Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Czy tolerujesz osoby BI lub HOMO?
Tak, jak ktoś tak lubi, i chce... to czemu nie? 94 35.34%
Byle by mnie nie dotykali, mogą być... 106 39.85%
Nie, to jest DEWIACJA! 46 17.29%
Nie mam zdania. 20 7.52%
Głosujących: 266. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-01-2008, 14:56   #321
Marsseel
Użytkownik Forum
 
Marsseel's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2007
Wiek: 32
Wpisy bloga: 7

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 91
Marsseel ma numer GG 12726512
Domyślny

Nie wiem, ale to nie znaczy że go nie ma.
Ja po prostu w niego wierzę, opieram to na swoich doświadczeniach.
Jeżeli ty nie chcesz w niego wierzyć to proszę bardzo nic mi do tego.
__________________



"Jeśli ktoś zaczepia ciebie poproś go by przestał. Jeśli nie przestanie, zniszcz go."

Marsseel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-01-2008, 15:33   #322
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Johnny121 Pokaż post
Właśnie o to mi chodzi. Skoro chrześcijanie mówią, że Bóg stworzył wszystko - ok. Ale kto stworzył jego, żeby on mógł to zrobić?
Tak samo mogę zapytać, kto stworzył Ciebie, skoro nie Bóg... Wg wiary chrześcijańskiej Bóg był od początku. Co tutaj nie pasuje?
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 16:00   #323
metiu
Użytkownik Forum
 
metiu's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 31

Posty: 507
metiu ma numer GG 9026598
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Johnny121 Pokaż post
Właśnie o to mi chodzi. Skoro chrześcijanie mówią, że Bóg stworzył wszystko - ok. Ale kto stworzył jego, żeby on mógł to zrobić?
Koleś zdeczka offtopujesz, jeżeli zależy Ci na dyskusji na temat wiary chrześcijańskiej, to załóż oddzielny temat, sam z chęcią się w nim będę udzielać. Ale na te pytanie Ci jeszcze odpowiem. Tak jak wyżej Bambuko powiedział, Bóg poprostu odpoczątku był. Wtedy nasuwa się pytanie "Jak to możliwe żeby on sam był odpoczątku", to odpowiedź jest taka, że to jest dla ludzkiego umysłu niepojęte.

@topic
O to co znalazłem na youtubie ^^
http://youtube.com/watch?v=p_tWeFFPKGs&feature=related
metiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 17:15   #324
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Johnny121 Pokaż post
Właśnie o to mi chodzi. Skoro chrześcijanie mówią, że Bóg stworzył wszystko - ok. Ale kto stworzył jego, żeby on mógł to zrobić?
Skoro ok, to nikt Go nie stworzył, był od zawsze. Według chrześcijan. A jak jesteś ateistą, to czemu zakładasz, że Bóg wszystko stworzył?
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 18:03   #325
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

Cytuj:
No tez po części prawda.
Z drugiej strony gdyby nie te kolorowe parady to myślę, że mieliby więcej poparcia u hetero.
Poza tym to trochę sprzeczność, chcą być traktowani normalnie, tak jak wszyscy to niech na tych paradach pokażą że są normalni, bo teraz moim zdaniem robią coś zupełnie odwrotnego.
Ludziu powiedz Ty mi kto wpada na przeróżne parady i nie tylko te homoseksualne? No kto..powiedz kto..a tacy choćby hetero debile, którym nie pasują tamci.. no i co? I kupa za przeproszeniem to co piszesz. Parady są po to, aby rząd zaakceptował prawa tych ludzi, którzy JE MAJĄ. Po to są też petycje. To jest tak samo jak ze strajkiem w firmie. I to, że ludzie są ograniczeni - to wychodzi w ich zachowaniu czyt. wjazdach debili na parady i wszelkiej maści agresywne zachowanie czy choćby zachowanie kiedyś p. Kaczyńskiego, który do parady nie chciał doprowadzić.

A ja wam powiem, że jestem lesbijką. I kij wam za to w oko bo zwisa mi wasza reakcja. No może Bambusia nie
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 18:21   #326
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

