Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-12-2006, 18:41   #1
Mitrazel
Użytkownik forum
 
Mitrazel's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Thoria
Mitrazel ma numer GG 5489464
Domyślny Bogaty Paladyn. Czy wogole cos takiego jest możliwe?

Chcialem rozwinac tutaj watek, zbierania gotowki paladynem.
Dawno temu gralem palem, i pamietam, ze zawsze mialem, malo kasy i ogole ledwo na bolty starczyalo, ale bylo to dawno i napewno duzo sie zmienilo.
Zrobilem nowego paladyna, i ten sam problem. Od poczatku czuc brak gotowki. Zeby miec na expa, musze latac z war hammerem po rotach i zbierac kase. I tutaj pytam sie, czy zawsze tak bedzie, czy moze jest jakas mozliwosc, zeby cokolwiek paladynem zaoszczedzic, a wiem ze przy koncaczej sie amunizji jest to trudne.

Pozdrawiam.
Mitrazel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-12-2006, 19:00   #2
Mateusz Majchrzyk
Użytkownik Forum
 
Mateusz Majchrzyk's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Hacked ;(
Świat: Askara
Domyślny

Wiesz co? To zależy jak kto gra... Ja zrobilem 30 lev palkiem i na koniec miałem 70k i boszki A kolega mój zawsze był bez kasy. Więc wiesz... ^^'
Mateusz Majchrzyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 19:25   #3
Mitrazel
Użytkownik forum
 
Mitrazel's Avatar
 
Data dołączenia: 23 09 2006

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Thoria
Mitrazel ma numer GG 5489464
Domyślny

Nie chodzi mi o kase na boszki, tylko o to, zeby zawsze bylo na bolty/runy.
Jezeli tobie nie brakowalo to mozesz opisac jak grasz Moze wezme z tego przyklad.
Mitrazel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 19:37   #4
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Nawet z głupich rotów można robić lootbaga i wychodzić ładnie na plus. A jak kasy brak, to parę spearów w łapę i znowu roty. Przeważnie wydajesz 170gp na 17 spearów w sklepie i np. na 55 dista nim skończysz expić z nimi, masz kasy na następnych 70. Wiem, co mówie, bo sam tak robiłem, nawet na 48 dista.

Najgorszy jest początek. Potem bez problemu można ładnie wyjść na plus.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 19:41   #5
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

Da się być na plusie. Ja kasę zarabiam jak skiluję na cycach (nie wmawiajcie mi, że skilowanie na jednookich to waste) i robieniu hmm, gdy mam lagi.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 20:13   #6
Explosion Rexor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006
Lokacja: Rybnik

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Rubera
Poziom: 30
Skille: 61/62
Poziom mag.: 4
Explosion Rexor ma numer GG 9666553
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mitrazel Pokaż post
Chcialem rozwinac tutaj watek, zbierania gotowki paladynem.
Dawno temu gralem palem, i pamietam, ze zawsze mialem, malo kasy i ogole ledwo na bolty starczyalo, ale bylo to dawno i napewno duzo sie zmienilo.
Zrobilem nowego paladyna, i ten sam problem. Od poczatku czuc brak gotowki. Zeby miec na expa, musze latac z war hammerem po rotach i zbierac kase. I tutaj pytam sie, czy zawsze tak bedzie, czy moze jest jakas mozliwosc, zeby cokolwiek paladynem zaoszczedzic, a wiem ze przy koncaczej sie amunizji jest to trudne.

Pozdrawiam.
Zależy na jakim lvl'u. Jeśli szybciej wbijesz good skila to zwraca się, mi na 50 na soldach się zwracało i byłem na +, a byłem tam niedługo A jak nie to np k axe i na dwarfy i roty, przy okazji hmm'y lub strzały, a soul leci
Explosion Rexor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 21:21   #7
Marvik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2006

Posty: 65
Pergamin zależy

Wiesz..to zależy jak grasz .Ja pallem swoim grałem(póki mi nie hackneli )tak:
Wychodze z rooka kupuje sobie jakies standard eq, speary w lape i na trolle.Jak mam 45 dista, ide na dwarfy. .do 60 tam siedze, a potem mig na cycach skillować.Ztrapowuje je gdzieś i nawalam ze spearow.mozna tak nawet do 70 dista.A z 70 distem(dajmy na to ze chyba miałem wtedy 15 lvl) mozesz juz na naprawde mocne potworki chodzic skad wypada duzo kasy, i loota.Pomyslisz skad kase na speary.A.. np z trolli wypada, nawet z dwarfow mozna duzo kasy brac, nie mowiac juz o cycach .Tak wiec mozesz byc bogatym pallem jesli tylko umiesz grac!
Powodzenie


pzdr
__________________
Link referencyjne.
Marvik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 21:55   #8
Matrio23
Użytkownik Forum
 
Matrio23's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2006

Posty: 83
Imię: Elbelor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Domyślny

