Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-07-2007, 19:45   #21
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Jak mówiłem, jeśli inne osoby takim rozwiązaniem będą zainteresowane to prawdopodobnie się pojawi. Mi pomysł bardzo odpowiada i wiem jak go rozwiązać technicznie więc zapewne dojdzie w którymś z pierwszych dodatków
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-07-2007, 19:55   #22
TaH
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 10 2004
Lokacja: Opole

Posty: 84
Stan: Niegrający
Domyślny

Diablo to nie jest zwykly Hack'n'Slash i tyle
Ohh i tutaj sa moje propozycje: mix-system,gamble-system,tree-system,merc.
Z czysto stylistycznych przyczyn nasuwa mi sie: zmiana wygladu wraz z zakladaniem zbroji,tarczy,helmu,broni, butow,rekawic.
Przede wszystki aby nie wygladalo to tak jak w Diablo 1 (mam nadzieje, iz wiesz co mam na mysli). Noooo i jezeli bedzie mozliwe granie na muli, to nie zapomnijcie o mozliwosci "rusha". Pozdrawiam.
TaH jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2007, 20:11   #23
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

A mam takie pytanie, jaki zamierzacie stworzyc system skilli? Punkty za lvl i sobie je rozdajemy czy lvl up skilla poprzez jego wielokrotne uzycie? Ja bym byl za tym 2 z jakas blokada anty-spamowa, np. stun skilla. I jeszcze przydaloby sie drzewko skilli, jesli chcemy dany skill, wczesniejszy trzeba wytrenowac na odpowiedni lvl
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 00:29   #24
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

TaH pisałem że Diablo to coś więcej niż HnS.. Co do mix-system, gamble-system, tree-system, merc. to nie wiem o co ci chodzi więc napisz po polsku..

Zmiana wyglądu będzie, jeśli się uda to każdy itemek będzie miał własną animacje i grafike.. I co rozumiesz przez rush w MMORPG? W RTS to czaje (gram w SC xd)

Apticer's co do skilli w pierwszej wersji planowanych jest 100 skili, i będą na wzór Diablo (teoretycznie) i będzie rozwój przez używanie, jednak np. walki w mieście (minus Tibii) przez noobów w celu podbicia statów będą karane (interwencja NPC, graczy strażników) i wtrącenie do więzienia (spadek statów jak w Morrowind.. a spadek statów ostro zaboli, bo będzie je się trudno podnosiło..). Więc spokojna głowa Czekam na kolejne sugestie/propozycje/pytania..
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 01:14   #25
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Domyślny

fajne by było coś takiego że można stworzyć własną drużynę to znaczy w karczmie wynająć sobie jakiś tam kompanów którzy to będą nas w wspomagać w walce, w każdej chwili moglibyśmy ich odesłać z powrotem do karczmy a gdybyśmy mieli kaprys moglibyśmy po nich wrócić
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 09:40   #26
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

Fanotherpg - właśnie ten system skilli z Diablo mi się nie podoba... Bo dostajesz okreslona liczbe skilli na lvl i niewazne ile ich uzywasz, nic sie on nie podniesie... Co moze oslabic niektore profesje, bo taki mag zazwyczaj ma wiecej skilli niz taki wojownik, a bedzie mogl uzywac ich taka sama ilosc... Rozwoj skilli w taki sposob zeby uaktywnialy sie one tylko na danym poziomie postaci i poziomie danej umiejetnosci bylby najlepszy. Jesli nie wiesz o co mi chodzi zagraj sobie we FlyFF, tam to jest najbardziej widoczne (szczegolnie w porownaniu merca i FS'a assista)
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 10:54   #27
Tomciu
Użytkownik Forum
 
Tomciu's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2004
Lokacja: Częstochowa

Posty: 399
Imię: ^^
Profesja: Paladin
Gildia: Ylyta
Poziom: 133
Skille: 0/0
Poziom mag.: Bu
Tomciu ma numer GG 4357271
Domyślny

to może by zrobić tak że co poziom dostawałoby się skill pointa jednak wraz z używaniem skill'a też by rósł ?
Tomciu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 11:23   #28
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Takie więzienie będzie ponoć w Age of Conan. Dobry pomysł.

