Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-07-2006, 09:13   #101
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

WSK, zapytaj sie jakiegokolwiek lekarza czy chodzil do technikum;]

Jak wspomnialem wczesniej: idziesz na poli - technikum, idziesz na uniwerek - lo. To, ze pojdziesz na poli nie jest rownoznaczne z tym, ze dostaniesz dobra prace (tak samo jest zreszta z uniwerkiem). Kto mysli inacze... no coz, niech dalej zyje w bledzie.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-07-2006, 10:20   #102
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Najlepiej chodzić do zawodówki, zostaniesz wicepremierem i dołączysz do Self-Defense...
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2006, 15:05   #103
Fiszbin
Zbanowany
 
Fiszbin's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Świebodzin
Wiek: 33

Posty: 645
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wsk
Technikum uczy takze męskości przede wszystkim

chce pomowic o tym co powiedzial pan nade mna
dlaczego wg Ciebie 'debil' idzie do technikum?? Spytaj sie jakiegos starszego mezczyzne(nie lekarza i prawnika) z Twojej rodziny(ktory studiowal cos technicznego) czy chodzil do ogolniaka. Zapytaj sie go. Ja mam ojca bardzo wyksztalconego technicznie, a w podstawowce przedmiotow scislych sie uczyc nie musial, bo je umial. On poszedl do technikum, i skonczyl WAT jako mgr. inz

I nie gadaj bzdur ze kto gorszy idzie do technikum. Ja sie srednio uczylem w gimnazjum zasranych biologiow, chemiow, geografiow itp. wiec powiedzialem sobie "Kur ! Co ja sie bede pieprzyl w ogolniaku z tymi shitami co mi w zyciu nic nie pomoga" Mialem 147 pktow, niech mi ktos powie ze to jest malo, a poszedlem do jednego z lepszych technikow.

Jakis teraz stereotyp sie zrobil u mlodziezy, ze ogolniak lepszy od techn.

Nauka nie polega na 'kuciu', ale na rozumieniu, a w LO mnie tego nie naucza z tej dziedziny, co ja chce. Amen

Czytaj dokładniej. Napisałem, że tak jest w moim mieście. Sam nie uważam że tak powinno być i zapewne w większych miastach, gdzie jest większy wybór szkół ponadgimnazjalnych tak nie jest. Ja wybrałem LO, ponieważ W MOIM MIESCIE jest tam duzo większy poziom ze względu na m.in. lepszych nauczycieli.

Ostatnio edytowany przez Fiszbin - 08-07-2006 o 15:09.
Fiszbin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:03   #104
Adner
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Wiek: 31

Posty: 207
Domyślny

Dzisiejsze wyniki matur mówią same za siebie.

Cytuj:
Najsłabiej na tegorocznej maturze wypadli abiturienci z liceów uzupełniających po zasadniczych szkołach zawodowych; egzaminy zdało tam tylko 33,9 proc. maturzystów. Najlepiej zaś wypadli abiturienci z liceów ogólnokształcących, egzamin dojrzałości zdało tam 89,6 proc. W technikach maturę zdało 65,8 proc. abiturientów, a w liceach profilowanych 62 proc.
Adner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-07-2006, 20:10   #105
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

a może te 20 % liczyło tylko na egzamin zawodowy i nie chcieli matury ? :|
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2006, 20:07   #106
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

a wiesz co mi mówią wyniki matury?że za rok i za dwa lata będzie prostsza bo będą chcieli więcej %
profilowane wypadły najgożej hehehe
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 10:15   #107
ahcarb
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 04 2005
Wiek: 36

Posty: 233
Profesja: Elite Knight
Świat: Xerena
ahcarb ma numer GG 1229087
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek
WSK, zapytaj sie jakiegokolwiek lekarza czy chodzil do technikum;]

Jak wspomnialem wczesniej: idziesz na poli - technikum, idziesz na uniwerek - lo. To, ze pojdziesz na poli nie jest rownoznaczne z tym, ze dostaniesz dobra prace (tak samo jest zreszta z uniwerkiem). Kto mysli inacze... no coz, niech dalej zyje w bledzie.
Jesteś w błędzie, technikum uczy cię zawodu i nie przygotowywuje do matury. Wystarczy zobaczyć ile %% nie zdało matur z techników...

