Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-03-2004, 20:13   #21
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

ooooo
Kagan!!
DZIĘKI w *** za tego linka teraz juz wiem co i jak !!
Zaczynam grac !

EDIT:
Maly problem :
Powiedzcie jak zdobyć questa bo wiem ze jest jakis z dziwczynkom w piewszym miescie ale nie wiem jak go odebrac!
I.... Czy łuk trzeba kupywac bo ja strzelam ze strzal ale luku w invetory nie mam a w recem mam sword :/
OPOWIIADAĆ PLX!!!!
targud jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-03-2004, 22:52   #22
Zlev
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 6
Domyślny

quest z dziewczynka nie jest taki super. w tym miescie sa jeszcze 2 questy (przynajmniej o nich pamietam) ktore sie wzajemnie wykluczaja (tzn jak wezmiesz jeden, drugiego juz nie mozesz). jeden sie dostaje od druida, a drugi od szeryfa (jest chyba latwiejszy...) zeby go dostac, trzeba poprostu pogadac z danym NPCem a on mowi co robic...

ja nigdy luku nie uzywalem ani zadnej broni dystansowej...zreszta jestem wizardem, wiec mi to nie potrzebne.
Zlev jest offline  
stary 08-03-2004, 23:17   #23
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Z questem to jest tak: szukasz takiego malego 't' koloru czerwonego (bedzie duzo brazowych, szukaj) i wciszkasz shift+C (ew. wybierasz kierunek w jakim jest dziewczynka) i słuchasz co gada. Potem opuszczasz wioske, i idziesz pole na wschod, zobaczysz gwiazdke na mapie, wejdz tam, to jaskinia. Na bodajze 6-7 lvl znajdziesz 'cute dog'. Nie bij tylko wracaj do wioski (chron go i miej na widoku, jak poruszasz się poziom wyżej/niżej to pilnuj, żeby był koło ciebie. I idziesz do dziewczynki. To wszystko. (Sorki jeżeli jest to quest spooling, usuńcie tego posta )

Jeżeli chcesz strzelać z łuku to włóż strzały na slot na pociski, a łuk na slot na 'missile weapon'. Wtedy przyciskiem 't' strzelasz, wybierasz cel, i znowu 't'
Ethnar jest offline  
stary 09-03-2004, 13:19   #24
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

Powidzcie mi jak zalożyc na siebie ringa, zmienić zbroje na inna itd (wogle jak sie zakłada cos na siebie i jak zmienic z jednej zborji na druga itp. ) i GDZIE MOZNA KUPIC STRZAŁY!!! (do luku )
targud jest offline  
stary 09-03-2004, 23:16   #25
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Pod 'i' masz inwentarz, wybierasz literke (np.: 'c' to pancerz jak sie nie myle) a potem co masz ubrac. Zeby cos zdjac wybierz tez ta literke (ofkoz musisz mieć coś założone tam ). Jak coś jest przeklęte (cursed) to nie da się tak łatwo zdjąć. Poza tym, jak na przykład masz przekłętą broń to nie możesz zmienić rękawic, a jak masz przeklęte rekawice - pierścieni. Moim zdanie ten pomysł nieźle kmini .

Co do strzal to jest kilka sklepów (nie pamiętam lokacji, srki), ale możesz użyć (Shift+U) 'fletchery tool' aby deseczki przerobić w strzały. A deseczki bierz z wykopanych drzwi ('k' to kopniak). Proste, nie?

Aha, a ringi są bodajże pod 'h' i 'i' w inwentarzu, czytaj uważnie to znajdziesz. I uważaj na ring co ma w nazwie coś z rybą (... fish) bo nie jest 'cursed' ale ma autocursing, tzn. jak założysz to wtedy bedzie przeklęty. I mały babol, jeśli zacząłeś grę z tym ringiem na palcu to go nie próbuj go zdjąć. Daje jakiś tam marniutki bonus, ale zawsze, a jak z nim zaczniesz to możesz go zdjąć, bo nie jest przeklęty (robi się taki przy ZAŁOŻENIU ).
Ethnar jest offline  
stary 10-03-2004, 00:19   #26
Ice
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 09 2003

