Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-08-2007, 21:14   #21
Sinn
Użytkownik Forum
 
Sinn's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2006

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

"Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie"

Moze a raczej napewno chodzi o Ankrahmun-Darashie, dalsza czesc moze sie wydac glupia ale "czerwień spotka zieleń" w Ankrahmun sa Dragony (zielone) i Dragon Lordy (Czerwone)
Sinn jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-08-2007, 21:22   #22
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

@2Up: Zapominasz, że legenda o Excalibugu była dużo wcześniej przed powstaniem (a raczej udostępnieniem) POI, Svargrondu itp. więc nie możemy tu mówić o Frostach~ czy Salach w POI.
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline  
stary 16-08-2007, 21:48   #23
Arcymag
Użytkownik Forum
 
Arcymag's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2007

Posty: 276
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 61
Skille: 85/71
Poziom mag.: 15
Domyślny

UP: ale jest też cień szansy, ze za czasów tibii ''1.2'' Cip sobie pomyślał:"no to damy im w ch^j trudną zagadke, niech grają w naszą gre 17 lat, płacą za pacc, zeby na końcu zdobyć dwie linijki kodu. Polowe questu damy za 5 lat, część za 10, a końcówke za 17" ;] Czyli jest możliwość, ze połowy tej zagadki może nie da się nawet domyśleć, bo jeszcze nie powstała
__________________
Cytuj:
i pisze sie hyba fembruas.
Cytuj:
I ain't polish the only language I know its spanish and english I have lots of polish friends on Zanera, so shut up you KURWA!
Arcymag jest offline  
stary 16-08-2007, 22:02   #24
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcymag Pokaż post
UP: ale jest też cień szansy, ze za czasów tibii ''1.2'' Cip sobie pomyślał:"no to damy im w ch^j trudną zagadke, niech grają w naszą gre 17 lat, płacą za pacc, zeby na końcu zdobyć dwie linijki kodu. Polowe questu damy za 5 lat, część za 10, a końcówke za 17" ;] Czyli jest możliwość, ze połowy tej zagadki może nie da się nawet domyśleć, bo jeszcze nie powstała
I to jest cały bezsens rozwiązywania tibijskich zagadek. Pogódźcie się z tym, że Excalibug to prawdopodobnie żarcik Cipsoftu (ot, wystarczy spojrzeć, co mówią o nim różni NPC), a wszystkie "legendy" i tajemnice Tibii prędzej czy później okazują się być tylko mitami. Ludzie głowili się nad zdobyciem soft boots, zastanawiali się, jak wejść do Pits of Inferno, a tutaj POOOOOF!111 i mamy całego questa ZROBIONEGO W PEWNYM UPDATE. Nie wcześniej.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 16-08-2007, 22:42   #25
Agrael
Użytkownik Forum
 
Agrael's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Barwice

Posty: 43
Imię: ;p
Gildia: ;p
Świat: ;p
Poziom: ;p
Skille: ;p
Poziom mag.: ;p
Oczko

@Kejmilo - Mit powstał wcześniej, ale POI mogło być już planowane dosyć dawno temu, a przecież CIPsoft nie może non-stop tworzyć mapki. Jestem pewny, że już teraz mają planu co do następnych Updatów.
@Arcymag - Tworzenie wszystkiego stopniowo, też tak uważam.
@Lasooch - Lepiej nie być tak wszystkiego pewny. Twoje POOOOOF!111 może się zdarzyć za nie wiadomo ile lat. tibia będzie żyć długo, a tak mamy chociaż nad czym pokombinować. MYŚLENIE NIE BOLI!

