Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-02-2008, 18:06   #1
Alist'er
Guest
 

Posty: n/a
Pergamin Błąd w loocie !!!

Witam zainteresowałem się pewną sprawą a mianowicie tym że na paccu jak expie na scarabach nie leci mi tak jak jest pokazane na tibia.pl już wam pokaże :
0-62 gp, Bag, 0-3 Meats, 0-3Arrows, Daramanian Mace, 0-2 Scarab Coins, 0-2 Small Amethysts, Small Emerald (rzadko), Heavy Machete (rzadko), Terra hood (bardzo rzadko)

Otuż : Gp leci (normalnie) , bag (bardzo żadko) , arrow (w miare) Mace (w ciągu wbicia 3lvl nie wylotowalem ani jednej a to 100k expa !!) Coinsy (bardzo żadko) Small Amerestyny (żadko) Small Emerady CZESTO !!! Heavyn Machete (bardzo żadko) Terra Hood bardzo żadko !!!
I pytanie czy wam sie też tak mniej wiencej lootuje ???

PS: Starałem sie pisac bez błędów ortograficznych !!!
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-02-2008, 19:26   #2
Leon666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Lokacja: Brzeg Dolny
Wiek: 30

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Domyślny

No ilu jeszcze oto zapyta.?

Kur.wa człowieku zrozum, że loot jest losowy. LOSOWY KURW.A LOSOWY.! Nikt nie wie co spadnie, kiedy spadnie. :/ Nieraz z jednego Scaraba poleci scarab coins i potem z następnego tak samo, a nieraz nie poleci przez 100000k expa -.- LOSOWY.!!


Myśle, że dotarło <lol>
Leon666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 19:43   #3
Veretheog
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alist'er Pokaż post
Witam zainteresowałem się pewną sprawą a mianowicie tym że na paccu jak expie na scarabach nie leci mi tak jak jest pokazane na tibia.pl już wam pokaże :
0-62 gp, Bag, 0-3 Meats, 0-3Arrows, Daramanian Mace, 0-2 Scarab Coins, 0-2 Small Amethysts, Small Emerald (rzadko), Heavy Machete (rzadko), Terra hood (bardzo rzadko)

Otuż : Gp leci (normalnie) , bag (bardzo żadko) , arrow (w miare) Mace (w ciągu wbicia 3lvl nie wylotowalem ani jednej a to 100k expa !!) Coinsy (bardzo żadko) Small Amerestyny (żadko) Small Emerady CZESTO !!! Heavyn Machete (bardzo żadko) Terra Hood bardzo żadko !!!
I pytanie czy wam sie też tak mniej wiencej lootuje ???

PS: Starałem sie pisac bez błędów ortograficznych !!!
Coś chyba Ci nie wyszło. Zamiast wbijania expa i analizowania loota, może warto poczytać słownik?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 19:53   #4
$eriToonbra
Użytkownik Forum
 
$eriToonbra's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2008
Lokacja: Pyskowice

Posty: 257
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 123
Skille: 16/25
Poziom mag.: 66
$eriToonbra ma numer GG 9933368
Domyślny

To nie jest tak do końca losowy bo jak ty bijesz scaraba to biją go zazwyczaj jeszcze 2 osoby + to więc każdemu musi coś spaść jak wybraliśmy się z kumplem na dragony on był na respie z 1 dl i ja też to mi poleciała towerka po 20 min a mu po 2.5h a potem mi znowu nic prócz kasy i kilkunastu powerboltow to zalezy poprostu do szczęścia...
__________________




$eriToonbra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 21:36   #5
Neaz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tobie by sie chciało sprawdzać wszystko, żeby było idealnie?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 21:57   #6
Wipigi
Użytkownik Forum
 
Wipigi's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2005
Wiek: 31

Posty: 135
Stan: Na Emeryturze
Imię: Wipigi
Świat: Harmonia
Domyślny

Chyba stara Cie nie kocha, jeśli masz takie problemy....

