Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-05-2008, 00:09   #1
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny 3 kółka ? trick ?

Jak byłem nad morzem rok temu to spotkalem nietypowa gre. Mianowicie siedzial koleś za pudłem z kartonu a na nim mial 3 czarne krązki jakby podstawki do piwa tyle że okrągłe. Średnica gdzies 12 cm, grubość 0,5 cm. Dwa byly jednakowe z dwoch stron czarne, jeden mial jakis tam znaczek. Cala gra polegała na tym ze kolo pokazywal pod ktorym jest znaczek, zakrywal go i zaczynal mieszac. Robił to tak powoli ze nawet 5 letnie dziecko, niedowidzace odgadło by na ktorym miejscu teraz jest. Po zakonczeniu mieszania pytal kto chce zgadnac gdzie jest, wchodzac w zaklad placiles np 100 zl a jak zgadniesz dostawales 200 zl. Oczywiscie kazdy by zagral bo bylo oczywiste gdzie jest. Ja mialem tylko kilka minut bo sie spieszylem i moglem zobaczyc jak pewna kobieta w doslownie pare minut przegrala 2 stówki ... Zagrala raz nie trafila ... w tlumie stali wspolnicy kolesia ktorzy ja namawiali zeby sie odegrala a ta glupia znowu zagrala i nie bylo znaczka tam gdzie powinien byc ... Jak juz doszlem do starszego i mu powiedzialem o tym to mowil ze kiedys tez przegral w to troche floty i ze w to nie da sie wygrac mimo ze praktycznie na 100% wiesz gdzie jest znaczek. Zastanawia mnie jak on to robił ? Moze ktos tez to widzial i wie ?
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-05-2008, 00:21   #2
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

"Jak rozpetalem II wojne swiatowa"
Duzo zarcia wygral ^^
A co do samego przekretu, nie mam pojecia
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 01:17   #3
Snopeczek
Użytkownik Forum
 
Snopeczek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Eudezet

Posty: 515
Snopeczek ma numer GG 3120165
Domyślny

No na pewno nie było tak, że ten facet wyszedł na ulicę z trzema krążkami i postanowił zrobić taki 'biznes'. Na pewno dużo ćwiczył, a cały trick opiera się na iluzji. Musiał być po prostu dobry
__________________
signed.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Dr. Snopeczek i Dr. Gonzo polecają tanią wódkę - otwiera punkty widzenia, i stwarza nowe drogi w życiu.
Snopeczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 05:12   #4
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Trick z "Jak rozpętałem drugą wojnę światową".Też się zastanawiam jak mógł to zrobić, być może to iluzja.
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 07:40   #5
Rafayen
Użytkownik Forum
 
Rafayen's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2005
Lokacja: Ostrzeszów
Wiek: 33

Posty: 1,239
Stan: Niegrający
Skille: 13/37
Rafayen ma numer GG 1502169
Domyślny

Tez widzialem takie cos ale w Mielnie i zamiast tych podstawków były kubki i w jednym pileczka.. baba przejebala ponad 1000zeta kome itp=P taka pusta jak nie wiem.. i oczywiscie z 5 osob odniego ....
__________________
http://forum.tibia.pl/group.php?groupid=91



Człowiek napotkawszy przeszkodę, której nie może zniszczyć - zaczyna niszczyć samego siebie.

Lastfm
Rafayen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 12:46   #6
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

U mnie w miescie kiedys na rynku czesto tacy stali, zawsze duzo ludzi tam bylo wokol. Oczywiscie czasem dali komus wygrac, wchodzil za wieksza stawke i przegrywal. Tez mnie ciekawi jak ten przekret dziala. Tak poza tym jak ktos wygral i chcial odejsc z wygrana, czesto byl sila "namawiany" do zostania itd

Jakies 10 lat temu, ledwo to pamietam.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 12:48   #7
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny

No wlasnie kolo co robi siedzi za pudelkiem a w tlumie z 4 jego wspolnikow. Iluzja ? Jak on nic z tymi krazkami nie robi poprostu je przesuwa normalnie. Jak bym tego nie widzial to bym powiedzial ze jest to niemozliwe. Czekam dalej na kogos kto wie juz cos o tym

PS. Jeszcze ciagle cos gadal do siebie, jakies tajemnicze rymy ehehe ale nie pamietam juz co dokladnie. Co do wypowiedzi wyzej stary mi mowil ze nawet jak ktos by odszedl z wygrana to by dostal kose za winklem 100 metrów dalej ...

