Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-01-2008, 22:19   #1
Ricore
Użytkownik forum
 
Ricore's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2008

Posty: 28
Domyślny Morfia - Polski Projekt

No więc zacznijmy od tego że nie będę zwracał uwagi na posty typu:
Cytuj:
Ile było takich projektów?Tak w ogóle jaki z nich wypalił?
Cytuj:
Uwaga dzieci neo się za coś biorą!
Cytuj:
O lol ale nooby one one one !!!111
Więc zacznijmy od tego że projekt zaczyna byc robiony jutro o godzinie 13(Dokładna data:29.01.2008 godz. 13:05)

Otóż chce zrobic grę 2D.I skupic się głównie na opcjach dobrych rodzajach skilli itp.Zastanawiam się również czy robic profesje bo o wiele lepiej oczywiście wg. mnie było by jeśli gra nie miałaby profesji tylko wybieramy sobie czy pracujemy jako farmer , sklepikarz , myśliwy , drwal itp.
Czy jesteśmy np. Wojownikiem wybierzemy trenując jego umiejętności bo wiecie co tak naprawdę psuje inne gry?Dlaczego wojownik nie może byc dobrym magiem?Może nim byc wystarczy , aby jedno chęc tego żeby trenował magie.W Morfii ma nie byc tak że trenuje bo zdobył lvl i ma punkty lecz udaje się do swoich Mistrzów lub też do pokoju treningowego własnego lub miejskiego.

Questy będą urozmaicone np. jakieś poszukiwania , ucieczki , pomoce NPC.

Pewnie interesuje was grafika więc moge wam powiedziec że chce osiągnąc zaawansowany poziom spritów.One wyglądają ładnie jeśli potrafi się je zrobic ,a w dodatku ja znam dobrych grafików ja jestem w tym początkujący.

Póki co do 13:00 muszę wybrac w jakim języku napisac ów grę.Zastanawiam się nad C++.

Gra wyjdzie za dosyc długo ponieważ muszę najpierw miec dobry sprzęt żeby ją hostowac i chce żeby serwer miał małe ograniczenia.Dlaczego?Dlatego że najpierw rodzina , kościół potem gra.System kolejek byłby taki że jeśli ktoś czeka w kolejce to pokazuje mu jaki ma numerek , a osobie która się wylogowuje ma pokazane ile osób czeka ( 1 osoba w kolejce ma nr 1) no i wylogowyjący się musi wybrac osobe od 1 do 10.


Sugestie i opinie prosze o pisanie niżej , a grafiki czy jakieś sprawy na gg którego nr to: 6397708
Ricore jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-01-2008, 06:00   #2
raf420
Użytkownik Forum
 
raf420's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2007

Posty: 134
Gildia: tez brak
Świat: i znowu
Domyślny

To coś ala runescape???

Ciekawie się zapowiada, ale wiesz ile musisz się jeszcze napracować? Zbierz pierw jakihś dobrych programistów i dopiero zaczynaj swoją przygodę.

dzieki
raf420 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 08:57   #3
Ricore
Użytkownik forum
 
Ricore's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2008

Posty: 28
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez raf420 Pokaż post
To coś ala runescape???

Ciekawie się zapowiada, ale wiesz ile musisz się jeszcze napracować? Zbierz pierw jakihś dobrych programistów i dopiero zaczynaj swoją przygodę.

dzieki
Myślę że runescape to nie będzie przypominało.Bo zależy mi na grze w której questy są główną drogą ale nie tylko one , a tak w runescape nie jest
Ricore jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 13:52   #4
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Uwaga dzieci neo się za coś biorą!

Dobra, tak poza tym:

Cytuj:
Dlaczego wojownik nie może byc dobrym magiem?Może nim byc wystarczy , aby jedno chęc tego żeby trenował magie.
Dlaczego? To zależy od świata, wejdźmy tu na teren papierowych RPG - w każdym systemie jest inaczej, np. w D&D można być wojownikomagiem, z tym, że w żadnej z tych rzeczy nie będziemy na maksa dobrzy, bo poświęcamy część uwagi na naukę drugiej... A w takim np. Warhammerze, wojownik - mag też niby jest do zrobienia, (zależy od tego ile wasz MG daje wam doświadczenia i jak często), ale zajmuje to dużo czasu, bo studiowanie magii to nie jest rzecz łatwa i przychodząca niczym pstryknięcie palcami. W większości światów należy się całkowicie poddać studiowaniu sztuk magicznych, poznać strukturę czarów i zrozumieć siłę nimi zarządzającą... a nie stać pod depo i rzucać czary dla wbicia mlvl (zauważ, że w Tibii knighci są w dużej mierze magami, porównaj to do innych MMO). Wszystko zależy od świata (powtarzam raz jeszcze), a jeśli masz zamiar zrobić grę (o ile powstanie -.-"), w której jeśli odpowiednio długo podsiedzisz nad postacią, to będziesz mieć uber drożdża z wszystkimi skillami na maksimum, to ja odpadam w przedbiegach... Dla mnie jedną z wad tibii jest to, że tak naprawdę można mieć wszystko, co prawda fajny jest system nabijania skilli poprzez trening, ale to, co mamy w Tibii to przesada, gracze na siłę skillują, i gwarantuję, że twoją grę spotka to samo (jeśli zrobisz tak ak jest tam). W WoWie i innych grach (SB, hehehe), kiedy levelujesz dostajesz tyle punktów, że albo zrobisz postać różnorodną, ale niezbyt potężną, albo wymaksujesz to co jest dla ciebie najważniejsze, i dzięki temu stworzysz koksa w danej dziedzinie. I to jest równowaga, wadą większości MMO jest to, że nie ma zbalansowanych postaci.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści

