Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-07-2004, 17:11   #1
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny Prawo Secury

Witam.
Postanowilem tutaj umiescic prawo, ktore obowiazuje Secure, wielu polskich graczy, ktorzy tam graja, chcieliby je przestrzegac ale nie potrafia je przeczytac. Prawo napisane zostalo przez Sairyiah.



Prawo Spoleczne jest zbiorem zasad, ktore sa stworzone przez Securanska spolecznosc i ktore nie pokrywaja sie w calosci z oficjalnym prawem tibii. Tak samo jak sie zmienia nasza spolecznosc, zasady takze musza co jakis czas sie zmieniac. Dlatego "Prawo" (The Law)stworzone przez Dondreusa zostalo teraz powtornie napisane i ulepszone.
Zebralam sprawy, ktore denerwowaly i powodowaly narzekania u ludzi; narzekania zwiazane z tematem czarnej listy (blacklist).
Wiec te zasady nie sa poprostu wymyslem jednej osoby, ale spolecznosci Secury. Oto lista rzeczy, ktorych spolecznosc Secury chcialaby aby wszyscy przestrzegali i ktorych zlamanie bedzie rownalo sie z umieszczeniem na czarnej liscie oraz wykluczeniem z spolecznosci Secury.


looting - zabieranie rzeczy, z marwych stowrow, ktore zabil ktos inny lub z cial graczy)

experience thiefing (kradziez doswiadczenia) - atakowanie/zabijanie stworow, ktore atakuja inengo gracza albo zmuszenie ich do zmienienia obiektu ataku

stealing (kradziez) - zabieranie rzeczy, ktore w oczywisty sposob naleza do kogos (w oczywisty, w tym przypadku ma znaczyc, ze wiemy, ze to do tej osoby nalezy)

scamming (oszukiwac/obrazac) w tym przypadku na trade

spawn- or NPC blocking (blokowanie spawnu lub NPC) - powstrzymywanie/blokowanie spawnu potworow, mowienie glupot do NPC w celu nie dopuszczenia innych do rozmowy z tymze NPC

spawnthiefing (odbieranie spawnu) - wpychanie sie na spawn potwora, kiedy nie jest Twoja tura, zeby tam polowac

blokowanie/uwiezianie - poruszanie (albo i nie) sie w ten sposob, aby nie dopuscic innych graczy do opuszczenia jakiegos miejsca lub do dotarcia do tego miejsca.

pking/luring (PKowanie/lurowanie)- odciaganie potwora od jego macierzystego spawnu w celu zabicia innych graczy

disrespect of common courtesy (nieuszanowanie pospolitych ukladow) - omijanie kolejek jesli, sa one zorganizowane, wrzucanie smieci do cudzych mieszkan, "robienie zadymy" na spotakaniach/wydarzeniach itd, itp.

false reporting to the blacklist (falszywe oskarzenia zglaszane na czarnej liscie)




Orginal prawa: http://forum.tibia.com/forum/index.php?subtopic=thread&threadid=352072
Czarna lista Secury: http://forum.tibia.com/forum/index.php?subtopic=thread&threadid=355457
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-07-2004, 17:12   #2
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Czarna lista Secury nie powinna byc wykorzystywana do raporotwania odnosnie:

- spamming (spamu)
- obrazania/przeklinania/robienia rasistowskich uwag itp
- hackowania
- uzywania nielegalnych programow


Wszystkie te spawy wymagaja zabanowania konta, prosze zwracac sie z nimi do GMow albo counsellorow przez uzywanie funkcji reportowania w grze.





Zaistnialy pewne niejasnosci odnosnie kradziezy spawnow. Oczywiscie nie mozna sie spodziewac od innych, ze opuszcza jaskinie z krasnoludami, czy tez z rotwormami itp dlatego, ze jest sie w srodku/bylo sie tam pierwszym. Ale czesc spawnow z potworami zostaly wytypowane do bycia tymi, z ktorych trzeba rezygnowac, jesli sa zajete przez innych lub dogadywac z tymi, ktorzy tam byli przed nami. Oto lista tych spawnow:

- wszystkie spawny demonow,

- wszystkie spawny warlockow,

- wszystkie spawny behemothow,

- wszystkie spawny dragon lordow,

- wszystkie spawny hero,

- wszystkie spawny black knightow,

- wszystkie spawny necromancerow,

- wszystkie spawny giant spiderow
(oprocz dwoch duzych spawow na PoH),

- wszystkie spawny smokow z 1-3 smokow,

- wszystkie spawny wampirow z 1-4 wampirami.