Ostatnio edytowany przez inweestor - 28-05-2008 o 19:08.
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 21:50   #8
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Ciekawe czy jakby to zrobił na ziemi a nie na jakimś pudle to też by wyszło. Iluzja prawdopodobnie albo jakiś triczek ;p
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 21:54   #9
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Trzeba było zagrać tak aby wybrać jedno z dwóch pozostałych, które potencjalnie nie mają szans na wygraną, w ten sposób mamy 50% szans, postawić bańke, trafić i pójść : p.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 21:58   #10
EdwardMatiz
Użytkownik Forum
 
EdwardMatiz's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007
Lokacja: 3miasto, Gram: Soldat tibia.pl klan!
Wpisy bloga: 5

Posty: 662
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 63
Skille: 75/72
Poziom mag.: 5
EdwardMatiz ma numer GG 5507601
Domyślny

ten znak był namalowany na krązku czy przyczepiony bo widzialem trick że typ magnesem w srodku kartonu( mial go na kolanie) jezdził i znacznik przyklejał się do kartonu i gdy pokazywał co wyszło szybko zgarniał do rękawa, ale niewiem jakie były krązki i jaki karton
EdwardMatiz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 22:05   #11
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rafayen Pokaż post
Tez widzialem takie cos ale w Mielnie i zamiast tych podstawków były kubki i w jednym pileczka.. baba przejebala ponad 1000zeta kome itp=P taka pusta jak nie wiem.. i oczywiscie z 5 osob odniego ....
Widziałem parę lat temu IDENTYCZNĄ sytuację (choć gdzie indziej). I zastanawiam się skąd się tacy ludzie biorą, bo podstawiona nie była, w końcu gdyby była podstawiona to by wygrywała ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 23:04   #12
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny

Opisze moze troche szczegolowiej jak to bylo. Kolo siedzial bez koszulki wiec do rekawów nic tam nie chowal. Leza 3 krazki na jednym nie pamietam czy to bylo namalowane czy przyklejone jakis znaczek. Kolo zakrywal ten ze znaczkiem i zaczyna krecic. Robi to tak ze na 100% wiemy gdzie jest. Ktos wchodzi pokazuje, on odkrywa i tam tego znaczka nie ma. I cos tam rymuje "zeby nie bylo bla bla bla, odkryj pozostale dwa" no i ktos kto tam zagral podnosi pozostale i w ktoryms z tych jest. Co do jego wspolnikow to oni nie tylko namawiali ale wlasnie sami grali, wchodzili za stówke naprzyklad kolo dawal dla nich wygrywac i w ten sposob reszta sie nakrecala, jak wbijal ktos nie z szajki to przegrywal wiec Ryba ten Twoj sposob chyba zly bo jezeli wchodzi w gre wspolnik i on wybiera ten co my bysmy tez wybrali i znaczek tam jest wiec on musi cos robic przy odkrywaniu czy tam jak... ciezka sztuczka zapewne malo osob wie o co w tym chodzi ...
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 07:27   #13
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

To jakiś trick.
Skoro jego kolo wchodzą i wygrywają wybierając ten sam kubek, co Ty byś wybrał.
A np. ktoś inny wybiera ten kubek co Ty byś wybrał a tam tego niema to po prostu kant.
Typ oszukuje.
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 08:17   #14
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny

No ta on oszukuje, bo jeszcze slyszalem ze to nielegalne jak by policja wpadla musial by uciekac ...
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 13:36   #15
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Jeśli te krążki/kubki były obok siebie, stykając się bokami i były duże, to może faktycznie to był tylko jakiś znaczek - magnes, a gość pod stołem przesuwał drugim na inne kółka. Spekuluję, ale może mam rację.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2008, 14:14   #16
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny

Ja wiem czy duze napisalem ze jakies 12 cm srednicy, o ile dobrze pamiętam ten karton nie byl az tak duzy i nie trzymal kolan pod nim (nie jestem na 100% pewny ale to by musial bys duzy karton a on taki nie byl raczej)
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2008, 17:05   #17
inweestor
Użytkownik Forum
 
inweestor's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 32
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Chosen Ones
Świat: Aldora
Wyślij wiadomość przez ICQ do inweestor inweestor ma numer GG 46391261 inweestor ma login Tlenu inwestorr@tlen.pl Adres Jabbera do inweestor Send a message via Skype™ to inweestor
Domyślny

Widze ze tak samo jak jakis czas temu nikt nie wiedzial tak i teraz. Widac malo kto wie o tajemnicy tego tricka
inweestor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2008, 19:04   #18
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

to proste, jest czarnoksiężnikiem, i czaruje te krążki!!! To nie iluzja tylko magia! i to czarna!
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2008, 20:34   #19
Hadugg
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 02 2007
Lokacja: Elbląg
Wiek: 31

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Imię: Hadug
Profesja: Elder Druid
Świat: Pacera
Poziom: 41
Poziom mag.: 48
Domyślny

coś jak złotówka z 2 orzełkami
Hadugg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-06-2008, 20:57   #20
Johnny121
Użytkownik Forum
 
Johnny121's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007
Lokacja: Warszawa - Wesoła
Wiek: 31

Posty: 451
Stan: Na Emeryturze
Johnny121 ma numer GG 1064581 Johnny121 ma login Tlenu max11-93@tlen.pl
Domyślny

Możliwe jest też, że ten cały znaczek co go chowa pod kapslami ma po prostu magnes po jednej stronie. Jak gra jakiś z jego wspólników to "odwraca" na stronę bez magnesu. Jak gra ktoś z zewnątrz - magnes działa.
__________________
Hell-bent for Jesus - come kiss that bible asshole.
Johnny121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.


Powered by vBulletin 3