Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2004, 22:39   #21
Mcmario
Guest
 

Posty: n/a
Oczko HMM chyba knight

w sumie jak by nie byŁo knightów to kto by sŁużyŁ z blokera. nie m tak ze knight jest lepszy czy inna profesja każda jest dobra jeśli ją dobrze wyćwiczysz np z sorciem musisz robic duzy magic zeby miec duze hity tak samo z druidem. A co do knighta to musisz zrobic dobre skile zeby miec duze hity knight jest dobry jeśli masz uh makera uhy za darmo . Hmm ale ja osobiście wole knighta . Ale to już kwestia wŁasnego gustu i wyboru .
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-08-2004, 22:49   #22
Uhahany
Użytkownik forum
 
Uhahany's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2004
Lokacja: Zabrze
Wiek: 36

Posty: 13
Domyślny

PaLL ThE BeSt Ja tez gralem sorciem i to na dwoch serwach a teraz przezucilem sie na palla i nie zaluje=]]

Ostatnio edytowany przez Uhahany - 20-08-2004 o 22:51.
Uhahany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 23:10   #23
Khad
Użytkownik Forum
 
Khad's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2004
Lokacja: Kraków

Posty: 125
Profesja: Paladin
Gildia: White Fist
Świat: Hiberna
Khad ma numer GG 3423419
Domyślny

@up mółbyś uzasadnić?
Khad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 23:23   #24
voolygar
Użytkownik Forum
 
voolygar's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004

Posty: 195
Domyślny

ja napisze tyle (gralem pallym nie mowic ze jestem poje*** itp) pally skile bardzo malo daja!!!! jak ma luk kusze jest bez tarczy w przypadku laga death
knight :skile napeno wiecej mu daja niz palkowi ma wiekszy wybor broni , nosi tarcze w przypadku laga sa spore szans ze przezyje oczywiscie zalezy od skili stufa co go nawala itp.. ale pallym gralem i mniej wiecej kazdy lag przy czyms lepszym to death...... dokonaj wyboru sam kiedys tez myslalem ze pally jest wspanialy ale teraz wiem ze na wiekszych lvlach nie jest za dobry a na pewno gorszy od knighta . oto slowo moje reszta nalezy do ciebie
voolygar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2004, 16:00   #25
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny

Nie wiem jaka profesje wybrac. Lubie czary (sorc), chcialbym zeby postac miala duzo capa bo nie lubie lootbagów (knight), dobrze by bylo zeby szybko można było nabić level (pally?), nie wiem ale mnie jakos do dalszego grania motywuje lepszy sprzet a nie ilosc strzal (knight). Nie lubie tez nudnego expienia (knight & sorc na niskich levelach). Blokowanie chyba tez by mi sie nie spodobalo, ale nie wiem do konca (pally?).

Heh co ja mam wybrac?
Lagow nie mam, ale to nie znaczy ze musze grac palkiem ;P
Tolo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 00:52   #26
Algazor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 07 2004

Posty: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voolygar
ja napisze tyle (gralem pallym nie mowic ze jestem poje*** itp) pally skile bardzo malo daja!!!! jak ma luk kusze jest bez tarczy w przypadku laga death
knight :skile napeno wiecej mu daja niz palkowi ma wiekszy wybor broni , nosi tarcze w przypadku laga sa spore szans ze przezyje oczywiscie zalezy od skili stufa co go nawala itp.. ale pallym gralem i mniej wiecej kazdy lag przy czyms lepszym to death...... dokonaj wyboru sam kiedys tez myslalem ze pally jest wspanialy ale teraz wiem ze na wiekszych lvlach nie jest za dobry a na pewno gorszy od knighta . oto slowo moje reszta nalezy do ciebie

__________________________________________________ _______________

Nic dodac, nic ujac !!! Knight rulez !!
Algazor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 00:55   #27
Algazor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 07 2004

Posty: 9
Domyślny

Ja na przyklad widzialem starcie 70 lvla elite knighta (Orys) z 91 royal paladinem (Galuxu) [duel do czerwonego hp] i knight po dlugiej walce wygral.

