Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-10-2015, 23:26   #1
Czarowwy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2015

Posty: 4
Domyślny Powrot po latach pare pytan :)

WITAM
Zamierzam zaczac gre z tibia po dlugiej przerwie.
Moj max lvl 20-22 wiec raczej daleko nie doszedlem
Mam pare pytan bo jak kupie sobie laptopa a to nastapi niedlugo to juz bede chcial grac i nie bedzie czasu na pytania.

1 Czy można druidem używać Sd

2 Czy paladyn ma jakis czar lub moze jakos walic efektywnie w kilka potworkow naraz.

3 Czy da sie zdobyc addona bez pacca

4 Czy jak sie kupi domek to czy po skonczeniu pacca zostaje on nam odebrany i czy wogole do kupna potrzebny jest pacc.

5 JAKI SERWER WYBRAC:
a) Na ktorym serwie sa najmniejsze kolejki na facc i gra dosc sporo polakow?
b) Co powiedzie o Olympa? Patrzylem moze byc spoko swiat ale chce opinii kogos kto gra.
c) Na jakim serwis najlepiej grac facc czyli malo ludzi gra.
d) Lepszy open pvp czy optional pvp? Chodzi mi o zabawe ale jakbym mial kupic softy to ciezko troche ogarnac jak moga cie ubic.
e) Przydala by sie jakas fajna gildia na serwie do chociaz pogadania i jakiegos wspolnego expienia raz na jakis czas

6Profesja.
a) chce zrobic paladina ale jeszcze sorka lub druida i ktory lepszy wedlug was na facc i byc moze na pacc ale to 50% pewnosci ze kupie
b) mysle ze bede gral solo glownie bo bede gral mysle z max 5h-10h w tygodniu wiec to nie jest jakos super duzo i watpie bym huntal z kims.
c) z kim najlepiej huncic jakbym gral paladinem lub sorkiem bo ed z ek tak jak widze najlepszy hunt

7. Jakbym mial softy i je zuzyl to z tego co wiem pacca trzeba miec by odnowic. One duzo warte sa wiec jakbym dal komus z paccem je to by mi ich nie ukradl a moze jakas forma wymiany jest tzn zabezpieczenia czy cos?

8 Na markecie na facc mozna tylko kupowac?

9.Czy mozna przeniesc sie na faccu na inne miasto zeby np jak z rockgardu na carlin sie przezucilem i potem chcialem na thais pograc to jak padne zebym sie w thais odradzal.

10. Ile expa trace padajac od potworka a ile od pkera i do ilu % max moga obnizyc strate expa blessy na facc i pacc

11. Wydatki.
a) Jakbym chcial pograc paladynem to ile kasy musze wydac w ciagu okolo godziny chodzi o jakies lepsze speary i manasy aby exp byl fajny a nie typu pol minuty gram pol minuty regeneracja skille np 60/55 lvl okolo 25.
b) To samo pytanie tylko mag rozdzka+ jakies spelle co jakis czas na atak

Narazie mam tyle pytan chociaz pewnie jeszcze z kilkanascie sie przypomni za jakis czas
Czarowwy jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-10-2015, 17:34   #2
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

1. Druid może używać sd, limit to 45lvl oraz 15mlvl.
2. Tak, palladyn ma czar exevo mas san. Palladyni bijący oramondy w teamie często używają jeszcze run jak ava czy gfb. Jest jeszcze coś takiego jak Burst Arrow, biję obszarowo 3x3, ale dość słabe hity.
3. Możesz jedynie kupić outfit z lub bez addonów za tibia coin. Możesz z niego korzystać bez względu czy masz pacca czy nie. Do zdobycia addonów w grze potrzebny jest pacc. I jak on się skończy to stają się one niedostępne. Ale jak kupisz pacc to możesz dalej je nosić.
4. Tak, aby kupić domek musisz mieć pacc. Jak się skończy pacc to domek przepada (oczywiście możesz wcześniej sprzedać go lub komuś dać).
5.
a) Nie ma żadnych kolejek. Najwięcej polaków na serwerach europejskich, z naciskiem na optional pvp.
b) Nie grałem tam więc się nie wypowiem, ale myślę, że ok.
c) Mniej ludzi gra na światach open pvp.
d) Musisz sam zdecydować. Od utraty itemów chroni Cię bless od pvp. Ale on kosztuję.
e) No przydała by się...

6.
a) Każda profesja ma plusy i minusy, nie ma najlepszej. Sam musisz wybrać taką jaką pasuję Ci grać.
b) Solo jest fajnie do czasu. Później na wyższych lvl jest to męczące i monotonne, daje mały zarobek i mało expa.
c) Najlepiej to się gra w 4 profesję na raz Pall czy ms we 2 osoby możę bić z kim chcę. Ale najczęściej to we 2 pallków biją jakieś drakeny, itp.

