Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 10:26   #81
Sumex
Użytkownik Forum
 
Sumex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2007
Lokacja: Giżycko

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Galana
Domyślny

Tibia 7.6 roox?
__________________
Pozdrawiam
Sumex
Sumex jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-08-2007, 10:42   #82
Selentih
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2007

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Szukam :)
Domyślny

W sumie trzeba też popatrzeć z innej strony na to... Po tym updacie sporo postaci magicznych przeszło na knightów/palków... Więc co za tym idzie? Druid ma świetne zyski! Uhy, siochanie na huntach... Cała kasa przetracona na expie może mu się zwrócić jak i nawet zarobić...

Trzeba patrzeć na dwie strony medalu
Selentih jest offline  
stary 02-08-2007, 10:59   #83
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z Pokaż post
Powiem krótko.
Wsadźcie se w DUPE te cholerne tabelki z ERIGA, ok?
A co? Masz problem, żeby spojrzeć prawdzie w oczy?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z Pokaż post
A CipyWRESZCIE, po tylu latach zaczęli dostrzegać fakt, że postacie NIEMAGICZNE są 'niedocenione' (zwłaszcza bidny najcik) i coś z tym zrobili, kosztem sorców ale COŚ ZA COŚ!
Czyli, przyznajesz że zamiast wyrównania nastąpiła poprostu zamiana ról...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tom@$Z Pokaż post
// Post pisany pod wpływem emocji \\
Proponuję wziąć na serio pod uwagę opcję: "czas wreszcie dorosnąć i zacząć nad sobą panować".
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 02-08-2007, 11:28   #84
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

bosh wiekszosc spoleczenstwa przyzwyczaila sie do easy mode i tera przerzucaja sie na knight/pallow tio jest załosne ....
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 02-08-2007, 11:32   #85
Gravler
Użytkownik Forum
 
Gravler's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2007
Lokacja: Leszno

Posty: 73
Stan: Na Emeryturze
Gravler ma numer GG 533133
Domyślny

Moim zdaniem zbalansowanie przyda się każdemu- nie ważne czy kogoś polepszą pogorszą, wszystko i tak powinno dzięki temu się wyrównać. Prawdziwi gracze zostaną, bo grają dla gry, dla przyjemności, a nie dla "detnieńcia tego gópiego knaita". Ja jestem za
__________________
daruje sobie
to już nie wróci
Gravler jest offline  
stary 02-08-2007, 11:44   #86
Vadem
Użytkownik Forum
 
Vadem's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2006

Posty: 699
Stan: Zbanowany
Imię: Vademekium
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Menera
Poziom: 150
Poziom mag.: 74
Domyślny

AUHsauhsuHSUHsuhsuhsuh Ale śmieszny ten cipsoft.......
Gdyby wizeli pod uwagę "człowieka/osobe" która gra w tą ich zjebana grę to by wiedzieli co tzreba zrobic a nie pokazywali jakieś wykresy....
Wystarcz spojrzeć na erig.... Przed update Best exp byli tylko drudzidzi/sorce <od czasu do czasu jakiś najt" a teraz? <Same palki i najty.... magowie i "Lecznicze profesje dostraczające run bo na hydrach sie nie zwróci" są na jakims 150 miejscu ???

wiec odpowiedzcie CO JEST nIE TAK ?????????????????//////////
__________________
I'm waiting for you...
Vadem jest offline  
stary 02-08-2007, 11:55   #87
Damiaan
Użytkownik Forum
 
Damiaan's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2007
Lokacja: Warszawa Brd

