Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-07-2005, 20:00   #41
Aldi Virax
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin of shadow
Kolejny durny temat. Wszystkie profesje maja wady i zalety, i kazda jest dobra do czegos innego, nie mozna powiedziec ze ktos jest najlepszy kiedy wy to zrozumiecie??!!
Zgodze sie z Marcinem
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-07-2005, 21:06   #42
Deythwen
Użytkownik Forum
 
Deythwen's Avatar
 
Data dołączenia: 26 03 2005
Wiek: 35

Posty: 74
Stan: Na Emeryturze
Świat: Dan00bia
Domyślny Plota...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Romusiek
To przecież proste że NIE knight ale sorc z premium account jest najpotężniejszy (mówiąc najpotężniejszy nie uważam że najleprzy), np. taki Cachero jakby miał się zmierzyć z Bubble to by oczywiście wygrał, wystarczy spam z UE i kilka SD ^^
Sądze że w walce Cachero vs Bubble nie było by nic ciekawego... Słyszałem że jużkiedyś taka była... Pewnie to plotka. Ale relacja tej "plotki" była bardzo realistyczna: Bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... I bili się... A że każde z nich miało koło 30 bp of UH (chyba więcej), do tego mag zadko trafiał z SD, bo ryc szybko biegał, zaś ryc siekal w miare, zato mag bez problemów się uhał.... PODOBNO walka trwała kilka gidzin aż się znudzili wszyscy i organizujący ją GM kazał przestać...

Podkreślałem że to "podobno"... Pliz nie bluzgajcie mnie za bardzo gdyż sam podkreślam że to na 99,99999% plotka podaje ją tylko ze względu na realizm przedstawionej sytuacji
__________________
Fly on the wings of love, fly baby fly!
Deythwen jest offline  
stary 15-07-2005, 21:29   #43
Xyrius
Zbanowany
 
Xyrius's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005
Lokacja: Tychy

Posty: 194
Xyrius ma numer GG 4524829
Domyślny

Jak juz ktoś napisał (tak chyba ze 2razy-powtorze się..) - niemożna określić która profesja jest potrzebna. Sam gram knightem i nie narzekam na 11lvl bezproblemowo pokonuje 2minosy i orc warriora. Ale bez paomocy mych runemakerów nia dałbym rady. To proste przecież jest:
-Mag - sudden death, hmm i inne takie ; do życia na wyższych levelach przydatny jest bloker
-Druid - no a jak ja bym przeżył bez IHow i UHow ? Dzieki druidom mamy te cuda... jednak na wyższych lvl z powodu braku SD tym bardziej potrzebuje blokera
-Knight - zapotrzebowanie duże Każdemu przyda się bloker, szczególnie w czasie wypadów na silniejsze stwory. Ale hmm i uh a juz w szczególności UH są knightowi potrzebne.
Więc jakby nie patrzeć każda profesja działa dobrze na korzyść tej 2 ale i sama potrzebuje jej pomocy.
Xyrius jest offline  
stary 15-07-2005, 22:03   #44
tytek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 04 2005
Lokacja: bydgoszcz

Posty: 3
tytek ma numer GG 9300245
LOL

Moim zdaniem Knight to bardzo dobra postać chociaz ma swoje minusy i plusy.Plusem jest to ze jak zrobi dobre skile i lvl to mozeblokowa praktycznie wszystko. Minusem jest to ze bardzo długo nie moze uzywac uhow i ze trening jezt bardzo żmudny. Dla mnie najlepszą profesją jest paladyn sam nim gram bardzo przypadł mi do gustu. Ale knight nie jest gorszy.


Nick:xxxxxxx
Profesja: Paladyn
Lvl:31<rośnie>
Świat: Elysia
Skills:78/66<rosną>
M lvl: 14 <wolno ale rośnie>
Best solo: Dragon,Orc Lider, Orc berserker
Best Team: Dragon Lord, Giant Spider

Ostatnio edytowany przez tytek - 15-07-2005 o 22:08.
tytek jest offline  
stary 20-07-2005, 12:23   #45
Karo22
Użytkownik Forum
 
Karo22's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 29

Posty: 116
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 14
Skille: 17/19
Poziom mag.: 16
Domyślny

Najpotężniejsze sa druidy i sorcowie .
Sd i Uhy to jest cos .
A nie jakaś profesja bez możliwości robienia run
Karo22 jest offline  
stary 20-07-2005, 13:23   #46
wazz
Użytkownik Forum
 
wazz's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Wiek: 35

Posty: 95
wazz ma numer GG 4510242
Domyślny

kazdy pier.... ze nie ma najlepszej profesji a temat sie juz na 5 stron rozwinal =/
wazz jest offline  
stary 21-07-2005, 09:04   #47
Iron Reni
Użytkownik forum
 