Instanty bendom?

edit: mowie o fersji onlajn.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 12:03   #29
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

@Tomciu
Wtedy trzeba by bardzo dobrze wywazyc te skille... Jak szybko bede rosly i ile dostawalo by sie ich za lvl... No chyba zeby zrobic tak ze trzeba jakiejsc tam ilosc SP (np. za lvl bylo by 2 SP) zeby odblokowac skill ktory pozniej mozna trenowac ile sie chce...
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 12:24   #30
Raxev
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 11 2004
Lokacja: Ruda Śląska

Posty: 612
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez aripck Pokaż post
fajne by było coś takiego że można stworzyć własną drużynę to znaczy w karczmie wynająć sobie jakiś tam kompanów którzy to będą nas w wspomagać w walce, w każdej chwili moglibyśmy ich odesłać z powrotem do karczmy a gdybyśmy mieli kaprys moglibyśmy po nich wrócić
Noo tak jak w grze Hooligans: The storm of the Europe (no może nie podobne tytuły ale chodzi o co innego) idziesz do pubów, werbujesz kiboli i lecisz w wroga
;d
Raxev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 13:03   #31
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

aripck możliwe, że będzie do wynajęcia kompan czy to ludzki (Diablo) czy zwierzęcy (Shadows Flare), ale w pierwszej wersji jedynie jest planowany taki kompan do 1 misji.. Bo AI nad którym pracuje jest dość dobre i taki kompan będzie w miarę inteligentny (zwracam uwagę na sformułowanie w miarę xd)..

Apticer's z tym systemem ala Diablo chodziło mi, że skille sa pogrupowane na rodzaje, czyli czary ognia oddzielnie wody oddzielnie. Tutaj nie ma lvl'i tylko liczą się staty, więc wiesz.. Skilli dla każdej profesji będzie po równo, co do poziomu, to aby móc korzystać z jakiejś umiejętności wymaga ona określonego poziomu statystyk (np w wypadku czarów inteligencji i zręczności, walki witalności i siły, u złodzieja witalność i zręczność) i kosztuje.. Np. aby móc korzystać z określonych czarów potrzebujemy wysokiej inteligencji, ale im wyższa inteligencja tym czar jest droższy, ale też potężniejszy.. W wypadku wojownika zamiast many będzie zużywana wytrzymałość, czy też nawet życie..

Tomciu twoje rozwiązanie nie ma sensu, np bym walczył ciągle jako wojownik a dojdzie level i wpakuje sobie zamiast w siłę w inteligencje aby móc używać czaru, pomimo zaawansowanych umiejetnosci bitewnych. To by było nie fair.

Co do wyważenia skilli, mogą być z tym pewne problemy, bo trzeba wyważyć i skille i przedmioty, więc pierwsze wersje mogą nie być zbyt 'przyjemne' dla PvP i dlatego na początku zrezygnowaliśmy z Multi, aby dzięki waszej pomocy wszystko wyważyć i móc zająć się spokojnie Multi później

Ostatnio edytowany przez Fanotherpg - 20-07-2007 o 13:05.
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 16:38   #32
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

@Up
Taka moja mala sugestia, albo i trzy Kiedys gralem w gierke rpg online (slaba byla starsznie, na tyle ze nawet tytulu nie pamietam ) w ktorej oplacalo sie inwestowac tylko w pierwsze skille. Dlaczego? Bo spalaly one najmniej many a byly minimalnie slabsze (gdy byly wytrenowane na max) od tych hlv. Tutaj trzeba wywazyc skille ale tez hp i def mobkow.
I druga sprawa, przedmioty zapewne beda mialy swoje bonusy, np. do sily, inteligencji. I tutaj chodzi mi o to zeby wymog skilla obejmowal tylko staty bazowe bez bonusow. Dzieki temu mozna uniknac (w wersji online, chociaz w singlu w sumie tez) lov-lv postaci poslugujacych sie czarami/umiejetnoscimi dostepnymi np. na 50 lvl bez bonusow.
Dodanie dla maga statystyki - sila czarow. Niech int obejmuje ilosc many i czas dzialania czarow (w tym ich rzucania) a SC ( ) ich sile.

Kiedy bedzie dostapna w miare grywalna wersja gry?

