Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-08-2006, 01:48   #21
elmo_us
Użytkownik Forum
 
elmo_us's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 40

Posty: 384
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aldora
Poziom: 68
Skille: 80+
Poziom mag.: 17
Domyślny

Jak dla mnie to jest jedna wielka bzdura, rozumiem karac takowego trola, ale zeby karac takze ludzi, dobrych pomocnych? I to do tego od 1-9 punktow no nie przesadzajcie, ludzie zaczna sie bac pomagac innym na forum zeby tylko nie dostac upomnienia za dokarmianie trola.
Nie pomysleliscie przypadkiem o tym?
elmo_us jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-08-2006, 15:01   #22
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Jak już kiedyś mówiłem, takie coś to nie jest pomoc nowym użytkownikom. To jest bezmyślne pokazywanie dzieciom neo (polskim trollom), że są oni mile widziani i że tak naprawdę wszyscy ich lubią - że dobrze robią, zlewając regulaminy, szukanie, przyklejone tematy, ogłoszenia itd, itp.

I ja naprawdę się cieszę, że ludzie zaczynają się bać "pomagać" tym wszystkim leniom.

Jak zwykle, IMHO.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 16:17   #23
Perfer Knight
Użytkownik Forum
 
Perfer Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 09 07 2005
Lokacja: Ustroń
Wiek: 32

Posty: 68
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Inferna
Perfer Knight ma numer GG 3571567 Send a message via Skype™ to Perfer Knight
Strzałka Neo Neo Neo Neo....

@OffTopic: Cytuje Raynolda: "Wszystkie lenie, dzieci neo, debile, kretyni, prowokatorzy i inni...."

Wezcie przestancie narzekac na Dzieci Neo... (nie chodzi mi tylko o ten temat, prawie wszedzie jest napisane "Dziecia Neostrady Stop") Przecierz to ni3 zalerzy od Internetu tylko od "ynteligencjy"...

Powstrzymajcie sie od tych tekstow ... naprawde ktos sie moze poczuc urazony.... (jakis maniak).. ale moze....

Ja mialem radiowke i chodzila mi do d***... i gdy zmienilem na Neo to wogule nie narzekalem na Neta... Neostrada to tylko internet !!! Pamietajcie.... Wazne kto siedzie za kompem .... (moze ktos w stylu: "Czesc jestem Wojtek i tez mam 12 lat")

@Topic: Tak Tak... a jesli ten koles co zalorzyl ten temat naprawde chce sie dowiedziec czy warto zaczac grac w tibie? Wlasnie ignorowaniem go zniechecacie.. Brawo Raynold.... Trollem moim zdaniem (zyjemy w demokratycznym panstwie ;p) jest ktos kto gra w tibie i dla zabawy czy z nudow (lub zeby sie popisac ze umie zalorzyc temat) pyta o jakies bzdury... wiec nie dokonca jestem za Ignorowaniem takich tematow, ale popieram zasade zeby Tępić trolle... Tylko teraz jest pytanie: Jak rozpoznać trolla?
...
__________________
Od pierwszego zalogowania wydaje mi się, że podupadacie w rozumie.

Pamiętaj użytkowniku:
Perfer Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 17:34   #24
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Up
"Dzieci Neostrady" nie są wcale tak powiązane z neostradą, jak się wczytasz w definicję, to zrozumiesz, że można być dzieckiem neo mając inny internet.

@Topic
Zastanawia mnie tylko jeden szczegół... jak daleko chcecie się posunąć? Czy dla was ideałem forum jest takie forum gdzie są tylko manuale... poradniki... zamknięte i wyjaśnione tematy...? Gdyby całkowicie przestrzegać tych zasad to chyba nikt nie zakładałby nowych tematów (chyba, że zaraz po update). Jeżeli to się rozwinie, to IMHO mozecie równie dobrze usunąć działy: Potwory... Magia... Broń i Przedmioty... Tajemnice Rooka, Mainland, Profesje... i zostawić tylko przyklejone tematy i poradniki. Czy chcecie żeby wszystkie fora były tak puste jak dział Magia??. Jeżeli tak to będziemy jechać na samym owionie, bo tylko na tematy nie związane z tibią nie ma "gdzieś" na forum odpowiedzi.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 18:26   #25
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Jak dla mnie, to ta cała akcja - za przeproszeniem - gówno da.
Najgorsze, że mało jest ludzi, którzy czynią bajzel świadomie, zaś większość flamer'ów to właśnie idioci i lenie. Mimo wszystko akcje popieram, każdy krok ku ulepszeniu forum jest krokiem właściwym, jeśli chodzi o warn'y dla feeder'ów - za podsycanie ognia, rozumiem, ale czasem się odpisuje na głupie pytanie poważnie, niekoniecznie mając na celu karmienie, no ale cóż, dura lex sed lex.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2006, 21:05   #26
elmo_us
Użytkownik Forum
 