- w przypadku innych spawnow:
prosze o powolanie sie na swoj zmysl dyplomatyczny ;-) i znalezienie jakiegos rozwiazania jezeli ktos poluje w miejscu, gdzie wy chcieliscie (naprzyklad beholder/ghul spawn na darashi - nie powinno byc problemem, gdy ty polujesz tam, pojscie zabijac duchy, dopoki ty nie skonczysz zabijac beholdery)

Nie powinno sie polowac w jednym miejscu dluzej niz 3-4 godziny kiedy ktos inny chce polowac po Was.
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2004, 19:07   #3
Zlodziej
Użytkownik Forum
 
Zlodziej's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003
Lokacja: Żyrardów
Wiek: 37

Posty: 57
Domyślny

Cieszę się że ktoś to przetłumaczył. Bardzo, bardzo się to przyda... ten thread powinien być przeczytany przez każdego Polaka grającego na Securze. Mimo, iż średnio zgadzam się co do podziału spawnu, to prawo jest naprawdę dobre... a sama idea blacklisty to najmądrzejsza z inicjatyw, która powstała nieoficjalnie.

Wielkie Dzięki Andrew
Zlodziej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2004, 19:27   #4
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

looting - zabieranie rzeczy, z marwych stowrow, ktore zabil ktos inny lub z cial graczy )

Nie przesadzajmy, że nie można brać rzeczy znalezionych w trupie jakimś. To bez sensu. Znajdzie ktoś w trupie Fire Sword i myślicie, że odda. Nawet ten co pisał to prawo tak by nie zrobił. Nikt by tak nie zrobił.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2004, 20:03   #5
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Raul
looting - zabieranie rzeczy, z marwych stowrow, ktore zabil ktos inny lub z cial graczy )

Nie przesadzajmy, że nie można brać rzeczy znalezionych w trupie jakimś. To bez sensu. Znajdzie ktoś w trupie Fire Sword i myślicie, że odda. Nawet ten co pisał to prawo tak by nie zrobił. Nikt by tak nie zrobił.
I tu sie mylisz...

Sam oddaje rzeczy, ktore znalazlem w ciale gracza... chociaz nie powiem, ze kiedys mnie korcilo aby zabrac k arm z trupa, ktorego GS na PoH zabil. Nie zabralem, oddalem. Oczywiscie nie musisz oddawc, to Twoja sprawa, bo przeciez male jest ryzyko, ze ktos zorientuje sie, ze Ty akurat to wziales, chyba, ze Cie zobaczy albo cos.

Oddaje rzeczy ale... wlasnie jest jedno ale!

Na Securze istnieje prawo Shadowing, ktore polega na odsuwania w cien osob, ktore prawa tego nie przestrzegaja, ktore sa na Blacklist.
Procedura jest prosta, znajduje trupa; sprawdzam, kto to; zabieram rzeczy; usuwam sie do bezpiecznej strefy ;-); otwieram IE>ulubione>Secura Blacklisttool; sprawdzam, czy jest na blacklist; jesli tak, to moge sobie wziasc albo oddac, jesli nie to oddaje.

No i oczywiscie nie kazdy musi przestrzegac tego i wiele osob nie przestrzega...

Ale oczywiscie wielu Polakow nawet nie zanalo tego prawa, co bylo powodem nie przestrzegania go... bo nie wierze, ze kazdy Polak, grajacy w tibie zaglada na forum tibia.com (tymbardziej, jesli nie umie angielskiego).

Coraz wiecej tez na Securze jest narzekan na Polakow, tak jak kiedys na Szwedow, czy chyba nadal na "BR"... dlatego zaczalem "cos robic". Bo nie lubie jak w rl mysli sie o mnie (Polaku) jako zlodziej samochodow i tez nie chce w tibii byc widziany jako (Polak) noob (tutaj zly gracz, nie przestrzegajacy regul, psujacy wszystkim dobra i uczciwa zabawe).

Ale wlasciwie sie powtarzam, bo taki sam temat zalozylem na forum tibia.gery.pl, gdyz nie zbyt czesto przebywam na polskich forach tibii, ale pamietam, ze nie wszyscy zagladaja tutaj czy tez na tibia.gery.pl.

