Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-06-2012, 00:12   #1
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny 469 - Dziennik Poszukiwań

Język 469, Excalibug, Talony i Tajemnicze Symbole



Założę się, że nie jestem pierwszą osobą, która włożyła kupę czasu na zbadanie najsłynniejszej zagadki cipsoftu związanej z językiem bonelordów, a zaraz po nim motywu zdobycia winged helmetu i excalibuga. Dużo się pisze o prawdziwości istniejącego spoilera dotyczącego 469 chodź tak naprawdę nikt dotąd jeszcze nie dostarczył żadnych dowodów na jego autentyczność. Jedyne domniemania możemy wyciągać z przedstawionych wskazówek w grze np: relacji z bibliotekarzem w hellgate, książek w grze i tajemniczych odpowiedzi NPC’s zapytanych o dany przedmiot. Jako osoba zainteresowana, rozwiązaniem zagadki postanowiłem wziąć sprawę we własne ręce i postarać się cokolwiek dokonać w tej sprawie. Otwieram ten wątek na forum, ponieważ liczę na współpracę z osobami, które mogą wnieść coś w zamian i pomóc w rozwikłaniu tej zagadki. Mija już tyle lat odkąd istnieje ta gra i najprawdopodobniej nie mamy do czynienia z prostym abecadłem i liczydłem lecz matematyką o wiele bardziej skomplikowaną, wymagającą inteligentniejszego zaangażowania ze strony graczy. Na wstępie proszę o zachowanie jakiejkolwiek krytyki na ten post, ponieważ są to tylko refleksje wyciągnięte na podstawie analizy całokształtu. Liczę na to, że dojdę do współpracy z osobami bezinteresownymi, które chętnie dołożą swoje „3 grosze” i razem wspólnie postarają się wzbogacić temat. Zapowiadam, że będzie to dość długi post dlatego przed przeczytaniem radzę zaopatrzyć się w cierpliwość. Zapraszam zatem do zabawy i do udziału w polemice na przedstawiony temat o języku bonelordów, talonów i tajemniczych symboli.

Wstęp

Poszukiwania dotyczące języka 469 opieram na tezie nie jakiego „Avariona” osoby, która ponoć przedstawiła rozwiązanie zagadki i wskazówki co do jej odkrycia. Mimo, że jego teoria wydaję się dość prawdopodobna na wstępie i tak pragnę obalić kilka jej tez. Po pierwsze po update’ach Tibia zmieniła się i dziś wiele elementów tej gry nie przypomina dawnego pierwowzoru. Po drugie motyw z talonami nie wydaje się do końca tak realnie przedstawiony jak to opisał „Avarion”, a po trzecie rozszyfrowanie języka 469 sposobem przedstawionym przez szanownego autora nie jest do końca kompetentne. W sumie po części można się zgodzić z faktem, że moc talonów w jakiś sposób ma kontrolować poziom lawy, bo nawet książki na Demonie opisują ich zastosowanie. Lecz wszelkie próby wykorzystania ich w praktyce niestety kończyły się fiaskiem. Avarion opowiadał o Triangle Tower w którym na znajdujących się specyficznych symbolach należy ułożyć talony w taki sposób, aby ponoć na queście ze spike swordem będącym nie opodal miał obniżyć się poziom lawy umożliwiając w ten sposób dostanie się do lewaru teoretycznie odpowiadającego za odblokowanie komnaty z trzema tajemniczymi smokami. Niestety ta opowieść nie okazała się prawdziwa, ponieważ mając do dyspozycji ponad 100 talonów zastosowałem multum różnych możliwych kombinacji jakie przyszły mi tylko do głowy i nic z tego nie wyszło, chodź ta kwestia nadal pozostaje do rozwikłania. Jestem przekonany, że Talony na pewno służą temu, aby poziom lawy w jakiś sposób obniżyć, ponieważ opowiadają o tym nawet książki z demony strzeżonej przez Warlocki (miasta znajdującego się na lawie). „Warlocki wykorzystują ich moc, aby kontrolować lawę” jest to jedna z wielu informacji na ten temat jakie przedstawia tamtejszy księgozbiór. Pozostaje jednak pytanie gdzie szukać oparcia lub jakichkolwiek wskazówek odnośnie języka 469 i jego pokrewieństwa z talonami mającymi związek z odblokowaniem questu?

Tak oto udałem się do bibliotekarza w hellgate, który oprócz innych nie do końca zrozumiałych wskazówek opowiedział, że „prawdy należy szukać wśród magów Minotaurów bo Ci są najbliżsi jej” poza tym dodał jeszcze, że kto rozwiąże język 469 stanie się „Panem Życia i Śmierci”. Więc mamy sobie symboliczną Śmierć i Minotaury wskazane przez Bibliotekarza i specyficzny okrzyk wydawany przez ich magów, który brzmi następująco:

„Learrn tha secrret uf deathhh!” co oznacza – poznaj sekret śmierci. Podążając tym szlakiem zauważymy, że minotaury magowie są wszędzie tam gdzie:

-Podziemia Paradox Tower
-Poh
-Mintwallin

Czyli w miejscach, które nie dość, że są związane z Paradox Tower Questem na którym dowiadujemy się o 469 i nekromancie Goshnar to jeszcze wśród takich, których znajdują się talony do zdobycia (W tych miejscach nie brakuje również wskazówek o Excalibugu). Przyglądając się tajemniczym cyfrom 469 zauważymy, że podczas wykonywania Paradoxu musimy zdobyć 4 czaszki (symbolizujące śmierć) 6 owoców (symbolizujących życie) oraz odpowiedzieć na 9 pytań ducha Riddlera byłego ucznia Goshnara. Oczywiście nie będzie to żadnym zaskoczeniem jeśli ujawnię wam, że potężny nekromanta Goshnar to w rzeczywistości NPC A Prisoner – Wiezień na Mintwalin, którego strzegą (tak naprawdę to bronią) minotaury. Dodam jeszcze, że w duecie nie brakuje cyklopów, którzy za każdym razem pojawiają się na drodze poszukiwań.