Myślałem, myślałem szukałem i na coś wpadłem:
Cytuj:
Broń została ukryta. Upewniliśmy się, że tylko odważny bohater o nieskalanej duszy może ją odnaleźć. Piekielne miejsce będzie strzeżone przez nasz Zakon. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy je strzec w nieskończoność. Żadna magia nie będzie w stanie odkryć nasze sekrety.
Użyliśmy najpotężniejszych zaklęć i najsprytniejszych sztuczek jakie nasze umysły mogły stworzyć. Nie będzie możliwości by oszukać nasze straże, albo rzucić na nie urok. Jestem pewny, dołączając do tego nasze zagadki i pułapki, że nasze siły będą w stanie walczyć przeciw każdemu złu które rzuci nam wyzwanie. Nawet przeciw samej Bezlitosnej Siódemce, jeśli będzie trzeba.
A teraz pewne informacje dot. Dark Monka:
Cytuj:
Istnieją mnisi, którzy utracili wiarę lub zostali przeciągnięci na ciemną stronę, ale to Mroczni Mnisi sformowali swój własny zakon, którego zadania skrywa cień tajemnicy. Niewiele wiadomo o ich działaniach ani o tym, skąd się w ogóle wzięli. Oficjalne bractwa zakonne zaprzeczają temu, iż wiedzą cokolwiek o tym zakonie. Powszechnie twierdzi się, że Mroczni Mnisi służą jakimś złym mocom, ponieważ mają wrogi stosunek do większości ludzi. Ich sposób atakowania wskazuje na trenowanie sztuk walki. Używają także kilku zaklęć, z których niektóre, zwłaszcza wysysanie sił witalnych, świadczy o mrocznym obliczu tego bractwa.
Czy są jeszcze jakieś zakony w grze? Jeśli tak proszę o podanie nazwy (o ile sie da)...
__________________
;p
Agrael jest offline  
stary 16-08-2007, 23:40   #26
Lord'Micu
Użytkownik Forum
 
Lord'Micu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Koko'Pall
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 12
Skille: 42/32
Poziom mag.: 4
Domyślny

Kiedy mali przemaszerują salami wielkich - według mnie ci "mali" to możemy być my gracze a ci wielcy "GoD'sy" a sala hmmm... może jest jakaś ukryta sala wkońcu jakiś GM w wywiadzie powiedział, że Tibijczycy odkryli dopiero 80% całej mapy

Kiedy lód pocałuje ogień-ma jednej z lodowych wysp chyba folda jest tam podziemie z lawą może ma ona wypłynąć jakoś na powierzchnie(jak nie wiem)

Kiedy strzała nie pofrunie dwa razy - może chodzi o to, że jakiś mobek który strzela z arrows(hunter, hero, być może warlock) musi zginac gdy wystrzeli tylko jedna strzale.

Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie - tutaj jest wiele teorii według mnie najbardziej trafna jest ta o pustyni ale co z tym czerwonym i zielony to już trudno trfić bo tego duuuuużo

Kiedy kość słoniowa pęknie w krwią splamionych rękach - rozwalić kość słoniową w rękach lub może pozwolić walnąć w siebie blood hita gdy mamy ją "na sobie" czyli w ręcę??

Kiedy imiona zostaną wymazane i tak stracone, powrócą - tutaj nie wiem ...:/

Kiedy zakazane bliźnięta nie będą już istnieć -według mnie tu trzeba poszukać w legendach tibii gdyż może ma to związek z npc ?

Kiedy jednooki król umrze w ogniu - sweaty cyclop może coś wiedzieć?? tylko cyklopy lub gazery mają jedno oko więc napewno o nich tutaj chodzi.

Kiedy zdrajca spotka swój los - może hero albo black knight?? wkońcu to oni są ludźmi a pisze, że Hero to bohaterowie którzy oddalili sie od króla tibianusa??(nie wiem czy dobrze)

Kiedy zimno straci swe żądło - ma to zwązek według mnie z lodowymi wyspanie ale nie z tą nową gdyż raczej ten quest(jeżeli wogule istnieje) jest od dawna...

Kiedy wieża upadnie - wieża niedaleko ab??może amazon set ma coś z tym wspólnego??

Excalibug odrodzi się w płomieniach sprawiedliwości. -no nie tutaj mi pasuje obaz SoF na rooku "odrodzi się w płomienach"-szukać miejsc otoczonych fire fieldami??

To na tyle by było może wniose coś nowego
Lord'Micu jest offline  
stary 17-08-2007, 00:22   #27
SeaIronSlayer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ferumbras - Ta npc.. Amber! Bliznieta?

