Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-02-2014, 21:28   #1
drakedarcor
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Tibia stara czy nowa, czyli moje rozmyślania.

Cześć


Jak bardzo wielu z nas zakończyłem grać w Tibię z powodu systematycznego rujnowania klimatu tej gry przez organizację zwaną CipSoftem. Skończyłem grać około 3 lata temu, zaczynałem w 2006.

Dlaczego więc piszę dopiero teraz?

Już odpowiadam. Skończyłem grać i po prostu przestałem się przejmować tym tematem, Tibia odeszła w zapomnienie, zaczęły się studia i wszystko jakoś tak się potoczyło. Gadałem dzisiaj z moim dobrym znajomym z którym to za czasów gimnazjum pogrywaliśmy w Tibię i natchniony wspomnieniami postanowiłem przeglądnąć tibijskie fora ciekawy opinii użytkowników o "przestępczym procederze" CipSoftu.

Pierwszy temat który przykuł moją uwagę to "Tibia zeszła na psy." użytkownika IceQueen. Po przeczytaniu stwierdziłem że podzielam jego poglądy w 100%, zachęcony postanowiłem przeczytać resztę komentarzy, i...

IceQueen przytacza cytat o rulowaniu potworów:
Cytuj:
Nie da sie lurować potworków poziom wyżej, czyli teraz jak jest 10 potworków w dziurze to po prostu nie da się ich zabic pojedyńczo.
Odpowiada mu Raphinek:
Cytuj:
Nie chcesz nie graj !! Cipsoft stara się udoskonalać grę jak tylko potrafi - Po części dla zarobku ale to już ich sprawa. Jeżeli podobała ci się bardziej starsza tibia to graj na ots'ach albo postaraj się stworzyć własną grę i zobaczymy jak ci będzie szło Musisz się dostosować - Jeszcze jak byś mówił o poważnych wadach tibi które naprawdę przeszkadzają grać - OK! Można było by prosić Cipa żeby wprowadził a raczej cofnął parę poprawek, ale jak ty mówisz że nie możesz grać bez lurowania czy z delikatnym cool-downa to wybacz stary ale jesteś żałosny.
Pomijając już fakt opieszałości i grubiaństwa Raphinka, wydaje mi się że kolega grając w Tibię miał na celu JEDYNIE wbicie wysokiego LVL'a za wszelką cenę, nie zwracając uwagi na inne walory tej gry. Jedyny wniosek nasuwający się na myśl to uzależenienie .
Ale do rzeczy;
Moim zdaniem lurowanie było jednym z olbrzymich zalet w Tibii - sam padłem od GS'ów w drodze do Venore, sam widziałem patrząc z mostu jak hlvl'e lurują potwory które później sieją popłoch. Oglądaliśmy to z kumplami z podziwem. ALE TO BYŁA ZALETA TEJ GRY! Zawsze się coś działo! Dlaczego niektórzy sądzą że w Tibii powinno się tylko expić? Jeżeli noob zginął od zlurowanego potwora to sam wraz z nabywaniem doświadczenia zaczynał lurować. Oczywiście CipSoft pozbawił nas tej pozytywnej strony gry.

Ale do rzeczy. Mam kilka podobnych sytuacji, przez które Tibia niebawem upadnie.

1. Skillowanie offline dla PACC;

Żałosne. Po prostu żałosne. Pamiętam jeszcze czasy gdy skillowałem ze znajomymi godzinami, pamiętam jak się denerwowaliśmy gdy przyszedł noob i zabił nam slimy. Pamiętam też gdy sam byłem noobem i zabijałem slimy innym - i miałem z tego doskonałą zabawę.

Kiedyś wysoki skill był wynikiem wytrwałej pracy posiadacza konta, można było się nim pochwalić i walczyć o każdą pozycję na liście najlepszych.

A teraz? Byle jaki gówniarz może zostawiać swoją postać i po 3 miesiącach mieć doskonałe skille? BEZ SENSU!

2. "Wchodzenie w postacie"

Grałem na Celeście. Lubiłem ten serwer. Pamiętam momenty kiedy przez lecące free itemy nie można było wejść do depo. Noobów i hlvl'i klnących i przepychających się by móc wyjść na miasto. CipSoft pozbawił nas i tego - teraz można wejść w postać.

To samo tyczy się też blokowania - nie można nikogo nigdzie zablokować. Kiedyś można było i... było kilkadziesiąt % graczy więcej. I w tym względzie CipSoft pokazał, jak można wszystko spierdol**.

3. Trade

Czemu zmienili Trade na takie g*wno? Kiedyś pisało się ogłoszenia, TARGOWAŁO się o niższą cenę a później kłóciło "who travel". Teraz? W pięknym stylu wszystko zepsute, tylko po to by "ułatwić grę graczom".

4. Blokada loota

Blokada loota? Co za imbecyl to wymyślił? Pamiętam jak dawno temu nooby zbierały się aby móc ukraść loota hlvl'om bądź różnym +30. Pamiętam jak się irytowałem, ale to była jedna z dobrych stron tej gry...

Teraz nie mogę nawet oskórować zwierzęcia nim minie 10 sekund od jego zabicia. BEZSENS!

5. Przytoczone wcześniej rulowanie

Nie będę rozpisywał się nad tym punktem bo zrobiłem to powyżej. Mi się rulowanie podobało, sam od tego padłem, nauczyłem się tego i padali inni. Nikt nie przestawał grać, postacie uczyły się na własnych błędach.


Jak mi przyjdzie coś jeszcze do głowy to to napiszę. Aa, i jeszcze jedno. Możecie mówić że nie mam hajsu na PACC, że jestem żałosny itd. ale moim zdaniem Tibia była wyjątkowym MMORPG dlatego że...