Istnieje sobie pewny quest nie opodal pohu strzeżonego przez Minotaurów magów i Cyklopy, na którym zdobywamy dwie książki z tym jedna dotycząca jakiegoś alfabetu, a druga opisująca „brzydkie bonelordy” napisana językiem cyklopów. Co ciekawe tutaj zdobędziemy losowo 1 albo 6 talonów (zależność dla gracza jest losowa), Giant Smithhammer, który opisany jest jako „narzędzie kowala” przypuszczalnie służąca do wykucia przedmiotu i najprawdopodobniej chodzi o spoconego cyklopa w Ab, a ponadto jest jeszcze jedna ciekawa skrzynia w której znajduje się – 6 Ludzkich Martwych Ciał.

To nakłoniło mnie do myślenia zastanawiając się co oprócz 6 talonów, które możemy tam zdobyć ma symbolizować skrzynia w której ukrytych jest 6 martwych ciał. Skoro liczba 6 ma symbolizować życie to co w tym kontekście ma oznaczać 6 martwych ciał ludzkich?

Udając się do temple gdzie znajduję się NPC Oldrak – Mnich, którego oczywiście spotykamy na drodze podczas wykonywania Paradox Tower zauważamy coś ciekawego, a mianowicie pewien tajemniczy symbol, który pojawia w kilku miejscach spokrewnionych z Bonelordami, językiem 469, excalibugiem i talonami. Mam przypuszczenia, że ten symbol oznacza życie i możliwe, że w Triangle Tower gdzie również znajduje się jeden Monk należy na tych właśnie miejscach ułożyć 6 talonów. (Nie sprawdzałem tego i możliwe, że powinienem). Zaprezentuję poniżej kilka miejsc w których znajdują się te symbole:

Świątynia na Pohu



Mad Mage Quest



Paradox Tower



Hellgate



Grób Goshnara – Poi



Ale istnieje jeszcze pewne miejsce, które mnie zainteresowało bo nie widziałem, aby w żadnych spekulacjach na forach dotyczących 469 ktoś o nich wspominał, a nawet tutaj pojawiają się Bonelordy, Magowie Minotaury, Talony, Wzmianka o Goshnarze i Tajemnicze symbole. Mianowicie mowa o lodowej wyspie Senja na której znajduje się Zamek Czarnoksiężnika Alwara, a na nim oto co można zobaczyć:

Tajemnicze Symbole



Talony



List Alawara do Gesnara (Goshnara)



Najciekawszy jest list pozostawiony przez Alawara w którym kieruje się do nie jakiego Gesnara (najprawdopodobniej chodzi o Goshnara) gdzie pisze następująco:

Drogi Gesnarze!

Minotaury są godnymi zaufania najemnikami. Twoja rada, żeby je zatrudnić była dobra. Moje skarby są teraz bardzo dobrze chronione. Lecz dla pewności zablokowałem drzwi magią.


Alawar, Mag Senji. (Wiadomo też, że Alawar to Warlock - Ci którzy posiadają wiedzę na temat korzystania z mocy talonów do kontrolowania lawą)


Po tej wskazówce przyszło mi do głowy czy A Prisoner to w rzeczywistości nie więzień lecz ukrywający się goshnar udający głupca i chroniony przez minotaury, tak aby nikt nie dowiedział się kim jest. Jednak w liście padło hasło: Gesnar, a nie Goshnar. Możliwe, że któryś z NPC (I teraz zagadka jaki) zareaguje na słowo Gesnar i opowie coś więcej. Obejrzyjcie sobie screeny i nawet wybierzecie się do wspomnianych tutaj miejsc. Póki co język 469, motyw talonów i tajemniczych symboli pozostaje zagadką ale wierzę, że za jakiś czas uda się komuś odnaleźć logiczną odpowiedź na postawione wokół niej pytania i rozwikłać je. Oczywiście jest to wstępny materiał z informacjami jakie pragnę dzisiaj przedstawić. Będę regularnie odświeżać dział i wprowadzać kolejne wydobyte podczas poszukiwań, a z waszej strony liczę, że dopowiecie coś więcej od siebie. Wspólnymi siłami możemy ułożyć z tych puzzli logiczną całość. W razie potrzeby zapraszam na priv.

Proszę was o przeanalizowanie skarbcu na Senji bo oprócz talonów są tam również widoczne Orichulum Pearls służące do teleportacji, a zwracam uwagę na domki w explorer society na których znajdują się podobne pola i odsyłają w różne miejsca na tibii między innymi: Mintwallin.

Talony

Najprawdopodobniej bo wszystko na to wskazuje w Triangle Tower na piedestałach z dziwnymi symbolami trzeba w danych miejscach ułożyć: Symbol Życia - 6 Talonów, Symbol Śmierci - 4 Czaszki lub wylać krew. Są to oczywiście hipotetyczne domysły, ponieważ w Zamku Avalar znajdują się 2 Symbole Życia, a w skarbcu pod zamkiem leży 12 talonów. Dodam jeszcze, że w prawej komnacie w tym samym ułożeniu znajduje się Spike Sword tak jakby odnosił się on do miejsca ze Spike Swordem, gdzie za lawą znajduje się komnata ze smokami.