7. Do odnowienia softów nie trzeba pacca. Można odnowić jak są wyładowane do końca (worn soft boots), robisz to u NPC Aldo w Venore, kosztuję 10k.

8. Możesz kupować i sprzedawać, ale tylko przy wystawionych już ofertach. Nie możesz za to wystawiać ofert - do tego trzeba pacc.

9. Tak, można. Wychodzisz z dawnport/rooka do jakiegoś miasta i jesteś jego mieszkańcem. Aby zmienić miasto wchodzisz w danym mieście w teleport i dzięki temu stajesz się jego mieszkańcem.

10. Strata zależy od lvl. Od pvp tracisz mniej niż od potworka. Blessy to redukują, przy pvp jest to strata ok. 20%lvl, przy potworku około 100%. Dotyczy to raczej wyższych lvl, bo taki 20lvl to mniej straci.

11. Tu nie odpowiem, ciężko oszacować, zależy od potworów, Twojego stylu gry, itp.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-10-2015, 19:46   #3
Czarowwy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2015

Posty: 4
Domyślny

Super wielkie dzieki za odpowiedzi.
Troszke sie dowiedzialem/odswierzylem wiedze.

Chyba zaczne grac na olympi bo patrze ze jakies polaczki powinny tam byc.
Jak dobrze pojdzie dzis zaczynam przygode z tibia ale ostatecznie zaczne jak kupie laptopa

O gre w teamie to wiadomo chcialbym grac ale zbytnio czasu nie mam. Wole grac na spontanie a nie umawiac sie na dana godzine na exp itp.
Dlatego mysle ze solo bym glownie gral ale czy to Druid czy sorcerer to niewiem.
Jednak patrze ze jaka bym profesje nie wybral to i tak gra moze sprawiac frajde.
Paladina wybiore i jeszcze jakas a jakbym kupil pacca to ewentualnie knighta na offline traning.

I jeszcze pytania sie nasunely.

1Ile max postaci na jednym koncie mozna?

2Pacc jest na cale konto tak?

3 na offline traning iloma postaciami mozna naraz skillowac?
Jesli chodzi o offline tranung to reszte chyba wiem

Ostatnio edytowany przez Czarowwy - 03-10-2015 o 19:48.
Czarowwy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-10-2015, 23:32   #4
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

1. 20 postaci na koncie.
2. Tak, pacc jest na całe konto, każda postać na koncie go ma.
3. Ile chcesz stawiasz postaci na off.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2015, 01:10   #5
Czarowwy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2015

Posty: 4
Domyślny

Ok.
Teraz next pytania.
1Czy sorcerer jak leczy z ih lub uh np knighta lub palka to jest ok?

2Wgl takie cos sie spotyka w dzisiejszych czasach?

3Jest jakas roznica w uzywaniu run sorca i driuda - chodzi o to czy sorc z 100lvl i 60m lvl bedzie walil tyle samo co druid z 100lvl i 60m lvl z run.

4Sorc ma 4 ataki na facc czy sa one dobre na expa, a moze lepiej runki kupic i walic?

5Czy mlvl wplywa na moc obrazen z rozdzki?

Czy jest np kalkulator gdzies z czarami ile walnie mag z tej runki na tym mlvl lub ile z exury wyleczy lub z uh?
To chyba tyle bo jutro robie 8lvl i niewiem kogo wybrac.
Czarowwy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-10-2015, 15:23   #6
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

1&2. Można sorcem uhac knighta/palka ale rzadko się to stosuję w praktyce. Raczej tylko w kryzysowych sytuacjach. Knight i pall sami też się leczą dość dobrze. Wiadomo, nie przy pełnych klatach, wtedy sio od druida obowiązkowo.

3. Tyle samo.

4. Zależy od miejsca w którym expimy. Na facc czary są raczej słabe, na niższych lvl jeszcze ok. Można jak najbardziej inwestować w runy.

5. Tak.

Kalkulator: http://guildstats.eu/character-hits
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2015, 01:43   #7
Czarowwy
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 10 2015

Posty: 4
Domyślny

A jesli chodzi o burst arrow to jak wala te 25 czy tam 28ataku to obok celu te odlamki tez maja taki atak czy sa duzo slabsze?
Jesli tak to tak mniej wiecej ile % mocy maja poczatkowej bo niewiem czy warto jes brac
Czarowwy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2015, 04:19   #8
Vadimq
Użytkownik Forum
 
Vadimq's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 31

Posty: 565
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura/Pacera
Poziom: 500
Domyślny

Przetestuj palkiem. Wydaje mi się, że wszystkie ok. tyle samo dostają. Nie gram palkiem, sorry.
__________________

Vadimq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-10-2015, 18:09   #9
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Jejcia Vadimq jesteś taki pomocny!

Na moda go.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.


Powered by vBulletin 3