Knight is the best !!
Sam gram knightem i nie zaluje

_______________________________

lvl :16
skills: 48/47 (rosną)
mlvl:3 (prawie 4)
Algazor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 06:25   #28
Mefisto Er
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2004
Lokacja: Zamość
Wiek: 38

Posty: 89
Mefisto Er ma numer GG 2823748
Cool Lol

miałem paladyna lvl 35 skile 77/65 i jakoś dostałem baty od 25 knighta pomimo to ze mialem za***isty skile i super stuff...

Moim zdaniem Knight jest lepszy... Taki knight 60 lvl i mag 60 lvl bili sie pod depo, knight obrywał na mase ale mag tez nie gorzej... tyle ze magowi sie skończyły sdeki, zaczą naparzać z gfb, a knight tylko sie uhał i wkońcu zabił maga bo skończyły mu sie runy...


Chciałem jeszcze dodać że Palkiem sie fajnie gra i expi.. ale knight jest lepszy!!

Pozdrawiam
Mefisto Er

Ostatnio edytowany przez Mefisto Er - 18-09-2004 o 06:27.
Mefisto Er jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 07:26   #29
czlowiek strzala
Użytkownik Forum
 
czlowiek strzala's Avatar
 
Data dołączenia: 05 05 2004

Posty: 46
Cool

to czy wygra knight czy pall wszystko zalezy od skilli bo moze byc najt ze skillami 40/40 na 20 lvl a moze byc knight z lepszymi skillami .... ja mam knighta na 17 lvl i skille 66/66 (niedlugo 80/80) i prowadzilem wyrownana walke (schodzilo tyle samo uhow) z pallem na 26 lvl (oboje mielismy lagi) jego dist to 67 albo 68
__________________
Cioban|knight|Venore|23 lvl|70/70|będą 80/80|isara
____________________________________________
czlowiek strzala jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2004, 10:43   #30
Walrock
Użytkownik Forum
 
Walrock's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 295
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Tyria
Poziom: 20
Walrock ma numer GG 2462960 Send a message via Skype™ to Walrock
Domyślny

Nie wiem czy ktoś powiedział o bardzo ważnym czynniku w walce. Owszem skille, eq, runy itp. liczą się ale... moim zdaniem najważniejsze są zdolności PvP gracza o których chyba nikt nie wspomniał.
Walrock jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 00:39   #31
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Paladyn vs Knight
Czy paladyn ma szanse zabic na 30+ lvl rycerza o podobnym lvl?

Tak, jak rycerzowi skoncza sie UH albo jest AFK, w przeciwnym razie zakladajac normalne uzycie UH (nie czekanie niewiadomo po co do czerwonego skoro i tak rycerz leczy z UH max 1/3 swojego zycia na pozniejszych lvl).

Czy rycerz ma szanse zabic na 30+ lvl paladyn o podobnym lvl?
Podobnie jak wyzej szansa jest znikoma zanim sie UH skoncza, chociaz troche wieksza poniewaz paladyni czesto wyczekuja dluzej z UH bo zwykle prawie calkowicie moga sie uleczyc pojedynczym UH.

W praktyce w walkach 1 na 1 w ktorych biora udzial paladyni/rycerze wygra ten ktory ma wiecej UH, w pojedynkach rycerz vs rycerz lepiej przyniesc spiwor poniewaz chwile tam rycki beda (nawet 20-30 punktow przewagi w skillach/lvl niewiele daje jesli przeciwnik przelaczy sie na pelna obrone).
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-09-2004, 05:26   #32
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tolo
chcialbym zeby postac miala duzo capa bo nie lubie lootbagów (knight)
nie zapominaj ze knight to nie zadna super wyrabana w kosmos profesja... im tez sie konczy cap kiedys...
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2004, 13:57   #33
Vegefa Ziom
Użytkownik Forum
 
Vegefa Ziom's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: skąd? Z dużego pokoju
Wiek: 31

Posty: 348
Vegefa Ziom ma numer GG 6128566
Cool

@Gremilin
Jeżeli wszystko zależy od runek to wygrywa rycy bo ma więcej capa a co sie z tym wiąże więcej capa na uhy.

