Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-03-2005, 20:45   #61
Xan Arcanist
Użytkownik Forum
 
Xan Arcanist's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: Between heaven and hell...
Wiek: 33

Posty: 445
Profesja: Sorcerer
Xan Arcanist ma numer GG 7442973
Domyślny

Ja najbardziej lubię kazzordon. Jest w nim bardzo mało PKów, mało nOObów, nikt nie kradnie loot bagów, w kopalniach jest bardzo dobry exp dla niskich leveli( dwarfy i roty), średnich (dwarf soldiery) i wysokich (dwarf guardy, GSy i dwarf geomancery)
Xan Arcanist jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-05-2005, 19:07   #62
Grzybal
Użytkownik forum
 
Grzybal's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005

Posty: 3
Domyślny miasto po rooku

jakie najlepiej jest wybrac miasto po rooku(mam 8 lvl)????

PS. Cieszyłbym się, jakby było mało PK.
Grzybal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2005, 19:27   #63
rogaty
Guest
 

Posty: n/a
Smutny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grzybal
jakie najlepiej jest wybrac miasto po rooku(mam 8 lvl)????

PS. Cieszyłbym się, jakby było mało PK.
to zależy ja lubie venore jest tam dobry eksp i nawet dobrze mi tam jest ale jak jesteś paccem to idź do angh ja osobiście nie jestem więc moge tylko siedzieć i a tak wracajaćdo mojego pytania jak mi pisze od długiego czasu ze jestem na 5 minut coś tam to co ja mam zrobić nie jestem cheterem i nie pisze że mam bana prosze o szybki kontakt




  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2005, 20:11   #64
Asik
Użytkownik Forum
 
Asik's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2005
Lokacja: Iława
Wiek: 31

Posty: 55
Stan: Aktywny gracz
Imię: Carmie
Profesja: Knight
Świat: Azura
Poziom: 17
Poziom mag.: 2
Cool Hej

Ja tam myśle że to zależy od profesji.Kogo se wybierzesz??Bo jak paladyna to ic do Carlin a stamtond pendem do Ab"Dendriel!Bo to miasto elfuw luki,kusze i itp.Dla knighta dobre bendzie Thais,socerr to chyba venora,a druid to tesz ab
Asik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-05-2005, 20:35   #65
MiodUs
Użytkownik Forum
 
MiodUs's Avatar
 
Data dołączenia: 21 03 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 39

Posty: 111
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
MiodUs ma numer GG 4415412
Problem Carlin!

E, tam Carlin i tylko Carlin! Duzo h lvl, ale i polakow. Troszke noob'ow i thiefow ale bez przesady!!!
Idz gosciu na Carlin!
Duzo expowisk i na bugach l lvl wiec mozna po pekowac
WYBIERZ CARLIN!!!
MiodUs jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 10:08   #66
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

Kazde miasto ma swoje wady i zalety. Moim zdaniem wbrew pozorom najlepszym miastem dla nisko levelowych sorcerów i druidów jest kazzardoon. Powód jest taki że do jaskini troli jest kilka metrów więc żeby cie zabił zlurowany Giant Spider mala szansa.

Ja mieszkam w Thais i mi bardzo pasowało to miasto ale ja na 8 levelu nabiłem se skile 45/40 i chodziłem na Orki Wariory i zrobilem w ten sposób level 15 skile 58/23 i teraz pójde sobie z niskolevelowym kumplem zeby mi bloczyl cyklopy. Pomysł pewnie idiotyczny ale chce poexpic a jak bije na solo to mi za dużo życia schodzi

Venore to miasto wypraw. Jezeli nalezysz do teamu chodzącego na wyprawy (Dragony, Giant Spidery) to Venore to miasto dla ciebie. Blisko POH i respy smoków. Jeżeli masz PACC płyniesz na Necro bądź Dragon hunta na Darme.

Co do Ab'Dendriel uwazam ze bardzo fajne ale nie ma respa a Carlin to swoisty zakład karny w stylu "Ucieczka z Nowego Yorku".