Księgozbiór w Hellgate

Zaczynam mieć przeczucia, że księgi w których powtarzają się te same ciągi cyfr są bezużyteczne i służą temu, aby zmylić poszukującego. Najprawdopodobniej nic one nie oznaczają. Wzór na rozkodowanie szyfru jest możliwy do odszyfrowania tylko w przypadku ksiąg, gdzie nie powtarzają się dezorientujące ciągi tych samych cyfr w kilku księgach. Tylko nie liczne księgi są możliwe do odszyfrowania i uzyskania ważnych informacji, pozostałe nie mają żadnego zastosowania. Sztuka polega na tym, aby odcedzić ziarna od plewy czyli całkowicie wyeliminować z centrum uwagi książki o tych samych ciągach cyfr.

Firlefanz i Excalibug


Te piękne czasy już dawno minęły. Nie od teraz wiadomo, że nie ma sposobu na dostatnie się do sali pamięci, ponieważ jakikolwiek sposób wejścia został zablokowany przez cipsoft. To samo stało się z wieżą Carameli do której wystarczy wejść nauczając się lawing skill u Hoggla. Nie wiem co miał "Avarion" na myśli mówiąc, że jeżeli staną 3 osoby na przełącznikach w bibliotece to niby z mieczem "a remains of an ancient sword". stanie się "coś". Najprawdopodobniej spoiler został zmodyfikowany i tym mieczem o którym tutaj mowa jest "Firlefanz". Legenda głosi, że firlefanz (który zdobywamy a kissing piq questu) był niegdyś potężnym mieczem. Możliwe, że to właśnie z nim należy udać się do Cyklopa. Co ciekawe firlefanz jest zwrócony dokładnie w taki sam sposób jak "Excalibug" (wyglądający identycznie do sword).

Kolejną ciekawostką jest fakt, że Firlefanz który pozyskujemy z tak szalonego i śmiesznego questa jest starożytnym mieczym, który niegdyś był potężny. Ten opis bardzo podobnie pasuje do legendy o Excalibugu. Co ciekawe zwróćcie uwagę na A Prisonera <--- szalonego i śmiesznego maga, który niegdyś był potężnym magiem (Goshnar). Podobieństwa rzucają się w oczy ponadto A Prisoner (Nekromanta Goshnar) naucza nas matemagii na której opiera się język bonelordów. Z jakichś powodów Cipsoft zmodyfikował spoiler i najprawdopodobniej uczynił to dlatego, aby a) utrudnić quest b) ponieważ wykradziono dane dotyczące rozmów z NPC.

Cyklop prosi nas o zdobycie 3x Bast Skirtów, ponieważ chce zatańczyć z kobietą... możliwe, że nauka całowania jaką pozyskujemy z A kissing pig quest jest potrzebna do przekazania cyklopowi, który w zamian wykuje nam któryś ze starożytnych stali (Ancient Steel). Wydaje mi się, że aby mógł tego dokonać potrzebuje jakichś składników... Port Hope to miejsce w którym wykonujemy explorer society i nie zapominajmy, że jest on powiązany z Bonelordami.

Po pierwsze firlefanz (bez użyteczny miecz) który stanowiłby pierwowzór excalibuga, możliwe że posiada drzemiące siły ale trzeba je w jakiś sposób ujarzmić.

Po drugie nie daleko PoH w miejscu z cyklopami, (gdzie kiedyś znaleziono Excalibuga) znajduje się quest na Giant Smithammer. (Gigantyczny miecz kowala). To tam odnajdujemy księgę dotyczącą bonelordów o której wspomina na początku "Avarion" a co ciekawe... występują tam również magowie minotaurów. Są to tylko domysły, ale możliwe, że trzeba dostarczyć cyklopowi "coś" co da mu motyw do działania i po dostarczeniu "jakichś" składników będzie mógł wykuć jakiś starożytny miecz albo jak twierdzi "Avarion" służy to dalszej części WHQ (o ile spoiler jest prawdziwy).

It's the magic Cyclopmania Sword. <--- chodź obecnie ten opis miecza przypisany jest Magic Longsword.

Kilka miesięcy temu pewien człowiek wykupywał na Askarze wszystkie Star Amulety i płacił za nie nawet 15k. Był to jakiś 8 lvl i zastanawiał mnie fakt po co mu "Star Amulety" i dlaczego płaci, aż tyle pieniędzy.

Postanowiłem zapytać się go i odpowiedział następująco:

"It's item for excalibug not yet made on Askara". Twierdził, że star amulet potrzebny jest do wykonania excalibuga chodź na askarze jeszcze nikt go nie wykonał.W każdym bądź razie chodziło mu oto, że jest to item niezbędny do Excalibuga ale w jakim sensie? tego nie chciał już odpowiedzieć.

Rozmowa była dość wiarygodna nie wyczułem w jego słowach "oszustwa" tym bardziej, że po co jakiś 8 lvl wykupywałby z Askary wszystkie star amulety po 15k. Star amulet to przedmiot, który zdobywamy z Mad Mage Quest (Pomieszczenie Mad Maga - A prisonera, Goshnara). Ostatnie pytanie jakie zadałem to czy excalibug ma coś wspólnego z 469 ale nie odpowiedział już nic.

Starożytni królowie krasnoludów wykuli Excalibug z magicznego metalu, który otrzymali od cyklopów, ci zaś odnaleźli go w sercu spadającej gwiazdy, czyli w środku meteorytu. Dowiadujemy się tego od Edowira.