Lód i ogien- tam na dreamers chellenge woda i fire field..
A! już wiem co chciałem napisać -> pamiętacie tego NPC co mówił o tym no mieczu na pare? "Kiedy lód coośtam ogien" na Dreamers Challenge woda i ogień, może to ma powiązanie z tym? Może ten miecz na pare to Excalibug? Trzeba popytać tego NPC :/

Odrazu mówie że nie ja to zrobie niemam postaci aktualnie
 
stary 17-08-2007, 00:25   #28
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

Witam wszystkich. Zainteresowała mnie ta sprawa z Excalibugiem, dlatego postanowiłem zająć się tym. W tym celu rozpocząłem mą wędrówkę po Tibijskim świecie. Na szczycie pewnej góry spotkałem mędrca, który wie co nie co o tej sprawie. Przedstawiłem mu również wasze przemyślenia. A o to co mi powiedział:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mędrzec ze szczytu góry
Za prawdę powiadam ci chłopcze, ci z forum za przeproszeniem głupoty pierdolą. Widać, że takie łamigłówki nie są ich mocną stroną. To wszystko to metafory, a właściwie to nawet oksymorony. Nie gap się tak na mnie, zajrzyj do słownika jak nie wiesz, idioto! Chodzi o to, że niektóre z tych rzeczy w wersach do siebie nie pasują, rozumiesz? Są... tak jakby niemożliwe, żeby się stały. Na przykład jak piorun, który robi wielkie bum jak pierdolnie miałby uciszyć... cisze, która, no, jest już cicha, nie? Miecza nikt nie dostanie. Zakon Rycerzy Koszmaru dobrze go ukrył pod swoją wieżą. Właściwie to nikt nawet nie jest pewien gdzie on się znajduje. Chociaż... legenda mówi, że miecz pojawi się w płomieniach sprawiedliwości, gdy na Tibii zapanuje kompletny chaos, gdy demony zaczną kroczyć po tej ziemi i gdy wypełni się przepowiednia! Wiesz, to z tym piorunem, tymi małymi maszerującymi przez komnaty wielkich i tak dalej. Dobra, zmęczyło mnie to gadanie. Masz porzyczyć dyche?
To wszystko co ten mędrzec mi powiedział, no... poza przekleństwami kiedy nie dałem mu złota. Mam nadzieje, że to rzuci nieco światła na wasze przemyślenia.
Withord jest offline  
stary 17-08-2007, 10:57   #29
Bartek153
Użytkownik Forum
 
Bartek153's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2006
Lokacja: ankrahmun

Posty: 144
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Samera
Poziom: 81
Skille: 86/60
Poziom mag.: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SeaIronSlayer Pokaż post
Ferumbras - Ta npc.. Amber! Bliznieta?

Lód i ogien- tam na dreamers chellenge woda i fire field..
A! już wiem co chciałem napisać -> pamiętacie tego NPC co mówił o tym no mieczu na pare? "Kiedy lód coośtam ogien" na Dreamers Challenge woda i ogień, może to ma powiązanie z tym? Może ten miecz na pare to Excalibug? Trzeba popytać tego NPC :/

Odrazu mówie że nie ja to zrobie niemam postaci aktualnie
jak lod i ogien sie "pocaluja" to powstanie para i moze ta para bedzie trzeba "naladowac" excalibuga?
__________________
THUG LIFE - The Hate U Gave Lil Infants Fuck Everybody

2Pac Shakur 1971-1996 R.I.P.

21:36 Prince On Samera [55]: me will wait you anther all of that will pay to me me will wait you so pay to me so the royal helemt will be 30 k
15:39 Phoragus [13]: SZUKAM PRZYJACIELA ()<45lvl+>()
00:55 Nassif Neto [53]: where are carlin?
Bartek153 jest offline  
stary 17-08-2007, 11:53   #30
Seiya
Użytkownik forum
 
Seiya's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2007

Posty: 8
Seiya ma numer GG 3240263
Domyślny

imiona zostaną wymazane i tak stracone, powrócą- czy to nie Ferumbras?? kiedś raz został przywołany przez GMa i potem długi czas nie występował dopier od zeszłego update powrócił
Seiya jest offline  
stary 17-08-2007, 20:49   #31
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Ermh...I ta książka z wierszem jest w tibii tak?
Mógłby ktoś podać oryginał, albo jej położenie na mapie?
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 18-08-2007, 14:46   #32
Pepin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 06 2007

Posty: 28
Domyślny

Heja macie fajne teorie ale rozumiecie to zbyt dosłownie spróbujcie znaleźć przedmioty odpowiadające wierszu NP. jednooki krul zginie w ogniu to podpalić beholder eye albo jakies oko itp.