Ostatnio edytowany przez .Matrik. - 29-01-2008 o 14:08.
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 14:49   #5
Ricore
Użytkownik forum
 
Ricore's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2008

Posty: 28
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .Matrik. Pokaż post
Uwaga dzieci neo się za coś biorą!

Dobra, tak poza tym:



Dlaczego? To zależy od świata, wejdźmy tu na teren papierowych RPG - w każdym systemie jest inaczej, np. w D&D można być wojownikomagiem, z tym, że w żadnej z tych rzeczy nie będziemy na maksa dobrzy, bo poświęcamy część uwagi na naukę drugiej... A w takim np. Warhammerze, wojownik - mag też niby jest do zrobienia, (zależy od tego ile wasz MG daje wam doświadczenia i jak często), ale zajmuje to dużo czasu, bo studiowanie magii to nie jest rzecz łatwa i przychodząca niczym pstryknięcie palcami. W większości światów należy się całkowicie poddać studiowaniu sztuk magicznych, poznać strukturę czarów i zrozumieć siłę nimi zarządzającą... a nie stać pod depo i rzucać czary dla wbicia mlvl (zauważ, że w Tibii knighci są w dużej mierze magami, porównaj to do innych MMO). Wszystko zależy od świata (powtarzam raz jeszcze), a jeśli masz zamiar zrobić grę (o ile powstanie -.-"), w której jeśli odpowiednio długo podsiedzisz nad postacią, to będziesz mieć uber drożdża z wszystkimi skillami na maksimum, to ja odpadam w przedbiegach... Dla mnie jedną z wad tibii jest to, że tak naprawdę można mieć wszystko, co prawda fajny jest system nabijania skilli poprzez trening, ale to, co mamy w Tibii to przesada, gracze na siłę skillują, i gwarantuję, że twoją grę spotka to samo (jeśli zrobisz tak ak jest tam). W WoWie i innych grach (SB, hehehe), kiedy levelujesz dostajesz tyle punktów, że albo zrobisz postać różnorodną, ale niezbyt potężną, albo wymaksujesz to co jest dla ciebie najważniejsze, i dzięki temu stworzysz koksa w danej dziedzinie. I to jest równowaga, wadą większości MMO jest to, że nie ma zbalansowanych postaci.

A może by poprostu tak że co lvl dostajesz 5 pkt. treningu i w sali je mozesz wykorzystac?
Ricore jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 14:52   #6
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

To jest gothic. Zresztą to twoja gra, ja tylko mówię, co mi nie pasuje.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 15:09   #7
Ricore
Użytkownik forum
 
Ricore's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2008

Posty: 28
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .Matrik. Pokaż post
To jest gothic. Zresztą to twoja gra, ja tylko mówię, co mi nie pasuje.
Właśnie myślę o ankiecie.
Ricore jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 17:18   #8
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Życzę powodzenia. Ale ty znasz te języki programowania, że zastanawiasz się w jakim pisać? Czy masz zamiar dopiero zacząć się uczyć? Tak czy owak - powodzenia.
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 17:46   #9
MiXer
Użytkownik Forum
 
MiXer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Wiek: 18

Posty: 851
MiXer ma numer GG 1684889
Domyślny

Uwaga dzieci neo się za coś biorą!
O lol ale nooby one one one !!!111
MiXer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2008, 18:05   #10
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MiXer Pokaż post
Uwaga dzieci neo się za coś biorą!
O lol ale nooby one one one !!!111
12 lat? a Pacca rodzice kupili?

@ temat
pomysl fajny
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2008, 13:37   #11
Ricore
Użytkownik forum
 
Ricore's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2008

Posty: 28
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avallach Pokaż post
12 lat? a Pacca rodzice kupili?

@ temat
pomysl fajny
Owszem pomysł fajny ale trudny w wykonaniu.Może pomożesz mi przy tym ?
Ricore jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2008, 19:18   #12
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Czyli czekaj, jeśli dobrze rozumiem, nie znasz się w ogóle na programowaniu, nie miałeś nigdy żadnej styczności z liderowaniem zespołu developerskiego i najprawdopodobniej naewt nie wiesz co to jest design doc.Mam rację?
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2008, 19:27   #13
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Nieee, gdzieee, po co komu design doc, po co komu znajomość języków... Chcę mieć grę to ją sobie zrobię i już! <tup>
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.


Powered by vBulletin 3