elmo_us's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 40

Posty: 384
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Aldora
Poziom: 68
Skille: 80+
Poziom mag.: 17
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Unknown
Jak
każdy krok ku ulepszeniu forum jest krokiem właściwym,
A skad wiesz ze to jest wlasciwy krok?
Niszczycie sobie forum tak jak CIPsoft zniszczyl system pvp ktory byl dla mnie 50% zabawy w tej grze.
Wracajac do tematu. Robcie sobie co chcecie wasze forum, ale zasady sa za ostre 1-9 pkt. dla dokarmiacza, no masakra.
elmo_us jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2006, 17:26   #27
Fatevux
Użytkownik Forum
 
Fatevux's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 106
Imię: Avonasak
Profesja: Knight
Świat: Morgana
Poziom: 9
Poziom mag.: 1
Fatevux ma numer GG 3997873
Domyślny

pomysł może i dobry ale jak zawsze napisany pod przypływem chwili (moge się mlić) i nie przemyślany do końca (wszystkie za i przeciw i jak to sie sprawdzi), więc wondopie aby zadziałał.
- Co do FAQ to ja przeczytałem samo "FAQ" i styka ;D
- Co do szukania to rozumiem że ktoś nie umie szukać i wyskakuje mu 50topiców do przejżenia, więc pyta
- a jak chcecie aby zakładano mniej tematów i zadawano mnie zbendnych pytań umieście poradniki w widocznych miejscach i z prostymi sensownymi tytułami

ps.: weźcie se to do serca na przyszłość

A co do trolla to.... granica w większości wypadków jest cieńsza od tej kreski | i warny za to nie powinny przysługiwać.

ps2.: bez urazy ale to mi leżało na wątrobie po przeczytaniu tematu
__________________
"Jakie to uczucie kiedy moja ręka zaciska się na twojim sercu ? chce bić, walczyć ? ale jest już za puźno...umierasz"

Fatevux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2006, 20:28   #28
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Perfer Knight: co do terminu "dzieci neo", padło już wyjaśnienie, że nie trzeba mieć neostrady, żeby być dzieckiem neo. Termin ten jest ekwiwalentem trolla.

Widzę, że mało osób przeczytało strony, do których linki podałem. To, co napisałem w ogłoszeniu to tylko przykład niemile widzianego zachowania na forum.

Ludzie mogą sobie nie zdawać sprawy, że są trollami. Mogą po prostu zachowywać się tak, jak się zachowują, no ale ktoś im musi to w końcu uświadomić? Niestety, jestem już w takim wieku (heh), że podchodzę z wielkim sceptycyzmem do bezstresowego wychowania dzieci. W szkołach bić nie można, ale ja tutaj cackał się nie będę. Nie umie się ktoś zachować, nie umie poszukać, spamuje na forum, reprezentuje bardzo niski poziom kultury osobistej - nie mam skrupułów dać bana jednemu czy drugiemu. I naprawdę nie obchodzi mnie, że on miał szczere intencje i naprawdę nie wiedział, gdzie expić na 10 lev i naprawdę przeczytał regulamin i przeszukał forum. Oczywiście, nie zawsze można kogoś takiego nazwać trollem, takim 100% - często można kogoś takiego nazwać spamerem, lub potocznie (nie obrażając nikogo) debilem, czy skretyniałym idiotą. Dochodzi też łagodniejsza wersja - śmierdzące lenie, które nie chcą ruszyć dupy i czekają, aż im się wszystko na tacy poda.

@Quezacoatl: nie, nie taki jest ideał forum, ale porządek i kultura musi być. Są pewne grupy tematów, które nie będą akceptowane na tym forum. Non stop pojawiające się tematy o tym, gdzie expić, jak skilować, gdzie znaleźć guardy i jak je bić, "szukam gildii" itd. Poza tym masa tematów-śmieci z wynurzeniami typu "zabili mnie help plx", "tutaj dawajcie zdjęcia z Celesty" czy seria postów (1) "tutaj muj hónt na gieesa" + (2) "czemu nie wychodzom zdjencia?" + (3) "kto mi pomorze wkleiac zdjencia plx plx plx [+spam emotikonami]". Szczerze wolałbym 10 tematów napisanych z sensem niż 100 tematów co chwila się powtarzających tylko po to, żeby "dział nie był pusty"...