TAM NIE CHODZIŁO TYLKO O EXPIENIE!

Ufałem wielu ludziom, na niektórych się przejechałem. Lurowałem, kradłem. Expiłem. Całkiem nieźle obracałem hajsem, często kupowałem taniej a sprzedawałem drożej dzień później. Po godzinach chodziłem na expowiska żeby poblokować noobów.

Kraść już nie mogę. Niestety nawet po nakryciu kilkunastoma karteczkami od parceli ktoś może kliknąć PPM i zabrać swój przedmiot z depo.

Jedyne co zostało to expić. Kupić PACC, zostawić na noc moją postać i odebrać już lepiej wyskillowaną.

Dlatego tak wielu odeszło od Tibii. CipSoft w pięknym stylu zepsuł grę, która prezentowała sobą naprawdę wielkie perspektywy.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-02-2014, 00:40   #2
Kethunor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 01 2014

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wszystko okej. Jest tu trochę prawdy, trochę nie ma. Mam tylko pytanie - przez x czasu tibia odeszła dla Ciebie w zapomnienie, teraz przejrzałeś jak piszesz powyżej - fora tibijskie, pograłeś(?) chwilę i piszesz - tu jest pytanie - dla kogo i w jakim celu?
Kethunor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2014, 00:43   #3
drakedarcor
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A w takim celu, gdyż irytują mnie posty niektórych użytkowników - ja rozumiem, że każdy może mieć swoje własne zdanie, aczkolwiek większość ludzi argumentujących że CipSoft robi to dla dobra Tibii to ludzie, których jedynym celem w Tibii jest tylko większy level.

Temat napisałem bo chciałem dowiedzieć się opinii szerszej grupy użytkowników,a tych którzy twierdzą że CipSoft robi to dla dobra graczy zmusić do pewnych hmm.. refleksji
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2014, 14:45   #4
Kethunor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 01 2014

Posty: 25
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Szerszej grupy użytkowników? To napisz to na tibiopedi czy torgu, bo nie wiem czy zauważyłeś ale tibia.pl jest pusta.

Słowa-argumenty Twoje do nikogo nie dotrą (nawet jak byłyby słuszne), bo zwyczajnie na świecie mało kto tutaj wchodzi i mało kogo obchodzi zdanie anonimowego gracza, który i tak za tydzień wróci do swoich zajęć i zapomni co tutaj robił-napisał. Ci co wchodzą to albo na prawdę początkujący i pytają gdzie expić na 8 levelu, albo starzy wyjadacze, którzy zwyczajnie już mają wywalone na tą grę. Skończyli grać x lat temu i wracają raz na rok, żeby powspominać to i owo.

Sam do gry wróciłem na początku stycznia tego roku, dupy nie urywa, ale coś tam zawsze się dzieje.

A ludzie z gry odchodzą, bo niby ile można grać w to samo? Kolejna część starzeje się, zmieniają się priorytety, studia-praca-rodzina.

Jak chcesz napisać coś, żeby doszło do szerszego grona to postaraj się. Twoja wypowiedź mówi że wszystko jest fe i be. To co Ty tutaj jeszcze robisz jak to jest jedno wielkie zło i CipSoft robi wszystko dla kasy?
Dla alkoholika nie przetłumaczysz, żeby nie pił alkoholu, bo jest szkodliwy.
Kethunor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2014, 23:26   #5
Clubertex
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2008

Posty: 102
Stan: Na Emeryturze
Imię: Cronixal
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Isara
Domyślny

nostalgia-sam jej doświadczam i co do klimatu i ludzi tworzących go zgadzam się w stu procentach. Teraz gra nastawiona jest na inne priorytety. Chociaż gracze też się zmienili.
__________________
Clubertex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2014, 18:04   #6
Schneider-Man
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 07 2012

Posty: 4
Domyślny

Ciekawa wypowiedź. Zapraszam do udziału w dyskusji w temacie z podobnymi przemyśleniami

http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=241909

Pozdrawiam,
Schneider-Man jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2014, 19:57   #7
Biohazardd
Użytkownik Forum
 
Biohazardd's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2008
Wiek: 35

Posty: 276
Domyślny

niby racja, dużo rzeczy zmieniło się na plus ale o wiele więcej na minus niestety ;/
Biohazardd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2014, 20:25   #8
Zwiezda92
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 10 2014

Posty: 12
Profesja: Druid
Świat: Kenora
Domyślny

Wróciłem dzisiaj do Tibii po ponad 7 latach pauzy i przede wszystkim nie ogarniam tych wszystkich nowinek które się pojawiły począwszy od Tibii 8.0 Patrzę na wikipedie tibijską - na listę pancerzy, potworów, broni i moje odczucia jest takie że tego wszystkiego jest za dużo. Ok coś wprowadzają nowego ale co innego powinni zlikwidować. Jakieś wierzchowce, czaszki, błyskawice, czarowanie mieczy. Kto się w tym niby połapie? Gdzie jest moja Tibia 7.92?
Zwiezda92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2014, 15:04   #9
Suchjy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Faktycznie tych wsztystkich nowinek jest bardzo dużo. Wracając do gry po 2/3 latach przerwy musisz uczyć się ogromnej liczby rzeczy od nowa... Co prawda ostatnio tworzą jakieś światy z starym systemem PVP. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 05-11-2014, 00:19   #10
Derbag
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 11 2014
Wiek: 34

Posty: 50
Domyślny

tibia to teraz całkiem inna gra, wieeeeele się zmieniło, serio
Derbag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:32.


Powered by vBulletin 3