A jeszcze co do PK w Thais. Często biją przy płnocnej bramie ale łatwo uciec. Natomiast w mieście... pełno PK ale nie chcą sobie zrobic sculla. Kiedys mój kumpel przez pomylke sobie zrobil scula to go pełno Non-Sculowych PK nawalalo. Jezeli gdzies w thais sobie zrobisz scula to módl się zeby nikogo nie spotkac.
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek
Rabanbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 15:01   #67
Grzybal
Użytkownik forum
 
Grzybal's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2005

Posty: 3
Domyślny

Chyba wybiore Venore, a z tamtąd jeśli to możliwe udam się do Ankrahmun.
Grzybal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 16:29   #68
Tasiior
Użytkownik forum
 
Tasiior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Nisko

Posty: 20
Tasiior ma numer GG 3345205
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mankeyman
Planuje w najbliższym czasię przeprowadzkę. Nie wiem jeszcze do jakiego miasta.Piszcie tu jakie miasta są najleprze. Interesuje mnie:
1: Ilość PK
2: Ilość noobów
3: Dobry exp
4: Możliwość zbierania lootbagów
Ankrahmun
1.Mało głównie szukają afkerów.
2.Bardzo mało.
3. Bardzo dobry, najpierw larvy i scaraby potem ghostland i tomby.
4.Nie ma z tym problemu , mało osób pod dp a jeśli są to raczej nie zabierają.
Tasiior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 18:48   #69
Task Roxel of fortera
Użytkownik forum
 
Task Roxel of fortera's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 30

Posty: 23
Task Roxel of fortera ma numer GG 1255515
Domyślny

Ja polecam Thais:

1. mało PK
2. dużo noobów
3. stworki: trolle, cyklopy, orki, orki spearmani, orki warriory, ork ridersi, ork shamani, slimy, scorpiony, rotwormy, dragony, boholdery, skeletony, war wolfy, beary, snakei, valkirie, wild warriory, raty, cave raty, spidery, poison spidery, waspy, a jeśli pójdziesz w strone kazoodron to spotkasz dwarfy i dwarf soldiera.
4. możliwość popłynięcia na inne wyspy (statek)
5. sporo polaków
chyba wszystko
Task Roxel of fortera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 19:09   #70
czaro_16
Użytkownik Forum
 
czaro_16's Avatar
 
Data dołączenia: 15 03 2005
Lokacja: Stalowa Wola

Posty: 30
Stan: Na emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Pythera
Poziom: 20
Skille: 20/22
Poziom mag.: 27
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mankeyman
Dzięki za dotychczasowe rady.Naprawde dają mi dużo do myślenia.
Dziwi mnie jednak że nikt jeszcze nic nie powiedziało Kazardon. Na sądzie znajdującej sie na forum właśnie Kaz. miał najleprzą ocene.
PS: Na razie mam 12 lvl
To ja Ci opowiem o Kazordoon.
dobre dla knigthów z powodu duzej ilosci dwarfów, dwarfów soldierów i dwarfów guardów. pall moze poskillowac na poczatku(dwarfy), lecz po pewnym czasie owiekszasc potworów beda za slabe.
czaro_16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 20:01   #71
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny Venore

Wg mnie to najlepsze jest Venore.Jest stamtad blisko do Elf Fortress gdzie jest rewelacyjny exp !Mozna stamtad takze plynac do wiekszosci miast i sa bardzo ladne domy
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2005, 21:39   #72
Dragonsokol
Użytkownik forum
 
Dragonsokol's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2005
Lokacja: Włocławek

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Świat: Guardia
Król Thais

1: Średnio często pk do 10lvl
2: Ilość jak w każdym mieście napewno mniej niż w carlin i ab
3: Mino guardy , cyclopy , beholdery , orc camp
4: Dość dobre lootbagi można przynieść i nie kradną ludzie lootbagow
Dragonsokol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2005, 16:40   #73
Rassix
Użytkownik forum
 
Rassix's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 34

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Azura
Poziom: 27
Skille: Trenuję
Poziom mag.: 4
Rassix ma numer GG 2264061
Król Gdzie Najlepiej ??

