Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-02-2006, 13:24   #1
Ignatius Fireblade
Użytkownik Forum
 
Ignatius Fireblade's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2005
Lokacja: Nowhere
Wiek: 37

Posty: 562
Stan: Na emeryturze
Domyślny Podział na szkoły

Zastanawialiście się kiedyś jakby wygladała Tibia, gdyby rozbić magię na szkoły? Wtedy nie mielibyśmy jednego maga, czy druida, ale np. Mag Ognia, Nekromanta, Mag Wody, Mag Lodu, Mag Powietrza (zamiast sorcerer'a), oraz Druid Natruy, Jasny Druid, itd... Nie byłoby to ciekawe?

Oczywiscie rozumie, że takie rozwiązanie pociągałoby za sobą mnóstwo pracy (nowe zaklęcia, nowe gildie, nowe outfity, nowy styl gry), ale miło się pozastanawiać, prawda? Zapraszam zatem do burzy mózgów. Wpiszcie tutaj szkoły magii, oraz wymyślcie parę zaklęć, wraz z ich krótką charakterystyką.
Pozwole sobie zacząć... (nie liczcie magii podstawowej, znaczy zaklęć z poziomu 8-10)

SZKOŁA OGNIA
-Burn (działa jak FF przyklejone do stóp przeciwnika)
-Flame Strike
-Fireball
-Fire Field
-Fire Wave
-Firewall
-Great Fireball
-Firebomb
-Soulfire
-Explosion
-Flame (dodaje do broni obrażenia od ognia)
-Fire Arrow (pocisk podobny do strzał palladyna, ale zaklęty w runę)
-Ultimate Explosion
-Armageddon (działa jak UE, z tym, że jest skierowane przeciw konkretnej osobie)

To nie są wszystkie czary. Jeżeli chcecie możecie dopisywać coś do już gotowych list. Później zedytuję tego posta i nowe zaklęcia opiszę jak te już istniejace. Zapraszam do pisania waszych pomysłów!
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory.
Goya
Ignatius Fireblade jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-02-2006, 13:34   #2
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
-Burn (działa jak FF przyklejone do stóp przeciwnika)
noto to chyba sie nazywa soulfire
pozatym co by sie stalo z dotychczasowymi postaciami?, do piachu by poszly?
__________________
Najlepsze strony o WseiSeoNinja w internecie -> WSEISEONINJA oraz WSEISEONINJA

Ostatnio edytowany przez emilok - 22-02-2006 o 13:35.
emilok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 13:41   #3
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Explosion i Ultimate Exlosion nie zadają obrażeń od ognia.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 22-02-2006 o 13:55.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 13:54   #4
Tomciu
Użytkownik Forum
 
Tomciu's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2004
Lokacja: Częstochowa

Posty: 399
Imię: ^^
Profesja: Paladin
Gildia: Ylyta
Poziom: 133
Skille: 0/0
Poziom mag.: Bu
Tomciu ma numer GG 4357271
Domyślny

uhm tylo all najlepsze so w ogniu -.^
pomysl ciekawy ja moge(postaram sie) pomyslec nad magią wody
Tomciu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 14:28   #5
Don Toro
Użytkownik Forum
 
Don Toro's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005

Posty: 268
Imię: Don Dagoth
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jolly Rogers
Świat: Luminera
Poziom: 111
Skille: Najs
Poziom mag.: 8
Domyślny

Pomysł może i ciekawy ale wprowadzenie tych wszystkich klas magii (mag ognia, wody. lodu itd.) wprowadziło by pewną dysproporcje w postaciach magicznych i nie magicznych. Wtedy wypadało by zrobić klasy np. knighta. Podział by był np. na walczącego danym rodzajem oręża lub używający różnych pancerzy.
Don Toro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 14:35   #6
Cashigus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2005
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 32

Posty: 53
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Cashigus ma numer GG 7171566
Domyślny

Gdyby tak zrobiono to cały czar Tibii po prostu by prysnął. Stałabyby się podobna do strategii typu Heroes. Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest.
Cashigus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 18:38   #7
Ignatius Fireblade
Użytkownik Forum
 
Ignatius Fireblade's Avatar
 
Data dołączenia: 17 05 2005
Lokacja: Nowhere
Wiek: 37

Posty: 562
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Hmmm... Może i tak, ale mi chodzi również o wymyslenie nowych zaklęć, nie tylko dzielenie tych już gotowych...

@emilok
Błąd z mojej strony. Chodziło mi o jednorazowy, chwilowy wybuch ognia pod stopami. (ale nie utrzymujący się jak FF)

@Duch Niespokojny
Wiem, ale przypisałem je tutaj, jeśli uważasz, że to błąd, to dopisz je gdzie indziej i tyle.