Iron Reni's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2005
Lokacja: Rybnik

Posty: 10
Domyślny

Knight to wcale nie najsilniejsza profesja!Wydaje mi się, że najsilniejszą profesją jest mag a to dzięki SD i UE .Druid też jest silny ale nie może sam robić powyżej wspomnianych runów,jednak może robić UH-y.
Iron Reni jest offline  
stary 22-07-2005, 00:21   #48
Togourt
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2005
Lokacja: Elbląg
Wiek: 32

Posty: 3
Domyślny -.-

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lass
amagad... kolejny idiotyczny temat >.<

Knight NIE jest najpotężniejszą profesją! Chociaż jeśli chodzi o atak w zwarciu obrone i noszenie loota (tzn. cap) to tak... spróbuj knightem walnąc w człowieka za chociaż 80 (da się i to spokojnie ale trzeba długo skilla bic^^ sorcem wystarczy sd i mlvl który się bije opłacalniej i szybciej...)...

Mam 35 lvl knighta ale przerzucam się na sorca... tylko ten rook >.<...
Jak idotyczny temat to po co piszesz posta...?
ten twoj knighcik to padlby na moje 2 strzaly z sd, mam 70 druida i jest dobrze -.-'
Togourt jest offline  
stary 22-07-2005, 11:43   #49
Canze
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 05 2005

Posty: 16
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Gildia: brak
Świat: Furora
Poziom: 15
Skille: 49/47
Poziom mag.: 3
Domyślny

Ktoś tu gadał że knight to najbogatrza postać wcale że nie sorcerer jest najbogatrzy bo zrobi sobie taki bp gfb hmmuw sd ff i ma kase a knight musi isc na hunta jakiegos dobrego w kturym napewno pojdzie sie walic bp uhuw
Canze jest offline  
stary 22-07-2005, 12:30   #50
khazad
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Mahakam
Wiek: 41

Posty: 332
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zizu007
OMG :/ Przez takich jak Ty, psuje się nasza opinia*...
Pograłbyś Palladynem - była by najsilniesza...
Druidem - to samo...
Kwestia przyzwyczajenia... Knight ma dobra obrone... Ale dzięki UH`om [Druidom] walczy Ci się dużo lepiej... Gdyby nie HMM`y [też Druid] to byś nie mógł pokonac Stalkera SOLO... Knightami się blokuje, bo mają duża obrone... Palladyn ma dobry atak, sorcer ma poteznego SD, Druid robi uh`y, hmm`y itd... Każdemu to powtarzam - kazda postac ma swoje dobre i zle cechy... Akurat nie zgadzam się, z Tobą, że Knight jest najsliniejszy... Owszem - ma najwięcej capa, ale i tak Paladyn ma mocniejszy atak...


Pozdro,
Zizu


*Opinia 13-latków...

ech... *******icie hipolicie. na stalkery moze byc tez exori. moze byc tez gfb. jakos nie zauwazylem, zeby moj dzielny knight pomimo tego ze mial na sobie 20 bp uhow walczyl lepiej. knight ma tez dobra obrone. powyzej pewnego levela roznice pomiedzy sorcem, drutem i palkiem W ZASADZIE sie zeruja ( jest to etap wackow i demonowofensywnych czarow spontanicznych sorca nie uzywa sie wcale a tak czesto, nawet ue ktory wykorzystuje sie w sumie tylko do questow i czasem do pk oraz do testhitow. na hunty ida gfb, hmm, sd i uhy. czesto tez explo.

Cytuj:
Każdemu to powtarzam - kazda postac ma swoje dobre i zle cechy... Akurat nie zgadzam się, z Tobą, że Knight jest najsliniejszy... Owszem - ma najwięcej capa, ale i tak Paladyn ma mocniejszy atak...
z tym sie i zgodze i nie zgodze zarazem. zrob sparring 70 elite z 80 masterem albo elderem. biedny knight nie bedzie mogl zdecydowac czy uhac sie czy walic z hmm/explo. nie ma w zasadzie co myslec o walce w recz, bo jak sorc/drut zapusci gran hura to go raczej knight nie dogoni a zasypywany ogniem zaporowym pod postacia sd i explo bedzie mial spora frajde zeby sie uhac. poza tym sorc ma "smiekczacz" pod postacia ue. sproboj sie wyuchac po obrazeniach w ciebie kolo 500 i lecacych dalszych po 200-300 hp...
__________________
baruk khazad!!! khazad aimenu!!!