@Dr.Unknown: tak samo feeder nie musi wiedzieć o tym, że nim jest, jak troll nie musi wiedzieć, że jest trollem. Poza tym dzięki za poparcie

@elmo_us: racja, myślałem o tym ostatnio. Upomnienia dotyczące dokarmiaczy zostaną nieco zmodyfikowane. Jednak czasem to oni najbardziej działają na nerwy. Po prostu muszą coś napisać, nie mogą się bez tego obejść. Wszyscy wiedzą, że temat zniknie jak tylko jakiś mod tam zajrzy, ale pojawi się 10 postów "temat do kasacji" i kolejne tyle, które odpowie jednemu czy drugiemu, gdzie ma szukać miejscówek do expa.

@Fatevux: jak zawsze pod wpływem chwili? Oj... Dziwi mnie ten komentarz. Sprawa męczyła mnie już parę miesięcy, irytowało mnie to, więc pozwoliłem sobie dać ogłoszenie, żeby uświadomić userów o problemie i razem próbować go zlikwidować. Prawda, że nie było jakichś tam wielkich debat na ten temat, ale to wcale nie znaczy, że temat jest nieprzemyślany.

Granica jest cienka - czasem nazwę kogoś trollem, czasem leniem, czasem spamerem

Gdyby wszyscy to zrozumieli i na forum byłoby mniej sprzątania śmieci, to byłoby więcej czasu na zajęcie się rozwojem forum. Jak w życiu: jeśli po całej rodzince naczynia myje jedna osoba, to trudno, żeby robiła też inne rzeczy. A jak każdy posprząta po sobie i powie o tym innym, to automatycznie wszystko będzie dążyło ku rozojowi forum.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że teraz stąpam z głową w chmurach, no ale próbuję - a nuż coś z tego wyjdzie
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2006, 21:35   #29
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold
Nie umie się ktoś zachować, nie umie poszukać, spamuje na forum, reprezentuje bardzo niski poziom kultury osobistej - nie mam skrupułów dać bana jednemu czy drugiemu.
Z tego się cieszę.

Cytuj:
Szczerze wolałbym 10 tematów napisanych z sensem niż 100 tematów co chwila się powtarzających tylko po to, żeby "dział nie był pusty"...
To, że sesowne tematy (jak i zarazem rzadko spotykane) są lepsze niż te opisywane przez $cora "Wpisujcie się plx!!!" jest niewatpliwe. Ale w teorii obawiam się natłoku tematów gdzie "nie ma już nic do dodania".

Cytuj:
Gdyby wszyscy to zrozumieli i na forum byłoby mniej sprzątania śmieci, to byłoby więcej czasu na zajęcie się rozwojem forum.
Gdyby... gdyby nowym użytkownikom wpajać zasady typu "najpierw przeczytaj regulamin" czy też "najpierw szukaj, potem pisz" ta akcja nie musiałaby nawet powstać. Problem pojawia się jednak w masowości tego forum (Członków: 71,208) gdyby dajmy na to 1 głupi temat "uświadamiał" 5 osób to przy ciągle nowych userach będzie to syzyfowa praca, zarówno wasza, jak i porządnych użytkowników.
Co widzimy na głównej stronie?... Najpierw pośrodku KONKURS SMS... potem "Czy wiesz, że" a gdzieś daleko po prawej na "zadupiu" mały dział regulamin. IMHO walkę z trollami i debilizmem nalezałoby zacząć właśnie tam, przez propagowanie znajomości regulaminu i zasad. (Pozostaje pytanie "Jak to zrobić", ale to już, nie można zaprzeczyć, wasza broszka.)
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2006, 14:22   #30
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raynold Pokaż post
Ludzie mogą sobie nie zdawać sprawy, że są trollami. Mogą po prostu zachowywać się tak, jak się zachowują, no ale ktoś im musi to w końcu uświadomić? Niestety, jestem już w takim wieku (heh), że podchodzę z wielkim sceptycyzmem do bezstresowego wychowania dzieci. W szkołach bić nie można, ale ja tutaj cackał się nie będę. Nie umie się ktoś zachować, nie umie poszukać, spamuje na forum, reprezentuje bardzo niski poziom kultury osobistej - nie mam skrupułów dać bana jednemu czy drugiemu. I naprawdę nie obchodzi mnie, że on miał szczere intencje i naprawdę nie wiedział, gdzie expić na 10 lev i naprawdę przeczytał regulamin i przeszukał forum. Oczywiście, nie zawsze można kogoś takiego nazwać trollem, takim 100% - często można kogoś takiego nazwać spamerem, lub potocznie (nie obrażając nikogo) debilem, czy skretyniałym idiotą. Dochodzi też łagodniejsza wersja - śmierdzące lenie, które nie chcą ruszyć dupy i czekają, aż im się wszystko na tacy poda.
Ja się z tym zgadzam. Co więcej, napisałem o tym w swoim dość długim poście, choć jednak nikt nie raczył tam nawet odpowiedzieć (no, ale to już nie pierwszy raz :-P).