@Don Toro
A czemu by nie? Może i magia Tibii spoczywa w prostocie, ale co by się stało, gdyby poeksperymentować, choćby i w wyobraźni..? Jeżeli każda klasa miałaby swoje własne drzewko rozwoju gra stałaby się bardziej zróżnicowana. Moim zdaniem ciekawsza.

Jak by to podziałało na istniejące już postacie? Nic trudnego... Przy loginie wyskoczyłoby pare okienek, za pomocą których mogliby nadgonić cały proces ewolucji postaci. Czekam na dalsze sugestie.
__________________
Gdy rozum śpi, budzą się upiory.
Goya
Ignatius Fireblade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 20:36   #8
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Udziwnieniom w Tibii mówie stanowcze NIE. Każda nowinka, wprowadza więcej chaosu i zniesmaczenia niż polepszenia grywalności. Nie było souli - było dobrze, może i ludzie robili UH na 10 UHmakerów, ale przynajmniej można było kupić BP UH za 2.5k, teraz kupić w ogóle jest trudno, chyba że w sklepie za... 3.5k, no ale co tam 1k w tą czy w tamtą -.-. Nie było skulli - jakoś się żyło, co prawda ludzie robili rzeźnie low lvli, ale to przynajmniej dawało poczucie siły idącej z lvlem, bo teraz np na 30 lvlu strach kogoś zabić, żeby Cię skullhunterzy nie skosili. Takich przykładów mogłoby się troche wymienić, ale nie w tym rzecz żeby robić wykład. Zasada jest taka - im Tibia prostsza tym fajniejsza. Oczywiście, to moje skromne zdanie.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 20:52   #9
Mar Cin
Użytkownik Forum
 
Mar Cin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Kazordoon
Wiek: 31

Posty: 316
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zirgin
Profesja: Sorcerer
Świat: Balera
Poziom: 20
Skille: 19/21
Poziom mag.: 21
Domyślny

@up
Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami Tibia i tak już jest dostatecznie udziwniona*, po co jeszcze coś dorabiać? Żeby dorobić do Tibii szkoły magii trzeba zrobić z 3 razy tyle czarów, bo nie dość, że są tylko 4 rodzaje magii, (puki co jest tylko magia ognia, energii, trucizny i "fizyczna") to z każdego rodzaju jest ich imho zbyt mało by to jeszcze dzielić.

* Chodzi mi tu o:
- Soul Pointsy (jeszcze miało to jakiś sens gdy magowie i druidzi musieli expić z bronią - teraz to niby kto normalny będzie oszczędzał manę na runy kiedy się z różdżką chodzi? I przez to high-levelom strasznie brakuje run, wiem co mówię bo ostatnio pewien 33lvl dał mi plate legsy za głupie 4 plecaki energy-fieldów)
- Konieczność dawania bloodhitów by trenować (w średniowieczu ryceże trenowali walkę raniąc się do krwi. Taaak, oczywiście. A świstak siedzi... Skoro cipy robią grę coraz realistyczniejszą (łamiące się speary, robaki do łowienia ryb) to po cholerę takie głupie udziwnienie?)
- itp.
__________________

Jajco mi się zjarało


To se dzisiaj nie pogram...
Mar Cin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 21:10   #10
Zeezowaty czzlek
Użytkownik Forum
 
Zeezowaty czzlek's Avatar
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Lokacja: tee.. chyba w tym.. no.. śmietniku

Posty: 73
Stan: Aktywny gracz
Imię: Sir Slime
Profesja: Royal Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 40
Skille: 71/63
Poziom mag.: 15
Zeezowaty czzlek ma numer GG 3294775
Domyślny

Masz świetny pomysł... Szkoda że ten pomysł nie wyjdzie poza to forum do cipsoftu. Ja moge pomoc jesli chodzi o klase knighta. Nazwa berseker Specjalizacja w broniach 2 recznych i jeszcze jedno, w tym miejscu gdzie jest pasek zycia i many powinni dodac 3 ktory symbolizuje bieg/szybkosc kazda profesja dostaje okreslona tego liczbe a berseker najwiecej potem pall itd.
__________________
http://www.iq-test.pl/?d=10781
Sprawdź swoją inteligencję i porównaj ją ze średnią całej Europy!
Zeezowaty czzlek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 21:40   #11
Gensioorek
Użytkownik Forum
 
Gensioorek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2005
Lokacja: Wolsztyn
Wiek: 32

Posty: 40
Stan: Aktywny gracz
Imię: Pitakon
Profesja: Druid
Gildia: Sayans
Świat: Trimera
Poziom: 33
Skille: 21/26
Poziom mag.: 43
Gensioorek ma numer GG 1147759
Domyślny

Hmm... Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł, tak jak napisałeś po loginie wyskoczyłoby parę okieniek i w ten sposób zatwierdzilibyśmy to jaką magią czy typem broni byśmy się posługiwali. Po chwili namysłu wymyśliłem wszystkie klasy postaci, które by tworzyły profil naszej postaci.