Na którejś stronie pytałeś sie o mnichów są jeszcze ryceże koszmaru i ta druga nacja dobra qest na nie jest pod poh a skarbiec opisany w 1 moim poście należy do wspomnianych wcześniej rucerzah

Ostatnio edytowany przez Pepin - 18-08-2007 o 14:51.
Pepin jest offline  
stary 18-08-2007, 15:32   #33
Withord
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Trumna

Posty: 491
Stan: Niegrający
Imię: Nijak
Świat: Ni
Poziom: 1
Skille: 99/99
Poziom mag.: 1
Withord ma numer GG 10110001100
Domyślny

Beholdery nie są jednookie....

Źle podchodzicie do tej przepowiedni. Nie podchodzcie do niej z mechanicznego punktu widzenia gry...
Withord jest offline  
stary 18-08-2007, 20:15   #34
Pepin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 06 2007

Posty: 28
Domyślny

Mam jeszcze jeden fragment ksiąszki

Kroniki Koszmaru, Tom VII

...a kiedy umarli rozpoczną ucztę o północy
starożytny wróg nie będzie więcej strzegł
miejsca jego plugawego dziedzica, a
żyjący przejdą ścieżkę starożytnych.
Śmierć czeka na chciwych i odważnych
wielu będzie opłakiwanych dopóki
dawno stracony skarb zostanie odnaleziony...


Mam jeszcze ss ze skarbcem rycerzy koszmaru




Wszystkie przekłady książek i SS są ze strony
http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=208271

Ciekawostka
* - PoI reward room jaki znamy dziś został dodany przed grudniem 2006, PoI zostało stworzone w okolicach 2002 z myślą tylko i wyłącznie o Excalibugu.
Pepin jest offline  
stary 20-08-2007, 00:22   #35
-Veris-
Użytkownik Forum
 
-Veris-'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 30
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 80
Domyślny

"Jestem pewny, że miecz ten leży ukryty w skarbcu Rycerzy Koszmaru pod Spustoszonymi Równinami. Planuję ekspedycję tam, aby pokonać Bezlitosną Siódemkę, ale najpierw muszę ocalić świat."

Według mnie, to ma coś wspólnego z Dreamers Challange Questem - Nightmare Knights / Brotherhood of the Bones - są to dwa zakony do których można przystąpić po jego wykonaniu. A co do The Ruthless Seven to może w przyszłych update'ach może być wprowadzony jakiś nowy raid na PoH, ale to tylko moje przypuszczenia. Na pewno CipSoft nie doda całego questu w jednym update bo to jest zbyt wiele roboty. Tą wieżą wspomnianą w książce może być równie dobrze KWT jak i wieża Ferumbrasa. Można by tak było spekulować bez końca z czym kojarzą sie poszczególne rzeczy wspomniane w książce, ale to i tak prawdopodobnie nic nie da bo Excalibuga po prostu nie da się jeszcze zdobyć , a to z tego powodu że trzeba będzie najprawdopodobniej zabić demony wchodzące w skład The Ruthless Seven a do dzisiaj na normalnych serwerach nie było ani jednego demona z owej siódemki. I tak pewnie nie bylibyśmy w stanie ich jeszcze zabić bo są zbyt silne, sam Ghazbaran prawdopodobnie summonuje/respi się z około 5 deathslicerami, 2 juggernautami, 2 furiami i demonem [takie dane są podane na erig.net]

Edit.

Jeżeli PoI zostało stworzone przed stworzeniem tego całego questa to całkiem możliwe jest to, że sale wspomniane w książce to są sale z PoI, a demony z The Ruthless Seven właśnie tam się pojawią.
__________________

"Friendship is like money: easier made than kept..."