Posty: 99
Ice ma numer GG 3776693
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Zlev
i bardzo dobrze, bo RPG polega na wyobrazni, a nie na grafice.
Hmm ja sie z tym nie zgodze grafika to tesh przyjemnosc z gry a nie jakies tam literki tym bardziej jesli jest na kompa, zgodze sie co do papierowych RPG Wy tu sobie obgadujecie gre a moze linka podacie do stronki skad mozna sciagnac ja
Ice jest offline  
stary 10-03-2004, 10:06   #27
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Chwilke, jeżeli chodzi o stronke to już wcześniej podałem, ale zapisze ją jeszcze raz:
OFICJALNA STRONA ADOMA
a dla wyjątkowo leniwych:
TO JEST LINK DO PLIKU

A co do grafy ADOMa to popatrz na inne gierki, które ją mają. Setki z nich są żałosne i wyglądają, jakby grafika była dodana na siłę. Jak do kogoś wyobraźnia nie przemawia to i tak adom ma super grafike! Takie jest moje stanowisko, serio.
(Tylko nie gadać mi o BG (btw: bleee...), Morrowindzie czy Gothicu bo są full komercyjne)
Ethnar jest offline  
stary 10-03-2004, 18:09   #28
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

A więc kolejne pytanie...
Co dają skrole i co znimi trzeba zrobic (prosze o jasna odpowiedz)
Do czego służo potiony? I jak je wypić

ODPOWIADAĆ PLX
Jak mi sie jeszcze jakies pytanie nasunie to napisze
targud jest offline  
stary 10-03-2004, 20:09   #29
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Scrolle się czyta. Zawierają magiczne zaklęcia (jednorazowe) podobnie jak książki (ale z tych się zaklęć uczymy). Ja masz scrolla i piszą na nim jakieś głupoty (np.: "YTTOCS PU EM MAEB", przeczytaj to od tyłu , tekst ze startreka ) to znaczy, że nie wiesz co on robi, jak przeczytasz to się dowiesz (i użyjesz od razu). Nie da się napisać co robi jaki napis bo to się generuje na starcie.

Troche na łatwiznę idziesz, że o wszystko tu pytasz. (Sam nie wiem czemu odpowiadam... Aha, jasne, nabijam posty ) Jak byś się zastanowił to byś stwierdził, że po angolu czytaj to jest 'read'. No to spróbowałbyś: 'r', shift+'R', ':'+'r' itp. (w tym wypadku to jest samo 'r').

Żeby się napić wystarzy 'd' (drink), proste, nie? A jak chcesz coś sprawdzić z klawiszologi to wciśnij '?', a potem wybierz 'keybinding' czy jakoś tak .

DZIĘKOWAĆ plx
Ethnar jest offline  
stary 10-03-2004, 20:27   #30
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

No dobra sorrki ze pytam ale najpierw chce sie dobrze nauczyc gra a potem założyc porządną postac i grac.
Ehhh... Zycie jest okrutne:
Kolejne pytanie
Jak mam juz te drewno do robienia strzal to jak je przerobic na strzały bo jak naciskam SHIFT+U i daje na te pałeczki to pisze ze nie wiem jak to wykonac. Potzrebna do tego jest jakas umiejetnosc??
targud jest offline  
stary 10-03-2004, 23:26   #31
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Potrzebna jest umiejka fletchery. Ma ją archer i bodajże ranger. Na pewno inne klasy tez maja jakąś szansę na posiadanie tej umiejki. Ale najlepiej zainwestuj w kamienie . Dużo ich, a nigdy się nie marnują. Aha, a jak weźmiesz merchanta to zacznij rzucać monetami, świetna efektywność.
Ethnar jest offline  
stary 11-03-2004, 16:23   #32
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

A do kamieni trzeba miec jakas proce czy to dac tylko do slotu na strzały i bez luku z nimi rzucac?
Powiedz mi jeszcze tylko jak odczytywac statystyki broni np:

arrow <+0, 1d6>
long bow <+2, +4>

Powiedzcie mi gdzie mozna kupic strzały!! Umiem robic ale brakuje mi drzewa bo z kazdych wyłamanych dzwi nie ma drzewa. Czy jak zetne normalne drzewo to z niego beda pałeczki na strzały? Jak sciąc drzewo ?
Czy jak mam pojedyńcze strzały moge je jakos połaczyć w jeden pęk strzał??
CZARY mam kilka scroli czytam je ale nic sie nie dzieje. Znalazłem też ksiązke i dalej nie mam żadnych czarów. A może to przest że gram gray efl Archerem??

THX za ALL
targud jest offline  
stary 11-03-2004, 21:59   #33
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

No to tak:

1. Do kamieni nie trzeba żadnej broni. Hmm, w zasadzie to chyba nawet nie można . Do procy to są takie pociski: sling bullets (albo coś takiego).