Edowir to NPC z Thais opowiada on o powstaniu excalibuga. Zauważmy fakt, że zbliżając się do Mad Mage Questu napotykamy po drodze cyklopy. Czyżby magiczny metal odnaleziony w sercu spadającej gwiazdy miał coś wspólnego ze Star Amulet? (Gwiezdny Amulet). Zaczynam wierzyć, że star amulety wykonane są z magicznego metalu, który stanowi jeden ze składników do wykucia albo Magic Longsworda albo Excalibuga.

Jestem pewien, że "Excalibug" jest aktywnym questem ale nie jest on oficjalnie podany do wiedzy. To samo tyczy się najprawdopodobniej WHQ jednak czy sposób jego zdobycia w jaki opisuje "Avarion" faktycznie jest prawdziwy?... o tym trzeba przekonać się samemu. W sumie nie wątpię, że w Triangle Tower trzeba odpowiednio ustawić "Talony" na piedestałach z dziwnymi symbolami, ponieważ nie opodal wieży znalazłem "Talona", który regularnie respi się w podziemiach na samym końcu rogu i przykryty jest skórką od banana. Jest to zejście w dół nieopodal wieży na Jakundafie i ukrytej wajchy do otwarcia Triangle Tower.

Mam wrażenie, że "Avarion" nie do końca jest pewny tego co mówi i po prostu myli pojęcie "Excalibuga" od "Winged Helmetu". Nie wykluczam tego co głosi stwierdzam tylko to co przychodzi mi o tym do głowy. W pewnych kwestiach zgodzę się z jego twierdzeniem ale występuje tu za dużo nie zgodności, a wiedza którą przekazuje jest zbyt nie jasna i nie kompetentna.

Co do języka bonelordów mam wrażenie, że jest inny sposób odszyfrowania tego kodu. Po pierwsze, aby odszyfrować liczby potrzebny jest jakiś macierz... chodzi rzecz jasna o "litery alfabetu" pod jaki powinniśmy dopasowywać cyfry. Mam wrażenie, że w tym przypadku należy udać się wgłąb ezoteryki (kabały) dokładnie chodzi o angielskiego satanistę zwanego Aleister Crowley (w tibii znany jako Alistair Cropwel) który za pomocą pewnych "wzorców obliczania" rozszyfrowywał starohebrajskie zapiski.

Samo słowo "Behold" od beholder w hebrajskim oznacza "5" pięć. Behold = 5.
Mam wrażenie, że sposób odszyfrowania 469 jest o wiele prostszy niż byśmy uważali. Piszę o tym, ponieważ mam mało czasu na grę, a liczę na to, że odnajdzie się ktoś kto podążając za przedstawionymi tutaj wskazówkami postara się albo odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące 469 albo nawet odszyfrować ten kod raz na zawsze. (przypuszczam, że nie podzieli się tą wiedzą ale bądźmy dobrej nadziei)

Kolejny problem stanowią powtarzające się "ciągi" możliwe, że ich znaczenie jest bezużyteczne i należy pozbyć się ich, a pozostawić tą treść zakodowanych ksiąg, gdzie występują liczby inne do nich. Tak czy siak załóżmy, że "Avarion" przedstawił prawdziwe informacje, nie zmienia to faktu, że cipsoft zmodyfikował spoiler i albo go zmienił albo usunął na dobre. W każdym bądź razie...

Przypatrzcie się przedmiocie o nazwie: Firlefanz i porównajcie go do "Excalibuga".

Excalibug w Edron


Tak Excalibug albo jakiś ważny przedmiot związany z nim ukryty jest w Edron dokładnie na Cyclopolis, ponieważ wszystkie wskazówki wiodą w to właśnie miejsce.

NPC Clark
Słyszałem, że rycerze z Edron schowali go gdzieś, dla dobra kraju.


NPC Lorbas
Plotki głoszą, że jest on gdzieś pod Edron.


NPC Xed
Myślę, że to była właśnie ta szpada o, której oni mówili. Coś o człowieku na Edron, który miałby ją dostać.


Dlaczego uważam, że excalibug jest na Cyclopolis?

Po 1) W Cyklopolis oprócz Cyklopów znajdują się nacje np: Krasnoludy, które powiązane są z kowadłem i excalibugiem.
Po 2) Znajdują się tam również minotaury w tym ich magowie, którzy wedle wskazówek Bibliotekarza z Hellgate są "najbliżsi prawdy". Nie brakuje tam również elfów, którzy w jakiś sposób również są związani z mitem o excalibugu poza tym dziwne jest, że w jednym miejscu mijamy akurat te wszystkie różne nacje.
Po 3) I teraz najważniejsze uwaga:





Na ósmym piętrze pod ziemią Cyklopolis w pomieszczeniu gdzie znajdują się Behemoty, a kolejno prowadząca do Behemoth Questu można dopatrzyć się czegoś ciekawego. Otóż spójrzcie na wygląd mapy i porównajcie go starego Bonelorda. Zaznaczam również fakt, że przemieszczając się po Cyklopolis można zauważyć dziwne pomieszczenie z teleportami za lawą. Czyżby i tutaj motyw Talonów miał coś wspólnego? Na demonie w księgozbiorach oprócz magicznej mocy talonów, Warlocki opisują jeszcze o siatce tajemniczych teleportów. Cyklopolis na 100% ma związek z Excalibugiem i 469 i najprawdopodobniej odszyfrowanie 469 zdradzi więcej informacji na temat tego miejsca.

