Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-01-2006, 21:34   #21
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

Zagadka nr 1:
"Dzwignia Tom'a"

Niesławna dzwignia (lever) Toma. Znajduje sie pod wiadrem (bucket). Jest za zamknietymi drzwiami na pietrze sklepu Toma. Co ciekawe podczas plagi chodza sobie tam 2 raty. To moze miec jakis zwiazek poniewaz Tom skupuje wlasnie martwe zwierzata, miedzy innym wlasnie raty.



Zagadka nr 2:
"Mino tower"
Otoz w skale na ktorej minosek smazy se miesko jest tajemnicze wejscie. Niestety nie da sie tam wejsc poniewaz jest tam kamien na ktorym rosnie piekny kwiatek.



Byc moze wlasnie ta dzwignia powoduje znikniecie tego kamienia, a taka moja mala teoria .

Ostatnio edytowany przez Dweron Abyth - 14-01-2006 o 21:43.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-01-2006, 00:36   #22
Bujak
Użytkownik Forum
 
Bujak's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005

Posty: 69
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 45
Poziom mag.: 47
Domyślny

powiem ci tyle ze spostrzegawczy jestes Ja tam tego wejscia nigdy nie widzialem
Bujak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2006, 00:50   #23
Zito
Użytkownik Forum
 
Zito's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Wiek: 42

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Imię: Zito
Domyślny

< deleted >

Ostatnio edytowany przez Zito - 06-04-2008 o 08:34.
Zito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2006, 11:52   #24
First Doom
Użytkownik Forum
 
First Doom's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Głogów
Wiek: 36

Posty: 100
Stan: Niegrający
Świat: Xerena
Poziom: 66
Skille: 89/88
Domyślny

tylko problem jest jak sie dostac do dzwigni toma -.- moze jak mu sie sprzeda 100 ratow da ci klucz do pokoju za dobre lowy
A probowaliscie z luku albo speara zabic te dwa szczury w pokoju za kratami ? np. zabijacie szczura zakratami ale musi byc blisko krat zeby mozna bylo otworzyc jego cialo a w nim bedziesz kluczyk do pokoju?
Bo biednemu Tomowi szczur polknol kluczyk i nie moze wejsc! To mi sie wydaje bardzo prawdopodobna teoria! Sprobuje
__________________
Rafux Defender

03.12.2006 - Deleted..
Forever in my memory
First Doom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2006, 11:11   #25
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

Nie widze raczej w wiezy waspów rzadnego wejscia ani nic takiego.

Ostatnio edytowany przez Dweron Abyth - 16-01-2006 o 11:14.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2006, 21:05   #26
Danonek
Użytkownik forum
 
Danonek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2004

Posty: 6
Domyślny

Hmm z ta dzwignia Tom'a to moze by sprobowac zrobic tak ze na tym "korytarzyku" przed drzwiami ustawic w karzdej wolnej klatce graczy tak zeby niebylo zadnego wolnego pola.
I wtedy niech ktos wejdzie schodami na gore i moze pojawi sie za sciana bo juz niebedzie miejsca na korytarzu.

Jesli to niemozliwe to sorki ale dawno niegralem w Tibie i zabardzo niepamietam jak to jest jak ktos wchodzi schodami.

Mam nadzieje ze ktos bedzie wiedzial o co mi chodzi
Danonek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2006, 21:40   #27
First Doom
Użytkownik Forum
 
First Doom's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Głogów
Wiek: 36

Posty: 100
Stan: Niegrający
Świat: Xerena
Poziom: 66
Skille: 89/88
Domyślny

jak ktos wejdzie po schodach a juz tam bedzie stala jakas osoba to niewazne ile osob zejdzie schodami to i tak wszyscy beda stali na jednej kratce.
__________________
Rafux Defender

03.12.2006 - Deleted..
Forever in my memory
First Doom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 10:46   #28
Crowal
Użytkownik Forum
 
Crowal's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2005
Lokacja: Toruń

Posty: 790
Stan: Niegrający
Gildia: Ziomy HH
Świat: Polska
Poziom: Big
Skille: Ręka
Domyślny

Ja bym proponował żeby coś żucić na miejsce tych drzwi... Wtedy dowiedzialibyśmy się czy to jest skała, czy żeczywiście da się tam wejść... I jeżeli tak, potem popróbować z boxami... Tam po prawej chyba jest takie cos że da się tam wejść(po skosie)
__________________

http://crowal.republika.pl/<Link do nowego fake'a! [Już nie takiego nowego... :/]13.07.06r!
~Wszystkie moje fake'i
Crowal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 22:01   #29
Fron :)
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 01 2006
Lokacja: Krzywiń
Wiek: 30

Posty: 15
Stan: Początkujący
Imię: Sher Dedek
Profesja: Druid
Świat: Aurea
Poziom: 10
Poziom mag.: 2
Fron :) ma numer GG 9839621
Domyślny

Ej powracając do spike sworda ja znam takiego jednego gościa grałem razem z nim (niku nie powiem) sam jeszcze na rooku pokazywał mi spike sworda gdy go pytałem jak to zrobił to powiedział że za młody jestesm
Fron :) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2006, 22:44   #30
First Doom
Użytkownik Forum
 