Pozdrawiam.
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2004, 21:44   #6
Kali :D
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Piła

Posty: 353
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Davemports
Świat: Celesta
Poziom: 111
Poziom mag.: 7
Domyślny

NIe wierzy w to ze wszyscy beda tego przestrzegali. Wiekszosc okolo 90% i tak nie bedzie przestrzegalo wiec nie wiem po co takie cos jest sporzadzane

EDIT: Niekotre sa zle sformulowane i to poinno sie poprawic
Kali :D jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2004, 22:33   #7
Zaglada
eX Moderator
 
Zaglada's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2003
Lokacja: Castle Shop 1
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,004
Gildia: Dreamers
Domyślny

Jedno jest tylko dla mnie nie wyjaśnione. Jeśli jakiś gracz zginie i straci sprzet a ja go akurat znajde, a owa osoba jest na bl to nie jestem zmuszony go oddać? Oglądając bl czytałem, że jeśli koleś ma 4 skulle to jest wyjęty z pod prawa i można go poniewierać, w tym zbierając jego przedmioty.
__________________
Serce człowieka to cmentarz pogrzebanych nadziei.
Zaglada jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2004, 10:07   #8
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Zaglada
Jedno jest tylko dla mnie nie wyjaśnione. Jeśli jakiś gracz zginie i straci sprzet a ja go akurat znajde, a owa osoba jest na bl to nie jestem zmuszony go oddać? Oglądając bl czytałem, że jeśli koleś ma 4 skulle to jest wyjęty z pod prawa i można go poniewierać, w tym zbierając jego przedmioty.
Dokladnie. EDIT: Nizej jest wypowiedz Dreka z innego forum, wszystko elegancko wyjasnia ;-)

EDIT:
@Kali
Powiedz ktore sa zle sformuowane, to wyjasnie. Moze moj blad w tlumaczeniu albo cos
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-07-2004, 10:17   #9
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

SPROSTOWANIA!!! (Jestem tylko czlowiekiem, nie bijcie )

Cytuj:
Witam.

Andrew, pozwole sobie na małe poprawki, niemniej uważam, że twoje posty są dobrze napisane.

A mianowicie...

Za nie stosowanie się do nieoficjalnego Securańskiego prawa przewidywane są dwie główne kary:

- Embargo - (zlekka błędnie określane przez Andrew'a jako Shadowing, co jest zgoła odmienne), czyli odcięcie gracza nie stosującego sie do w/w praw, co odbywa się poprzez odmowę wymiany jakichkolwiek przedmiotów z tą osobą oraz odmowę przyjęcia takiej osoby do gildii. Jednakże Embargo nie ogranicza się tylko do tego, gdyż także stosuję się odmowę np. uczestniczenia w różnych konkursach, polowaniach i tym podobnych "imprezach" organizowanych na Securze.

- Shadowing - Jest to forma bezpośreniej "kary" za złamanie w/w praw. Jezeli ktoś coś ukrał Tobie, ty masz prawo sie przebrać tak jak on (lub na szaro, by wyglądać jak cień; Shadow - cień) i podążać za złodziejem wszędzie, i mam na myśli wszędzie, tam gdzie on, tam Ty. On sie wyloguje, Ty czekasz chwile, potem możesz odejść, ale jak sie znów zaloguje, Ty go znajdujesz i podążasz za nim bez przerwy. Wielokrotnie ta metoda okazala sie skuteczna, i zdenerwowani złodzieje oddawali łupy o dość pokaznej wartości.

Ponadto narzędzie przeszukiwania BlackListy (tzw. BlackList Search Tool) znajduje sie tu: http://blacklist.silverguardians.de/

Oryginalne prawo było zebrane głównie przez Dondreus'a a Sairyiah udoskonaliła to prawo gdyż to ona zajmuje się Czarną Listą a nowe narzędzie do przeszukiwań umożliwiało dodanie, wielce potrzebnych, kategorii. "Oryginał" praw jest niestety zbyt głęboko w gąszczu forumowego spamu, by go znaleźć.

Wydaje mi się ze to wszystko co miałbym do dodania.

Pozdrawiam,
Drek

PS. Nieoficjalne Securanskie Prawo ma za zadanie ograniczenie ilości źle zachowujących się graczy poprzez edukację. Pamietajmy, że jeżeli nowy gracz bedzie widział dookoła tylko zło to stanie się zły, gdyż bedzie myślał, że to jest normalne.
Cytuj:
Dzieki Drek

Nigdy nie umialem nawet wypowiedziec slowa Embargo. Lol wydawalo mi sie trudnym slowem ala spanish

Ale jeszcze raz dziekuje Z lenistwa nie chcialo mi sie szukac Prawa Dondreusa, jesli w ogole jeszcze jest na forum ;-)
EDIT:
Tlumaczenie FAQ z Blacklist of Secura:

http://www.tibia.pl/thread.php?threa...da07de5&page=1
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-07-2004, 13:49   #10
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny ekhm