Niniejsze spostrzeżenia pozostawiam do przemyślenia. A już wkrótce przedstawię wam kolejne ciekawe odkrycia napotkane podczas poszukiwań Excalibuga...

Powyższy temat będzie regularnie odświeżany i modyfikowany. Kolejne
uaktualnienia będą regularnie wprowadzane.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Pietras_Askara - 22-06-2012 o 14:43.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-06-2012, 15:46   #2
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Za długie, nie czytam.

Nie polecam jakiejkolwiek dyskusji z tym dzieciakiem. Koleś od kilku miesięcy zaśmieca forum swoimi wywodami w których twierdzi, że wie wszystko o 469 (rzekomo rozkodował go za pomocą jakichś "mnożników", które odpowiadają ilości palców u stóp cyklopów i cyklopów smithów...). Wklejał nawet fejki z winged helmetem. Poza tym brak mu podstawowej wiedzy na temat tibijskich mitów, a gdy wytknie mu się ewidentne braki w wiedzy tudzież nieścisłości w jego opowiastkach, to zamiast odpowiedzieć, przyjmuje postawę "nie to nie, biorę zabawki i idę do domu, ja - mistrz - zabiorę tajemnicę 469 do grobu, bo nie zasłużyliście by ją poznać, nędznicy". Jeśli ktoś cokolwiek wie (w co i tak nie wierzę), to niech to zachowa dla siebie, zamiast dzielić się z tym pajacem.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2012, 15:53   #3
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Za długie, nie czytam.

Nie polecam jakiejkolwiek dyskusji z tym dzieciakiem. Koleś od kilku miesięcy zaśmieca forum swoimi wywodami w których twierdzi, że wie wszystko o 469 (rzekomo rozkodował go za pomocą jakichś "mnożników", które odpowiadają ilości palców u stóp cyklopów i cyklopów smithów...). Wklejał nawet fejki z winged helmetem. Poza tym brak mu podstawowej wiedzy na temat tibijskich mitów, a gdy wytknie mu się ewidentne braki w wiedzy tudzież nieścisłości w jego opowiastkach, to zamiast odpowiedzieć, przyjmuje postawę "nie to nie, biorę zabawki i idę do domu, ja - mistrz - zabiorę tajemnicę 469 do grobu, bo nie zasłużyliście by ją poznać, nędznicy". Jeśli ktoś cokolwiek wie (w co i tak nie wierzę), to niech to zachowa dla siebie, zamiast dzielić się z tym pajacem.
I na te słowa sam odpowiedz sobie kto jest dzieciakiem?

Po 1) Offtopujesz
Po 2) Przezywasz mnie
Po 3) Nie wnosisz nic specjalnego do tematu

W związku z tym uprzejmie proszę moderatorów tego działu, aby regulaminowo rozpatrzyli wypowiedź użytkownika: ufocznik

Dziękuję.

Cytuj:
Nie polecam jakiejkolwiek dyskusji z tym dzieciakiem.
Ps. Mam 25 lat serduszko i założę się, że wiekowo przebijam większość tutejszej społeczności. Co Ty na to?

Ostatnio edytowany przez Pietras_Askara - 17-06-2012 o 16:35.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2012, 16:55   #4
krzychu2603
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 06 2012

Posty: 4
Domyślny

Ja nie oceniam, wypowiem sie jedynie co do tematu.
Otoz takie znaki znaduja sie rowniez m.in. w Elf Fortress, w miejscach, w ktorych respia sie Elfy Arcanisty. Wieża, tam gdzie dragi i jaskinia, w ktorej sa 3 Arcanisty a pietro nizej Dragon. Jednak zastanawiajace jest, że symbole te roznia sie. W jednych to czerwone kolko jest w lewym gornym rogu (np. Świątynia na Pohu), badz w prawum gornym rogu (np. Mad Mage Quest). A w niektorych miejscach, w ktorych jest kilka tych symboli, sa one roznie rozstawione (np. na Elf Fortress).
krzychu2603 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2012, 17:54   #5
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krzychu2603 Pokaż post
Ja nie oceniam, wypowiem sie jedynie co do tematu.
Otoz takie znaki znaduja sie rowniez m.in. w Elf Fortress, w miejscach, w ktorych respia sie Elfy Arcanisty. Wieża, tam gdzie dragi i jaskinia, w ktorej sa 3 Arcanisty a pietro nizej Dragon. Jednak zastanawiajace jest, że symbole te roznia sie. W jednych to czerwone kolko jest w lewym gornym rogu (np. Świątynia na Pohu), badz w prawum gornym rogu (np. Mad Mage Quest). A w niektorych miejscach, w ktorych jest kilka tych symboli, sa one roznie rozstawione (np. na Elf Fortress).
Muszę przyznać, że nie byłem tam - chętnie się wybiorę. Dzięki
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2012, 22:05   #6
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
I na te słowa sam odpowiedz sobie kto jest dzieciakiem?