Nawiążę może jeszcze do religii (powiedzmy, że ma to spory związek z tematem). Wiara w Boga - dobra, możecie sobie wierzyć (mówię to do tych którzy tutaj usilnie tą wiarę podkreślają) w jakiegoś opiekuna ludzkości, ale czy jesteście katolikami? Wygląda na to, że tak. A wiara w Boga musi być Katolicyzmem? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który ciągle wymyśla jakieś pierdoły, dostosowuje prawo do swoich celów i poglądów konserwatywnych? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który w swej historii dał nam swoimi działaniami tysiąc lat ciemnoty i zastoju rozwoju, mordowania milionów ludzi dla sprawy Chrystusa, wyprawy krzyżowe, polowanie na czarownice, atakowanie nauki i naukowców? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który z Chrześcijaństwa dawnego, postaw moralnych i rad głoszonych przez wczesnych chrześcijan, stworzył coś zupełnie absurdalnego i głupiego, pełnego niedorzeczności? Który mordem zasiał "ducha wiary" w państwa pogańskie (np. w Polsce: w szkołach chyba nie mówią, jak to na przestrzeni dziesiątek i setek lat mordowano i siłą wpajano katolicyzm: mówią o "chrzcie Polski" i już, jedna data i już), w państwa pogańskie w których Kościół zostawiał (albo raczej wsysał i modyfikował) dla wygody tradycje dopisując do tego absurdalne katolickie brednie, zastępując święta ludzi świętami katolickimi, i siłą i mordem przestawiając poglądy? Który teraz wmawia nam, że homoseksualiści (nawiązuję do tematu) są źli, Harry Potter jest zły, in-vitro jest złe, komórki macierzyste są złe, poglądy liberalne są złe etc. narzucając coraz to nowe poglądy? Czy chcecie żyć tak jak to sobie wymyśli Watykan? Watykan dzięki któremu jesteśmy 1000 lat do tyłu? Przemyślcie to. Ja tylko liznąłem tematu atakując Katolicyzm. Jeszcze dodam - krytykujecie Islam za terroryzm? A czym byli kiedyś Katolicy? To było coś gorszego: to były jawne i masowe ataki i zabójstwa. Nie mówię, że Islam jest dobry. Chcę w tej chwili skrytykować religię ogólnie. I pytam: komu Wy się podporządkowujecie?
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 19:29   #327
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thimburd Pokaż post
Nawiążę może jeszcze do religii (powiedzmy, że ma to spory związek z tematem). Wiara w Boga - dobra, możecie sobie wierzyć (mówię to do tych którzy tutaj usilnie tą wiarę podkreślają) w jakiegoś opiekuna ludzkości, ale czy jesteście katolikami? Wygląda na to, że tak. A wiara w Boga musi być Katolicyzmem? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który ciągle wymyśla jakieś pierdoły, dostosowuje prawo do swoich celów i poglądów konserwatywnych? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który w swej historii dał nam swoimi działaniami tysiąc lat ciemnoty i zastoju rozwoju, mordowania milionów ludzi dla sprawy Chrystusa, wyprawy krzyżowe, polowanie na czarownice, atakowanie nauki i naukowców? Czy podporządkowujecie się Kościołowi, który z Chrześcijaństwa dawnego, postaw moralnych i rad głoszonych przez wczesnych chrześcijan, stworzył coś zupełnie absurdalnego i głupiego, pełnego niedorzeczności? Który mordem zasiał "ducha wiary" w państwa pogańskie (np. w Polsce: w szkołach chyba nie mówią, jak to na przestrzeni dziesiątek i setek lat mordowano i siłą wpajano katolicyzm: mówią o "chrzcie Polski" i już, jedna data i już), w państwa pogańskie w których Kościół zostawiał (albo raczej wsysał i modyfikował) dla wygody tradycje dopisując do tego absurdalne katolickie brednie, zastępując święta ludzi świętami katolickimi, i siłą i mordem przestawiając poglądy? Który teraz wmawia nam, że homoseksualiści (nawiązuję do tematu) są źli, Harry Potter jest zły, in-vitro jest złe, komórki macierzyste są złe, poglądy liberalne są złe etc. narzucając coraz to nowe poglądy? Czy chcecie żyć tak jak to sobie wymyśli Watykan? Watykan dzięki któremu jesteśmy 1000 lat do tyłu? Przemyślcie to. Ja tylko liznąłem tematu atakując Katolicyzm. Jeszcze dodam - krytykujecie Islam za terroryzm? A czym byli kiedyś Katolicy? To było coś gorszego: to były jawne i masowe ataki i zabójstwa. Nie mówię, że Islam jest dobry. Chcę w tej chwili skrytykować religię ogólnie. I pytam: komu Wy się podporządkowujecie?
Wierzę w Boga. Nie wierzę w niego dla kogoś, jakiś księży czy innych... Też nie popieram tego, co robili kiedyś (co robią dziś to swoją drogą): szczególnie mordowania ludzi/inkwizycji, czy zastoju w nauce, bo to nazywamy fanatyzmem religijnym... Wiem, że taki KTOŚ jak Bóg istnieje - i wierzę w Niego na własną rękę, dlatego np. nie uczęszczam na religię, bo katechetka jest jedną z tych fanatyków.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 19:55   #328
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Powiedzmy sobie szczerze, że każdy ma coś za uszami i każdy parę tysięcy lat temu się napieprzał z każdym. To co było w XI w. moi drodzy, nie ma nic do rzeczy. To byli inni ludzie. Liczy się to co jest teraz, a teraz dzieje się coraz lepiej jeśli chodzi o mentalność Kościoła. I to zacznijcie zauważać, nie krucjaty.

Tak samo jakbym miał winić któregoś z Was za to, że jego praXXdziadek mordował bezbronne kotki na ulicy, albo był katem.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 19:59   #329
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Liczy się to co jest teraz, a teraz dzieje się coraz lepiej jeśli chodzi o mentalność Kościoła.
Teraz nie zmieniło się nic poza tym, że kościół w niektórych sprawach udaje, że jest tolerancyjny.