Ja sam łaże z conajmniej 3 bp uhów gdziekolwiek i "bp niespodzianką"(gfb itp.) nie raz robiłem duele z pallymi i odziwo jak mnie pamięć nie myli przegrałem około 2 pojedynków, z graczami conajmniej większym o 3 lvl od mojego... Według mnie najważniejszą sprawą w pojedyku som faktycznie uhy, ale po nich liczą się skille. O to żeby palla na podobnym lvlu nie mam problemów (bohy, time ring...)

KNIGHT ROX! Rycki są lepsze KNIGHT RULES!
Vegefa Ziom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2004, 15:15   #34
Adrameleka
Użytkownik forum
 
Adrameleka's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2004
Lokacja: Kluczbork
Wiek: 30

Posty: 10
Dumny Knighcik :D

No wiesz ja zawsze wybieram knighta i driuda do robienia UH
Knight może mieć dobre skille i bardzo szybko je zbiera dla mnie jest najlepszy
radze wybierać knighta (DLA WSZYSTKICH) może solować silne monstry
super bije i np demonki na demonki najlepiej isc knightem blokujesz i nawalasz. a sorcem walisz z sd slaby shielding malo hp i szybko dedniesz




K N I G H T
Adrameleka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2004, 16:23   #35
PacMan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wszystko zależy od okoliczności - nie można powiedzieć że knight wygra bo ma najlepszy dostępny sprzęt : E-Plate,MLS etc. No tak ale jeśli pall ma na tyle dobre dystansf. aby przebić tarcze i pancerz bełtem,wystarczająco dużo bełtów i wyższy lvl +Boh ( chodzi o to aby był szybszy ) to knight niewiele zdziała bo pall może cały czas uciekać...i tak można spekulować...jest zbyt wiele czynników które mogą wpłynąć na przebieg walki...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2004, 16:51   #36
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Jezeli wszystko zalezy od runek to wygrywa rycy bo ma wiecej capa a co sie z tym wiaze wiecej capa na uhy.
Moj rycerz w pelnym pancerzu ma ~1500 oz wolnego capacity, czyli mogl by wziasc 40 Bp UH. Tyle UH na sobie mialem raz.... przenosilem je z depo do domku
Idac expic max co mialem to 18-20 Bp, a zwykle nosilem 1-8 BP.

Cytuj:
radze wybierać knighta (DLA WSZYSTKICH) może solować silne monstry
super bije i np demonki na demonki najlepiej isc knightem blokujesz i nawalasz.
Ty miales kiedys jaka kolwiek postac powyzej 20 lvl?
Knightem niesamowicie trudno sie soluje potwory, taki druid/sorc jesli tylko moze wchodzic po schodach zeby uzupelnic mana na mana shield to na 40 lvl moze zabic kazdego potwora... zycze szczescia rycerzem w zabijaniu czegokolwiek ponad DL na tym lvl.

Jeszcze nie bylem z takim knightem ktory by nawalal demony w czasie blokowania, a jesli juz cos to pyka je na pelnej obronie tylko po to by shieldig obic i zeby demon sie na nim koncentrowal. Solujac demona knight bije zwykle z explosion.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-09-2004, 17:48   #37
Luckq
Użytkownik Forum
 
Luckq's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 184
Domyślny

Moze by ktos powiedzial cos pozytywnego o palku, bo chyba zacznie mieć kompleksy że wybralem pala a nie knighta
Luckq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2004, 20:05   #38
Stasiu
Użytkownik forum
 
Stasiu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004

Posty: 21
Stasiu ma numer GG 5956076
Domyślny

Witam!