Posty: 243
Stan: Niegrający
Imię: Caldi
Profesja: Elder Druid
Świat: Nerana
Poziom: 35
Send a message via Skype™ to Damiaan
Domyślny

o0 czy to ma znaczyc ze cip'y chcca jeszcze bardziej obnizyc moc magow ??
luzdie przed up date szybciej sie expilo knightem niz sorkiem do 100lvl a teraz knight wali hity ~250
na 30 lvl mogli polebszyc knightow ale nie oslaiac sorcow i druidow
-.- a niedosc ze 35% druidow i sorkow przrstali grac to terarz juz prawie nigdie nie bezie mozna spodkac druida,sorka .... Sork zawse musial nosic mf'y i treba bylo chodzic na silne potwory co wiadomo wiecej mf'ow a knight expil na slabszych potworach ktore miial na hita
TAKIE MOJE DANIE JEZEL MIAJA OBNIZYC MOC DRUIDA I SORKA JESZCZE BARDZIEJ TO NAPEWNO SKONCZE GRANIE W TIBIE .!! przed up date moim 30 ms mialem waste a moj kolega 30 knight gdzie nie poszedl tam mial kupe kasy nosil super eq a ja co zarobilem to manasy.....
__________________

....Nie pomoze Ci parasol,To Jest *u*** gradobicie..

Ostatnio edytowany przez Damiaan - 02-08-2007 o 11:59.
Damiaan jest offline  
stary 02-08-2007, 12:11   #88
Entariel
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Gralem juz wieloma postaciami.Gdy wrescie po kilku miesiacach gry,na poczatku wakacji zdecydowalem sie wybrac ta jedyna profesje.Znalem jej atuty i slabe strony.Wiedzialem ze zeby cos osiagnac bede musial poswiecic wiele wiecej czasu niz na palladyna lub ryczerza,ale bylem nato gotowy.Niechcialem isc droga miesni i walki ramie w ramie ale innej zupelnie potezniejszej sily woli i magi.
Wybralem Druida,chcialem byc przyjazym i lubiany,leczacym innych ale tez potrafiacym walczyc.Gdy juz stanolem u wyroczni niewachalem sie ani chwili,wybralem druida.Zamieszkalem w krainie elfow,niesamowitej i pieknej ktora dostarczala mi jeszcze wiecej energi zycia.Trenowalem stawalem sie coraz lepszy.Az nadszedl Cipsoft i jego siejacy zniszczenie update.Wlogowalem sie
zobaczylem 20 palladynow bijacych po 180 z royal spirow.Moj rod uderzal po okolo 35.Ruznicia byla ogromna ale myslalem ze trud sie oplaci,ze nadejda lepsze czasy gdy druidowi i magowi wrescie zostana wynagrodzone trudy treningu i stanie sie naprawde potezny....
...Cipsoft to zniszczyl....
Coraz czesciej nachodza mnie mysli zeby zrezygnowac z tej trudnej drogi i pujsc znacznie latwiejsza.
Ale ja lubie swoja profesje i zoststane przyniej Na dobre i zle.
Ale Cipsoft pozbawia przyjemnosci z gry coraz wiecej ludzi...
Sory za literuwki i bledy.
Magowie niepoddajcie sie!!
 
stary 02-08-2007, 12:21   #89
Adamsik
Użytkownik Forum
 
Adamsik's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 32

Posty: 743
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Tak sobie czytam te wasze wypociny i dochodze do wniosku ze wiekszasc wypowiadajacych sie osob nei ma nawet dostatecznie wysokiego lvla zeby te zmiany odczuc...
Adamsik jest offline  
stary 02-08-2007, 12:29   #90
BresW
Użytkownik Forum
 
BresW's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2007
Lokacja: Łodź

Posty: 290
Stan: Na Emeryturze
Świat: Fortera
Send a message via Skype™ to BresW
Domyślny

Knight lvl10 skile 50/50 Best hit 70
Paladin lvl10 skile 50/30 Best hit 100
Mag lub druid lvl10 Mlvl 20 Best hit 17

Do 25 lvla Paladin musi tylko wydać okołu 5k na speary i ten 25 lvl wbije w 20h grania z skilowaniem.

Knight nie musi na nic wydawać i zrobi ten lvl w okolo 25h z skilowaniem.