Dość dawno nie byłem na pewnym forum, dotyczącym m.in. spraw, którymi też od czasu do czasu się zajmuję: starymi telefonami komórkowymi Nokia. Wcale nie chodzi mi tu o to, żeby je teraz reklamować (sam zresztą tam już dawno nie byłem). Ale chodzi mi o to, żeby pokazać, jak surowy był tam regulamin.

Wcale zresztą to nie było dla mnie dziwne, gdyż kiedy wchodziło się do jakiegoś działu i po raz setny czytało się wątek typu:
Cytuj:
Temat wątku: Pomocyyyy!!!!1
Cytuj:
Pomuszcie!! Jak sciongnoc simloka z N3310?? Zflaszowałem nokie i nie moge jej wlonczyc!!
Cytuj:
Urzyj szukajki!!!!!11 Temat do skasowania, a ałtorowi bana!!!!!1
to już się normalnie flaki przewracały, bo nie dość, że było o tym pisane już miliony razy (na forum czy w poradnikach i tutorialach), to jeszcze ortografia tych "urzytkownikuf" była "porarzajonca". Ale nawet gdyby to pominąć i zechcieć odpowiedzieć na to pytanie - to skąd, do jasnej cholery, inni mieliby wiedzieć, co się tak naprawdę stało, że ten koleś po sflaszowaniu Nokii nie mógł włączyć telefonu, skoro nic a nic nie napisał: co po kolei robił, jakiego kabla lub programu używał itp. itd.? Było to więc trollowanie w najczystszej postaci. :-P

Chcecie sobie poczytać regulamin tamtego forum? To proszę bardzo. Warn-y i bany się tam sypią tonami, tak jak zresztą tonami przewijali się zawsze przez to forum użytkownicy (coś jak tutaj) - regulamin jest naprawdę surowy, ale i podejście moderatorów też nie mniej surowe. Ostrzeżenie tam można dostać nawet za używanie podwójnych wykrzykników "!!" lub pytajników "??" (taka głupia moda rodem z Gadu-Gadu :-P), a także za pisanie w stylu "tesh", "jush" lub "qpić", o ortografii "wogule" nawet nie wspominając :->. A już nie daj Bóg, żeby do danej sprawy zainterweniował najważniejszy tam administrator: @ Isk - on ma dość radykalne podejście do takich spraw, więc załatwia je bardzo krótko :->. I nikt się z nikim tam nie ceregieli, tak jak czasem bywa tutaj. Nawiasem mówiąc, gdyby tutaj było takie właśnie surowe podejście do tego - to forum byłoby o wiele lepsze.

Mi, na szczęście nigdy nie "udało się" zarobić warn-a (zawsze staram się być normalnym userem :-P), ale też już miałem raz ścięcie z moderatorem. Wystarczyło to, że nie do końca w tym dziale założyłem temat (choć byłem przekonany, że to był dobry dział). No, ale tylko mi zwrócił uwagę, a ja się przeniosłem ze swoją dyskusją do właściwego działu. Zupełnie jednak inaczej rozmawia moderator z userem starającym się zachowywać kulturalnie i przestrzegać regulamin (choć błąd przecież może się zdarzyć wszystkim ludziom), niż z osobami, które mają wszystko gdzieś, włącznie z regulaminem czy innymi userami.

Moi Drodzy. Na każdym forum, czy to Tibia.pl, czy też wspomnianym Techtronic.pl, czy jakimkolwiek innym, nigdy nie chodzi o to, by było mnóstwo głupich userów, mnóstwo beznadziejnych wątków i mnóstwo postów do kasacji. Osobiście uważam, że lepiej jest, jeśli jest tego o wiele mniej, zaś wchodząc do dowolnego działu czyta się z zapartym tchem same ciekawe rzeczy.

Nie ma już o czym pisać, bo wszystko już "było wcześniej"? To nie piszcie nic. Sprawa jest prosta - jeśli nie ma się do powiedzenia czegoś, co by mogło zaciekawić innych czytelników, to lepiej nie pisać nic. Spokojnie, forum od tego nie "umrze", że będzie mniej postów. Jeśli zaś wśród tych które będą, pozostaną tylko najciekawsze - nadal będzie tu wielu odwiedzających.

