicznej we Wroclawiu.
Na Politechnice dostalem sie na liste rezerwowych i pewnie bym wskoczyl na ten kierunek, ale na Informatyke i Ekonometrie dostalem sie, wiec zdecydowalem ze pojde tam gdzie chcialem.

Mieszkanko juz mam, bardzo mi sie podoba, lokatorzy tez spox, wiec zobaczymy jak to bedzie dalej

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shae
nie wiem kto wymyślił, żeby w klasie o profilu informatycznym było więcej biologii, historii, chemii niż fizyki. Biologia była przez 3 lata, chemia - 3 lata, historia - 4 lata, a fizyka tylko pierwsze dwa. I to taki poziom, że szkoda gadać... Jakby ktoś się na coś takiego wybierał, to zdecydowanie odradzam.
o.0
A ja myslalem, ze tylko ja mam takie dziwne akcje. W LO bylem w klasie o profilu matematyczno-informatycznym, a nad biologia musialem spedzac wiecej czasu niz nad fizyka czy matma, chemia byla na poziomie rozszerzonym, mimo iz nikt jej nie rozumial w klasie praktycznie. Nauczyciel z matmy byl taki fatalny, ze jak sie go o cos spytalismy, co lekko wykraczalo poza material, to bral ksiazke i przez 10 minut ja czytal, po czym rzucil nam "o to dobry pomysl, dowiedzcie sie tego jako zadanie domowe" -.-""

Ostatnio edytowany przez Dr. Omader - 05-09-2005 o 14:38.
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 17:05   #9
Luker
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 08 2004

Posty: 3
Domyślny

Ja dopiero co sie dostalem na Uniwersytet Łódzki, wydział matematyki, kierunek, informatyka jednolite studia magisterskie. Wybralem te studia, bo i tak bylem od urodzenia skazany na siedzenie w komputerach. Czasem sie naprawde zastanawiam, czy to ma sens...
Luker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 23:38   #10
J. Hunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 12 2004
Wiek: 33

Posty: 36
Stan: Niegrający
Domyślny

Panowie i panie. Jak jesteście obcykani to powiedzcie tak z grubsza do jakiej klasy powinienem się udać w szkole średniej, jeśli chciałbym iść na prawo (i lewo ), ew. historię i psychologię? Wiem, że będę mieć zajęcia z orientacji zawodowej (czy jakoś tak), ale ciekawość mnie zżera niebywale.
__________________
"Poczuj smak religii, zjedz księdza" - Maridiana (Antica)
J. Hunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2005, 23:50   #11
Sorcerer Maciek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 04 2004

Posty: 139
Domyślny

@up:
Najlepiej na profil historyczny. Chociaz, dajmy na to, w tym roku na Uniwersytecie Jagiellońskim na matury nie patrzono - odbywał sie test wielokrotnego wyboru sprawdzajacy zdolnosc logicznego myslenia. Minut 120, pytan (chyba) 180. Ponad 110 wymagano aby zostać przyjetym, a wiec sprawa nielatwa.
Sorcerer Maciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 14:46   #12
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Na Politechnice dostalem sie na liste rezerwowych i pewnie bym wskoczyl na ten kierunek, ale na Informatyke i Ekonometrie dostalem sie, wiec zdecydowalem ze pojde tam gdzie chcialem.
ROTFL no to zyebałeś sprawę. Bo ta informatyka i ekonometria to jest word i excell (jako informatyka) i w ****u różnych głupot jako ekonometria. Ogólnie te studia mają cię przygotować do zajmowania się analizami rynku, przy pomocy programów komputerowych. Informatyka ogranicza się tam tylko do obsługi programów. No chyba, że chciałeś iść na studia takie, na których masz dużo wolnego czasu, to wtedy lepiej wybrać nie mogłeś.

