Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Pokaż wyniki sondy: Czy tolerujesz osoby BI lub HOMO?
Tak, jak ktoś tak lubi, i chce... to czemu nie? 94 35.34%
Byle by mnie nie dotykali, mogą być... 106 39.85%
Nie, to jest DEWIACJA! 46 17.29%
Nie mam zdania. 20 7.52%
Głosujących: 266. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-12-2007, 18:25   #261
Johnny121
Użytkownik Forum
 
Johnny121's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2007
Lokacja: Warszawa - Wesoła
Wiek: 30

Posty: 451
Stan: Na Emeryturze
Johnny121 ma numer GG 1064581 Johnny121 ma login Tlenu max11-93@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bambuko Pokaż post
Nawet nie wiemy w co mamy wierzyć ; /
W prywatne sprawy. :<
__________________
Hell-bent for Jesus - come kiss that bible asshole.
Johnny121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-12-2007, 18:27   #262
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 32

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Tezę o tym, że czarni są mniej inteligentni wysnuł noblista, wiec dzięki za komplement .
Zapomniałeś dodać, że media go zlinczowały, a on sam znowu (bo to nie pierwsza taka mądrość w jego wykonaniu była) robi za wykształconego kretyna o faszystowskich poglądach.
Cytuj:
Nie udal ci sie ten przyklad, czarni sa mniej inteligentni (nie wszyscy, sa wyjatki) i bardziej sklonni do agresji. To jest uwarunkwane genetycznie.
Podaj źródło, skąd czerpiesz takie informacje, bo jeśli chodzi o w/w biologa, to raczej marna teza.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 18:30   #263
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Donpeyot Pokaż post
To jest akurat bardziej uwarunkowane społecznie. Takie badania robiono na czarnych mieszkających w europie. Większość z nich emigrując z Afryki lądowała z miejsca w gettach z których ciężko się wybić, są gorsze warunki socjalne co automatycznie przekłada się na gorsze wyniki w testach iq i wzroście agresji. Gdyby zrobiono takie badania na mieszkańcach popegieerowskich wsi czy miejsc takich jak warszawska praga wyniki byłyby o tyle samo niższe.
To pokaz mi jakiegos wybitnego, czarnego fizyka/matematyka itp.
Poza tym:
Cytuj:
Ludzie twierdzą także, że przestępczość spowodowana jest biedą i brakiem dobrobytu. Jednakże okręg Kolumbijski, cieszący się
najwyższymi płacami rocznymi i jest drugi po Alasce w zarobkach na osobę, prowadzi także w każdej kategorii przestępczej takiej jak np.:
marderstwa, rabunki, napady z bronią w ręku, kradzieże samochodów. W tym także okręgu prowadzi się najldokładniejszą kontrolę posiadania broni,
płaci się największe opłaty na policję, największą ilość funkcjonariuszy przypada na mieszkańca, oraz największy wskaźnik kar więziennych. Stała populacja tego okręgu to w 80% Murzyni. Zachodnia Virginia, stan o najmniejszym wskaźniku przestępczości cierpi na chroniczną biedę i ma najwyższe w USA bezrobocie oraz najmniejszą ilość policji na obywatela. Składa się jednak w 96% z białej populacji.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 18:34   #264
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

@2up: to akurat znany fakt każdemu kto się trochę parał psychologią, że czarni mają gorsze wyniki w testach iq (średnio o 5 pkt.) z tym, że wyciągany jest z tego błędny wniosek o genetycznym uwarunkowaniu tego zjawiska a jest ono wg. mnie (i nie tylko) uwarunkowane społecznie.

@up: to pokaż mi jakiegoś wybitnego fizyka z pragi albo popegieerowskiej wioski. .

A ten kolumbijski okręg ma największą średnią płacę na osobę. Znając realia Kolumbii to oznacza niebywałą polaryzację społeczną w tym rejonie, która jak najbardziej sprzyja przestępczości.
__________________
pożycz dyche

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 31-12-2007 o 18:43.
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 18:35   #265
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
To pokaz mi jakiegos wybitnego, czarnego fizyka/matematyka itp.
Poza tym:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 18:58   #266
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
To pokaz mi jakiegos wybitnego, czarnego fizyka/matematyka itp.
Phil Ivey - wybitny pokerzysta
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 18:59   #267
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
To pokaz mi jakiegos wybitnego, czarnego fizyka/matematyka itp.
Philip Emeagwali, laureat Gordon Bell Prize
Profesor Mohammed Sharif, wybitny fizyk
Arthur Lewis, noblista z 1979r.
Slay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 19:02   #268
metiu
Użytkownik Forum
 
metiu's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 31

Posty: 507
metiu ma numer GG 9026598
Domyślny

@Marsseel
Tak, tak bo ty tłumaczysz bardzo jasno tylko my nie jesteśmy do końca inteligentni, heh... Daj spokój, wg mnie ty nic nie udowodniłeś.