A trollami właśnie są osoby, które tę prostą zasadę łamią. Obojętnie: świadomie lub nie.

Tak więc, powtarzam: popieram takie działanie. A nawet proszę o bardziej surowe. Wówczas, nawet jeśli i mi by się dostało jakieś ostrzeżenie, byłby to dla mnie powód do zastanowienia się, czy aby na pewno nie zachowałem się jak troll.

Bo trollem może być każdy. Nawet osoba, która z zasady stara się przestrzegać regulaminy i zasady. Wystarczy jedna chwila zapomnienia, jakaś głupawka (co przecież każdemu się zdarza) i już można narazić się na przykre konsekwencje.

Mało tego, uważam, że każda odpowiedź na post trolla, jest także trollowaniem, niezależnie od tego co w tej odpowiedzi jest. Wielu ludzi tutaj tego nie rozumie. Nie zdają sobie oni sprawy z tego, że nawet post typu "nie karmcie trolla" lub "proszę o skasowanie tematu" w odpowiedzi na czyjś post (choćby nie wiem jak trollowaty) - jest tak samo trollowaniem. Ja zaś, ze swej strony proponowałbym dodać do regulaminu następujący punkt:
Cytuj:
Nie odpisuj na post, który łamie regulamin. Takie postępowanie będzie surowo karane.
Może wówczas ludzie lekko by się zastanowili co piszą.

Tyle tylko, że te wprowadzane zasady powinny być zawsze ściśle respektowane i egzekwowane (nie tylko przez userów, ale także przez moderatorów/administratorów), o czym napisałem już we wspomnianym wcześniej poście.

Życzę wszystkim samych ciekawych postów i przesyłam pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 20-08-2006 o 14:23.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 16:38   #31
PharadoX
Zbanowany
 
PharadoX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2005
Wiek: 33

Posty: 564
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 10
Skille: 46/47
Poziom mag.: 2
Domyślny

Mam 2 pytania.
Czy można reportować dokarmiaczy trolli?
Czy można w poście pisać kogo się zreportowało i za co? Lubie uświadamiać ludziom że ich właśnie reportuje żeby inni nie popełniali tego sameog błedu , czuje wtedy że jestem dzieckiem prawa i respekt
PharadoX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 16:54   #32
Celoz
Zbanowany
 
Celoz's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2005
Wiek: 30

Posty: 1,233
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thy slayer
Profesja: Rookstayer
Świat: Candia
Poziom: 9
Celoz ma numer GG 2451090 Celoz ma login Tlenu Celoz@o2.pl
Domyślny

Można.
Znaki ;<
Celoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 17:01   #33
PharadoX
Zbanowany
 
PharadoX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2005
Wiek: 33

Posty: 564
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 10
Skille: 46/47
Poziom mag.: 2
Domyślny

Obydwa można czy tylko jedno? jak jedno to który i skąd ty to wiesz? Puźniej przez ciebie bana dostane za pisanie w każdym poście "reported za cośtam"
PharadoX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 21:03   #34
Impalable
Użytkownik Forum
 
Impalable's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2005

Posty: 219
Impalable ma numer GG PW to nie laska?
Domyślny

Czemu mialo to by byc zabronione? "Uzyj chociarz 1% muzgu".
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez luba126
jest w niej duzo ruznych aut dla rórznych gustów sa ałta egzotyczne gdze jest naprzekład Lambordzini gajardo
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maciekwo
Czyrzby facke??
Notka
Prywatna wiadomość do Impalable.
Impalable jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2006, 21:28   #35
PharadoX
Zbanowany
 
PharadoX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2005
Wiek: 33

Posty: 564
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 10
Skille: 46/47
Poziom mag.: 2
Domyślny

Mogłby to być OFFtop do tematu , i mógłym dostać bana za używanie 0,5% mÓzgu. Dalej chce wiedzieć bo skąd taki Impalable może to wiedzieć.
PharadoX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-09-2006, 13:42   #36
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny Heh...

Sama akcja g... nic nie dała.
Zamiast 1 postu z odp/napisaniem, że raport/powiedzeniem żeby nie karmić trolla robi się ich 20~.
A troll cieszy się bo go karmią. Sam pomysł dobry jednak ludzie źle odczytali.
Na Twoim miejscu zrobiłbym drugie ogłoszenie (ew. temat w każdym podforum) o trollu. Albo najlepiej zapomniał o całej akcji.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-09-2006, 13:32   #37
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam ponownie.