Do tej sprawy nie można podchodzić tendencyjnie (nieobiektywnie, stronniczo). Chodzi mi o to, że np. "Pan/pani X gra knightem i mówi, że knight jest najlepszy", albo "Pan/pani Y gra palem i przedstawia go w samych superlatywach".

Na przewagę jednej profesji nad drugą składa się ogromna liczba czynników (Na plus dla paladyna zalicza się otwartą przestrzeń, a dla knighta zamknięte pomieszczenia). Ponadto czynniki mogą się kumulować, co powoduje, że jedna strona może powiększyć uzyskaną przewagę (Jak wyżej wspomniana otwarta przestrzeń połączona z szybkością paladyna powiększa jego przewagę. Natomiast korzystne dla knighta będą zamknięte pomieszczenia o skomplikowanej budowie, np. labirynty z dużą ilością przeszkód). I one właśnie (te wspomniane i niewspomniane czynniki) odgrywają ogromną rolę w pojedynku tych dwóch profesji. Podkreślam, że chodzi o pojedynek pomiędzy nimi.

Pragnę także zauważyć, iż każda z profesji (wychodzę tu poza temat) ma swoje plusy i minusy. Powoduje to, że następuje równowaga pomiędzy nimi i żadna nie jest lepsza od innych. Zadbali o to Cipowie, którzy tworząc tą grę stwierdzili, że jeżeli jedna profesja była by lepsza od pozostałych to wszyscy przyszli gracze wybieraliby ją. Doprowadziłoby to do faktu, że po krainach biegaliby tylko sami knighci lub paladyni. A jednak jest inaczej i można spotkać każdą profesję.

Zbliżając się do końca mojej wypowiedzi (i powracając do tematu) pragnę zaznaczyć, że gram paladynem. Jednak nie twierdzę, że jest on lepszy od khighta, ponieważ nie grałem khightem i nie jestem w stanie ich porównać. Proponuję, więc słuchać opinii tych osób, które grały obydwiema profesjami i rozwinęły je (chcę tu wyeliminować osoby, które wyszły z rooka i po pierwszym dead stwierdziły, że wybrana profesja im nie odpowiada), a także biorą pod uwagę czynniki wspomniane przeze mnie.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź będzie kluczem do zamknięcia sprawy dotyczącej konfliktu pomiędzy wyborem profesji
Stasiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-09-2004, 21:36   #39
Senadex
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 38

Posty: 64
Senadex ma numer GG 1986695
Domyślny

Grałem już i palem i ryckiem i powiem wam że według mnie lepszy jest pal na dużych skillach jest the best teraz gram sorciem więc wybór należy do was .
Senadex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-10-2004, 00:12   #40
Soul Hunter
Użytkownik Forum
 
Soul Hunter's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2003
Lokacja: Gdynia

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 50
Poziom mag.: 46
Domyślny

Ja w sumie gram od zawsze sorcem, ale tak widząc po qmplach i moim best rl friend...to knight wymiata.
mam zieombla 60elite 90/89...i doopa nikt mu nie podskoczy... nosi na sobie około 20bp uh i jeżeli nie ma pz to chyba przed każdym zwieje..ostatnio się bawił z 132elite..przegrywał wiadomo, tamten tesh wypaśne skille... ale było to bardziej wyrównane niż gdyby to był pall...Sam jest w stanie pojechać palla 70lvl..jak nie więcej.

knightem się swietnie expi na low lvl a potem ze skillami rowniez na higher lvls, niezbyt ciezko sie skilluje(nie musisz stac nad myszką i podnosic speary)a cap pozwala na noszenie wiecej uh

pall fajny bo fajny na pkowanie zwlaszcza na sorcow..ale knight tesh niczego sobie.

ja proponuje knighta...

a tak nie na temat, sorc sux , na 45 master z 54mlvl gówno moge zrobic takiemu 45 elite..mój max sd to 210...a chodzom czasem lol po 129...jego uh to jakies 300 uleczy...kto nosi wiecej..on uh czy ja sd =/
Soul Hunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 2 (zarejestrowanych: 0, gości: 2)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.


Powered by vBulletin 3