Hail Mahakam!!!

khazad jest offline  
stary 24-07-2005, 10:20   #51
Gezund
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Apropo tej siły ofensywnej palków.
Nie bylbym taki pewien, bo combo exori + ice rapier jest znacznie silniejsze niż bolt + SD.
Wiadomo, że knight musi podejść ale... tak jak już wcześniej mówiono może poczekac aż palkowi się bolty/runy skończą.
Tak samo z sorcem.
 
stary 25-07-2005, 10:57   #52
Xyrius
Zbanowany
 
Xyrius's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005
Lokacja: Tychy

Posty: 194
Xyrius ma numer GG 4524829
Domyślny

a ja prosiłbym Modków o zamknięcie tematu (choc go nie zakładałem)> Bezsensowny temat do nabijania postów. Sorc powie ze jest najbogatszy i najsilniejszy bo sprzedaje runy i SD, knight że to on jest najmocniejszy, zacznie się smiać - powie zeby taki mag poszedł bez blokera na demona i jeszcze spyta kto zazwyczaj bierze najwięcej z huntów. I każdy będzie zachwalać swoją a wyzywać cudzą -.-.... NIE MA NAJSILNIEJSZEJ PROFESJI !!
Knight bez run za długo nie pociągnie, magowi/druidowi też się w końcu znudzi chodzenie na te same stwory(na te które moze pokonać), palladyn też w końcu padnie od ciągłeg uciekania od ponad połowy potworów...
Xyrius jest offline  
stary 25-07-2005, 11:22   #53
Ojczul1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2005

Posty: 411
Domyślny

odpowiem wedlug mnie najpoteznijeszy jest master sorc kombo ue i sd w kazdym budzi respekt ale jezeli knight umie dobrze grac i ma dobre skills do moze dac rade masteorwi jesli bedzie unikal sd poniewaz knight nwezie wiecej uh niz i benda 3 wyjscia knight padnie przez kicka laga lub kombo
sorc padnie przez kicka laga lub exhasted(ew brakruny uh i many na utani gran hur)
3 sorcek walnie utani gran hur i zwieje
__________________
Ojczul1 jest offline  
stary 26-07-2005, 13:34   #54
Patryq Czarodziej
Użytkownik Forum
 
Patryq Czarodziej's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2005
Wiek: 31

Posty: 39
Domyślny

Moze nie jestem bardzo doswiadczonym graczem ale mam troche wyobrazni i wkurza mnie jak mowicie ze:Sorc pusci utani gran hur i z sd bedzie walil wtedy knight nie ma szans, a Go*no prawda. Tak sor bedzie dawal duze hity a knight nie bedzie mogl go dogonic ale knight moze sobie poczekac az sorcowi skoncza sie sd. I jeszcze jedna najwazniejsza rzecz:wy mowicie to tak jakby sorc vs knight zawsze bili sie na otwartym terenie ale tak nie jest jesli np: bija sie w ankharum to knight przed sd moze uciekac na piramidy a wtedy zeby sorc go trafil musi wejsc zanim, ale zanim sorc w niego wyceluje to knight walnie go i szybko zejdzie na dol i tak w kolko moze robic. wiec nie gadajcie ze ta czy ta profesja jest lepsza, to wszystko zalezy od umiejetnosci gracza, skili i terenu na ktorym sie bija ów postacie
__________________
Nick: Patryq Knight Dela'Vega
World: Saphira
Skils: sword: 60 (rosnie ciagle) shielding: 58 ( tez rosnie)
lvl: 27
m lvl: 4
Patryq Czarodziej jest offline  
stary 26-07-2005, 16:40   #55
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez khazad
biedny knight nie bedzie mogl zdecydowac czy uhac sie czy walic z hmm/explo. nie ma w zasadzie co myslec o walce w recz, bo jak sorc/drut zapusci gran hura to go raczej knight nie dogoni a zasypywany ogniem zaporowym pod postacia sd i explo bedzie mial spora frajde zeby sie uhac. poza tym sorc ma "smiekczacz" pod postacia ue. sproboj sie wyuchac po obrazeniach w ciebie kolo 500 i lecacych dalszych po 200-300 hp...
przy takim samym levelu knightowi wystarczy stac w miejscu i sie uhac bo sorc bedzie zadawal mniej z sd niz knight leczyl. Po paru rundach nadrobi te "500" obrazen od ue, sorc na gran hurach wyplucze sie z many i albo bedzie pil manasy z szybkoscia 4-5 na sekunde ( zakladajac ze uzywa mana shielda ) albo szybko padnie.