Po 1) Offtopujesz
Po 2) Przezywasz mnie
Po 3) Nie wnosisz nic specjalnego do tematu

W związku z tym uprzejmie proszę moderatorów tego działu, aby regulaminowo rozpatrzyli wypowiedź użytkownika: ufocznik

Dziękuję.
Nie przezywam, tylko nazywam rzeczy po imieniu. Jak chcesz tu o czymś dyskutować, to najpierw wytłumacz się z tych wszystkich pierdół, głupot, wymysłów i fejków, którymi nas tutaj raczyłeś przez kilka miesięcy.
Ponieważ wiem, że tego nie zrobisz, to zasadzam ci regulaminowo kopa i zamykam temat. Pa
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2012, 22:46   #7
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
(2012-06-15 22:31:29) 22262712: Cześć Ufocznik z tej strony Pietras_Askara. Masz rację, że w pewnym momencie zachciało mi się zabawy i nieco przekręciłem temat zrobiłem to tak sobie dla śmiechu, wymyślając historię o rozwiązanym 469. Ale to było wtedy. Teraz podchodzę na poważnie i będąc z tobą szczerym powiedzmy, że udało mi się rozgryźć coś co tylko do pewnego momentu zdaje się być poprawnym wzorem na odszyfrowanie 469 ale w pewnym momencie rezultaty nie przynoszą pozytywnych skutków. Na razie nie będę prezentował tych wzorów bo nie do końca są one sprawdzone.
(2012-06-15 22:33:06) 22262712: Aktualnie piszę na nieco inny temat, a dotyczy on talonów i tych symboli. Mam jednak do ciebie prośbę, podarujmy sobie przeszłość i skupmy się na tym o czym rozmawiamy teraz.
(2012-06-15 22:34:43) 22262712: więc nie wprowadzaj w wątku zbędnej zaczepki bo po prostu nie chce mi się na to odpisywać. Wolę rozsądnie to rozstrzygnąć i niech tak pozostanie.
(2012-06-15 22:35:36) 22262712: <spoko>
(2012-06-15 22:35:42) 22262712: dzięki
(2012-06-15 22:37:57) 22262712: Tak na prawdę wszystko było by w porządku, gdyby ludzie podchodzili z wyrozumiałością do takich tematów i zachowali dla siebie swoje kpiny.
Jesteś niepoważny, człowieku.
Lepiej zmień forum i postuj swoje rewelacje gdzie indziej, bo tutaj w każdym twoim temacie będę przypominał o durnotach i fejkach, którymi nie omieszkałeś nas uraczyć.
I co do drugiego pogrubionego fragmentu: mylisz się, mój drogi. Wszystko byłoby w porządku, gdyby idioci twojego pokroju nie próbowali zakpić sobie z ludzi w celu zrobienia z siebie gwiazdy i wykreowania się na wielkiego mythbustera. Mam dla ciebie radę: skończ czytać 'kompendia' piombonów, avarionów i innych klaunów i przestań sobie wyobrażać nie wiadomo co. Nie masz żadnego wzoru, nigdy nie miałeś i mieć nie będziesz - właśnie dlatego "rezultaty nie przynoszą pozytywnych skutków" (cokolwiek to znaczy). Albo myślisz, że jak powiesz "ok, żartowałem, ale teraz mówię na poważnie", to tym razem uda ci się kogoś nabrać, albo po prostu jesteś głupi i wydaje ci się, że "coś" masz, "coś" wiesz, a gówno masz i gówno wiesz. Nie jesteś bliżej jakiegokolwiek rozwiązania niż przeciętny tibijczyk, który nigdy się nie interesował beholderami, mitami ani nigdy nie był w hg. I tak bym to spuentował. Poza tym, prosta zasada: chcesz tu wspólnie do czegoś dojść, to wykładasz na stół to, co masz. A nie "chodźcie, pogadajmy, może mi w czymś pomożecie, bo ja coś wiem, ale nie powiem co, i nie wiem co z tym zrobić". Pomijając fakt, że samo założenie tego tematu z jednoczesnym przyznaniem, że dla własnej zabawy próbowałeś robić ludzi w chuja, jest niejako kpiną w żywe oczy z potencjalnych rozmówców, a ponieważ nikt nie lubi, gdy się z niego kpi, toteż nikt z tobą nie będzie chciał dyskutować. I udawanie teraz wielce poszkodowanego niczego nie zmieni.
Oczywiście nie traktuj tego jako prośbę o wklejenie tego czegoś, co tam niby wiesz, bo szczerze mówiąc wisi mi co to jest, bo i tak wiem, że gdybym to zobaczył, to skończyłoby się na moim śmiechu i tłumaczeniu tobie dlaczego to nie ma prawa działać. Tłumaczeniu, które notabene byłoby pewnie gadaniem do ściany.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 17-06-2012 o 22:52.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-06-2012, 04:04   #8
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Jesteś niepoważny, człowieku.
Lepiej zmień forum i postuj swoje rewelacje gdzie indziej, bo tutaj w każdym twoim temacie będę przypominał o durnotach i fejkach, którymi nie omieszkałeś nas uraczyć.
I co do drugiego pogrubionego fragmentu: mylisz się, mój drogi. Wszystko byłoby w porządku, gdyby idioci twojego pokroju nie próbowali zakpić sobie z ludzi w celu zrobienia z siebie gwiazdy i wykreowania się na wielkiego mythbustera. Mam dla ciebie radę: skończ czytać 'kompendia' piombonów, avarionów i innych klaunów i przestań sobie wyobrażać nie wiadomo co. Nie masz żadnego wzoru, nigdy nie miałeś i mieć nie będziesz - właśnie dlatego "rezultaty nie przynoszą pozytywnych skutków" (cokolwiek to znaczy). Albo myślisz, że jak powiesz "ok, żartowałem, ale teraz mówię na poważnie", to tym razem uda ci się kogoś nabrać, albo po prostu jesteś głupi i wydaje ci się, że "coś" masz, "coś" wiesz, a gówno masz i gówno wiesz. Nie jesteś bliżej jakiegokolwiek rozwiązania niż przeciętny tibijczyk, który nigdy się nie interesował beholderami, mitami ani nigdy nie był w hg. I tak bym to spuentował. Poza tym, prosta zasada: chcesz tu wspólnie do czegoś dojść, to wykładasz na stół to, co masz. A nie "chodźcie, pogadajmy, może mi w czymś pomożecie, bo ja coś wiem, ale nie powiem co, i nie wiem co z tym zrobić". Pomijając fakt, że samo założenie tego tematu z jednoczesnym przyznaniem, że dla własnej zabawy próbowałeś robić ludzi w chuja, jest niejako kpiną w żywe oczy z potencjalnych rozmówców, a ponieważ nikt nie lubi, gdy się z niego kpi, toteż nikt z tobą nie będzie chciał dyskutować. I udawanie teraz wielce poszkodowanego niczego nie zmieni.
Oczywiście nie traktuj tego jako prośbę o wklejenie tego czegoś, co tam niby wiesz, bo szczerze mówiąc wisi mi co to jest, bo i tak wiem, że gdybym to zobaczył, to skończyłoby się na moim śmiechu i tłumaczeniu tobie dlaczego to nie ma prawa działać. Tłumaczeniu, które notabene byłoby pewnie gadaniem do ściany.
Ok to w takim razie umówimy się tak. Twoja sprawa jakim tonem wypowiedzi zamierzasz się tutaj udzielać - jednak ostrzegam Cię po dobroci, bo klniesz bracie i zastanawiam się czy jest to tutaj tolerowane pomijając fakt, że tak zwanie: off-topujesz i nie koncentrujesz się na wątku głównym.