Tak, tak, to, że moderacja i administracja tego forum sobie najzwyczajniej w świecie nie radzi z użytkownikami, obojętnie czy pod względem ich liczby, czy ilości i tematyki ich wypowiedzi, czy też po prostu ich kultury oraz egzekwowania regulaminu, jest wyraźnie widoczne i nie trzeba być żadną wróżką lub profesorem, aby to widzieć. Poluzowaliście troszeczkę rygor, a userzy to wykorzystują i "hulaj dusza" :-P. Takie zatem "treściwe" posty jak "post reported" lub "użyj 1% mózgu" coraz bardziej zaśmiecają forum i wątki na nim. Wydaje się, że całej moderacji to po prostu zwisa, co jest pisane na forum, a tylko tak od czasu do czasu "dla przykładności" coś tam usuną lub kogoś ukarzą. Sorry, ale tak widzi mi się to forum po kilku miesiącach przebywania na nim i jego obserwacji.

A może... nieee, tego na razie nie dopuszczam do myśli, ale to możliwe...

A może po prostu zarząd Tibia.pl jako "supported fansite" ma podobną strategię działania jak serwis O2? O co chodzi? Zarząd serwisu O2 dba jedynie o jak największą ilość osób zarejestrowanych na nim, nieważne co to za osoby, jaki poziom kultury prezentują, jak się wypowiadają na forum itp., byle tylko wpływy z reklam były jak największe. Skutkiem czego, na przykład na forum O2 jest podobny śmietnik, jak tutaj. Sytuacja analogiczna zatem do portalu O2: firma CipSoft w tym większym stopniu wspiera serwis Tibia.pl, im więcej jest na nim zarejestrowanych userów i dlatego jego zarząd "przymyka oko" na to? Hmmm... ciekawe - daje to do myślenia.

Bo tak naprawdę, gdyby chcieć dobrze respektować regulamin, to z forum powinno polecieć baaardzo baaardzo dużo ludzi, a pozostać na nim tylko te osoby, które naprawdę mają coś ciekawego lub sensownego do powiedzenia i nie piszą postów typu: "spadaj stąd i nie wracaj". Czyżby naprawdę "czapce" Tibia.pl na tym nie zależało? Bo takie się odnosi wrażenie.

Niestety, to bardzo mocno zniechęca do pisania czegokolwiek na tym forum. Dla przykładu, nie uważam się za jakiegoś szalenie madrego człowieka, mało tego, i mnie zdarzyło się też kilka troll-postów, ale myślę, sądząc po notkach użytkownika, jakie otrzymałem od innych (nota bene, wielu całkiem mądrze się tu wypowiadających userów), chyba takim najgorszym userem tutaj nie jestem. Bynajmniej z pewnoscią nie można mnie porównać do takich, którzy piszą tylko "lol, co za noob" nie wnosząc nic do wątku. Kiedy tu przyszedłem pierwszy raz, chciałem jakoś poznawać ludzi, dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy, a w międzyczasie grania w Tibię dzielić się także z innymi swoją własną zdobytą wiedzą. Dziś, kiedy wchodzę do "pierwszego lepszego" działu i widzę posty rozpoczynające się od "@up" lub "@down", w których jest obrażanie, niepotrzebna nikomu krytyka błędów ortograficznych, ale także i same te błędy oraz niski poziom wypowiedzi użytkowników, to najczęściej po prostu wyłączam forum i zaczynam zajmować się innymi ciekawszymi rzeczami.

I aż dziwię się sam sobie, że chce mi się jeszcze pisać takie posty jak ten, zwłaszcza, że poprzednie tego typu konsekwentnie pozostawały bez odpowiedzi. No, ale po prostu widzę, że jest to jedyny polski, wspierany przez CipSoft serwis, więc chciałoby się, aby był on jak najlepszy - wszak zwykle największy wpływ na każdy większy serwis w internecie mają jego użytkownicy. A ja przecież jestem jednym z użytkowników tego serwisu. Tylko czasami już ręce człowiekowi opadają. :-/

Tego właśnie pragnie serwis Tibia.pl? Żeby na forum byli tacy prymitywni użytkownicy, zaś ci, którzy mogliby coś ciekawego wnieść tutaj, aby się "wyprowadzili"? Dziwne to takie podejście do sprawy.

Droga Moderacjo i Administracjo.

Nie wystarczy w każdym dziale zamieścić tylko ogłoszenia o tym, że "nie wolno trollować". Nie wystarczy tylko od czasu do czasu usuwać postów czując przy tym satysfakcję z "dobrze wykonanej pracy". Nie wystarczy tylko zamieścić na forum regulaminu, aby mieć pewność, że będzie on przestrzegany.