Odemnie taka rada:
Wychodzisz z rooka, kupujesz standard eq jak kolega wyzej powiedzial, a potem idziesz na valkirie(zawsze wypada po spearze, zawsze!) ale nie chodzi mi tu o zabijanie. Napewno ktos nexpowisku bedzie. Otwierasz zwolki i zbierasz speary, ja tak zawsze robilem a potem idziesz skilowac i jednoczesnie troche expic na trolach, potem rotach a na koncu na dwarfach. Ze skilami 50/35-40 i 11 lvl idziesz najlepiej na ghostland jak pacca nie masz (wez ze soba z 200 strzal) i tam troche expisz i zbierasz lootbaga i kase. A do lootbaga nie wlkadaj vikingow i brass helmeto bo one sa najwiecej warte tyko takie gowna jak swordy, brass shieldy i mace bo jak ci ktos ukradnie to wogole tego nie zabierze bo po co mu takie gowno, ale jak bedziesz mial tego naprawde duzo i przeywleczesz gdzies pod miasto i potem posprzedajesz to kasy naprawde duzo. W duzym skrocie:
Ghostland(200-300strzal) > Exp i loot > Lootbag > kasa A potem to juz skilujesz wedlug uznania, ale moim zdaniem ta metoda jest skuteczna. Ja mialem na candii ten sam problem wlasnie palkiem i kumpel mi polecil metode lootbagow. Odbilem sie od dna finansowego i byla gitara
Powodzenia zycze
Matrio23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 22:23   #9
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Paladynem trudno wyrobic na pcozatku, poniewaz on poczatku musi bulic na bolty, podczas gdy knight jeszcze nie musi uzywac uhow do expa, a sorc/drut uzywa manasow tylko sporadycznie, wyrównuje sie to na wyższych lvlach kiedy te 6k na bp boltow to "drobne", a wtedy juz knightci spalaja tony uhow na expie, a sorcowie chleja manasy setkami i jest sprawiedliwie
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 22:37   #10
Matrio23
Użytkownik Forum
 
Matrio23's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2006

Posty: 83
Imię: Elbelor
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Domyślny

Ja proponuje na poczatku grac drutem. Wbijesz 30 lvl, a jak ci sie bedzie chcialo to z paccem 50 a potem stworzysz palla. Wtedy ten pall jest rzeznikiem, bo jak ma takie plecy w postaci ED 50 lvl to wymiata. Stac go na wszystko, kamienie do skilowania, strzaly, speary equ poprostu wszystko! I o wiele szybciej sie zaczyna expic a potem postac sie juz oduzaleznia od tego druta i masz dwoch rzeznikow
Matrio23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 22:44   #11
JUNIR
Zbanowany
 
JUNIR's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2005
Lokacja: Jak najdalej od ciebie

Posty: 247
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 150
Skille: 96/75
Poziom mag.: 23
Domyślny

Tak i zamiast jednego chara na 80lv masz dwóch na 40 bravo
JUNIR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 22:44   #12
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matrio23 Pokaż post
Ja proponuje na poczatku grac drutem. Wbijesz 30 lvl, a jak ci sie bedzie chcialo to z paccem 50 a potem stworzysz palla. Wtedy ten pall jest rzeznikiem, bo jak ma takie plecy w postaci ED 50 lvl to wymiata. Stac go na wszystko, kamienie do skilowania, strzaly, speary equ poprostu wszystko! I o wiele szybciej sie zaczyna expic a potem postac sie juz oduzaleznia od tego druta i masz dwoch rzeznikow
yyy.... eee....? kpisz sobie? ty wogle myslisz chociaz troszeczke? to moze niech zrobi od razu 100+ pala, po to by miec kase na bolty dla nowo zrobionego pala? taka sama logika...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 18:53   #13
Tentotrix
Użytkownik Forum
 
Tentotrix's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006
Lokacja: Stąd

Posty: 358
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Matrio23 ma troche racji ..nie bijcie,dajcie dokonczyc!!!! ja sam mialem 50 sorca,znudzil mi sie,zrobilem palla i na starcie mialem ponad 200 k w kasie (sprzedalem eq tego sorca itp) wytrenowalem dista,na bolty nigdy mi nie brakowalo i mam teraz 101 rp ale jezeli masz zamiar grac pallem to graj nim odrazu!!! lepiej miec chara na 100 levelu juz 20 charów na 20 levelu..
Tentotrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 19:02   #14
Lukasz(R)
Użytkownik Forum
 
Lukasz(R)'s Avatar
 
Data dołączenia: 11 05 2006
Lokacja: Białystok
Wiek: 36

Posty: 51
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 37
Poziom mag.: 34
Lukasz(R) ma numer GG 1432924
Domyślny

jak ktos potrafi grac to mu nie zabraknie
racja do 25 lvl bez zadnej pomocy to ciezko idzie ale jak juz runki potrafisz wypalac to kasy duzo sie zbiera no i oczywiscie huncic na potworach na ktorych sie oplaca czyli roty bh (fibula) to jeden z przykladow
__________________

Lukasz(R) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 19:18   #15
Dodzio_Szczodre
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Powiem Ci tak...
Miałem kiedyś paladyna, zainwestowałem w niego tylko p seta. Grałem nim bo mi się nudziło, więc tam nie patrzyłem na wydatki. Lecz po kilku tygodniach miałem k legs, blue robe, vamp shld, crus helmet, boh i 50k w dp. A dorobiłem się na trenieniu na soldach i guardach. Może ktoś mówić że to nie możliwe, ale powiem wam, że miałem wysokie skille i tego loota się naprawdę dużo ciągnęło.