A żeby wrócić do tematu głównego, przestaję Ci już odpisywać i tym oto optymistycznym akcentem zakończyliśmy rozmowę. Jeśli odpowiesz coś na temat wątku głównego chętnie i ja napiszę. Jeśli w dalszym ciągu kózka zamierza skakać to niech sobie skacze.

Dziękuję i zapraszam do konwersacji na temat języka 469.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-06-2012, 18:37   #9
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Informuję, że temat został zaktualizowany w 2 nowe działy:

Talony i Księgozbiór w Hellgate


A już wkrótce zostanie uzupełniony nowy dział z bardzo ciekawymi informacjami na temat Excalibuga i Magiclongsworda. Jestem przekonany, że to was zaskoczy.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-06-2012, 13:54   #10
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Informuję, że temat został wzbogacony o kolejny nowy dział pod tytułem:

Firlefanz i Excalibug.


Zapraszam do przeczytania!
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-06-2012, 01:45   #11
Rook_Guardian
Użytkownik Forum
 
Rook_Guardian's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2007
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Syn klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 12
Skille: 18/20
Rook_Guardian ma numer GG 7526140
Domyślny

1. Księgi z powtarzającymi się ciągami - kiedyś najczęściej kopiowaną książką była Biblia. A jako że istnieje wiele wersji tłumaczeń Biblii, różnią się one nieco treścią. W świecie kultury ludzi Tibii bogowie może nie stoją na piedestale tak wysoko jak na Ziemi (mają oczywiście The Holy Tible, odpowiednik The Holy Bible), jednak może Beholdery czy dzisiejsze Bonelordy (zdecydowanie nie lubię tej nazwy) bardziej przywiązują do nich wagę. Tak więc pierwszą moją teorią może to być jakaś "Biblia" Beholderów w wielu tłumaczeniach/wersjach.
Inna moja teoria jest taka, iż są to księgi czy też podręczniki dot. wiedzy Beholderów w kilku wydaniach/wersjach.

2. Liczba 6 - jeżeli by ponumerować oczy Beholdera zaczynając przykładowo od środkowego (1), lewe górne (2), prawe górne (3), lewe dolne (4), prawe dolne (5), możliwe że informacje czy sygnały wysyłane są za pomocą odpowiednich oczu kolejno lub w algorytmicznej kolejności. Przy obecnym założeniu zaczynamy pierwszym sygnałem od oka pierwszego, następnie kolejnym przez drugie tak aż do piątego, a szósty sygnał jest wysyłany okiem pierwszym. Tak oto dla wartości 6 przyjmujemy 1. Może to być jakaś wskazówka w procesie rozkodowywania alfabetu. Na potwierdzenie moich domysłów przypomnę, iż ilość talonów przy queście na Giant Smithhammer które otrzymuje gracz jest losowa i wynosi 1 lub 6!

3. Symbole - 4 znajdują się w gildii magów w Thais. Może to jakaś poszlaka? Po 4 znajdują się zarówno przy Paradox Tower jak i w Hellgate; 6 jedynie na Senji jednak odnosząc się do poprzednich domysłów dot. powiązania jedynki i szóstki, na Mad Mage Quest i w świątyni na PoHu jest po jednym symbolu co może podchodzić pod szóstkę. Brakuje jednak dziewiątki...
Uznaję osobiście iż symbole przy wejściu na PoI znajdują się tam przypadkiem jako błąd maperski i ich ilość (2) nie ma tutaj znaczenia.

4. Behold - jeżeli to co przytoczył Pietras jest prawdą, słowo to oznacza po Hebrajsku pięć - tyle ile oczu ma Beholder! Wcześniej posiadał on pięć oczu na mackach oraz jedno na korpusie, zmienione na cztery na mackach i jedno na korpusie zapewne aby nie wprowadzać ludzi w błąd ilością sześciu oczu, a podkreślić ilość pięć. Było jeszcze coś o Braindeath'ach (mają tylko czworo oczu) i ich zdolnościach w posługiwaniu się 469, może ktoś przypomni...