Jeżeli dostaniesz sie na univ lub polibude to o prace jest tak samo, zalezy tylko od tego jaka szkołe skączysz?
__________________
""Hasta la victoria siempre"" >>> LiFe
ahcarb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 11:23   #108
Wsk
Użytkownik Forum
 
Wsk's Avatar
 
Data dołączenia: 07 03 2006

Posty: 36
Domyślny

@up
Wez pod uwage to, ze nie kazdy chce miec zdana mature z technikum... w LO to bez tego to ani rusz
__________________
Wsk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 11:58   #109
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Z tego co mój szwagier mówił to poszedł do Technikum w kierunku kelnerstwa. Jak każdy wie w Technikum są 2 miesiące praktyki, gdzie "testuje" swoje umiejętności w jakiejś pracy. Gdzieś wyjechał na te praktyki nie pamietam gdzie...nie ważne. Ale bynajmniej nieźle zarobił. Moim zdaniem po zakończeniu Technikum nie zawsze można zdobyć taką prace, na jaką zdawałeś, bo możesz także wyjechać za granice i tam znaleźć byle jaką prace, byle żeby była dobrze wynagradzana. Do tego w Technikum uczysz się nie wszystkich przedmiotów, jakich uczą w Liceum.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 12:17   #110
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

@hakouh
to w zawodówce się zarabia na praktyce nie w technikum. w technikum masz w drugiej i trzeciej klasie po miesiącu praktyki. a teraz powiedz mi jakich przedmiotów uczą w liceum a w technikum nie, chyba że chciałeś napisać to odwrotnie.
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 12:23   #111
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

@morwi
W zależności jaki kierunek wybierzesz.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 12:27   #112
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

1. nie słyszałem żęby który kolwiek kierunek technikum zarabiał na praktyce
2. technik analityk i powiedz mi których przedmiotów nie ucząmnie a uczą w liceum ? albo podaj inny przykład...
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 12:47   #113
DDoS
Born in Hell
 
DDoS's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2004
Wiek: 38

Posty: 1,406
DDoS ma numer GG 2529081
Domyślny

Ja skończyłem Liceum Ogólnokształcącoce o profilu informatycznym (a infy miałem mniej niż zwykłe technikum lol).

Różnica między mną a kumplem, który ukończył Technikum Ekonomiczne jest taka, że on po ukończeniu swojej szkoły miał już tytuł i mógł bez pójścia na studia do pracy. Ale w momencie pójścia na studia nie było różnicy jaką szkołę ukończyłeś.
__________________

DDoS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 13:26   #114
~~AnpeR~~
Użytkownik Forum
 
~~AnpeR~~'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 34

Posty: 239
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Askara
Poziom: 96
Skille: 82/77
Poziom mag.: 7
Domyślny

Technikum-jest dobre dla osob ktore konkretnie juz wiedza co chca robic,bo jesli np. w 3 klasie stwierdzisz,ze cie to nie kreci to nastepny rok masz w dupe (robienie dyplomu).Hmm no i troszke slabsze przygotowanie do matury... ale to w wiekszosci zalezy od was.Czy bedziecie sie uczyc i przygotowywac,czy olejecie to i bedzie pg-owac w tibi

Liceum-kiedys wiekszosc osob twierdzila,ze liceum "ogolnoksztalcace" jest jak drugie gimnazjum.Tu sie nie zgodze.Jest juz ukierunkowanie w przedmiotach ktore sie lubi tzw. oddzialy .A jesli chodzi o dyplom to po LO rownie dobrze mozna zrobic licencjat.

@Topic troche spozniony

Osobiscie we wrzesniu zaczne chodzic do 1 klasy LO o nachyleniu mat-fiz-inf i jestem zadowolony ;p
__________________
Once a friend, always a friend.
~~AnpeR~~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 14:08   #115
Dr.Dondi
Użytkownik forum
 
Dr.Dondi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Pergamin Moja opinia

Cieszę się , że ktoś założył tak bardzo ciekawy temat !!