Po prostu, w tak wielki serwis i "supported fansite" należy włożyć o wiele więcej pracy. Zatem trzeba bardziej rygorystycznie podchodzić do tego i bardziej rygorystycznie egzekwować ustalone tutaj zasady.

Aby jednak mój post nie pozostał tylko "echem na pustyni", tylko miał jakieś konkretne przesłanie (bo łatwo tak sobie pogadać, no i "co dalej"?), chciałem podzielić się w nim z Wami moimi propozycjami w celu ulepszenia forum.
  • Zwiększyć ilość aktywnych moderatorów. Każdego zaś nieaktywnego moda po prostu odsyłać na "emeryturę". Coś podobnie jak tutorzy w Tibii - po jakimś tam czasie nieaktywności żegnają się ze swoim statusem w grze.

  • Przydzielić do każdego większego działu na tym forum kilku moderatorów, którzy mieliby obowiązek pilnowania porządku tylko w swoim dziale. Pozostawić jednak moderatorów "wyższych rangą" (senior moderatorzy?), którzy dopilnowywaliby całości i ewentualnie poprawialiby niedopatrzenia innych moderatorów.

  • Zobligować moderację do bardziej sumiennej pracy i bardziej rzetelnego przestrzegania regulaminu. Tutaj zaś tkwi zadanie administracji. Nie wiem jak wyglądają stosunki administratorów tego forum z moderatorami, ale domyślam się, że są to po prostu koledzy, którzy (wielu z nich) dostali rangę moderatora na tym forum po znajomości i po prostu do swych obowiązków się nie przykładają. Albo, jak napisałem wcześniej, nie radzą sobie z nimi. Administracja zatem powinna dobierać o wiele staranniej osoby na moderatorów, a z każdego nadużywania ich władzy lub poważniejszych błędów w ich pracy powinna wyciągać w stosunku do nich odpowiednie konsekwencje.

  • Z racji tego, iż moderatorzy są zwykłymi ludźmi, tak samo wystawionymi na pokusę nieprzestrzegania zasad, warto pomyśleć nad osobnym regulaminem dla moderatorów. I znowu analogia do tutorów: tamci, jeśli nie przestrzegają regulaminu dla nich - tracą swój status i tyle. Oczywiście, obowiązują ich także te zwykłe zasady.

  • Z powyższych punktów wynika następujący: na każdy zgłoszony raport o niewłaściwym poście odpowiednio regować. Odpowiednio, to nie znaczy zawsze kasować posta (tak postępuje tu moderacja obecnie, jak zauważyłem). Inne sposoby reakcji, to przyznanie punktów ostrzeżenia autorowi posta, edycja treści posta z dopisanym wyróżniającym się tekstem informującym o powodzie tejże edycji, zablokowanie wątku, przeniesienie wątku do innego działu itp. Jak widać, jest wiele innych możliwości dbania o porządek na forum.
    O jeszcze jednym sposobie już gdzieś tutaj pisałem, ale przypomnę jeszcze raz w następnym punkcie.

  • Utworzyć osobny dział o nazwie "Śmietnik", w którym lądowałyby wszelkie posty źle widziane na tym forum. To naprawdę skutecznie odstrasza ludzi przed pisaniem głupstw. Oczywiście taki śmietnik należałoby co jakiś czas porządkować ze starych postów (np. starszych niż miesiąc). Dział taki powinien być "tylko do odczytu", czyli mieć zablokowaną możliwość zakładania tematów, a także odpowiadania na posty. Każdy zaś mógłby tam zajrzeć i, ewentualnie znaleźć swój post, jeśli łamałby on w jakimś stopniu regulamin.

  • Piętnować i tępić jak zarazę trolli forumowych, ale i takie osoby, które "pretendują na moderatora" pisząc w swoich postach np.: "temat do zamknięcia", "bana mu!", "skasujcie ten wątek plx", "raportuję ten temat" itp. Osobom takim najpewniej wydaje się, że czynią dobro pisząc takie rzeczy. Jednak powodują tylko oni "zanieczyszczenie" atmosfery wśród ludzi, a także wzajemną złość i agresję. Podobnie zatem tępić wszelkie przejawy takiej agresji wobec innych, być może mniej doświadczonych uzytkowników.
    Proponowany dopisek do regulaminu forum ("Rodzaje upomnień", zaraz pod "spamem"):
    Cytuj:
    Pretendowanie na moderatora (pisanie "bana mu!", "usunąć temat", "zaraportowałem" itp.), także wśród pozostałej treści posta: 8-10 pkt.
  • Hmmm... niestety, ale o wiele bardziej rygorystycznie egzekwować każdy jeden punkt regulaminu. Do regulaminu były, jak widzę, wprowadzane ostatnio poprawki. Sam regulamin jest napisany przejrzyście i zrozumiale (nie pozostawiając żadnych wątpliwości), jednak pozostaje teraz tylko opisane w nim zasady stosować bez przerwy na tym forum. Niestety, jednak "w tym interesie nie ma sentymentów" (jak w żadnym innym) - dopóki znajomości (tzw. plecy) wśród użytkowników i moderatorów będą normalnością - normalnością pozostanie też łamanie przez nich regulaminu. I nigdy nikt nic nie będzie mógł na to poradzić (jest takie przysłowie: "na układy nie ma rady").
Nie wystarczy bowiem powiedzieć "moderator zawsze ma rację" i chodzić z nosem w chmurach mając poczucie władzy, i... nie robiąc nic więcej. Praca na forum to także pewien wysiłek, czasem przynoszący mnóstwo nerwów, ale i także dający satysfakcję i radość.