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze części artykułów.
__________________


Ostatnio edytowany przez Rook_Guardian - 29-06-2012 o 10:57.
Rook_Guardian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2012, 13:29   #12
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Behold to po angielsku obserwować, założę się że nie ma nawet takiego słowa w hebrajskim. Do całej reszty tych pierdół wyssanych z palca aż żal się odwoływać, skończcie i oszczędźcie sobie wstydu, panowie.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2012, 23:04   #13
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Blinky Odszyfrowany

Informuję, że już wkrótce opublikuję teoretyczny wzór na odszyfrowanie ksiąg zapisanych w języku 469. Sprawę powierzyłem mojej znajomej, która ukończyła szkołę informatyczną i dzięki naszej współpracy udało się naświetlić kilka słów bibliotekarza z hellgate. Są to początkowe etapy pracy jednak wzór najprawdopodobniej szybuje w poprawnym kierunku.

Więcej informacji wkrótce udostępnię tutaj. Z powodu braku czasu nie jestem wstanie zamieścić całego materiału. Myślę, że to was zainteresuję.

Pozdrawiam.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-06-2012, 23:34   #14
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Blinky Odszyfrowany

Informuję, że już wkrótce opublikuję teoretyczny wzór na odszyfrowanie ksiąg zapisanych w języku 469. Sprawę powierzyłem mojej znajomej, która ukończyła szkołę informatyczną i dzięki naszej współpracy udało się naświetlić kilka słów bibliotekarza z hellgate. Są to początkowe etapy pracy jednak wzór najprawdopodobniej szybuje w poprawnym kierunku.

Więcej informacji wkrótce udostępnię tutaj. Z powodu braku czasu nie jestem wstanie zamieścić całego materiału. Myślę, że to was zainteresuję.

Pozdrawiam.
Jasne, jasne. Znowu ci się zachciało "historii dla śmiechu"? Jesteś idiotą, jeśli myślisz, że ktoś ci uwierzy i zdobędziesz tu poklask i uwielbienie, naprawdę. Przyjmij do wiadomości, że NIE MA żadnego jebanego wzoru. A szkoła informatyczna gówno pomoże w tym temacie twojej wyimaginowanej koleżance, bo tak się składa, że sam studiuję informatykę i gwarantuję ci, że nie uczą nas beholderskiego. Rozumiem, że "wkrótce" oznacza "w bliżej nieokreślonej przyszłości", czyli na przykład nigdy?
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2012, 12:33   #15
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Jasne, jasne. Znowu ci się zachciało "historii dla śmiechu"? Jesteś idiotą, jeśli myślisz, że ktoś ci uwierzy i zdobędziesz tu poklask i uwielbienie, naprawdę. Przyjmij do wiadomości, że NIE MA żadnego jebanego wzoru. A szkoła informatyczna gówno pomoże w tym temacie twojej wyimaginowanej koleżance, bo tak się składa, że sam studiuję informatykę i gwarantuję ci, że nie uczą nas beholderskiego. Rozumiem, że "wkrótce" oznacza "w bliżej nieokreślonej przyszłości", czyli na przykład nigdy?
Gwarantuję Ci, że będziesz zaskoczony i najprawdopodobniej staniesz się większym optymistą niż sceptykiem.

Proszę o Cierpliwość.

Ostatnio edytowany przez Pietras_Askara - 25-06-2012 o 12:47.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-06-2012, 22:24   #16
krzychu2603
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 06 2012

Posty: 4
Domyślny xb

Musze przyznac, ze temat bardzo mnie zaciekawil. Nie moge sie doczekac na kolejne informacje. A Ty, Ufocznik, jesli masz tylko hejtowac, to lepiej nie pisz nic.
krzychu2603 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2012, 16:38   #17
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krzychu2603 Pokaż post
Musze przyznac, ze temat bardzo mnie zaciekawil. Nie moge sie doczekac na kolejne informacje. A Ty, Ufocznik, jesli masz tylko hejtowac, to lepiej nie pisz nic.
Ja jednak wolę "hejtować", a ty sobie czekaj do usranej śmierci. Nie wiem tylko na co, bo żadnego rozwiązania tu nie zobaczysz.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-06-2012, 22:17   #18
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Z całym szacunkiem, ale nikt, kto zna się na temacie, nie potraktuje Cię poważnie po tym jak napisałeś, że opierasz się na teorii Avariona.

Poczytaj trochę jeszcze na ten temat, może przyda Ci się też mój poradnik na temat pustyni Jakundaf (na tym forum). Ja nie wierzę już, że 469 jest czymś więcej niż zlepkiem cyfr, ale życzę powodzenia.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2012, 09:46   #19
krzychu2603
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 06 2012

Posty: 4
Domyślny

Cos temat ucichl :-/
krzychu2603 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2012, 10:56   #20
Matexowy
Użytkownik Forum
 
Matexowy's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2011

Posty: 35
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 7
Skille: 15/15
Domyślny

Oby się Pietras nie zniechęcił bo nawet jeśli część jego wypowiedzi to domysły to bardzo fajnie się to czyta. Sam niestety nie za bardzo mogę pomóc ,ale rób chłopie co robisz to może kiedyś do czegoś dojdziesz.
__________________
"Miecz przeznaczenia ma dwa końca. Jednym jesteś ty a drugim śmierć."

-Andrzej Sapkowski "Wiedźmin: Miecz Przeznaczenia"
Matexowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:36.


Powered by vBulletin 3