Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 19-03-2004, 15:31   #1
Dejvo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny DBNT (gra rpgmaker)

A wiec zrobiłem nową gre w rpgmakerze DBNT demo1.0

Jeżeli chcecie ją ściągnąć zapraszam na http://dbnt.prv.pl

Ewentualne pytania oceny itp w tym temacie


P.S. ... ostatnio mało postowałem i się udzielałem bowiem cały czas pochłonęło zrobienie mi wersji demo DBNT ...
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-03-2004, 17:02   #2
Zaglada
eX Moderator
 
Zaglada's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2003
Lokacja: Castle Shop 1
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,004
Gildia: Dreamers
Domyślny

Ogólnie to postać troche za kwadratowa, a gdy postać idzie do góry to wygląda to tak jakby pingwin szedł (chodzi mi o nogi). W domku troche za jasno. Ale ogólnie na pierwszy widok jest ok. Co do fabuły to troche się nie zgodzę. Otóż pare lat po tym jak Goku zabił tego białego smoka (czy jakoś tak) i wchłonął te 7 kul to Db w telewizji się skończył, ponoć miał powstać Db AF ale to tylko pogłoski. Otoż oglądałem jeszcze odcinek kinowy w którym Pan miała wnuczka czy syna (który wygląda dokładnie jak chibi Goku), już nie pamiętam, a ona była już staruszką. Reszta sayanów zginęła i przeżył chyba tylko Goku, który na końcu tłumaczy młodemu, że potrzebuje 7 kul aby uratować babcie, która aktualnie jest w szpitalu. Akcja filmu kończy się w tym momencie i już nic nie wiadomo. Dochodzę do wniosku, że Twoja fabuła nie zgadza się z odcinkami kinowymi. Nic nie sugeruję ale jadnak uświadamiam Cię o tym fakcie. Najlepiej jakbyś sam obejżał go (zasysałem ten film przez kaaze) i postanowił co zrobić z tym.
__________________
Serce człowieka to cmentarz pogrzebanych nadziei.
Zaglada jest offline  
stary 19-03-2004, 19:23   #3
Zureq (RUBERA)
Użytkownik Forum
 
Zureq (RUBERA)'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 34

Posty: 90
Domyślny

Dwa słowa: ZA KRÓTKA! Przede wszystkim tak: grafika taka, jak w RPG makerze, więc się nie będę czepiał fabuła - trochę za szybko mignął prolog i musiałem drugi raz uruchomić grę Za dużo łażenia, chyba, że chcesz zrobić coś takiego, że najpierw się łazi i łazi, a potem walka przeplatana z łażeniem, to OK W jaskiniach stanowczo za ciemno - wzrok może się zmęczyć jak będziesz ich więcej umieszczał. Jedyne alternatywne rozwiązanie moim zdaniem to umieszczenie jakiś źródeł światła (pochodnie, dziury, lampy itp). Save tylko w wybranym miejscu, ok, jakoś to zniosę. Mam nadzieję, że będzie można sterować więcej niż tylko jedną postacią. Acha i na początku trochę żmudne poszukiwanie grzybków, powinna być jakaś informacja po zebraniu ostatniego. Wiem, że to dużo roboty, ale jakże ułatwia grę. Gra zapowiada się dobrze, ale jak na demówę to trochę nędza Z nikim nie powalczyłem, z nikim nie pogadałem, nie dostałem żadnych przedmiotów do wykorzystania, nawet okienka opcji nie można otworzyć Ale nie przejmuj się, moja pierwsza gra (w sumie to też ostatnia) wyglądała znacznie gorzej i jest jeszcze nieukończona (w sumie to nigdy już jej nie dokończę, bo ją wykasowałem) Życzę sukcesów i weny twórczej
Zureq (RUBERA) jest offline  
stary 20-03-2004, 11:46   #4
Dejvo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Hmmm Zrozumcie mnie... nie łatwo jest zrobić coś takiego gdzie wszytko tzreba robić samemu... to jest demo i miało na celu właśnie wyłapać "niedogodności" gierki i to co tzreba poprawić dzięki za komentarze... ale naprawdę pomyślcie ile osób siedzi przy zrobieniu jednej pożadnej gry (nawet rpg) ... ilość tych ludzi dochodzi do 50, dostają za to kase... to ich praca - ja jestem najzwqyklejszym amatorem który sprawdza się w tej dziedzinie... nie wymagajcie cudu ... i jeszcze arz thx za uwagi
 
stary 20-03-2004, 15:07   #5
Matheous
Użytkownik Forum
 
Matheous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Tam, gdzie... Cholera. Tam, gdzie... -Dobranoc.-Powiedzial diabel.
Wiek: 33

Posty: 1,402
Matheous ma numer GG 2872460 Matheous ma login Tlenu emcid@tlen.pl
Domyślny

Hm przyznam sie bez bicia-nie gralem w twoja gierke ale z kolegami bardzo lubilismy(kiedys, bo my zawsze 'lubimy' 1 rzecz na raz teraz lubimy tibie) pracowac w makerze i mi sie nasunely przemyslenia:
1.Po co ladowac cala nowa grafe No dobra, robisz na podstawie DB'a, ale takie cos nie daje ci zbytniej SWOBODY w wymyslaniu fabuly-ja bym na twoim miejscu wymyslil zupelnie nowy swiat costam i costam-do tego wystarcza stare charsety, facesety i inne sety... No, co najwyzej 2 czy 3 nowe ale zrobione samemu-to daje wg mnie najwieksza satysfakcje(je mozna bezproblemowo nawet na paincie robic...)

2.Nie mecz sie z robieniem wlasnego menu Ktos tu cos mowil ze 'opcje nie dzialaja' a zeby taka mozliwosc BYLA ze cos nie dziala, to musiales robic wlasne menu-po co sie meczyc, Mr Muscle cie wyreczy...Eee...To znaczy, normalne menu jest wystarczajace

3.Rpgmaker jest taki 'dziwny' ze aby umilic gre, najlepiej jest robic gry humorystyczne-gry powazne sa po prostu na nim troche...nudne, albo robienie ich zajmie ci 5 lat bez przerwy bo zeby urozmaicic to bedziesz musial zmienic system walki, zamontowac z 10 common eventow-jeden do tego, drugi do tego, trzeci do tamtego-twoj wybor

No przyznam sie ze wlasciwie nie gralem w zadna taka 'profesjonalna' gierke makerowska- tylko w te nasze, moje i kolegow, ktore sie przechodzilo w 10 min, ale smiechu bylo co niemiara... Tak nas wkurzyl ten system walk, ze ja nawet zrobilem RPGa bez ANI JEDNEJ WALKI-tylko cos bardziej na ksztalt przygodowki, dialogi, jakies toczace sie kamole(moje najwieksze osiagniecie i trzeba ich uniknac i takie rozne (proste do zrobienia) bajery... Po prostu chcielismy rozsmieszyc wszystkich ktorzy by sie do tego dotkneli-nasz humor jednak odnosil sie do naszych okolic, budy itd a wiec humor nieco 'specyficzny' ale dalo sie posmiac, daaloo

PS.Nie odbieraj tego jako krytyki czy czegos-ja po prostu mowie moje przemyslenia co do robienia 'dobrych' rpgow
PS2.Prosze o nie besztanie tego posta, to tylko moje zdanie
PS3.A jak chcecie, to modki moga go skasowac
__________________
I was the perfect warrior, cold and ruthless! I lived by my strength alone, uninhibited by foolish emotions!
Matheous jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.


Powered by vBulletin 3