Myślę, że wiem co mówię. Mam 32 lata i byłem już moderatorem na kilku forach. Może nie były to zbyt wielkie i znane fora, ale ja także czułem smak tej pracy. I, niestety, nie zawsze był to smak słodki - czasem był on tak gorzki, że miało się ochotę natychmiast zrezygnować z funkcji. Jednak się nie poddawałem. No, chyba, że już sama administracja wszystko i wszystkich olewała, a człowiek czuł się bezsilny wobec zdarzeń na forum. Przeczytajcie jednak dokładnie także mojego poprzedniego tu posta, aby lepiej zrozumieć o co mi chodzi. Hmmm... długa treść? No trudno - tego się nie da napisać w dwóch zdaniach.

Nie piszę tego jednak, żeby dać Wam do zrozumienia, że chciałbym być tutaj moderatorem (choć też nie mówię, że nie), lecz dlatego, aby uzmysłowić, że mam pewne doświadczenie z forami i moje propozycje chyba nie są pozbawione sensu. Zastanówcie się nad nimi, bo przecież na pewno chcielibyście, aby o Waszym forum zawsze mówiono tak: "no taaak, regulamin tam jest bardzo surowy, ale jest to najlepsze forum w Polsce - drugiego takiego nigdzie nie ma".

Przykro mi, ale obecnie, niestety można o nim tylko powiedzieć tak: "szkoda, że mimo, iż jest to jedyne forum w serwisie "supported fansite" w Polsce, panuje tu taka niemiła atmosfera i agresja, jak na wielu innych forach". Zawsze pisałem, że to userzy nadają kształt forum, lecz jednak moderatorzy i administratorzy temu procesowi mają "pomagać". Tak się jednak tutaj nie dzieje, albo też dzieje niewystarczająco.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia i życzę wszystkim, aby tutejsze forum było o wiele lepsze niż jest dziś.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-09-2006, 15:20   #38
Gulka
Użytkownik Forum
 
Gulka's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2004
Lokacja: Konin
Wiek: 35

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Świat: Furora
Domyślny

MOIM zdaniem ta akcja to niewypal, bo zawsze ktos sie o cos zapyta w temacie.
Jezeli ktos sie mnie zapyta w MOIM temacie o cos, to mu odpowiem bo to jest rzecz ludzka, a nie bede go uwazac za jakiegos trolla i kablowac do modkow, Co za roznica czy ktos sie zapyta uprzejmie o cos na forum czy na tibi, forum jest do powszechnego urzydku. Dobrze ze wy, nigdy o nic nie pytaliscie. Pozdrawiam
__________________
Imargam [227]: ty masz eq?
Rester [136]: a ty masz mature?
Gulka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-10-2006, 11:33   #39
Asakura
Zbanowany
 
Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2006

Posty: 44
Domyślny

Pytac sie mozna, ale wiekszosc osob zaklada nowe, zbedne tematy. Po jaka cholere koles zaklada temat "czy zabije beho?, czy kupic fire sworda?" skoro sa juz przyklejone tematy.
Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-10-2006, 13:31   #40
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Asakura Pokaż post
Pytac sie mozna, ale wiekszosc osob zaklada nowe, zbedne tematy. Po jaka cholere koles zaklada temat "czy zabije beho?, czy kupic fire sworda?" skoro sa juz przyklejone tematy.
Taki koleś, moim zdaniem, właśnie z pewnością jest trollem. Obojętnie, czy zakłada on takie tematy "bo nie wiedział, że takie już są" czy też dlatego, że chciał sobie jaja porobić.

No wiesz, jeśli widzisz posta łamiącego zasady na forum, zawsze możesz go zgłosić. ;-)

Pozdrowienia.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:17.


Powered by vBulletin 3