Cytuj:
PS: Starałem sie pisac bez błędów ortograficznych !!
Nie wyszlo Ci
Wipigi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 22:12   #7
Depeszowiec92
Użytkownik Forum
 
Depeszowiec92's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 199
Profesja: Knight
Domyślny

Nie kalecz tak polszczyzny proszę ufufułuwowo
@down
to niech ściągnie mozille

Ostatnio edytowany przez Depeszowiec92 - 16-02-2008 o 13:51.
Depeszowiec92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 23:30   #8
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

A wy tacy pro jesteście że nigdy błędów nie robicie? Może ma DYSLEKSJE?
__________________
poreda jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-02-2008, 23:35   #9
nwa
Użytkownik forum
 
nwa's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2008

Posty: 3
Stan: Początkujący
Imię: Nwa
Profesja: Sorcerer
Poziom: 26
Poziom mag.: 40
Domyślny

widze ze dyskusja doszla do ciekawego tematu ale moim zdaniem co do loota to trzeba miec farta moj kumpel np w jeden dzien lotnal dragonke i meduske i sie podjaral ;]
nwa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 00:26   #10
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Leon666 Pokaż post
No ilu jeszcze oto zapyta.?

Kur.wa człowieku zrozum, że loot jest losowy. LOSOWY KURW.A LOSOWY.! Nikt nie wie co spadnie, kiedy spadnie. :/ Nieraz z jednego Scaraba poleci scarab coins i potem z następnego tak samo, a nieraz nie poleci przez 100000k expa -.- LOSOWY.!!


Myśle, że dotarło <lol>
Nie do końca tak jest, jak mówisz. Gdyby loot był całkowicie losowy to tak samo często wypadało, by MPA z demona jak np. mięso z niedźwiedzia, a tak nie jest. Każdy przedmiot ma ściśle określone prawdopodobieństwo wypadnięcia z danego potwora.
Autor tematu ma rację, że ten loot trochę dziwny i miał pełne prawo oraz podstawy do zainteresowania się tym.
Jeżeli prawdopodobieństwo wypadnięcia czegoś jest równe 50%, a zabijemy 3 potwory i nie wypadnie nam ten przedmiot to nic w tym nadzwyczajnego, ale jeżeli zabijemy 100 potworów to powinno wypaść nam około 50 tych przedmiotów.
Jeżeli nie wierzysz to rzuć sobie 100 razy monetą i przanalizuj wszystkie serie po 5 rzutów, a gwarantuję Ci, że jak rzucisz 1000 razy monetą to będą wypadać Ci serie po 6 orłów, czy reszek i nie przeszkodzi to w tym, że liczba orłów i reszek będzie podobna.

Według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu jest sprawdzenie hipotezy o zmianie loota tych stworów, niech wypowie się ktoś kto expi na skarabach.
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 01:09   #11
Caelhan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 08 2006
Lokacja: M-cz

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sir Terek
Profesja: Elite Knight
Gildia: Poszukaj
Świat: Empera
Poziom: 72
Skille: 80-80
Poziom mag.: 6
Domyślny

@Andrew :
Zgadzam się z tobą , lecz określenie prawdopodobnośći wypadania danych itemów z danych potworów jest przy obecnych warunkach nie mal całkowicie nie możliwe .
__________________
Born To Fight, Trained To Kill,
and Being Destined For the Agony.
You it is the illness and I am the cure.
What we make in life, echoes for all eternity!!!
Caelhan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 10:04   #12
2easy4you
Użytkownik Forum
 
2easy4you's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2008
Lokacja: Białystok

Posty: 252
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Polska:X
Domyślny xDD

Ja mam dysleksje , a co do tematu to proste... jedne przedmioty wypadają rzadziej a inne nie... np. z GS'a szybciej Ci wypadnie p-armor niż k-armor bo tak jest ustawione w grze (bodajże że w plikach itemków ) ale może tak się zdarzyć że zabijesz 2 gsy i spadną Ci 2 k-armorki , więc im więcej potworków zabijesz tym większe prawdopodobieństwo tego że coś Ci spadnie a ogólnie to trzeba mieć farta

/ za błędy przepraszam - mam dysleksje, zanim skrytykujesz proponuję uważnie przeczytać i przemyśleć...
__________________
2easy4you jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 10:18   #13
Asash
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 12 2007
Lokacja: Konin
Wiek: 28

Posty: 283
Stan: Na Emeryturze
Asash ma numer GG 8690411
Domyślny

Ludzie CZYTAĆ! Info z tibia.pl:

Bonusowe informacje:
1. Dziś zostanie wgrany nowy patch, który obejmuje:
--Zmieniony loot kilku potworów
--NPC Ustan będzie kupował wolf pawwolf paw i bear pawbear paw w ilościach hurtowych
--poprawki w wypowiedziach NPCów
2. Nowy CM (community menager) otrzymał nominację. Lionet dołączył do grona Czerwonych.