First Doom's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Głogów
Wiek: 36

Posty: 100
Stan: Niegrający
Świat: Xerena
Poziom: 66
Skille: 89/88
Domyślny

takie bajki mozesz wnukom opowidac a nie tu -.-
__________________
Rafux Defender

03.12.2006 - Deleted..
Forever in my memory
First Doom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 11:39   #31
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Cool

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fron :)
Ej powracając do spike sworda ja znam takiego jednego gościa grałem razem z nim (niku nie powiem) sam jeszcze na rooku pokazywał mi spike sworda gdy go pytałem jak to zrobił to powiedział że za młody jestesm

I jak zwykle 12 letni dzieciak ktory nie poda imienia postaci i takie tam..... dziecko mama nie uczyla cie ze nie wolno klamac?

A co do interesujacych rzeczy. Ostatnio nudzilo mi sie troche wiec postanowilem poweszyc i oto co zauwazylem:
1.
Wszyscy NPC na rooku reaguja na imie Dallheim (NPC na moscie z miasta). Twierdza ze to potezny wojownik, bohater, jeden z najlepszych rycerzy krola, pierwsza linia obrony rooka, jedyna ich nadzieja! Jak zaczalem jego wypytywac to o to co uslyszalem (przetlumaczone) "...moim wiernym spike swordem scinalem glowy cyklopow...." moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.
2.
Tak jak NPC reaguja na Dallheima tak i na imie Amber tez reaguja (NPC w trade area zwiazana jest z 2 questami). Tylko, ze mam wrazenie ze nikt jej nie lubi, wiekszosc NPCow uwaza ze jest jakas podejzana. Dallheim jej nie ufa, a Seymur uwaza ze jest z nia cos nie tak bo nikt normalny nie wraca z maina na rooka bez powodu.... moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.
3.
Wyspa ze Spike Swordem.... znajduje sie obok niej tabliczka z wiadomym napisem (...) Sword of Fury (...) (miecz furii). Moze niektorzy z was juz wiedza, ze na stronie dla pacc znajduje sie jaskinia, a w niej zawalony korytarz, do ktorego nie da sie wejsc. Przed korytarzem jest tabliczka z napisem "Maze of Fury" (labirynt furii). Pickowanie calego tego miejsca nie prazynioslo oczekiwanych skutkow, ale zauwazylem cos innego. Zeby wejsc do tej jaskini nalezy rozkopac jeden z trzech grobow (podobnych do tych na stronie dla facc na zachodniej stronie wyspy) i wskoczyc do utworzonej w ten sposob dziury. Na tabliczce tego grobu widnieje napis "You see a sign.You read: Bozo Jester and escape artist". Pytalem roznych NPC o tego Bozo, nikt nie reagowal....... ale odnalazlem samego BOZO!!!! Nie zgadniecie gdzie jest..... na mainie w Thais, na dworze krola Tibianusa (przez przypadek, akurat gralem moim main charem)! Gadalem z nim troche ale niczego sie nie dowiedzialem....... moze to tylko po to zeby uatrakcyjnic gre, a moze to cos wiecej.

Chcialem zrobic o tym osobny temat, ale po co, skoro to idealnie pasuje do tego tematu
A tak przy okazji, ciagle mam wrazenie ze raptem z 4 osoby probuja cos znalezc, odkryc, a reszta to tylko potrafi krytykowac, wysmiewac, albo opowiadac historyjki wyssane z palca, nie potwierdzone dowodami..... jak dalej bedziecie tak robic to nigdy nic nie znajdziemy.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 11:48   #32
First Doom
Użytkownik Forum
 
First Doom's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2005
Lokacja: Głogów
Wiek: 36

Posty: 100
Stan: Niegrający
Świat: Xerena
Poziom: 66
Skille: 89/88
Domyślny

up@

mmMMM... juz myslalem ze ten Bonzo powie cos o spike swordzie ( moze zrobil swoj wlasny grob na rookgaardzie i tam ukryl swoj miecz w bezpiecznym miejscu , bylaby bardzo prawdopodobna historyjka ) . A co do tych tabliczek 'fury' to cos jest podejrzane , sam troche powesze . A Panu Klockowi gratuluje spostrzegawosci oby tak dalej moze cos znajdziesz zycze co tego bardzo
__________________
Rafux Defender

03.12.2006 - Deleted..
Forever in my memory
First Doom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 13:26   #33
Fron :)
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 01 2006
Lokacja: Krzywiń
Wiek: 30

Posty: 15
Stan: Początkujący
Imię: Sher Dedek
Profesja: Druid
Świat: Aurea
Poziom: 10
Poziom mag.: 2
Fron :) ma numer GG 9839621
Żarówka