Raul niestety niektórzy ludzie jeszcze oddają rzeczy mi np. oddał high lvl z hiberny seprent sworda i bp w którym no było dużo rzeczy.
Ja sam oddaje rzeczy jeśli to kolega albo jeśli widze że ktoś ginie żeby nie było że ja złodziej a jak leży nikt nie widzi no to sobie wezme a jeszcze jak z blacklisty do pisze do niego z drwinami
Na harmoni też jest podobny regulamin i co?nic 50% nie przestrzega
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2004, 19:04   #11
Grevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2004

Posty: 178
Domyślny

O boshe...To bardzo fajnie ze oddajesz loot i każdy powinien być tak uprzejmy dla innych ale mam problem....Idziesz sobie na hunta patrzysz You see Sir WLodzimirz.He was killed by an Slime. dla przykladu i za każdym razem otwierasz blacklist i sprawdzasz wszystkie 64 strony?!?!?!Heh powdziwiam cie.Trohe sie trzeba namęczyć po to żeby oddać komuś jego własnośc!Powinieneś dostać jakiś order czy coś teges poważnie!Wielkie brawa dla Andrew!!!
__________________
Name: Grevil Do'Urden
Vocation: Knight
level: 47 lvl
Skills: 78/79
Mag lvl: 5
Grevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-07-2004, 17:07   #12
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Grevil
O boshe...To bardzo fajnie ze oddajesz loot i każdy powinien być tak uprzejmy dla innych ale mam problem....Idziesz sobie na hunta patrzysz You see Sir WLodzimirz.He was killed by an Slime. dla przykladu i za każdym razem otwierasz blacklist i sprawdzasz wszystkie 64 strony?!?!?!Heh powdziwiam cie.Trohe sie trzeba namęczyć po to żeby oddać komuś jego własnośc!Powinieneś dostać jakiś order czy coś teges poważnie!Wielkie brawa dla Andrew!!!
Wlasnie od sprawdzania jest Blacklist Searchtool.

http://blacklist.silverguardians.de/

Dziekuje.
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-07-2004, 22:36   #13
Niewidomy Jasnowidz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 06 2004

Posty: 38
Domyślny hi

Ale jezeli znajde cialo czlowieka i w nim jakies itemy, to czy moge je zatrzymac? Bo tu nic o tym nie znalazlem.
Niewidomy Jasnowidz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2004, 00:16   #14
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Niewidomy Jasnowidz
Ale jezeli znajde cialo czlowieka i w nim jakies itemy, to czy moge je zatrzymac? Bo tu nic o tym nie znalazlem.
Hm.. przeczytaj caly temat, napewno cos znajdziesz.. gdyz cala rozmowa tutaj toczy sie na ten temat
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-07-2004, 08:31   #15
eldian
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2003
Lokacja: Venore
Wiek: 30

Posty: 289
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Secura
Poziom: 36
Skille: 68/59
Poziom mag.: 15
eldian ma numer GG 7414703 eldian ma login Tlenu Eldian@o2.pl
Domyślny

hmm.... z tym nie zabieraniem to tak oddajesz komuś np.k arm a on może ci potem pomuc np.rozwalasz gs 0 UH i cie dogonił a on obok jest to raczej cie uzdrowi jeżeli UH ma
__________________
"Bo nie możemy nie mówić tego cośmy słyszeli i widzieli"
Dz 4,20
eldian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2004, 19:58   #16
customer17
Użytkownik Forum
 
customer17's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Gdzie mieszkasz?
Wiek: 36

Posty: 234
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Silence Army
Świat: Secura
Poziom: 154
Skille: 98/94
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ja na securze zawsze oddaje przedmioty biore look patrze nika czy jest bl jak nie to wysylam nawet niemowie kim jestem... chyba ze mocne rzeczy sa wysylam to z mysla ze ta osoba sie nauczy zeby oddawac rzeczy jak np znajdzie moje cialo niedajboze z demon shieldem to mi odda staram sie grac wg regulaminu chyba ze ktos zacznie to go lootuje itd.. ale nigdy sam niezaczynam 8)
__________________
http://www.cda.pl/gry-online/g/f_toya2.htm
NAUKA OBSLUGI FORUM WEJDZ I SIE NAUCZ...

customer17 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2004, 13:34   #17
Mathayus
Użytkownik Forum
 
Mathayus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 02 2004

Posty: 168
Domyślny

Oj doceniam intencjei Adre ale przeciez sam wiesz jak jest na Securze w Ab albo Carlin przeciez mieszkasz w Carlin i racja na polakow coraz wiecej skarg jest zachowuja sie skandalicznie ale nie tylko oni np szwedzi rowniez sa nieznosni i wykorzystuja fakt ze na securze nie da sie zabijac bezposrenio np . Royal Xorin zobaczcie ile on ma reportow na bl dobrze ze sa na securze jendnak osoby ktore niecierpia takich noobow i doaja im popalic chce tu pochwalic przedewszystkim Gwaldora i Gorthaura gratz dla nich
__________________
You see yourself. You are an elder druid. You are Member of the House of Valor.