A wy tu się kłucicie zamiast przeczytać
Asash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 11:59   #14
Rafals from hell
Użytkownik Forum
 
Rafals from hell's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Kraśnik
Wiek: 35
Wpisy bloga: 5

Posty: 290
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 106
Rafals from hell ma numer GG 6467258
Domyślny

Gdybyśmy znali dokładną częstotliwość wypadania, można by to wyliczyć z rachunku prawdopodobieństwa, jednak zawsze jest to prawdopodobieństwo i nie zawsze musi się trafić ;] Dla przykładu rzucając monetą mamy 50% szansy, że wypadnie orzeł i 50%, że reszka. Na zdrowy rozum przy 10 rzutach powinno wypaść 5 razy orzeł i 5 razy reszka. Jednak jest to tylko szansa (50%), a wyniki jakie zazwyczaj wychodzą to: (6:4)(7:3)(3:7)(4:6).

Dlatego jak pisze, że rzadko nie znaczy, że musi nam wypaść za 100 scarabem a może wypaść za 1, 2, 10, 10000.
__________________
http://forum.tibia.pl/blog.php?b=260 - Mój Blog na tibia.pl

Wejdź, zobacz, oceń, skomentuj.

Z góry dziękuję.

Album of Solonius Jhee
Rafals from hell jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2008, 14:13   #15
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

@Up

Jak napisałeś to na 10 rzutów wypada różnie, ale po zsumowaniu tych Twoich 4 serii po 0 rzutów wychodzi 20:20, przy dużych ilościach rzutór wypadnięcia obu stron monety będą dążyć do wyrównania, co prawda teoretycznie mogłoby wypaść na 10 rzutów 100 orłów, ale w praktyce wypadnie około 50. Kiedyś rzuciłem 100 razy monetą i zanotowałem wyniki, może to dziwnie wygląda ale wypadło mi 50:50, choć wypadał po kilka razy pod rząd 1 symbol.
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2008, 04:59   #16
Alist'er
Guest
 

Posty: n/a
Pergamin Cuż...

Wienc tak co do dziłań nie umiem dobże matmy ale się łapalem . I sondze ze loot jak by byl losowy to mpa kosztowalo by 300gp glden legs 200gp !!! (tylko założenie) !!! i sondze że powini pozmieniać co nie co bo potem forum może byż zasmiecane takimi typu tekstami (dlaczego jak zabilem 10 scarabów nie wylecialo mi nic poza kasa ??)
Otuż propoje wpisac tu wasze propozycje co do lootu z danych potworków i żeby to wyglondalo tak :

Miejsce: Pustania koło Ankrahmun
Expowisko:Saraby -2 i -3
Zmiany: powini zmienić loot dotyczoncy small sappire
Dowud: na 100 zabitych wylatuje mi jeden a pisze ze powino czesciej

Oszczedzi nam to zbendnych pytań jak kolega Leon żebym czytał aurat się nie dopatrzyłem tego artykułu !!

PS:Staram sie bez błedów i rosze to zrozumieć hodzby za starania !!!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2008, 08:06   #17
Surtius
Użytkownik Forum
 
Surtius's Avatar
 
Data dołączenia: 09 01 2008
Lokacja: Poznań
Wpisy bloga: 6

Posty: 173
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Premia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alist'er Pokaż post
PS:Staram sie bez błedów i rosze to zrozumieć hodzby za starania !!!
Według mnie mniej problemu sprawiło by ci ściągnięcie nowej wersji firefoxa niż wysilanie się nad poprawnością (co Ci zupełnie nie wyszło i aż mnie kur*a oczy rozbolały!).

@topic, kiedyś expiłem na Behemothah, z trzech ścierw pod rząd poleciał mi Giant Sword (oj kaska była), kiedy indziej poszedłem na hero hunt wyłącznie dla kasy (co zazwyczaj sie udawało), a wyszedłem tylko z jednym Red POC xD i mi sie nawet za power bolty nie zwróciło... Loot z potworów jest losowy. Jeśli chodzi o błędy na tibia.pl (do których się przyczepiłeś) to jeśli Ci tak to przeszkadza to dołącz do supportu i sam pisz teksty .