Mag Lub druid musi wydac na runy z 10k na mf z 10k zeby wbic ten lvl (jak cipsoft tfierdzi w najkrutszy czas ) ja myślę ze z zarobieniem na te runy i mf około 35h
i co mag jest taki super w expieniu?
tak mówię bo mam druida, paladyna i rycerza

a potem 100lvle pal rycerz mag
mag sd mf hmm 200k zrobi by na demonach z 1 mil w gdzieś 10h
pal mf (sam robi amunicje spiry)90k gdzies 2 mil w 15h
rycerz mf i uh wyda 100k 2 mil w 12 h

i tu jest sprawiedliwość?
__________________
Takiego wala jak Polska cala
BresW jest offline  
stary 02-08-2007, 12:34   #91
Cery
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 03 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 536
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Wyślij wiadomość przez ICQ do Cery Cery ma numer GG nie mam gg Adres Jabbera do Cery Send a message via Skype™ to Cery
Domyślny

Odwróciły się role, teraz zobaczcie jak było nam trudno knightem : ) mam nadzieje, że tak samo zostanie przez 3 lata tak jak my przez 3 lata byliśmy poprostu gówn**.
Cery jest offline  
stary 02-08-2007, 12:51   #92
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Połowa sorców którzy narzekają niemają nawet 50lv wiec praktycznie nieodczuli rożnicy, a co do waste cipsoft powinien coś z tym zrobic ponieważ postacie magiczne praktycznie wszedzie mają waste.

Btw. Kiedyś sorc był postacia dla kazdego dzieciaka łatwy, szybki exp i wogule, teraz zrobili to z palladyna noob profesje.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 13:20   #93
Sorcer_Pips
Użytkownik Forum
 
Sorcer_Pips's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007

Posty: 261
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 70
Skille: 87/71
Poziom mag.: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rameal Pokaż post
Jeśli Cipsoft polepszy jeszcze bardziej rycerz i paladynów, to przykro mi stwierdzić ale nikt nie będzie grał magiem. Nie trzeba nawet obserwować Erig.net żeby to stwierdzić .
Masz rację, bo sorca i druta trochę pogorszą a palka i kine polepszą o troszkę -]
__________________
(\(\
(>'.')
(~(")(")

17:23 Dziadek Do Orzehuw [8]: HO OTWORZE CII

23:50 Golderax [37]: kurwacka jak na zlosc 4 % do leveala i expiel man aposio ncave a fooda nei ma ;/

10:30 Aleethya [99]: popirtfolonr
10:30 Aleethya [99]: popierdolone*

21:09 Rodelar Fingun [40]: Rio de Janero jest w australi?

Blan Rien [36]: 12:05 Blan Rien [36]: omg
Olga of Guardia [8]: i buy omg offer
Blan Rien [36]: lol xD 12:05
Olga of Guardia [8]: no lol i buy omg
Sorcer_Pips jest offline  
stary 02-08-2007, 13:29   #94
ElderGigolo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Rycerz: O mój boże! Jestem dwa razy lepszy niż byłem! I hej, spójrz na tego maga -wskazuje palcem na maga-
Mag: O mój boże! Niewiarygodne! Jestem o połowę słabszy niż byłem! I na dodatek, spójrzcie na rycerzy -wskazuje palcem na najbliższego rycerza-
Głos z tyłu sali: Hmm, no cóż, ale magowie NADAL są ponad dwa razy silniejsi niż rycerze, czyż nie?