21:34 Studyerr [66]: whatever happened to sex drugs and rock n'roll, now we just have aids crack and techno

00:01 GM Mayhem on Secura [2]: I wonder why my stmina doens't go down when I hunt botters..?

Ostatnio edytowany przez -Veris- - 20-08-2007 o 00:28.
-Veris- jest offline  
stary 20-08-2007, 00:46   #36
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@Withord
Gdybyśmy podchodzili do tego z punktu widzenia możliwości gry, to wyszło by nam tyle:

Bierzemy wszystkie PoI Boss Itemy i klucz 6666, wchodzimy do PoI, otwieramy kluczem drzwi w Final Roomie, teleportuje nas do pokoju z całym R7, zabijamy je i bierzemy Excalibuga ze skrzynki.
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 20-08-2007, 00:55   #37
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Ta przepowiednia może też oznaczać konkretne okresy w historii Tibii jako gry. Np. to z tymi wymazanymi imionami - jakiś globalny reset? Piorun uciszający ciszę - dodanie dźwięku do Tibii.

A poza tym to zgadzam się z Lasuhem. Wszelkie tajemnice w Tibii tak właśnie wyglądają.
__________________
HELIUM~
Misza jest offline  
stary 20-08-2007, 02:37   #38
_Omega_
Użytkownik Forum
 
_Omega_'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 236
_Omega_ ma numer GG 9766345
Domyślny

Ja mam teorie do dwoch rzeczy. Tymi blizniakami moga byc Orshabaal i Minishabaal. A do pioruna(to troche glupie) to trzeba rzucuc piorunem jakiegos gadule. Nad reszta sie zastanawiam.
_Omega_ jest offline  
stary 20-08-2007, 08:21   #39
CzubiX
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2006
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 342
Świat: Burning Legion
CzubiX ma numer GG 8205869
Domyślny

Kiedy wieża upadnie - Wieża w Edron,ta magiczna,Fermour Hills,KW tower itd..
Kiedy zimno straci swe żądło - Hmmm czyżby miało nastapić globalne ocieplenie w Tibi?
Kiedy mali przemaszerują salami wielkich - krasnoludy pomaszerują przez Cyclopolis?
Kiedy lód pocałuje ogień - hmm to może być epoka lodowcowa na południu a wyżej to ocieplenie na północy(czyli goroma,ankh w lodzie itp)
Kiedy strzała nie pofrunie dwa razy - szybki koniec(świata?)
Kiedy piorun uciszy ciszę - to jest jasne.hałas,haos itp
Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie - demony zaatakuję Ab?
Kiedy umarli przejdą po ziemi naśmiewając się z bogów - atak na PoH,darashie

Cytuj:
Kiedy zakazane bliźnięta nie będą już istnieć - Jakieś 2 nowe potwory w updacie
Kiedy jednooki król umrze w ogniu
Kiedy zdrajca spotka swój los
Excalibug odrodzi się w płomieniach sprawiedliwości.
Widoczne jest że ostatnia częśc questy to- idz i zabij a dostaniesz nagrodę
Wszystko wskazuje na to że w updacie nastapią drastyczne zmiany i quest się odkryje
__________________
HEHE JO
CzubiX jest offline  
stary 20-08-2007, 10:29   #40
Sir szofer
Użytkownik Forum
 
Sir szofer's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 32

Posty: 372
Stan: Na Emeryturze
Imię: Terius
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 120
Skille: 85/83
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sinn Pokaż post
"Kiedy czerwień spotka zieleń na złotym gruncie"

Moze a raczej napewno chodzi o Ankrahmun-Darashie, dalsza czesc moze sie wydac glupia ale "czerwień spotka zieleń" w Ankrahmun sa Dragony (zielone) i Dragon Lordy (Czerwone)
Racja ale może to też być krew scarabów najeżdzających na Ankrahmun oraz śmiałków którzy go bronili
__________________
LVL: MLVL:
10 [x] 1 [x]
15 [x] 2 [x]
20 [x] 3 [x]
30 [x] 4 [x]
40 [x] 5 [x]
50 [x] 6 [x]
75 [x] 7 [x]
85 [x] 8 [x]
100 [x]
Sir szofer jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:44.


Powered by vBulletin 3