1.Sorcerer (Mag)
~Fire Sorcerer: -Fire Field
-Fire Bomb
-Soulfire
-Firewall
-Fireball
-Flame Strike
-Fire Wave
-Explosion
-Ultimate Explosion

~Ice Sorcerer: -Ice Strike
-Winterbeam
-Ice Razorwire
-Ice Field
-Winter Wave

~Water Sorcerer-ta specjalizacja byłaby trochę głupia, bo mielibyśmy Aquapark zamiast Tibii

~Energy Sorcerer: -Energy Strike
-Energy Beam
-Great Energy Beam
-Energy Wave
-Thunder Storm (taki "deszczyk" Energy Fieldów)

~Venom Sorcerer: -Poison Strike
-Venom Snip
-Poison Wall
-Epidemic
-Plague Rain


2. Druid (Druid)


---> musiałem wyłaczyć kompa później poedytuję tego posta
__________________
_____________
Tibia jest świetna i okropna jednocześnie, ale i tak trudno z nią skończyć... Pozdro dla Karmazyna Juniora, który mnie huntuje z powodu najlepszych hitów z sd na mnie...
Gensioorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2006, 22:24   #12
Exolius
Zbanowany
 
Exolius's Avatar
 
Data dołączenia: 02 10 2005
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 30

Posty: 233
Świat: World
Domyślny

A ja mogę coś dla knighta wymyślić
Z knighta magik nie jest najlepszy wiec mozna by bylo zrobic knighta dobrze poslugującego się bronią i knighta który walczy magią
Magic Knight:
Sword/Axe/Club (do wyboru do koloru ;p) Strike
przy użyciu danej broni zadajemy przez pewien czas takie obrażenia 4*poziom skilla (np 4*60=240)

Enhant Weapon
Nasza broń zadaje 2x wieksze dmg niż zwykle. Działa przez minutę.

Slash'n'smash
Nasze skille rosną na pewien czas, wieksze skille=drastycznie wiekszy dmg

5 combo attack
W ciągu jednej tury atakujemy 5 razy. W połączeniu ze slash'n'smashem i enhantem jest zabójcze

Narazie niechce mi sie wymyslac wiecej
Jak ktoś tam niżej napisał: Mógłby być Berserker który miałby ulepszoną wersję strong haste

A pallkom dać jakieś ulepszenia typu energy arrow, blood arrow i różne rodzaje łuków np. long bow, hunter bow, iron bow...
Exolius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2006, 10:25   #13
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

Ehh nie wiem po co ten temat :/ no ale pomażyć można zawsze moim zdaniem to tu przydałoby się (ach moje ukochane BG) wyobraźcie sobie że druid może się zmieniać w różne monstra a zamiana ta to nie tylko wygląd ale także umiejętności (oczywiście nie chodzi mi tu o demony i td ale chociażby w te stwory które można summonować + mały gratis) Knight wraz z lvlem dostawałby dodatkowe możliwości ataku np: przez następnę 15 sekund jego skile wzrosną o +20 lub będzie zawsze trafiał przez następne 15 sekund. Magów można dzielić na szkoły ale zamiast dzielić i tworzyć nowe czary poprostu czary ze szkoły jaką wybierze niech będą tańsze (mniej many zabierały) i tak mag runiczny (runy tworzył by za 50-25% mniej many) mag spontan (czary spontaniczne 50-25% mniej many +mały bonus do obrażeń) pallek oczywiście też dodatkowe czary np: strzała ognia pallek rzuca czar i następne 10 strzał ,boltów będą zadawały dodatkowe obrażenia od ognia, podobnie z trucizną i energią No i to by było na tyle chociaż z całą pewnością magia Tibi tkwi poniekąt w jej prostocie no ale BGII + Tron of bhaala wywarł ogromny wpływ na moje podejście do gier RPG więc to takie "luźne" spostrzeżenia oczywiście jest tego o wiele więcej ale nie chcę przynudzać
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2006, 16:33   #14
Oskar111
Użytkownik Forum
 
Oskar111's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Kielce
Wiek: 33

Posty: 400
Stan: Na Emeryturze
Imię: T!
Domyślny

przy takich zmianach gra bedzie podobniejsza do innej ;] a grafika przeciez nie bedzie jakos super unowoczesniona nie?
taki przecietny gracz moze sobie wtedy powiedziec " pi******* nie gram w tibie. wyglada jak diablo lineage czy inna gierka tylko ze ma gorsza grafike."
__________________
Oskar111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2006, 21:08   #15
Ruppert
Użytkownik Forum
 
