Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-03-2004, 15:51   #1
Finuko
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 03 2004

Posty: 10
Domyślny Piewszy raz na rooku...

Wpisujcie tutaj wszystkie głupoty, jakie potrafiliście palnąć pierwszy raz na rocku.
Ja na przyklad nie umiałem wejść po drabinie
otworzyć drzwi i atakowac szczurów
Finuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-03-2004, 15:56   #2
Jagger
Użytkownik Forum
 
Jagger's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 91
Stan: Aktywny gracz
Świat: Secura
Jagger ma numer GG 3288196
Domyślny

Mialem dokladnie ten sam problem z drabina, ale na szczescie ktos przyszedl i mi objasnil co i jak
Kolejnym glupstem byla proba sprzedania cluba, co skonczylo sie wysmianiem mnie przez polowe ludzi znajdujacych sie w miescie. Ubralem sie jeszcze jak down, bo tak na prawde wisialo mi jak bede wygladal, wazne bylo nauczenie sie gry.
Jagger jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 18:13   #3
Bilbo12
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2004
Wiek: 33

Posty: 96
Bilbo12 ma numer GG 3141660
Domyślny

no co ty ja nie umiałem posługiwać sie liną i jedzeniem.
a jak chciałem sprzedać cluba to mnie wyśmiali bo napisałem mace!
spoko dasz se rade!! nauczysz sie szybko

______________________
Fargass 10lev 9mlev Sorcerer
HIBERNA
__________________
Fargass
28lev
Socerer
Hiberna
Bilbo12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 21:18   #4
muggler
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 6
Domyślny

Ja prosiłem na drugim levelu żeby mi ktoś pokazał miejsce gdzie jest dużo ratów. No więc koleś do mnie powiedział że zna miejsce gdzie jest dużo rotów. Myślałem że rot i rat to to samo. No więc idę do tego grobu, wchodzę do rotworm roomu a tam osiem rotów. Myślałem że one takie bezbronne jak raty to wychodzę na środek i po chwili 'You are dead' )
muggler jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2004, 22:54   #5
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Cze, nie dawno zacząłem grać w Tibię i związku z tym piszę. Może od razu zaznaczę, że jest to mój pierszy RPG z życiu, bo do tej pory biegałem z karabinem po polach Call of Duty i tym podobnych
Do rzeczy: założyłem konto, jestem na pierwszej mapce, Rookgaard, i mam mały problem ?( Nie wiem jak sprzedac zabite szczury w sklepie - czy trzymać je w ręce czy nie ? Bo np jak noszę ze sobą trochę "ham" z królików, to jak biorę szczura w podzmiemiach to żarło mi wypada Podobnie mam z pieniędzmi - albo kasa w ręce, albo szczur lub jedzenie... A może coś robię źle ?

P.S. To naprawdę moja pierwsza gra tego typu więc nie zalewajcie zbytnio
Dzięki za pomoc
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez uzdrowicielka
1) Xantera
3) 14
4) knight
5) 42/39 22mlvl
7) Szaukam, żeby mniec prostekt
9) sama nie wiem czy sie na cokolwiek nadaje ...
Monoskar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2004, 23:29   #6
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Monoskar
Cze, nie dawno zacząłem grać w Tibię i związku z tym piszę. Może od razu zaznaczę, że jest to mój pierszy RPG z życiu, bo do tej pory biegałem z karabinem po polach Call of Duty i tym podobnych
Do rzeczy: założyłem konto, jestem na pierwszej mapce, Rookgaard, i mam mały problem ?( Nie wiem jak sprzedac zabite szczury w sklepie - czy trzymać je w ręce czy nie ? Bo np jak noszę ze sobą trochę "ham" z królików, to jak biorę szczura w podzmiemiach to żarło mi wypada Podobnie mam z pieniędzmi - albo kasa w ręce, albo szczur lub jedzenie... A może coś robię źle ?