@setno sprawy

Technikum kiedyś było czymś , ale teraz skończysz technikum – jedziesz do pracy za granice a maturę bardzo ciężko zdać (nie wiem nie jestem w technikum , ale moje województwo było jedne z lepszych na maturze) , ale i tak jest mała (bardzo mała) szansa , żę zdasz maturę po technikum.

LO- 3 lata potem czekasz do matury ( matura jak się nie uda to jeszcze raz można )(ale czy to będzie ta sama wiedza po roku i nie zapomnisz). Z dyplomami łatwiej znaleźć prace za granico i w Polsce. Jak myślicie kogo weźmie pracodawca kogoś po maturze cz po technikum.

Zawodówka – oczywiście nie jest to totalna załamka bo da się wyjść na ludzi.

Kilka pytań (jeszcze mi daleko do wyboru ale mam pytania)

1.Ile razy można zdawać maturę ??(np.1 raz nie zdałem to mogę 1030 razy )
2. Czy po zawodówce można podejść do matury ??
3.Czy ma jakieś znaczenie to czy idziesz na maturę po technikum czy po liceum ?? (o prócz tego ,że rok różnicy i ludzie inaczej patrzą )

@Podsumowując

Nikt po gimnazjum nie zginie
A wybór należy tylko do was ??

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez morwi
@Dr.Dondi

bullshit ! małą szanse że zdasz mature po technikum rotfl !
po technikum teżmożesz pisaćmature powtórnie tak samo jak przy liceum

@Stożek

pokaż mi w jakim zawodzie możesz pracować zarówno po zawodówce jak i po LO. przecież po LO masz szczerze mówiąc gówno, papierek nei da ci pracy no chyba że za jakiegoś sprzątacza or smth natomiast po zawodówce masz konkretny zawód
^^^^^
TO wykazała ostatnia matura (mniej osób z technikum i LO profilowanych zdało mature). W TV o tym ciągle nawijali i w gazetach.

PO LO raczej nikt nie idzie od razu do pracy tylko zdaje maturę (i najczęściej mu to się udaje). Potem studia (i prace się na pewno znajdzie). Po zawodówce możesz znaleźć prace a gostek po LO nie . (bo masz wyuczony zawód w zawodówce)

Raczej mi nie chodzi o to ,że w technikum nie można kilka razy pisać tylko o to ,że to nie ta sama wiedza.

Ostatnio edytowany przez Dr.Dondi - 14-07-2006 o 10:04.
Dr.Dondi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 14:25   #116
~~AnpeR~~
Użytkownik Forum
 
~~AnpeR~~'s Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 34

Posty: 239
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Askara
Poziom: 96
Skille: 82/77
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Dondi
Cieszę się , że ktoś założył tak bardzo ciekawy temat !!

@setno sprawy

Technikum kiedyś było czymś , ale teraz skończysz technikum – jedziesz do pracy za granice a maturę bardzo ciężko zdać (nie wiem nie jestem w technikum , ale moje województwo było jedne z lepszych na maturze) , ale i tak jest mała (bardzo mała) szansa , żę zdasz maturę po technikum.

LO- 3 lata potem czekasz do matury ( matura jak się nie uda to jeszcze raz można )(ale czy to będzie ta sama wiedza po roku i nie zapomnisz). Z dyplomami łatwiej znaleźć prace za granico i w Polsce. Jak myślicie kogo weźmie pracodawca kogoś po maturze cz po technikum.

Zawodówka – oczywiście nie jest to totalna załamka bo da się wyjść na ludzi.

Kilka pytań (jeszcze mi daleko do wyboru ale mam pytania)

1.Ile razy można zdawać maturę ??(np.1 raz nie zdałem to mogę 1030 razy )
2. Czy po zawodówce można podejść do matury ??
3.Czy ma jakieś znaczenie to czy idziesz na maturę po technikum czy po liceum ?? (o prócz tego ,że rok różnicy i ludzie inaczej patrzą )

@Podsumowując

Nikt po gimnazjum nie zginie
A wybór należy tylko do was ??