Opisy miast:
Ab'dendriel - tu zaczęłem swoją grę. Mało PK. Resp troli 2 pietra pod depo. Ładne miasto. Moim zdaniem najlepsze miasto ponieqaz na trolach nabijemy okolo 14lvl. Pózniej trzeba chodzic na roty najlepiej do kopalń koło Kazo ale to nie jest dużym problemem. Po 20lvl kupiłem PACCA i teraz mieszkam w Ab a expie na Darashi miłe rozwiązanie Aha i z Ab mamy blisko do zamku można tam solowac draga na stosunkowo niskim poziomie (schodzenie i wchodzenie po schodzach). No i knight i sorc muszą latać po czary do Carlin.

Darashia (Ankh): Najlepiej od 12 lvl (wspaniały resp Rotów) , ale także m i h lvl mają tu wspaniałe respy. Możliwość przytargania loota (skutecznosc 90%). Trzeba byc posiadaczem PACC. Ale za to 0 noob (prawie)

Carlin : Moim zdaniem miasto noobów. Jest ich ogromna ilośc. PK także dużo.
Miasto w którym panuje bałagan, pare h-lvl ale nic specjalnego. A loota to tu napewno nie dotargasz.

Thais : Hmmmm nigdy nie byłem tu długo i nie znam respów ale mysle że jest troche lepszym miastem od Carlin , znacznie mniej Noobów i PK.

Venore: Dobre miasto, dużo h-lvl. Dobry resp dla każdego lvl. I dobre połączenie z wyspami. Napewno jest pare Noobków i Pk ale jak sie uważa to jest spokojnie

Kazordoon : Niby dobry resp bo kopalnie z Dwarf i Rotworm ale nie polecam. Nie wiem czemu ale nie jestem przekonany do Kazo.

Edron : Na moim servie to nie jest miasto dla low ani mdl - lvl. Poprostu 4 h-lvl. Dla nich właśnie świetny resp. Jest jedna kopalnia rotów ale jak mamy PACC to polecam Darashie.

A wiec osobiście polecam jeśli macie PACC to Darashia a jesli nie to Ab na trolach z późniejszą przeprowadzką do Venore.

Edit:

Te informacje dotyczą servera na którym obecnie ja gram nie mam 100% pewności że na innych servach jest podobnie

Ostatnio edytowany przez Rassix - 25-06-2005 o 16:42. Powód: Zapomniałem dodać :p
Rassix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2005, 17:56   #74
WiktoreQpa
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 06 2005

Posty: 5
Dumny

Carlin
-Duzo N00bkow ;/
-Duzo Pk
-Możliwość zbierania Lootbagow 0 ;/
-Same Thiefy

+ Trolle
+ Bugi ;P


Kazzordoon
+Malo Noobow! (Wyjątkowo)
+Możliwość zbierania lootbagów (Wyjątkowo)
+Mało Pk..
+ Dwarfy.Roty,Dwarf Solidery,Dwarf Guardy

- Thief's .. ;/



Radze ci wybierz 'Ab'Dendriel' Lub 'Kazzordoon' To wyjątkowo dobre miasta
WiktoreQpa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-06-2005, 18:14   #75
[ mz ]
Użytkownik Forum
 
[ mz ]'s Avatar
 
Data dołączenia: 13 05 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 34

Posty: 86
Stan: Na emeryturze
Imię: Juan Soth
Profesja: Elder Druid
Świat: Nebula
Poziom: 56
Skille: 21/25
Poziom mag.: 54
Domyślny