P.S. To naprawdę moja pierwsza gra tego typu więc nie zalewajcie zbytnio
Dzięki za pomoc
Zeczy ktore znajdziesz mozesz wsadzic do baga(na gorze po prawej), baga mozesz otworzyc kilkajac na niego crtl+lewy przycisk myszy. Raty sprzedajesz w sklepie i mowisz "hi", "sell rat", "yes" i jezeli masz wiecej niz 1 to dalej "sell rat" lub "bye".
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 16:11   #7
Andy ognisty
Użytkownik Forum
 
Andy ognisty's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2004
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 33

Posty: 174
Andy ognisty ma numer GG 3273515
Domyślny

ja gdy gralem pierwszy raz w tibie tez walnalem niezla gafe bylem z juz w miare dobrym kolega na szczurach zabilem go i zaczalem sie strasznie cieszyc na to kolega sie pyta co bylo w srodku szczura dopiero wtedy do mnie dotarlo ze szczura mozna otworzyc i tam moze cos byc za to kolega mial wielki ubaw
__________________
Umiesz liczyć - licz na siebie

Andy Ognisty
Andy ognisty jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2004, 15:11   #8
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Cze, jest coraz lepiej, rozwijam się na Tibii, ale z każdym dniem stają przede mną nowe wyzwania :rolleyes:

1. Czy może mi ktoś napisać jak się handluje z innymi graczami ? Jeszcze nie próbowałem tego bajeru, widzę opcje "trade with" ale się boję, że mój następny post będzie należał do kategorii "jak coś spieprzyć..." Handel w sklepie jest prostszy, bo sprzedawca ma z góry ustalone ceny i sam zabiera ustaloną ilość kasy a tutaj musze się z kimś dogadać. Co potem ?

2. Z tego co widzę na mapie Rookgaard'u, wyspa jest podzielona na dwie części - oddzielone rzeczką. W jaki sposób da się przedostać na druga część lądu - jakiś trick z liną, budową mostu czy co ?

3. Gdzie na Rookagaardzie można kupić zbroję ? Zawsze gdy o nie pytam, (podobnie jest z butami i spodniami), odpowiada mi głuche echo... Może nazwy item'ów mam pisać razem ->StuddedArmor zamiast Studded Armor ?

Pozdrowionka, z góry dzięki za pomoc )
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez uzdrowicielka
1) Xantera
3) 14
4) knight
5) 42/39 22mlvl
7) Szaukam, żeby mniec prostekt
9) sama nie wiem czy sie na cokolwiek nadaje ...
Monoskar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2004, 16:33   #9
Dymmek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 7
Domyślny

co do tematu: wiedzialem ze moge cos znalezc w ratach ale nie wiedzialem jak otworzyc i wziac rzeczy do plecaka

co do ciebie monoskar:
wiekszosci rzeczy, tych lepszych nie mozna kupic w sklepach. wypadaja z potworow, mozna je tez kupic od innych graczy. wszystko znajdziesz w tutorialu na tibia.pl (co wypada z czego)
ceny rzeczy kupowanych od graczy zaleza tylko od tego co utargujesz. podaj przyklady co chcesz kupic to pewno ludzie na forum ci podpowiedza za ile max.
co do rzeczki: o ktora rzeczke ci chodzi?? o ta przy sklepie al dee?? jesli tak to tam wchodza tylko posiadacze premium account. jesli o cos innego, to sa mosty, ale tylko dla ludzi powyzej 2 lvl!
Dymmek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2004, 18:37   #10
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Cze, dopiszę się w tym wątku bo już nie chcęzaśmiecać forum pytaniami na jedną odpowiedź. Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest "mlvl" ? Np:

Dymmek
lvl 12, prawie 13

mlvl 2 <- ?

Hibernia

Szukałem odpowiedzi na to, ale pytanie jest pewnie zbyt banalne żeby ktoś o tym pisał

Co do kupowania, jestem już zaazwansowanym handlarzem - dziś zassałem Carlin Sword'a za 85gp. Nie wiem, czy to dużo czy mało, ale mieczyk się przyda
Level 5 skills zdobyty, największe osiągnięcie jak dotąd, to zabicie stada 4 wilków (wyłoniły się nieweiadomo skąd). Pozdrawiam
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez uzdrowicielka
1) Xantera
3) 14
4) knight
5) 42/39 22mlvl
7) Szaukam, żeby mniec prostekt
9) sama nie wiem czy sie na cokolwiek nadaje ...
Monoskar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2004, 18:51   #11
Pamela
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 03 2004

Posty: 22
Pamela ma numer GG 3650916
Domyślny

Mlvl ---> Magic lvl
Pamela jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-03-2004, 19:34   #12
Karol ll
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 03 2004

Posty: 188
Karol ll ma numer GG 1936659
Domyślny

Hihi... fajne.