1.Chyba mozna tylko 2 razy
2.Nie mozna.Ale mozna isc do technikum albo liceum zaocznego i wtedy zdac mature (bardzo ciezko i klika lat w plecy)
3.Matura jest w 3 klasie LO i w 3 klasie technikum i nie rozni sie niczym
__________________
Once a friend, always a friend.
~~AnpeR~~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 21:01   #117
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Mialem zamiar isc do zawodowki-tylko 2 lata "nauki"(wiekszosc tego co sie uczy w zawodowce juz wiem), najlatwiej o prace a nawet jakbym mial problem to moge przejac firme po ojcu. Ogolnie mowiac nie nawidze nauki, jak mam cos czytac to nie encyklopedie czy slownik tylko dobra ksiazke fantasy albo ktyminal. Od kilku lat pracujem w wakacje fizycznie-lubie to robic, nie szkodzi ze przychodze zmeczony do domu.

Jednak gdy powiedzialem kolegom o moich zamiarach zaczelo sie... "nie idz!" "zmarnjesz sobie zycie!", na poczatku to olewalem-"co oni wiedza?"-myslalem. Nawet nauczyciele starali sie mnie przekonac. Rodzice mowili zebym lepiej skonczyl liceum-argumentowali to tym, ze zawsze mozna pracowac tam gdzie po zawodowce tylko , ze ma sie ten "papierek".

Wkoncu postanowilem-jak liceum to najlepsze-jak nie to nie.
Wpisalem sobie na necie jako szkle pierwszego wyboru najbardziej renomowane liceum w miescie, do ktorego najtrudniej sie dostac. Na drugim miejscu dalem zawodowke.
Dostalem sie do owego liceum(klasa biol-chem) osiagnolem 137pkt z egzaminu i dodatkowe za zawody sportowe i swiadectwo z wyroznieniem. Zobaczymy jak to bendzie-nie mam zamiaru siedziec po nocach i popoludniamiu w domu z podrecznikiem przed oczyma.

Dlaczego nie technikum? Jedyne co lubie z przedmitow typowo "kujonskich" to biologia, geografia, mniej chemia.


@praktyki-starszy brat wlasnie skonczyl 1-sza klase technikum budowlanego, odbywal praktyki w skladzie materialow budowlanych(raz w tygodniu po kilka h). Ile zarobil? odp.misiek pluszowy...i czekolada z orzechami. Moze gdzie indziej jest lepiej, nie wiem ale inne osoby z jego klasy nie dostaly nic, albo gora 50zl.
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 21:12   #118
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

@Dr.Dondi

bullshit ! małą szanse że zdasz mature po technikum rotfl !
po technikum teżmożesz pisaćmature powtórnie tak samo jak przy liceum

@~~AnpeR~~

bullshit ! matura w technikum jest na koneic czyli... tak ! czyli w czwartej klasie razem z egzaminem zawodowym

@Stożek

pokaż mi w jakim zawodzie możesz pracować zarówno po zawodówce jak i po LO. przecież po LO masz szczerze mówiąc gówno, papierek nei da ci pracy no chyba że za jakiegoś sprzątacza or smth natomiast po zawodówce masz konkretny zawód
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 21:24   #119
Dragu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 03 2005
Lokacja: Gdzie mieszkasz?

Posty: 168
Świat: Świat na którym
Poziom: Poz
Skille: Skille
Poziom mag.: Po
Domyślny

ja ide do lp
__________________
2003 - 2006
Dragu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-07-2006, 22:04   #120
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

@morwi Wlasnie dlatego chcialem isc do zawodowki... nie wiem czy pujde na studia a jakas prace trzeba miec. Jednak moja sytuacja pozwolila mi jednak to jebane LO wybrac, bo moge pracowac u mojego ojca (Kamieniarstwo).
__________________
Po co mamy znecac sie okrutnie nad modkami? Sami sie wykoncza...
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.


Powered by vBulletin 3