Ja jestem na 4 roku fizyki na WPPT PWr. Specjalizacja: informatyka kwantowa. Nawet ciekawe rzeczy tu są, ale jak przyjdzie sesja to ło maj gat.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 15:00   #13
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Specjalizacja: informatyka kwantowa
Moglbys blizej opisac? Bo komputery kwantowe zawsze mnie interesowaly? Macie cos zwiazango z ich budawa etc?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 15:14   #14
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Moglbys blizej opisac? Bo komputery kwantowe zawsze mnie interesowaly? Macie cos zwiazango z ich budawa etc?
To chyba cię kiepsko interesowały, bo jak dotąd nikt nie zbudował komputera kwantowego i prawdopodobnie niegdy nie zbuduje.

A co do tego o czym się uczymy, to mamy opisywane jak zamienić bramki logiczne na bramki kwantowe, mieliśmy też przedstawione jak działają niektóre algorytmy kwantowe (m.in. ze znajdowaniem dzielnikow danej liczby), do tego podejście teoretyczne, czyli z czego można korzystać przy operacjach na cząsteczkach. Jakie warunki musi spełnić układ, a jakie urządzenie pomiarowe. Musiałbyś trochę dokładniejsze pytanie zadać o to co byś się chciał dowiedzieć.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 15:18   #15
Lucifer
Użytkownik Forum
 
Lucifer's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2005

Posty: 236
Domyślny

Jak wlasnie koncze filologie angielska
__________________
pozdro...

No more Mr Nice Man....
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!
Lucifer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 15:35   #16
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus
To chyba cię kiepsko interesowały, bo jak dotąd nikt nie zbudował komputera kwantowego i prawdopodobnie niegdy nie zbuduje.
Tak tak, wiem A czy sie nie zbuduje? Wiem jednak, ze sie zbuduje!

Swoja droga slyszales o symulatorze? moze znasz ich wiecej, bo ja znam tylko jeden adres

www.qc.fraunhofer.de.

Polecam...
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 15:50   #17
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
A czy sie nie zbuduje? Wiem jednak, ze sie zbuduje!
No jak na razie nie da rady zbudować ze względu na dekoherencję, oraz na to że nie za bardzo wiadomo jak zachowa się parenaście qbitów. Jeszcze 10 lat temu wydawało się że jeśli zejdziemy z czasem pomiaru poniżej 10 do -7 sek. to da się obejść dekoherencję, a tu kicha. A dekoherencja powoduje, że zanika splątanie qbitów, o które właśnie w komputerach kwantowych chodzi (a tak dokładniej to zanikają niediagonalne elementy macierzy gęstości gbitów). To co ty podałeś na stronce to jest po prostu konstruowanie algorytmów dla komputerów kwantowych. Hehe muszę się w to pobawić, bo jak dotąd robiłem to tylko przy tablicy na ćwiczeniach.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 16:14   #18
Adrianoss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 40

Posty: 41
Imię: Adrianoss
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 91
Skille: 85/79
Poziom mag.: 6
Adrianoss ma numer GG 4624230
Domyślny

Elektrotechnika , na wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, aktualnie jestem w trakcie kampanii wrześniowej jak zdawalem na PB dostalem sie takze na Automatyke - Robotyke na Mechanicznym, ale wybralem Elektro, gdyz sadzilem ze sie dostane na kierunek Elektronika i Telekomuna ale nie wyszlo i siedze na elektrotechnice
__________________
Beer Beer Never Changes !
Adrianoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 16:21   #19
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus
ROTFL no to zyebałeś sprawę. Bo ta informatyka i ekonometria to jest word i excell (jako informatyka) i w ****u różnych głupot jako ekonometria. Ogólnie te studia mają cię przygotować do zajmowania się analizami rynku, przy pomocy programów komputerowych.
Alez ja to wiem
Jesli chodzi o informatyczna czesc to i tak chcialbym sie sam tez rozwijac dodatkowo, a jako specjalizacje zastanawiam sie nad e-biznesem. Tam juz sa ciekawsze rzeczy z infy
Jak mi sie nie bedzie podobalo, to trudno, zmienie kierunek :/
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-09-2005, 18:31   #20
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

up

Ano chyba że tak Przynajmniej będziesz miał czas na życie studenckie
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.


Powered by vBulletin 3