Jak nie masz good eq to idź na troll mount i rób lootbagi z mace, sword, sabre i chain armor. Możesz robić small traps ale wątpię czy w epoce rodów/wandów Ci się to uda.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 19:48   #16
druidek12
Zbanowany
 
druidek12's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Solo style
Świat: Celesta
Poziom: 43
Poziom mag.: 51
Domyślny

A ja ci powiem tak...
Mój kolega paladyn, nigdy nie miał pacca, na 59 lvlu ma best eq dostępne w Tibii... I nie ma żadnego innego chara... (Best eq tzn. Mpa, DH, G-legs, BoH) I niedługo kupuje pacca dlatego zebrał już itemy do assassin outfit, a one są warte ~300k... więc chyba nie jest tak źle tym palem
druidek12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 20:30   #17
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

napisz jeszcze ile czasu gra tym charem i czy gra na antice.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 20:51   #18
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Paladyn to profesja ktora od 30 lvla zarabia zdecydowanie najszybciej i najmniej monotonnie. Jedyne, czego potrzeba paladynowi do expienia to sa bolty podczas gdy inne profesje potrzebują w tym samym czasie znacznie droższych uhów lub manafluidów jesli chca expic w takim samym bądź szybszym tempie od pala. Jego jedyną wadą jest wolniejsze expienie od sorców/drutów (od knighta i tak expi wyraźnie szybciej) na wysokich poziomach ponieważ wolniej od nich rozwija się w magii. Pal na wielu potworach expi prawie za darmo (ceny boltów są niewielkie) podczas gdy pozostałe profesje muszą wydawać fortunę. Przykłady: dragi od 30 lvl (bije się tylko z boltów, na wyższych poziomach można dodatkowo stosować hmm'y w celu zwiększenia prędkości expienia), gs'y od 70 lvl (na upartego mozna od 50 lvl ale nie polecam, tutaj tak samo jak w przypadku dragów - tylko bolty + ew. hmm), dl'e od 80 lvl (bolty + hmm, pal znowu expi najtaniej ze wszystkich profesji), wrl'e od 110 lvl (bolty + explo, tutaj niestety pal expi już drożej i wolniej od sorca/druta ponieważ wrl'e mają silną magię dystansową ale i tak expi taniej i szybciej od knighta). Pal to jedyna w pełni DYSTANSOWA profesja w Tibii co jest jego wielką zaletą ponieważ rzadko otrzymuje hity od potworków. (sorce i druty expią z exori vis/mort/flam, a więc nie są to profesje dystansowe, podobnie jak knight)

Ostatnio edytowany przez goburu - 30-12-2006 o 21:02.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-12-2006, 21:45   #19
--Pallek--
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A słyszałeś o takich czarach, które tworzą arrows, poison arrows, burst arrows i bolty? Bolty to może nie bo dla pacc i troche duży lvl trzeba, ale strzaly wszystkie rodzaje możesz. A tak w ogóle to po co z boltami lazisz, expij ze strzalami jak ja

PS. Ja gram pallem i sam se strzaly robie ide expic, dalej robie jak wróce i jakos lvl i mlvl rosną. I mam 4 k prawie, po kupieniu eq.

Ostatnio edytowany przez --Pallek-- - 30-12-2006 o 21:52.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 01:20   #20
alkoOholik
Zbanowany
 
alkoOholik's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006
Lokacja: Konin

Posty: 161
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Garet Zen
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Pg
Świat: Askara
Poziom: 61
Skille: 81/51
Poziom mag.: 16
alkoOholik ma numer GG 8962800
Domyślny

Ludzie przecież robienie arrows pod depo jest nieopłacalne... Stoisz kilka godzin pod depo i robisz arrows tylko po to żeby poexpić godzinke? Nie dziwie sie czemu później ludzie zakładają takie tematy na forum.
@do zalozyciela tematu
Kup se pacc. Opowiem Ci moją kilku dniową historie xD. A więc... wyszedłem z rooka mając 700gp. 100 gp = light, 100gp = spears. Zostalo mi 500gp. Chodzilem z legion helmecie, brass legsach z questu na edron, scale armor z questa przy thais i plate shield z mino na rooku. Skilowalem do 35 skila na trolach. Po doskilowaniu poszedlem na Oaza Tomb -1. Tam robiłem lootbagi. Pod koniec arrows zawsze zbierałem lootbag i uwierz ze zawsze było to od 4-8k.oz. czyli 2-5k w kasie. Zawsze zwróciło mi sie za arrows i byłem na plusie. Więc nie mów, że palek jest biedny. Ja od początku chara byłem bogaty. Wystarczy umieć... morał - kup pacc i spadaj na tomby robić lootbag.
alkoOholik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:14.


Powered by vBulletin 3