Ruppert's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2005
Lokacja: Widzew
Wiek: 33

Posty: 71
Stan: Aktywny gracz
Imię: <tu nazwa>
Profesja: Paladin
Gildia: <tu nazwa>
Świat: Refugia
Poziom: 44
Skille: 74/50
Poziom mag.: 14
Domyślny

Ja uważam ze szkoły magi to pszesada ale przydało by się w tibi coś co by pozwolił zrużnicować najta na 20 lv od drugiego najta na 20 lv. Teraz jak spotykasz najta na 20 lv to wiesz ze ma fire sworda i plate armor i że ma exure exane pox i utevo lux, ew. kilka uhów. wiesz ze na tym lv pewnie ma takie skile a nie inne. oczywiście zdażają się wyjątki ale to że każdy jest bardzo podobny do innego niestety nie jest jakieś zachwycające. Tak jak to było w diablo ktos mugł miec zwykłe buty a itak jedne roznily sie od drugich ciezko bylo zeby ktos na tym samym lv nosil to samo. uwarzam ze to jest wada tibi.
Ruppert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2006, 21:11   #16
Mikelp
Zbanowany
 
Mikelp's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2005
Lokacja: Szczecin

Posty: 237
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Exolius
łuków np. long bow, hunter bow, iron bow...
Nie nagrałeś się za dużo w Conquer Online? Tibia to Tibia a nie inne denne gierki.
Mikelp jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2006, 21:17   #17
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@Mar Cin
Brak bloodhitów to by było przegięcie. Za łatwo by było. Lurujesz 2 bugi i zostawiasz macro na noc, a shielding leci.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2006, 09:39   #18
hide
Użytkownik Forum
 
hide's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Wiek: 36

Posty: 878
Imię: Hidetaka
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 130
Poziom mag.: 74
Domyślny

ripper
Przecież wyraźnie powiedział, że chciałby używać makr i MC a CipSoft mu przeszkodził >.<

Cytuj:
Nie było souli - było dobrze, może i ludzie robili UH na 10 UHmakerów
@
On nie ma nic przeciwko oszukiwaniu i zapychaniu servera przez 11 lvl druidów blokujących możliwość zalogowania się FACCów...
hide jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2006, 11:52   #19
Mar Cin
Użytkownik Forum
 
Mar Cin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Kazordoon
Wiek: 31

Posty: 316
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zirgin
Profesja: Sorcerer
Świat: Balera
Poziom: 20
Skille: 19/21
Poziom mag.: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper
@Mar Cin
Brak bloodhitów to by było przegięcie. Za łatwo by było. Lurujesz 2 bugi i zostawiasz macro na noc, a shielding leci.
Może rzeczywiście byłoby za łatwo, nie wiem bo knightem nie grałem chodzi mi tylko o to, że to jest zupełnie bez sensu ale jeśli bez tego było by aż tak łatwo to ok.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hide
Przecież wyraźnie powiedział, że chciałby używać makr i MC a CipSoft mu przeszkodził >.<
Niby gdzie? To, że nie podobają mi się soule (ja niby teraz robić runki? podczas expienia się nie da (różdżki) a kiedy indziej też sie nie da (soule)) to zaraz znaczy że makr używam? Chyba cie coś wali -.- (poczytaj moje posty w temacie "zwalczajmy tibia black ice" - tam przedstawiłem swój stosunek do makr i botów, tu już mi się nie chcę tego po raz kolejny pisać)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hide
On nie ma nic przeciwko oszukiwaniu i zapychaniu servera przez 11 lvl druidów blokujących możliwość zalogowania się FACCów...
Następnym razem podawaj, kogo cytujesz, bo tego akurat nie napisałem ja tylko właśnie Ripper. Chyba że ty jak do kogoś mówisz to zwracasz się do niego per "on"...
__________________

Jajco mi się zjarało


To se dzisiaj nie pogram...

Ostatnio edytowany przez Mar Cin - 24-02-2006 o 12:14.
Mar Cin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2006, 12:29   #20
Adais
Użytkownik forum
 
Adais's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006

Posty: 7
Domyślny

carmagedon ( totalna rozwałka lepsze o 100 razy od sd )
summon creature ( wiecej potworów np orschabaal)
ale mogliby byc jeszce mag prądu czy wave ( chodzi mi o runy z tego rodzaju)
mag ognia (flame)
i inni najrózniejsi
Adais jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.


Powered by vBulletin 3