No to i ja opiszę miasta


Thais - stolica Tibii (: Polecam na początek. Niedaleko quest z 'podstawowym eq' tj. scale armor, battle hammer (o ile trenujesz club), dark shield (tylko o 1 pkt defa mniej niż dwarven ;]), battle axe (o ile trenujesz club). Dosyć duży respawn potworów na kazdy lvl. Również niedaleko dobre miejsce na lowienie ryb, Greenshore i Fibula (:

Venore - Miasto samo w sobie ładnie wygląda, aczkolwiek często pod wejście do Venore lurowany jest Giant Spider, przez co ginie wielu low i mid lvl`i. Of course wtedy każdy idzie przez roty... Reasumując, nie polecam tego miasta; dla mnie jest to wieś na bagnach (;

Kazordoon - Raj dla Knight`a. Dwa poziomy pod depot jest kopalnia, w której trenujesz na dwarfach, a expisz na dwarf soldierach, później dwarf guardach.

Ab'dendriel - Dosyć dobre miasto dla low leveli, blisko gobliny, waspy, orci, orc spearmani, elf, etc. Dla wyższych leveli pozostaje jedynie zamek i kopalnie krasnoludów niedaleko Kazordoon.

Carlin - zdecydowanie najbardziej zaludnione miasto w calej Tibii. Dla low lvli dosyć dobry expowiskiem są lodowe wyspy, a dla mid lvli mini amazon camp.

Co do PACC`owskich miast nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie posiadam PACC`a );
__________________
n/a
[ mz ] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 09:18   #76
Vivatex
Użytkownik forum
 
Vivatex's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Krakow

Posty: 5
Król A wedlug mnie to nie wzieliscie 1 rzeczy pod uwage!!!

Jak tak mowicie to powiem wam ze zapomnieliscie o SZWEDACH prawie na kazdym serverze sa z nimi wojny wiec przedstawie gdzie oni sa najczesciej:

Carlin:Malo polakow i malo szwdow ale jak chodzi o loot bagi to tylko po updacie to jest mozliwe bo jakis przechodzacy 8lvl'owiec przejdzie przesunie pare razy loota i jush po loocie, Ale przez ten taras co dorobili na UP DACIE to jeszcze ale radze powyzej 30+ lvl dlatego ze beda cie ignorowac.

Ab'dedriel:Chyba najwiecej tam jest polakow jak sie zaczyna wojna ze SZWEDAMI to chyba w tym miescie (rozpoczyna i konczy w thais) Loot bagi sa bardziej realne nawet na 10 lvl'u jak modrze posuniesz bag to go dokonczysz tahac do depo.

Kazordoonuzo polakow malo szwedow prawie wogulle no chyba ze jakis przyjdzie poexpic na soldkach , A jesli chodzi o LOOT BAG'i to duzo noszenie ale naprawde warto jak sie jest w poblizu kazo poszukaj pod drzewami czesto sa tam chowane NP: na Minotaury i na archery pod ziemia jest ich tam bardzo duzo tylko tak jak napisalem wczesniej to latwe zeby ukrascsa tylko 2 wejscia sa zeby przemycic Loot do depo .

Thais:Zapomnij ze w tym miescie muglby przezyc jakis 60 lvl'oviec bedac POLAKIEM to jest miasto szwedo ( moze na innych serverach jest inaczej ale np: na IRIDZIE i GALANIE to tak jest jak pisze). loot prawie nie realny tylko 2 waskie wejscia do depo a w dzien tam bardzo duzo osob siedzi (Ale jest inna propozycja nad Mino Guardami jest hardek a tak mozna zrobic Loot dlatego ze tesh jest duzo drzew bedac tam na 9 lvl zabijajac minusie zrobilem loota i nikt mi go nie ukradl

Venore:Miasto pol szwedow pol polakow tam sa wojny tylko z miasta oczywiscie ze sa w tym miescie amerykaninie,mexykanie,niemcy itd... Ale najwiekszy problem polakow to SZWEDZI jego to nie obchodzi ze dednie a polaka to gryzie (jak by mial 3TONY ucisku na D@pie )wiec najlepsze miasta jakie znam i chodze to AB I KAZZ...
Vivatex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 16:55   #77
Macabra
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 08 2005
Lokacja: Konin
Wiek: 33