Ostatnio edytowany przez metiu - 31-12-2007 o 19:03.
metiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 19:21   #269
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Panowie, ale o co tak właściwie idzie? Bo ja już nie rozumiem co, kto, komu chce wpoić i udowodnić.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 19:37   #270
Mumin121
Użytkownik Forum
 
Mumin121's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007

Posty: 142
Domyślny

@up


Chodzi o to, że Marsseel(Jak coś przekręciłem, przepraszam)proboje wpoić Slayowi, że Bóg istnieje, a Slay to ateista. Wiadomo Slay wyciągnął ciężką broń i jak to Slay zaczął cisnąć . A Mars~ mówi, że nas Bóg skarze .

Aha i jeszcze raz przypominam. Ten temat dotyczy dyskusji o homo~, a nie o cudach.
Mumin121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 19:58   #271
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mumin121 Pokaż post
Chodzi o to, że Marsseel(Jak coś przekręciłem, przepraszam)proboje wpoić Slayowi, że Bóg istnieje, a Slay to ateista.
Slay tak naprawde wierzy w Marduka, tyle ze Marduk ow mu sie objawil i... i wiecej nie powiem, bo to zbyt prywatne sprawy.
Slay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 20:57   #272
Chesterkaa
Użytkownik Forum
 
Chesterkaa's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2005
Lokacja: Dark Zone

Posty: 641
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marsseel Pokaż post
Jeszcze przyjdzie taki moment w twoim życiu, że będziesz potrzebował Boga i wtedy zobaczymy czy też będziesz taki mądry. W moim życiu już nastąpił ten moment i wiem, że wiara chrześcijańska jest jedyną słuszną i prawdziwą.
To juz jest fanatyzm, to jest chore...
__________________
"GDYBYS BYL, CHOC W POLOWIE CZLOWIEKIEM JAK LUDZIE, KTORYMI GARDZISZ TEN SWIAT BYLBY LEPSZYM MIEJSCEM!"
Wlochaty

"Każdy chce, by jego prawda była tą jedyną. Bo przecież moja racja jest najmojsza, prawda? Daleko nam wciąż do otwartych społeczeństw, które rozumieją, że ludzie są różni, wyznają różne wartości, chcą w życiu różnych rzeczy."

Marta Wawrzyn/ pardon.pl
Chesterkaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:37   #273
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marsseel
Jeszcze przyjdzie taki moment w twoim życiu, że będziesz potrzebował Boga i wtedy zobaczymy czy też będziesz taki mądry. W moim życiu już nastąpił ten moment i wiem, że wiara chrześcijańska jest jedyną słuszną i prawdziwą.
Moherowe berety rox? Już był taki moment, kiedy potrzebowałem Boga i jakoś się nie pojawił i nie pomógł, więc niech teraz się chowa w swoim niebie zbudowanym z niczego.
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:40   #274
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marsseel Pokaż post
Jeszcze przyjdzie taki moment w twoim życiu, że będziesz potrzebował Boga i wtedy zobaczymy czy też będziesz taki mądry. W moim życiu już nastąpił ten moment i wiem, że wiara chrześcijańska jest jedyną słuszną i prawdziwą.
God made me an atheist, who are you to question His wisdom? Ha, a ja sobie własny system wartości i wierzeń tworzę. Jeśli to jest 'podciągiwalne' pod coś już istniejącego, to ja nawet o tym nie wiem ^^
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 21:51   #275
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Wiadomym jest, że średnia inteligencji rasy czarnej jest mniejsza od rasy białej i nie wiem czemu tak to negujecie. To nie jest rasizm ale fakt. A wymieniony naukowiec odwołał to bo dziś jest presja do bycia poprawnym politycznie. Popatrzcie na państwa afrykańskie. Po odejściu białych mało które utrzymało ład i porządek. Wśród wybitnych ludzi również mało jest czarnych. Oczywiście od czasu do czasu jakiś się trafi. Powodem prawdopodobnie jest to że w afryce są przyjaźniejsze warunki do życia. Europejczycy musieli jakoś mysleć by przetrwać np. zimę.

Co do tematu gejów itd. to ja nie mam nic przeciwko, ale nie lubię tych parad. Są niepotrzebne, a wśród nietolerancyjnych ludzi zwiększają tylko niechęć. Za to małżeństwa gejów, a przede wszystkim adopcja dzieci przez takie związki jest debilnym pomysłem.
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 22:16   #276
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