żal

WG Ciebie to:

x - moc knighta przed updatem

2x - moc sorca przed updatem

///////////////////////

po udacie

2x moc knighta

x - moc sorca


Chaotyczny temat, wg mnie nic i tak nie zmieni.
 
stary 02-08-2007, 13:29   #95
DDoS
Born in Hell
 
DDoS's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2004
Wiek: 38

Posty: 1,406
DDoS ma numer GG 2529081
Domyślny

Polecam przeczytać sobie temat o Letnim Update i planach na zimę (posty Craban'a):

http://forum.tibia.com/forum/?action...readid=1689110

Szczególnie zwracając uwagę na punkt odnośnie przyszłej balansacji.
http://forum.tibia.com/forum/?action...3#post14902123

W skrócie to co Craban napisał tam i z mojej rozmowy z nim:
  • zmiana stylu gry Druida, aby odróznić go od Sorcerer (na chwilę obecną jest to słabsza wersja z dodatkowymi czarami leczniczymi)
  • zmiana ekonomii w expieniu postaciami magicznymi (nie chciał zdradzić jak to będzie wyglądać), z domysłów: jako, że możliwe jest ze strony Cip wizja powrotu używania rune - tańsze koszty wytworzenia lub zmiana w czarach.
  • zwrot części sił zabranych w letnim update - nie potwierdzone, prywatna rozmowa z Crabanem
  • itp, itd czytać sobie posty Craban

Co do tego exp/h to postacie magiczne nadal mogą osiągnąć lepsze wyniki niż pozostałe jednakże, problem leży właśnie w ekonomi. Ja jednakże nie widzę w tym problemu (nie dlatego, że mam już dosyć gotówki by móc expić przez długi czas) gdyż mogę pójść wbić sporo doświadczenia tracąc na tym, następnie wybrać się na np. Hero, BK (mniejszy level w Tomb z summonami) i odrobić stratę z poprzedniego huntu.

@down
Barbariany lepiej zostaw bratu, a sam znajdź miejsce które będzie odpowiadać twojemu stylu expienia.
__________________


Ostatnio edytowany przez DDoS - 02-08-2007 o 13:40.
DDoS jest offline  
stary 02-08-2007, 13:30   #96
Krivex
Użytkownik Forum
 
Krivex's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 30
Domyślny

Nierozumiem czemu cipsoft pisze ze magowi sie expi lepiej od knighta czy pala ja sam mam sorca 45lvl expie z bratem palem 41lvl na barbarian camp ja wbijam przecientnie 12,5k expa na h i trace 1,5 bp mfuw zysk prawie zadan a on wbija 17,5k na h i traci tylko troszke royal spearuw i zadko mfy zysk ma extra i co tu muwic maguw udupili i tyle wcale lepiej niexpiom
__________________
niEbdE uzuWac p0lszkIch zNaklw niEgdy!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Krivex - 02-08-2007 o 13:32.
Krivex jest offline  
stary 02-08-2007, 13:41   #97
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MoQ Pokaż post
a niewzieli tego pod uwage ze jak knight wytreni 60 skilla np to jego hity z axa czy tam sworda sie znacznie zwiekszaja a sorc na 10 czy 90 mlvlu dalej po 50 z rózgi wali ?
jak ktos nie wyszedl sorcem poza etap uzywania wanda to faktycznie tyle z tego update zrozumial.

Cytuj:
Oglądałeś może ostatnio tabelki "Top Daily/Weekly/Monthly XP" na Erigu? Poczekaj jeszcze 1-2 miesiące i zobaczysz z jakich profesji będzie się składało "90% społeczeństwa Tibijskiego". Ciekawe, dlaczego? Przecież podobno profesje zostały wyrównane?
Czytac umiesz, dodawac pewnie tez ale logiki ci brakuje. Pomysl dlaczego zmienia sie struktura demograficzna a nie o ile sie zmienia, pomysl jakie byly wartosci wbitego expa za czasow sorcererow a jakie sa teraz gdy top#daily okupuja knighci - i dlaczego nie ma tam sorcererow ( stara spiewka - nie wbijaja rekordow dlatego ze nie sa w stanie czy dlatego ze nie probuja ? ).

Cytuj:
luzdie przed up date szybciej sie expilo knightem niz sorkiem do 100lvl
bullshit.