Posty: 7
Macabra ma numer GG 5598302
Domyślny

Pozostaje jescze kwestia "loota" najlepiej jest w ab'd z Elven Bane (zamku) latwo mozna "dotachac" loota i sellnoc szybko w najblizszym sklepie sam tak zarabiam

zycze trafnego wyboru miasta
Macabra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 17:03   #78
Mafuss
Użytkownik Forum
 
Mafuss's Avatar
 
Data dołączenia: 12 06 2005
Lokacja: Wroclaw
Wiek: 18

Posty: 422
Imię: Mafuss
Mafuss ma numer GG 7990262 Send a message via Skype™ to Mafuss
Problem

Venore-Fajne miasto dla początkujących swampy,roty
Thais-nie polecam
Kazzo-Swietne maisto dla knighta swietny exp (magowie i druty nabijaja sp)
Carlin-duzo pk tez nie polecam
__________________
Arsenal 4ever. i Tyle
Mafuss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 17:40   #79
vaviec
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 04 2005
Lokacja: Gdynia

Posty: 246
Stan: Na emeryturze
Imię: Edoc'Sil
Domyślny

Thais-
exp-3 miejsca do expienia na cyclopach,fibula(roty-dla lowlvl,beho dla srednich i dragi dla wyższych),Mintwallin,Orci pod greenshore,długie "labirynty"pod ancient temple w ktorych można znaleźć np dragony,fire devile,roty,slimy,ghoule itd,itp...,resp banshee na poludnie.Można zdobyć sporo mięsa na pólnocy(wilki,beary)Oczywiście można tez znalkeżć sporo troli i orców na wschodzie .
pk-W samym mieście dość mało lecz w troll cave na wschodzie i na cylopach w mount sternum sporo.
naby-Mniej niż w carlin ale wiecej niż venore czy kazz.


Carlin-ghostland,amazonki i valkirie,folda,senja,wyspa krulów,Molts(nie wiem czy do ab to czasem nie należy)
Pk-dużooooo,a co za tym idzie także pk hunterów;/
naby-Dużoooo


AB-hellgate,zamek,blisko do goblinów,i trolle ofcorz
PK-Tyle co w thais
naby-Dużo low lvli,a co za tym idzie newbie które nie znając nieoficjalnych zasad życia tibijskiego kradną i nie różnią sie od pospolitego okazu nOOba.


Venore-mało się znam na tym mieście...Swamp trolle,roty,Dragon lair ,poh oraz elf fortress.
PK-mało
nabów-mało

Kazz-blisko do goblinów, dwarfy, dwarfy guardy jedna kopalnia z mino.
PK-dość mało
noobów-dość mało
vaviec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-08-2005, 18:05   #80
Dj Fara0n
Użytkownik Forum
 
Dj Fara0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Wiek: 33

Posty: 373
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Dj Fara0n ma numer GG 1366594
Domyślny

Ab'Dendriel
expowiska: Waspy,Trolle pod miastem,zamek,hell gate.
ludnosc: duuuuzo polakow,jesli duzo polakow to i duzo noobow,malo pk,malo skullhunterow.
Carlin
expowiska: Bugi,Ghostland,Amazon camps,troche trolli,folda.
ludnosc: wszystko [br,swe,pl],duuuuuzo noobow,duzo pk,duzo skullhunterow.
Thais
expowiska: Orki,trolle,cyclopy,dragony,minosy,troche nieumarlych
ludnosc: wszystko [polakow najmniej] ,srednio pk,srednio skullhunterow,duzo noobow
Venore
expowiska: Swamp trolle,roty,amazon camp,dragony [lordy].
ludnosc:wszystko,malo pk,srednio skullhunterow,malo noobkow

Dla paccow nie bede pisal bo malo tam bywalem...
__________________
FRAGMOVIE
Dj Fara0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.


Powered by vBulletin 3