Zawsze chetny do pomocy (czytaj. upierdliwy)
Apticer
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke

Ostatnio edytowany przez Apticer's - 20-07-2007 o 16:40.
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 18:07   #33
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Apticer's co do takiej mozliwości to jest to prawdopodobne chociazby w pierwszych wersjach, bo trzeba poprostu w praniu zobaczyć jak te skille będą działać i wtedy myśleć o dokładnym wyważeniu i dlatego też od początku multi nie dajemy, aby nie było że ktoś ładował w jakąś umiejętność a potem jest ona słabsza i jego postać jest cienka.. Albo coś w tym stylu. Dlatego też potrzebujemy zainteresowanych graczy którzy by pomagali nam wypośrodkować umiejętności etc.

Co do dostępności do 26 sierpnia wyjdzie gra, to jest ostateczny termin nałożony odgórnie Więc w tej czy innej formie się pojawi. A co do wpływu bonusów to rzecz jasna liczone będą staty bez bonusów dla itemków, a bonusy i tak rzadko będą
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 18:30   #34
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Domyślny

przydałby się system wzywania bestii oraz teleporty czy to w postaci runek czy specjalne wyznaczonych miejsc, oczywiście gdy ktoś nas atakuje nie można by się teleportować
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 19:10   #35
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

@Fanotherpg
A co myślisz o pomyśle z dodaniem stata? Bo imo zręczność tu mi troche nie pasuje... Chyba że w tym znaczeniu, że trzeba być zręcznym aby odpowiedni ruch wandem zrobić (potrojna spirala z pentagramem w środku )
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 19:36   #36
aripck
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007
Lokacja: poznań

Posty: 154
Stan: Na Emeryturze
aripck ma numer GG 1262704
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Apticer's Pokaż post
@Fanotherpg
A co myślisz o pomyśle z dodaniem stata? Bo imo zręczność tu mi troche nie pasuje... Chyba że w tym znaczeniu, że trzeba być zręcznym aby odpowiedni ruch wandem zrobić (potrojna spirala z pentagramem w środku )
no zręczność do używania łuków i unikania ciosów. co ci nie pasuje?za dużo w diablo grałeś.
__________________

Ippe Shindemiru?
aripck jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2007, 23:35   #37
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

aripck na razie wzywania bestii nie będzie, szkoła w stylu druidyzmu (czy jakkolwiek to nazwać) jest planowana, ale jeszcze nie będzie jej teraz, co do teleportacji, będzie to jako umiejętność (!) która będzie w szkole magia (!) a nie np. w szkole błyskawic/powietrza/elektryczności jak to ma miejsce w innych grach. Czyli np. wojownik również może posiąść tą umiejętność nie zmuszając się do nauki magii (doda to pewne aspekty taktyczne).

Apticer's do rzucania potężnych czarów potrzebne są 'teoretycznie' duże umiejętności posługiwania się różdźką i szybka wymowa więc trzeba być zręcznym
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2007, 10:15   #38
Kele
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wojownik i teleportacja, piszesz FPP osadzonego w dalekiej przyszłości?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2007, 10:33   #39
Apticer's
Użytkownik Forum
 
Apticer's's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Wolbrom
Wiek: 33

Posty: 306
Apticer's ma numer GG 8043273
Domyślny

Cytuj:
szybka wymowa więc trzeba być zręcznym
Eee... szybka wymowa = zręczność? chyba jednak charyzma... a ja dalej jestem przy tej sile czarów, bo zręczność to powinien mieć łucznik i rogue, troche tez wojownik ale mag?
__________________
Ukryty tekst:
300++ postów i ponad dwa lata na forum


Wystaw mi notke
Apticer's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2007, 10:55   #40
Fanotherpg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Kalisz
Wiek: 34

Posty: 64
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do Fanotherpg Fanotherpg ma numer GG 9340933
Domyślny

Kele nie FPP, jest to cRPG, w Morrowindzie wojownicy chociażby mogli latać, w diablo mogą używać teleportów i zwojów.. To dlaczego nie mogliby nauczyć się czaru teleportacji?

Apticer's charyzma służy do przekonywania do siebie a nie to szybkiego machania językiem Zręczność będzie potrzebna ale nie w takim stopniu jak u Łowcy czy Łotrzyka..m

Ostatnio edytowany przez Fanotherpg - 21-07-2007 o 13:16.
Fanotherpg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.


Powered by vBulletin 3