2. Przy opisie przedmiotu są ew. trzy typy nawiasów:

(x,y) - ten nawias symbolizuje premię do ataku tj:
x - premia do szansy trafienia
y - obrażenia (np: '1d6+2' znaczy rzut kością k6 + 2 pkt obrażeń)

[x,y] - to jest premia do defensywy
x - szansa uniknięcia ataku
y - obniżenie obrażeń
(a może na odwrót )

{x} - specjalna premia, idzie się domyśleć o co biega po skrócie napisanym w tym nawiasie


3. Kupić można, ale gdzieś daleko. Kop wszystkie drzwi cierpliwie, zostaną w końcu te deseczki . Jak jakieś drzwi są otwarte to je zamknij ('c') i wtedy kop . Albo na kamyczki się przerzuć.
I jeszcze mały tips: kop i otwieraj drzwi zawsze z ukosa, to pozwala uniknąć części pułapek.

4. O ścinaniu drzew nic nie wiem. Pewnie się da, w końcu to ADOM .

5. Strzały grupują się automatycznie. Jeżeli jakieś dwie kupki nie chcą być razem to najwyraźniej mają powody: są to po prostu inne strzaly (np jedne są (0, 1d6) a drugie (+1, 1d6)). Musisz strzelić, żeby sprawdzić dane strzały.

6. A klikałeś Shift+Z? Tam są czary. Jak czytasz książke to masz potem napisane czy się czegoś nauczyłeś.
Ethnar jest offline  
stary 11-03-2004, 22:42   #34
Zlev
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 6
Domyślny

"Daje jakiś tam marniutki bonus"
ring of the fish daje oddychanie pod woda (1 blessed, 1 uncursed+1 cursed albo 2 cursed). nie jest to tak bardzo potrzebne, dlatego jak masz jakis lepszy pierscien, to lepiej jego uzywaj, a nie fisha..

"Jak do kogoś wyobraźnia nie przemawia to i tak adom ma super grafike! Takie jest moje stanowisko, serio"
nom, to prawda. zalezy czego kto oczekuje... mi tam na grafie nie zalezy, dlatego ADOM jest dla mnie genialny pomimo jej braku. a wkoncu Tibia tez ma beznadziejna grafe w porownaniu z niektorymi grami i jakos tez to ludziom nie przeszkadza, skoro graja...

"Nie da się napisać co robi jaki napis bo to się generuje na starcie"
to chyba nie jest tak ze scrollami. a jesli juz, to nie ze wszystkimi, bo "YTTOCS PU EM MAEB" to jest chyba akurat teleport...

"tekst ze startreka"
tak sie sklada, ze w adomie jest duzo tekstow z czegos takze niektore NPCe maja nazwy wziete skads, ale poprzekrecane, np Tywat Pare - Wyatt Earp

"CZARY mam kilka scroli czytam je ale nic sie nie dzieje. Znalazłem też ksiązke i dalej nie mam żadnych czarów. A może to przest że gram gray efl Archerem?? "
zeby czytac (scrolle, spellbooki) trzeba miec umiejetnosc "literacy". np wizardzi od razu maja ja na 100, ale innymi klasami mozna tez ja jakos tam zdobyc, nei pamietam teraz jak.
Zlev jest offline  
stary 12-03-2004, 13:41   #35
Ethnar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 01 2004

Posty: 37
Ethnar ma numer GG 6995110
Domyślny

Racja, zapomniałem o literacy.
A btw: Tą umiejkę można zdobyć przez zjedzenie 'Dark Sage Corpse' albo w 3 quescie u Ancient Dwarfa, on daje artefakt (sulfuric potion), po wypiciu którego mamy właśnie literacy.

@Zlev
Co do grafy to miałem na myśli, że literki wyglądają dużo lepiej niż wiele 'wypocin' graficznych

Ze scrollami to być może niektóre mają stałe efekty, ale na pewno wiele się losuje.
Ethnar jest offline  
stary 12-03-2004, 17:50   #36
targud
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 10 2003

Posty: 153
Domyślny

W grach RPG NIGDY nie zależy mi na grafice, a na klimacie! W ADOMie wyczułem juz klimat i jest spox.
A z tym literacy nie mozna po prostu do tego dodac troszq i tyle mam teraz chyab 50.
targud jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:23.


Powered by vBulletin 3