"Gość w dom, żona w ciąży"
Mathayus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2004, 03:40   #18
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mathayus
Oj doceniam intencjei Adre ale przeciez sam wiesz jak jest na Securze w Ab albo Carlin przeciez mieszkasz w Carlin i racja na polakow coraz wiecej skarg jest zachowuja sie skandalicznie ale nie tylko oni np szwedzi rowniez sa nieznosni i wykorzystuja fakt ze na securze nie da sie zabijac bezposrenio np . Royal Xorin zobaczcie ile on ma reportow na bl dobrze ze sa na securze jendnak osoby ktore niecierpia takich noobow i doaja im popalic chce tu pochwalic przedewszystkim Gwaldora i Gorthaura gratz dla nich
Dziekuje

Hm.. ja pisze nie dlatego, ze slysze skargi na polakow. Staralem sie to przetluamczyc (bo nie caly temat przetlumaczylem idealnie ... niestety) po to, zeby Polacy w ogole wiedzieli, ze cos takiego istnieje, zeby zdecydowali sami, czy beda tego przestrzegac, czy tez nie.

Chociaz odnosnie skarg... tylko niektore skargi na Polakow zwracaja moja uwage... sa to glownie skargi moich przyjaciol, nie tylko polakow. Chodz przyznac musze, ze glownie to ja sam narzekam na polakow, ktorych spotykam i wstyd mi za ich zachowanie, ale takze mam troche polskich znajomych (swietni ludzie ), ktorzy non stop narzekaja na polaka... bo niestety taka jest prawda latwiej jest zwalac cos i obgadywac na szwedow, brazilijczykow i innych niz spojrzec na siebie (chociaz nie mowie, ze tamci sa swieci... ja znam wiecej dobrych, polskich graczy niz brazylijskich... raz spotkalem br, ktrego uhnalem, bo byl na czerwonym a on chcial mi placic za to i to nie mala kase ) Spojrzmy na siebie chociaz w tej grze i chociaz w tej grze badzmi najbardziej "porzadni"

Hm... kolejnym powodem dla ktorego to przetlumaczylem, to moze glupia nadzieja, ze rzeczywiscie wiekszosc polskich graczy nie umie na tyle angielskiego, zeby nie rozumiec tak prostych zasad Tutaj macie wszystko przetlumaczone (moze nie najlepiej ale zawsze).

Aaaa... i jeszcze wroce do tych skarg... napisalem, ze tylko niektore zwracaja moja uwage. Nie mowie, ze ta uwaga i czynnosci nia spowodowane sa zawsze zle w strone Polaka, na ktorego skarege zlozono Swego czasu jeden wysoko levelowy noob napisal skarge na publicznych kanalach i od tej pory nie daje mu zadnej szansy na poprawe, jest dla mnie niczym i tyle, zeby cos takiego pisac, bo 2 polakow przeszkadzalo mu w dragon huncie to trzeba miec z deklem...

Uff sie troche rozpisalem, sorki... tak to jest jak sie runki robi -.-

Prosze tylko o to, zeby pamietac, ze tak jak temat Prawo Secury tak samo Czarna Lista Secury sa tylko tlumaczeniami a kazde uwagi odnoszace sie nie tyle do tlumaczenia mego nizbyt dobrego Najpierw sprawdzam a jak to nie pomaga konsultuje z Sairyiah albo z innymi osobami zajmujacymi sie tego typu wioedza

Pozdrawiam,
AfR.
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2004, 04:47   #19
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Nawet nie wiedzialem, ze ten temat zostal przeniesiony :s udalo by sie go przykleic w artykulach?

~bump it up~
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-10-2004, 16:13   #20
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

B.U.M.P... w gore temat ten, bo wazny on jest

Pytanie do MODOW: moglibyscie przykleic te tematy? Prawo Secury i Czarna liste Secury?
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:36.


Powered by vBulletin 3