Tak samo jak wiadomo, że średnia inteligencja rasy żółtej jest wyższa niż białej, mimo to wśród "wybitnych" jest ich tyle samo/niewiele więcej niż czarnych. A negować takie badania owszem i można, jeśli nie jest się do końca przekonanym o ich metodologicznej poprawności. Z tymi przyjaznymi warunkami do życia to dałeś do pieca - afryka: masa drapieżników, 30+ stopni cały czas, w strefach podzwrotnikowych najlepiej rośnie piasek, w okolicach równika za to świetnie się przyjmuje malaria, cholera itd. Europa: praktycznie zero drapieżników, umiarkowany klimat, mniej chorób. Jeśli w tym szukasz przyczyn niższych wyników w testach iq to pudło.
Jest coś takiego jak lokalizacja testu - dla przykładu: amerykański test na alkoholizm stosowany w Polsce daje wyniki około 60% alkoholików, co jest jawną nieprawdą. Tak samo test iq przeznaczony dla wyedukowanego białego z klasy średniej automatycznie będzie zaniżał wyniki czarnym. Po drugie: czarni żyjący w usa/ue w większości klepią biedę (co wynika głównie z ich podejścia do życia a nie wrodzonej tępoty) a osoby z uboższych warstw społecznych z automatu osiągają niższe w wyniki w testach iq, głównie przez braki w edukacji, często nie znajomość języka (współczesne testy, np. wesler mierzą nie tylko int. tzw płynną(w skrócie "bystrość"), ale w równym stopniu skrystalizowaną ("wiedzę") i tutaj leży pies pogrzebany.
__________________
pożycz dyche
Donpeyot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 22:29   #277
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor
A ja Wam powiem (tak na zakończenie w dobrym guście), że w rzeczywistości cały świat wierzy (no chyba, że jest się ateistą) w jednego Boga, tylko inaczej się Go przedstawia i inaczej się do Niego modli.
No co ty, na całym świecie wierzenia religijne są bardzo różne.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 22:37   #278
Mapa_Europy
Użytkownik Forum
 
Mapa_Europy's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: pl?

Posty: 335
Domyślny

Ludzie przestaniecie wreszcie z tymi wierzeniami? Kto chce ten wierzy w Boga, nie to nie nikt mu nie każe.. Nic nam do tego
TO TEMAT O HOMOSEKSUALISTACH, A NIE O WIERZE!
__________________
Ostrzegam Cię...
Mówię Ci nie wchodź tutaj
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@Yoh: a za 2k lat ludzie będą nosili moje figurki na szyi!
Mapa_Europy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 22:52   #279
Chesterkaa
Użytkownik Forum
 
Chesterkaa's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2005
Lokacja: Dark Zone

Posty: 641
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Ludzie przestaniecie wreszcie z tymi wierzeniami? Kto chce ten wierzy w Boga, nie to nie nikt mu nie każe.. Nic nam do tego
TO TEMAT O HOMOSEKSUALISTACH, A NIE O WIERZE!
No spoko, spoko, ale spora czesc ludzi powoluje sie wlasnie na "boga" w takich tematach... I tu mamy kolejny przyklad jak religia wszystko zatruwa... polecam przeczytanie ksiazki "bog NIE JEST WIELKI"
__________________
"GDYBYS BYL, CHOC W POLOWIE CZLOWIEKIEM JAK LUDZIE, KTORYMI GARDZISZ TEN SWIAT BYLBY LEPSZYM MIEJSCEM!"
Wlochaty

"Każdy chce, by jego prawda była tą jedyną. Bo przecież moja racja jest najmojsza, prawda? Daleko nam wciąż do otwartych społeczeństw, które rozumieją, że ludzie są różni, wyznają różne wartości, chcą w życiu różnych rzeczy."

Marta Wawrzyn/ pardon.pl
Chesterkaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2007, 23:05   #280
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

Nawiązując do powyższego posta: generalnie mógłbym powiedzieć, że religia wszystkich i wszystko dzieli zamiast łączyć, sieje nienawiść zamiast pokoju, często narzuca poglądy, jest zwykle absurdalna i kłóci się sama ze sobą etc. Zawsze kontrowersyjne tematy wzbudzają sporą dyskusję, i zawsze w pewnym momencie mówi się o religii, wierze, dogmatach i głoszeniach... No dobra, ale rzeczywiście nie o wierze tutaj sobie dyskutujemy. Chciałem jedynie w tym temacie wyrazić wielką radość i dumę, że jednak Polacy wcale tacy nietolerancyjni jak się mówi nie są. Sonda pokazuje, że zdecydowana większość jest tolerancyjna wobec ludzi o odmiennych poglądach czy preferencjach, na pewno nie tylko seksualnych. Ja osobiście jako człowiek o poglądach liberalnych, wręcz libertariańskich na wszelkie sfery życia człowieka, jestem jak najbardziej tolerancyjny. I niech już nawet adoptują te dzieci, niech już nawet biorą ślub - mi to nie przeszkadza, nie zagraża, nie drażni. Świat jest dla ludzi, a gdyby nie było w nim nienawiści, zła, agresji, kłamstwa, nietolerancji, obłudy, manipulacji - bylibyśmy wszyscy szczęśliwi. I jakie fajne wtedy było by życie
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:57.


Powered by vBulletin 3