Homo i Bi - nie mam zupełnie nic do nich. To ludzie tacy jak inni, jak ja. Natura tak stworzyła i jest.
Homoseksualizm jest w świecie ludzi i zwierząt od zarania dziejów.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 20:53   #330
Johnny121
Użytkownik Forum
 
Johnny121's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2007
Lokacja: Warszawa - Wesoła
Wiek: 30

Posty: 451
Stan: Na Emeryturze
Johnny121 ma numer GG 1064581 Johnny121 ma login Tlenu max11-93@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Skoro ok, to nikt Go nie stworzył, był od zawsze. Według chrześcijan. A jak jesteś ateistą, to czemu zakładasz, że Bóg wszystko stworzył?
Mówię, że chrześcijanie tak zakładają. Poza tym i tak nie mamy całkowitej pewności, czy nas stworzył On, Wujek Rysiu, czy co innego.

@Topic
Nie lubię gejów, ale niech sobie żyją, niech sobie biorą śluby, byle z daleka ode mnie. Przesadzają z próbami legalizacji adopcji.

@Down
No i tutaj możemy skończyć, bo i tak do niczego nie dojdziemy ; )
__________________
Hell-bent for Jesus - come kiss that bible asshole.

Ostatnio edytowany przez Johnny121 - 03-01-2008 o 21:31.
Johnny121 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 21:20   #331
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Johnny, skoro nie zakładasz tego co chrześcijanie, to po co pytasz? To po prostu kolejne założenie. Przed Bogiem nie było niczego. Nietzsche był dużo potem : ) Proste.

Nie mamy pewności kto nas stworzył, to mi nowość.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 21:43   #332
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maethi Pokaż post
A ja wam powiem, że jestem lesbijką.
Nie - jestes gejem i wspolzyjesz z plastikowym AK-47. =)
Slay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2008, 22:10   #333
Maethi
Zbanowany
 
Maethi's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2005
Lokacja: Polska
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 411
Maethi ma numer GG 4684801
Domyślny

lepszy mój naładowany AK niż She.. słyszałem wieść, że widujesz się z nią slayasty
Maethi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 02:15   #334
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Thimburd, na Twój post odpowiem w ten sposób:
Judasz był uczniem Jezusa.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 16:09   #335
EvilPwned
Użytkownik Forum
 
EvilPwned's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 71
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maethi Pokaż post
A ja wam powiem, że jestem lesbijką. I kij wam za to w oko bo zwisa mi wasza reakcja. No może Bambusia nie
A ja ci powiem, że jesteś pier**lonym idiotą który udaje homoseksualistę żeby się ponabijać w poważnym temacie -,-

A jako powód mojej wypowiedzi zacytuję kolejny twój post:
Cytuj:
lepszy mój naładowany AK niż She.. słyszałem wieść, że widujesz się z nią slayasty
To może jeszcze nie wiesz, czy jesteś mężczyzną czy kobietą (chłopcem/dziewczyną?)?

@Slay
Też mądry dowcip (?)...

@top.
A co do poglądów i nauk Kościoła... Wiele jest idiotycznych i przeczy samym sobie.
__________________
Lubię placki.
EvilPwned jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 16:17   #336
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

@EvilPwned:

Za przeproszeniem, ale mam wrażenie, że nie zrozumiałeś nic z postów Maethiego-rozbierane-zdjęcia (z AK, czyż nie?) i Slaya.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 16:19   #337
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

I nie wniosłeś nic nowego, każdy wie, że Maethi to facet. W zasadzie do jego jednego możemy mieć pewność : D
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 16:27   #338
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Za przeproszeniem, ale mam wrażenie, że nie zrozumiałeś nic z postów Maethiego-rozbierane-zdjęcia (z AK, czyż nie?) i Slaya.
Czy każdy musi znać wszystkie szegóły z życia użytkowników forum? To jest publiczna dyskusja i takie rzeczy są tu po prostu nie na miejscu.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 16:33   #339
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Czy każdy musi znać wszystkie szegóły z życia użytkowników forum? To jest publiczna dyskusja i takie rzeczy są tu po prostu nie na miejscu.
Owszem, nie każdy musi je znać, ale nazywanie kogoś p*erdolonym idiotą dlatego, że nie rozumie się danej aluzji, także jest po prostu nie na miejscu (zwłaszcza, że w pewnym momencie każdy na forum mógł conieco zobaczyć, m. in. AK).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 04-01-2008 o 16:35.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2008, 20:00   #340
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Owszem, nie każdy musi je znać, ale nazywanie kogoś p*erdolonym idiotą dlatego, że nie rozumie się danej aluzji, także jest po prostu nie na miejscu (zwłaszcza, że w pewnym momencie każdy na forum mógł conieco zobaczyć, m. in. AK).
Offtopujecie Panowie...
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:34.


Powered by vBulletin 3