pvp 1v1 to jest bitwa nie na obrazenia czy czary tylko na ilosc zabranych run ..
Vil jest offline  
stary 26-07-2005, 17:07   #56
Noro
Użytkownik Forum
 
Noro's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2005
Lokacja: Warszwa

Posty: 304
Noro ma numer GG 6446790
Pergamin Knight=inne profesje

Moim skomniutkim zdaniem najsilniejszy atak ma sorcerer (UE,SD) najsilniejszą obronę ma Knight,paladyn jest dobry w ataku z boltów i innych strzał, a druid ma słabe hp ale za to uh'y i może się leczyc.
Tak jak mój poprzednik zaznaczył nie ma najsilniejszej profesji, każdy porządny tibijczyk to wie .
Noro jest offline  
stary 26-07-2005, 19:44   #57
Khad
Użytkownik Forum
 
Khad's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 125
Profesja: Paladin
Gildia: White Fist
Świat: Hiberna
Khad ma numer GG 3423419
Domyślny

Zdecydowanie nie pomimo iż atakować 70+ ek to jak oblegać dobrze broniony zamek. Naprawde nie jest łatwo trafić a co dopiero zabić coś co biega i jest wypchane runami.
UE? pff.. tak jeżeli masz 50 lvli więcej niż przeciwnik to go zetniesz na 2 ue, w innym wypadku na knightów bezużyteczne - przydaje sie na palków lub postacie magiczne które mają mało hp:>.
Mana shield? ok 5 sdków i niema many, 3 minuty walki z kinghtem i niema many.
i co wtedy pewna śmierć dla sorca/druida bez utani gran może się pożegnać z ucieczką.
Exori? rówineż nie należy do potężnych. Przydatne przy pkowaniu DUUUŻO niższych lvli lub w trapach (czekanie az przeciwnik bedzie red)
Mówicie, że druid najsłabszy? bo co niema ue? pfff. granie druidem może przynieść DUŻO więcej radości niż sorcem
Pal? nie wypowiadam się bo nie grałem palem 70+. Imho jest to dobra prfesja. Brakuej jej jednak czegoś czym mogła by sie pochwalić.
Khad jest offline  
stary 26-07-2005, 20:01   #58
Gezund
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ojczul1
odpowiem wedlug mnie najpoteznijeszy jest master sorc kombo ue i sd w kazdym budzi respekt
HAHAHAHAHAHA nieźle się uśmiałem.
Widac że nie masz pojecia.
Kombo to może knight puścić, więc następnym razem zastano się.
 
stary 26-07-2005, 21:06   #59
Opuszczony
Użytkownik Forum
 
Opuszczony's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2005
Lokacja: OlShTyN
Wiek: 21

Posty: 239
Stan: Na emeryturze
Imię: Khunda
Profesja: Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 15
Skille: 16/18
Poziom mag.: 28
Opuszczony ma numer GG 1856851 Opuszczony ma login Tlenu cream_21@tlen.pl
Pergamin -.-

Idiotyczny temat ale pominiemy to -.-

A moim zdaniem sorc to potęga ;D

()***()Knight jest jak papier toaletowy-do dupy()***()
__________________
(\_/)
(O.o)
(>.<) Zapanujemy nad światem! Tak, tak dopisałem kropeczkę, ale tak ładniej wygląda :^P Czyż to nie bunny boy xD?
Opuszczony jest offline  
stary 26-07-2005, 21:19   #60
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez khazad
z tym sie i zgodze i nie zgodze zarazem. zrob sparring 70 elite z 80 masterem albo elderem. biedny knight nie bedzie mogl zdecydowac czy uhac sie czy walic z hmm/explo. nie ma w zasadzie co myslec o walce w recz, bo jak sorc/drut zapusci gran hura to go raczej knight nie dogoni a zasypywany ogniem zaporowym pod postacia sd i explo bedzie mial spora frajde zeby sie uhac. poza tym sorc ma "smiekczacz" pod postacia ue. sproboj sie wyuchac po obrazeniach w ciebie kolo 500 i lecacych dalszych po 200-300 hp...
no ja nie wiem czy walenie co 2 sekundy, do tego nie zawsze trafiajac [zakladajac ze sorc nie ma aimbota] to takie zasypywanie. Poza tym uhac sie mozna co okolo 1,1 sek, wiec nie widze az takiej trudnosci.

tibia to gra zespolowa, nie ma co porownywac walki 1 na 1
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:50.


Powered by vBulletin 3