Ja miałem problemy z porozumieniem się z NPC. W większości RPG to na zasadzie kliknięcia w jakąś opcję, tu zaś jest coś zupełnie innego, chyba lepszego na dłuższą metę, jak dla mnie.
Karol ll jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2004, 08:16   #13
Dymmek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 7
Domyślny

carlin sword za 85??????? ja kupowalem na hiberni na rooku za 30 a potem w carlin sprzedawalem za 118!!
Dymmek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2004, 14:08   #14
FROGO
Użytkownik Forum
 
FROGO's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2004
Lokacja: Chorzów

Posty: 87
FROGO ma numer GG 6637406
Domyślny

lol, ale on to kupil na rooku

A do topicu:

Na forum przeczytalem ze mozna przejsc za rzeke na 1 lvl, ale choc mialem jusz 2 czy 3 level nie wiedzialem o moscie . No i ide zchodze na dol, i widze miejsce do uzycia liny, ale wtedy nie wiedzialem do czego to jest. Wchodze na to, klikam use itp. Dopiero w szkole kolega objasnil mi jak to dziala
__________________
Royal Frogo > Rubera > Pall 20 lvl 63/49 (Only pking :>)

Froge Shady > Arcania > Knight 16 lvl 54/54
FROGO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2004, 14:50   #15
wujekstef
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 03 2004

Posty: 6
Domyślny

Ja słuchajcie to dopiero miałem gafe. Nie potrafiłem wyjść po drabinie. Męczyłem się z 5 minut. Napisałem do lepszego kolegi, żeby mi pomógł. On mślał że nie mam liny, a nie nie umiem wyjść po drabinie. Przyszedł. Powiedział żebym kliknął na drabine. Meczyłem się strasznie. Minęło kolejne 5 minut. Mówie do niego, ze nie mogę wyjść i wtedy się dowiedziałem że się klika na dolny szczebel. HEHEHE
wujekstef jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2004, 17:37   #16
_michu_
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Zgorzelec
Wiek: 35

Posty: 8
_michu_ ma numer GG 4219146
Domyślny

heh... ze mna to bylo dopiero... wchodze do kanalu i se ide, cos mnie bije i widze tylko jak spada hp, od razu uciekam spowrotem, dopiero mi pozniej kumpel wutlumaczyl o co chodzi (po co ten kij w rece(myslalem ze torch to kij -LOL!!)jak sie bije itp) niestety mialem problem (chyba jak wiekszosc ) jak sie po schodach wchodzi hehehe dopiero po kilku dniach odkrylem -lol...
_michu_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2004, 18:00   #17
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Dymmek
carlin sword za 85??????? ja kupowalem na hiberni na rooku za 30 a potem w carlin sprzedawalem za 118!!
Nie wiem zbytnio o co chodzi, bo nazwy powyżej nic mi jeszcze nie mówią, ale jestem na Rookgaardzie a tam ceny za rzeczy spoza sklepu są spore. Carlin Swordy'y chodzą nawet za 130, Legion Helmets czy Studded Legs też do najtańszych nie należą
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez uzdrowicielka
1) Xantera
3) 14
4) knight
5) 42/39 22mlvl
7) Szaukam, żeby mniec prostekt
9) sama nie wiem czy sie na cokolwiek nadaje ...
Monoskar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2004, 22:12   #18
Real Finuko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 03 2004
Lokacja: Radom
Wiek: 34

Posty: 169
Real Finuko ma numer GG 3772222
Domyślny

Legion helmet powinien kosztować ok 40 gp a studed legsów nie kupuj!!!Będziesz miał lepsze na mainie i taniej!!
Real Finuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2004, 21:13   #19
Bigvirus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 02 2004

Posty: 216
Bigvirus ma numer GG 1493652
Domyślny Jak gralem...

1 raz na rooku tzn w tibie mialem takie mysli ze niewiedzialem nic o tej grze ludzie sie ze mnie smiali bo nie umialem kupywac whodzic po drabinkach i przesuwac... ale tera ja sie smieje z tych ktuzi nie doceniaja innyh playeruw
8)
Bigvirus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2004, 18:08   #20
zuczek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 03 2004

Posty: 51
Domyślny

Ja też na samym początku nie wiedziałem jek wchodzić po drabinie, jednak szybko nauczył mnie pewien koleś (dzięki mu za to). Najśmieszniejszą wpadkę jaką pamientam jest nie moja ale pewnego kolesia, podchodzi on do sprzedawcy i mówi buy beck peck .
zuczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.


Powered by vBulletin 3