Gdy jestem na roku postanowilem poszukac grałem równe 4 h i co wam powiem ten gościu to musiał być oszust po pytałem kilku rookskyterow o spike sworda mówili że to bujda żeby uatrakcyjnić 1 mape potem pytałem o dźwignie ..... nie odpowiedział żaden z nich . Spytałem o ten tunel a oni powiedzieli że to kolejna bajka żeby uatrakcyjnić mape . Powiedzmy szczeże rook w sensie jest nudny ale gdy sie zobaczy taki spike sword na wyspie lub usłyszy się o jakimś tunelu to naprawde podbudowuje do gry Teraz zacytuje to co powiedził mój kumpel " Gra znudził mi sie po tygodniu kiedyś włączyłem ją od niechcenia i zobaczyłem spike sworda i to mnie podbudowało od razu chciałem go mieć! "
Więc widzicie to wszystko to najprawdopodobniej bujda aby jeszcze ta dźwignia .............
UZNANIE DLA POsTU PROSZE

Ostatnio edytowany przez Fron :) - 19-01-2006 o 13:28.
Fron :) jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2006, 14:22   #34
Gladiator Klayman
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 30

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Luminera
Poziom: 15
Skille: skiluje
Poziom mag.: 9
Gladiator Klayman ma login Tlenu lopak@tlen.pl
Pytanie

Kiedyś na luminerze widziałem wiadro odsunięte, i dźwignie było normalnie widać. Dlatego mnie to nie zaciekawiło...
Gladiator Klayman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 10:27   #35
Mack Destory
Guest
 

Posty: n/a
Cool

A ja jednak myśle że to wszystko jest ze soba zwiazane!ten mino mag,ghoul,spike sword ta dzwignia i ten tunel! To jest jakis trudny quest!!Przeciez nie wszystki quest sa łatwe, że sobie idziesz zabijasz powtorka i wyjmujesz nagrode ze skrzynki!Przeciez jest bardzo duzo questow o ktorych ludzie nie wiedza znam miejsce na ANK ze wykopujesz nagrode z piasku.!!
RESPEKT dla ludzi ktorzy szukaja questow na rooku zycze wam odkrycia wielkich tajemnic.!!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 18:46   #36
Pan Piwoszek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 01 2006

Posty: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nyksus
Widzieliście taką wyspekę z Spike Swordem niedaleko wierzy trolli? Kiedyś, pamiętam, ludzie mówili że tylko wybraniec ma ten spike sword. Wybraniec ów bedzie mógł przejść przez wodę i ogień a one im nic nie zrobią. Wtedy będzie mógł wziąść SSa. Ponoć nie będzie mógł wyjść na mainland gdyż ma pomagać slabszym. Jakos tak to bylo
Hehehe bylem tam tam jest napisane ze tylko wybraniec moze dotknac SS-a.....Ciekawe...Kto jest tym wybrancem?
Pan Piwoszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 08:31   #37
Pan Moczu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Stop

Wstyd mi za was.Kim wy jesteście co?????Tibijczykami, czy jakimiś tam prawdziwymi ludzmi????Grajcie.Powtarzam grajcie a wszystko sie wyjasnii.Obiecuję, że wytrwałych spotka zasłużona nagroda.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 09:25   #38
Martin92
Użytkownik forum
 
Martin92's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Lokacja: Krakau

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 11
Skille: 16/25
Poziom mag.: 12
Martin92 ma numer GG 5788305
Król Sqbane EQ Na rookard

Facet z Screena Na Tibia.Com ma clerical mace i Plate legi czy to nie jest interesujace jak. Jak Ktos wie cos o tym to niech napisze do mnie PLS! z Gory THX
http://www.tibia.com/home/?subtopic=...reenshot=quest
Martin92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 09:58   #39
Mistrz swiata elery
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 09 2005
Wiek: 27

Posty: 8
Żarówka spike sword

no dobra ludzie oto rozwiazanie waszych (niektorych) zagadek otoz SS jest poto aby ludzie wyszli z rooka na maina gdyz "tylko wybrancy mogom go dotknac" a ten wybraniec to gosciu kto wyszedl z rooka na maina....

a te raty za kratom(klucz istnieje)ja zaabilem te raty i nic sie niestalo ta plaga jest poprostu wszedzie i to niczego niedotyczy...(klucz mialem w rece i istnieje)

ghoul otoz ghoul jest poto aby gracze na rooku mieli scale armor life ring skull czy knife i poto aby go zabili hehe(dla expa i skilla)

mysle ze pomoglem wam jakby co moje gg 3987873 odpowiem na kazzde pytanie pozdro!!!
Mistrz swiata elery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 11:18   #40
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

No wlasnie Pan klocek ma racje...Pomyslcie jesli Dallheim był obronca rooka czy cos takiego i mial spike sworda jest mozliwe ze on zna rozwiazanie zagadki badz sam ja rozwiazal...
co do tego Bozo-
Cytuj:
Na tabliczce tego grobu widnieje napis "You see a sign.You read: Bozo Jester and escape artist".
Oznacza to (wedlug mojego słownika)"Bozo żartowniś(błazen królewski) i ucieczka artysty"
Hmmm... Jak z Harrego Pottera (tylko ze tam bylo Chory portier i przemadrzala cegla) I jesli ten Bozo jest na mainie to pomyslcie on musialbyc na rooku- a skoro pisze ze ucieczka=tunel z rooka na maina??
Trzeba szukac w tej grze wszystko jest mozliwe...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin 3