Cytuj:
JEZEL MIAJA OBNIZYC MOC DRUIDA I SORKA JESZCZE BARDZIEJ TO NAPEWNO SKONCZE GRANIE W TIBIE .!!
zapalimy ci wirtualna swieczke.

Cytuj:
Knight lvl10 skile 50/50 Best hit 70
Paladin lvl10 skile 50/30 Best hit 100
Mag lub druid lvl10 Mlvl 20 Best hit 17
Dodaj ze 20 leveli, odrobine skillow, porownaj srednie hity. Sorc na prowadzeniu. Nie umiesz liczyc nie afiszuj sie matematyka.

Cytuj:
Mag Lub druid musi wydac na runy z 10k na mf z 10k zeby wbic ten lvl (jak cipsoft tfierdzi w najkrutszy czas ) ja myślę ze z zarobieniem na te runy i mf około 35h
chodza pogloski ze mana odnawia sie rowniez podczas jedzenia, malo tego, jedzenie czasem mozna znalesc w martwych cialach stworkow.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 02-08-2007 o 13:52.
Vil jest offline  
stary 02-08-2007, 13:42   #98
Etoric
Użytkownik Forum
 
Etoric's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2005
Wiek: 33

Posty: 1,716
Poziom: 44
Etoric ma numer GG *3224**
Domyślny

Gdy pewnego pięknego razu wszedłem na erig.net i gdy ujrzałem, że w TOP expie 1 dnia są tylko 3 postacie magiczne(na około 120) to coś było nie halo;] Owszem na 6-8 stronie dwim coś tam napisał ..no i ma racje ale zapomniał doliczyć do tego mega straty której nie da się przeboleć. Ja moge 40 sorcem expić szybciej niż 100 knight uzywając sd'kow na demonach(czyt. 1bp sd-1dem)
__________________

23:28 Andrzej Epa [31]: schowaj te zeby
23:28 Andrzej Epa [31]: nie warcz na mnie

14:23 Thor Orio [124]: Dam itemy za zaufanie, do wygrania nawet bohy oraz rh i takie smietki magiczne , za slabe eq kasa
Etoric jest offline  
stary 02-08-2007, 13:42   #99
Sorcer_Pips
Użytkownik Forum
 
Sorcer_Pips's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007

Posty: 261
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 70
Skille: 87/71
Poziom mag.: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Krivex Pokaż post
Nierozumiem czemu cipsoft pisze ze magowi sie expi lepiej od knighta czy pala ja sam mam sorca 45lvl expie z bratem palem 41lvl na barbarian camp ja wbijam przecientnie 12,5k expa na h i trace 1,5 bp mfuw zysk prawie zadan a on wbija 17,5k na h i traci tylko troszke royal spearuw i zadko mfy zysk ma extra i co tu muwic maguw udupili i tyle wcale lepiej niexpiom
To sobie zmień miejsce na jakieś lepsze w którym można zarobić ;9

Btw. ta emotka> sux
__________________
(\(\
(>'.')
(~(")(")

17:23 Dziadek Do Orzehuw [8]: HO OTWORZE CII

23:50 Golderax [37]: kurwacka jak na zlosc 4 % do leveala i expiel man aposio ncave a fooda nei ma ;/

10:30 Aleethya [99]: popirtfolonr
10:30 Aleethya [99]: popierdolone*

21:09 Rodelar Fingun [40]: Rio de Janero jest w australi?

Blan Rien [36]: 12:05 Blan Rien [36]: omg
Olga of Guardia [8]: i buy omg offer
Blan Rien [36]: lol xD 12:05
Olga of Guardia [8]: no lol i buy omg
Sorcer_Pips jest offline  
stary 02-08-2007, 13:43   #100
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Profesje byłyby zbalansowane jeżeli sorc/druid miałby MFy po 20 gp.
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.


Powered by vBulletin 3