P.S. Najbardziej zabolał mnie temat twojego postu, "cuż". No bez jaj -.-

Ostatnio edytowany przez Surtius - 10-02-2008 o 08:07.
Surtius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2008, 15:31   #18
Goldzio
Zbanowany
 
Goldzio's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2005

Posty: 272
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Berylia
Poziom: 100
Skille: 80/75
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poreda Pokaż post
A wy tacy pro jesteście że nigdy błędów nie robicie? Może ma DYSLEKSJE?
Wiesz co ? Zrobilem badanie w mojej szkole i na 657 osob jest 12 dyslektykow. A w internecie na 300 osob 410 ma dysleksje...

EDIT: Scarabs yield 120 experience points. They carry gold coins, meat, and sometimes other items with them. Tak pisze na tibia.com i to moze Ci wystarczyc, jak widzisz moze ze scaraba poleciec kazdy item, bo nie jest to jasno okreslone przez Cipsoft.

Ostatnio edytowany przez Goldzio - 10-02-2008 o 15:33.
Goldzio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2008, 16:24   #19
Veretheog
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alist'er Pokaż post
Wienc tak co do dziłań nie umiem dobże matmy ale się łapalem . I sondze ze loot jak by byl losowy to mpa kosztowalo by 300gp glden legs 200gp !!! (tylko założenie) !!! i sondze że powini pozmieniać co nie co bo potem forum może byż zasmiecane takimi typu tekstami (dlaczego jak zabilem 10 scarabów nie wylecialo mi nic poza kasa ??)
Otuż propoje wpisac tu wasze propozycje co do lootu z danych potworków i żeby to wyglondalo tak :

Miejsce: Pustania koło Ankrahmun
Expowisko:Saraby -2 i -3
Zmiany: powini zmienić loot dotyczoncy small sappire
Dowud: na 100 zabitych wylatuje mi jeden a pisze ze powino czesciej

Oszczedzi nam to zbendnych pytań jak kolega Leon żebym czytał aurat się nie dopatrzyłem tego artykułu !!

PS:Staram sie bez błedów i rosze to zrozumieć hodzby za starania !!!
Losowo ale może w jakimś przedziale, nie?? Człowieku skończ z tymi błędami, wcale nie musisz umieć poprawnie pisać ale firefox czy tam openoffice jest darmowy i mógłbyś zacząć używać w celach poprawiania swoich tekstów. Pozdrawiam

@Jeszcze jedno pytanie skoro jesteś cienki z matmy i jak widać z polskiego... zresztą nieważne

Ostatnio edytowany przez Veretheog - 10-02-2008 o 16:31.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-02-2008, 10:24   #20
Necros
Użytkownik Forum
 
Necros's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2007
Lokacja: Zabrze

Posty: 75
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 88
Skille: 85/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alist'er Pokaż post
Witam zainteresowałem się pewną sprawą a mianowicie tym że na paccu jak expie na scarabach nie leci mi tak jak jest pokazane na tibia.pl już wam pokaże :
0-62 gp, Bag, 0-3 Meats, 0-3Arrows, Daramanian Mace, 0-2 Scarab Coins, 0-2 Small Amethysts, Small Emerald (rzadko), Heavy Machete (rzadko), Terra hood (bardzo rzadko)

Otuż : Gp leci (normalnie) , bag (bardzo żadko) , arrow (w miare) Mace (w ciągu wbicia 3lvl nie wylotowalem ani jednej a to 100k expa !!) Coinsy (bardzo żadko) Small Amerestyny (żadko) Small Emerady CZESTO !!! Heavyn Machete (bardzo żadko) Terra Hood bardzo żadko !!!
I pytanie czy wam sie też tak mniej wiencej lootuje ???

PS: Starałem sie pisac bez błędów ortograficznych !!!
wiesz... nie zawsze tibia.pl ma wszystko dobrze napisane... Ci co to pisali na tibia.pl to tez ludzie mogli sie pomylić albo mieli złe dane
__________________
Necros jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:48.


Powered by vBulletin 3